Alweer onraad. Igesz Bioscoop. DE ALKMAARSCHE KAASMARKT. DE RAMP VAN DE „PR OME THEE". DE RECORDVLUCHT OM DE WERELD. Fa. Gebr. ROTGANS Marktberichten. Advertentiën. Damesrijwiel, V Het Is geibeurd in den naoht van j.1. Maandag op Dinsdag, dat de vrouw van een onzer zakénnaenschen wat gerucht meende te kooren achter het huis. Zij wist eigenlijk niet wat het was en dacht er verder niet over, daar zij nogal eens last heeft van hevige hoest buien en een dezer hoestbuien haar het volgend oogen- blik geheel in beslag nam. Den volgenden morgen ontdekte de heer des huizes, dat de poort, die met twee grendels is gesloten, wat door hem den vorigen avond nog met alle zorg was gedaan, open was. De grendels waren afgeschoven en de klink los gerukt. Kippengaas dat boven op de poort is gemaakt voor de katten, was met spijkers en al weggebogen, kortom uit alles bleek, dat er weer zeer ongewenscht bezoek was geweest En daar de steeg, waarop deze poort uitkomt, erg donker is, was hier alle gelegenheid om rustig te werken en alleen de hoestbui van de vrouw des huizes, heeft de bezoeker of bezoekers het hazenpad doen kiezen. Ofschoon men het eerst heeft stil gehouden, is later toch de politie van het geval in kennis gesteld en is een onderzoek inge steld. Uit alles blijkt, dat hier weer Iemand is bezig geweest, die ter plaatse goed bekend is, en die eveneens ■blijkbaar wist dat de bewoner dien nacht nogal wat contanten in huis had. Denzelfden nacht is het voor onzen particulieren nachtveiligheidsdienst ook druk geweest. De perso nen die dien nacht dienst hadden, ontdekten toen zij tegen twee uur 's nachts vanuit het Heerenbosch kwamen, od den hoek perceel Jansen, een paar man nen die hen eerst niet opmerkten, maar toen dat wel het geval was, verdwenen. Later stonden zij voor per ceel C. Roggeveen, waarvandaan zij zich evenens ver wijderden. Het werd, nadat inmiddels de nachtwacht was gewaarschuwd, een steeds volgen tot zelfs door de tuinen der firma Kruit. Op de markt, werd late. zacht gefloten en werd het hazepad gekozen. Op de Markt werd daarna even eens een persoon opgemerkt, die zich daar had ver stopt en bij het merken van toezicht vijg in een der perceelen daar verdween. De deur van dit pand was dus blijkbaar los. De bewoner daarop opmerkzaam gemaakt en die dus ook nog niet naar bed was, het was anders toch al twee uur in den nacht, toonde zich niet zeer vriendelijk en gaf als verklaring voor den laten bezoeker, toon dit niet meer was te loochenen, te duidelijk als het was gezien, een zeer gezochte uit vlucht. Daarna verscheen er op den hoek van de Nieuw- straat eensklaps een persoon, die scherp floot en op de fiets sprong, die daar blijkbaar ergens gereed stond en zich door de Nieuwstraat uit de voeten maakte. De nachtwacht ging dezen persoon achterna, ter wijl de mannen van den nachtveiligheidsdienst vlug het Noord omliepen. En jawel, de man op de fiets -kwam het Rapenpad af: De voorste van den nacht- veiligheidsdienst werd ontweken, maar bii den twee den ging dat niet. Deze gaf hem een tik met een ploertendooder en de onbekende raakte van de fiets. De electrische lantaarn van den nachtveiligheidsman weigerde echter en-zonder op iets te reageeren, zelfs zonder wat te zeggen, sprong de onbekende weer op zijn fiets en er vandoor Van eenig herkennen was dus geen sprake, ofschoon wel een duidelijk signale ment is te geven. Op de Markt vonden oe nachtveiligheidsmenschen een inwoner uit Schageu en een uit Schagertorug, die