Marktberichten. Fa. Gebr. ROTGANS Uit onze Omgeving. GYMNASTIEK VEREEN JLYCüRGUS* Zondagmorgen werden op het Schagen-terreln, het welk welwillend was afgestaan door de V.V. Schagen, eenige turn-demonstraties gegeven. Er werd aardig ge- werkt. Vooral de knotsoefeningen der dames waren vrij goed, alhoewel hierin nog verscheidene fouten schuilen. Er werden nog eenige nummers brug gegeven, welke aan de kleine schare publiek toch nog iets goeds te wen gaf- Waarom aan deze turnuren geen meerdere be kendheid gegeven? rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor alhier, werd in den loop der maand op spaarbankboekjes ingelegd f 5642.72, en te rugbetaald f 5487.85, derhalve meer ingelegd dan terug betaald f 154.87. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank boekjes bedroeg 7. MOTORONGEVAL. Zaterdagavond zijn op Grootewal een paar motorrij ders op eikaar ingereden. De eene motorrijder de heer Sch. alhier, kwam er zeer goed af, zijn rechtervoet werd bezeerd, terwijl zijn wang geschaafd werd. Erger was «ijn medeslachtoffer H. J. te 't Veld er aan toe. Van hem werd een bovenarm gebroken en nadat Dr. v. d. Sluijs hem bij zich aan huis de eerste medische hulp had verleend, werd J. naar het ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. Bekendmakingen. Werkverschaffing. Burgemeester en Wethouders van Schagen bren gen ter algemeene kennis, dat bij evcntuecle werk verschaffing, niet te werk zullen worden gesteld zij, die NIET gedurende een jaar ingezetenen der ge meente zijn. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, J. CORNELISSEN. De Secretaris, ROGGEVEEN. Ruzie tusschen S.D.A.P. e n O.S.P. Toen de veehouder J. L. uit Puth-Schinnen zich Zaterdagmiddag over den Kelderiaarsweg naar huis begaf, werd hij door twee personen op de fiets ach terhaald. Toen zij hem op een afstand van twee meter wa ren genaderd, richtte een van hen plotseling een re volver op L. en daarmede eischtc hij van den vee houder. dat deze zijn geld zou afgeven. L., die erg geschrokken was. wierp zijn rijwiel weg en sloeg op de vlucht, daarbij luid om hulp roepend. De beide mannen achtervolgden hem. doch 'n vijftig meter verder kwam plotseling een vrachtauto aanrij den. waarop zij de vlucht namen en verdwenen. L. was in het bezit van ruim zeven honderd gulden. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld en de omgeving afgezocht. Van de daders ontbreekt tot nu toe elk spoor. ZOMER-ZONDAG. De Alkmaar Packet, aldus het „Hdbld.", heeft giste ren op haar lijnen naar IJmuiden, Alkmaar, Zaan dam en MedemblikZuiderzeewerken (en terug) het record-aantal van 18.569 passagiers vervoerd. AUTO OVER DEN KOP. STRAATGEVECHT. Vtff dooden. Bij een botsing van de bevolking met de politie te Villa Don Fabriaue zijn er, naar Reuter one uit Toledo meldt, vüf menschen gedood, van wie één gendarme. Tal van menschen werden gekwetst. ERNSTIGE AUTOBOTSING TE LYON. UIT ONZE OOST. WERKING VAN DE SLAMAT. Rook en geluiden. Aneta seint uit Batavia: De werking van den „Slamat" neemt toe. evenals de rookontwikkeling. De inlandsche bestuursambtenaren in het Tegalsche rapporteerden, dat zij van den vulkaan afkomstige geluiden hebben gehoord. GEHEIMZINNIGE VERGIFTIGINGSZAAK. Baboe