'it T rijk tnhkm I Kermis Dirkshorn, oa De Privé-Secretaresse. Groote Caket-Avond LEERLING-KAPSTER Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Lucullus Inmaakglazen S. DE VRIES - Molenstraat - Schagen. Plaatselijk Nieuws. Advertentiën. 24, 25 en 26 Juli- N.H. CINEMA ERLIE CONELL, D. SWAGER. Schager Roosjes. Gebr. KWËLDAM, Dames-Kapsalon M. HIESIADT-Smit 1V I E RIN GE RW A"A RT) Met ingang van Maandag a.s. wordt alhier de 2e (middag) bestelling voor de buitenwijken opgeheven. Buitenom krijgen de bewoners dus slechts 1 maal daags en wel voormiddags hun post. Het gevolg zal zijn dat de bezorging der Schager Courant den volgenden dag zou plaats hebben. Circa 24 uur na het verschijnen. En dat op een uur afstands van Schagen. Alle nieuws 24 uur te oud! Op deze wijze is de post niet langer bruikbaar en xlen we ons genoodzaakt, in het belang van onze abonne's maatregelen te treffen voor particuliere be zorging op den verschijndag. Naar wij vernemen is vooral het advies van Bur gemeester Haringhuizen oorzaak dat deze ongun stige toestand is geschapen. Z. Ed.Achtb. vond het blijkbaar geen groot belang, dat de buiten- menschen hun krant 24 uur te laat ontvangen! Wij kunnen hier nog aan toevoegen dat deze ver strekkende maatregel, die ons en onze vele abonné's zoo zeer treft, is genomen zonder eenig over- 1 eg met ons. Wellicht dat met overleg iets te bereiken ware geweest. LAN GENEUK WA R N E N HU J ZE N Het fanfarecorps T.A.V.E.N.U onder leiding van den heer G. Anderson behaalde op het muziekcon cours van Zondag jl.t dat gehouden werd in den Mu- ziektuin te Alkmaar, een tweeden prijs in de eerste afdeeling (273 punten). Voor Directeur en leden een mooi succes, want we weten allen tegoed hoeveel moeite en inspanning het kost om tot een dergelijk resultaat te komen. We hopen dat de vereeniging op dezen weg mag blijven voortgaan. Z IJ P E De eerste bollenveiling zal op 29 Juli a.s. worden gehouden. Men deelt ons mee. dat er eerlang in de tuinbouw organisaties voorstellen zijn te wachten tot stopzet ting der groenteveilingen. ZUIDSCHARWOUDE. Op verzoek van een aantal leden is door de tuin- bouwvereeniging ..De Toekomst"' een vergadering uit geschreven. ten einde den noodtoestand der bouwers te bespreken. BARS1NGERHOBN Ontslagen: door den directeur van onderwijs en eere- dlenst op verzoek met ingang van 30 Juni 1932 eervol en met recht op pensioen uit 's lands dienst mevr. C. J. Zwaan geboren Kuiper, hoofdonderwijzeres bij het W.I.O., belast met het geven van onderwijs gedurende de eerste twee schooltijden bij de openbare Europeesche lste lagere school te Buitenzorg. Mevrouw Zaan geb. Kuiper Is afkomstig uit Barsinger- horn en ruim 20 jaar bij het onderwijs in Indië werk zaam geweest. SCHAGERBRUG. Tijdens de gymnastiekoefeningen op Dinsdag jl. had een der leerlingen van de o. 1. school alhier het on geluk te vallen, waarbij hij zijn pols zoodanig kneus de, dat geneeskundige hulp moest worden inge roepen. SINT P AN C R A S Geslaagd voor het M.U.L.O.