De toestand in den Tuinbouw. Bont Allerlei. Opgelicht voor f30.000.—. Op klaarlichten dag. Vervalsching van postwissels. VEILING STOPZETTEN. Adhaesie vragen aan Zusterverenigingen. Minister Ruys de Beerenbrouck voor de geluidsfilm. Lonneker in moeilijkheden. De nood van den Westfrieschen tuinbouw. Steun aan de varkens- h o u d e r ij. Ernstig auto-ongeluk. Fa. Gebr. ROTGANS Dader gearresteerd. De politie te Muiden heeft den 54-jarigen conciërge van het Muiderslot gearresteerd wegens oplichting van een bedrag van f 30.000. Deze arrestatie geschiedde op verzoek van den of ficier van justitie te Amsterdam, mr. Overbosch. De Tel. vertelt over het geval het volgende: In den zomer van het jaar 1929 bezocht mej. K. het Muiderslot en raakte toen in gesprek met de vrouw van den conciërge. De bezoekster vroeg o.a. naar de beteekcnis van een voorwerp, dat de vrouw om den hals droeg, waarop zij vernam dat dit het insigne was van de orde der co-maconnerie. Als de bezoek ster er meer van wilde welen, moest zij zich maar wenden tot den conciërge, die er geheel mee op de hogote was. Bij het daarop gevolg onderhoud tus- schen den conciërge en mej. K. deelde eerstgenoem de mede. dat hij grootmeester van de co-magonnerie was, Inderdaad was dit allerminst het geval, want R. had reeds eerder van het bestuur een wenk ge kregen dat hij, om bepaalde redenen, moest bedan ken als lid van de orde, waaraan door hem dan ook gevolg was gegeven. Het resultaat van het gevoerde onderhoud was, dat mej. K., toen zij in haar woning was terugge keerd, een brief schreef aan den conciërge, met het verzoek haar als lid van de co-magonnerie in te schrijven. De conciërge schreef daarop terug, dat dit zonder meer niet gebeuren kon. maar dat zij eerst moest toonen, iets voor het goede werk over te heb ben, door een zeker geldsbedrag over te maken. Mej. K. gaf aan dat verzoek gehoor en zond de eerste maal een bedrag van f2500. Er volgde echter géén inschrijving als lid der co-maconnerie. Met allerlei voorwendsels is de conciërge er in ge slaagd de dame in Soest telkens weer te bewegen hem sommen gelds af te staan voor de co-maconnerie, terwijl zooals thans gebleken is nimmer die be dragen voor het aangegeven doel werden benut. Hoewel overeengekomen was, dat voor de door haar gestorte gelden aan de dame te Soest een rente van 5 zou worden vergoed, is zulks niet geschied. Wel stelde de conciërge haar éénmaal een bedrag van f 1000 ter hand, en toen mej. K. eens op het slot te Muiden verscheen, omdat zij wantrouwen begon te koesteren, trachtte de conciërge haar weer gerust te stellen, door haar een bedrag van f400 te over handigen. Uit de door haar persoonlijk bijgehouden admi nistratie kon nauwkeurig worden nagegaan, op v.el- ke data mej. K. den conciërge de door hem gevraagde gelden verschafte. Zoo heeft zij in de maand Juli 1930 effecten verkocht tot een bedrag van f2700. te gelijkertijd aan de Incassobank te Utrecht van haar tegoed aldaar f3500 opgenomen en tevens f8500 van haar spaarbankboekje bij die bankinstelling terugge vraagd. zoodat de conciërge te Muiden in totaal niet minder dan een som van f 14.500 ontving. Bij een an dere gelegenheid kreeg hij wederom f2500 en op een Novemberdag in 1930 heeft mej. I\ in haar safe aan genoemde bank aan R. een bedrag van f 10.000 ter hand gesteld. Wat de slotconcierge met die groote bedragen uit gevoerd heeft, is nog een raadsel. Vroeger was hij tramconducteur en heeft wellicht door te roayle leefwijze het eene gat met het andere gestopt. In December jl. kwam mej. K. tot de conclusie dat zij was opgelicht. Zij liet R. een schuldbekentenis tee kenen voor het totale bedrag.dat hij. zoogenaamd voor de co-maconnerie van haar ontvangen had. In die schuldbekentenis heeft, de conciërge nog met eigen handschrift ingevoegd, dat de orde ook te Muiden was gevestigd, welke inlassching door hem werd geparafeerd. De rechtskundige adviseurs-van .mej. I\.