niets hadden gezien on verscheen daar ook nog een Schaper die ook niets had gezien. Wij hebben verkort het ons vertelde relaas weer gegeven, ontdaan van alle franje en bijzonderheden én namen; omdat 't ons aiet goed- lijkt.uit wa.t. hier is gepasseerd, gevolgtrekkingen te makem Bovendien is door den nachtwacht* Kort van alles een- schriftelijk: —rapport—diennaeht-- neg- -opge maakt en zal onze burgemeester als hoofd onzer po litie daaruit venvachten wij. zijn gevolgtrekkingen wei hebben gemaakt er. een scherp onderzoek hebben doen plaats vinden. Het is wel vreemd dat in een klein en rustig plaatsje als Schagen neet te zijn, 's nachts zooveel mehschen op straat en elders zich bevinden, die naar ons oordeel op hun bed behoorden te liggen. Wij hopen van harte dat nog scherper politietoe zicht en steeds surveilleeren er mag toe bijdragen dat eindelijk eens een einde komt aan die nachtelijke escapades in onze gemeente. Een leuke comedie is de film „Knakworst en Ijs wafel", welke de Igesz Bioscoop deze week op haar programma heeft staan. Mike Kelley verkoopt „Knackworstjes" en ziet met groote woede, dat zijn concurrent, Abie Cohen de Tce- cream-koopman, probeert hem de weinige klanten af te troggelen. Geholpen door hun beide zoons Mike en Samïny -trach ten de twee families het leven elkaar zoo zuur moge lijk te maken. Slechts Rosie Cohen en Tom Kelley maker, hierop «en uitzondering. Tom en Rosie hebben elkaar, trots alle nationale en godsdienstige opvattingen lief gekre gen en voor hen bestaat slechts één wet, de wet der liefde. Een storm van verontwaardiging brpekt los, wanneer de ouders der jongelui tot de ontdekking ko men. dat hun kind heult met een telg der vijandelijke familie. Vader CBrien, een Katholieke geestelijke, en Rabbie Isaacs zijn boezemvrienden sinds den tijd dat ze bei den als geestelijke in het leger dienst deden; Hun valt het twijfelachtige genoegen te beurt te trachten de onderlinge twisten bij te leggen, wat hen dan ook meest al gelukt, al is het dan ook maar voor tijdelijk. In haar wanhoop om den tegenstand, die Rosie bij haar ouders ondervindt, wendt zij zich tot vader O'Brien met het verzoek haar te heioen Katholiek te worden, denkend dat dit de mogelijkheid van een huwelijk met Tom insluit, Maar ook Tom, van dezelfde gedachte vervuld, wendt zich tot Rabbie Isaacs met hetzelfde verzoek. Beide geestelijken adviseeren geduld te hebben en zeggen dat in een huwelijk slechts liefde en vertrouwen noodig is om elkaar gelukkig te maken. - Voor het eerst in haar leven is Rosie haar moeder ongehoorzaam, wanneer deze haar verbiedt Tom. die een auto-ongeluk heeft gekregen, in het'ziekenhuis te bezoeken, maar wanneer moeder Cohen hoort dat Rosie in het geheim met Tom getrouwd is,moet ze wel voor de overmacht zwichten. In het ziekenhuis ligt Tom geduldig op Rosie te wachten. Wanneer zij binnenkomt begroet de familie Kelly haar zeer uit de hoogte, maar Rosie negeert Jiun houdingen ziet slechts den man, dien zij liefheeft. Er gaat iets ODen in de ziel van moeder Keilen, wan neer zij de liefde ziet van Tom voor Rosie Ze laat haar moederhart spreken en snelt naar haar nieuwe dochter toe om haar in de armen te sluiten. Zoo heeft de liefde tusschen Tom en Rosie alle oude yeeten tusschen de beide families ultgewischl en In plaats van concurrenten zijn ze nu compagnons ge worden en wat eenige jaren een onmogelijkheid scheen is nu werkelijkheid geworden de familie Cohen en Kelly brengen na verloop