Schager Roosjes succes! Nieuws uit Den Helder. hebben De Napoleon van Mayorca. REVOLUTIE IN BRAZILIë. Uit onze omgeving. Groote overstrooming in Virginia. De brand op de „Dempo". Juan March, de rijkste man van Spanje. Opnieuw tegen de regeering-Vargas. Aanbesteding van een groot werk. Door Waterstaat is de. vorige week te Haarlem de inschrijving gehouden betreffende het ophoogen en verbeteren van den zeedijk alhier. Dit kolossale werk is gegund aan de lirma Visscher te Sliedrecht, welke voor het laagste bedrag inschreef. Wij wijzen er op dat de ophooging zal plaats heb ben vanaf Huisduinen tot aan Wierhoofd, dus over de geheele zeewering. Deze werkzaamheden zijn noodzakelijk geworden naar aanleiding van het feit, dat door de afsluiting van de Zuiderzee het vloedwa- tcr met aanmerkelijk meer kracht in het Marsdiep opstuwt. Reeds zeer spoedig zal met het werk een aanvang gemaakt worden. Een eigenaardige kwestie. Een ige dagen geleden werden door het gemeente raadslid Tiessen den Burgemeester, als hoofd van po litie, de volgende vragen voorgelegd, die wij hier ver kort laten volgen: Gevraagd wordt of het den burgemeester bekend is dat op Zondag 3 Juli( des middags een autobus van den heer Prins (autobus-exploitant) op den Dijkweg door een aantal perso ien. welke wilden instappen, werd tegengehouden, zoodat de chauffeur, om onge lukken te voorkomen, moest stoppen. Het publiek stapte t'eg n het protest van den be stuurder in. Toevallig had evénwel de adjunct-inspec teur van politie, de heer Schippers, een en ander gadegeslagen en arresteerde den chauffeur. Nam deze mede naar het hoofdbureau van politie en hield hem daar ongeveer 2 u vast. Het publiek protesteerde begrijpelijkerwijze hier tegen. Gevraagd wordt of het niet tactischer geweest zou zijn den chauffeur te assisteeren dan wel te arrestee ren.. Of handelde hij wellicht in opdracht van de autoriteiten die hem de order gegeven zouden hebben hei bedrijf van den heer Prins te stagneeren? Op de vraag of het den Burgemeester bekend is, antwoordt deze ontkennend. Hij zal inlichtingen aan *dcn Commissaris van Politie verzoeken. Op de vraag of dit optreden betamelijk is luidt het antwoord: Het optreden van den adjunct-inspecteur van po litie heeft mijn volle instemming. Hierna zet dan echter de Burgemeester zijn beweeg redenen uiteen, die wij hier woordelijk willen laten volgen: De verpachting der autobus-diensten in deze ge meente, waaronder de dienst op Huisduinen, werd d.d. 13 Maart 1931 ingeschreven door den ondernemer Van Koningsbruggen (zonder eenige vergoeding van de gemeente) de ondernemer Prins wenschte evenwel voor de minder goede lijnen niet in te schrijven, de ondernemer Heeman schreef heelemaal niet in. Bij dezen opzet was de grondbedoeling ook Huis duinen een vaste en regelmatige verbinding met Den Helder te geven, omdat, nu Huisduinen meer en meer woonoord wordt, dit van belang is voor schoolgaan de kinderen en personen met handelsbelangen, die veelal niet financieel draagkrachtig zijn bij slecht weer een taxi te kunnen betalen. Uit den aard der zaak moeten de goede en slechte diensten (financieel bedoeld) dooreen genomen wor- Z IJ P E Uitslag van de aanbestgding van het onderhouds werk der gemeente Zijpe, gehouden op 11 Juli 1932. a. Timmer- en metselwerk: D. Eriks, Burgerbrug f 1115.— F. Ranzijn, 't Zand f 1266.— A. K. Pik. Bar- singerhorn f 1319.— J. v. Stipriaan, Schagen f 934. G. Plevier, Schagerbrug f 10.28.M. Schoen, Schagen f 1245.G. Borst, Castricum f 1150.M. Schipper, Schagerbrug f 1028.F. Schotten, Schagen f 1040.— D. de Leeuw Wz., St. Maartensbrug f 849.C. Dek ker, Schagerbrug f 952.K. Ursem, 't Zand f 989. b. Schilderwerk: L. Pieterse, Breezand f 1160. P. Keesman, St. Maartensbrug f 974.G. Druiven, Groet f 1578.—; J. Bellis Jz., Petten f 958.