GYMNASTIEK. Adspiranten-uitvoeringen te Oudkarspel. Geen toeslag op de bewaarkool. SLACHTOFFERS VAN HET WATER. De Godsdienststrijd in de Wieringermeer. Uit onze omgeving. doel. Kos schiet in. Plas schiet in, de derde maal wordt het Konijn toch te machtig, en t is 1—7. Tromp maakt er 18 van. 't Is nog niet genoeg, efn .effectbal krijgt een der Schagenverdedigers verkeerd op den voet en 't is 19.. Even is 'n Alkmaarspeler gebles seerd. maar hij speelt even later weer verder. Nog 'n ver schot op 't Alkmaardoel en 't einde wordt gefloten. Alkmaar was ver in de meerderheid, vooral de voor- linie, deze spelers zijn van 'n hoogere klasse als de Schagers, terwijl zij elkander beter verstaan. Plas was de uitblinker; zijn vlug, handig spel bracht vele ge vaarlijke momenten. Bij de Schagers was keeper Konijn te beste, de vele doelpunten zijn op hoogstens 2 na niet aan hem te wijten; de overige spelers van Schagen ble ven beneden peil. Het warme weer was daarvan wel de grootste oorzaak. Scheidsrechter Pirovano leidde zeer goed. VETERANENWEDSTRIJD NOORDSCHARWOUDESCHAGEN, der D.H.V.B, 7—7. Ten bate der parochiale armen werd in Noordschar- woude op 't Voorwaartsterreln deze wedstrijd gestre den. Het vrij. talrijke publiek heeft genoten om de vele koddige momenten. De Langendijkers waren goed op dreef en wisten het zoodoende tegen hun collega's uit Schagen te bolwerken. De club „Hij Zit" (Langendijk) Wint de toss en „Hij zit niet", (Schagen), trapt dus af Met de rust is de stand 43 in 't nadeel van laatstge noemde. Het einde komt met 77 gelijk. De spil N. Spierdijk hield 't spel goed open, en zette om beurten de zeer snelle vleugelspelers aan 't werk. Dat Schagen oud-voetballers in hare geleden had was heel goed merkbaar. De heer J. Jong (Schagen) werd na afloop gehuldigd wegens het maken van 6 doelpunten. Als herinnering werd hem 'n medaille aangeboden. Dat er het warme weer ten spijt hard is gewerkt, blijkt wel uit de totaal 14 gemaakte goals. ADSPIRANTENWEDSTRIJDEN TE ANNA PAULOWNA. Z.A.P. aS.R.C. a (Schagen) 17. Op 't ZA.P.-terrein vangt om 3 uur dezen wedstrijd aan. S.R.C. wint de toss en kiest voor den wind. Na 5 minuten maakt S.R.C. reeds haar eerste goal, 01. Steeds zijn ze voor de ZA..P. veste, de rust gaat in met 0-*3. Het is 'n genoegen de voorhoede van Schagen te zien werken, steeds weten de jongens door goed samen spel 't Z.A.P.-doel met succes te vinden. Het einde komt met 17 in 't voordeel van Schagen. Zoo gaat 't de goede kant uit jongens. Woensdagavond allemaal ko men trainen, dan winnen jelui de volgenden wedstrijd weer! Hierna moet de scheidsrechter stoppen; er zijn 3 bal len stukgetrapt, en er is geen bal meer aanwezig, het was nog 5 minuten voor het einde. W. heeft verdiend gewonnen met 62. Over het algeheel was de wedstrijd niet mooi. Kolhorn miste nog al vaak en W. speelde ook niet prettig; een volgende keer beter. T ZAND. Door afbericht gingen de aanvankelijk aangekondigde wedstrijden G.R. 1 en 2 tegen het le en 2e elftal van Oudorp niet door en werd in de plaats van deze wed strijden een wedstrijd gespeeld, nJ. tuschen G.R.-comb. S.R.C.-comb. De G.R.-comb. wist hierbij te winnen met 81. Men deelde ons mede dat het 2-tal spelers van G.R. 1, welke j.1. Zondag te Warmenhuizen in den Dekonaat- wedstrijd tusschen Schagen en Alkmaar speelden zich kranig hebben gehouden. Hoewel rayon Alkmaar door hun technisch overwegend beter spel met 91 van rayon Schagen wist te winnen heeft de keeper H. Ko nijn (G.R.