Landelijke Ruitersport in het Noorden. Verbinding Noordhollan d—F r i e s 1 a n d. Wieringermeerpolder. Is een prijsvraag een I o t e r ij. Het leven aan de grens. Een treurende dame. Motorboot en kano omgeslagen. Geen machinale arbeid. Verduistering van f 111.000. Officieele meldingen. Langs den hoefslag. Opgeheven belastingkantoren. Een grensincident. Het Bijgeloof. Marktberichten. Uit onze Omgeving. Met het maken van den verbindingsweg van JCoordholland naar Friesland zal, zooals het Hdbld. pieldt, een begin worden gemaakt. Er zal n.1. op 10 Augustus te 's Gravenhage worden aanbesteed het onder profiel brengen van een aarden baan en het daarop aanleggen van een betonweg tusschen De Kooij en Van Ewijeksluis, met bijkomende werken. In verband met het afwerken van nog niet gereed zijnde verkavelingswerken in den Wieringermeerpol der, zullen de arbeiders, voor zoover afkomstig uit de omgeving van den polder, en aan wie tegen 27 ?Juli ontslag was aangezegd, nog voorloopig in dienst worden gehouden. De in barakken gehuisveste ar beiders, afkomstig uit de andere provincies, zullen deze week naar hun woonplaatsen vertrekken. "Wat is het mooiste land? In een vonnis van 16 Juli heeft de Amsterdamsche Kantonrechter mr. N. J. C. M. Kappeyne van de Coppello beslist, dat een reisprijsvraaig niet onder de Loterijwet valt. Het betrof hier een reisprijsvraag, verspreid door een verkeersbureau te Amsterdam, waarbij de deelnemers een tiental Europeesche landen moesten rangschikken in de volgorde van hun persoonlijke voorkeur, waarna de 'meerderheid van stemmen der gezamenlijke inzenders heeft bepaald, welke volgorde, in het algemeen door de deelnemers de juiste werd geacht. In het vonnis wordt overwogen, dat de Loterijwet onder loterij verstaat elke gelegenheid om mede te .dingen naar prijzen, uitgeloofd ten behoeve van de deelnemers, die als winnaars worden aangewezen door het lot of eenige kansbepaling, waarop zij geen over wegenden invloed kunnen oefenen. Bij de prijsvraag in kwestie maakt echter juist het gezamenlijke appreci atievermogen van de deelnemers uit. wie hunner ge acht wordt de beste oplossing te hebben gegeven; dat is een kansbepaling, waarop de deelnemers dus wèl in vloed hebben. Derhalve is deze prijsvraag geen loterij in den zin van de Loterijwet. Vol verrassingen en afwisseling, maar niet zonder gevaar. Gisternacht paseerde een smokkelauto vol met sui ker de grens te Budel. De kommiezen losten schoten, maar de wagen verdween in groote vaart in de richting Eindhoven. De kommiezen hebben zich daarop langs een anderen weg per auto naar Eindhoven begeven en posteerden zich aan den drukken Woenselschen over weg, in de hoop, dat de wagen zou passeeren en jawel hun wachten werd beloond, want na eenigen tijd kwam ,de smokkelauto in een matig gangetje aangereden en -werd tot stoppen genoopt. Handen op, klonk het bevel, waaraan de chauffeur en zijn gezel onmiddellijk gevolg gaven. Beide personen werden gearresteerd en de auto in beslag genomen. Bij het onderzoek bleek dat een der kogels welke te Budel gelost waren, het wagendek doorboord had. De zakken suiker waren zóó opgestapeld, dat ze den chauffeur tegen beschieten beschermden. Eene In diepen rouw gekleede dame. met een zwaren zwarten sluier over het hoofd, begaf zich van Kerkrade over de Eijgelshovenerstraat naar Herzogenrath. In de eene hand droeg ze een bouquet bloemen, in de andere fhand een fijn leeren koffertje. Surveilleerende beambten hielden 'haar aan en waren zoo vrij het koffertje te onderzoeken. 