het slachtoffer. De recherche te Batavia onderzoekt een geheimzinnig vergiftigingsgeval, waarover het Bat. Nbl. het volgende vernam: De Inlandsche kokkl van een Europeesche dame wo nende in de Dierentuinlaan, kon het niet al te best vin den met de baboe. Daarom zou zij liever een harer vriendinnen als helpster hebben. Allerlei intriges werden uitgesponnen, maar zonder succes, want de dame begreep heel goed, waar kokki heen wilde. Daarom werd. nu twee weken geleden, tot andere maatregelen overgegaan: de baboe werd beschuldigd, een ring van kokki gestolen te hebben. Ook deze intrige leverde geen resultaat en met do kamermeid (de dame hield een pension), begaf kokki zich naar een doekoen. Deze „wijze" gaf haar een met water gevulde flesch mee. Daarvan moesten alle be dienden drinken en de schuldige zou dan onmiddellijk of kort daarna sterven. Geen van de zes bedienden maakte bezwaren; allen dronken een kopje van het doekoen-water. Enkele dagen later zakte de baboe bij het strijken plotseling in elkaar. Toen men haar te hulp kwam, bleek zij overleden. De dame waarschuwde onmiddellijk den gezondheids dienst. Bij de lijkschouwing werden sporen van cyaan kalivergiftiging gevonden. Direct werd huiszoeking ge houden bij verschillende verdachten, zonder resultaat evenwel. Ten slotte moest men de verdachten, die aan gehouden waren, weder op vrije voeten stellen. Het onderzoek wordt echter nog voortgezet. Uw huid verbrand? dan helpt alleen een uitstekende balsem, zooals Zwit- sersche Balsem, die geneest en verzacht direct! 30 ct. per doos. Eerste toepassing van de Crisispachtwet 1932. De Amsterdamsche kantonrechter treft 'n door pachter en verpachter aanvaarde regeling over vermindering van de pacht som. De op 17 Juni jl. in het Staatsblad afgekondigde en den eersten dezer maand in werking getreden Cri sispachtwet 1932 heeft Zaterdag, zoo meldt het Hdbl., haar eerste toepassing gevonden voor den Amsier- damschen kantonrechter mr. G. L. de Vries Feyens, bij vvien reeds vele verzoekschriften van pachters, strekkende tot ontheffing van betaling van een ge deelte van de pacht, zijn binnengekomen. De kantonrechter heeft bij het betreffende verzoek schrift pachter en verpachter gehoord. De pachter, die in Mei nog een halfjaarlijkschen termijn ad f-439 ten volle had betaald, zette uiteen dat hij door de ongunstige tijdsomstandigheden zijn bedrijf niet loo- nend had kunnen maken en met verlies had gewerkt, waartegen de verpachter aanvoerde dat hij oolv zul ke moeilijke tijden had. dat hij een vermindering van de door hem te ontvangen pachtsom moeilijk kon toestaan. Mr. De Vries Feyens stelde den pachtet vragen omtrent de uitkomsten van zijn bedrijf en informeer de naar de inkomsten van den verpachter, die papie ren over grond- en polderlasten en hypotheken over legde, waaruit moest blijken, dat een vermindering fan inkomsten voor hem niet te dragen zou zijn. Resultaat van dit alles was, dat de kantonrechter de partijen de z. i. billijke regeling voorstelde, dat op den in Mei vervallen (en reeds ten volle betaal den) termijn en op den in October vervallenden ter mijn telkens f 100 van de pachtsom in mindering zouden worden gebracht, waarmee de pachter en de verpachter, de