Schager-Beker-Tournooi. Het groote Turnfeest te Kolhorn. Succes en Helder II in de finale. Zondag a.s. de finale te Schagen. Succes I—D.T.S. 5—1. Helder II—C.S.V. I. 9-2. WEDSTRIJDEN TE OUDESLUIS. DOSKO I—B.K.C. I. 2-3. PettenWieringerwaard. 3—2. Schagen 1—H.R.C. 11.^ 2—3, UITSLAGEN DER DEMI-FINALES. Helder IIC.S.V. I, 92. scheidsrechter C. D. Swart. Succes ID.T.S. I 51, Scheidsrechter C. Metselaar, neutrale grensrechters Lutjeharms en K. Rempt. Succes IHelder II. 3 uur, H. Brussel. Grensrechters K. Wit en K. Rempt. De wedstrijd wordt gespeeld op het Schagen-terrein. SCHAGEN, 18 Juli 1932. Namens de Regelings-commissle, K. S. LEGUIT. Voorzitter. J. LUTJEHARMS. Secr.-penn. De Wieringers leiden met rust met 41. Spannende tweede helft. De wedstrijd SuccesD.T.S. is wel den hesten wed strijd geweest, die voor het Sohager Bekertournooi ge speeld is. Het is een levendigen, boeienden wedstrijd geworden, van. hoog gehalte dikwijls, eerlijk steeds. Op zeer fraaie wijze heeft Succes zich in de finale geplaatst en zelfs de meest verstokte D.T.S.-aanhanger zal toegeven dat Succes zéér verdiend gewonnen heeft. Dat bleek trouwens uit de sympathieke houding van den D.T.S.-aanvoerder Van Dijk, die na afloop van den wedstrijd den Succes-aanvoerder feliciteerde voor de behaalde overwinning. D.T.S. had de toss gewonnen en was zoo verstandig te nemen wat zij krijgen kon, door de eerste helft het voordeel van den wind te kiezen. Onmiddellijk waren de D.T.S.'ers in den aanval. De Succes-keeper moest spoe dig in actie komen, en reeds na 2 minuten moest hij den bal uit het net halen. De D.T.S.'ers hadden de lei ding. Dit behielden ze een minuut of 8. Succes kwam spoedig krachtig opzetten, doch voorloopig konden de D.T.S.-keeper en backs het gemakkelijk af, daar de schoten van Succes noch wat kracht, noch wat richting aanging, een wezenlijk gevaar vormden. Vlugger dan gewoonlijk in dit soort wedstrijden, kwam er teekêning in den strijd, waardoor al spoedig de sterke en zwakke plekken der elftallen aan het licht kwamen. Bij D.T.S. bleek een onbegrijpelijke afkeer te bestaan om op rechts te spelen, terwijl deze speler in Oudkarspel (D.T.S. M.L.D.) zoo goed gespeeld had, en bij Succes bleek alras, dat de middenlinie speelde, om in extase te raken, ter wijl daarentegen de voorhoede van zeer matig kaliber was. Herhaaldelijk kregen de D.T.S.-voorwaartsen ballen als op een presenteerblaadje aangegeven, doch de Suc ces-defensie, waarin Nieuwbuurt de beste was, had wei nig moeite, de aanvallen der D.T.S.'ers die veel te kort speelden, te onderbreken. Aan den anderen kant werden de aanvallen beter op gebouwd, doch daar stonden ook een paar in conditie zijnde backs. De eerste 10 minuten was een periode van D.T.S. overwicht, waarin een aantal kansen om zeep werden gebracht. Doch spoedig kwam aan dit overwicht der gasten een einde en toen vond het sublieme werk van Succes in de 11e en 12e minuut haar bekoring in 'n paar alleszins fraaie doelpunten. Prachtig werk van Rij kers c.s. had den bal bij Albert doen belanden, die met z'n onhoudbaren kogel den D.T.S.