—; P. J. Re- nooij, Schagerbrug f 986.M. Baltus, 't Zand f 1089.—. Het timmer- en metselwerk is gegund aan den heer D. de Leeuw Wz. te St. Maartensbrug, terwijl de gun ning van het schilderwerk is aangehouden. PETTEN. De heer C. Rozing, leerling der Middelb. Technische School, afd. Weg- en Waterbouwkunde te Haarlem, is van de 1ste naar de 2e klasse bevorderd. NIEUWE NIED0RP Na het Haarlemsche congres der S.D.A.P. hebben zich ook hier ter plaatse enkele leden van de afd. der S.D.A.P. afgescheiden en is hier een afdeeling van de O.S.P. gekomen, die Zondag in samenwerking met de afd. Winkel een meeting heiegde op het sport terrein alhier. Ruim 200 personen waren aanwezig. Sprekers zouden zijn de heeren P. J. Schmidt en J. de Ivadt. In do plaats van Schmidt was aanwezig Sal. Tas. Een 12-tal leden van Excelsior gaf ter afwisseling blaasmuziek. De Voorzitter deelde in zijn openingswoord mede, dat een aantal leden van de arbeiderszangvereeni- ging te Winkel ook medewerking had toegezegd, doch dat door het bestuur dier vereeniging de leden was verboden hunne medewerking op deze meeting te verleenen. Voorwaar een krassen maatregel. De heer Tas behandelde de crisis over de geheele wereld, terwijl de heer J. de Kadt. de partijvoorzitter van de O.S.P., de crisis in Nederland besprak, de maatregelen der tegenwoordige regeering besprak en speciaal het Rapport-Weiter behandelde en aangaf welke houding men moet aannemen als tegenweer tegen de aanvallen op het loonpeil en levensstan daard van het proletariaat. Met groote aandacht werden beide sprekers aan gehoord. WINKEL Door het college van toezicht op het beheer van ker kelijke goederen en fondsen, der Ned. Herv. Gemeen ten in Noordholland, is goedkeuring verleend aan het besluit van kerkvoogden en notabelen der Ned. Herv. kerk alhier, om aan de huurders van kerkeland op de betaling van den eersten termijn 30 pet. reductie te ver leenen. De heer J. Broekens, arts alhier, heeft zijn benoeming tot gemeentegeneesheer aangenomen. Zondag j.1. was het voor „Sparta" en dan meer in het hijzonder voor de adspirantenafdeeling een belangrijken dag. Werd andere jaren om de kampioenschappen ge streden, dit jaar zou dit niet plaats hebben, doch in de plaats daarvoor een uitstapje worden gemaakt. Dit uitstapje dan had Zondag j.1. plaats. Ze waren al vroeg present, en om 9 uur v.m. werd af gereden, en hoe? Niet minder dan 6 autobussen waren noodig, 120 adspiranten benevens nog 60 personen, als leden van Sparta en ouders van adspiranten. Het had iets den en bestond het vertrouwen dat een en ander zich het eerste jaar zou bedruipen, daarna den ondernemer een bescheiden winst zou opleveren. De ondernemers Prins en Heeman trachten thans dezen bestaanden en goed functionneerenden dienst te saboteeren door op dagen en uren dat zij meenen daaraan te kunnen verdienen, den dienst van Van Koningsbruggen „ai te roomen". Uit den aard der zaak moet deze handelwijze bij elk weldenkend mensch ten strengste afkeuring ver dienen. Het saboteeren van den bedoelden dienst doet de mogelijkheid ontstaan dat in het komend wintersei zoen Huisduinen zonder verbinding zal komen. Het ligt derhalve op mijn weg (en deze opvatting deelt het volledig college van Burgemeester en Wethouders) op mijn beurt de ondernemers Prins en Heeman te gen te werken voor zoover de wettelijke bepalingen zulks toelaten Elke daad der politie in dit opzicht heeft dan ook mijn volle sympathie en ik ben het volgt uit. het vorenstaande logisch voort niet hcreid eenigen wenk aan de politic te geven om overtredingen van de ondernemers Prins en Heeman door de vingers te zien. Integendeel! Zooals men ziet is bovenstaand schrijven al buiten gewoon scherp te noemen. Persoonlijk voelen wij veel voor deze geste van het Gemeentebestuur, maar zou den toch liever een andere oplossing in deze al