-speler) zich buitengewoon geweerd; anders was het aantal doelpunten zeker nog overweldigender geweest. Aan den G.R.-speler P. de Wit Pz., viel de eer te beurt het tegenpunt te hebben gemaakt. OUDESLUIS. Zondag jl. waren de D.O.S.K.O. adspiranten bij de D.E.S. adspiranten op bezoek om een medaillewed strijd te spelen. De D. adsp. hielden zich schitterend en wisten een 41 overwinning te behalen. Prach tig hoor jongens! De Tourclu»was bij Z.A.P. in Anna Paulowna op bezoek en wist met 6—2 te zegevieren. Voor a.s. Zondag ter eere van de kermis is het D.O.S.K.O.-bestuur er in geslaagd een prachtige voet- balraiddag voor elkander te krijgen, 's Middags om half twee speelt D.O.S.K.O. I tegen B.K.C, I uit Anna Paulowna, tepwijl om kwart voor drie Petten I en Wieringerwaard I tegen elkander in het veld komen. Om 4 uur krijgen wij den grooten wedstrijd, nl. Sparta I uit Schagen tegen H.R.C. 2 uit Den Helder. H.R.C. 2 is een zeer sterke reserve 2e klasse K.N. V.B., hetgeen voor Sparta wel eens een reden kon zijn, om juist haar beste spel te ontplooien, waar door het een prachtigen wedstrijd kan worden. Zoo als men uit bovenstaande kan opmaken, is een be zoek naar het sportterrein sterk aan te bevelen. NEDERLAAGWEDSTRIJD TE KOLHORN. Kolhorn 1Wieringen 2 en 3. Ongeveer 2 uur blaast de scheidsrechter, de heer P. Blom de elftallen in het veld. In het begin is het een gelijk opgaanden strijd met W. iets in de meerderheid. Na een 20 minuten spelen krijgt W. een penalty te ne men. die onhoudbaar wordt geplaatst, 10 voor W. Kort daarop een schermutseling voor het W.-doel en het is 20 voor W. Daarna maakt W. hands en K. krijgt een vrijen trap, welke genomen wordt op het doel; de keeper slaat den bal terug, doch C. Liefhebber loopt toe en weet den bal te plaatsen, 12. Daarna een beetje over en weer getrap en krijgt W. weer een kans en benut, 13. Daarna gaat K. met een ren naar het W.- doel maar de heer Blom fluit en het is rust. Na de rust een flauwen wedstrijd; er zat geen spel meer in. Na een beetje heen en weer getrap, een aan val op het K.-doel. De keeper loopt iets te ver uit en W. etaat voor open doel, scoort voor de vierde maal. 14. Nu een aanval op het W.-doel, maar de bal wordt corner gewerkt. De corner wordt genomen door Bos en deze plaatst hem mooi voor. Noorman plaatst hem schitte rend in het net, 24. Nu is K. ver in de minderheid, waar W. gebruik van maakt, en weet nog éénmaal te scoren, 25. Dan krijgt W. nog een corner, welke ge red wordt. Het duurt echter niet lang af W. krijgt weer een corner en wordt omgezet in een punt, 26. Vervol gens weer een aanval van K., maar is buitenspel. Bos krijgt een standje van den aanvoerder en verlaat het veld. Met 10 man speelt men verder, totdat C. een beetje ruw aanvalt en wordt deze het veld uitgestuurd. Nu verder met 9 man. W. krijgt nog 2 penaltys te ne men. maar deze worden beiden keurig gestopt door den 'keeper. Maandag heeft de Vierbond het volgende telegram aan den Minister, van Economische Zaken en Arbeid gezonden: Zijne Excellentie den Minister van Economische Zaken en Arbeid, Den Haag. Wij nemen de vrijheid Uwe Excellentie er aan te herinneren, dat wij reeds 19 December 1931 Zijne Ex cellentie den Minister van Landbouw verzochten om één gulden toeslag per 100 K.G. bewaarkool. Op 28 April j.1. ontvingen wij bericht dat deze zaak in on derzoek was. Tot heden mochten wij nog geen beslis sing ontvangen. Waar de nood thans zeer