SPORT. De hulp aan den Tuinbouw. „SCHAGER BEKER" T0URN00I. VLIEGONGELUK TE VAALS. GROOTE BRAND TE PORT OF SPAIN. ERNSTIGE SCHIETPARTIJ TE ARNHEM. Moeder en Kind Mijnhardt's Kinderzalf. Drie menschen uit zee gered. Goud van de „Egypt" in beslag genomen. Succes—B.S.V. 9—1. DOSKO. I-Helder II. 2-3. West-Frisia III—Andijk I. 1- a' I Bij de nieuwe steunverleening van zeven ton aan Westfriesland's tuinbouw. EN DE BEZWAREN, DIE ER VOOR DE GEMEENTEN AAN ZIJN VERBONDEN. Een onzer correspondenten aan den Langendijk •chrijfi ons: Ofschoon de Eerste Kamer het regeeringsvoorstel, om f ton beschikbaar te stellen als renteloos voorschot voor Bteun aan den Westfrieschen tuinbouw, nog moet goed keuren, is het aan geen twijfel onderhevig, dat dit voor- •tel niet zou worden aanvaard. Hoe mooi op zichzelf, «n van hoe groote beteekenis voor de noodlijdende tuin bouwers. voor de gemeenten is er een groot bezwaar ge legen in de door de regeering gestelde voorwaarde, dat zij 30 pet. uit eigen middelen moeten bijpassen. Wie de verslagen der verschillende raadsvergaderingen gedu rende het laatste jaar heeft gevolgd, zal tot de weten schap gekomen zijn, dat in bijna alle 49 gemeenten, die bij deze steunregeling zijn betrokken, het sluitend maken der begrooting, die weldra weer zal moeten worden op gemaakt, een van de grootste moeilijkheden zal vormen, waarvoor de gemeentebesturen worden gesteld. De mees ten hebben de vorige begrooting nog sluitend kunnen maken door het overschot van de rekening 1930 ten goede te laten komen aan de begrooting van 1932, maar ongetwijfeld zal in vele gemtffenten de rekening over 1931 geen of een klein saldo geven. Er zullen er allicht zijn, die een nadeelig saldo hebben. De meeste bronnen van inkomsten toch zijn sterk opgedroogd en andere belastingobjecten zijn er bijzonder weinig. Opcenten op de gemeentefondsbelasting levert in ver schillende gemeenten al zeer weinig op, de vermogens belasting is een zeer billijke belasting, doch als er geen vermogens zijn, schiet men met opcenten ook al bijzon der weinig op. Heft men opcenten op de personeele be lasting, dan wordt iedereen er door getroffen, zelfs zij, die eigenlijk niet in staat zijn de personeele belasting zonder opcenten te betalen. Dit alles overwegende, is een renteloos voorschot voor de betrokken tuinders zeer noodzakelijk, doch als een gemeente, die zelf noodlij dend is, gelden tegen hooge rente moet opnemen en die gelden renteloos aan zijn ingezetenen moet ver schaffen, dan ligt er in die maatregel toch iets, dat men bijzonder onnatuurlijk en tegenstrijdig moet noemen. Gezien den ernst van de moeilijke omstandigheden, waarin de tuinbouwers verkeeren, durven we niet aan nemen. dat er gemeenten zullen zijn, die weigeren de 30 pet. aan de 70 pet. van het Rijk toe te voegen, maar wilde men deze financieele gestie zuiver zakelijk zien, zonder overwegingen van utiliteit, dan zouden de meeste gemeenten moeten weigeren 30 pet. uit eigen middelen bij te passen, om de eenvoudige reden, dat de eigen middelen meestal zijn uitgeput. Provinciale Staten zullen weldra hebben te beslissen over het voorstel van Gedeputeerden om de door de ge meenten benoodigde gelden voor het straks genoemde doel beschikbaar te stellen tegen dezelfde centen, die de Provincie betaalt. De aflossingsvoorwaarden zullen wel soepel behooren te zijn, willen de gemeenten daaraan kunnen voldoen. Gewenscht ware het. dat de Provincie zelf een deel der te voteeren 30 pet. voor haar rekening nam, noodzakelijk