bui tengewoon onaangename kwestie zien. Zonder twijfel zal over deze kwestie nog wel niet het laatste woord gesproken zijn. Een ongekende Zondag voor Huisduinen. Reeds s morgens in de vroegte begon de groote trek van den Helder naai Huisduinen en deze hield aan tot de late middaguren. Wij kunnen ons gedurendo de laatste 2 jaar geen Zondag meer herinneren van welke zoo druk gebruik gemaakt is van ons nabijgelegen strandoord. Zoo ver het oog reikte zag men tenten. Tot voorbij paal 3 en 4 waren ze neergezet en pas laat in den avond werd de drukte minder. De cafés hebben, evenals de speeltuinen en an dere vermaaksinrichtingen natuurlijk een besten dag gemaakt. Toen wij ons tot eenigen richtten, merkten we dit direct en een van hen vertelde dat hij op de zen dag meer verdiend had dan anders in een heele maand. Het wemelde van vreemdelingen, wat, gezien de omstandigheid dat ei ook een extra-trein uit Am sterdam gekomen was. niet te verwonderen was. Ook van buiten de stad was veel volk gekomen, wat zich manifesteerde in de ontelbare autos en motor fietsen die overal geparkeerd stonden. Een zeer practische verbetering is gedurende de laatste week op Huisduinen aangebracht. Namelijk een boulevard, die vanaf de Badhuisstraat loopt tot midden op het strand. Noodzakelijk was dit wel, maar nu men zoo schitterend op het strand kan ko men voelt men eerst recht wat een gemis een derge lijke boulevard beteekend heeft. Als het weer zoo nog een tijdje blijft, zullen de ex ploitanten van Zeebad Huisduinen niet over „ma laise hebben te klagen. van een uittocht, kleurig en fleurig, joelend en juichend, zon en warmte, alles wat een mooie zomerdag en een blij vooruitzicht brengen kan. Alkmaar werd eerst bezocht, waar men zich eenigen tijd vermaakte in de hertenkamp en menige versnape ring is den hertjes ten deel gevallen. Vandaar over Schoorl naar Kamperduin. Dit was het hoogtepunt, en jong en oud hebben zich kostelijk geamu seerd en genoten van zee en strand, en dan dat weer, zoo'n prachtdag, alles werkte mede, doch als met alles, er komt een eind en als goed Spartaan, is afspraak, af spraak, 8 uur thuis, dan de tocht zoo geregeld dat men 8 uur thuis komt. Op tijd dus goed in orde zijnde auto bussen van de firma Keetman en Schoorl bestegen, en de chauffeurs, die zich hadden beziggehouden, plaats genomen achter het stuurrad, en met een wuivend tot ziens, vol blijde herinneringen aan dezen dag, ging het huiswaarts, waar men 8 uur arriveerde. Niet alleen de jeugd, ook de ouderen waren zeer vol daan en spraken de hoop uit, dat Sparta een volgend jaar weer een zoodanigen tocht zal organiseeren. Sparta heeft reden om over deze proeftocht tevreden te zijn. Sparta heeft thans zijn 200ste lid Ingeschreven, dit is Jacob Koeten te Winkel. De toegezegde verrassing is hem derhalve te beurt gevallen. Deze verrassing be stond uit een turncostuum. Tot voorzitter van den Oosterlandspolder alhier, is benoemd de heer T. Beumkes te Winkel. ZEEREU GO WAARD RECTEFACATEE. In het verslag van den polder Heerhugowaard in het blad van Zaterdag j.1.. wat be treft de derde kolom regels 1115 van boven. Deze re gels worden als volgt: De heer Wonder interrumpeert dat men dan die 240 P.K. niet heeft. De heer Thierens antwoordt hierop, dat er toch niet sneller gemalen kan worden dan de toevoer van den polder gedoogt. Als toelichting op deze kwestie kan misschien nog het volgende dienen: De heeren Wonder, Poland ea zijn voorstanders van het aanschaffen van een zwaardere motor, omdat zij meenen dat deze spoediger meer water uit kan slaan. De heer Thierens e.a. zijn van meening dat men aan een zwaardere motor dit voordeel niet kan toekennen, omdat én de lange gestrekte voren der Hugowaard, waar het verste water pl.m. 2 uur ver weg moet komen, èn het bestaande toevoersysteem dit voordeel slechts