hoog ge stegen is, want ook de zomerproducten zijn bijna waardeloos (de prijzen zijn heden voor vroege aard appelen f 2.en voor roode kool f 0.70 per 100 K.G., bloemkool f 1.50 per 100 stuks) verzoeken wij Uwe Excellentie beleefd doch dringend zeer spoedig eene gunstige beslissing te willen nemen. DE VIERBOND. Het antwoord van den Minister. Maandagavond ontving de Secretaris van den Vierbond het volgende telegrafische antwoord van den Minister: Aan den Vierbond te Warmenhuizen. Uw telegram ontvangen. De Regeering kon niet overgaan tot afzonderlijke hulp van een enkel product uit den tuinbouw. Naast kool staan tal van andere producten, welke evenzeer slechten prijs maken. Voor verschillende streken zijn re gelingen in onderzoek of reeds getroffen. (w.g.) MINISTER VERSCHUUR. Zondagmiddag had een Adspirantenuitvoering plaats met medewerking van leden van Hercules en Hygiea op het D.T.S.-terrein. De uitslagen volgen bieronder. Vèrspringen Meisjes: le prijs G. Kramer, 2e prijs N. Ei-kamp. 3e prijs G. Smit en 4e prijs M. Tauber. Brug Meisjes: le prijs J Ootjers, 18K punt; 2o prijs J. Wagenaar 18 punten; 3e prijs T. van Dijk, 17 pun ten en 4e prijs M. Bol 1534 punt. Vrije oefeningen Meisjes: le prijs W. Frielink, 15 punten: 2e prijs N. v. d. Molerw 14K punt en 3e prijs N. de Geus Pd., 14 punten. Brug en Rek (Twee Kamp Meisjes): le prijs N. van Dam, 34 punten; 2e prijs W v. Rijn, punt; 3e prijs B. Frielink, 32 punten en 4e prijs D. Deutekom, 30K punt. Paard-Brug, Vrije oefeningen Meisjes (Driekamp): le prijs A. van Dam. punt; 2e prijs W. Malle- kote, 47 punten en 3e prijs A. Koopman, 46M punt. Verspringen Jongens: le prijs R. Luyting; 2e prijs P. Smit, en 3e prijs J. Koopman. Brug-Rek Jongens (Tweekamp): le prijs J. Schoen maker 29la punt: 2e prijs C. Bötcger, 28% punt en 3e prijs M. Kroon, 28 punten. PaardBrug-Rek (driekamp Jongens): le prijs K. de Boer, 53J4 punt; 2e prijs J. Tauber, 51 punten en 3e prijs K. Heidsma, 50JS punt. Keur Vrije Oefeningen, Dames: le prijs F. Scha- bram, 17 punten; 2e prijs M. Vos, 16 punten; 3e prijs G. Ens, 15K punt; 4e prijs G. de Bakker, 15 punten; 5e prijs G. Langedijk 14 punten en 6e prijs T. Nap, met 13K punt. Tevens werden demonstraties gehouden aan de toestellen door de heeren. Jammer dat er op het ter rein niet zooveel menschen aanwezig waren, vermoe delijk was het warme weer hiervan de oorzaak, waardoor met elders verpoozing zocht. Lro:on en repareeren alle soorten Wollen WIJ IJ reien Kleeding. Kousen en Sokken mok de aller fijnste). Voor nieuw werk zijn wij no. 1. JAAP SNOR, Zuidstraat 19, Den Helder. (Let op den gelen winkel). P-S. Gratis neemt elke bode Uw bestelling of repa ratie mede, zoowel heen als terug. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Zondagmiddag is de 21-jarige Sch., wonende in de Nieuwstad te Arnhem, ofschoon hij niet zwemmen kon, met eenige vrienden aan den kop van den IJsel onder de gemeente Westervoort te water gegaan en eenigen tijd later in de diepte verdwenen. Het slachtoffer werd aan wal gebracht en ofschoon gerui- men tijd getracht werd met een zuurstof-apparaat en door het toepassen van kunstmatige ademhaling de levensgeesten op te wekken, mocht dit niet meer ba ten. Het lijk werd naar het Sted. Ziekenhuis te Arn hem overgebracht. Zondagmiddag is in de Zuidwillemsvaart nabij sluis 10 onder de gemeente Asten de 22-jarige jonge man, O., uit Made bij het baden verdronken. Spelend te water Zaterdagmiddag geraakte te Maastricht het nabij het Kanaal aan den Papenweg, wonende elfjarig knaapje, J. O., te water. Popingen om het ventje op het droge te brengen, mislukten. Het lijkje werd latei- gedregd en overgebracht naar het ziekenhuis. Twee drenkelingen te Dordrecht. Te Dordrecht is Zaterdagnacht de 30-jarige H. P.,' R. A. S., wonende aldaar, ii de Riedijkshoven te wa ter geraakt en verdronken. Bij het baden in de Merwede is gisteren verdronken de 18-jarige J. van Sch., wonende te Dordrecht. 