SPORT. „SCHAGER BEKER" TOURNOOI. VERKEERSONGEVALLEN. Zaterdag 9 Juli 1932. SCHAGER COURANT. Derde blad. No. 9103 Uit onze omgeving. Volksonderwijs. Wy Geen crisissteun meer. Noodlanding van een watervliegtuig. Melkauto door den trein gegrepen. Officieele mededeelingen. 4de Ronde. Zondag a.s. D.T.S.—M1.D., 7 uur. C. v. d. Hoven. Succes—Beverwijk, 2y2 uur. Andijk—Helder II, 3 uur. Klouwers. De Demi-finale vindt plaats op Zondag 17 Juli en de Finale op 24 Juli a.s. Woensdagavond a.s. Schagen IV.V.M.P. 7 uur. Hedenavond 7 nar. Schagen Veteranen—De Beurtschippers. Het elftal is als volgt: De Jong Keijzer, K. Leguit Keet, J. C. Rus, Kaper KI. Rempt, Speur, Lutjeharms, v. Geelen, v. Ketel. Res.: P. Molenaar, P. Ruig, v. d. Molen, Weeland, Lem Sr. en Lem Jr. Bij verhindering gelieve afbericht te zenden aan C. Keijzer. WIERINGEN. Sportnieuws. ^ondag a.s. L. Rijvereeniging geen rijles. v^ucces I speelt Zondag a.s. voor het Schager Be- k fjfurnooi en krijgt thuis op bezoek Beverwijk, wat e> spannende match belooft te worden. Aanvang h, f drie. .succes 4 speelt thuis tegen Voorwaarts 2. Succes 3 gaat naar Kolhorn op bezoek voor den ne derlaagwedstrijd, vertrek 1 uur. WINKEL Donderdagavond vergaderde de afd. Winkel van Volksonderwijs, ten huizen van den heer Laan. Aanwezig waren 17 leden. De voorzitter opent de vergadering, waarna de heer Bart als fungeerend secretaris de notulen leest der vo rige vergadering, welke onveranderd onder dankzegging worden goedgekeurd. De rekening van den penningmeester Is onderzocht en in orde bevonden. De Commissie van onderzoek is niet aanwezig, doch de penningmeester brengt verslag uit en cfeelt mede, dat alles ls nagezien en in orde be vonden, als bewijs waarvan de boeken door de Com missie zijn afgeteekend. De ontvangsten hebben bedragen f 939.99%, de uit gaven f 907.33%. batig saldo f 32.66. Besloten wordt den penningmeester te dechargeeren en te bedanken voor zijn gehouden beheer en de com missie voor haar onderzoek. Vervolgens wordt verslag uitgebracht van de School- spaarbanken. Te Winkel waren 1 Januari 1932,. 26 spaarders en te Lutjewinkel, een gelijk getal op een belangrijk mindere schoolbevolking. Te Winkel was het bezit f 515.63 en te Lutjewinkel f 829.25. Aan beide spaarbanken bleef na aftrek van de schuld aan do spaarders, een kleine reserve over. Ook deze Commis- sie's en de beheerders worden bedankt voor de be moeiingen. Schoolreisjes. Het belanrijkste agenda-punt en tevens het punt dat de jeugd het meest interesseert, komt thans aan de orde. Het bestuur stelt zich voor, evenals vorige jaren, de 6e en 7e klasse naar Amsterdam, de 5e kl. naar IJmuiden, de 3e en 4e kl. naar Bergen en de 1ste en 2e klasse plaatselijk feest. De heer Span merkt op, dat door uitbreiding van personeel er het vorige jaar te veel geleiders waren, zoodat de reisjes wel in twee dagen konden plaats hebben. Bovendien is er nu een nieuwe vacantlereeeling in gesteld en waar de zomervacantle nu Ingaat Woensdag 27 Juli a.s., blijft er voor de schoolreisjes Maandag 25 en Dinsdag 26 Juli over. De voorzitter deelt mede, dat het niet de bedoeling van het bestuur was, twee dagen te nemen daarvoor, doch deze vacantieregeling was hun niet bekend, Hoe de reisjes voor die dagen zullen worder gecom bineerd zal door het bestuur in overleg met het on derwijzend