it 't tijk «fcf fahkiie. Landelijke Ruitersport in het Noorden. Vrouwenroof op bestelling. Officieele meldingen. GEVAARLIJKE WEGEN EN ONS PAARD. Van zon, lucht en leven Iffi—rmef de vele hoofden Waarnaar men luistert Alle correspondentie betrekking hebbende op deze rubriek, te zenden aan J. C. Vethmnn, Wsardpolder, Kolhorn, TeL 25. Nadruk verboden Sterrit naar Midden Beemster. 3 Aug. a.s. Inschrijvin gen sluiten uiterlijk 15 Juli bij J. P. Veening, arts te Midden Beemster, Tel. no. 2. Concours te Heiloo, datum Augustus. DEMONSTRATIES. Anna Paulowna. 26 Juli a.s.; Schoorl, 8 Augustus,; Midden Beemster 3 Aug. VERGADERINGEN. Prov. Com. van L.R. in Noord Holland op 23 Juli, nam. 2.00 uur, in het Landbouwhuis te Alkmaar. XJESSEN. L.R. Langendijk en Omstreken. 7 Juli. 8.00 uur. L.R. Anna Paulowna. 10 Juli. 11.00 uur. LJFt. de Noorderruiters, 12 Juli, 8.00 uur. SECRETARIATEN. De Schager Courant met de RuiterrubrieJ ontvangt U gratis, geeft als tegenprestatie uw bijzonderheden uit de vereeniging op aan de Redactie; het is een middel de Landelijke Ruitersport t9 propageeren. Vm. Donderend stuiven de zware vrachtwagens gevuld met kleverige teerslakken over de wegen en brengen hun last naar de bestemde plaatsen, waar de hijgende wals de substantie platter en platter maalt, totdat tenslotte de vlakke, harde weg gereed is. De asphaltweg van A. naar B. is geopend, leest men dan. en een juichkreet breekt los van hen. die auto's en motorfietsen berijden, maar niet van degenen, die zich van paardentracties moeten bedienen, van hen een jammerklacht. Steeds wordt het gevaarlijker voor dezo paard en gebruikers, zich langs den weg voort te bewegen. Niet alleen ge ven deze wegen aanleiding tot angstige momenten en valpartijen, nog andere gevaren omzweven het paard. Het opvoeren der snelheid heeft gelijke tred gehouden met het m orde brengen der weg. In yazende tempo's schieten de motoren en auto's langs de paarden en wee den ruiter of koetsier, met een schichtig dier, één zijsprong en da weg geeft geen steunpunten voor de gladde ijzers. De beenen glijden on deruit, een val is onvermijdelijk, en voort razen de snel heidsmaniakken, kijken niet eens om. Wat doet men ook met een paard op den weg; belachelijk ouderwetsch is 't toch immers, en bovendien de weg is toch van hen, wie betaalt de wegenbelasting? Moderne beschaving. Laatst met een colonne paarden en ruiters onderweg zijnde, kwamen ons een 3-tal autos' achterop. Niette genstaande wij zeer rechts van den weg reden, verzoch ten wij door handbewegingen, den bestuurders om rustig voorbij te rijden, daar nog zeer jeugdige onerva ren ruiters waren ingevoegd. Niets mocht echter baten. Ondanks wij reeds van te voren voldoende ruimte had den gegeven, brulden de claxon's lulde en rakelings suisden de wagens ons voorbij. Ook wij zijn liefhebbers van een snelle rit; ligt de lange mooie weg voor ons, dan gaat onwillekeurig onze voet zwaarder rusten op 't gaspedaal en voelen wij ons behaaglijk bij een snelheid van 60 K.M. en meer. De snelheid heeft ongetwijfeld een groote plaats in onze samenleving ingenomen, en hier is niets tegen; wij zijn niet zoo