15-jarige jongen verdronken. Zondagavond tusschen zeven en acht uur gingen drie jongens baden in het Zandgat bij de Steenfabriek te Angeren. Eer. der knapen sprong midden in het water en zonk onmiddellijk. De twee anderen gingen hulp halen. Een nabijliggende schipper kwam eenige oogenblikken later met een dreg en haalde den dren keling, den 15-jarigen J. I., op l.et droge. Geruimen tijd werd kunstmatige ademh; ling toegepast, maar het gelukte niet de levensgeesten weer op te wekken. INGEZONDEN Men beweert wel eens, dat de onnoozelen het al tijd moeten ontgelden. Het woord onnoozel beteekent oorspronkelijk zooveel als onschuldig. Zooals de le zers zich nog wel zullen herinneren, hebben er zeer onlangs in de Schager Courant twee artikelen ge staan over de nieuwe Hervormde Gemeente in de Wieringermeer, beide onderteekend door Dixi. En nu heeft men van rechtzinnige zijde, waar men Ds. van Lunzen van Hoorn als een gevaarlijke, propagandis tische persoonlijkheid schijnt te beschouwen, zonder hem natuurlijk te kennen, uitgevonden, dat deze die Dixi is, terwijl voor deze uitvinding ijverig propa ganda wordt gemaakt, ook buiten de Wieringermeer. Met welke bedoeling? Ik kan er geen andere beden ken, dan dat men zoodoende den indruk wil wekken, dat die artikels de vrucht zouden zijn van een pro pagandistische n geest, en daarom eenzijdig, onbetrouwbaar. Dat Ds. van Lunzen ijvert voor de rechten der Vrijz. Hervormden, is in onze kringen van algemeens be kendheid, en wanneer hij de vrijzinnig-godsdienstige beginselen voorstaat, en tracht te verbreiden, doet hij minder kwaad dan tallooze rechtzinnigen, die er maar op los propageeren en wel eens vergeten, dat het doel de middelen toch niet heiligen kan. Maar het schijnt wel waar te zijn, dat de vrijzinnigen niet en de rechtzinnigen alles mogen! In dit geval is Ds. van Lunzen gelukkig voor hem zoo onschuldig als een lam, want aan die twee artikels heeft hij part noch deel gehad, om de eenvoudige reden, dat ondergeteekende deze ge schreven heeft. Waarom? Omdat ik meende, dat het meer dan tijd werd, dat de aangelegenheid van de Ned. Herv. Ge meente in de Wieringermeer, zoowel wat haar voor geschiedenis en stichting, als haar beginnenden groei is, ha/u- beweerde richting betrof, tegen alle scheeve, met opzet gewekte voorstellingen, eens naar waarheid belicht werd. Dixi beteekent niets anders dan: „Ik heb gezegd". Wat ik geschre ven heb, dat heb ik geschreven, en ik trek er geen enkel woord van terug, ja, zelfs hebben de laatste weken mij versterkt in de meening, dat ik juist heb gezien. Zoo heeft het eenige orthodoxe lid van het Class. Bestuur verklaard, dat al die lijsten ook hem niets waard waren en geen invloed mochten hebben op de benoeming van een hulpprediker. En een an der orthodoxe, die wel zeer veel belang heeft ge had bij de benoeming, heeft thans volmondig toege geven, dat op 13 Juni jl. van een richting der ge meente toch geen sprake kon zijn, en dat ook niet juist