e z u i n i g i n g. Het resultaat van Lausanne. Rapport-Weiter. Zaterdag 9 Juli 1932. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9103 Een accoord gesloten. De uitgaven moeten met millioenen naar beneden. Opheffing van het Kantongerecht te Schagen. De staking in het Belgische mijngebied. Ongeval op het station te Dusseldorf. DE BRAND OP DE „D E M P 0 STEUN AAN DE MELKVEEHOUDERS. BlaH HEEREN-BAAI Nagekomen Br richten. Wil men een zeer groot bedrag op de landsaitgaven bezuinigen, dan moet men noodzakelijk daarbij de salarissen en loonen aantasten. In het thans verschenen rapport van de Staats commissie voor de verlaging van de Rijksuitgaven (Cómmissie-Welter) wordt het bedrag, waarmede de begrooting voor 1933 zou moeten worden verminderd om te komen tot een althans wat den gewonen dienst betreft, sluitendo begrooting becijferd op rond flOO millioen. De gemeenteifnanciön geven, naar het oordeel der Commissie, meer nog dan die van het Rijk rede tot bezorgdheid. Gezien de grootc risico's die de Rijks- financien bij een onoordeelkundig gemeentelijk be heer loopen, behoort de ernstige aandacht dor Re geering op deze zieke plek gevestigd te worden. De Commissie berekent dat van het totale Rijks budget ad. f587 millioen. slechts f395 millioen voor bezuiniging in aanmerking komt en dat hiervan de totale jaarlijksche loon- en salarislast rond 50 be draagt. Wil men een zeêr groot bedrag op de landsuitga- ven bezuinigen, dan moet men dus noodzakelijk daarbij de salarissen en loonen aantasten. Voorgesteld wordt: inkrimping van de personeel- formaties met 12 verwachte baten pl.m. f7.2 mil lioen, blijvende salariskorting van 13 voor de on- gehuwden en 8 voor gehuwden, bezuiniging pl.m. f24 millioen. na aftrek van reeds bestaande kortin gen wordt dit per saldo f14.5 millioen. Gelijksoortige verlaging van de loonen en salaris sen van personeel in dienst der andere publiekrech telijke lichamen zal als noodzakelijk complement van dezen maatregel door een wettelijk voorschrift moeten worden afgedwongen, indien zij niet uit eigen beweging wordt opgelegd. Voorts zal het even wicht moeten worden hersteld tusschen de salaris sen en loonen van het Rijkspersoneel en van het per soneel in dienst van publiekrechtelijke lichamen. Verder wordt voorgesteld een vermindering met 15 van de uitgaven voor materieele en overige be hoeften (bezuiniging pl.m. f2.850.000) en van de door het Rijk verleende subsidiên, niet berustend op wet telijke regeling of contractueele verplichting (bezui niging rond f 1 millioen). een vermindering met ge middeld 25 van de gratificatie (bezuiniging rond f240.000), een wijziging van het reisbesluit (bezuini ging f855.000). meer doeltreffende toepassing van het Instituut voor Arbeidsovereenkomsten en vervallen van het Instituut der tijdelijke ambtenaren. De hier bovengenoemde bezuinigingen (waarbij de algemeene inkrimping van de personeel formaties niet. 12 bij alle departementen zal worden toegepast, na advies van een beperkte commissie van hoofdambtenaren) gene een totale bezuiniging van f28.945.000. Voorts wordAn op verschillende hegrootingslioofd- stukken bijzondere bezuinigingsmaatregelen voorge steld. Hierdoor wordt op Buitenlandsche Zaken f323.000 bezuinigd: op Justitie (o.a. door afschaffing van 50 kantongerechten en van de rechtbanken te Roermond, Zutphen, Tiel Dordrecht. A 1 k m a ar en Winschoten) f 3.140.000.—; op Binnenlandsche Za ken en Landbouw (o.a. door een verlaging met. 15 van den werkloozensteun) f 1.697.000: op onderwijs (o.a. door vermindering van 10 op de kosten van bet. Hooger Onderwijs, concentratie van openbare la gere scholen. U.L.O.