f 26.- Steun per week. B is Per motorrijwiel met zijspan naar Azie. Het Pad langs de Klip Radioprogramma DOOR BELGIë. OORLOGSHERINNERINGEN. IN DE FRANSCHE HOOFDSTAD. (Van onzen reizenden correspondent). PARIJS. 16 Juli. Beladen met koffers, reserve-banden, een (voorloopig nog ledig) reserve-benzine-reservoir, een tent, de daarbij behoorenae staken, veroorzaakte ons motorrijwiel met zijspan, bij ons vertrek, wel eenig opzien en toen we nog een oogenblik stilhielden bij het huis. waarin we bijna zes maanden een kamer bewoonden, ontstond er al spoe- dig zoo'n oploop, dat de politie het publiek tot doorloo- pen moest manen. Het vertrek had plaats van Rotterdam, waar we ge durende ons verblijf in Nederland hebben gewoond, en vandaar gingen we direct op reis, zonder nog elders in het land afscheid te gaan nemen. ..We kunnen niet met kilometers spelen", meende mijn makker. „Wat wij van den motor gaan verlangen, is zeer, zéér veel. Eiken onnoodigen omweg moeten we ten strengste vermijden." Daar hij. om het zoo uit te drukken, de technische lei der der expeditie is, moest ik me daarbij nederleggen. Zeer zeker kart onze motor met zijspan ver over de honderd kilometer per uur maken, maar heel bedacht zaam en kalm begonnen we onzen grooten tocht. Bij ons vertrek had de motor nog niet meer dan ruim drie hon derd kilometer afgelegd en was dus nog niet „ingere den". Voorzichtigheid was dus geboden, wilden we de machine niet bederven en met een matig vaartje van niet veel meer dan dertig kilometer per uur legden we den afstand naar de Nederlandsche grens af. Te Breda waaraan herinneringen uit den vóóroorlogschen tijd me .verbinden, hadden wo een kort oponthoud. De wegen in Noord-Brabant waren niet meer te her kennen. Smalle wegen met ontzettend ongelijke bestra ting, waren het, breede, vlakke automobielbanen zijn het geworden. De Belgische douanebeambten te Wuest-Wezel beke ken ons voertuig met groote belangstelling, doch zagen van een strenge controle af en spoedig zoemde onze nauwelijks hoorbare motor weder verder. Spoedig even wel werd de tocht minder aangenaam, doordat een wolk breuk, gepaard met heftig onweder, zich ontlastte. De zijspan kan worden gesloten, maar de bij stroomen neervallende regen belette het uitzicht en daarom zoch ten we, in afwachting van beter weder, een toevlucht in een kleine herberg, waar men niets voor ons te eten had. Te Brussel, waar ik in verband met mijn tocht eenige besprekingen had te houden, bleven we een nacht en een halven dag, waarvan mijn makker gebruik maakte om de machine schoon te maken, na te zien en te oliën. Voor hem tel ik nauwelijks mede. De machine is de hoofdzaak voor hem en dat is een gezond standpunt. Tusschen Brussel, vanwaar we in den namiddag ver trokken, en de Fransche grens, ontmoetten we de eerste moeilijkheid. Te Halle n.1. werden we door een gendarme rie-post aangehouden. We mochten niet verder. In verband met de staking en de onlusten in de Bori- nage, was daar alle verkeer met fietsen en motorrijwie len verboden. Mijn makker met ons voertuig liet ik al leen en ik trok op zoek naar hoogere autoriteiten, die me vergunning zouden kunnen en willen geven om den tocht over Bergen voort te zetten en tenslotte gelukte me dit. doch het kostte weder aanmerkelijk tijdverlies en verder op Belgisch gebied moesten we nog eenige malen onze bijzondere vergunning daar met motorrijwiel