als dit was voor een billijke ontlas ting der gemeenten, die zelf noodlijdend zijn. De Staten leden zullen evenwel voldoende op de hoogte zijn van een en ander, waar toch velen van hen leven te midden van de tuinbouwers, zoodat zij met hun nooden en be hoeften van nabij bekend zijn. Bü vele gemeentebe stuurders leeft nog de stille hoop, dat de leden van Pro vinciale Staten middelen aan de hand zullen doen, om de zware lasten van de gemeenten af te wentelen. Een marine-vliegtuig uit Deu Hel der neergestort en in brand gevlo gen. De beide inzittenden ge dood. Gistermiddag omstreeks 12 uur heeft op het vlieg veld te Vaals een ernstig vliegongeluk plaats ge had. Een militair vliegtuig uit de Kooij is naar be neden gestort en in brand gevlogen. Het vliegtuig is geheel vernield. De beide inzittenden, een offi cier en een onder-officier, zijn gedood. Nader meldt men: Drie militaire vliegtuigen maakten een vlucht. Zij waren op het vliegkamp de Kooi bij den Helder opgestegen. Een der drie schijnt motordefect te heb ben gehad en wilde op het landingsterrein te Vaals, gelegen in het Prusbosch. nabij het Drielandenpunt, een noodlanding maken. Bij deze noodlanding is het vliegtuig in het bosch terecht gekomen en verongelukt. De beide andere vliegtuigen zijn doorgevlogen. Het is waarschijnlijk dat do bestuurders van deze twee vliegtuigen van het ongeval niets bemerkt hebben. De slachtoffers. Het vliegtuig, dat verongelukte, werd bestuurd door den officier-vlieger Weemhof, terwijl de onder officier-vlieger als waarnemer dienst deed. Beiden zijn om het leven gekomen. Verhaal van een ooggetuige. Kort na het ongeval had, een medewerker van de „Msb." een onderhoud met den heer S. Stubach, den eigenaar van den Wilhelminatoren, die aan den rand van het vliegveld op ongeveer 30 meter van de plaats van de ramp staat. De heer Stubach was tegen 12 uur in zijn tuin werkzaam, toen hij drie militaire vliegtuigen boven het landingsterrein zag verschijnen. Een der drie vliegtuigen scheen een motordefect te hebben en daalde in een groote bocht in de richting van het vliegveld. Het vliegtuig was reeds zoover gedaald, dat de beide andere toestellen in Noordelijke richting ver trokken. Plotseling in de laatste bocht voor de landing aldus de zegsman zag ik het toestel in het bosch terecht komen. Het was een hevig gekraak. Onmiddellijk snelde ik naar de plaats waar het toestel was neergevallen. De geheele stad door vernieling bedreigd. Vele gebouwen, waar onder ook die van de regeering, in vlammen opgegaan. Port of Spain, de hoofdstad van Trinidad, het Brit- sche eiland in AVest-Indië, voor de Venezolaanschc kust. is geteisterd door een hevigen brand, die gister nacht om 1 uur is uitgebroken in een groep gebouwen in de zakenwijk, waar ook de regeeringsgebouwen gevestigd zijn. Weldra waren ook deze en een op slagplaats van spiritualiën in brand gevlogen. De heelc wijk was spoedig in een laaiende hel herscha pen. Aan blusschcn viel niet te denken en het had een oogenblik den schijn alsof de heele stad in vlam men zou opgaan. Dank zij echter het krachtig optre den van de brandweer, die er zich ten slotte uit sluitend op toelegde de rest van de stad tegen het vuur te beschermen. Daarin is zij ten slotte gelukkig geslaagd. De geweldige brand had de gansche bevol king van de stad, die bijna 62.000 zielen telt, uit haar huizen gelokt. Met angst, en vrees, doch tevens met. bewondening voor het grootsche schouwspel, sloeg zij den brand gade. Groote