denkbeeldig doet zijn. Als motief voeren zij aan dat een dergèlijke motor slechts zeer kort op dergelijke capaci teit kan werken, daar er op een gegeven oogenblik voor het gemaal toch geen voldoende water meer zal zijn, omdat de bestaande slooten te kort schieten in den toe voer. (Zij gronden hun meening o.m. op de ervaring in deze met het stoomgemaal opgedaan. Crisis-zulvelwet. Alhier werd aan 280 veehouders tezamen bezittende 2362 koeien een bedrag uitbetaald van f 5314.50. Voor de betrekking van meteropnemer-geldophaler bij het G.E.B. alhier (aantal aansluitingen pl.m. 1050, begin salaris f 1000), boden zich 84 sollicitanten aan. 200 Woningen weggespoeld. Tot nu oe 12 dooden. CHARLESTON (W.-Virginia) 11 Juli (V.D.) Ten gevolge van een ontzaggelijke wolkbreuk heeft de ge zwollen Paintcreek 200 arbeiderswoningen wegge spoeld, terwijl verscheidene steden werden over stroomd. Tot dusverre zijn 12 dooden bekend, terwijl de reeds aangestichte schade op een half millioen wordt geschat. De totale schade is echter nog niet te overzien. Hulptroepen zijn gealarmeerd. Naar uit Méo de Janeiro wordt gemeld, is in Bra zilië opnieuw een revolutie uitgebroken tegen de re geering-Vargas, welke in hoofdzaak in de Zuidelijke staten Santa Catharina en Sao Paulo om zich heen grijpt. De insurgenten hebben hun hoofdkwartier ge vestigd in de kazerne der stad Sao Paulo, van waar uit de opstand wordt geleid. President Vargas heeft een proclamatie tot het Braziliaansche Volk gericht, waarin hij de bevolking verzoekt een loyale houding aan te nemen, ten einde de revolutie te bestrijden. In de staten Rio Grande do Sul en Minas Geraes zijn rogeeringstroepen gemobiliseerd om op te treden tegen de insurgenten te Sao Paulo. Tot nu toe geen bloed vergoten. Volgens een nader bericht uit Rio de Janeiro, eischen de drie opstandige. Zuidelijke Braziliaansche staten de directe instelling eener constitutioneele re geering. Tot nu toe is de beweging zonder bloedver gieten verloopen. De plaatselijke commandant van Sao Paulo werd gearresteerd en door revolutionnaire leiders vervangen. De regeering den toestand meester. Volgens de laatste berichten uit Brazilië zijn alle be richten uit Rio aan een strenge censuur onderworpen. De Braziliaansche regeering verklaart dat zij meestér is van den toestand. De leider der opstandige bewe ging is generaal Lopez. De opstandelingen deelen in een verklaring mede, dat alle federale troepen te Sao Paulo zich bij de opstandige beweging hebben aangesloten. Ook de door de regeering gezonden strijdkrachten onder bevel van generaal Vasconcellos zouden naar de insurgenten zijn overgeloopen. Uit den staat Matto Grosso zijn eveneens troepen gezonden ter bestrijding van de opstandelingen. De opstandelingen hebben den Zaterdag afgetreden be middelaar te Toledo benoemd tot gouverneur van Sao Paulo. De burgerbevolking is van wapenen voor zien. Het vuur ontstond In het passagiersgoed. Hoe reizigers hun bagage verzorgen. Aneta meldt uit Batavia d.d. 11 Juli: E>e Rotterdam- sch Lloyd verklaarde met practische zekerheid dat de brand aan boord van de „Dempo" ontstond in het pas- sagiersgoed: niet voor de reis. De aanblik van de geloste en op de kade uitgestalde passagiersgoederen leverde een tafereel op van gebla kerde kisten en koffers, waaruit door het water b- kerde kisten en koffers, waaruit door het water be- heen verschilleinde passagiers, die de onbeschadigde restanten poogden uit te zoeken. Tot de meest bescha- Voor 10 jaar terug nou een onbekende visscher en smokkelaar. (Bijzondere correspondentie). MADRID. Juli 1932. Wanneer men van Valencia naar de Balearen. de Spaansche eilandengroep in de Middellandsche Zee, wenscht over te steken, heeft men de keus uit zes ver schillende stoomvaartmaatschappijen. Tenminste, zoo schijnt het den reiziger