laatste niet dan schoorvoetend en on der de verzuchting „het zal wel moeten", genoegen namen. Dit kwam dus hierop neer dat de pachter een vermindering kreeg van bijna 25 procent van zijn in het contract vastgestelde pacht en in October zal kunnen volstaan met f239 te betalen in plaats van f 439. waarbij dan tevens de verlaging over den ten volle betaalden Mei-termijn zal zijn verrekend. Onmiddellijk nadat deze regeling was getroffen is ze op schrift gesteld en door beide partijen getee- kend. De regeling is van kracht, tot hot volgend jaar; wanneer dan de pachter nog van meening is dat ver mindering van de pacht billijk is, zal hij opnieuw een verzoekschrift hebben in te dienen en zal de kan tonrechter zijn bemiddeling verleenen met inachtne ming van de omstandigheden, die dan zullen gelden. Ernstig spoorwegongeluk in T u r k ij e. Tien dooden. BERLUN, 9 Juli. (V.D.) Naar de avondbladen uit Angora melden, is bij Eski-Schelr op het traject Stam boelAngora een personentrein onspoord. Tien personen werden gedood. 20 Dooden en 10 zwaargewond. Nader uit Stamboel: Bij het spoorwegongeluk op de Angoralijn zijn, naar thans is vastgesteld, 20 personen gedood en 16 zwaar gewond. Verscheidene wagons zijn volkomen in elkaar geschoven. Hitte-slachtoffers in Engeland. 22 dooden in Britsche badplaatsen. Uit Londen, 11 Juli: Het aantal ongelukken in En geland is Zaterdag en Zondag buitengewoon groot geweest. In de Engelsche badplaatsen zijn niet min der dan 22 personen verdronken. Ook het aantal verkeersongelukken was zeer groot. ONGELUK MET EEN BOM. Politieagent in stukken gereten. De politie te Bremen kreeg Zondag van partiiuliere zjjde bericht, dat zich in het voorstadje Grambke bij het spoorwegviaduct een groep mannen op verdachte wijze ophield. Toen de politie ter plaatse verscheen waren de mannen reeds verdwenen, maar onder het viaduct trof zij een aantal bommen en pistolen aan. Bij het onderzoek van de bommen ontplofte er een en wachtmeester Halle werd letterlijk in stukken ge reten. Een tweede politieman werd ernstig gewond. Het nader onderzoek heeft aangtoond dat de bommen bestemd waren om naar de vrachtautos der S. A.- mannen die naar Bremen terugkeerden, geworpen te worden. De gevluchte daders zouden dan communisten geweest zijn. De Antwerpsche tunnels. Een ervan ingestort. Door een con structiefout? Schade zeer belangrijk. De Antwerpsche correspondent van het „Handels blad" meldt: Men werkt op het oogenblik aan twee Scheldetun- nels: een voor vervoermiddelen en een voor voet gangers (en fietsers). Deze laatste tunnel is ingestort. De tunnel voor voetgangers zou op den rechter oever uitmonden aan de St. Jansvliet, waar vroeger de befaamde Waterpoort stond, over welker afbraak en mogelijken wederopbouw op een andere plaats lang en vinnig werd getwist. Het is juist op de plaats waar eens de Waterpoort verrees, dat de in storting van de kleine tunnel geschiedde. Op de St. Jansvliet werden twee diepe putten ge graven. en van 28 in. diepte, in 't midden van de St. Jansvliet, en een tweede van 32 m. diepte, meer naar de Schelde toe. ongeveer ter hoogte van de Water poort. Sedert enkele weken was men aangevangen met het graven van de tunnel van af den eersten