-keeper kort achter elkaar passeerde. Het enorme gejuich bij deze twee doelpunten bewees, hoeveel Wieringers dezen wedstrijd aanschouwden. Het laatste kwartier van rust gaf den Succes-halflinie gelegenheid, hun kunnen volledig te de- monstreeren. Een schot van Albert werd met moeite corner gewerkt. Succes brengt nog voor de rust den stand op 41. waarmede ze een alleszins mooie, doch nog geen veiligen voorsprong had behaald. Tijdens een feilen aanval der D.T.S.'ers floot de heer Metselaar af. Het kon haast niet anders of de tweede helft moest een lichte reactie brengen, de eerste drie kwartier was er in zulk een tempo en met zulk een volledig uitbuiten der capaciteiten gespeed. dat er en zekere tegenslag viel waar te nemen. Toch was er nog heel veel te genie ten. D.T.S., daverend aangemoedigd door hun suppor ters, deed wanhopige pogingen om de balans in even wicht te brengen. De opgave scheen te zwaar, de mid denlinie der gastheeren blonk boven alles uit en Nieuw buurt en Smit, maar vooral eerstgenoemde retoureerde met zijn stoere body alles op een 'wijze, die niet voor twee uitleggingen vatbaar was. Zelfs drie hoekschoppen in successie tegen Succes brachten niet het gewenschte resultaat. Jacob Smit kopte aan de andere zijde keurig in en bracht den stand op 51. Dit beteekende, ook al waren er nog 8 minuten te spelen, de beslissing. Het gevoel van een hernieuwden achterstand liet niet na «en moreele inzinking bij D.T.S. te veroorzaken. Succes was niet meer te houden. De nederlaag was een feit, doch D.T.S. handhaafde haar reputatie, .door onver- moeil en kranig partij te geven. Heel D.T.S. trok naar voren, nog leek het of ze zouden ophalen althans hun achterstand zouden verkleinen, doch de Wieringer defensie hield stand. Tot de laatste minuut bleef de wedstrijd boeiend en op behoorlijk peil. Toen -was het einde daar met een alleszins verdiende overwinning voor Succes. Impressies van SuccesD.T.S. Succes' sublieme middenlinie wint den wedstrijd. De mooie en volkomen verdiende overwinning van Suoces op D.T.S. heeft Succes vooral te danken aan haar middenlinie. Deze linie toch heeft in dezen op goed peil en in zeer vlot tempo gespeelden wedstrijd haast doorloopend den toon aangegeven. Zij is 't geweest, die de D.T.S.-voorhoede belet heeft haar spel te ontplooien en zij heeft haar voorhoede voortdurend zóó oordeelkun dig opgestuwd, dat de doelpunten moesten komen. Toch is het een zeer spannenden kamp geweest, zooals reeds gezegd. De ploeg met de beste ruggegraat had de beste 1 troeven in handen, maar haar tamelijk goede voorhoede kon geruimen tijd de vooral in de tweede helft zeer groote meerderheid niet in doelpunten uitdrukken. En nu had de D.T.S.-voorhoede zich ook wel verre van pro ductief getoond, maar hadden de D.T.S.'ers in het begin der tweede helft een doelpunt gemaakt, dan had dit best het keerpunt in den strijd kunnen beteekenen. doch de Wieringers hebben 't zoo ver niet laten komen en behoudens de laatste minuten, waarin zij een verstandige defensie-tactiek toepasten, een besliste meerderheid ge handhaafd met thans slechts... 1 doelpunt als bekroning. Het waren twee clubs, die hun kraoht in zuiver en op bouwend spel zoeken en dus elkaar in de gelegenheid stellen hun spel te ontplooien. Zoo is het nu ook weer gegaan. Over en weer, in haast zelden verslappend tem po, zyn de aanvallen ondernomen; slechts in de buurt van de doelen werd het spel opeens veel minder, door dat 't beide binnentrio's aan voldoende doorzettingsver mogen en schotvaardigheid ontbrak. Hieraan leed voor namelijk D.T.S. Steeds weer bleven de achterhoeden dan ook den baas, ondanks 't feit dat nog de doelver- dedigers noch de backs geheel feilloos werkten. Maar terwijl de Succes-middenlinie telkens opnieuw den aan val inleidde met gunstig, hoogstaand spel, nam 't over eenkomstige trio van D.T.S. een t.e veel verdedigende positie in, tengevolge waarvan haar voorhoede veel min der aan 't werk werd gezet dan die van Succes. Men bedenke inmiddels, dat deze speelwijze min of meer ge dwongen werd opgelegd; ieder elftal speelt nu eenmaal zoo goed als de tegenpartij het toelaat. Als wij de beste linie van 't veld onder de loupe ne men, moeten wij 't spel van Rijkers noemen, als wel haast het beste dat in dezen wedstrijd en klasse te be reiken was. Rijkers hebben we zelden zoo goed gezien. Technisch en tactisch af. en onvermoeid van de eerste tot de laatste seconde. En Ted heeft de beste spelpartij gespeeld; hij speelde met z'n tegenstanders, het was een lust voor de oogen. De D.T.S.