conservatief, onrde trek schuit terug te begeeren, meen dit niet, doch het ge voel voor het dier wat zooveel eeuwen de plaats in de wereld heeft ingenomen, wat hen toekwam, dit dier blij ven wij een groot deel van ons hart toedragen. De voorbeelden hierboven aangehaald, zijn legio. Voor al de z.g. éénpitters met berijders, die meestal geen paardenverstand bezitten, vinden het blijkbaar verhef fend met blaffende open uitlaatbulzen langs te scheren. De asphaltwegen te laten verdwijnen, zou natuurlijk te dwaas zijn om zelfs aan te denken, gerekend 't groote voordeel, welk 't afwerpt voor 't motorisch verkeer, de geweldige besparing op alles wat met de auto verband houdt. Bovendien is de asfaltweg een oplossing geweest voor de beheerders der wegen, onhoudbaar als het werd met het in orde houden der oude grint- en basaltwegen. De nog overgebleven oude gedeelten bevinden zich haast zonder uitzondering in een desolaten, niet meer goed te krijgen toestand. En toch moeten bouwers en onderne mers van deze wegen niet te éénzijdig worden. Nog zeer velen moeten zich bedienen van vervoer met paarden, en zoo zal het blijven. Nooit zal het trekpaard gemist kunnen worden; nooit en nimmer zal de liefde voor het edele dier verdwijnen. Steeds weer zal dit opnieuw naar voren komen, als het praktische middel van trekkracht over den korten afstand. Maar bovenal willen wij den gebruikers van de auto of motor In het algemeen vrien delijk verzoeken: rijdt paard of paard in kalm tempo voorbij, minder bij het zien van bespannen rijtuigen, en ruiters, uw tempo; dankbaar zullen de berijders en koet siers zijn,die u achter zich laat.Laat 't geweldig signaal geven; demp uw knalpot, heusch wij hooren u reeds lang aankomen en willen o, zoo gaarne op zijde. En met be wondering en achting zullen zij U en uw wagen naoogen RÜdt snel, maar niet langs hen, dis paarden besturen. Komen wij terug op onze inleiding en gaan wij op de kaart eens de hoofdwegen van ons Noorderkwar tier na, dan blijkt dat reeds zeer vele van een teerdek zijn voorzien. Het paard voor den wagen is ongenadig prijsgegeven aan het asfalt, het zal er zich op moeten aanpassen en door veranderd beslag of anderszins zich op deze gladde oppervlakte moeten voortbewegen. Het paard van den ruiter heeft echter nog één uit weg en dit is de berm, alhoewel deze smaller en smal ler worden gemaakt, ja op plaatsen reeds geheel zijn verdwenen. Toch heeft het rijpaard nog de beste kan sen voor de toekomst. Hiervoor zou echter eenige medewerking noodig zijn van Polder en Gem.-besturen, Om een voorbeeld te geven: de groote weg door de Zijpe, langs de Grootesloot, hier zou een pad voor het paard kunnen worden aangelegd, zonder hooge kosten. Met wataanvulling "van grond, waardoor de schuine berm vlak werd gemaakt, zou dit ideaal worden voor den ruiter, die zich hierop rustig en zonder stoornis kon voortbewegen. Zeer vele wegen leenen zich nog voor dit doel en diverse besturen van L. R. zullen zeker zich hiervoor wel willen interesseeren en ter bestemder plaatse verzoeken Indienen. Een verzoekschrift namens de Noordhollandsche L.R. aan alle hoofden van Water schappen en