kuil. Men had reeds 23 ringen, van 60 c.M. lengte kunnen plaatsen (en was daarmee gevorderd tot bij den tweeden kuil. En nu graafje men verder, maar niet zooals bij de werken voor de tunnel voor ver voermiddelen met een „schilden saamgeperste lucht. De technische leiding was van oordeel dat men dicht genoeg in een kleilaag werkte om het, stelsel der mijngangen te mogen toepassen. En dat had tot nu toe voldoende resultaten opgeleverd, vermits reeds 23 ringen geplaatst werden. Maar Zaterdag is dat opeens misgeloopen. Zooals men weet werd een doorsijpeling geconstateerd, die men eerst trachtte te stoppen. Maar dat ging niet en 't werd van kwaad tot erger, zoodat de arbeiders de tunnel moesten ontruimen. Op dit oogenblik drong het water, naar raming met een snelheid van bijna een kubieke meter per minuut in de tunnel. Boven de klei. waarin werd gegraven, bevindt zich een laag drijfzand, waarin, naar men vermoedt, zich „waterzakken" moeten hebben bevonden, waarvan het water een weg heeft gevonden door een kleine spleet, die verder werd uitgevreten dooi het water In de andere tunnel was bij den aanvang der wer ken eerst al het grondwater weggezogen, men werkt er nu. zooals gezegd, met het „scnild" en verder met saamgeperste lucht. Dat gebeurde hier niet en 't lag dus voor de hand. dat men. na de instorting, onmid dellijk heeft gezorgd om een tegendrukking te ver krijgen. Daarvoor heeft de brandweer dadelijk water in de schacht gespoten en werden later, de kuilen met aarde gevuld, met behulp van militairen. Zaterdagmiddag meenden de ingenieurs, dat verde re verzakking niet meer te duchten was. Toch deed de stedelijke overheid eenige oude gebouwen aan de St. Jansvliet voor alle zekerheid ontruimen. De Plantinkaai. waaronder de tunnel naar de Schelde loopt, is ongeveer 30 c.M. gezakt. De schade kan voorloopig nog niet volledig worden vastge steld. al is het zeker dat zij zeer belangrijk is. Ret is niet waarschijnlijk dat. eens het onheil hersteld, het werk nog volgens dezelfde methode zal worden voort gezet. Over de vertraging in de uitvoering van de tunnelwerken. is men dan ook ter bevoegder plaatse waar men eerst van slechts een paar weken sprak, niet meer zoo uitdrukkelijk in zijn optimisme. De ontploffing aan boord van de pleizierboot. Reeds zes dooden. Het aantal der bij het ontploffingsongeluk aan boord van de Berlijnsche pleizierboot; „Sperber (zie ook elders in dit nummer), om het leven gekomen personen, is thans tot zes gestegen. Negen ernstig ge wonden bevinden zich nog in het ziekenhuis. Waaraan het ongeval te wijten is. Het voorloopig onderzoek heeft uitgewezen, dat de ketelontploffing aan boord van het pleizierschip „Sperber" waarschijnlijk te wijten is geweest aan een materiaalfout. ALKMAAR, 9 Juli 1932. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 9 paarden fSO140; 9 melk koeien f 135225; 17 nuchtere kalv. (slacht) f 4—14; 1 vet schaap, prijs niet genoteerd; 2 Bigzeugen per Kg. 30—45 ct.; 41 schrammen f 815: 79 biggen (10 weken) f5—9. 1 bok of geit, prijs niet genoteerd. Handel stil. ALKMAAR. 9 Juli 1932. Op de heden gehouden piepkuikenmarkt waren aangevoerd 33 kisten en 4 korven. Prijs 6580 ct. per Kg. Handel matig. ALKMAAR. 