verslagenheid ver wekte het in vlammen opgaan van duizenden gallons rhum; rhum behoort namelijk tot de belangrijke uit- voerproductcn van het eiland, dat verder ook cacao, suiker, asphalt, cocosnooten, copra en petroleum uit voert en tevens een belangrijke doorvoerhaven is voor producten uit Venezuela. ERNSTIGE AANRIJDING DOOR WOEST RIJDEN. Drie gewonden. Zondagmiddag had op het kruispunt Beeklaan— Morsestraat—Pijnboomstraat te Den Haag, een aan rijding plaats tusschen een personenauto en een motorrijwiel, bestuurd door J. V.. uit de Douzastraat. vermoedelijk doordat de motorrijder, in strijd met de voorschriften, geen voorrang verleende en boven dien te snel reed. Autobestuurder, motorrijder en duopassagier, eveneens genaamd J. V., zelfde adres, werden ernstig gewond door den Geneeskundigen Dienst overgebracht naar het. Ziekenhuis, Zuidwal en het Roode Kruis-Ziekenhuis. Dronken man schiet in het wilde weg en doodt een, en verwondt twee personen. Arnhem, 26 Juni: In de Vijvenvijk te Arnhem heeft in den afgeloo- pen nacht een ernstige schietpartij plaats gehad, die en persoon het leven kosite en waarbij twee per sonen gewond werden. De arbeider J. R. was te ongeveer 12 uur in dron ken toestand thuis gekomen en had voor zijn woning kwestie, gekregen met eenige buren, tegen wie hij sedert eenigen tijd een veete had. Er onstond een woordenwisseling, waarop A. zijn woning binnenliep! een geladen buks greep en over de onderdeur in het wilde weg op de voor zijn woning verzamelde per sonen ging schieten. De 56-jarige arbeider S. werd door,een kogel getroffen en was terstond dood. Twee andere personen werden gewond en werden naar het ziekenhuis overgebracht, vanwaar zij echter, na ver bonden te zijn, naar hun woning konden terugkee- ren. R. werd onmiddellijk door de politie gearres teerd en het Arnhemsche parket was nog in den loop van den nacht ter plaatse. Het slachtoffer S. was gehuwd en was vader van eenige kinderen. lachen beiden van tevredenheid, wanneer de roode. ontstoken of gesmette plekken van baby's huidje zijn ingewreven met Doos 25. tube 40 ct. Bij uw Drogist. Gevaren van ntagen. 't Noorderetrand te Sobere- Zondagmiddag zijn aan het Noorderstrand te Sche- veningen. die dreigden te verdrinken, uit zee gehoald moeten worden. Omstreeks kwart voor drie redde een onbekende een 16-jarig meisje, dat zich te ver in zee had gewaagd en reeds in bewusteloozen toestand verkeerde. Een agent van politie, gediplomeerd E. H. B. O-er, bracht haar bij, waarna zij met haar moeder is meegegaan. Omstreeks denzelfden tijd haalde een bewoner van de Stuwstraat en een van de Copernicuslaan den Am sterdammer J. H. C. in schijndooden toestand uit zee. Nadat drie politie-agenten veertig minuten lang kunst matige ademhaling hadden toegepast, herkreeg de drenkeling het bewustzijn. De geneeskundige dienst vervoerde hem ter observatie naar het R.K. Ziekenhuis. Twee uur later werd de 42-jarige M. V. uit de Toren straat, die nabij het politieposthuis tot zijn knieën in zee stond, door de zee meegetrokken. Een bewoner van de Valeriusstraat haalde hem weer op het droge. V. was niet bewusteloos en kon, na van den schrik te zijn bekomen, zijns weegs gaan. Gezien de groote gevaarlijkheid van de zee is daarna het baden verboden. Op verzoek van een sleepbootkapitein. Aanspraken wegens vinden van het wrak. De Artiglo, het Italiaansche bergingsvaartuig, dat be zig is het goud van de Egypt naar boven te brengen, laat wel van zich spreken. De romantiek, verbonden