van zekeren tijd samen in hun auto een bezoekaan den nieuwen wereldburger. DE LOET GEDEMPT. Naar ons werd medegedeeld, zijn verschillende bewo ners van de Loet van plan. een adres aan onzen Ge meenteraad te zenden, om aan te dringen op het dem pen van de Loet. Zij gevoelen dat alleen op deze wijze de Loet in het gemeenteverkeer zal kunnen worden opgenomen. HET SCHOOLREISJE. Gister hebben de leerlingen van de openbare lagere school hun jaarlijksch schoolreisje gehad. Per tram ging de vroolijke troep, uitgeleide gedaan door ons har moniecorps en door vele ouders en kindervrienden, naar Schoorl, waaihij tijdens de tramrit reeds een vroolijke opgewekte stemming heerschte. Het behoeft nauwelijks vermeld, dat duin, maar vooral de speeltuin van het hotel Timmerman jbng en oud veel vermaak verschafte en ook dat de koek, broodjes, melk en ver snaperingen zich best lieten smaken. De liedjes, die ditmaal voor deze gelegenheid waren geleerd, werden uit volle borst gezongen. Door verschil lende clubjes werden nog wandelingen door de duinen gemaakt; alles was uitstekend geregeld en hoogst vol daan kwam men 's avonds in Schagen aa- Ook nu weer was de Harmonie present en met volle muziek toog men naar de marktplaats, waar de harmonie nog een paar nummers ten beste gaf, de kinderen met ge leidsters een rondedans maakten en waar tenslotte ver schillende autobezitters aanwezig waren om de kinderen „van buiten" nog thuis te brengen. Men ziet, voor alles was weer gezorgd en den vol genden Zaterdagmorgen hadden de kinderen vrij van school. OP DE MARKT VAN GISTER EEN MATIGE HANDEL EN BEDROEVEN DE PRIJZEN. De aanvoer op de gister gehouden Alkmaarsche kaas markt bedroeg 178.000 K.G., De handel was matig, ter wijl de prijzen bedroevend waren. De hoogste markt bedroeg voor de kleine fabriekskaas slechts f 21 per 50 K.G., doch er werden zelfs stapels verkocht voor f 15. De oorzaak van dezen bedroevenden prijs is een ge volg van het feit, dat de steunregeling voor de zuivel producten, die 1 Juli in werking zou treden, nog steeds op zich laat wachten, aangezien de regeering, op grond \van alle mogelijke ingekomen adviezen, nog niet weet welke regeling getroffen moet worden, waardoor de handel in de onzekerheid verkeert of er al dan niet accijns op de kaas zal komen en dus huiverig is met inkoopen. In Den Haag stelt men zich op het standpunt, dat door verhooging van den prijs voor den binnenland- schen afzet de producenten gered moeten woraen. De handel stelt zich op het standpunt dat het pro duct gered moet worden door opruiming van de be lemmeringen voor d enafzet van de kaas in het buiten land en oordeelt, dat de regeering van den gunstigen stand van onze handelsbalans met Duitschland moet profiteeren. Duitschland voert n.1. in ons land voor tweemaal zoo veel waren in als Nederland in Duitschland en eischt toch dat Nederlandsche verkoopers met betaling van een deel van het ingevoerde genoegen nemen en het andere deel op Duitsche banken laten staan tot den tyd waarop betaling wordt toegestaan. Terecht oordeelt de Nederlandsche handel, dat de houding van Duitschland tegenover zijn besten kant eenandere behoort te zijn en dit temeer omdat' aan Denemarken en Italië een gunstiger regeling is toe gestaan en Nederland is opgenomen in de meest begun stigingsclausule. Weinig hoop. dat de vermiste 66 opvaren» den zullen worden gered. Het beklemmende clement bij duikboot-rampen is niet het minst de volstrekte afwezigheid van nader bericht