personeel worden geregeld. Voor de verschillende reisjes wordt wel vastgesteld wat bezocht zal worden. In Amsterdam zal Artis en het Aquarium worden bezocht met een rondvaart door de stad en de haven. Aan IJmuiden gaat vooraf een bezoek aan Velserbeek Voor 3e en 4e kl. komen verschillende voorstellen: de heer Mulder acht een bezoek aan de Hondsbossche Zeewering wel van belang. De autobussen mogen de vlotbruggen niet passeeren, en zou daarvoor een andere route gekozen moeten worden, b.v. AlkmaarSchoorlKamperduin en over Oudkarspel terug. De bestaande regeling ls: Schoorl Bergen aan Zee, over Alkmaar terug. Na eenige bespreking wordt besloten de oude route te handhaven. Het plaatselijk feest wordt dit jaar bij K. Zeeman te Lutjewinkel gehouden. Blijkens mededeeling van den penningmeester laten de financiën een zoodanige regeling weer toe. Voor Amsterdam zijn 71, voor IJmuiden 30, voor Bergen 58 en voor het plaatselijk feest 62 leerlingen. Enkele nieuwe leden zijn inmiddels toegetreden en door bemiddeling van den heer Span is er een spaar banktegoed van een der kinderen van den heer Beuk- *nan, die naar Dordrecht is vertrokken, aan Volksonder wijs vermaakt Een klacht Sprekende over het toetreden van nieuwe leden; doet het bestuur minder aangename ervaringen op, het komt n.1. voor dat nieuwe leden toetreden en als de kwitan tie wordt aangeboden, weigeren te betalen en weer be danken. Daarbij zijn ook ouders van schoolgaande kin deren. die in alle bescheidenheid opgemerkt, die geringe contributie, waar van hun eigen kinderen mede profi- teeren, wel kunnen betalen. Het gaat dan nog voor hun eigen kinderen, en wordt heelemaal nog niet gesproken van anderen in de gelegenheid stellen, dit genoegen te smaken. Dit toch zijn van die teleurstellende ervaringen, die eigenlijk niet voor moesten komen. Met zorg worden de schoolreisjes in elkaar gezet, zorgen die, al dringen ze niet naar buiten uit, er zijn, terwijl toch veel zou worden opgelost, als ieder er een geringe bijdrage voor afstond, de contributie is belange na niet zooveel als één kind. dat meegaat, kost, en hoeveel kinderen profiteeren er niet van. Ge zoudt de jeugd geen grooter teleurstelling kunnen denken, dan te eeniger te moeten ervaren, dat ze niet op reis kunnen, wegens gebrek aan middelen. Zoover mag het niet komen, allen wat, en die nog geen lid is, melde zich aan bij den secretaris-penningmeester, den heer P. Bart Bestuursverkiezing. De heer F. A. Melchior. bestuurslid-secretaris, heeft gemeend als zoodanig te moeten bedanken. De Voorzitter deelt mede, dat by het gehouden St. Nlcolaasfeest ter herdenking van het 60-jarig bestaan der afdeeling, de regeling was getroffen, dat dit behalve voor de schoolgaande kinderen, toegankelijk was voor de oudere dier kinderen en voor de leden en donateurs van Volksonderwijs, en gezien de lokaliteit voor niemand anders. Daaraan is strikt de hand gehouden en toen de dienstbode van den heer Melchior kwam met zijn kinderen, is deze geweigerd. De heer Melchior had die voorbereidende bespreking niet mede gemaakt, en nam deze handeling zoo kwalijk, dat hij gemeend heeft te moeten bedanken. Het spijt het bestuur, dat dit het gevolg is geweest, en waar de heer Melchior secretaris der afdeeling was. brengt het gaarne een woord van dank voor hetgeen hij als zoodanig