te reizen, aan gendarmerie-posten toonen. Halle is het laatste overwegend Vlaamsche stadje, waar ik dus nog Nederlandsch kon spreken. Verderop komt men in het „Walen-pays", het land der Walen, waar men slechts met Fransoh terecht kan. Hoewel we toch een der groote routen, die naar Mau- be-uge, volgden, liet de weg voor het grootste deel zeer veel te wenschen over en was niet te vergelijken met de Nederlandsche wegen, die we hadden gevolgd. Sombere voorspellingen had men ons te Antwerpen en Brussel gedaan over de strengheid der Fransche dou anen, die steeds alle koffers nauwgezet nazoeken en niets door de vingers zien. Dergelijke verhalen heb ik ook vroeger dikwijls gehoord, terwijl toch mijn eigen persoonlijke ervaringen daarmede niet in overeenstem ming waren. Ook nu had ik me over de Fransche douanen allerminst te beklagen. Ze toonden zich weder vlot en gemoedelijk. Na een kort, tamelijk vluchtig onderzoek openden ze de grens-slagboomen voor ons. We kwamen in een land in feeststemming, want het was 14 Juli en in het oude stadje Meubeuge met zijn ouder- wetsche wallen en poorten, die het in 1914 tegen het moderne geschut der Duitschers niet konden houden, waren versieringen aangebracht, hingen overal vlaggen, was ergens een militair concert, maar we hielden er ons niet op en gingen verder nog over een uitstekenden, geteerden weg. tot een alleraardigst pp heuvelen gebouwd stadje. Avesnes. gelegen aan een kronkelend riviertje. Op de Markt, jn de bovenstad, in een restaurant tegen over het stadhuis, gebruikten we het avondmaal temid- FEUILLETON. DIT HET ENGELSCH VAN J. S. F L E T C H E R. HOOFDSTUK HL De Vertrouwde Secretaris. Letty"s eetlust was niet bijster groot en zij was blij, toen ze zich aan de zorgen van het bedienende bin nenmeisje kon onttrekken en haar geliefkoosd hoekje in den tuin opzoeken. Het was een heerlijke, stralende voorjaarsdag geweest, maar de gebeurtenissen der laat ste twee uren hadden alle lentevreugde uit haar hart weggevaagd. De zaken gingen niet goed dat stond vast, maar ze had geen idee waar de schoen precies wrong. Wat was het geheim, dat Lucas Etherton zoo angstvallig voor haar verborgen hield en waarom nam hü thans den ouden Sir Cheville in hertrouwen? Waar om haar niet haar vader en zij waren immers on afscheidelijk geweest, van het oogenblik af, dat zij van school thuisgekomen was, anderhalf jaar geleden nu. Maar ze moest zichzelf bekennen dat haar vader een goede reden had om Sir Cheville zijn toestand open te leggen; hij was den baronet vijfduizend pond schul dig! Het bezwaarde haar onuitsprekelijk, dat hij in 't krijt stond bij dien trotschen arroganten ouden poch hans en ze vond het dubbel pijnlijk, omdat Sir Cheville Marston Stanbury's oom was. En niet alleen dat haar vader dat geld schuldig was, hij scheen ook geen kans te zien om het terug te betalen, zooals hij voor zijn doen met zeldzame onzekerheid en vaagheid had verklaard. Het heele gesprek dat ze vanmiddag had gehoord, was haar een mysterie. Ze had, intelligent als ze was, uit opmerkingen en gesprekken heel wat opgevangen, dat haar een kijk gaf op het zakenleven in den omtrek; ze wist, dat, hoewel de andere fabrikanten dikwijls klaagden en met moeilijkheden te kampen hadden, haar den van feestvierende menschen. die groote belangstel ling toonden, voor ons en ons zwaar beladen voertuig met een Nederlandsch vlaggetje. Het