onmiddellijk nadat het ongeluk is gebeurd. Een duikboot verzinkt, de golven sluiten zich boven het vaartuig en aan de oppervlakte van het water is niet meer te zien, dat daaronder een schip ligt, waarin jonge, levende mannen zijn opgesloten. Wor stelen zij nog met den dood? Is de strijd reeds uitge streden. Het zijn vragen, waarop het antwoord uit blijft. Kunnen de menschen in het gezonken schip het nog en tijd vol houden? Hebben zij nog gele genheid gehad de waterdichte schotten te sluiten? Wie zal hei zeggen. Het bericht van Reuter van gistermorgen is wei nig bemoedigend. Het luidt; Vanmorgen hebben vliegtuigen gepoogd de juiste ligplaats van de gezonken Fransche duikboot Pro- méthée, te bepalen. Men heeft echter weinig hoop de vermiste zes-en-zestig opvarenden te redden. Van de ramp met de Engelsche duikboot M 2, die in de laatste dagen van Januari van dit jaar is ver ongelukt. met zestig man aan boord, weet men hoe bijzonder moeilijk en tijdroovend het kan zijn de plaats, waar het vaartuig is gezonken, terug te vin den. Zóó tijdroovend, dat de kans de opvarenden le vend boven te brengen vervliegt. Men kan slechts vurig hopen, dat den mannen van de Prométhée een beter lot is beschoren. De Engelsche marine heeft bijkans een week moeten zoeken vóór zij het wrak van de M 2 had gevonden, maar men is er nog steeds niet in kunnen slagen het wrak te lichten. Op 75 meter diepte. Engelsche hulp bij het reddingswerk. Uit Parijs: De positie van de „Prométhóe" is nauwkeurig vastgesteld op zeven mijl benoorden Kaap Lévi. De duikboot ligt 75 meter diep. De Britsche Admiraliteit heeft toegestemd in het zenden van de „Artiglio" en de „Rostrenaar Cher bourg om aan het reddingswerk deel te nemen. Redding der opvarenden niet mogelijk? Vólgens een gistermiddag te Parijs ontvangen be richt heeft een der vaartuigen, welke uitgezonden zijn tot redding van de bemanning van de gozon ken duikboot „Jrométhée" de z.g. telefoonboei van de duikboot gevonden. Bevestiging van officieele zij de aangaande dit bericht is echter nog niet ont vangen. Wanneer het bericht juist is dan bestaat er geen mogelijkheid meer met de bemanning der duikboot in telefonische verbinding te komen. Hoewel men tevens hieruit kan concludeeren, dat het gelukt moet zijn eenige waterdichte schotten te sluiten, zou de redding van de bemanning buitengesloten zijn. Bovendien is van oficieele zijde toegegegeven. dat nog geen voldoend sterke hefwerktuigen gebouwd zijn om duikbooten van het nieuwste type als de „Promethée" te lichten. Op de plaats van de ramp. De Parijsche correspondent van de ,,Msb." seinde gisteren: Bij het aanbreken van den dag zijn de pogingen om de ""laats, waar de „Promethee" ligt, te ontdekken, voortgezet. Twee zware sleepbooten, een marinevaar tuig-ballondrager, een aviso en een aantal watervlieg tuigen bevinden zich op de plaats van de ramp. De commandant van de verongelukte duikboot. Guespel du Mesnil, bevindt zich met den admiraal, Denemarken en Italië hebben blijkbaar bekwame diplomaten naar Berlijn gezonden. De Nederlandsche keerden n.1. zonder eenig succes uit Berlijn terug. Telegram aan den Minister. Uit een ver gadering van Kaashandelaren te Alkmaar. In de gistermorgen te Alkmaar gehouden vergade ring van de vereeniging van kaashandelaren in Noordholland werd besloten het volgende telegram te zenden aan den Minister van Economische Zaken en Arbeid: „Kaasprijzen overal dalend. Eenige mogelijke steun is verruiming van export. Verzoeken