15 pond tabak kwamen te voorschijn. Bo vendien werd det dame nog meegenomen naar het dou anekantoor. Da visiteuse vond nog 12 pond tabak, die in haar kleeding was verborgen. In totaal had de smok kelaarster dus 27 pond tabak frauduleus over de grens gebracht. Alles werd in beslag genomen. De dame had siu wel alle reden om te treuren. Op het kantje af gered. Zondag arriveerde te Oterdum bij Delfzijl een motor boot en een kano, bemand met zes Duitschers, vier mannen en twee vrouwen. Zij wilden de Eems overste ken naar Emden. maar omdat het weer slecht was, waren ze van Delfzijl langs de kust gevaren om later .dwars over te steken. Nabij Oterdum werden de vaartuig jes op een landhoofd geslagen, waarbij de bemanning te water geraakte. Vier van hen wisten zich spoedig te redden, maar de twee anderen reeds bejaarde menschen, dreigden te verdrinken. Met veel moeite gelukte het tenslotte hen op het droge te brengen. Nadat zij van droge kleeren werden voorzien, zijn zij per auto naar Nieuwe Schans vertrok ken om van daar per trein hun reis voort te zetten. Maar grondwerkers. Wij lezen in Het Volk: In de Tweede Kamer is eenige malen aan de regee- Ting verzocht, bij de uitvoering van groote grondwerken tijdelijk geen machines te gebruiken, doch grondwerk door menschen te laten doen. Het schijnt thans, dat aan dit verlangen uitvoering wordt gegeven. Zaterdagavond 1.1. waren op verzoek van minister Ruijs, op het gemeentehuis te Almelo de burgemeester en wethouders van deze gemeente, van Enschedé. Henge lo (O.), Oldenzaal en Lonneker, bijeengekomen, onder leiding van den heer Meyer de Vries, hoofdinspecteur voor de werkverschaffing. Deze deelde mee dat een plan ls opgemaakt, om een belangrijk gedeelte van het Twen- te-Rijnkanaal door handenarbeid te laten uitvoeren. Kwam het plan tot uitvoering, dan zou er, in plaats van f 50.000, f 150.000 loon te betalen zijn. Het ligt in de bedoeling het werk in zes maanden uit te voeren met 500 gesteunde werkloozen uit de vijf genoemde Twentsche gemeenten. De 46-jarige gewezen procuratiehouder der N.V. Houthandel K. Dekker te 's-Gravenhage. J. van der L., die terecht had gestaan wegen verduistering van 111.000 ten nadeele zijner firma, is gisteren door de Haagsche rechtbank veroordeeld tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. Geëischt was 2 jaar en zes maanden Alle correspondentie betrekking hebbende op deze rubriek, te zenden aan J. C. Vethman, Waardpolder, ttolhom, TeL 25. Nadruk verboden WEDSTRIJDEN. Midden-Beemster, inschrijving gesloten 15 Juli, bij J. P. Veening, arts, Tel. No. 2. Concours-Hippque te Heiloo DEMONSTRATIES. Anna Paulowna 26 Juli, Midden-Beemster 7 Aug., de Koog. Texel 20 Juli, Barsingerhorn 14 Aug., Schoorl 8 Aug., Broek op Langend ijk 31 Aug., Nieuwe Niedorp 6 September, Den Burg, Texel, 14 September. LESSEN. L.R. West-Friesland. 