aan het hervinden van verloren schatten, wekt nu eenmaal bij de meeste menschen groote belangstelling. Wie zich zelf van nuohteren aard waant, blijft zelfs in den regel voor deze romantiek van goudgeschitter niet ongevoelig. De Artiglio en haar bemanning mogen zich dus in groote belangstelling verheugen. Dat onder die belang stelling ook wel eens afgunst schuilt, moge blijken uit het volgende bericht, waarin de Artiglio wel weer de hoofdrol speelt, maar ditmaal als lijdend voorwerp. Zoo dra namelijk gisterochtend het goudschip de haven van Plymouth was binnengevallen, kwamen niet alleen de kommiezen en de vertegenwoordigers van Lloyds aan boord, maar ook een deurwaarder, die beslag kwam leg gen op de lading goud en zilver. Zuks geschiedde ten verzoeke van den oud-kapitein van de sleepboot Iroise, die aanspraak maakt op een deel van het goud. dat de Artiglio van de Egypt geborgen heeft, omdat hij de eerste is geweest, die de ligging van het wrak heeft ge vonden. Men verwachtte intusschen. dat het beslag spoedig zou worden opgeheven en denkt, dat de lading vandaag wel naar Londen zal kunnen worden gezonden. Officieele mededeelingen. UITSLAGEN VAN ZONDAG JJ» Succes—Beemster. 9—1. Lutjeharms Jr. DOSKO.—HELDER II. 2—3. Metselaar. Westfrisia IIIAndijk. 1—5. Klouwers. BeverwijkWest-Frisia II. Nog geen uitslag bekend. KI. Buntsma. OVERZICHT. Succes plaatste zich door een ferme 9—1 overwin ning op B.S.V. I in de 4de Ronde en zal nu moe ten kampen tegen de winn. BeverwijkWest-Frisia II, wat zeer zeker een prachtige ontmoeting zal worden. D.O.S.K.O. heeft zich best gehouden en „slechts'' met 3—2 van Helder II verloren. Hierdoor zijn de kraaien op eervolle wijze uitgeschakeld van verdere deelname. West-Frisia III kon het lang niet bolwer ken tegen Andijk en kreeg een gevoelige 5—1 neder laag te slikken. Van de ontmoeting BeverwijkWest- Frisia II was ons hij het ter perse gaan van dit blad nog geen uitslag bekend. PROGRAMMA VOOR ZONDAG 3 JULI A.S. M.L.D.Succes II. AndijkHelder II. C.S.V.Schaeen. Uitstel van bovengenoemde ontmoetingen zal niet worden verleend, waarmede H.H. Secretarissen reke ning gelieven te houden. Namens de Regelings-Commissie, K. S. LEGUIT. Voorzitter. J. LUTJEHARMS. Secr.-penn. Een klasse verschil. Succes zonder moeite over alle linies sterker. Het eerste kwar tier van den wedstrijd het mooiste. Een klasse verschil, is er na den strijd SuccesM.F.C. geconstateerd, en de aanhangers van M.F.C., die het toen wellicht nog niet hebben willen gelooven en de debacle in Wieringen eerder hebben willen toeschrijven aan een offday en hun keeper moeten na het hoo- ren van deze knalultslag wel tot de overtuiging komen, dat er van Succes nog heel wat te leeren valt, wat betreft doelpunten maken. De Successers hebben den meesten tijd over alle linies gedomineerd en zelfs zonder zich al te veel in te spannen, in de vierde ronde van het Schager Bekertournool geplaatst Hoewel Succes een tweetal invallers telde, hebben zij de faam dat ze goed spelen ten volle gehandhaafd. Na het eerste kwartier sloot het Succes-samenspel als een bus en konden de zich weliswaar geheel gevende doch in spelinzicht en baloontrole te kort komende gas ten niet meer verhinderen, dat de Successers feitelijk wonnen, zooals zij wilden. B.S.V. heeft er niet tegenop gekund. Dit beteekent vanzelfspr- kend aan den eenen kant een vergemakkelijking van de taak der Wieringers. die het vooral kort na rust op sloffen deden, doch anderzijds is het toch wel een mar kant bewijs van de gebreken, die er aan het B.S.V.