9 Juli 1932. Op de heden gehouden Botermarkt werd betaald voor Fabrieksboter le s. 5057 lA cent en 2e s. 45—50 cent per pond. Eieren (groothandel) f2.70—f3. Eend eieren f2.10. WARMENHUIZEN, 9 Juli. Schotsche Muizen f24.90, drielingen f 1.502.70, grove fl.902.40, kleine f 1.30190. Aanvoer: 102900 Kg. aardappelen ALKMAAR, 9 Juli. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorderkwartier. Aanvoer 240000 kipeieren. Prijzen 48-60 Kg. f2.70—3.10, 60-62 Kg. f2.70—3.30, 62-64 Kg. f 3.70, per 100 stuks. Kleine eieren 50-57 Kg. f2.402.90 per 100 stuks. Aanvoer: 50000 eendeieren Prijzen fö—2.20 per 100 stuks. MEDEMBLIK, 11 Juli. Schotsche muizen f 11.35, kleine f 1.051J.5 per 50 Kg. NOORDSCHARWOUDE, 11 Juli. Aangevoerd: 210600 Kg. aardappelengr. sch. m. f 2 2.30, schotsche muizen f 1.703.20, drielingen f 2.10 2.50, 190 Kg. tuinboonen f 2.50, 625 Kg. zilver nep f 5.60 —6.80, 14 Kg. peulen f 4 250 bos wortelen f 1.90, 1750 stuks bloemkool f 2.303.20. BROEK OP LANGENDIJK. 11 Juli. Aangevoerd: 320000 Kg. aardappelen: schotsche mui zen f 1.903.80. schoolmeesters f 33.80, hl. eigenh. f 4.20—5.50, drielingen f 1.50—2.70, 50000 Kg. roode kool f 0.70—2.60, 1200 Kg. vroege witte f 0.60—1, 9000 stuks bloemkool f 1.304. 700 bos wortelen f 5.90, 775 Kg. zil- vernep f 5.508.90, 4500 Kg. tomaten: a f 18.1019.90, b f 18.20, c f 17.50, cc f 10.10. AMSTERDAM. 11 Juli. Rogge f 6.25—6.75, chev. f 6.25—6.50, haver f 6.25— 6.50, duiveboonen f 910 per 100 Kg. Karweizaad f 9 9.50 per 50 Kg. WINKEL. 11 Juli. Aalbessen f 517, kruisbessen f 23. frambozen f 20 25. aardbeziën f 610, slaboonen f 1618, snijboonen f 1618, peulen f 710, aardappelen f 11.50, tuinboo nen f 1.602.60, spinazie f 12 per 100 pond, bloemkool f 23 per 100 stuks, kropsla f 13 per 100 stuks, kom kommers f 79 per 100 stuks. ALKMAAR. 11 Juli. Aardappelen f 1.202.90, pet* 100 Kg., aardbeien per slof 2951 ct., andijvie f 0.502.90, bloemkool f 13, kropsla f 0.502.90, komkommers f 3.509, meloenen f 3757, perziken f 512, per 100 stuks, doperwten f 17, druiven f 3639, peulen f 311, snijboonen f 10 17, dubbele spercieboonen f 17-21, per 100 pond, pos telein 1043 ct., spinazie 42 ct. per bak, rabarber f 46 selderie f 0.702.20, uien f 2.604.80, wortelen f 1.50 4.50 per 100 bos, tuinboonen 3545 ct. per zak. Barometerstand op Dinsdagmorgen 9 uur: 763 m.M. Vooruitzichten: Veranderlijk. Temperatuur: 23 gr. C. is 74 gr. F. SCHAGEN's GOEDKOOPSTE FOTOHANDEL. Kodak-, Agfa-, Gevaert-, Lumière-, Seliofilms, 6 X 9, 60 cent. Hoogglans afdrukken, 6 X 9, 8 cent. Goedkoope en toch uitstekende CAMERA'S. Ontwikkel- en Afdruklnrichting. HOOGZIJDE E 103. SCHAGEN AMSTERDAM. 11 Juli. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 390 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 70T8 ct., 2« 6066 ct., 3e 35—50 ct.. mindere soorten 2030 ct., pet kilo slachtgewicht; 80 melk- en kalfkoeien f 170260, 217 vette kalveren le kw. 4045. 2e 3039 ct.. 3e 2029 ct. per kilo levend gewicht; 61 nuchtere kalveren f 36, 31 schapen f 12—15, 18 lammeren f 12—14, 1050 varkens: vleeschvarkens 90110 Kg. 3638 ct., zware varkens 33 —35 ct., vette varkens 30—32 ct., per Kg. slachtgewicht; 38 paarden f 80120 per stuk. AMSTERDAM. 