-spil Van Dijk, in de scha duw van Rijkers, deed met z'n minder opvallende, maar onvermoeide spel zeker even doeltreffend werk. Tegen zulk spel moest dat van D.T.S. wel afsteken, maar toch was haar optreden zeer bevredigend. De ver dedigingen ontliet elkaar weinig of niets. Beide doel- verdedigers hebben fouten gemaakt, mogelijk door het belang van den strijd. Smit, wiens wegwerken totaal on voldoende was. doch die afbrekend veel werk verzette, was veel minder dan Nieuwbuurt, die door z'n tactisch opstellen herhaaldelijk de heele DT.S.-vorhoede in z'n zak had. De D.T.S. backs hebben constant zeer ver dienstelijk gespeeld. De D.T.S.-voorhoede kon niet op gang komen, mede doordat zij een groote fout beging door 't spel niet genoeg op de vleugels te houden. D.T.S. miste Harry Kuiper in de voorhoede, de gevaarlijke man, in die linie. Alles bijeen waren ook de belde voorliniee van nagenoeg gelijke kwaliteit, doch de een had voor de rust meer geluk met schieten dan de ander. De bijzondere faire en in de beste verstandhouding gespeelde wedstrijd werd uitstekend door den heer Metselaar geleid, met medewerking der neutrale grens rechters de heeren Rempt en Lutjeharms, Helder n in de finale. Een eenzijdige wedstrijd. De techniek zegeviert. Zondag j.1. vond bovengemelde wedstrijd op het Helder-veld plaats. Om ruim half vier roept scheids rechter Swart de beide ploegen binnen de lijnen en bij een dwars over het veld staanden wind stellen de elftalen ach als volgt op: Helder: doel Kossen; achter: Kreuger en Kemnaj midden: de Snijer, de Jongh en Been; voor: Freeke, N.N., Meerbeek, de Boer en Hennink. C.S.V.: doel: Mol; achter: Peijs en Van Son; mid den: Grobbe, de Jong en TJhl; voor Bakker, Dijkhui zen, Molenkamp, Vogel Sr. en Vogel Jr. C.S.V. wint den toss en zoo trapt Meerbeek voor Helder af. De eerste aanvallen zijn voor Helder, waartegenover C.S.V. direct een defensief spel stelt. Reeds direct verkeert het C.S.V.-doel in gevaar, maar de schoten gaan over en langs. Uit een goede voorzet van links kopt Freeke van Helder rakelings langs. C.S.V. schijnt zich wat te herstellen en hoewel spo radisch, zien we eenige goede uitvallen, welke mee- rendeels door den midvoor worden geleid. De Helder- back Kemna wordt op ongeoorloofde wijze gevloerd en moet het veld verlaten. Als hiervoor Quant is inge vallen, wijzigt Helder de opstelling eenigzins, wat echter geen afbreuk doet aan haar spelkwaliteiten. Onstuimig valt Helder aan en CJS.V. ziet zich op eigen helft teruggedrongen. Vooral de rechtsbuiten brengt verwarring in de C.S.V.-gelederen. Als er dan 35 minuten is gespeeld, zendt N.N. van grooten af stand een hoog schot in, waarmee hij Helder de lei- Ter gelegenheid van de jaarlijksche Oudesluizer kermis, had de V.V. D.