was de voorstelling, alsof door deze benoeming het geestelijk werk, tevoren onder en voor de t ij d e- 1 ij k e arbeiders verricht, zou zijn afgebroken. Hij beaamde, dat die tijdelijke bevolking met de zich thans vormende gemeente niets had uit te staan. Ik vrees, dat er over deze kwestie, die men zeer dwazelijk heeft willen opblazen tot een kwestie van groote beteekenis voor onze Ned. Hervormde Kerk, nog wel meer onwaars gepraat en geschreven zal worden. Men moet maar doen. wat men niet laten kan. Het Classicaal Bestuur van Hoorn aanvaardt de volle verantwoordelijkheid voor wat het in dezen heeft besloten en gedaan. Dixi. Grosthuizen. Ds. H. BUISKOOL. Z IJ P E PETTEN. Wij hebben het reeds opgemerkt en vonden dat de laatste mooie Zondagen bevestigd: Het strand te Pet ten mag zich in een toenemende belangstelling ver heugen. Zondag was het bepaald druk. Veel auto's hadden uit wijde omgeving de bezoekers aangebracht die met de eigen bevolking het strand op kleurige wijze stoffeerden en aan de zee een ongemeen leven dig aanzien gaven. We zijn oveptuigd, dat de velen, die de voordeelen van Pettens bad, waarvan vrijheid niet de geringste is. ondervonden, terugkomen niet alleen, maar ook anderen tot een bezoek zullen op wekken temeer daar enkele kleedhokjes bereids zijn of worden aangebracht. T ZAND. Een luxe auto, afkomstig van IJmuiden, waarin ge zeten waren een tweetal jongelui, komende van Den Helder en gaande naar Schagen is Zondagavond bij-het z.g.n. Kok's bruggetje op den Keinsmerweg in de egale- mentsloot gevlogen. Door de groote snelheid, welke vol gens ooggetuigen pion. 80 K.M. per uur zou hebben be dragen, sprong de wagen bij het passeeren van genoem de brug met alle vier wielen van den grond en geraakte hierna aan het slingeren. Daar ter plaatse het meisje Mej. C. Volkers rechts van den weg fietste en de be stuurder door het slingeren op een gegeven moment het meisje vlak voor zich kreeg, heeft hij blijkbaar zijn stuur teveel omgegooid en is toen finaal over den rietschoot heen in het water gesprongen, echter kon hij niet ver hinderen dat het meisje haar rijwiel van achteren nog werd gegrepen. Van de inzittende», welke spoedig uit den wagen kropen bleek de bestuurder slechts een kleine hoofd wonde te hebben opgeloopen. doch de andere was er ernstiger aan toe, daar bleek dat de slagader van een der polsen door glas was geraakt, waardoor hij vreese- lijk bloedde. Door aanwezigen werd de pols zoo goed mogelijk afgebonden, waarna de juist per motor passee- rende veldwachter van Barslngerhorn Dr. Oterdoom ging halen, welke direct daarna den jongeman heeft verbon den. Het tweetal kon hierna, na van droge kleeren te zijn voorzien, per bus naar IJmuiden terugkeeren. We vernamen dat de wagen van een garage te IJmuiden was gehuurd, welke het vehikel zoo spoedig mogelijk zal ko men lichten, echter zit de wagen heden (Maandag) nog tot de kap toe onder water. Door de Centraal Bioscoop werd gedurende de dagen Zaterdag, Zondag en Maandag j.1. voorstellingen gege ven. Hoewel de voorstelling van Zaterdagavond slecht was bezocht, werd dit door de anderen van Zondagmid dag, Zondagavond en Maandagavond deze laatste voor stelling werd zelfs door vele aanvragen op verzoek ge geven volkomen goedgemaakt. De oorzaak van de groote belangstelling zal wel hebben gelegen in de hoofd film „Alleen op de Wereld", waarvan we vernamen dat de aanwezigen dit stuk overweldigend mooi vonden. Daar we zelf niet in