voor de vereeniging heeft gedaan. Tot bestuurslid wordt gekozen de heer J. Breobaart Kzn. De Voorzitter brengt nog een woord van dank voor de gemeenschappelijke viering van het 69-jarig bestaan, in vereeniging met de oudercommissie. Een samenwerking die bijzonder op prijs werd gesteld en mede bijdroeg tot het welslagen van het feest. Rondvraag. De heer Schot zegt al 2 jaar lid te zijn en nog nim mer een maandblad te hebben gekregen. De heer Bart zegt dat er meer afwijkingen voorkomen, vertrokkenen of bedankjes, worden voortdurend door gezonden en eveneens aanmerking van nieuwe leden, ma'bij de algemeene secretaris is het niet in orde, en er zal weer over geschreven wórden. Met een woord van dank voor de opkomst wordt daar na de vergadering gesloten. Z IJ P E Burgerlijke Stand van 1 t.m. 7 Juli 1932. Ondertrouwd: Bernard Antonle Kutterink, 22 jaar, smid te Warmenhuizen en Grietje Bellis, 20 jaar, te Zijpe. Klaas de Vries, 26 jaar. broodbakker en Maria Catharina Groot, 20 jaar, beiden te Zijpe. Eberhard Philip Erfman, 34 jaar. sergeant-konstabel, te Den Hel der en Janna Meijer, 34 jaar, te Zijpe. Loop der bevolking over de maand Juni 1932. Ingekomen: Sara Pieternella van Setten van der Meer van Schermerhorn naar Petten M 35; Gerrit Erlks en gezin van Schoorl naar Schagerbrug, F 86; Anna Stammes van Anna Paulowna naar Oudesluis, H 67; Sijbolt Hoekstra van Doniawerstal naar 't Zand K 26: Johanna Catharina Oudhuis van Heerhugowaard naar Schagerbrug F 48; Jacob Grootles en gezin van Sint Maarten naar Burgebrug A 113a; Lena Maartie Kootje van Alkmaar naar Hazepolder, L 14: Gerrit Mooij van Schagen naar Sint Maartensbrug, C 54; An- thonia Soohia Rossenaar van Purmerend naar Scha gerbrug, E 58: Frlederike Mautner van Weenen (Oos tenrijk) naar Petten M 22; Maartje Bakker van Den Helder naar Sint Maartensbrug C 54; Klaas Medema en gezin van Warmenhuizen naar Burgervlotbrug; Jacob Schipper van Oost stellingwerf naar Burgerbrug, A 93; Geertie Bruin van Schagen naar Schagerbrug E 45. Vertrokken: Brigitta Timmer naar Schoorl, Achter weg C 201Janke Welles naar Callantsoog p.a. P. de Haan; Rokus van IJperen en gezin naar Den Helder. Julianadorp, van Foreestweg; Jacob de Haan naar Obdam. Noordelnde; Catharina Homburg naar Zaan- cam, Oostzh'de 196: Anna Dekker naar Ha ren ka rsnelj Dirkshorn: Haii de Jong naar Schoorl, p.a. K Meijer, Hargeroolder: Aagie C. Meilink naar Den Helder, West- straat 58: Trüntie Pakker naar Den Helder Langevliet 16, Koegras: Mnrcelis Charles Beerling naar Amster dam. Diezestraat 261; Maria Anna van Essen naar 's-Gravenhage, Zwolsche straat 327: Jacob Raven naar Hoogwoud. Aartswoud: Breefie Maartie Vader naar Wieringerwaard. p.a. wed. W. Metzelaar: Flisabpth Steenhof naar Akersloot, Julianaweg 248; Pletertje Duinmaiier 'wed. Jan Delver) naar ZuidHcharwoude A 198: Jan P. Timmerman naar Bergen (N.