Gemeentebesturen, zou niet weinig bij dragen tot uitvoering dezer plannen. Zeker, er wordt op veel wegen reeds op den berm gereden, wat alle mogelijke onaangenaamheden met huurders van het grasgewas dezer bermen met zich brengt. Wat zeer vanzelfsprekend is. Niemand ziet gaarne zijn bezit door anderen vertrapt. Werden deze pachters echter vooruit bekend gemaakt met de aanwezigheid en 't gebruiken van een ruiterpad op de te huren bermen, dan was er van onaangenaamheden geen sprake meer. Een bordje waarop „Ruitersport", zou de beoefenaar dezer sport een onbezorgden rit geven. Hoe weinig moeite en kosten dus, en welk een oneindig genoegen vor den ruiter. Neem bijv. de wegen vanaf Weere LutjewinkelWinkel tot Nieuwe Niedorp, achter de boomen een breede berm, de boomen wat opgesnoeid, hier en daar wat kullen en gaten gestopt, aan de begin- en eindpunten bordjes en klaar was het. Zou de moge lijkheid niet bestaan, hiervan een voorstel te maken en dit voor te leggen aan het bestuur op de e.k. Prov. Vergadering, dan zou reeds zoo spoedig mogelijk met de onderscheidene besturen kunnen worden geconfe reerd en reeds dezen winter een begin kunnen worden gemaakt met de uitvoering ervan. Besturen van Land. Rijvereenigingen, steunt allen bovengenoemd voorstel, als 't mocht ter tafel komen op de a.s. vergadering te Alkmaar. Het cachet van 't platteland, het paard langs den weg. mogen wij niet laten verdwijnen. Wordt de weg bereid voor de auto, dan de berm voor ons paard. Vm. genieten in bosch en duin, op hei en strand zonder gevaar voor zonnebrand is slechts mogolijk. al3 gij gelaat, handen en armen inwrijft met „Zij"-Créme of „Zij"-01ie. In prijzen van 203015 en 75 cent. Een eigenaardig gebruik in Zuid-Slavië, Het is U misschien bekend, dat in Zuid-Slavië do aanstaande echtgenoote wordt gekocht. Heeft de trouwlustige man eohter geen geld genoeg om zich de luxe van een huwelijk te kunnen permitteeren, dan ziet hij meestal toch nog kans zijn aangebedene naar het al taar te voeren. In laatst genoemd geval wordt zij een voudig door hem geschaakt. Men begrijpt, dat dit vol gens de de opvattingen van het volk gelijk staat met diefstal en de ondernemende jonge of oude man komt dan ook niet zelden kort na de trouwpartij te sterven, en wel doordat de wraakgierige bloedverwanten van zijn vrouw hem op een kogel tracteeren. De malaise heeft hierin verandering en ten deele ook verbetering gebracht. De jonge dochters zijn over het algemeen trouwlustig van aard; arm zijn ze toch, of ze nu gehuwd zijn of niet en zij voelen er dus niets voor als oude jongejuffrouw haar leven te slijten. Daar komt nog bij, dat een bruiloft, die normaal verloopt, een hand geld kost. De verste familieleden moeten worden ultge- noodigd (Dit is nu eenmaal zoo de gewoonte) en ieder een moet zooveel hij wil kunnen eten en drinken. Teneinde nu zoowel de „koopsom" voor de bruid als de kosten van een huwelijksfeest uit te sparen, laat men zijn volwassen dochter op bestelling ontvoeren. Dit wil zeggen: Oogenschijnlijk wordt er een echte overval ge pleegd. Eenige gewapende mannen met maskers voor stormen de hut binnen en gaan er met het huilende kind