11 Juli. Zeeuwscbe bl. eigenh. f 5.50—0, eigenh. f 45, IJpol- der bl. eigenh. f 5.506, id. muizen f 3.504, id. eigenh. poters f 23, Andijker muizen f 2.80—4, kleine muizen f 23, Langedijker muizen f 2.804, Noordholl. blauwe eigenh. f 5.506, Rijper muizen f 34, Hillegommer zand f 45, Westl. muizen f 45, kleine muizen f 3.60 4, per 100 Kg., Friesche roodstar f 1 per H.L. ALKMAAR, 11 Juli. Aanvoer: 78 vette koeien f 150260, 18 vette kalveren f 2485, idem per Ned. pond f 0.50—0.70, 49 nuchtere kalveren slacht per stuk f 412, 734 vette varkens zware per ned. pond f 0.250.31; zouters f 0.240.26. WIERINGEN J.VjO.-berichjten. Donderdag bijeenkomst meisjes* adsp. Westerland. Vrijdag half acht voor allen gym nastiek. Zondag fietstocht naar Huisduinen. De deelnemers krijgen nader bericht over dit vertrek enz. Vacature hoofd der school. Naar aanleiding van, de herhaalde oproeping van sollicitanten naar de betrekking van hoofd der O. L. school te Oosterland hebben zich thans negen sollici tanten aangemeld. Aanbesteding. Op 10 Aug. zal door den directeur-generaal der Zuiderzeewerken worden aanbesteed het maken van acht brugopritten langs de Nieuwesluizervaart en de Den Oeverschevaart in de Wieringermeer. De ra ming is 40000.—. Bestek no. 158 Z.W. Loop der bevolking. Ingekomen: S. Zuidema, uit Emmen; S. R. Kloos terman en gezin uit Medemblik; P. Dik en gezin en J. G. v. d. Veer en geziri, uit Medemblik; F. Stroot- man uit Noordbrook; Mw. M. de Vries, uit Dantu- madeel; J. Aikema, uit Grootegast; O. Hoekstra en echtgen. uit Medemblik; H. Heis. uit Den Helder; J. Kuik en echtgenoote, uit Het Bildt; J. Krol uit Al melo; Mw. J. Engel uit Bergschenhoek; B. Mud, uit Smallingerland; mej. R. Wolthuis uit Groningen; Mw. P. Bouwman uit t Zandt; F. G. Huft. uit Scheemda; A. B. Rasmussen, uit Maastricht; Mw. J. Ansems da Vries. B. J. v. d. Bremen en gez. uit Utrecht; J. Mul der en gezin, uit Hindoloopen; Aaltien Trip, uit Em men; H. Sieperda, uit Schagen; A. C. Kemmeren en gezin uit Raamsdonk; I. Geldof, uit Veere; G. v. d. Male en echtgen. uit Poortvliet; E. Kuiper, uit Win schoten; Mw. C. G. Feytel, uit Zuidzande; Mw. J. Geervliet en R. Roomeycr, uit Den Helder; T. Engel en echtg. uit Texel; J F. Wierenga, uit Delfzijl; H. de Vries en echtgen. uit Leerdam; II. v. d. Veen, uit Dantumadeel; Joh. Braaksma. uit Bellingwolde; Joh, Wierema, uit Uithuizen; J. J. Bosker en echtgen., uil Harlingen; B. Knoop en gez. uit Wildervank. Vertrokken: F. Mik en gezin naar Nieuwe-PckelaJ H. Wolters, naar Akkerwoude; O Klink en gezin, naar Eefde; H. J. van Engelen en gezin naar Lit hoyen; Wed. D. Veling naar Schagen; G. Blink naar Ten Boer; K. Swanevcld en gezin, naar Dordrecht;. F. J. ter Borgh en gezin naar Medemblik; Mw. M. J. Vermeulen, naar Anna Paalowna; C. Singer naar Barsingerhorn; H. J. G Peters en gezin naar Zalt- Bommel; M. Duynker, naar Duitschland; M. Haakma, naar Grootegast; Wed. F. Meulman, naar Rotter dam; A. Kiel, naar Ten Boer; S. Groen en gezin, naar Barsingerhorn. Burgerlijken Stand. Geboren: Theodorus Hendricus. zoon van C. Boer- sen en van A. Numeyer; Evert, zoon van J. Bais en van C. D. de Wit; Durk, zoon van S. R. Kloosterman en van S. Bergsma; Gerrigje, dochter van R. J. Blaauboer en van G. M. Smit; Cornelis, zoon