opnieuw onder handelingen, vooral met Spanje en Duitschland, ge leid door de bekwaamste diplomaten vergezeld van deskundigen uit den handel". LUCHTVAART Een ontijdig einde. Het vlieg tuig bij Minsk in Rusland veron gelukt. De vliegers ongedeerd, het toestel vernield. Reuter seint uit New Yoi'k: De wereldvliegers Mattern en Griffin waren ge noodzaakt te landen op 50 mijl afstand van Minsk (Rusland), daar de stuurinrichting weigerde te func- tionneeren. De vliegmachine werd bij deze noodlanding ver nield. Volgens een Associated Press-bericht uit Moskou zijn de vliegers Matter.* en Griffin met hun vliegtuig verongeluk' op een plek. die ongeveer 80 K.M. van Minsk aan de Russisch-Poolsche grens verwijderd is. Het vliegtuig is beschadigd. De vliegers schijnen de heerschappij over hun toestel, dat niet meer aan het stuur gehoorzaamde, verloren te hebben. Nadere bijzonderheden. Het bericht van de noodlanding der beide vlie gers Mattern en Grif fin werd ontvangen door den secretaris-generaal van de luchtvaart-maatschappij „Ossoasiatum", Manilowski van den leider dezer on derneming te Minsk. Hierin wordt medegedeeld dat de noodlanding geschiedde wegens een defect aan de stuurinrichting. Volgens een nader ontvangen officieel telegram zijn de-beide vliegers bij de landing gewond. Hun toeste! is zeer ernstig beschadigd. Manilowski heeft aan de vertegenwoordigers van de „Ossoasiatum" ogedragen hulp te verleenen en het toestel te bergen. Of het toestel naar Minsk of naar Smolensk zal worden gebracht, staat nog niet vast. Verder heeft Manilowski de beide vliegers telegrafisch uitgenoo- digd naar Moskou te komen. Uit Minsk is een arts uit Bossolow gegaan om Mattern en Griffin zoo noodig geneeskundige hulp te verleenen. die de opsporingsmaatregelen leidt, aan boord van de avico „AHlette". Om kwart voor negen gistermorgen 'kreeg de mari tieme prefect van Cherbourg bericht, dat de telefoon boei van- de „Promothee" gevonden zou zijn. Het weer is helder en de zee kalm, doch de stroom is zeer sterk. In Marinekringen gelooft men. dat de gunstigste weersgesteldheid het aan de waarnemers uit ballons en vliegtuigen mogelijk zou maken het silhouet van de boot waar te nemen. Echter is men zeer pessimistisch omtrent de mogelijkheid tot het lichten van de zeer zware boot. In marinekringen blijven de veronderstellingen om trent de oorzaak van de ramp uiterst onzeker. Men denkt dat een verkeerde manoeuvre gemaakt is in een van de compartimenten van de duikboot, waar door het water kon binnenstroomen en daar deze booten gebouwd zijn op uiterst snel duiken, is het mogelijk, dat onmiddelliik een enorme hoeveelheid water is binnenge'. omen, waardoor het zinken zoo snel plaats had. Ook de kapitein van de „Yette", die de geredden heeft opgepikt, heeft nauwkeurige verklaringen af gelegd en gezegd, dat de duikboot hem om elf uur passeerde. Tegen twaalf hoorde hij en een zijner ma trozen hulpgeroep, maar zij konden niet ontdekken, waar dat vandaan kwam. Hij klom daarom in den mast van zijn schip en zag toen op eenigen afstand een aantal hoofden hoven water. Hij liet de uitgewor pen netten in den steek en ging direct hulp bieden. Hij vond zeven drenkelingen, die zich aan enkele boeien vasthielden. Maar het was zeer moeilijk ze aan boord te brengen, daar hun krachten uitgeput waren. De drenkelingen werden van eenige kleeren voorzien en verwarmd. Drie waren er volkomen uit geput. Zij werden later in het hospitaal opgenomen, doch hun