Ö.S.K.0. te Oudesluis weer eenige wedstrijden op haar terrein georganiseerd. Dit jaar waren het geen serie.vedstrijden, maar onder linge wedstrijden, zoodat ieder elftal slechts eenmaal behoefde te spelen. Een keur van prijzen was hier voor aangebracht. Een mooi strijkje in de zaal van mevr. Icke—Sanders zorgde voor de stemming. Om half twee begon D.O.S.K.'O. I—B.K.C., wat laatstge noemde vereeniging met 3—2 won. Daarna zagen we Petten en Wieringerwaard elkaar bekampen en zoo waar Petten wist dit te winnen met 3—2. Naar wij vernamen had Wieringerwaard 4 of 5 invallers. Om -4.15 uur kwamen Schagen en H.R.C. II binnen de lijnen. Schagen had een 4-tal invallers en H.R.C. was ook niet volledig. Het werd een aardig partijtje, waar uit Racing tenslotte als overwinnaar te voorschijn trad. Na afloop der wedstrijden werden de prijzen met een hartelijk woord van dank en de gebruikelijke speech, overhandigd. Het was een móói geslaagde voetbalmiddag en is zeer zeker als propagandamiddel volkomen geslaagd. Een ieder was voldaan, men hoorde geen enkele wanklank. B.K.C. wint na verlenging. De hernieuwde kennismaking met de Breezanders is eenigszins tegengevallen. De oorzaak? Wel, de Ou- desluizers gaven het eenige juiste tegenspel voor zulk spel. Zij speelden zóó enthousiast, zaten zóó flink op den bal. dat de tegenpartij eenvoudig geen gelegen heid kreeg haar gewone spel te demonstreeren. Daar bij lieten de Oudesluizers meermalen uitstekende staaltjes van techniek en samenspel zien. zoodat het een zeer interessante, op vrij hoog 2e klasse peil staande partij is geworden. Dat maximum aan enthousiasme was echter oorzaak, dat er door onbesuisd schieten, vooral voor do rust, toen de B.K.C.ers zelfs het beste van het spel hadden, eenige mooie kansen verloren gingen. Na de ding bezorgt (10). Voor beide ploegen Is dit 't sein om er een schepje op te leggen. Aan belde zijden wordt hard gewerkt, maar de meerdere routine van Helder geeft aan die ziide een duidelijk overwicht. Met H. in den aanval breekt de rust aan. In een flink regenbuitje wordt na de thee het spel hervat. Weer trekt Helder ten aanval en uit een fraai aangegeven bal scoort Hennink voor H. (2—0). Meer en meer raakt C.S.V. uitgespeeld en al spoedig weet Hennink den voorsprong te vergrooten (30). C.S.V. 8telt alles in 't werk om zich wat los te werken, maar als nog de Boer voor Helder een penalty in de tou wen jaagt, zakt den Castricummers de moed in de schoenen, (40). Zondag zijn alhier de turnfeesten en wedstrijden van den turnkring Hollands Noorderkwartier gehouden. De tunrbond heeft het met het weer niet bijzonder getroffen, een koude wind met af en toe flinke regen buien zal heel wat menschen weerhouden hebben om dezen dag naar Kolhorn te gaan. Toch viel de pu blieke belangstelling nog mee, er waren nog ruim 400 betalende bezoekers. Het terrein was, voor zoover dit mogelijk is op het hobbelige voetbalveld van Kolhorn, zoo goed mogelijk verzorgd en de harmonlevereeniging „De Eendracht" zorgde met haar pittige muziek voor de goede stem ming, terwijl de vele op het terrein aangebrachte vlaggen het geheel een vroolijk aanzien gaf. 's Morgens werd eerst een repetitie gehouden voor de algemeene vrije oefeningen, waarna de atletiek wedstrijden voor de adspianten gehouden werden. Hier voor bestond bq de deelnemers groote belangstelling, ruim 200 jongens en meisjs kampten mee en aan som migen was best merkbaar, dat ze het bij gestadige oefening no gver kunnen brengen in de athletiekwerld Hier volgen de uitslagen: Meijes €0 M. hardloopen: le prijs G. Slot. U.D.I., Kol horn: 2e prijs B. Kooij, Hercules-Hebe, Nieuwe Nie- dorp; 3e prijs B. v. d. Wal, Sparta, Winkel, 4e prijs G. Eriks, Z.S.C., Burgerbug: 5e prijs G. Floor. Hercu les-Hebe, Nieuwe Niedorp; 6e prijs A. Koeter. D.O. K.E.V.. Anna Paulowna; 7e prijs W. Komen, Herculee- Hébé, Nieuwe Niedorp: 8e prijs N. van Balen Blanken, Olympia. Wieringerwaard. 