grootste en feestelijkste oogenblik voor het stadje was. toen het kleine stadhuis op ouderwetsche wijze werd geillumineerd met dansende gasvlammetjes. Een goed, zindelijk hotel vonden we en zelfs een vei lig onderkomen voor ons motorrijwiel, dat geheel afge sloten en voor niemand toegankelijk kon staan. Een kleine twee honderd vijftig kilometer bevonden we ons nog van de Fransche hoofdstad en den volgen den morgen vervolgden we den tooht daarheen over een weg. die aan een montagne russe doet denken. Telkens hadden we tamelijk steile hellingen te nemen en ons zwaar belaste motorrijwiel deed dit glansrijk, zonder dat we veel vaart behoefden te verminderen. We wa ren nu in het land der oorlogsherinneringen. Nog veer tien jaar geleden stond hier het Duitsche leger, maar van de dorpen en stadjes, die verder van het front la gen, is niet veel beschadigd. In een klein stadje, Marlo, waar we een oogenblik halt hielden, vertelde de waardin, in een restaurant ons, dat daar geen ruïnes waren. Wel had men met zwaar geschut over het stadje heen ge schoten, maar kwaad had het daar niet gedaan. De oude waardin vertelde niet de geheele waarheid, In haar eigen huis had ze een aangrijpende herinnering aan dien tijd een menschelijke ruïne, haar eigen, even veertig-jarige gehuwde dochter, die toen in dat stadje waaruit men niet weg kon vluchten, daar de militaire autoriteiten dat niet toelieten, krankzinnig is geworden en niet meer genas. Zuidelijk van Marle kwamen we In de eigenlijke oor logszone, waar alle gebouwen, wegen en bruggen nieuw zijn. daar de oude zóó grondig werden verwoest, dat ze niet meer konden worden hersteld. En dan waren er nog de groote militaire kerkhoven met de tienduizenden grrffkruisjes, waar de dooden in het gelid liggen, zooals ze eens marcheerden. De zomer had over al deze graven bloemen gestrooid, honderddui zenden bloemen, waaronder vele roode rozen, als bloeide in hen het hartebloed van hen, die vielen en van hen, die weenden om de gevallenen. Onze motor echter stormde verder langs levenden en dooden. over heuvelen en door dalen en zoemde als een groote bij. Het is een heel beschaafde motor, die geen onnoodig lawaai maakt. Laon, Soissons. tallooze steden en dorpen, waar we vluchtig langs of door komen; akkers, weiden, bosschen. Schoon is Frankrijk. Mij ging het eigenlijk te snel. Zoo gaarne had ik hier en daar willen verwijlen, maar zoo vele tienduizenden kilometers liggen nog voor ons. Voor uit. immer vooruit... Dan eindelijk Parijs, waar we even buiten de muren in een box van een garage ons voertuig onder konden brengen. In een niet zeer weelderig, maar zindelijk hotel nabij deze garage, zit ik nu en schrijf. Vanwaar zal ik mijn volgend artikel verzenden? Het zal wel van over de Spaansche grens zijn. J. K. BREDERODE. De Commissie-Weiter ontziet zich niet om verkeer de voorstellingen te wekken. Zooals men weet, ad viseert zij om 15 af te persen van den werkloo- zensteun en zij geeft twee redenen voor ééne waarom die vermindering mogelijk en gewenscht is. Ten eerste: de kosten van levensonder houd z ij n gedaald! Verminder dus gauw de uitkeering, want anders zouden de werkloozen het te royaal krijgen. Een ge zin dat bijv. eerst armoede leed van f 10.