toe, want in werkelijkheid be- hooren die maatschappijen alle één man toe. Die man is Juan March. Tabaksregie en tabakssmokkelarij In één hand. Tot voor kort ging het den rooker, die in Spanje woonde, precies eender als den reiziger, die uit zes stoomvaartmaatschappijen meende te kunnen kiezen. Hij was niet tevreden met de tabak, die door de ta baksregie werd verstrekt en kon het niet verkroppen, dat Juan March, die reeds de rijkste man van het land was, er jaarlijks millioenen aan verdiende. Hij rookte dus liever de gesmokkelde tabak, die van goede kwali teit is en uit Spaansch-Marokko naar de havens in Z.O. Spanje wordt gebracht. Die tabak is goed en goedkoop ja, maar het geld, dat ervoor betaald wordt, vloeit toch evengoed in de zakken van March. want deze is niet alleen de algemeene pachter van het tabaksmono polie, maar ook de leider van de georganiseerde tabaks- smokkelarij. Een merkwaardige carrière. March: de ongekroonde keizer van Spanje, een neger halfbloed, wordt de Napoleon van Mayorca genoemd en ook wel de hyena met de gele oogen. Zijn reusachtige vermogen is vermoedelijk het jongste millloenenkapi- taal, dat er op het oogenblik bestaat. Tien jaar geleden was hij nog een onbekende visscher en smokkelaar op Mayorca, het grootste eiland van de Balearen.'Hij is dus heel arm begonnen, als een botte, volkomen ongeletter de proletariër van de zee. Hij had slechts één verlangen: uit de armoede en ellende op te stijgen. Hij had slechts één idee: de tabak uit Algiers en Marokko is driemaal zoo goed en gewild als de Spaansche. Uit deze een voudige elementen ontstond de carrière van Juan March. De rest kwam vanzelf door organisatietalent en geluk. March was de eerste op de kust. die inzag, dat een smokkelaar, die samenwerkt met de douane-ambtenaren, veel betere zaken doet dan een, die een weliswaar ro- mantischen, doch volkomen ongelijken strijd tegen hen voert. Hij bood hen dus de hand der verzoening en al spoedig deed de toespeling de ronde, dat de initialen S. M. (Su Majestad Zijne Majesteit) hij de douane voortaan beteekenden: Senor March. Voor het geval, dat In het leven van den in macht toenemenden smokke laar in tabak, verdoovend" middelen en menschen kwam nu ook een gelukkige bij-omstandigheid, n.1. de strijd in Marokko. March leverde menschen voor het Spaansche vreemdelingenlegioen, maar hij bood de sol daten daarvan ook de gelegenheid om te vluchten. (Dat er daarbij dikwijls iets verkeerd liep, was niet zijn schuld) Hij werd de eenige leverancier voor alcohol, uni formen, machinegeweren, vliegtuigen, enz. voor de Spaansche regeering. Tegelijkertijd onderhandelde hij echter met Abd el Krim als monopolistisch leverancier digde artikelen behooren o.a. plano's, boeken en lam pen. Eenige praktisch verpulverde kisten, waarin ven moedelijk de oorzaak van den brand dient te worden gezocht, zijn onder bewaking der politie gesteld. Een typisch bewijs van de onvoorzichtigheid van passagieds leverde de ontdekking op van een voor een deel met petroleum gevulde lamp in een koffer. Het terrein van den Rotterdamschen Lloyd werd den geheelen Zondag door drukte gekenmerkt. De tabakslading is door middel van een lichter weg gevoerd. Hedenmorgen vroeg was 80 procent van den inhoud uit luik IV gelost. De resteerende 20 procent, bestaan de uit kapok en boengkil is moeilijk te verwerken, daar deze lading door de hitte is uitgezet en met koe voeten moest worden losgewrongen. Er zijn twee vuurhaarden ontdekt, een in de bagage en een kleinere in de kapoklading, welke laatste ver moedelijk is "ontstaan door een vonk uit de voornaam ste vuurhaard. Slechts enkele kisten zijn geheel vernield. Luik IV was in den loop vn Maandagmorgen ge heel leeggemaakt. De avery-grosse verklaring wordt nader verwacht. en minister van financiën der Kabylen. „voor het geval" dat "Spanje het in Marokko definitief zou moeten afleg gen. Overigens heeft hij jegens Abd el Krim wel woord gehouden, wamt toen deze door de Franschen gevangen werd genomen, zette March het door, dat hij niet voor een- speciale rechtbank kwam, doch met een vorstelijke apanage op „eervolle" wijze werd verbannen naar Mada gaskar. Hij kiest de Juiste houding....