-examen onze plaatsge- noote H. Kroonenburg. TEXEL. Met ingang van 1 Juli is bencemd tot dijkgraaf van den polder Èierland op Texel, de heer R. P. Keijser Johz. te Texel (Den Burg). Uitspraken van Dinsdag 12 Juli. Gerrit Hartog W., journalist, Amsterdam. Ten uit voerlegging voorw. straf niet gelast. Fokke Tjietse Pf., Helder, gededitneerd, misdr. art 247 Wetb. v. Strafrecht, 1 dag gevangenisstraf met 1 dag aftrek en ter beschikking der regeering gesteld. Pieter Willem Edward van L., postkantoorbediende te Schagen, geen uitspraak. Petrus Tr., opperman, Uitgeest, thans gedetineerd, opzettelijke brandstichting, waardoor gevaar kon ont staan, 2 jaar gevangenisstraf. Conform eisch. Willem L.. arbeider, Enkhuizen, gedetineerd, misdr. art. 247 strafrecht, 3 maanden gevangenisstraf. Adrianus Gr., visscher, Egmond aan Zee, kinder zaak. Geen uitspraak. Heden en volgende week geen nieuwe zaken. m .,Ziet-ie er knap uit!" vroeg Elly a bout portant. „Vanmiddag om half één komt de nieuwe com mensaal', zei Moe van Veen tegen haar dochter Elly. „Hij is particulier secretaris van een auteur", vervolg de ze met een air van gewichtigheid, in volkomen overeenstemming met haar lichaamsomvang. „Zie-ie er knap uit?", vroeg Elly a bout por tant. Moe van Veen keek haar dochter onthutst aan. ,.Knap? Knap?" Ze bleef steken in haar woorden en staarde haar aan. Het irritccrdend ge rinkel van de huisbel maakte plots een einde aan haar overpeinzingen. „Ga eens kijkpnzei ze bits. „De slager met de re kening, Moe. Hij zegt, dat hij al voor de der de maal hier is." Even verloor Moe van Veen haar spraakver mogen. Toen zei zo: „Za terdag zal ik beslist be talen." Nog voor Elly boven kwam, had ze haar plan gemaakt. Zoo ging het niet langer. Vandaag de sla ger, morgen de kruidenier, overmorgen de groenten- man waar was uitkomst? De commen saal particulier secretaris Elly, achttien jaar „Elly", wendde ze zich ineens tot haar dochter, „zeg tegen Bep, dat ze zich voor onze dochter moet uitgeven, wanneer de nieuwe commensaal komt. Ik heb niet graag, dat hij zou weten, dat we nog iemand hier in pension hebben, en dan nog wel een meisje". „Goed Moe." Om twaalf uur kwam Bep thuis, oen tenger, rank figuurtje van een-en-twintig jaar, blond en leuke, blauwe oogen. Elly lichtte haar dadelijk in en de beide meisjes gierden en ginnegapten van pret om deze vermakelijke comcdie. Nog waren ze druk bezig met het klaarmaken van de tafel toen er gebeld werd. .,De commensaal, de commensaal", riepen ze. Maar het was Pa die thuis kwam Moe nam hem dadelijk in vertrouwen met. haar plannen. Toen er weer gebeld werd, bleek het werkelijk de commensaal te zijn. Boven op de kamer plooiden de beide meisjes hun japonnen zoo neties mogelijk. Pa zette zich, kwasi onwetend van de dingen, die gebeu ren zouden', in een gemakkelijke stoel, en Moe ont ving met haar vleiende stem den nieuwen gast: „Mag ik jullie oven voorstellen. Karei Rurink. onze nieuwe huisgenoot, m'ri man en m'n beide dochters." Het ging Moe van Veen handiger af dan de meisjes gehoopt hadden. De familie zette zich aan de koffietafel. „U is zeker wel acht-en-twintig, nietwaar, meneer Rurink?" informeerde Moe van Veen belangstellend. „Neen, mevrouw, op een dergelijken ouderdom mag ik me nog niet voorstaan. M'n weinige haren leiden u op een dwaalspoor. M'n leeftijd is slechts 23 jaar. En voor het overige wenscli ik op het oogenblik niet langer lastig gevallen te worden." Moe van Veen poogde zich te verontschuldigen in zenuwachtige woorden, die geen zin vormden, maar Karei Rurink bleef onbewogen. 