—, lijdt nu geen erger gebrek van f8.50. Deze redeneering bespaart geld, maar is niet bi zonder christelijk. Ten tweede: „groote" uit keer in gen ver slappen den prikkel om te arbeiden. In dit verband spreekt de commissie over uitkee- ringen van f13.50 per week plus kindertoeslag, plus huurbijslag, plus kolenslag, terwijl zij zich later al dus uitlaat: „Een ondersteuning van 65 procent van het loon in zijn vroeger vak van b.v. f40—, dus f26.—, moet den wil dooven om werk te aanvaarden, dat hem en zijn gezin ten zegen zou zijn." Nu zijn we het over den zegen van arbeid roerend met de commissie eens. Bij herhaling hebben we verklaard, dat er o.i. slechts één goed middel tegen werkloosheid bestaat en dat is: werk, werk, WERK. vaders fabriek altijd volop werk had voor de bijna vijfhonderd arbeiders en arbeidsters, die er in dienst waren, zoodat er toch, redeneerde ze, voldoende geld moest zijn. En als dat zoo was. waarom betaalde haar vader Sir Cheville Stanbury zijn vijfduizend pond dan niet terug? En waarom dat was nog een grooter raadsel, vond Letty had haar vader eerst met de meeste beslistheid tegen Sir Cheville gezegd, dat hij hem zijn plannen niet wilde vertellen, al was hij hem vijftig duizend pond schuldig om dan plotseling van gedachte te veranderen en hem in vertrouwen te ne men? Letty kon er buitengewoon slecht tegen met een drukkend probleem alleen gelaten te worden. Als haar vader thuis was gekomen, zou zij hem bekend hebben, dat zij wist, wat hij dien middag met Sir Cheville be sproken had en hem hebben gesmeekt haar te vertel len wat dit alles toch te beteekenen had. Maar haar vader was niet gekomen, ze wist zelfs niet waar hij heen was gegaan. Ze voelde zich doodelljk eenzaam; een moeder had ze niet meerMevrouw Etherton was al sinds eenige jaren overleden en een broer of zuster ook niet. Maar haar oogen dwaalden langs de heuvelhelling in de richting van Wlnterfold; ze hoopte half, tegen beter weten In, dat Marston zou komen. Zij wist echter maar al te goed, dat daar geen kans op was: er werd van hem verlangd dat hij zijn avon den bij zijn moeder doorbracht, een veeleischende vrouw, die weinig ander gezelschap had dan haar zoon. En toch had ze zoo dringend behoefte aan iemand, bij wien ze haar hart kon uitstorten. Opeens dacht ze aan haar peetvader, Mr. Nicholas Getherfield, een ouden heer, die heelemaal alleen in een eigenaardig oud huis, een mijl of zeven verderop in de vallei woon de. De gedachte aan Mr. Getherfield met zijn aardige, ouderwetsche manieren, zijn begrijpende sympathie, wekte Letty tot activiteit; geen 5 minuten later zat ze op haar fiets en peddelde over den weg, die naar de weinig-bevolkte, eenzame „binnenlanden" van Lithers- dale voerde. Na een half uur had ze de fabrieken en huizen achter zich eu volgde een slingerend spoor dat ^-3schen de rivier en den heuvelrand liep en waar h<? even was verlaten als op de heide, waar zij dien mid dag met Marston Stanbury was samen geweest. En op eens, toen ze een hoek omsloeg bij een groepje eiken, bevond ze zich van aangezicht tot aangezicht met Bradwell Pike, den secretaris van haar vader, die aan den kant van het pad bezig was een gat in een der banden van zijn fiets te repareeren. Letty deelde Marston's jongensachtigen afkeer van Elke poging om werk te vinden heeft dan ook onze volle sympathie, doch ongeoorloofd, volmaakt onge oorloofd lijkt het ons, om den indruk te wekken, als zouden de werkloozen 65 van hun loon ontvangen en dus een steun genieten, die wel tot f26.kan stijgen. De werkelijkheid