vandoor. De ouders zijn wanhopig, slaan zich voor het voorhoofd, trekken zich de haren uit en snellen, na ge- ruimen tijd te hebben gejammerd, naar de buren. De zen doen, alsof ze erg onder den indruk geraken, knik ken begrijpend, zwaaien met hun armen en gaan hun verroeste wapens schoonmaken. Zij hebben zelf óók vol wassen dochters, die graag willen trouwen en weten dus, dat ze den roover een flinke voorsprong moeten laten. Den volgenden ochtend begint de vervolging. Maar helaas, de snoode kinderdief is niet meer te vatten. Ter neergeslagen keert de troep huiswaarts en allen zijn merkwaardig snel met het geval verzoend. Drie weken later verschijnt de schaker. Hij komt zijn excuses aanbieden en vertellen, dat hij de gestolen sohoonheid tot zijn wettige vrouw heeft gemaakt. En... de familie schenkt hem grootmoedig vergiffenis. Nie mand is dan evenwel nog in de stemming om feest te gaan vieren en schoonzoon en schoonouders drukken elkander de hand en gaan ieder huns weegs; na welke ceremonie de gelukkige echtgenoot zich in het open baar kan vertoonen zonder het risico te loopen on tijdig te overlijden. Het eenige nadeel van deze comedie is, dat sommige jongelieden misbruik maken. Zij verdwijnen nJ. met de dochter des huizes zonder vader en moeder behoorlijk te hebben gewaarschuwd. Het blijkt dan evenwel achteraf, dat de geroofde on- sohuld zelf' tamelijk goed van de plannen des roovers op de hoogte was. Iosof Vinlnetzy. je hebt ongelijk, je moest je aan sluiten bij onze rafbak (fakultelt der werklieden). Geef je me dan een kans. Nikon Kosloff? Welk verband is er tusschen Olga Kosloff en de rafback? Helpt me dat een stap vooruit? Olga Kosloff is geen meisje dat zich laat dwingen, Iosof Vininstzy. Ik kan haar geen ongelijk geven. De blik van Vininstzy vonkte, doch maar heel even. Verklaar je nader, mijn vriend. Dat behoeft geen nadere verklaring Iosof Vininstzy. Je kent mijn ideëen op het gebied der socialisatie der vrouw. Daarom heb ik nooit toegestaan dat Olga deel uitmaakte van een van de Komsomols. hier noch el ders. Die ideëen zijn gevaarlijk. Nikon Kosloff. Ze ver storen onze maatschappelijke orde en druisohen tegen onze wetten in. Elke vrouw is haar eigen meesteres. Iosof Vi ninstzy. Olga Kosloff is de hare. Niemand kan haar dwingen „ja" te zeggen, als ze „neen" meent. Het ga je goed, Nikon Kosloff. Ik ga naar het teohnikum (technische faculteiten). Toen Nikon in dien namiddag zijn zuster ontmoette, had zij juist een nieuw nummer van de Pravda (krant) van het Komsomol onder den arm. Hij hield haar staan de. Waarheen. Olga Kosloff? Nergens heen. vadertje. Ik wandel. Ik heb Iosof ontmoet vanmorgen. Hij is nog even dol op je. Ik heb gisteren het aanzoek van Alexis Palistine aangenomen. Hè? Morgen trouwen we. Hou je van hem? Wat komt dat er op aan, Nikon Kosloff? Pallstine's invloed is zeker even groot als die van Vininstzy. Ik begrijp je. twee kwalen kies je de minste. Het ga je goed, C; kosloff. Het ga je goeNikon. Het was avond. Er werd op de deur geklopt van Kosloff's woning. Toen hij opende stonden twee van de po- ligatit (kader van agita toren) voor hem en wenkten hem. Hij