's Avonds na het eten ging hij de deur uit en kwam thuis toen de anderen al lang te rust waren. Den ochtend daarna, het was Zondag, poogde hij steeds m gezelschap van het tengere meisje te blijven. Zij trok hem aan met haar blauwe, soms starende oogen, en hij kocht bloemen voor haar, een fleschje odeur en een doosje bonbons, 's Middags vroeg hij haar of ze wat met hem wilde wandelen, maar ze weigerde be leefd: „Ik ken u pas een paar uur, meneer Rurink, en dan, de menschen hier ..De menschen hier?", vroeg hij verbaasd. „Och, ja, die menschen Toen draaide ze zich ora en ging de trap op naar boven. Karei hoorde haar gaan zitten op de divan, maar hij kon zich niet verder aan z'n gedachten overgeven. Moe van Veen kwara vol lawaai binnen met Elly: „Verveelt u zich, meneer Rurink? Wilt u niet wat gaan wandelen met Elly?" „'t Spijt me heusch, mevrouw", zei Karei brutaal-, tjes, „maar ik heb zoo juist met uw andere dochter afgesproken om een wandelingetje te maken". Hij draaide zich om en liep de kamer uit de trap op naar boven. Onthutst keek Moe van Veen haar dochter aan: „M'n andere dochter", herhaalde ze bits, ,.'n wande lingetje L.et m'n „andere" dochter. Beneden sloeg een deur dicht. Moe van Veen spoed de zich naar het -aam en zag nog juist den commen saal met. 3p om den hoek verdwijnen. Toen fulmi neerde al haar wrevel zich tegen Elly: „Jij, uilskui ken, zoo'n partij laat jij voorbijgaan?" „Voorbijgaan?" hitste Elly, „hij heeft me niet eens gevraagd, en en ik zou 'ra niet eens willen, ook! Nou weet u het, ik la.it me niet verkoopen." Toen Karei thuis kwam met Bep, was Moe van Veen een en 1 vriendelijkheid en van een oogenblik. waarop ze alleen met hem in de kamer was maakte ze gebruik om haar excuus aan te bieden. Karei stuitte eindelijk hr v woordenvlr d en zei: „Ik heb u ook een bekentenis te doen, mevrouw. Ik ben niet de persoon, waarvoor u me houdt, tenminste ik ver dien niet zooveel als u denkt, slechts tachtig gulden in de maand, dus niet eens voldoende om aan trou wen te denken, maar toch vertrouw ik. dat U me niet alle hoop zult ontnemen. Ik ben nog jong en uw doch ter is ook nog jong „Maar, jongen", zei Moe van Veen verrast. „Er is geen sprake van, dat ik liet je kwalijk zal nemen, en, misschien, misschien zal m'n dochter er clan jou des te liever om hebben, want ze heeft haar trots en zou zich voor geen geld ter wereld willen laten ver koopen. U begrijpt me wel. nietwaar?" „Dank u, mevrouw, ik dank u voor deze bemoedi gende woorden." Moe van Veen glimlachte triomfantelijk Karei had mot Bep een gezellig stil hoekje opge zocht in een café op de Groenmarkt. „Ik moet je wat bekennen, Karei", zei Bep zachtjes. „Ik ben geen dochter van Moe van Veen." „Geen dochter van Moe van Veen?" vroeg Karei verbaasd, terwijl hij elk woord uitrekte. „Jij bent geen dochter „Neen, ik woon daar ook in pension, net als jij." Toen lachte Karei hardop. „O, is 't dat! Noem