is deze: in een dure stad als Amsterdam met extra hooge huishuren, is de maximum-steun, alleen bereikbaar voor groote gezinnen, f22.50 per week. In geen an dere gemeente komt men aan dit bedrag toe, wat daarom niet beteekent, dat de werkloozen het er slechter hebben, omdat de huishuren er allicht lager zijn en ook de algemeene levensstandaard. Slecht hebben zij het echter allen, want nooit en nergens zijn de loonen -oo hoog, dat een verminde ring der inkomsten met één derde of meer nog ruim te zou laten voor een ecnigszins behoorlijk bestaan. Van de eerste week af teert men in. Kleeren, schoei sel, linnengoed, enz., alles wordt minder en van de noodwendige aanvulling kan geen sprake zijn. Een ingeboren luiaard mag dit onverschillig wezen, zijn vrouw voelt het in elk geval als een groot leed en zal niet verzuimen hem aan te sporen werk te vin den. In bijna alle gevallen is zulk een aansporing echter overbodig, doch zelfs de meest volhardende pogingen om werk te vinden zijn immers in dezen crisis-tijd tot onvruchtbaarheid gedoemd. Daar schuilt het gevaar, want geen mensch, wij niet en u niet, is op den langen duur opgewassen tegen het noodlot, dat men ondanks alles afzakt naar het pauperdom. Hierom is werk het eenige redmiddel en als de Commissie-Weiter adviseert de verdere drooglegging van de Zuiderzee voorloopig stop te zetten cn allerlei groote werken, ook den aanleg van wegen en kana len, in te krimpen, dan is zulk een advies op het mis dadige af. Geen werk en minder steun, dat moge uit een oog punt van bezuiniging wat geldelijk voordeel geven, het is erger dan een paardemiddel, het is des duivels, het woord onchristelijk is hier lang niet sterk ge noeg. DONDERDAG 21 JULI. hilversum (1875 m.) A.V.R.O.: 8.00 Tijdsein en Gramofoonmuziek; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Solisten concert door Anna Stronk, zang, en Annie Savenye, piano; 11.00 Causerie door Mevr. Lotgering-Hlllebrand: „Inmaken van groenten en vruchten"; 11.30 Vervolg Solistenconcert; 12.00 De Nieuwe Amsterdar/ische Or- kestvereenlging o.l.v. Nico van der Linden; 2.30 Rust poos voor het verzorgen van den zender; 2.45 Gramo foonmuziek; 3.00 Voorlezen door Julia de Grutter: .Meneer den onder-pastoor"; 3.30 Gramofoonmuziek; 4.00 Ziekenuur door Antolnette van Dijk; 5.00 Aan sluiting met het Hotel „Central" te Den Haag. Concert door Willy Honsbeek en zijn orkest; 6.30 Sportpraatje door H. Hollander; 7.00 Planorecital door Raie da Costa; 7.30 W. P. F. van Deventer: „Nederland als toeristen- land"; 8.00 Gramofoonmuziek8.15 Aansluiting met het Concertgebouw te Amsterdam. Concertgebouw orkest o.l.v. Gaston Poulet; 10.30 Nieuwsberichten van Vaz Dias; 10.46 Kovaca Lajos en zijn orkest. huizen (296 m.) K.R.O.: 8.00 Morgenconcert. N.C.R.V.: 10.00 Gramo foonmuziek; 10.15 Korte Ziekendienst; 10.45 Gramo foonmuziek. ICR.O.: 11.00 Gramofoonmuziek; 11.30 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin; 12.00 Politieberichten; 12.15 The Dutch Gentleman Band o.l.v. Fred. van Zanten. N.C.R.V.: 2.00 Cursus fraaie handwerken; 3.00 Pianorecital3.30 Verzorging zender; 4.00 Ziekenuurtje door Ds. B. C. Koolhaas; 5.50 Cursus Handenarbeid voor de jeugd door H. J. Steinvoort: „Een boekfoedraal"; 5.45 Concert; 6.45 Knipcursus; 7.00 Dr. F. J. Krop: „Heeft de Nederlandsche arbeider re den om met jaloerschheid te zien naar Sowjet-Rusland. Een schrijven van