- voetbal kleven. Fout was voornamelijk de spelopvatting van de meeste B.S.V.'ers, die poogden met individueele trucjes waarin zij het verre tegen Succes moesten afleggen succes te boeken fout was ook het gebrek aan tempo. Men begon in een veel te hoog tempo en moest dit vanzelfsprekend na 15 minuten reeds opgeven. Tot het laatst hebben zij met geestdrift geprobeerd het spel eenigszins te forceeren. Aanvallend waren de Beemstenaars wel het zwakst. Hun spil was het steeds weer. die als een der weinigen, die individueel tegen de Wieringers was opgewassen openingen maakte voor zijn medespelers, doch de voorwaartsen beschikten over zoo weinig balcontrole en doortastendheid, dat de Succeskeeper maar zeer sporadisch een waarlijk lastig sóhot heeft moeten keeren. Het ligt voor de hand dat de B.S.V. middenlinie gezien het tegenspel van de gast- heeren, voornamelijk op verdedigen waren aangewezen. Dat men niettemin probeerde nu en dan ten aanval te trekken, valt te apprecieeren. De wedstrijd. die door den heer Lutjeharms Jr. werd geleid, zette in met een paar pittige aa-nvalien der Successers, door Al- bert en Rijkers, met goede schoten besloten. B.S.V.'s kans de leiding te nemen ontstaat, wanneer Nieuw- buurt over den bal heen trapt, en de B.S.V. linksbuiten alleen voor ten Bokkel komt, doch zijn schot zeilt hoog de wolken tegemoet. Vlot en goed sluitend combinatiespel leidt tot eenlg overwicht der gastheeren. doch men ondervindt door het enthousiaste verdedigen nog geen weg om er door te komen. Plotseling is het geheele binnentrio der Suc cessers tot het B.S.V. doelgebied doorgedrongen, een schot volgt, wat corner wordt gewerkt. Deze wordt door den Succes rechtsbuiten mooi voor doel gezet, een legio missers, een schot tegen de paal. nogmaals wordt de bal ingeschoten, nu tegen een been van een der B.S.V.- spelers. De bal krijgt hierdoor een dusdanig effect dat hij even over de doellijn draait. De scheidsrechter stond bij de doelpaal en constateerde goal. 10. De B.S.V.- middenlinie valt. na aanvankelijk meer in de defensie te hebben gehangen, geleidelijk meer aan. waardoor het spel meer verdeeld raakt en ook de Succes-backs er aan te paa moeten komen. Twee minuten nadat Succes de leiding had genomen, komt de B.S.V. linksbuiten op ten Bokkel af. deze staat even voor z'n doel. op hetzelfde moment als hij terug wil loopen, kan hij niet verder achteruit, daar een zijner spelers in het doel staat op gesteld. Een goed boogschot vliegt op z'n heiligdom af. Kee per ten Bokkel raakt den bal nog wel aan, maar niet voldoende. Z'n speler die in het doel staat, tracht te vergeefs den bal te pakken en de stand is gel Uk. Het superieure samenspel der Successers veroorzaakt niettemin aanhoudend groote zwarigheden voor de B.S.V.-ers. Hun backs zijn niet bij maohte iets tegen dit spel uit te richten en zetten hun buitenspel-val open. Herhaaldelijk loopen de Wieringers hierin. Dit op buitenspel spelen is echter zeer gevaarlijk en ook B.S.V. moest dit ondervinden. Rijkers plaatst plotse ling hoo£ over de backs heen. De S.