je dat een bekentenis? Het is een verrassing. Dus dan hebben wij hare toestemming heelemaal niet noodig!" „Neen", zuchtte Bep, „gelukkig niet, je hebt mijn toestemming tot ons huwelijk, want m'n ouders leven niet meer." „Tot ons huwelijk", antwoordde Karei zacht. „zoo gauw zal dat niet gaan, want ik verdien nog niet „Je verdient tachtig gulden, dat weet ik „Wie „Moe van Veen vertel de het me maar we zijn jong, en vanmorgen is deze briefkaart, voor je gekomen, die ik on der aan de trap vond. Karei las: „Naar aan leiding van Uwe sollici tatie bij de Javaschc Bank verzoeken wij U Dinsdagmiddag te twee uur op ons kantoor te komen. De kelner schudde lachend z'n hoold, toen hij twee vroolijke menschenkinderen zag vertrekken. „Veel geluk met je verloving", zei Moe van Veen sarcastisch tegen Lep, „ga de armoe maar tegemoet." De huisbel rinkelde plotseling, en een stem van Elly onder aan de trap riep: „Moe, daar is de'groen- tenman yoor de derde maal met de rekening TAM Tl RÏTAfPT De kellner schudde lachend z'n hoofd in alle maten steeds verkrijgbaar bij Steriliseerketels compleet f 2.10. VERKOOP HEERENHUIS. Ten overstaan van de Notarissen Mr. C. J. de Lange en M. C. Roos te Alkmaar werd gisteravond in hotel „Vredelust" van den heer J. Igesz bij opbod en afslag in het openbaar verkocht het Heerenhuis met erf en tuin aan het Plantsoen te Schagen. groot 4 Aren 35 Centiaren, eigendom van den heer P. Hartog, alhier. Bij opbod werd tot f 7200 geboden, bij den afslag werd niet gemijnd, met het gevolg dat het perceel eigen dom werd van de eerste hypotheekhoudster, nl. van de Levensverzekeringmaatschappij „Arnhem" te Arhera. HOOFDACTE. De heer J. J. de Vries, onderwijzer alhier, is geslaagd voor de hoofdakte. Moordaanslag op zijn vrouw. Jonge vrouw door vier messteken zwaar gewond. In de Van Diemer Broeckstraat te Nijmegen heeft gis termorgen een 27-jarigen man zijn echtgenoote, die hem verlaten had. met een mes een aantal steken toegebracht tengevolge waarvan de vrouw zwaar werd gewond. Het echtpaar woonde te Schiedam, doch was afkomstig uit Nijmegen, Woensdag j.1. heeft de vrouw haar echt genoot verlaten en is naar haar ouders in Nijmegen te ruggekeerd. Zaterdag heeft de man zich eveneens naar Nijmegen begeven, om te trachten zijn vrouw te bewegen weer bij hem terug te keeren. De meubels zond hij eveneens naar Nijmegen en hedenmorgen begaf het echtpaar zich naar het station, om die in ontvangst te nemen. Daar de zending evenwel geadresseerd was aan de ouders van de vrouw, gelukte dit niet en het echt paar keerde naar huis terug. Onderweg heeft, de vrouw haar man te kennen gegeven, dat zij niet meer met hem samen wenschte te leven. De man geraakte daar over dermate in woede, dat hij nabij het tramhuisje in de Van Diemer Broeckstraat een mes trok en zijn vrouw daarmede vier steken in het hoofd en een in den linkerbovenarm toebracht. De vrouw zonk hevig bloedend ineen en riep luidkeels om hulp. Aanstonds schoten voorbijgangers toe, die den man overmeesterden Een geneesheer verbond het slachtoffer, dat daarna naar het politiebureau vervoerd werd, ten einde te wor den gehoord, waarna zij naar huis is gebracht. De