Prof. Dr. W. Gruehn; 7.30 Politie berichten; 7.45 Persberichten van het Ned. Chr. Pers bureau; 8.00 Concert te geven door de Chr. Gem. Zang- vereen iging „Soli Deo Gloria" o.l.v. Coljee; 9.00 Ds. J. D. Boerkoel„Een tempel der religie: -Salzburg. Een tempel der natuur: Innsbruck; 9.30 Vervolg Concert; 10.00 Persberichten van het Persbureau Vaz Dias; 10.45 Gramofoonmuziek. brussel (509 m.) 5.20 Concert door het Radio-orkest; 6.20 Gramofoon muziek; 6.50 Concert; 9.20 Concert uit de Kurzaal te Ostende; 11.00 Dansmuziek. berlijn (419 m.) 4.50 Populair Concert o.l.v. Georg Pilowski; 7.30 Man doline-concert. hamburg (372 m.) 4.50 Concert; 8.50 Populair programma; 10.50 Dansmu ziek door het Norag-orkest. den secretaris volstrekt niet. Zij kende Pike al van haar tiende jaar en beschouwde hem evengoed als een onafscheidelijk deel van de oude fabriek als het oude waterrad of de steenen zonen wijzer ln den tuin. Zij kende hem als een bedaard, gereserveerd, hardwerkend man, buitengewoon geschikt voor zijn taak. en was zoo gewoon geraakt aan zijn uiterlijk dat ze van de details daaraan geen notitie meer nam. Misschien was zijn neustnderdaad wel een tikje te lang en te dun aan het uiteinde; misschien stonden zijn oogen een weinig te dicht bij elkaar, en zijn ooren te ver van zijn hoofd en was zijn mond te groot. Misschien had hij werkelijk meestal een uitdrukking van steelsche geheimzinnig heid op het gezicht maar Letty gaf zich daar nim mer rekenschap van; ze had nooit anders aan hem ge dacht dan als aan den chef van de fabrleksadmini- stratie. En zoo dacht ze ook aan hem, toen ze naast hem van haar fiets sprong. „Meneer Pike." riep ze onmiddellijk, „weet u ook waar mijn vader heen is? Hij heeft mij om zes uur opgebeld, hij zei, dat hij voor zaken uitmoest en dat ik hem niet voor morgen zou zien, maar hij had zoo'n haast, dat hij niet vertelde waarheen hij ging. Weet u er iets van?" Pike. die geheel in beslag genomen was door zijn ka- potten band. keek snel van zijn werk op. „Neen, ik weet 't niet. juffrouw Letty", antwoordde hij. „Hij heeft mij er niets van gezegd. Net op slag van zessen kwam hij uit de fabriek in het kantoor; ik hoorde hem met u telefoneeren en toen ging hij haastig weg. Ik kreeg den indruk dat hij naar het station wilde om den trein van zes uur tien naar Hallithwaite nog te halen." „Kunt u geen reden bedenken, waarvoor hij zoo over haast weg moest." drong Letty aan. „Absoluut niet. juffrouw Letty", was het teleurstel lende antwoord. Hij wijdde zijn aandacht inmiddels weer aan zijn band en de zorgvuldigheid waarmee hij te werk ging, deed Letty onwillekeurig denken aan de bijna gegraveerde let ters van zijn handschrift. Haar oogen bleven rusten, waarom wist ze zelf niet, op zijn ongewoon lange en dunne vingers. Plotseling keek Pike weer naar haar op. „U maakt zich tooh niet ongerust over uw vader, juffrouw Letty?" vroeg hij. „Ik geloof niet, dat hij heelemaal goed in orde is," ant woordde Letty half-ontwijkend. „Ja, om u de waarheid te zeggen, maak ik mij een beetje ongerust." Pike haalde een doosje uit zijn zadeltasch. nam een stukje schuurpapier eruit en begon den omtrek van het gat in zijn binnenband schoon te maken. „Juffrouw Lette", wendde hij zich opeens tot haar, „u Planten in Kamer en Tuin. (Vragen en Mededeelingen, deze rubriek betreffende* in te renden aan den heer K. VAN KEULEN, Lootsstraat 24, Amsterdam. ONZE