-linksbuiten loopt toe, schiet voor en hun linksbinnen schiet keihard in, tevens Succes hiermede weder de leiding bezorgende, 21. Onmiddellijk daarop krijgt Succes een corner te nemen. Smit neemt deze prachtig. De Beemster-kant- half kopt, doch de bal komt op z'n achterhoofd en ver dwijnt in het uiterste hoekje in het net, 31. B.S.V. zet eenige zeer goede aanvallen op, doch door een tekort aan tactiek gaan vele kansen verloren. En zijn nog 10 minuten te spelen. Bij een Succes-aanval loopt de links half van B.S.V. een geweldige bloedneus op. waardoor hij het veld moet verlaten om niet voor na de rust daarin terug te keeren. B.S.V. speelt nu verder met 10 man. Ze ondernemen nog eenige niet van gevaar ont- bloote aanvallen, maar Nieuwbuurt c.s. versperren hun den weg naar z'n heiligdom. Ze nemen nog een dot van een kans als keeper ten Bokkel twijfelt uit te Hun schot gaat echter weer huizenhoog over. Suj besluit de eerste helft met een keurig opgezetten val; vlak voor doel gekomen is het net rusten. wordt nog wel gescoord, doch net te laat Ook na de n laat B.S.V. allerminst den moed zakken. Weer men het tot een corner, maar terwijl ten Bokkel di in het geheel niet in actie behoeft te komen, Rijkers snel achtereen op passes van zijn bi door de B.S.V.-verdediging en geeft goed af. Een onder den lat. En ook nu weer is de bal den gepasseerd, 41. Even later brengt men den stanir 51. Het is de B.S.V.-linksback die daarop weder eigen doel trapt 61. In de B.S.V.-voorhoede ia alleen Fenis die nu en dan langs de Succes-backs koe maar zijn schoten missen de kracht en verrast waardoor de Succes-doelman uit zijn plooi zou ral> Dat de wedstrijd verder alle spanning mist, is d& lijk. De balbeheersching der Successers, in het bijzeg Rijkers, die thans zonder moeite het spel in haat houden, overtreft die der Beemstenaren in die i dat de laatsten er bijwijlen in het geheel geen meer op hebben. Ook het buitenspel-valletje ging niet meer op. Rijkers blijft het spel uitnemend i deelen en hoewel het B-S.V.-backstel er van tracht maken wat er van te maken valt, kan men niet i hinderen, dat Albert er na een doorbraak 71 maakt. Kort hierop krijgt Succes een penalty t# men, die door Rijkers vriendschappelijk wordt ga l men. De toeschouwers moedigen de B.S.V.-ers aas hopen althans nog op een tweede tegenpunt, maar doorzichtige speelwijze der B.S.V.-ers biedt daarop i nig kans. Slechts hun rechtervleugel slaagt er zoo nti dan in de Succes-verdediging te passeeren. maar kansen die door hun volhouden van de andere woré gefabriceerd, worden systematisch om hals gebrac Zelfs krijgt de B.S.V.-middenvoor het leer een pt maal vrij voor ten Bokkel toegespeeld, doch nog al; blijft de Succes-doelman hem de baas. Beter doet. bert het, die een van een B.-back terugspringende in het net jaagt, 81. De laatste 10 minuten biedt wedstrijd die hoegenaamd geen strijd oplevert weinig belangwekkends meer. Nog eenmaal komt i een opleving, doch Nieuwbuurt c.s. retourneeren t goede wijze, waarna Sugces haar negende en laatr doelpunt soort, 9-1. waarmede het einde kwam. Helder technisch beter. D.05E.0. j goed partij. Voor de derde ronde van het Schager Beker-i ontving D.O.S.K.O. I Zondag Helder II, een elftal i in de reserve derde klasse K.N.VJ3. uitkomt. Hese was in technisch opzicht, wat balbehandeling en spel betrof, natuurlijk heel goed, maar het spel il toch te eenzijdig, kort Het verrassende element brak in hun spel en als zij het al eens alleen probe den, liepen ze natuurlek vast op de stoere D.OSE verdediging. Of ze wel in topvorm speelden? W trokken het in twijfel, maar wij vragen ons af, kaai ze hun gewone spel geven? Het voortreffelijk teg«j van D.O.S.K.O. heeft wel het meest tot hun btb kelijk falen bijgedragen. En had D.O.S.K.O. even a gelijk gehad, dan hadden de kraaien gewonnen. Ds wed« Hoewel D.05.K.0. direct goed aanpakt is Ha toch iets meer aanvallend, doch mede door te kort# en door steeds robust ingrijpen van de D.O.S.K.O.