echt genoot had zich inmiddels zelf op het politiebureau aan gegeven en is daar in arrest gesteld. (Hsbl.) Een raadselachtige geschiedenis. De eigenaar van een café aan de Stille Veerkade in Den Haag vertoeft met zijn huisgenooten voor korten tijd buiten de stad en had de zorg voor zijn taak over gedragen aan eenlge familie-leden, die hun intrek in zijn woning genomen hadden. Gisteravond omstreeks half acht kwamen 5 personen het café binnen en bestelden ieder een consumptie. Na korten tijd stonden de bezoekers op en een hunner wilde de gemaakte verteringen betalen. Plotseling klonk een schot; de man die betaalde, werd getroffen en zak te ineen. Wie het schot gelost heeft is tot nu toe niet opgehelderd. De gewonde is de 24-jarige M. G. B., die bij de komst der politie hevig bloedend op den grond lag. De geneeskundige dienst vervoerde hem naar het ziekenhuis, waar men zijn toestand zorgwekkend achtte. Commisaris Kramer was inmiddels ter plaatse ver schenen en stelde en onderzoek in. De beheerder va.n de zaak kon hem echter weinig mededeelen, behalve het reeds bovenvermelde. Een van het vijftal was nog in het café aanwezig en werd door de politie verhoord. Ook hij kon geen inlich tingen omtrent den dader geven.*Commissaris Kramer oordeelde het noodig den man aan te houden en liet hem naar het hoofdbureau van politie overbrengen. OPHEFFING RIJKSKWEEKSCHOLEN. TE 'S-HERTOGENBOSCH EN OUD-BEIERLAND. Het Corr. Bureau meldt in verband met de voor genomen opheffing van eenige rijkskweekscholen, dat het in de bedoeling der regeering ligt om de kweekscholen te 's Hertogenbosch en te Oud-Beier land en de normaallessen te Tiel en te Zwolle op te heffen. Voorts verneemt het Corr. Bur., dat de minister ook zeer ernstig overwogen heeft over te gaan tot ophef fing van de Rijkskweekschool voor onderwijzeressen te Apeldoorn. Thans is echter besloten deze inrich ting niet op te heffen doch er wel sterk op te bezui nigen. ZIJN VROUW GESTOKEN. Dinsdagmiddag kreeg de 28-jarige metselaar G. B. uit Schiedam, die zijn 25-jarige vrouw, van wie hij gescheiden leefde, kwam opzoeken, onderweg toen zij zich samen zouden begeven naar het huis van de ouders der vrouw, woorden. Hij greep zijn mes en stak zijn vrouw viermaal in het hoofd en bracht haar in den linker schouder een diepe wonde toe. De vrouw zakte in elkaar en riep luidkeels om hulp. De politie en buren snelden ijlings toe. De politie- dokter Moes heeft de vrouw verbonden en geconsta teerd, dat de wonden niet doodelijk waren. De vrou*! is daarop naar het ouderlijk huis getransporteerd De dader meldde zichzelf in overspannen toestar.* bij de politie aan. GROOTE KOFFIESMOKKELARIJ ONTDEKT. 8 arrestaties. De Hamburgsche douane is er in geslaagd een grootsch opgezette koffiesmokkelarij op het spoor te komen. Tot dusverre zijn 8 arrestaties gedaan, ter wijl nog meer te verwachten zijn. De gesmokkelde hoeveelheid koffie wordt geschat op 90 tot 100 duizend kilo. De smokkelaars bedienden zich van groote ver huiswagens, die door een motor werden getrokken. Deze verhuiswagens hadden voorin een geheime af deeling, waarin men 40 zakken koffie kon bergen. Ook beschikten de smokkelaars over een motorboot, die voorzien was van een dubbelen bodem. Hittegolf in Amerika. 