trok de deur dicht en ging een eind mee. Je wordt geroepen, Nikon Kosloff... Neen, onmiddellijk. Wat je nog te doen hebt. kun je af handelen als je terug bent In de achterkamer van Kosloff's woning sliep Olga en droomde een droom van bloed. Nikon Kosloff was er zich niet van bewust iets te hebben gedaan dat niet strookte met de wetslnstellingen van den plaatselijken sowjet. Zijn hart klopte niet onrustiger. Zijn handen beefden niet zijn gelaatstint werd niet bleeker toen hij het lage vulle- geuren-zwangere vertrek binnenging waar een paar mannen achter een breede tafel zaten en hun pijpen rookten. In een hoek zaten nog een paar mannen van de po- litagit en wierpen steelsgewijze ironische blikken op den man die binnentrad. Stonden twee van do politagit voor hem. Achter de tafel zaten Iosof Vininstzy en Feodor Sou- voroff. Het gelaat van Vininstzy was ondoordringbaar als een masker. Kameraad Souvoroff nam het woord en las een lijst beschuldigingen voor die alle draaiden om de socialisatie der vrouw. Hier en daar klonk de tekst letterlijk als die van eenige gesprekken, die Kosloff meende te hebben gevoerd met Vininstzy. Was het mogelijk dat... Iosof Vininstzy zat onbeweeglijk en staarde naar het lage plafond dat Kosloff met de vingertoppen kon ra ken. Toen Nikon Kosloff dat vertrek weer verliet wist hij dat hij nog maar enkele uren had te leven. Het von nis was geveld. Eenzaam zat hy in zyn cel met het hoofd in de han den en dacht na en droomde een droom van bloed. Het was nacht. Late nacht. Olga Kosloff werd la haar slaap gestoord door het beuken van vuisten op haar deur. In nachtjapon liep ze door den ging en rukte de deur open. Ik ben het. Olga Kosloff. Iosof Vininstzy? Schrik niet, Olga Kosloff. Waar Is Nikon? Hy is weg. Ik heb hem niet hooren thuis komen. Weet je waar hy is? Ik weet het, Olga Kosloff. Je kunt hem redden als je dat verkiest. Ik. Iosof Vininstzy, wa is er gebeurd met Nikon? Binnen enkele uren wordt het vonnis voltrokken, tenzij... Olga Kosloff leunde tegen den muur en haar gelaat scheen akelig bleek in het schijnsel van een olielampje, dat aan de wand walmde. Ik hem redden? Ik heb al eenmaal gevraagd dat je mijn vrouw zult worden. Olga Kosloff. Ik vraag nooit voor de derde maal. Morgen... Ja of neen. Olga, Kosloff? Ik heb alle papieren In gereedheid. Het is te eenzaam en kil in dit leege huls. Olga Kosloff. Je bent een vrouw onder duizen den. Ik ga mee. Iosof Vininstzy. Ik... ga... mee... Ze gaan... door den nacht... met hun twee. De mist kruipt om hen heen en slokt hun ge stalten op. Twee uur in den mor gen. Een plein, een muur, een kuil. Iemand staat rechtop voor dien kuil en kijkt zwygend in den loop van zes. geweren, die naar hem wijzen als dreigende zwarte vingers. Iemand die naast de zes staat, gaat op Nikon Kosloff toe en buigt zich e en weinig voorover. Iosof Vininstzy. Maak het kort. Iosof Vinistzy. Het zien van Je gelaat is me een vloek. Ik zal het kort ma ken. Nikon Kosloff, ik heb je nog iets te zeggen. Hij buigt zich weer en fluistert enkele woorden die eindigen in een demo nisch sóhel gelach, dat gedoofd wordt door het geknal van zes geweren, waardoor