toestand leverde weldra geen ongerustheid meer op. Op het oogenblik dat men de duikboot was gepas seerd, had de kapitein 15 man aan de oppervlakte ge zien. Omtrent de kans op verdere reddin- van op varenden is men uiterst pessimistisch. De duikboot heeft verschillende waterdichte compartimenten, die gemakkelijk te sluiten zijn. Niettegenstaande dat, ligt het maar al te zeer voor de hand, dat verschillende compartimenten op het moment van de ramp, ge opend waren. In geval sommige opvarenden hun com partimenten hebben kunnen sluiten en zich van den verdrinkingsdood konden redden, wacht hen een lanezame verstikkingsdood. Want. zoo zelfs de duikboot gevonden wordt, is de kans op redding uiterst gering, daar van een on middellijke lichting geen sprake kan zijn. Materiaal voor het lichten van zulk een zware en omvangrijke duikboot is niet aanwezig. Om twaalf uur kwam uit Cherbourg het bericht, dat de „Ailette" de plaats, waar het schip ligt, ont dekt heeft. De minister van marine heeft den bekenden Ita- liaanschen lichtersbooten die op 't oogenblik op de reede van Brest liggen .verzocht zich onmiddellijk naar de plaats van de ramp te begeven. Het vinden van de telefoonboel bevestigd. Laatste bericht uit Parijs: Het bericht, volgens hetwelk op de plaats des on- heils een telefoonboei van den onderzeeër „Prome thée" gevonden is, is bevestigd. Toch is de hoop, dat misschien toch nog een deel der bemanning in het scheepsruim zal blijken te zijn opgesloten, zeer se ring. Men neemt veeleer aan. dat de boei op het oogenblik van den ondergang van het schip door een lid van de bemanning is losgeworpen. De minister van marine Leygues heeft het comman do van het Italiaansehe lichterschip „Artiglio" ver zocht zijn schip en de „Rostro". die beiden werkzaam zijn bij de bergingswerkzaamheden van den goud schat van de „Egypt" ter beschikking te willen stel len. Beide schepen zijn onmiddellijk naar Cher bourg vertrokken Het schijnt met zekerheid vast te staan, dat de catastrophe te wijten is aan een verkeer de manoeuvre. Waarschijnlijk zijn bij vergissing de ballastkamers met water gevuld, waarop het schip noodzakelijkerwijze moest zakken. Barometerstand op Zaterdagmorgen 9 uur: 771 m.M. Vooruitzichten: Goed weer. Temperatuur: 64 gr. F. is IS gr. C. SCHAGEN's GOEDKOOPSTE FOTOHANDEL. Kodak-, Agfa- Gevaert-, Lumière-, Seliofilms, 6 X 9. 60 cent. Hoogglans afdrukken, 6 X 9, 8 cent. Goedkoope en toch uitstekende CAMERA'S. Ontwikkel- en Afdrnklnrlchtlng. HOOGZ1JDE E 103. SCHAGEN VLIEGENPLAAG IN DRENTE. Het Haagsche stadsvuil Te Wyster en omgeving klaagt men over een zeei ernstige* vliegenplaag, waarvan men veel hinder on dervindt. De plaag wordt geweten aan de verwerking van het Haagsche stadsvuil door de V.A.M. EIERVEHJNG SCHAGEN. 7 Juli. Aangevoerd: 117000 kipeieren: 5254 Kg. f 2.30, 53 —57 Kg. f 2.302.50. 58—60 Kg. f 2.40—2.70, 61—63 Kg. f 2.60—3. 6467 Kg. f 2.703.10. ongewogen wit f 2.10 —2.80. bruin f 2.80—3. klein f 2; 2400 eendeieren f 2— 2.10, 11 kalkoeneieren f 5. EIERVEILINCï DEN HELDER. 7 Juli. Aanvoer: 19803 kipeieren: 52—54 Kg. f 2—2.20. 55—57 Kg. f 2—2.30. 58—60 Kg. f 2.20—2.80, 61—63 Kg. f 2.90—3, 218 eendeieren f 1.501.70. 89 kalkoeneleren f 4—6. WINKEL. 7 Juli. Kruisbessen f 23. aardbeziën f 612. slaboonen f 13 —20. peulen f 910. aardappelen f 22.40, per 100 pond, bloemkool f 59. kropsla f 23.50. komkommers f 58. wortelen f 89. rabarber f 14 per 100. HOORN. 