150 DOODEN. Een algemeene hittegolf teistert de streek tusschen de Rockey Mountains en den Atlantische Oceaan. Reeds zijn talrijke slachtoffers te betreuren. Het aan tal dooden bedraagt 150, terwijl aan den veestapel en den'oogst groote schade is aangericht. In sommige plaatsen steeg de temperatuur tot meer dan 100 gr. Cholera-epidemie in China. 500 SLACHTOFFERS. Volgens officieele berichten zijn er bij de onlangs herleefde cholera-epidemie in^ China mee dan 500 Chineezen in Sjanghai. Tientsin en Nanking aan de. ziekte ten offer gevallen. MOTORONGELUK BIJ WEENEN. Twee Nederlanders gewond. In de buurt van Weenen heeft, blijkens een tele gram van Wolff, een botsing plaats g had van een auto en een motorfiets, waarop do Nederlanders Karl en Johan Ingwerven uit Kat.vijk gezeten waren. Bei den zijn ernstig gewond. DOODELIJKE VAL VAN EEN ZEILVLIEGER. Gistermorgen is een jong student uit Breslau, Rü- diger genaamd, bij het zeilvliegen neergestort boven de Wasserkuppe. Het zeilvliegtuig Senator waarmee hij was gestart, was een betrouwbare machine van de Silezische vliegvereeniging Breslau. Rüdiger was op slag dood; het toestel is geheel vernield. Italië tegen Frankrijk. Havas meldt uit Rome: Van bevoegde zijde ver luidt. dat de Italiaansche regecring voornemens is, de nieuwe Fransche contingenteeringsmaatregelen met represailles te beantwoorden. Gedurende de geheele kermis lste klas Dansmuziek. Maandagavond 7.30 o.t. de met de pracht kluchtfilm Dinsdagavond 7.30 o.t. door de beroemde WEST-FR1ESCHE VOORDRACHT-KUNSTENAARS en de vermaarden Illusionist beroemd goochelaar. GRATIS Sigaretten-regen in de zaal. Entrée f 0.75 Aanbevelend, R.K. Dienstmeisje gevraagd, voor dag en nacht. Mevr. VAN STEEN, Corn. Bokstraat C 114, Schagen. Terstond gevraagd: een flinke Boerenknecht» bij H. HOORNSMAN, julianadorp. Rookt thans FAMOLES SIGAREN Sumatra Zandblad Firma Jb. Molenaar 6cen^ Krijtwitte Brand Sigarentabriek SCHAGEN. Wij ruimen onze geheele SPEK- VOORRADEN tegen belache- I ij k lage prijzen op. 5 p. prachtig mager Spek 95 ct. 5 p. vet Spek 80 ct. SCHAGEN. TELEFOON 64. Eerste kwaliteit KAR WIJ- e: MAANZAADBALEN en INL. WIK KEN te koop. bij C. BEERS Gz., Winkel, Tel. 29. gevraagd. Laagzijde 24 Schagen Telefoon 11. Gevraagd: NET MEISJE per 1 Aug. of eerder, voor dag en nacht. Ook genegen in den winkel be hulpzaam te zijn. Wed. Ph. TIMMERMAN, Aartswoud. Gevraagd: een nette bejaarde Huis- hondster bij man alleen. Brieven onder letter R Adv.-bureau HTS WH.MS. Hinnolvtnsh.. Wierinpen. Te koop gevraagd: 4 breede wielen met assen, hoogte ongeveer 55 bij 80 cM. P. VOORTHUI 1SEN, Wagenmaker, 't Wad, Barsingerhorn. Gevraagd, voor dadelijk: een Boerenknechtje, best kunnende melken, bij M. KRAB- MAN—Zwaag, Nieuwe Niedorp. Gevraagd: een nette Huishoudster bij 1b. SIEGERS, Hollebalg, Wieringen. Biedt zich aan: net persoon, 21 jaar, mach.- bankwerker, dipl. Amb.school, 4'/2-jar. praktijk, goed op de hoogte m. benzine en ruwolie-motoren, z.w. stationaire en scheepsmotoren.» Br. onder lett. S bur. van dii blad.

Schager Courant | 1932 | | pagina 3