-scholen enz., doorvoering van de 45-schaal) f 15.404.000: op Financiën f4.882.000; op Defensie (o.a. door hesparing van 10 op de kosten van de marine- en legerprganisatiel f7.503.000: op Waterstaat fo.a, door vervanging van hot wegenfonds door een Rijksverkeersfonds en uitstel van dc Noord oost-inpoldering van de Zuiderzee) f 2".325000: op Arbeid. Handel en Nijverheid f 13.297.999: en op Ko loniën f 1.340.000. Met de reeds genoemde algemeene bezuiniging van f 28.9455.000 geeft dit een totale bezuiniging van f 101.866.000.— Gezien bet feit dat in de latere jaren het uitgaven- peil sterker is gestegen dan het volksinkomen, ter wijl het belastbaar inkomen in de naaste toekomst met. 30 tot 50 zal blijken te zijn gedaald, acht de Commissie de mogelijkheid geenszins uitgesloten dat deze besparingen-voorstellen nog slechts een eerste schrede zullen vormen op den moeilijken weg der hudgetverlaging. die spoedig door een tweede stap van niet minder verre strekking gevolgd zal moeten worden. De op te heffen kantongerechten. Zooals uit het bovenstaande blijkt, wordt voorgesteld over te gaan tot opheffing van 50 kantongerechten, zoo- als deze werden genoemd in het rapport der commissie- Bosch. Aan dat rapport kan ontleend worden dat de Commis sie-Bosch meende, dat zonder bezwaar kunnen worden opgeheven 50 kantongerechten, en wel die der tweede klasse Wageningen, Goes en Zaandam en die der derde klasse Oss. Heusden. Weghel, Boxmeer, Oirschot. Oos terhout, Zevenbergen, Gulpen, Weert, Eist, Doesburg, Groenlo, Geldermalsen, Zaltbommel, Druten, Vianen, Kampen, Harderwijk, Ommen, Goor, Alphen, Schoon hoven, Brielle, Sommelsdijk, Oud-Beyerland, Ridderkerk, Sliedrecht, Oostburg, Hulst, Tholen, SCHAGEN, Medem- blik, Purmerend, Haarlemmermeer, Breukelen, Wijk bij Duurstede, Woerden, Dokkum, Harlingen, Bolsward, Beetsterrwaag, Lemmer, Steenwijk, Zuidhorn, Appinge- dam. Onderdendam en Hoogeveen. Hedenmorgen de slotzitting voor onder- teekening van het verdrag. DE INHOUD VAN HET VERDRAG. De Herstelconferentie te Lausanne nadert thans de finitief haar einde. Na dc groote beslissende zitting van gistermiddag, waarin een compromis-overeen komst tot stand gekomen is, zal heden (Zaterdag) morgen de slotzitting worden gehouden ter ondert.ee- kening van het verdrag. Gisteravond om tien uur ving de plenaire zitting van alle mogendheden ter conferentie aan. De voor zitter, MacDonald, begon met een gelukwensch te rich ten tot de aanwezige gedelegeerden. Daarna zeide hij, dat den volgenden dag (dus vandaag) de uitnoo- digende mogendheden het accoord onderteekenen zou den, de niet-uitnoodigende mogendheden niet, omdat zij nog geen tijd genoeg gehad hadden om den tekst behoorlijk te besttideeren. MacDonald las daarna het ontwerp verdrag voor, waarvan wij in het kort de voornaamste bepalingen hieronder laten volgen. De inhoud van het verdrag. De overeenkomst van Lausanne begint met een in leiding, waarin een politieke verklaring is vervat. In deze verklaring wordt er met. nadruk op gewe zen, dat het een vernieuwing der wereld betreft, waarin het vertrouwen tusschen de volken, hun vol ledige verzoening en toekomstige samenwerking in geleid wordt en die een volledig einde maakt aan de herstelbetalingen; dat deze regeling echter nog niet rijp genoeg is, om een volledige vereffening te be reiken, die een economische en politieke zijn moet en dat tot dit doel ook opnieuw dc verplichting be krachtigd wordt, om nooit naar de wapens te grij pen. Daarna volgt de eigenlijke overeenkomst, welke uit vijf deelen bestaat. lo. De overeenkomst met Duitschland. 2o. Overgangsmaatregelen bij deze overeenkomst 3o. De kwestie van de herstelbetalingen der Ooste lijke staten, tot welker regeling een comité wordt in gesteld en het moratorium tot 15 December verlengd wordt. 4o. Een resolutie van de economische commissie van Lausanne betreffende de economische wereldcon ferentie. 