60 M. hardloopen jngens: le prijs R. Baarda, O.K.K.. Helder 3e prijs T. Vethman, Sparta, Winkel: 4e prijs S. Lont, Wieringen. Wieringen; 5e prijs J. Boon, Z.S. C.. Burgerbrug; 6e prijs J. Visser, idem, idem: 7e prijs G. Floor, Herculee-Hébé, Nieuwe Niedorp: 8e prijs J. Raven, Lycurgus, Schagen. Verspringen meisjes: le prijs M. Eriks, Z.S.C., Bur gerbrug. 3 M. 74: 2e prijs T. v. d. Kolk. Olympia, Wieringerwaard, 3.72 M.: 3e prijs G. Slot. U.D.I., Kolhorn. 3.62; 4e prijs C. Rezelman. Olympia. Wierin gerwaard. 3.59 M.; 5e prijs B. v. d. Wal. Sparta. Win kel. 3.57 M.; 6e prijs O. Floor; Hercules Hèbé. N. Nie dorp. 3.57 Sf: 7e prijs G. Blaauboer. U.D.I.. Kolhorn. 3.37 M.; 8e prijs S. Lont, Wieringen, Wieringen, 3.30 M. Verspringen jongens: le prijs J. Boon. Z.S.C.. Burger- brug. 4.11 M.: 2e prijs J. Raven, Lycurgus. Schagen. 4.08 M.;3e prijs J. Vliet, O.K.K., Helder. 4.08 M.: 4« prijs J. Schotvanger, Z.S.C.. Burgerbrug. 4.05 M.; 5e prijs D. v. d. Klooster, U.D-L. Kolhorn. 3.98 M.; 6e prijs Jb. Smit, D.O.K.E.V., Anna Paulowna 3.92 M.; 7 prijs R. Baarda, O.K.K.. Helder, 3.91 M.; e8 prijs A. Merrelaar, Sparta Winkel. 8.91 M. Bij het springen mocht Ieder deelnemer 2 sprongen doen, waarvan de verste geteld werd. De prijzen voor deze adspirantenwedstrijden bestonden allen uit medailles. Te 's middags om een uur vond de officieele ont vangst ten huize van den heer S. Kuiper plaats. De heer N. Keesman, voorzitter van U.D.Ï., opende de bijeenkomst met een woord van welkom. Hij hoop te dat deze dag zou slagen en dankte de burgerij en de plaatselijke vereenigingen voor het groote aan tal prijzen, dat. beschikbaar gesteld was, Aen aantal zoo groot, dat besloten was om aan den optocht door het dorp nog een marschwedstrijd te verbinden. Spr. rust, die met een 2—0 voorsprong voor B.K.C. was ingegaan, wierpen de Oudesluizers zich eveneens met de noodige geestdrift in den strijd en toen werd het bepaald een spannende kamp. Dat het daarbij niet altijd even zachtzinnig toeging, laat. zich eenigszins begrijpen. B.K.C. kreeg nog een penalty te nemen, welke op goede wijze door keeper Delver werd gestopt en weggewerkt. Uit een trough-pass krijgt Moerland een kans en verkleind den achterstand. 1—2. Drie minuten voor het einde kopt ten der D.O.S.K.O.-spe- lers keurig in en brengt partijen op gelijke voet. Kort hierop is het rusten. Er wordt nu tweemaal 5 minuten verlengd. Reeds in de eerste 5 minuten scoort B.K.C. opnieuw. D.O.S.K.O. noch B.K.C. kunnen het net meer vinden, zoodat. B.K.C. een zwaar bevochten 32 zege op Oudesluis behaalde. Petten behaalt op een zwak Wieringer waard een 3—2 overwinning. Dadelijk na het begin loopt Petten hard van sta pel. Na ongeveer 4 minuten kogelt Vriesman langs Rezelman 0. Aan den anderen kant rolt'het. leder langs de doellijn, zonder dat een Wieringerwaard speler er den laatsten voet aan kan leggen. Een mooie kans gaat door treuzelen voor Petten verloren en eenige aanvallen stranden op buitenspel, v. d. Brink loopt eenmaal in op keeper Eriks. die een schot van Schenk stopte, maar niet. voldoende vast kon houden. Jammer was het. dat hij tegen Eriks aanschoot. De beurt is dan weer aan Petten, die van een misver stand in de Wieringerwaard defensie gebruik maakt en hun voorsprong vergroot, 2—0. Nog voor de rust verkleint Wieringerwaard haar achterstand tot 2—1. Na de hervatting is de strijd zoo mogelijk nog fanatieker. Uit een through-pass maakt Wieringorwaard gelijk, 22. Vel wordt er om dc lei ding gestreden, maar van beide kanten blijven de achterhoedc's