-H.). Kerkedijk 7: Jan ^nner naar Heerhugowaard, Veenhuizer Midden weg F 59. SCHAGERBRUG. Rectificatie. In ons nummer van jl. Woensdag werd vermeld, dat de Zangvereeniging alhier vorigen Zondag te IJmuiden^ een dorden prijs zou hebben behaald Dit is niet juist, doch moet zijn. een tweeden prijs. De voetbalvereniging alhier speelde Woensdag avond een wedstrijd tegen Kolhorn I on heeft daar verloren met 5—2. ST.MAARTENSBRUG. Tot ons genoegen kunnen wij melden, dat onze vroe gere plaatsgenoot, de heer B. H. Wilbus, thans te Den Helder, op het Mercurius-examen te Amsterdam ge slaagd is voor het diploma Engelsch (Handelscorres pondentie). T ZAND. A.s. Zondag worden op het Geel Rood terrein alhier 2 voetbalwedstrijden gehouden, n.1. tusschen resp. het le en 2e elftal van hier en het le en 2e van Ouddorp. We vernamen dat voor den a.s. Zondag te Warmenhui zen te spelen Dekonaat voetbalwedstrijd uit de voetbal vereeniging Geel Rood zijn aangewezen de spelers P. de Wit Pz„ en Hilb. Konijn. Schreven we laatst over het hier langs- en doorgaande zeer drukke verkeer, thans werden we opmerkzaam ge maakt dat mede door de gunstige verbinding aan den Rijksweg en het groote scheepsvaarwater de diverse ge legenheden om goederen van hier en naar hier t.w. rich ting HelderAlkmaar enz. de laatste jaren ook gewel dig zijn uitgebreid. Onze plaatselijke beurtman en vrachtrijder medegerekend komen n.1. niet minder dan 10 ondernemers hier bijna dagelijks door. Men heeft daardoor de gelegenheid om per week niet minder dan 25 x gelegenheid goederen te verzenden en ontvangen. HARENKARSPEL Burgerlijken Stand. Over de maand Juni 1932. Geboren: Liena, dochter van Hendrik Biesboer en Aaltje Vader. Johannes, zoon van Johannes Zuijdam en Maria Petronella Boekei. Dirk, zoon van Pieter Klok en Trijntje Rietvink. Hillegonda Cornelia, dochter van Cornelis van Ophem en Afra Cornelia Entes. Ondertrouwd; Nicolaas Johannes Zutt, weduw naar van Maria Stoop, en Maria Susanna Schuit Pe trus Nicolaas Raas en Antonia Fernanda Maria Jansen. Gehuwd: Arie Groen en Afra Maria Kuijs. Frode- rilc Masteling en Elisabeth Bruin. Nicolaas, Johannes 'Zutt, weduwnaar van Maria Stoop, en Maria Susanna Schuit. Overleden: Jan Strooper. oud 76 jaren, weduwnaar van Reinsje Baas. Een als levenloos aangegeven kind van Arie Plak en Aagje Stoop. Jacob Pater, oud 61 jaren, echtgenoot van Margaretha Bierman, eerder weduwnaar van Anna Without. Aagje Stoop, oud 46 jaren, echtgenooto van Arie Plak. Antonia Hoekma, oud 63 jaren, weduwe van Volkert Rentenaar. Ger rit Kuiper, oud 57 jaren, weduwnaar van Trijntje Smit. en repareeren alle soojten Wollen Kleeding. Kousen en Sokken look de aller fijnste). Voor nieuw werk zijn wij no. 1. JAAP SNOR, Znidstraat 19, Dsn Helder. (Let op den gelen winkel). P S. Gratis neemt elke bode Uw bestelling of repa ratie mede, zoowel heen als terug. LANGEN DIJK OUDKARSPEL. De financiën uitgeput. Door het Crisis-Comité te Oudkarspel is noodge dwongen het besluit genomen de geheele steunver- lcening voorloopig stop te zetten, omdat de financiën waarover ^et comité beschikt, uitgeput zijn de ge meenteraad geen subsidie meer kan verleenen en de vrijwillige bijdragen van medeburgers niet voldoende opleveren om een groot aantal gezinnen te steunen. Het aantal gesteunde gezinnen bedroeg vorige week 30. De nood in vele van deze gezinnen is zeer hoog gestegen, 't Comité nam dan ook met deernis dit be sluit, maar blijft actief en hoopt op de blijvende steun van allen die iets voor hun medeburgers over hebben. Met de uitkeeringen zal dan weer begonnen worden als het comité over eenig bedrag beschikt, waaruit de ergste nood bestreden kan worden. Het comité doet dan ook een ernstig beroep op al len die kunnen geven geeft en geeft spoedig. Alle giften, hoe