5o. Een resolutie van de economische commissie van Lausanne betrefende de economische werelcon- ferentie. De financieele regeling. Duitschland betaalt drie milliard mark. Volgens een,.A'. D.-bericht bevat de financieele re geling nog het volgende: Gedurende de eerste drie jaren na de ratificatte van het verdrag bestaat een volledig betalingsraora- torium voor Duitschland. De slotbetaling door Duitschland bedraagt nominaal 3 milliard M., met het oog op de emissiekoers der obligatie ad. 90 be draagt haar waarde evenwel slechts 2 7 milliard De slotbetaling geschiedt in 5 schuldbekentenissen ten laste van het Duitsche Rijk. met daarenboven 14 voor de amortisatie. De schuldbekentenissen welke eerst na verloop van het driejarige moratorium zul len mogen worden uitgegeven, worden bij de Herstel- bank. welke als trustee optreedt, gedeponeerd. De defintieve termijn, waarna de niet uitgegeven obligaties geannuleerd zullen worden, is thans vast gesteld op 12 jaren. De emissiekoers van 90 geldt voor alle obligaties. Een verlaging van den emissie koers kan slechts geschieden bij besluit van een 2/3 meerderheid van den Raad van Beheer der Herstel- bank. De obligaties zullen uitsluitend gebaseerd zijn op het Duitsche crediet, zonder deelneming van het buitenland. Officieele Duitsche verklaring. De Duitsche delegatie public^rt de volgende offi cieele mededeeling betreffende het Duitsche stand punt nopens het resultaat der conferentie van Lau sanne. N'a langdurigen harden strijd heeft Duitschland ter conferentie van Lausanne zijn doel. de terzijde stel ling der herstelbetalingen bereikt. Met het verdrag is met ingang van 1 Juli 1932 de regeeringsschuld uit hoofde van het plan-Young ad 35 milliard R.M. vervallen. Dit beteekent de opheffing eener zich over 57 jaren uitstrekkende jaarlijksche betaling, waar van rond 2 milliard per jaar komen voor dc eerste 35 jaren. In de toekomst moet geen enkele herstel betaling van welken aard en in welken vorm ook meer worden betaald. De plaatsing van Rijksleenin- gen op de buitenlandsche markten kan slechts ge schieden tot een bedrag dat overeenkomt met de feitelijke betalingscapaciteit. Van bizonder belang is di t, voor zoover het binnen een termijn van 12 ja ren niet zou gelukken het gehecle bedrag op de bui tenlandsche markten te plaatsen, het resteerende be drag zal worden geannuleerd. Of de Rijksleening dus zal kunnen worden uitgege ven, zal er dus van afhangen of Duitschland in de periode van 12 jaren zijn volledige prestatie- en cre- dietcapaciteit zal terugkrijgen. Het verschil ten op zichte van de Hooverbetalingen bestaat, hierin dat iedere betaling slechts dan in aanmerking kan ko men, indien de Duitsche crediettoestand zulks veroor looft De maximale hoogte van deze door ons onder voorwaarde van een volkomen economische saneering te verrichten algeheele betaling bedraagt 3 milliard R.M., waarvan de emissie, zooals gezegd, afhangt of deze binnen den termijn van 12 jaren zonder storing onzer capaciteit en credietwaardigheid op de buiten landsche markten kan worden geplaatst. Voldoening in Amerika en Engeland. In Amerika is men ten zeerste voldaan over de te Lausanne bereikte overeenstemming. Men verklaarde, dat de regeering der Ver. Staten nu bereid is haar be lofte te vervullen om een herziening der schulden te bestudeeren, zoodra de Europeesche regeeringen het over de herstelbetalingen eens zijn geworden. Er zijn op het departement van staat officieuze schik kingen getroffen om voorstellen tot herziening der schul den te ontvangen, maar het departement is er voor. dat de Europeesche mogendheden hun voorstellen indi vidueel zullen indienen, want zegt men, de politiek van de Ver. Staten is er steeds op gericht geweest om de betalingen van haar 15 schuldenaren afzonderlijk te