het spel meester. Bij Petten valt het goede werk van meester Geenze op de backplaats op en bij Wieringerwaard van v. d. Brink en Saai. Saai is een harde werker, maar mist tactiek, wat v. d. Brink nog in eenige mate bezit. Er is nog 3 minuten te spelen als Rezelman een schot van een der Pettenaren stopt. Hij laat den bal echter weer vallen, waarna een toestormende blauw witte voorhoedespeler geen moeite heeft en Petten de overwinning bezorgt, 32 Na nog eenige weder- zijdsche aanvallen fluit scheidsrechter Metselaar in rukken. Van deze inzinking maken de Helderspelers ge- bruik en Mieerbeek weet no. 5 voor zijn club le scoren, (5—0). Even hierna kan C.S.V. de eer redoen door een penalty (51). Het veld en de bal zijn door den regen verre van ideaal geworden en de C.S.V.-keeper ondervindt dit als hij een kalm schot van N.N. uit zijn handen laat vallen (61). Als de C.S.V.-midvoor op waarlijk fraaie wijze den stand op 62 heeft ge bracht, zakt het spelpeil danig. Van de voeten van Freeke (2) en de Boer (1) wordt] nog gescoord en zoo eindigde deze strijd met een' 92-zege voor Helder H. Hierdoor heeft Helder de finale bereikt en zal zich moeten meten met Succes I van Wieringen. gaf vervolgens het woord aan Burgemeester Bree- baart. Deze heette namens de commissie van ontvangst allen hartelijk welkom. Het doet me bijzonder veel genoegen, aldus spr., dat deze turndag in Kolhorn gehouden wordt, vooral ook omdat dit feest ongeveer, samenvalt met het tienjarig bestaan van onze plaat selijke gymnastiekvereeniging U.D.I. Het is niet da eerste maal dat hier een gymnastiekvereeniging is, reeds vroeger bestond hier een vereeniging. Juliana geheeten. Maar het is hiermee gegaan als met zoovele kleine vereenigingen, een tijd van opkomst, een korte periode van bloei en daarna de ondergang. Nadien is. vooral op aanstichten van den tegen^ woordigen eere-voorzitter, den heer P. Kistemaker.1 U.D.I. opgericht en met deze vereeniging gaat het*] langzaam maar zeker crescendo, getuige de 100 leden] die U.D.I. op het oogenblik riik is. Mijne heeren, gij komt thans voor de eerste maal] in Kolhorn, maar ik hoop dat wanneer hier in dej toekomst nogmaals een turndag gehouden zal wor-l den, U in een grooter en welvarender dorp zal ko«j men en ik twijfel hieraan ook niet. gezien de gun-j stige ligging die ons dorp ten opzichte van de Wie-J ringermeer heeft. Ik wil hier eindigen met een dronk* te wijden aan dezen dag en ik hoop, dat we vandaag' een opgewekte turndag mogen beleven, een dag waar-| op we de beroerde toestanden van den tegenwoor« digen tijd eens kunnen vergeten. (Applaus.) De heer T. Kemp, voorzitter van den turnkring,' bracht den burgemeester dank voor zijn woorden.' Het verzoek van U.D.I. om in Kolhorn een turndag tel houden, is direct in goede aarde gevallen, wat ookj wel bewijst dat er van de 14 vereenigingen. die de bond telt. er hier 13 vertegenwoordigd zijn. Het doet' me dan ook zeer veel genoegen, dat we nu propa-] ganda kunnen brengen in een uithoek van ons ge*| west. Immers de propaganda is zeer nuttig en het is dan ook een fout van de gymnastiekorganisatie ge weest om deze beoefening zoo langen tijd tusschen vier muren te houden en niet naar buiten uit te treden. Mijnheer de Burgemeester, ik dank U en de com-i missie wel voor de zoo hartelijke ontvang PVJ wil hier mijn glas lediaon od de ledumt'-' van KOl-2 horn. De heer P. Kistemaker. eerste-voorzitter van U.D.I.; feliciteert de vereeniging ook met haar tienjarig be staan en wil hier een woord van hulde brengen aan het zoo actieve bestuur van U.D.I., dat de zaken zoo! keurig geregeld heeft en aan de leden die op zoon bijzonder kranige wijze geholpen hebben om dezen dag voor elkaar te zetten. Het is echter zeer jammer dat de wedstrijden op zoo'n betrekkelijk slecht ter-' rein gehouden moeten worden. Maar nu heb ik dezen morgen van onzen burgemeester gehoord, dat er plannen bij B. en W. bestaan om het terrein te ega-j liseeren. 