gering ook, worden dankbaar aanvaard. LANGENDIJK. We waren in de gelegenheid, deze week een rondvaart te maken door het Ambacht, dwars door het tuinbouw gebied. Was de algemeene gedachte dat als gevolg van de slechte economische toestanden, de akkers slecht zou den zijn bewerkt, weinig, veel te weinig, kunstmest zou worden gebruikt, waardoor de stand der gewasseh veel te lijden zou hebben, het viel ons echter op, dat. over 't geheel de'heele teelt er best voor stond. Met enkele uit sonderingen, die altijd worden opgemerkt, staat alles even mooi. zoodat, doen zich geen onvoorziene om standigheden voor, de oogst erg zal meevallen. ZUIDSCHARWOUDE. Voor het diploma Duitsche Handelscorrespondentie klaagde de heer G. Kramer Cz. alhier. Gister is een vaartuig, beladen met aardappelen, die vervoerd werden door den vrachtvaarder K. uit Heer hugowaard. gezonken, doordat het tegen een paal onder een brug staande, aanvoer, en waterschepte. Daar een en ander niet verzekerd was, had hij een flinke schade post te boeken. Nog altijd staan in deze gemeente een vijftal woningen leeg. Wel een bewijs, dat er geen woninggebrek heerscht, We vernemen, dat met de moderniseering van de inrichting van ons stoomgemaal voor het Geestmer-Am- bacht flinke vorderingen worden gemaakt, zoodat ver wacht mag worden dat een en ander op den bepaalden tijd gereed zal komen. Het personeel zal naar we hoor den geen verandering ondergaan. ST. PAN CR AS. De heer Zeegers, alhier, slaagde voor het examen aan het Conservatorium voor muziek. CALLANTSOOG Wegens gebrek aan benzine. Aardige verrassing voor de strandbezoekers. Donderdagavond omstreeks 6 uur werden de van het strand genietende bezoekers een vreemd schouw spel gewaar. Op ongeveer 1 K.M. uit de kust naderden twee watervliegtuigen van het vliegkamp „De Mok" te Texel. Bij nader inzien bleek, dat een van de vliegtui gen, de L 7, door het andere, de L 1, werd gesleept. Spoedig lag het eerste verankerd, terwijl het andere aan het strand kwam, waar de bestuurder en de waar nemer uitstapten. Na informatie vernamen wij, dat de L 7 zich 70 mijl uit de kust bevond, terwijl de bestuur der rekende op 20 mijl. Hierdoor kon hij hpt vliegkamp „De Mok" niet meer bereiken, maar moest wegens benzinegebrek dalen. De L 1 is toen te hulp gekomen en heeft van het vliegkamp de noodige brandstof ge haald. Daar men in open zee geen benzine kar bijladen, moest de L 1. de L 7 naar de kust sleepen, om hier de benzinetank te vullen. Dit nam pl.m. een half uur in beslag, waarna de beide „waterkisten" vlot startten. De inmiddels ter assistentie uitgevaren sleepboot „Drente" hoefde geen assistentie te verleenen. Al met al een niet onaardige verrassing voor de inmiddels ln grooten getale toegestroomde standbezoekers. NOG EEN „VLIEGER" GEDAALD Donderdag j.1. is bij den heer W. Zeeman alhier een postduif komen aanvliegen, klaarblijkelijk uit Frankrijk afkomstig. De ringen vermelden althans: Amicale Co- lombophile Cherbourg 60 (aan den rechterpoot) en 140655 frande 30 z (aan den linkerpoot). HEERHUGOWAARD VEENHUIZEN. Onder begunstiging van schitterend zomerweer had den de leerlingen van de openbare lagere school alhier hun jaarlijksche schoolfeest. Met twee bussen ging het eerst naar Alkmaar, waar bij de Hartenkamp werd haltgehouden. Een groote attractie voor de kinderen