20 Juli, 8 uur; L.R. Broek op Langendijk, 21 Juli, 8 uur; L.R. Anna Paulowna, 24 Juli, 11 uur; L.R. West-Friesland, 24 Juli, 1.30 uur; L.R. West-Friesland, 29 Juli, 8 uur. N.B. Tijden zomertijd. UIT DEN BURG. L. R. „TEXEL". In een laatstgehouden algemeene vergadering van het Paardensportbestuur, waarbij de L. R. „Texel" is ondergebracht, kwam de wenschelijkheid naar voren, om, gezien de huidige tijdsomstandigheden, het jaarlijk- sche Concours-Hippique niet in dien geest uit. te voe ren als voorgaande jaren, daar dit niet kan worden verantwoord met den toestand ten plattelande. Men maakte zich ernstig ongerust dat de aanwezigheid van een talrijk paibliek dit jaar sterk zal worden gedrukt Hierom werd voorgesteld de uitgaven zoo sterk moge lijk te besnoeien. Het uitnoodigen van een paar Land. Het. aantal in 1932 tot nu toe opgeheven kantoren der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen, bedraagt reeds 45. Gistermorgen heeft zich, zoo meldt de Zwolsche Crt„ een bijzonder incident voorgedaan aan de grens bij Denekamp. Een 150-tal arbeiders uit Denekamp ging naar hun fabrieken in Nordhorn, even over de Duitsche grens. Zij werden in deze plaats, waar op het oogenbllk onlusten heerschen tusschen nat.-socialisten en commu nisten. om onbelangrijke reden door de politie gesom meerd terug te gaan of snel in de fabrieken te verdwij- nen. Voordat de arbeiders hieraan gevolg konden geven werden zjj door de politie uit elkaar geknuppeld en tot aan de grens achterna gejaagd. Een arbeider, is 25 M. over de grens op Hollandsch gebied zelfs zeer ernstig mishandeld. De burgemeester van Dennekamp stelt een onderzoek in. Sensatie die onnoodlg bleek. Voor eenigen tijd is gemeld, dat vermoedens waren gerezen, als zou te zijnen huize te Bandoeng de ge- pens. majoor De Jongh-Swemer aan vergiftiging zijn overleden. We lezen over deze zaak in het „Bat. Nieuwsblad" o.m. het volgende; Wijlen de heer De Jongh Swemer had reeds gerui- men tijd last van een hartkwaal. In October van het vorig jaar heeft hij zich in verband hiermede tot zijn huisarts gewend, die hem den raad gaf geen koffie of sterkedrank te drinken en niet te rooken. De pa tiënt volgde dezen raad eenigen tijd op, maar scheen er geen baat bij te vinden; de pijnen, die hij voor maagkrampen hield (het is ons niet bekend, of ze dit inderdaad ook waren), verminderden niet. Naar aan leiding hiervan begaf de heer Swemer zich naar een astroloog, die hem een steen «gaf. welken hij steeds hij zich moest dragen. Volgens beweren van den over ledene hielden de pijnen van dien tijd af op. Op 6 April woonde de heer Swemer 's avonds een vroolijk feestje bij en was toen opgewekt en vroolijk. 's Nachts om vier uur echter overleed hij. Kort daarna ging het verhaal, dat de heer Swemer de hand aan zich zelf geslagen zou hebben, hoewel de geneesheer hartverlamming als doodsoorzaak had opgegeven. De zelfmoordtheorie werd door de familie en vrienden van den overledene verworpen en zoo gingen de gedachten in de richting van vergiftiging. Men bracht een bezoek aan den astroloog, die door wijlen den heer S. geraadpleegd was en deze ver klaarde dat de horosco5p van den overledene hem reeds dadelijk duidelijk gemaakt had. dat S. in April aan vergiftiging zou sterven. I-lij had dit in gematigde termen aan zijnen cliënt medegedeeld, nl. door hem te vertellen, dat hij in April zwaar ziek zou worden, terwijl zijn zoon, die in Holland vertoeft, tezelfdertijd iemand uit zijn naas ten familiekring zou verliezen. De astroloog wist nog mede te deelen. dat. S. door een politieken tegen stander getroffen zou worden. Dit verhaal, dat later tegen een familielid van den overledene herhaald werd, bracht de gemoederen eerst, recht in beroe ring. Inmiddels echter ging het gerucht, dat ook de weduwe vergiftigd zou worden. Tenslotte liet de justitie, om zekerheid te beko men, het