1 Mijnheer de Burgemeester, ik wil hopen, dat U deze plannen bij den raad ingang zal doen kunnen! vinden en heel sportlievend Kolhorn zal U er dank-| baar voor zijn. De heer J. Zeegers. voorzitter van O.K.K., felici-i teert U.D.I. eveneens met haar tweede lustrum en; zegt dat al is 10 jaar een betrekkelijk korten tijd,, het voor een kleine vereeniging toch al een behoor-i lijk aantal jaren is en om het zoover te brengen moet' naast medewerking van bestuur en leden toch ook de leider al het mogelijke doen om de vereeniging Schagen zoo ook H.R.C. heeft eenige invallers, waardoor beide ploegen eenigszins verzwakt zijn.! Van deze heeft Schagen er het meeste last van.: Scheidsrechter Metselaar blaast beginnen. H.R.C. zet onmiddellijk een offensief in, reeds in de eerste mi-! nuut was het Schagen doel in gevaar, doch buiten-, spel van den Racing midvoor stond succes in den! weg. Een tweed aanval volgt, doch Vlottes werkt den' bal het veld weer in. Dan werken de Schagers zich! eenigszins los. doch hun aandacht wordt zoodanig! door de weers- en terreinomstandigheden in beslag-1 genomen, dat. zij geen gelegenheid hebben goede aan-1 vallen op te bouwen. De vleugelspelers worden weer1 eens verwaarloosd. Lutjeharms zet eenige malen voor doch te hard, waardoor de binnenspelers den bal niet kunnen bemachtigen. De Moor zet eens goed door, speelt terug op Kakebeeke, doch deze schiet te hard; waardoor een kans verloren gaat. Een volgenden' aanval wordt door hands onderbroken, waarna de; Helderschen weer in de meerderheid komen. Een ge-_ weldige scrimage voor het Schagen-doel, Bijlsma let niet voldoende op en Racing leidt. 0—1. De Sehagen- middenlinie tracht herhaaldelijk het spel te ver plaatsen, doch dan blijkt het. absolute falen van E.. Rus succes voor Schagen in den weg te staan. Nog, steeds liggen beide elftallen met het weer overhoop, waarbij de fout gemaakt wordt, den hal te hoog te schieten, hetgeen de vreemdste, situaties ten gevolge heeft. De tweede helft wordt ingezet met een kanjer van Lutjeharms, waarna op onbegrijpelijke wijze eenige goede kansen omzeep gebracht worden Racing doet het beter, een voortreffelijke ren wordt besloten met een goeden voorzet van Hoogendiik. Bijlsma stopt, doch laat de bal weer los, waarna de Racing links binnen kans ziet naast te schieten. Schagen valt nu plotseling goerl open aan. Kakebeeke plaatst, naar Watertor, welke direct afgeeft aan Do Moor, die par tijen met een hard en diagonaal schot op gelijken voet brengt, 1—1. Vlak hierop maakt Bijlsma enkele blunders, waaruit blijkt dat het nog lang geen re servekeeper voor Schagen I is. waardoor de stand op 1—3 komt te staan. 8 minuten voor het einde weet Watortor den achterstand te verkleinen, 23. Bijlsma moet het veld verlaten, waarna Kakebeeke onder de lat gaat. Deze heeft verschillende staaltjes keep- werk ten beste gegeven. Het steeds uittrappen van de ballen, op welke manier ze ook een bal kregen toe gespeeld, door de H.R.C.'ers, deed veel afbreuk. Mooi is het in geen geval en plezierig speelt het óok niet als de tegenstander den bal geregeld uittrapt. Scheidsrechter Metselaar leidde naar genoegen.

Schager Courant | 1932 | | pagina 6