be- atudeeren. In de wandelgangen van het Engelsche Lagerhuis toonde men zich algemeen zeer bevredigend over het bereikte resultaat, dat naar men vertrouwt, de eerste achrede zal zijn op den wég, die naar een saneering der I®conomisch9 wereldsituatie leidt, Omtrent het auccea MacDonald, de Voorzitter der Herstel-converentie. der verdere internationale actie is men dan ook hoopvol^ gestemd en als eenstemmig oordeel wordt uitgesproken dat eindelijk iets van verstrekkende practische waarde 13 bereikt. Van alle zijden wordt hulde gebracht aan het moedig streven van MacDonald om de partijen tot elkaar te brengen en een compromis mogelijk te maken. Men kan er van verzekerd zijn, dat als Dinsdag a.s. de resultaten van de conferentie te Lausanne het onderwerp zullen vormen der debatten in het Lagerhuis, deze waardee ring een nadere formuleering zal vinden. Radiorede van den Duitse hen rijkskanse lier, Von Papen. Gisteravond te 7 uur 20 (N.Z.T.) heeft de Duitsche rijkskanselier von Papen van Lausanne uit een korte uiteenzetting van het bereikte resultaat gegeven, die door alle Duitsche zenders is uitgezonden. De rijkskan selier, die met krachtige maar eenlgszins bewogen stem sprak, zeide o.a. dat het Duitsche volk het recht had om op de snelst mogelijke wijze, en in zijn geheel te hooren. wat zijn vertegenwoordigers te Lausanne had den bereikt. Het volk ontleent dit recht aan zijn bewon derenswaardige houding tijdens deze" weken van span ning en aan den moreelen steun, dien het door zijn houding de rijksregeering gegeven had. Daarom wilde de kanselier in de eerste plaats 't volk danken om dan mee te deelen, dat het resultaat van Lausanne beteekende, dat het onderling vertrouwen tusschen de volkeren van Europa en in de eerste plaats tusschen Duitschland en Frankrijk hersteld ls en er niet langer plaats is voor herstel- en tribuutbetalin gen van den overwonnene aan den overwinnaar. Namens Duitschland maak ik er vandaag tegenover de geheele wereld opnieuw aanspraak op, dat het Duit sche Volk met gelijke rechten en gelijke plichten In de geheele wereld moet worden behanedld. Deze kwestie in het bijzonder die der oorlogsschulden en die der weerbaarheid zijn .door de staatslieden uitvoerig bespro ken. Al zijn thans nog niet alle naties bereid onze rechten te erkennen, zoo zullen deze kwesties welke de Duitsche eer betreffen thans voor het wereldforum worden behandeld. De nieuwe periode welke thans voor het Duitsche volk aanvangt, de thans herstelde econo mische vrijheid en onafhankelijkheid van de andere landen zullen het de Dutsche regeering mogelijk maken thans ook te strijden om de politieke vrijheid. Onze weg van de thans bereikte economische liquidatie van den vrede zal en moet tot den vrede in eere lelden Daarin gevoelt de Duitsche regeering zich vandaag een met het geheele Duitsche Volk. De txoestand ernstig. Het compromis voorstel van de hand geweoen. V.D. verneemt uit La Louvière: In de Borinage hebben de verschillende plaatselijke afdeelingen besloten het compromisvoorstel van de hand te wijzen. De algemeene toestand te Bergen bleek echter Vrij dagmorgen wat rustiger. Sedert Vrijdag j.1. zitten de ingenieurs en de employé's van de kolenmijn Produit de Flénu opgesloten in de gebouwen der mijn. Zij trachten de pompen aan den gang te houden, maar slagen er niet in. Van put 18 ls een gaanderij heelemaal volgeloo- pen. Twintig paarden zijn verdronken. Het water wast nog steeds. Ook andere mijnen worden door dit gevaar bedreigd. De werklieden weigeren aan den arbeid te gaan en laten zich liever wegens ongehoorzaamheid ve-rbalisee- ren dan de kans te loopen als slachtoffers der stakers te vallen. In het centrum der staking is de toestand plotseling heel ernstig geworden. De stakers trekken in groote groepen naar de verschillende industrleele bedrijven, waar zij op de bestuurders pressie oefenen hun arbei ders te ontslaan. Dit was o.m. het geval in de falencerle de Kéramix, de werkplaats Boel, een der voornaamste van het centrum, de werkplaats La Croyère, van de Bouillonnerie de La Louvière enz. De gendarmerie heeft uit Antwerpen en de Vlaan deren versterkingen ontvangen. Vrijdagmiddag lagen alle fabrieken te La Louvière en omgeving volkomen stil. Ook te Anderlu, in de omgeving van Charleroi, heeft de toestand zich ernstig toegespitst. 