stoffelijk overschot van wijlen den heer Swemer opgraven en onderzoeken. Nu gebleken is, dat de heer S., voor zoover langs wetenschappedijken weg kan worden vastgesteld, niet door vergiftiging om het. leven gekomen is, zal het justitieel onderzoek in deze richting geen voort gang meer tebben. HERRIOT GROND-EIGENAAR. Hcrriot. de Fransche minister-president, is weinig met aardsche middelen gezegend, en het is algemeen bekend, dat noch zijn politieke loopbaan, die hem tot een der hoogste posten in het land riep, noch zijn burgemeestersambt te Lyon. een functie, die hij reeds jarenlang vervult, hem ook maar eenigermate rijk heeft gemaakt. Bewonderaars van Ilerriot in den Elzas hebben besloten hem tot grondbezitter te maken en wel in de streek, waar zijn grootvader, een boer, gewoond en gewerkt heeft en gestorven is. Zij hebben hem nl. te Vermont. bij Senones. in de Vogezen, een stukje grond aangeboden van 40 bij 10 meter oppervlakte, juist groot genoeg om er een bescheiden huis op te bouwen. Toen het Kamerlid Rucart. afgevaardigde voor de Vogezen. Herriot kwam vertellen, dat hij grond-eige naar was geworden, moet de minister-president la chend hebben geantwoord: „dan moet ik nu grond belasting gaan betalen." Rijvereenlgingen van den vastewal, zooals voorgaande jaren, werd van het programma geschrapt. De groote kosten van deze uitnoodiging is de overkomst per boot. Door den Voorzitter wordt geïnformeerd of de L.R. Texel alleen niet den voor- en namiddag kan vullen. Besloten wordt dit te probeeren. Verder wordt besloten eenige demonstraties over 't eiland te geven, waarvan de eerste gehouden 2al worden aan de Koog, op Zaterdag 30 Juli. Aanvang n.m. pl.m. 8 uur. Er wordt medegedeeld dat op enkele jonge «uiters na de geheele afdeeling in uniform is. (Noordholland- sche tenue's). Twee ruiters. W. v. d. Wal en G. Koorn aan den sterrit naar Midden Beemster zullen deelne men. Zoo mogelijk zal de L R. deelnemen aan het L.E.T.T.-concours te Heiloo. Bij de rondvraag geeft de Instructeur een beschouwing over het rijden van sterritten. Hierna sluiting. UIT MIDDEN BEEMSTER. LR. „Belaart, Vermeldden wij in een voorgaand nummer dat na af loop der sterrit te Midden Beemster aldaar des namid dags een demonstratie zou worden gehouden, dit is nu verdaagd tot Zondag 7 Augustus. Ook hier was men bang, dat het publiek op een dag in de week niet op zou komen. Naar wij vernamen bestond het plan de demonstratie uit te breiden en een springconcours aan het slot te houden en hiervoor uitnoodigingen te versturen aan naburige vereenigingen. Vm. UIT ANNA PAULOWNA. Demonstratie te Anna Paulowna, 26 Juli a.s. Al gaat het concours dan ook niet door dit jaar, toch zal R.A.P. trachten den 26 Juli het op het sportterrein van Slikker zoo gezellig mogelijk te maken. De L. R. West-Fries land in zijn geheel, Rossinant en Noorderruiters zullen met diverse nummers probeeren, de aanwezigen bezig te houden. De entrée zal zoo laag mogelijk worden ge steld, zoodat iedereen in de gelegenheid zaJ zijn de de monstratie te bezoeken. Vm PUBMEREND, 19 Juli 1932. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Kaas. 11 Stapels Boerenkaas, wegende 2824 K.G., f20 per 50 K.G. Handel vlug. 3175 K.G. boter f 0.75f 1.15. Vee. 574 Runderen, w.o. 310 vette, 68—78 cent per K.G., handel stug; 166 melk- en geldekoeien f 110 f265; 98 stieren; 20 paarden f70—f130, handel stug; vette kalveren, 90 stuks, 7090 cent. handel vlug; 303 nuchtere kalveren, slacht f 4f 16, handel stug; fokkalveren f 8f 14, handel stug; 469 vette varkens, voor Je zouterij 27—28 cent en voor de slacht 30—33 centen per K.G., handel vlug; 70 magere varkens f6 f 16, handel stug: 237 biggen f 5f 8, handel vlug; 258 schapen f 16f 19, handel stug; 356 lammeren f6 —f9. handel stug; 24 bokken; kipeieren f2.66—f3.10; eendeieren f2.25; piepkuikens f 0.65—f 0.75. Eierenveiling. 22140 stuks kipeieren a f2.60—f3.30; 250 stuks kipeieren b f2.40— f 2.50; 4561 stuks eend eieren a f 2.30f 2.40. WARMENHLTZEN, 19 Juli 1932. Schotsche muizen f 1.50—f2.60; grove f 1.-40f 2. drielingen f2—f2.60; eigenheimers f2.76—f3.90; blauwe aardappelen f 2.30—f 3.40; nep (zilver) f 9 f 11.50; uien (zilver) f2.—; zilver, drielingen f4— f 4.40. Aanvoer; 78S50 K.G. aardappelen, 2950 K.G. zilver- uien. AMSTERDAM, 19 Juli. Aardappelen. Zeeuwsche bl. eigenheimers f 4 4.40. id. eigenheimers f3.2l)4, id. eigenheimer poters f2—2.80, id. bl. eigenh. poters 12.80—3, IJ polder eigen heimers f 3.204. id. blauwo eigenheimers f44.40, id. muizen f3—3.60, id. eigenheimer poters f2—2.4C; Andijker muizen f2—3, id. kleine muizen f 1.50—2; Langedijker muizen f3—3.20; Noord-Holl. blauwe eigenh. f44.40: Rijper muizen f3—3.20, id. drielin gen f2—2.50; West), muizen f 4—4.40, id. kleine mui zen f 33.20 per 100 kg.; Friesche Roodstar fl per hl. NOORDSCIIARWOUDE. 19 Juli. Gr. Sch. muizen f0.700.80, Schotsche muizen f 1.50—2.60, drielingen f 1.90—2.40, eigenheimers f2.50, bl. eigenheimers f2.803.40. spercieboonen f 1213.40, zilvernep f8.9011.80, drielingen f3.805.50, roode kool f 0.66—1, gew. witte kool f 0.66-1, bloemkool f5.866. Aanvoer: 226200 Kg. aardappelen, 310 Kg. spercie boonen, 7700 Kg. zilveruien, 11500 Kg, roode kool, 2500 Kg. gew. witte kool, 440 stuks bloemkool. MEDËMBLIK, 19 Juli. Schotsche muizen f 0.750.90, kleine muizen f 1J0 —1.15 per 50 Kg. BROEK OP LANGENDIJK. 19 Juli. Aangevoerd: 175000 Kg. aardappelen: schotsche mui zen f 1.60—2.90. schoolm. f 2.80. bl. eigenh. f 2.90—3.70, drielingen f 2.36—2.60. 65000 Kg. roode kool f 0.60—1. 6000 Kg. gele kool f 1.30—1.80, 3500 Kg. witte kool f 0.60 —1.70. 900 Kg. bloemkool f 5.50—7.90. 1950 Kg. zilvernep f 9.309.80. 400 Kg. slaboonen f 11.4013, 400 bos peen f 3—4.10. 12000 Kg. tomaten: A f 11.20—12, B f 11.80— 12.20. C f 9.80—10.50. CC f 4. FURMEREND. 19 Juli 1932. Aangevoerd: 52.063 eendeieren f 2.052.35, 92.809 kip eieren: 70—80 Kg. f 3.80—4.50, 65—06 Kg. f 3.26—3.40, 6364 Kg. f 3.10—3.30, 66-02 Kg. f 2.80—3.20, 58—59 Kg. f 2.70-3, 5657 Kg. f 2.50—2.80. 53—55 Kg. f 2.36— 2.70, 56-52 Kg. f 2.16-2.40, 45—49 Kg. f 1.80—2.10. LANGEND IJ K NOORDSCHARWOUDE. R.K.S.V. Voorwaarts. Ter eere van het behaalde kampioenschap van drie harer elftallen, n.1. Voorwaartsl, II en Junioren b, hield Voorwaarts Zondag feest. Des middags speelde Voorwaarts I een bekerwed strijd tegen T.IJ.B.B., Haarlem. Voorafgegaan door muziek, gingen de spelers, juniores, bestuur en feest commissie in optocht door het dorp naar het sport terrein. De wedstrijd, die zeer fair werd gespeeld, werd door T.IJ.B.B. gewonnen met 10. Des avonds had er in de Burg voor een volle zaal een feestavond plaats, die schitterend geslaagd is. Door den voorzitter van de feestcommissie werd Voorwaarts nog gehuldigd met het behalen van het kampioenschap, door het aanbieden van een lau werkrans. Ook werden door de afgevaardigden van