7 Juli. Aangevoerd: 32 stapels, wegende f 30250 Kg. kaas: 11 st. kleine fabriekskaas f 21.50, 12 st. kl. boerenkaas f 22. 9 st. boeren comm. kaas f 24. Handel matig. AMSTERDAM. 8 Juli 1932. Aardappelen: Zeeuwsche BI. eigenheimers f 56. Zeeuwsche eigenheimers f 5, IJpolder Blauwe elgen« heimers f 67, id. Muizen f 4—5. Langedijker muizen f 34, Noordholl. eigenheimers f 45, id. blauwe eigen heimers f 67, Rijper muizen f 34. Westl. muizen f55.60, id. kleine muizen f 4.404.80, Zomer malta f 1415 per 100 Kg. Friesche roodstar f. 1—1.25 p. HX. ALKMAAR, 8 Juli 1032. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 96 stapels, wegende 178000 K.G., waarvan de prijzen als volgt: Fabriekskaas: 47 stapels kleine f 21, 4 stapeli Commissie f 21. Boerenkaas: 15 stapels kleine f 22, 30 stapels Commissi f 25. alles mt rijksmerk. Handel matig. ALKMAAR, 8 Juli 1932. Op de heden gehouden graanmarkt waren in totaal 151 H.L/s aangevoerd, als: 23 H.L. tarwe f 3.304.50, 57 H.L. gerst chav. f 57.25, 49 H.L. haver f 77.25, 7 H.L. boonen, w.o.: bruine boonen f 511, cltroenboo- nen f 14, duivenboonen f 10, witte boonen f 1013, 1 HJL. kanariezaad; 20 H.L. erwten, w.o.: groene erwten (kleine) f 710, grauwe erwten f 14, vale erwten f 12, alles per 100 K.G. Handel matig. DEN HELDER. 8 Juli. Vischmarkt: tongen 318 ct.. kl. tongen 41 et. per stuk. schol I f 6—4.50. II f 1.50—0.80. scharren f 2.70— 2.25, per kist; versche haring f 5.50, geep f 1.400.75 per tal MEDEMBLIK, 8 Juli. Schotsche muizen f 1.101.35, kleine f 1.101.20 per 50 Kg. NOORDSCHARWOUDE. 8 Juli. Aangevoerd: 249800 Kg. aardappelen: groote sch. m. f 2.30—2.50. schotsche muizen f 2.10—3.70. drielingen f i.902.90, 5 Kg. spercieboonen f 34, tuinboonen f 2.50, 1225 Kg. zilvernep f 6.80—8.70. 50 Kg. peulen f 7.50—9.10, 1700 Kg. gew. witte kool f 1.80—2.60, 500 bos wortelen f 2—2.10. WINKEL, 8 Juli. 'Aalbessen f 13—15. kruisbessen f 2—3. aardbeziën f 7 —10, slaboonen f 1819, snijboonen f 1618, peulen f 1 2, per 100 pond, bloemkool f 19, kropsla f 0.502, komkommers f 7—8 per 100 stuks, wortelen f 4.50—9, rabarber f 13 per 100 bos. WARMENHUIZEN, 8 Juli. Aangevoerd: 78000 Kg. aardappelen: schotsche muizen f 2.104.60, grove f 2.10—2.40, drielingen f 2.303.20, kleine f 0.70—1.50. BROEK OP LANGENDIJK. 8 Juli. Aangevoerd: 430000 Kg. aardappelen: schotsche muizen f 2.10—5.30, kl. eigenh. f 4.90—5.50, schoolm. f 4.50, drie lingen f 2—3.30, 35 Kg. slaboonen f 33—38, 350 Kg. zil vernep f 9—9.70, 36000 Kg. roode kool f 2.50—3.30, 500 Kg. gele kool f 2. 325 Kg. witte kool f 1.30. 3500 st. bloemkool f 3.30—5.20, 7500 bos peen f 5.40—6.30. ALKMAAR. 8 Juli. Aardappelen f 1.50—3.80, per 100 Kg., aardbeien per slof 29—51 cent; andijvie f 0.50—2.60, bloemkool I f 3.50 5.50, n f 1—2.50, kropsla f 0.503.60. komkommer» f 2.50—9. meloenen f 26—52 per stuk, doperwten f 1—6, druiven f 32—36, peulen f 2—12, snijboonen f 13—24, dubbele spercieboonen f 2024, per 100 pond, perziken per stuk 7—13 cent. postelein 10—36 cent, spinazie 2566 cent per bak, roode kool f 45 per 100 stuks, ra barber f 4—8, selderie f 0.90—2.10, uien f 1.80—3.80, wor telen f 1.50—5.50 per 100 bos, tuinboonen 20—50 ct. per zak. Fijn afgewerkt geheel nieuw, prima lichtloopend, volop gegarandeerd. Oprnimings- prijs 132. Ook een Heerenrijwiel. J. BUISMAN. Oude Niedorper Verlaat. Ondergeteekende houdt zich beleefd aanbevolen voor het maken van alle soorten Dames- en Kinderkleeding. Ook wel voor Verstelwerk aan huis. Mej. E. ROPS (keet), Elft, Wieringen.

Schager Courant | 1932 | | pagina 2