van F. v. d. Kreeke en van D. Hegeman; Hendrik, zoon van I-I. Moes en van J. L. Gerryts; Wytze. zoon van D. de Jong en van G. v. d. Meulen; te Alkmaar, Rita, doch ter van Tj. Terpstra en van A. J. Molena; Harm, zoon van A. Bos en van A. Kragt; Douwe. zoon van D. v. d. Zwaag en van H. v. d. Meulen; Maria Alida, dochter van D. Bakker en van A de Graaf. Ondertrouwd: A. Gicles en M. Schwede; V. Bakker en G. Rotgans; P. Keyzer en S. Ilidden; H. Bugel en A. Kuik. Gehuwd: A. Baving en Z. Bloem; A. Schilderman en M. J. Vermeulen; C. J. van der Made en P. Ver biest; T. v. d. Tuuk en M. Pruim; A. Gielis en M. Schwede. Overleden: F. Meulman, m., 34 j.. echtgen. van G. Buntjer; G. M. Smit. vr., 19 jaren, echtgen. van R. T. Blaauboer; Als levenloos aangegeven, kind van J. Boersen en van G. Hermans. CALLANTSOOG Burgerlijke Stand, Over de maand Juni 1932. Geboren: Johan, zoon van J. J Manneveld en S. Doorn. Trien Aafjc. dochter van L. Bakker en Aafje Doorn. Getrouwd: Warner Raven, oud 23 j. en Maart je Hoornsman, oud 20 j. Wij vernemen, dat heden- (Maandag-) morgen het slachtoffer van het ongeval van Zondagavond nog steeds buiten bewustzijn is en in hoogst ernstigen toestand verkeert. Twaalf zwaar gewonden. Parijs. 9 Juli: In het centrum van Lyon kwam een autobus in volle vaart in botsing met een personen auto, waarin zeven personen zaten. Twaalf perlbnen werden zwaar gewond. De beide wagens werden vol komen vernield. Op een arbeiders-muziekfeest te Zaandam. Men meldt uit Zaandam aan de N.R.Ct.: De tweede dag van de bondsfeesten van den Ne- derlandschen Bond van Arbeiders-muziekvereenigin- gen mocht zich weder in een groote belangstelling ver heugen. Het voornaamste nummer op het programma van feestviering was een groote demonstratie. In den stoet, waarin 11 muziekcorpsen medeliepen, werd veel propaganda gemaakt. Aan de plaatselijke afdeeling van de O.S.P. was toegestaan in den stoet mee te betoogen. In het Volkspark, dat het einddoel van de betoo ging was, leidde, dit tot een incident. Daar traden als sprekers op de heeren J. Kupers, voorzitter van het N.V.V.: E. Boekman, wethouder van Amsterdam en P. Voogd voor het instituut Ar beidersontwikkeling, die voor het overgroote deel het rapport-Weiter tot het onderwerp van hun bespreking -maakten: Onder de rede van den heer Kupers konden de OS.P.'ers zich niet onthouden van het telkens in de rede vallen. Dit had tot gevolg, dat. er ruzie tusschen de beide arbeiderspartijen ontstond. Tenslotte heeft de politie de O.S.P.'ers uit het park gezet. REVOLVERBANDIETEN IN DE MIJNSTREEK. Veehouder redt zijn geld door de vlucht Een record-cijfer. Slachtoffer aan de gevolgen bezweken. In het gasthuis te Delft is Zondag overleden de 38- jarige chauffeur W. B. uit 's-Gravenhage, die Vrijdag avond op de Westvest te Delft met zijn auto over den kop is geslagen en daarbij zeer ernstig werd verwond. Hij was gehuwd. KINDERMOORD. Te Assen is bij de justitie voorgeleid en na verhoor in arrest gesteld H. M., wonende te Barger Compas- cuum, die bekend heeft het kind, waarvan zij in Jan. bevallen was, in het veen te hebben begraven. Het lijkje is onlangs op 30 c.M. diepte in het veen begra ven gevonden.

Schager Courant | 1932 | | pagina 3