A.R.C., Alkmaar en S.R.C., Schagen, eenige waar- deerende woorden gesproken. De avond werd verder opgeluisterd door het optre den van den vermaarden humorist-conferencier Louis Contrain, die het publiek wel wist te verma ken. Een gezellig bal besloot dit feest, Bij den gehouden marschwedstrijd van den Turnkring Hollands Noorderkwartier te Kolhorn, werd door de gymnastiekvereenigingen „Hercules" en „Hygiëa" alhier, den 2en prijs behaald. Bij de gehouden examens te Alkmaar werd door de volgende leerlingen van de U.L.O.-school alhier het M.U.L.O.-diploma behaald: J. v. Hout. en T. Groenveld te Oudkarspel, G. Droog te Noordschar- woude en G. oVorthuizen te Broek op Langendijk. Onze plaatsgenoot E. H. J. Leurink, slaagde te Alkmaar voor het eindexamen 5-jarige ILB.S., af deeling B. OUDKARSPEL In deze gemeente is een Athletiekclub opgericht, waarbij reeds 16 leden zijn toegetreden, w.o. 4 dames leden. Onze plaatsgenoot A. Borst, werd te Haarlem be vorderd als leerling der Middelbaar Technische school (afdeeling bouwkundige), van de eerste naar de tweede klasse. SINT MAARTEN Auto-ongeval. Maandagmorgen om ongeveer 4 uur kwam een auto uit de richting Zijpe over den hoogen Westfrie- schen dijk ons dorpje binnenrijden. Of de persoon, de slagersknecht C. M. uit Schagen, welke een auto van den heer De Goede uit Dirkshorn in huur had, door slaap of iets anders beneveld, het stuur niet meer kon behcoren, of dat de snelheid te hoog was op gevoerd, is niet bekend, maar inplaats van den weg te houden, reed hij iegen 'n aldaar staande bok der electrische geleiding op, welke bij den grond afknap te. Vervolgens stoof de auto door het hek van den heer L. Sch. heen en kwam op het erf van genoemden heer tot stilstaan. De auto had door deze afwijking echter heel wat geleden. De radiateur was in elkaar gedrukt en de kap had kennis gemaakt met den zwaren bok c-n er een paar gaten in geslagen. Wonder hoven wonder kwam de heer M. er zonder letsel af. Het kapot ge reden hek en de bok worden door verzekering ge dekt, terwijl de schade aan de auto wel voor verhuur ders rekening zal komen. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Maandagavond had ln de zaal va.n den heer Pijper voor een 46tal belangstellenden een demonstratie van de Bestralingsgeneeswyze plaats. De spreker, propaganda makend voor het Hoogfre- quent-apparaat „Vios", schilderde aan de hand van lichtbeelden op duidelijke wijze het beeld van enkele ziektegvallen en betoogde de mogelijkheid, deze door bestraling te genezen. Het ligt niet in de bedoeling, hierbij den arts geheel uit te schakelen; Integendeel, spreker acht het ge- wenscht, dat het apparaat wordt toegepast onder controle van den huisarts. Niet deskundig zijnde, durven we over de vlotte rede van den spreker geen oordeel uitspreken, maar het geheel maakte op ons den indruk, dat hierbij niet aan kwakzalverij mag worden gedacht. Zuster Lanjouw zal gaarne weer oude rijwiel- plaatjes in ontvangst nemen, ten einde deze aan te wenden ten dienste van de t.b.c.