de sprong van een man halverwege wordt gestuit. Nikon Kosloff rolt in den kuil aan den voet van den muur. De hydra buigt zich over hem en meet onverschillig den duur der stuiptrekkingen van dat stervend li- ohaam. V. L VANWEDDINGEN. Een plein, een muur, een kuil ^1 VRIJDAG 8 JULI. HILVERSUM (1875 M.) V.A.R.A.: 6.45 en 7.30 Lichaamsoefeningen o.l.v. G. Klee rekoper; 8.00 Gramofoonmuziek; 9.00 VARA-Septet o.l. v. Is. Eyl. V.P.R.O.: 10.00 Morgenwyding. VA..R.A.: 1015 Voordracht door Kees Bakker; 1030 VARA-Septet 11.00 Kwartiertje voor den Bond van Soc. Dem. Vrou wenclubs in Nederland; 11.15 Septet. A.V.R.O.: 12.00 Klein-Orkest o.l.v. Nico Treep; 2.00 Uitzending voor scholen; „Natuurparken in Amerika"; 2.30 Kamerorkest oj.v. Louis Schmidt; daarna modepraatje door Mevr. de Leeuw van Rees. V.A.R.A.: 4.00 Tijdsein en Gramo foonmuziek; 4.30 Kuntselwerkjes; 5.00 VARA-Orkest o.l.v. Hugo de Groot, afgewisesld door gramofoonmu ziek en orgelspel door Johan Jong; 6.45 „Navordering van belasting" door A. J. Abels; 7.00 Orgelspel. V.P. R.O.: 8.00 V.P.R.O.-nieuws; 9.00 Cursus: Godsdienstig of ongodsdienstig; 10.00 Persberichten van het Vrij» Godsd. Persbureau; 10.05 Vaz Dias; 10.15 Cursus: Oud- Testamentische figuren. V.A.RA.: 11.00 Gramofoonmu ziek. HUIZEN (296 M.) 8.00 Schriftlezing; 8.15 Morgenconcert; 10.30 Korte Ziekendienst door Ds. A. Hoen; 11.00 Gramofoonmu ziek; 12.00 Politieberichten; 12.15 Middagconcert; 2.00 Verzorging van den zender; 2.30 Concert; 4.30 Gedeelten uit het Oratorium „Elias" (gramofoonmuziek; 5.30 Half uurtje voor jeugdige amateur-fotografen; 6.00 H. J. Steinvoort: „Een kaartenbakje"; 6.30 Bezoek van den radiodokter; 7.00 A. J. Herwig.. Zomerbehandeling van den border; 7.30 Politieberichten; 7.45 P.T.T.-kwartier- tje: „De radio-telefoonverbinding met Ned. Indië; 8.00 Symphonie-orkest o.l.v. Piet van den Hurk; 9.00 Dr. J. Sanders: Wat kan de Nederlandsche moeder nog doen om haar zuigeling tegen de gevaren van buiten te be schermen?; 9.30 Vervolg Concert; 10.00 Persberichten Vaz Dias; 10.45 Vroolijk programma. BRUSSEL (509 M.) 5.20 Concert door het Omroeporkest; 6.20 Gramofoon muziek; 6.50 Idem; 8.20 Concert door Radio-orkest KALUNDBORG (1153 M.) 3.20 Uitzending uit het Restaurant „Ritsz"; 10.55 Dans muziek. BERLIJN (419 M.) 8.20 „Euryanthe", opera in drie bedrijven. HAMBURG (372 M.) 2.30 Gramofoonmuziek; 8.35 „Koning Midas", luisterspel van Otto Reiner; 10.40 Moderne muziek. KONIGSWUSTERHAUSEN. 2.20 Gramofoonmuziek; 4.50 Concert. LANGENBERG (472 M.) 1.20 Concert; 5.20 Vesperconcert; 8.50 Concert uit het Kurhaus te Bad-Aken; 10.50 Concert. DAVENTRY (1554 M.) 4.20 Concert; 8.20 Concert door Militair orkest; 9.55 Cello-recital; 11.20 Dansmuziek. PARIJS EIFFEL (^46 M.) 8.50 Concert o.l.v. Ed. Flament. PARIJS RADIO (1725 M.) 12.50 Gramofoonmuziek; 7.20 Gramofoonmuziek; 8.20 Gramofoonmuziek; 9.50 Concert. MILAAN (331 M.) 9.05 Symphonie-orkest o.l.v. Toni. ROME <441 M.) 9.05 Radio-tooneel; 10.35 Vocaal en Instrumentaal con cert. WEENBN (517 M.) 9.50 Kamermuziek; 10.45 Dansmuziek. WARSCHAU (1412 M.) 5.20 Solistenconcert; 6.40 Populair concert; 8.20 Sym- phonieconcert: 10.20 