bleek het nieuwe apenhuis te zijn. De jeugd vermaakte zich kostelijk met de dolle capreolen van de bewoners van het apenhuis. Verder ging het naar Bergen, waar speeltuin en duin aan de kinderen volop genot aanboden Van daar naar Egmond aan Zee. waar het heerlijke zee water de meesten tot een verfrisschend bad uitnoodig- de. Zoo was de dag weldra omgevlogen. In opgewekte stemming keerden de kinderen weder huiswaarts. WIERINGERWAARD De leerlingen van de 7e en 8e klasse der O. L. school, tezamen 29. zullen as Dinsdag hun school feest vieren in den vorm van een reisje naar Den Haag, alwaar een bezoek zal worden gebracht aan de Indische tentoonstelling in het Westbroek park. Na dit bezoek een wandeling van ongeveer 15 mi- ten naar Scheveningen om vervolgens zoo mogelijk nog het Vredespaleis te bezichtigen. Het gezelschap vertrekt 's morgens per eerste tram van hier om des avonds ten 10.07 weer in Schagen terug te zijn. Vanaf Schagen heeft men dan nog en- enkele bereidwillige eigenaars van auto's noodig om hen naar Wieringerwaard te transporteeren. De jongejuffr. E. Lanting, leerlinge van den heer Sieswerda, heetf met gunstig gevolg examen af gelegd voor de le klasse H.B.S. aan den Helder. Op een cnbewaakten overweg bij Heerenveen. De bestuurder zwaar gewond, de wagen totaal vernield. )onderdag is op den onbewaakten overweg te Rottum bij Heerenveen de zeswielige melkauto van den melk rijder Jelle Brats uit Delfterhuize, beladen met ledige melkbussen, gegrepen door den trein uit Zwolle, die te 13.10 uur in Heerenveen aankomt. De cabine werd van den auto afgerukt, terwijl de bestuurder in een sloot werd geworpen. Hij bleek ernstig aan 't hoofd gewond te zijn en is na voorloopig verbonden te zijn, per zie kenauto naar het ziekenhuis te Heerenveen vervoerd. De auto was geheel vernield, terwijl de ledige bus sen overal verspreid lagen. AUTO VERNIELT EEN HUIS. Om een botsing te voorkomen. Gistermiddag reden twee vrachtauto's van de Roode Express, die een dienst StadskanaalAmsterdam onder houdt, op den Meppeler weg bij Zwolle in de richting Meppel. Toen de voorste auto op den Berkumerweg moest stoppen voor een van den tegenovergestelden kant komenden personenauto, kon de chauffeur. R. D., van den achtersten vrachtauto, die pas op het laatste oogenblik bemerkte dat hij ook moest stoppen, niets anders doen dan zich met zijn auto tusschen den voor sten auto en het langs den weg staande huis van de wed. Bongers in te wringen. Het gevolg was, dat de geheele hoek van het huis werd weggedrukt en de auto in den muur klem zat. Nadat de auto was losgemaakt en het dak ondersteund was, kon de auto zijn weg vervolgen. Een en ander had tot gevolg, dat de tram van de Dedemsvaartsche Stoomtram Mij. eenige vertra ging ondervond. Er kwamen geen persoonlijke ongeluk ken voor. ERNSTIG MOTORONGEVAL TE DELFT. Motorfiets tegen een auto opgereden. Twee zwaar gewonden Op den nieuwen rijksweg bij het pompstation nabij Delft, is Donderdagavond omstreeks tien uur een ern stig ongeluk gebeurd. Daar ter plaatse reed een motor rijder met een snelheid van meer dan 100 kilometer per uur, tegen een auto. De botsing was zoo hevig, dat de motorrijder en de duo-passagier, beiden uit Zwitser land afkomstig, tegen den weg geslingerd werden en zeer ernstig gewond bleven liggen. Door toegeschoten