de gelegenheid waren de voorstel lingen bij te wonen, vernamen we verder dat het bij programma ook werkelijk voldeed en dat verder de pro jectie goed uitkwam mede door het feit dat door de bezoekers het rooken zoo goed als geheel werd nagela ten. »T ZAND. We vernamen dat op den jl. Zondag te Beverwijk gehouden athletiekdag. waaraan ook werd deelgeno men door onze plaatselijke R.K. athletickvereeniging S.S.S., door een tweetal leden dezer verecniging ver dienstelijk werk is verricht, O.a. werd door den heer P. Slijkerman een tweeden prijs voor polsstokhoog springen en een idem voor los hoogspringen gewon nen. Door het lid A. Lichthart van Warmenhuizen werd een 3en prijs gewonnen in de afd. 1500 meter hardloopen. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Algemeene vergadering van de vereen, voor Straat verlichting, gehouden op Vrijdag 8 Juli. des avonds 7.30 uur, ten huize van den heer P. Pijper, alhier. De opkomst was evenals altijd, niet schitterend te noemen. De Voorzitter de heer L. Doekes opent met een wel kom aan de aenwezigen de vergadering, en verzoekt den secretaris de notulen te lezen van de vorige alge meene vergadering, die onder dankzegging worden goed gekeurd. Hierna wordt de penningmeester verzocht een over zicht van de rekening te geven over het afgeloopen jaar, waaruit blijkt, dat was ontvangen aan contributie enz. f 550.30 en een uitgaaf had gehad van f 476.54%, zoo dat het batig saldo bedroeg f 73.75%. Door den heer J. Dam werd de rekening gecontro leerd en adviseerde dat deze in alle opzichten in orde bleek te zijn. De Voorzitter dankte hierna den penningmeester voor diens accuraat beheer. Hierna zegt de Voorzitter, dat er nog rentelooze aan deelen zijn van de vroegere petroleumverlichting en vindt, nu er een saldo is, dat er wel wat van de oude aandeelen konden worden uitgeloot. De penningmeester zegt dat er nu wel f 50 aan aan deelen kunnen worden uitgeloot, doch Voorzitter ont raadt dit en wil liever 10 aandeelen a f 2.50 uitloten, en voorts de palen door den schilder wat laten opknap pen. Algemeen vindt men dit goed. Tot uitloting overgaande, werden de volgende num mers uitgetrokken: 8, 9, 110, 128, 120, 28, 63, 20, 6 en 76. Den penningmeester wordt opgedragen dit geld aan de respectievelijke eigenaars af te dragen. Volgt verkiezing bestuurslid. Aftr, de heer J. Warten- horst, die bij acclamtie werd herkozen. De heer War- tenhorst verklaarde op de vraag van den Voorzitter, deze benoeming wederom te aanvaarden. Tot lantaarnopsteker werd benoemd de heer Jb. Schrijver. Na de rondvraag, die niets bijzonders opleverde, sluit de voorzitter na de hoop uitgesproken te hebben, dat onze nieuwe lantaarnopsteker de zaak naar behoo- ren zal behartigen, met dank voor de opkomst de ver gadering. LANGENDIJK Bij de alhier gehouden kolfwedstryden in Concordia tusschen de clubs te Zuid-Scharwoude en te Noord- Scharwoude was de uitslag als volgt: Eerste klasse: Noord-Scharwude: C. Langedijk 251 p.; T. Kostelijk 251 p., K. Langedijk 247 p., T. Pranger 246 p.. G. Hof 232 p., C. Pranger 201 p.. L. Dekker 195 p.. G. Lange dijk 178 p.. J. Bakker 156 p.. totaal 195 p. Zuid-Scharwoude: P. Goet 255 p., P. Molenaar 243 p., P. Boon 236 p., A. Berkhout 230 p„ J. Reine 231 p., A. Kist 199 p.f J. de Geus 187 p.. P. de Geus 178 p., P. v. d. Welle 175 p. Totaal 1934 p. Tweede klasse: Noorcb-Scharwoude: G. Deutekom 228 p., K. Bood 175 p., S. Timmerman 179 p., C. Kuiper 176 p., K. de Vries 