KAMERPLANTEN OP HET BALOON OF IN DE VENSTERBANK. Naar venstsc tfiet i moeite, dan die* (Vervolg). D« planten, die op het balcon of voor het staan, veroorzaken heel wat meer welke in den tuin staan. Vooreerst moeten wij er op rekenen, dat de planten,i die in de kamer gestaan hebben, verwend zijn. j. Gewoonlijk is het de zon. die in den beginne he» meeste kwaad doet. De bladeren krijgen, wanneer mem gr 18 onf ze ondoordacht bulten zet brand vlekken. Zelfs vet- jogenblik planten, die van veel zon houden, kunnen in den be-jieer teruj ginne daarvan lijden. al om Het is niet alleen raadzaam de planten, die men (g ganschi buiten wil zetten, eerst langzamerhand door meer jj allerwe; lüchten te harden, maar men moet ze ook, wanneer t worden men ze buiten heeft gebracht, in den beginne tegen de de gri zon beschermen. Langzamerhand schermt men wat 2ar een, minder, totdat de planten ten laatste aan de zon ge- volgen wend zijn. Jssous en Dit geldt niet alleen voor planten, die op het balcon jj-omplice of ln de vensterbank worden gekweekt, doch ook voor fc gjl me die, welke men des zomers in den tuin zet. jg avondt Het bespuiten moet zoowel des avonds als des mor- forth ze gens geschieden en vooral op het gieten moet goed jjgnoirs i acht gegeven worden. L, koop Bij het rangschikken der planten moet men er op natUU! letten, of zij vanuit de straat gezien een mooi effect maken. Men zie tevens toe, of zij wel ruim en luchtig staan, zoodat zij zich naar alle zijden goed kunnen ontwikke len. WERKZAAMHEDEN GEDURENDE JULI. Maak den anoei af van alle vroegbloeiende heesters en struiken. lersen V Ga vcort met scheuren van uitgebloeide vaste plan- ®°n ten (voorjaarsbloeiers). B namidc Buxus (palm, hagen en randen) en conifeeren wor- rs er ef den nu geknipt. maa: Zorg voer het geregeld „pluizen" (uitknijpen van de ^ec overtollige bloemknoppen) bij Chrysanthen. Ameri- I kaansche Anjelieren, Begonia Gloire de Lorraine en Nu geld andere winterbloeiers. Bfc nieuw Zaai nu of in Augustus voor het volgend voorjaar; pSChijne Silene, Vloeitjes, Vergeet-mij-nieljes, Erysimum, Pen- fêebleek sternen, Dorohicum. Leeuwebekjes, enz. iudig er Zaai ook voor winterbloei of voorjaarsbloei binnen». BT robes huls: Cineraria, Primula Chinensis, Reseda, Lathyrus Brticalen odoratus. iet een I 't Is nu en ln de volgende maand de tijd voor ocu- 6 beide leeren van Rozen, Seringen, Prunus Triloba en Pi» jï nergei sardil, Amygadlua Persica fl. pl. (dubbele Perzik, Ja- {fllsuitsni panache Acer, enz. alt Z00| De laatste hyacinthen worden nu uit den grond ge- aouwen nomen. De kweek er gaat zijn beste bollen nu .snijden" en breec of „hollen". fa het w Ook de narcissen worden gerooid, daarna de vroege as van ki Bol-irissen en het kleinere goed: (Ixia, Muscarr (Druif- hyaclnth), Scilla. Chionodoxa (SneeuwToem), Galan- Natuur thus (Sneeuwklokje) Allium (Sierui) enz. kleurd ks dig in da die wasc KONIGWUSTERHAUSEN (1635 M.) fevailcr. 4.50 Concert. f want de: LANOBJI tlU, <4,8 H.| 1.20 Gramofoonmuziek; 1.50 Concert; 5.20 Vespercon» de eert oJ.v. Eysoldt. patronei DAVENTRY (1554 m.) 2omer I 1220 Orgelconcert: 1.20 Concert; 2.20 Sonate-recital; onze gij 4.05 B.B.C.-dansorkest o.l.v. Henry Hall: 8-20 Concert door het B.B.C.