hulp werden de slachtoffers naar het zieekenhuis te Delft overgebracht. Een hunner had een gebroken ara? en een gebroken been, terwijl zijn borstkas geheel was ingedrukt. Ook de andere was zeer zwaar gewond. De autobestuurder bleef ongedeerd, terwijl het motorrijwiel nagenoeg geheel vernield werd. Omtrent de oorzaak van het gebeurde tast men in het duister. OUDE NIEDORP Bij het, gemeentebestuur is bericht ingekomen, dat de door den gemeenteraad op 21 April 1932 vastge stelde steunregeling voor werkloozc arbeiders door den Minister van Binnenlandsche Zaken is geldig verklaard, waardoor de gemeente aanspraak heeft op Rijkssubsidie. De regeling is geldig van 1 Mei—2 Juli jl. Door P Klaver te Zijdewind is een verzoek inge diend om vergunning ingevolge de hinderwet voor een op te richten slachterij achter zijn bestaanden winkel. De rekening van den Tjaddinxrijterpolder over 1931. werd overeenkomstig hare aanbieding goedge keurd op de volgende bedragen: Ontvangsten f 1325.68/4, uitgaven f 1119.19^, batig saldo f20649. De begrooting over 1932 werd in ontvangst en uit gaaf vastgesteld op een bedrag van f 1587.46met een post van onvoorziene uitgaven van f 397.9G&», terwijl de lasten werden bepaald op f7 per H.A. Het woonhuis annex broodbakkerij behoorende tot de nalatenschap van Jacob Sinnige te 't Veld. is bij publieke veiling in eigendom overgegaan aan S. v. d. Stoop Szn. te Westerweg. Nieuwe Niedorp, voor f5900, met f220 wegens overname inventaris. Het woonhuis met tuingrond, behoorende tot de nalatenschap van J Dekker Wzn. te 't Veld, is bij publieke veiling in eigendom overgegaan aan den heer Raas, Hoofd der R.K. school te Waarland. Gedurende het eerste halfjaar 1932 werd aan spaar gelden bij de R.K. Coöperatieve Boerenleenbank te Zijdewind ingebracht f 44205.56 en terugbetaald f79108.1G, Aan voorschotten verstrekt f5150 en op voorschotten afgelost f8377.50. Loop der bevolking. Over de maand Juni 1932. Ingekomen: Antje Hovenier van Castricum. Vertrokken: Petrus oCrnelis Kampen naar Schoorl, p.a. C. H. Kager, B 40; Petrus Jacobus Vlaar naar Ursem, p.a. S. Vlaar (Rustenburg): Margare tha Smit nar/Obdam A 173: Cornelis Does. naar Ber gen (N.H.), p.a. H. N Groen, Groenerweg 32^; Neel- tje Kuiper naar Broek op Langendijk. Spiering- buurt no. 459. Burgerlijke Stand. Over de maand Juni 1932. Geboren: Cornelis Bancras, zoon van Gerrit Veld man en Ilendrica Maria Kazenbroot; Maria Marga retha, dochter van Johannes Jacobus Gerardus Ko nijn en Guurtje Offeringa. Alida Margaretha, doch ter van Simon Stam en Maria Catharina Jaspers. Franciscus Martinus. zoon van Hendrikus van der Eng en Agatha Cornelia Veldman. Ondertrouwd: Dirk Jacobus Timotheus Kokkel- koorn, oud 27 jaren, slager, wonende te Schagen, en Martina Catharina van der Kroon, oud 22 jaren, wonende alhier. Getrouwd: Geene. Overleden: Pieter Agenant, oud 83 jaren. BARSINGERHORN Onze vroegere plaatsgenoot, de heer Joh. Schenk, werd aan de Middelbare Tehnishe School te Haarlem bevorderd van de 1ste naar de 2de klas. WIERINGEN Jubileum. Op 13 Juli a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer M. Minnes, alhier is aangesteld als hoofd-agent van de N.V. Verzekeringsbank „Victoria" te Amster dam. Aan belangstelling zal het den jubilaris dien dag zeker niet ontbreken.

Schager Courant | 1932 | | pagina 9