Dansmuziek. BEROMUNSTER (480 M.) 8.20 Brahms-concert; 8.50 Vocaal concert; 10.05 Po pulair concert door het Omroeporkest. ZATERDAG 9 JULI. HILVERSUM (1875 M.) 6.45 en 7.30 Lichaamsoefeningen o.l.v. G. Kleerekoper; 8.00 Gramofoonmuziek. V.P.R.O.: 10.00 Morgen-wijding. V.A.R.A.: 10.15 Uitzending voor arbeiders in de' Con tinubedrijven; 12.00 VARA-Septet o.l.v. Is. Eyl. afge wisseld door gramofoonmuziek; 1.45 Onderbreking voor het verzorgen van den zender; „Breng uw vacantie in ons land door" door M. W. v. d. Garde; 2.30 Gramo foonmuziek; 3.00 Arbeiderssport; 3.15 VARA-Mando- line-ensembie o.l.v. Joh. B. Kok; 3.45 „De Moord", hoor spel, op te voeren door het VARA-tooneel; 4.00 Gra mofoonmuziek; 4.30 Orgelspel door Johan Jong; 5.00 Kinderuurtje; 6.00 VARA-Septet o.l.v. Is. Eyl; 6.30 S.D.A.P.-kwartiertje door J. Oudegeest; 6.45 Septet; 7.30 Toespraak door A. de Vries; 7.45 By de Pomp. weke- lyksch nieuws van Teun de Klepperman; 8.00 VARA- Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 8.45 „In fantasie", radio parodie van Paoli, door Tummers; 9.30 VARA-Orkest; 10.15 Persberichten van Vaz Dias en VARA-Varia; 10.30 Orkest; 11.00 „Op de zelfmoordenaarsbrug" hoorspel, op te voeren door het VARA-tooneel; 11.15 Gramofoon muziek. HUIZEN (296 M.) K.R.O.: 8.00 Morgenconcert; 10.00 K.R.O.-trio o.l.v. Piet Lustenhouwer; 11.30 Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Tijdsein en Politieberichten; 12.15 Sextet o.l.v. Piet Lustenhouwer 1.43 Verzorging zender; 2.00 Gramofoon muziek; 2.30 Kinderuurtje; 4.00 Gramofoonmuziek; 5.00 S. J. Coomans: „Het schaak-clubleven en zijn ontwik keling"; 5.15 Gramofoonmuziek; 6.10 Journalistiek week overzicht door Paul de Waart; 6.30 Gramofoonmuziek; 7.10 G. J. Paulides: „Keizer Maximiliaan van Mexico en zyn tijd"; 7.30 Politieberichten; 7.45 Spreker namens de algemeene vereeniging voor Vreemdelingenverkeer; Vacantie in eigen land; 8.00 K.R.O.-Orkest o.l.v. Ma- rinus van 't Woud; 9.20 Persberichten van Vaz Dias; daarna vervolg concert; 11.00 Gramofoonmuziek. BRUSSEL (509 M.) 5.20 Concert door het Omroeporkest; 6.20 Gramofoon muziek; 6.50 Concert; 11.00 Dansmuziek. KALUNDBORG (115S Mj 2.35 Concert; 5.30 Gramofoonmuziek; 8.20 Oude dans muziek; 9.40 Pianospel; 10.25 Populair concert door het Omroeporkest; 11.10 Dansmuziek. BERLIJN (419 M.) 8.55 Omroeppotpourri. HAMBURG (372 M.) 1.35 Gramofoonmuziek; 2.30 Idem; 4.50 Ccncert; 10.40 Dansmuziek. KöNIGSWUSTERHAUSEN (1635 M.) 2.20 Gramofoonmuziek. LANGENBERG (472 M.) 1.20 Concert: 2.55 Gramofoonmuziek; 6.20 Vespercon cert; 10.45 Concert. DAVENTRY (1554 M.) 1.05 Orgelconcert; 1.50 Copcert; 3.50 Concert; 5.05 Or gelconcert; 10.55 Ambrose en zy'n orkest. PA RIJ S-EIFFEL (1446 M.) 8.50 Radio-tooneel PARIJS-RADIO (1725 M.) 12.20 Gramofoonmuziek; 7.50 Idem; 9.50 Idem. MILAAN (331 M.) 10.20 Dansmuziek uit het Lunapark te Milaan. ROME (441 M.) 9.05 „Marken", opera in één bedryf. WEENEN (517 M.) 10.50 Dansmuziek. WARSCHAU (1411 M.) 5.20 Populair concert door het Omroeporkest; 8.20 Popu lair concert; 10.25 Pianorecital; 11.10 Dansmuziek. BEROSrUNSTER (460 M.) 10.05 Gramofoonmuziek.

Schager Courant | 1932 | | pagina 6