-Theater-orkest; 9.55 Concert; 10.05 Dat h Dansmuziek. met het PARIJS-ELFFEL (1446 m.) jovenkle 9.00 Gramofoonmuziek. tandigh PARIJS RADIO (1725 m.) jjans hf 5.05 Concert; 7.50 Gramofoonmuziek; 9.50 Gramofoon- atoen muziek. jor een MILAAN (331 m.) Jerstr0( 8.50 „II matrimonio Segreto". opera van Cimarosa. g en j. rome (441 m.) reede 9.05 „Marken", opera van Giannl Buccerl. )nden, WEENEN (517 m.) lderwel 9.30 Concert: 10.45 Populair concert door het David kl kati Mathé Jazz-orkesL IW ZOO WARSCHAU (1411 m.) 5.20 Solistenconcert; 6.40 Populair concert; 8.20 Concert Overig door het Philharmonie-orkest van Warschau; 1020 jodegeb Dansmuziek. BEROMUNSTER (460 m-) jopen, 8.20 Jullus Weismann-concert; 10.05 Cithermuziek. 9.30 Gramofoonmuziek; gene, et and leis je aktiscl e te h agen, kent mij nu al verscheidene jaren en meneer Etherton ook. Ik mag zonder zelfverheffing zeggen dat ik een trouw en toegewijd dienaar voor hem ben geweest van Qnne 6 het oogenblik af, dat ik mijn intrede op de fabriek deed. Oorend Daarom durf ik te spreken. Ik heb u vanmiddag gezien." Ihoenei „Zeker." zei Letty onschuldig. „Ik u ook, op de heide", jedrenn „Die ontmoeting bedoel ik niet. Ik heb u op de fa- jaar v briek gezien. U keek om den hoek van het gordijn aan Aperts den eenen kant van uw vaders privékantoor. Ik stond te dwi bij het gordijn aan den anderen kant te kijken. ver eer Letty kreeg een kleur en ging instinctief een stap g ggori achteruit moet „U... jptond te luisteren?" riep ze uit. Éhoort „Net zooals u. juffrouw Letty! Ik kwam mijn eigen ka- »ggen mer binnen volkomen onopzettelijk... en hoorde uw jagen vader en Sir Cheville Stanbury praten. Ik luisterde een jmnen, minuut of wat, maar ik heb niets gehoord, dat ik niet al Ejj wist." jat' die „Wist u dan dat mijn vader geld schuldig was aan u^r Wj Sir Cheville Stanbury?" klonk het onthutst. R Pike's dunne lippen krulden zich tot een veelbeteeke- |j? nend lachje EL „Ik doe de heele boekhouding van uw va ?r. Het is l"UCiö dus niet te verwonderen dat ik van zijn financie:!e trans acties een en ander weet. Ik herinner me heel goed dat Lpt hij dat geld van Sir Cheville leende: hij was er hard om verlegen!" Letty zei niets. Het verbaasde haar dat Pike zooveel wist en ze staarde afwezig naar hem, terwijl hij vol I Op v ijver en aandacht was een klein plakje rubber met so- je ven X lutie te besmeren. Üouse „Er is iets geheimzinnigs gaande met meneer Ether- gdrage ton, juffrouw Letty", hernam hij op zijn bedaarde ma-jj nier. „Ik weet niet waar het geld blijft; ik bedoel, dat ik oS{Uur niet begrijp, waar deze laatste paar jaren groote bed ra- gen heengegaan zijn. Ik voel me niet gerust. U zou dat 1 misschien niet denken, maar ik ben erg aan uw vader 7^ 1 gehecht ik voel eerlijk gezegd een sterke genegenheid voor hem. Hij is altijd heel vriendelijk en welwillend voor **00I( me geweest. Natuurlijk heb ik van mijn kant mijn best l ®en gedaan hem zoo goed mogelijk te dienen, maar dat doet «nter niets af aan het feit, dat hij een uitstekend patroon voor Ueraai mij is geweest. En werkelijk ik weet niet wat er gaande 8ld te is. Hij neemt groote sommen op voor het een of ander leursc en Ik heb er geen flauw idee van, wat hij ermee doet. Aang Het eenige wat ik zeker weet, is dat het niet in de zaak ttltren komt. U bent zelf ook ongerust." voegde hij er onver- Ingstl hoeds bij met een scherpen blik op het gebruinde meis- «nen jesgezicht. ,.U weet heel goed, dat het zoo is." Je uil ïn er Wordt vervolgd. Innen oosje L

Schager Courant | 1932 | | pagina 6