* In verband ^net zijn relatie met de Kabylen bestond er aanvankelijk vijandschap tusschen March en den dicta tor Primo de Rivera. De gewezen visscher. zoon en kleinzoon van negerinnen, wist ook hier raad. Hij zag kans, tot Koning Alfonso door te dringen en toen zag hij onmiddellijk, hoe hij bij den monarch zijn doel kon bereiken. Niet door vleierij, want daarvan walgde deze laatste vorst uit het huis Bourbon, die reeds als koning geboren werd. Juan March begreep, dat hü juist door grofheid en door grofheid alleen zijn doel moest be reiken. Hij deed dus onbeleefd, onbeschaafd, zelfs bru taal. maar nam daarbij toch zoo'n schijn van eerlijk heid en oprechtheid aan. dat hij den vorst geheel voor zich innam. Primo de Rivera moest het onderspit del ven, maar March deed niet haatdragend. Het gevolg van een en ander was de generale pacht van de tabak- regie. Intusschen was Juan March grootgrondbezitter ge worden; hij bezat huizen in Madrid en Barcelona, in Valencia en in zijn geboortedorp Cala Rachada of Mayorca. Hier bouwde hij op een hoogte bij de zee een schitterend kasteel met een prachtig aangelegd park er omheen en een eigen haven, die tegen storm en golf slag beveiligd was en zijn particuliere vloot en water vliegtuigen plaats bood. Dat alles deed hij echter in hoofdzaak om zijn landgenooten te imponeeren. Hij kwam slechts eens, hoogstens tweemaal per jaar in lezen lusthof. De eigenaardige, zeer primitieve combinatie van groo te lijnen en gierigheid, ondernemingsgeest en wantrou wen, die hem kenmerkte, heeft March bewaard voor in- dustrieele expansie, voor de mechanisatie en rationali satie, die zoovelen ten onder hebben gebracht in den laatsten tijd. Toen de Baskische minister en financier Cambó hem polste voor een compagnonschap in een kunstzijdefabrek. zei March: „Kunstzijde! Als U nu nog aardappelen had gezegd... Zonder aardappelen kunnen de menschen niet leven. Maar wat moet ik wat moet de wereld beginnen met machines om kunstzijde te ma ken?" In de tabaksindustrie van Juan March wordt dan ook absoluut niet met machines gewerkt. Hij is trotsch op zijn patriarchale systeem, dat gebaseerd ia op een laag arbeidsloon. Tegenover de Spaansche republiek stond hij aanvan kelijk neutraal. Om op alles voorbereid te zijn, kocht hij zelfs het mandaat van Mayorca voor de volksvertegen woordiging. Toen men hem dit later in genoemd college verweet, zei hij: „Natuurlijk heb ik het gekocht! Ik heb het zelfs goedkooper gekregen, dan U denkt. Maar met dat aJ heb ik het eerlijk gekocht..." De kruik gaat zoolang te water...* Dat incident is nu al maanden oud. Het had tenge volge, dat er een actie werd begonnen om het man daat ongeldig te verklaren. Deze had geen succes, zoo lang Juan March nog in het volle bezit vam zijn per soonlijke en financieele macht was. Doch kort geleden besloot de regeering, hem in preventieve hechtenis te nemen. Hij is beschuldigd van omkooperij. contractbreuk, bedrog, belastingontduiking, smokkelarij, enz. Er staat zelfs een moord vermeld onder het vele. waarvan hij wordt verdacht. Eenige jaren geleden verdween n.1. de eigenaar van een kroeg in Melilla, een zakenvriend van March, na een heftig dispuut met zijn partner. Vooreerst heeft Spanje dus Juan March opgeborgen. Dooh in Spanje interesseert men zich ten zeerste over de vraag, hoe lang dat zal duren en of niet March op zijn beurt den geheelen staat in zijn zak zal steken.

Schager Courant | 1932 | | pagina 8