400 a 500 stakers zijn daar uit het stakingscentrum aangekomen. Zij hebben werkwilligen belet aan het werk te gaan. Ook te Marchienne au Pont is het tot onaangenaam heden gekomen. Uit Bergen zijn troepen gezonden om de gendarmerie te versterken. Nederlander door trein gegrepen en zwaar gewond. V.D. verneemt uit Dusseldorf: Op het Hauptbahnhof alhier ls hedenmiddag te 12.40 uur de Nederlander Frans Kaumanns uit Den Haag door den binnenkomenden D-trein FrankfurtAmster dam geraakt. In zwaar gewonden toestand werd de heer K. opgenomen en naar het St. Joseph-ziekenhuis over gebracht. Men vreest voor zijn leven. ZIJN VROUW MET EEN MES GESTOKEN. Verdachte tot 4 Jaar veroordeeld. De rechtbank te Zwolle veroordeelde een scbilders- kneoht aldaar, die op 27 Mei j.1. op het spoorwegperron hier ter stede zijn vrouw, van wie hij gescheiden leefde, met een mes een diepe snede in den hals toegebracht heeft, waardoor zij ernstig werd verwond, wegens por ging tot doodslag tot vier jaTen gevangenisstraf. De eisch was acht jaar. De brand in de passagiersgoederen ont staan. Blusschingswerk krachtig aange pakt. Ruim onder water. Vertrek datum nog onbepaald. BATAVIA, 9 Juliv(Aneta): Gisteravond om 9 uur is od de Dempo luik IV, dat sedert Woensdagavond onder koolzuurdruk stond, heropend. Terstond werd daarop begonnen het kool zuur uit het ruim te pompen. Bij de opening sloeg een dikke rookmassa naar huiten, welke steeds erger werd en het geheele achterdek in een rookgordijn hulde. Het blusschingswerk werd daardoor allermoei lijkst ondanks het feit, dat scheepsofficieren en matro zen van gasmaskers waren voorzien. Afdalen in het rjim is onmogelijk. Het zou trou wens ook nutteloos zijn, daar men zelfs met een sterken schijnwerper nog geen meter ver door de rookmassa kan ici.. Om kwart voor elf werd besloten het ruim nat te spuiten. De Jan v. d. Heyden wierp daarop met vier stralen water in het ruim. waarin zich een groot deel der passagiersbagage, welke gedurende de reis niet noodig is en gedeeltelijk uit Batavia en gedeeltelijk uit Semarang afkomstig is, benevens andere lading bevindt. Om vijf minuten over elf besloot me nde lading in het onderruim zoo noodig prijs te geven, waarna in dit 70.000 kub. voet motend onderruim 1500 kub. Me ter water werd gepompt. Eerst wanneer geconstateerd zal rijn, dat het vuur totaal gebluscht is zal het ruim weer worden leeg gepompt, waarna mot de lossing wordt begonnen. Wat de oorzaak betreft, in scheepvaartkringen is men algemeen van oordeel, dat de brand is ontstaan in het passagiersgoed, tengevolge van de aanwezig heid van licht ontvlambaar materiaal. Een merkwaardigheid is, dat er geen sprake is van tabakslucht. Bij het impompen van water waren de luiken geslo ten, teneinde het dek rookvrij te maken. Toen nu hedennacht om 1 uur de luiken weer werden geopend om den rook uit te laten, steeg plotseling een gewel dige rookmassa op. waarvoor als verklaring werd ge geven, dat het water den vuurhaard had bereikt. Het inpompen van water wordt voortgezet door middel van vijf slangen op de Jan van der Heijden en de scheepsslangen. De vertrekdatum van hot schip kan momenteel nog niet worden vastgesteld. Uitvoering van de Crfciszulvelwet 1932. Bij Kon. besluit van 7 Juli