* dediging, blijven doelpunten voorloopig uit. Het gaat eenige malen van doel tot doel. Bij een H«ï aanval wordt deze corner gewerkt. Deze, keurig het D.O.SJC.O.-heiligdom geplaatst, wordt op even pe wijze weggewerkt en naar den D.O.S.K.O.-rechf geschoten. Deze gaat er met een sneltreinvaartjsii I door. De Helder-keeper tracht tevergeefs den nai voorzet te onderscheppen, waardoor de D.-linksbiss vrij spel heeft, schiet en D.O.S.K.O. I Helder, door dit succes van de kraaien, valt goeds Een hooge bal beoordeelt de DOSKO-keeper veris of verraste hem een weinig en de bal verdwijnt les net, gelijk k Helder ziet dat het gaat en smaakt het genoeg nog voor de rust de leiding te nemen, 12. Na den gaat de strijd vrijwel gelijk op. Bij een aardig of zetten aanval vergroot Helder den voorsprong, !- Een prachtig doelpunt. De D.O.S.K.O.-linksbuiten p nu een nummertje solospel en kogelt eenige mins na Helder's derde doelpunt in, 23. De spanning 8 er tot het einde toe In. Er komen aan beide i? nog eenige mooie kansen, welke op onverklaadi wijze om zeep worden gebracht. Door deze nedek is D.O.S.K.O. uitgeschakeld van verdere deelname» het Schager-Beker-tournooi. Ze zijn echter op eerr. wijze door een club, die 2 klassen hooger speelt# zy, uit het Beker-tournooi gewipt. Geen slecht taat, als men nagaat dat D.O.S.K.O. de eenigsti| klasse club was, die nog in de derde ronde speel' Een groote zege van And Het harde veld maakte goed spel onmogelijk, 4 de Andijkers pasten zich daaraan het. beste aan.* na het begin schoot de Andijk middenvoor hard 0—1, even daarop nam West-Frisia de kans waa; maakte op goede wijze gelijk, 11. Een kwartier^ de rust kreeg de .Andijk linksbinnen een pracht! welke hij niet voorbij liet gaan en keihard rtoelpu 1—2. Eenige minuten voor de rust smaakte dea speler het genoegen no. drie te maken. 1—3. h'i rust werd er direct goed aangepakt. Diverse sefc werden door den Andijk keeper op eminente gestopt en het veld weer ingewerkt. Het veldspe. West-Frisianen was go^d te noemen, doch voor doel was het mis. Andijk wist nog tweemaal West-Frisia-keeper te passeeren. zoodat het r kwam met een eenigszins geflatteerde 5—1 over5 ning voor de Andijkers. PETTEN. Voor de sportliefhebbers was het Zondag 'v'cl teleurstellende dag. Lang reeds had men nek heugd op interessante seriewedstrijden, met det me van pittige teams, doch kort voor den hesto den dag tekort om andere maatregelen te hadden enkele vereenigingen om werkelijke» zochte redenen afbericht, gezonden. Hierdoor weinig anders over dan een ontmoeting tusscW Pettener en Callantsooger adspiranten, welke in voordcel van eerstgenoemden eindigde. Uitslag® De daarna volgende veteranenkamp, meer be» als tijdspasseering, bleet' een magere vertoond kon de gedachte aan wat die dag had kunnen gen, niet verdringen. ANNA PAULOWNA. Dezen Zondag zijn alleen de adspiranten geweest. Op den Adspirantendag te Alkmaar ze allereerst tegen Alkmaar a. De eindstand wasj Bij het strafschoppen nemen maakte de Scbip£ niets van en schoot slechts één van de drie p»% in. Alkmaar benutte er twee en kwam in de Daarna speelde B.K.C. a tegen Andijk a. Ootj was het resultaat 11. Nu ging het met de beter. Alhoewel er 12 noodig waren om de te brengen, werd de Schipper tenslotte winna&r- Met een derde prijs kwamen de geel-zwt thuis. 5- De beide doelpunten werden gemaakt door ker. ;pfr

Schager Courant | 1932 | | pagina 6