-bestrijding. DEN HELPER Vreemd bezoek aan Willemsoord. Naar wij vernemen zal het Fransche oorlogsschip „An- cre" van 3 tot 5 Augustus a.s. in de haven van Nieu- wediep verblijven. Daarna zal het eenige dagen in Anv- sterdam vertoeven. Het bezoek is niet officieel. Bootje omgeslagen. Maandagavond bevonden zich ln het Marsdiep eenJ drietal visscher» die er met hun vi?i op uit ^„unnni waren om hun netten na te zien. Toen zij met dit werk bezig waren, is, vermoedelijk door het over de reeling hangen, het vaartuig omgesla gen, de drie inzittende mannen natuurlijk meesleepende^ Twee van hen hadden waterlaarzen aan. welke hun oogingen om weer op het omgekantelde bootje te klau teren ernstig belemmerden. Een van hen was spoedig weer buiten gevaar en stak zijn maat een riem toe. Deze was eveneens zoo for tuinlijk om op het „drooge" te kunnen komen. Minder gelukkig was numjmero drie. Deze kon name lijk niet zwemmen en was reeds zinkende. Met alle macht probeerde men hem te bereiken en te redden. Dit mocht eerst gelukken nadat eenigen tijd verloopen was. Bewusteloos werd hij opgetrokken en op de boot gelegd. Door een andere vlet werden zij naar den wal ge bracht. waar een en ander weer in orde kwam. De vlsscher, die evenwel zoo langen tijd in het water gele gen had, was nog steeds bewusteloos en bij hem moest gerulmen tijd kunstmatige ademhaling toegepast wor den. Natuurlijk werd een en ander door heel wat nieuwsgierigen gadegeslagen. Ongeluk Mi het voethallen. Zondagmiddag werd er een voetbalwedstrijd gespeeld door de clubs H.S.V. en Zeemeeuw. Kort na het begin kwamen twee spelers met elkaar in botsing. Deze bot sing was zoo hevig, dat het slachtoffer niet meer in staat was op te staan. Hij werd onderzocht en het bleek dat een been gebroken was. Door eenige militairen werd nu het been gespalkt, terwijl er om een dokter ge stuurd werd. Spoedig verscheen dokter Nieuwenhulzen, die den ongelukkigen voetballer onderzocht en even eens een beenbreuk constateerde. Per auto is de man later naar zijn woning vervoerd. Op het kantje af gered. Zondagmiddag bevond zich In een woning in de Oude Helder een 4-Jarlg jongetje. Zijn moeder die even weg was. had op de tafel een flesohje laten staan waarin zich een medicament bevond hetwelk in zeer verdunde oplossing toegediend kon worden. Op een noodlottig oogenblik heeft het kereltje het flesohje gegrepen en van den inhoud eenige slokken ge nomen. Door een hevig gillen gewaarschuwd, kwam de moeder aanloopen en bemerkte wat er was gebeurd. Zij wist het slachtoffer aan het braken te krijgen, waarna zij ara een dokter stuurde. Deze arriveerde oogenblikkeüjk en onderzocht het ventje. Gelukkig bleek dat het zich nog in den maag bevindende vergif maar van geringe hoeveelheid was. zoodat men voor het ergste niet meer behoefde te vreezen. Voor de moeder evenwel een bang half uurtje! W I ERINGEN De jongeheer August Engel, kwam j.1. Maandag namiddag op het z.g. Hoekje alhier met zijn rijwiel in botsingt met een luxe auto, afkomstig uit Zee land. De fiets werd daarbij zwaar beschadigd, en de auto moest achteruit gebracht worden om de fieta er onder vandaan te kunnen halen. De chauffeur reed echter na deze manoeuvre weer door, zonder over de zaak te spreken. August deed aangifte bij de politie en wist nummer en letter van den auto op te geven. De auto kwam van rechts, dus zal er wei nig op schadevergoeding gerekend kunnen worden. Bevorderd. Van de 3e naar de 4e klasse Hoogere Handelsschool te Den Helder is overgegaan Simon Minnes Dz. al hier. En van de 2e naar de 3e klasse M.U.L.O. te Den Helder zijn bevorderd Sita Kooij Md. en R. Schouw- vlieger van de le naar de 2e klasse H. Meijer en Nel Kooij. Sportnieuws. L. Rijvereeniging „Wieringen", Rijles op Donder dagavond half acht, in de manege.

Schager Courant | 1932 | | pagina 2