is benoemd tot Regeerings- commissaris voor de hulpverleening aan de melkvee houderij de heer L. Bückmann. te Bussum. Voorts heeft de minister benoemd leden van het be stuur der Crisis-Zuivel-Centrale. Voor den kop van Noord-Holland vinden we vermeld: K. Kuiper te Oost woud en als diens plaatsvervanger H. K. Koster te Wie- ringerwaard. Boterprijs vastgesteld. Vervoer van bo ter. Berekening wereldmarktprijs. De minister van Econom. Zaken en Arbeid heeft aan gewezen als buitenlandsche noteeringen, waarnaar de wereldmarktprijs, bedoeld in art. 1 ten vijfde der Cri- sis-Zuivelwet 1932 berekend wordt, de noteeringen ln Duitschland, Frankrijk, België, Groot-Britannië en De- rjm&' ECHTE FRIESCHE ^20-50cf. perons^ tMdptudat clcu twr Sriesdt Aarckutrk eJt Koperwerk. nemarken en heeft den prijs, bedoeld in art, 4 lid 2 der Crisls-Zuivelwet, voot het merk voor boter vast gesteld op f 0.40 per Kg. De minister heeft toegestaan dat tot 1 Aug. 1932 uit de bewaarplaatsen van veehouders, die zelf melk tot boter verwerken, boter zonder merk wordt vervoerd. De minister van Eccm. Zaken en Arbeid heeft toege staan, dat gedurende een periode van ten hoogste 30 da gen, ingaande 11 Juli 1932, boter zonder merk uit een koelhuis vervoerd wordt, mits ze is voorzien van een geleidebiljet, door of vanwege de Crisis Zuivel Centrale afgegeven. Z IJ P E ST. MAARTENSBRUG. Hst doet ons genoegen te kunnen melden dat zuster G. Kuilman alhier op het te Haarlem gehouden examen het diploma heeft behaald voor Zuigelingbescherming. W /BR/ N G E S Vergadering der vereeniging ter bevordering van ge trouw schoolbezoek der openbare lagere school te Hip polytushoef. De Voorzitter, de heer N. Kaan opende met welkom, sprak woorden van dank aan hen die de lijsten lieten circuleeren tot inzameling der gelden. Tevens werd me degedeeld dat de reis naar Den Haag opvoedend is ge weest; wordt dank gezegd voor de leiding op dien dag. Mej. Mulders leest de notulen der vorige vergadering voor, wegens afwezigheid van den secretaris. Na gele zen te zijn. worden deze zonder op of aanmerking goed gekeurd. Volgt bespreking schoolfeest voor de jongste kinderen; Er zijn 137 deelgerechtigden. De reis zal gaan per auto bussen naar Schoorl. Het vertrek wordt bepaald op 1 uur n.m. en het feest zal gehouden worden op Vrijdag 22 Juli, dus den dag voor de vacantie. Het onderwijzend personeel en nog 3 anderen nemen de leiding op zich. De penningmeester, de heer de Jong, zorgt voor regeling consumptie. De bedoeling is om het speelduin en der speeltuin te Schoorl te bezoeken. Voor elk der kinderen wordt een schopje medegenomen, zoodat enkele uren van genot voor de kleuters in het zicht zijn. Het vertrek uit Schoorl wordt op 6 uur gepaald. Na enkele besprekingen van huishoudelijken aard, en de rondvraag, welke niets opleverde, sloot voorzit ter de vergadering als gebruikelijk. Vrijdagnamiddag had een autobotsing plaats op het Hoekje te Hippolytushoef. De houtauto van de Firma Eecen passeerde daar het kruispunt naar richting Wes- teriand, toen juist de luxe auto van den heer J. N. Bruul de Kllefstraat uitreed en eveneens het kruispunt passeerde. De botsing bracht veel schade aan de luxe auto. Hiervan werden de beide spatborden, treeplank en rechterportier zwaar beschadigd. In de luxe auto werd ook veel schade aan de bekleeding toegebracht.omdat verschillende potten met verf werden medegevoerd, wel ke omver werden geslingerd. Op Dinsdag 12 Juli te 9 uur o.m. zal zijne Hoogw. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent, Bisschop van Haarlem, de eerste R.K. kerk te Sluis I Inwijden, en dit toewijden aan den H. Geest. Voor deze gelegenheid zal vanaf Wie- ringen een extra autobus rijden voor hen, die daarvan getuigen willen zjjn.

Schager Courant | 1932 | | pagina 5