125 p., C. Langedijk 125 p„ H. Kuiper 89 p.. L. Mallekote 79 p. Zuid-Scharwoude: K. de Boer Z30 j>.. c. BerKtimit p-, P. Langedijk 204 p„ Jb. de Geus 179 p., P. Glas 175 p., C. Kliffen 169 p., J. du Burck 145 p., J. Glas 135 p., A. Boon 123 p. De Nationale Kolfwedstrijden zullen dit jaar gehou den worden te Barsingerhorn In de kolfbaan van den heer De Graaf. Voor dien tijd zullen nog 50-slagen. wedstrijden worden gehouden. OUDKARSPEL. Alhier worden pogingen in het werk gesteld om te komen tot oprichting van een athletlekclub. NOORDSCHARWOUDE. De opbrengst van de Zonnestraalcollecte die Zaterdag 9 Juli gehouden werd, bedraagt alhier f 48.38%. NOORD-SCHARWOUDE. Zaterdagavond had het aangekondigde concert plaats van de 5 Muziek- en Zangvereenigingen van Noordscharwoude. Het weer was schitterend, geen. blaadje bewoog, het was een uitgezochte avond voor muziek en zang. Talrijke bezoekers waren dan ook ge komen om te genieten van alles wit dezen mooien avond gaf. Ongeveer 1000 personen waren aanwezig, waarvan 250 medewerkende leden, hetgeen ook mede werkte om dezen avond te doen slagen, immers hoe meer bezoekers zooveel te meer enthousiasme. Het concert begon met een pittige marsch, uitgevoerd door het R. K. Fanfarecorps „Genot door Kunst", waarna nog twee nummers volgden waarvan de bezoekers wel genoten zullen hebben, we weten immers wat „Genot door Kunst" presteert. Als nummer twee trad op de Gem. Zangveeeniging „Crescendo", waarvan we weten dat die vereeniging een paar weken terug nog zoo met lauweren bekroond thuis was gekomen. Het vrouwen koor gaf ook twee nummers en het applaus toonde wel aan dat de bezoekers wisten te waardeeren wat deze vereeniging ten beste gaf. Daarna de Ger. Zang- vereeniging „Soli Deo Gloria". Deze veereeniging trad voor de eerste maal op een dergelijken avond op. We hébben deze vereeniging nog weinig gehoord, maar het is een goede vereeniging met heel goed stemmen- materiaal, alleen zouden we willen zeggen men moest nog wat meer op de uitspraak letten, die liet ons in ziens nog wel wat te wenschen over. Daarna het Har moniegezelschap Excelsior. Mooie nummers en een prachtige uitvoering zooals we gewend zijn, maar voor deze vereeniging in het bijzonder was deze avond een succes, immers ze zijn niet zoo gewend aan zoo'n groot aantal bezoekers. Excelsior heeft dezen avond weer bewezen wat ze kunnen presteeren en dat het ook gewaardeerd is bewees net extra nummer dat ge geven moest worden. Maar laat dit dan te -ns een op wekking zijn de concerten van Excelsior wa; meer te bezoeken, ze zijn het overwaard. Ook zouden we op willen wekken om meer van deze concerten te geven, dat ze in den smaak vallen bewees het groote aantal bezoekers en het warme applaus na ieder nummer. ANNA PAULOWNA Met de kermis alhier treedt Maandagsavonds in de zaal van Slikker op de beroemde humorist Willy Derby. Waar de heer Derby na zijn tournee door Ned.-Indië overal in de grootste zaken van Nederland overweldigen de successen heeft geoogst, is zeker een aansporing, ook hier te gaan hooren en zien, waar die gelegenheid voor de eerste maal en wellicht nooit meer geboden zal worden, zeer zeker overbodig. HOOGWOUD AARTSWOUD. Onze gymnastiekvereniging behaalde te Medem- blik een tweeden prijs met groepen (vrije keuze). Gistermorgen is men begonnen met het afbreken der school. Het is opgedragen aan J. Habbé te Alk maar. Eenige vverkloozen werden aangenomen.

Schager Courant | 1932 | | pagina 6