-hebben een aanklacht ingediend en na onderzoek is R. ge arresteerd. Brandkast gestolen. Donderdagavond heeft de Rijksveldwachter van Heel te Abcoude een goede vangst gedaan. Op een landweg onder de gemeente AbcoudeBaambrugge zag hij een auto staan en bij onderzoek bleek hem, dat daarin een met een kleed overdekte brandkast geborgen was. Toen hij den auto met inhoud vorderde, werd hij door twee mannen, die bij het voertuig behoorden. bedreigd, waarop hij zijn revolver trok. De veldwachter slaagde erin den chauffeur met den auto en de brandkast aan te houden. Bovendien bleek later, dat zich in de auto nog een tasch met inbrekerswerktuigen bevond. De tweede ma£. die in gezelschap was van een vrouw, kon ontkomen. De aangehouden chauffeur bleek te zijn de 26-jarige Amsterdammer van C. Uit het onderzoek kwam vast te staan, dat de brandkast te Nieuwer-Amste' was ge stolen. Tijdens afwezigheid van de bewoners, de fami lie van IGaveren, hebben de inbrekers zich Donderdag tusschen kwart over elf des morgens en kwart voor zes des avonds toegang verschaft tot de woning aan de Van Borsselelaan 74 te Nieuwer Amstel. De brand kast stond op de slaapkamer en bevatte eenige spaar bankboekjes, een bedrag van ongeveer f 250 aan baar geld en een aantal bescheiden. Op klaarlichten dag werd de kast, die ongeveer 75 c.M. hoog is, in een auto geladen. Toen de auto met de kast in beslag waren genomen, bleek dat reeds pogingen waren aangewend om de kast te openen. Met dit werk was men naar het schijnt op gehouden. toen de Rijksveldwachter Van Heel nader de. Nog in den lop van dien nacht is de chauffeur Van C. naar Nieuwer-Amstel overgebracht en ter beschikking van de politie aldaar gesteld. De politie meent ook den tweeden dader op het spoor te zijn. f 300 verduisterd. Den laatsten tijd was het op het postkantoor te Heer len meermalen gebeurd, dat zonder dat de beambte aan het loket er iets aan doen kon, postwissels aan de niet rechtmatige eigenaars werden uitbetaald. Zelfs een postwissel van f 175 was al uitbetaald, toen de recht matige eigenaar aan het loket kwam opdagen. Donderdag werd bij de politie weer een aangifte ge daan, dat een postwissel van f 50 verdwenen was. Het onderzoek desd de verdenking al spoedig op een der jongste beambten van het personeel vallen, een 17-ja- rige hulpbesteller, door wien de postwissel van f 50 was besteld. Bij zijn verhoor ontkende hij echter. Een amb tenaar verklaarde evenwel, dat hij den jongen wel dege lijk den postwissel had meegegeven. Bij zijn verder ver hoor gaf de jongen ten slotte toe, dat hij den postwissel verduisterd had. Hij had een mededader, ook een 17- jarige jongen uit Heerlen, die den postwissel had geind. Toen deze een half uur later op het postkantoor kwam, werd hij eveneens gearresteerd. Het bleek, dat de hulpbesteller tot een bedrag van f 300 aan postwissels gestolen had BRANDKAST GEFORCEERD. Gisternacht is ingebroken in de Gereform. Kerk te Zwammerdam. Van den Ouden Rijn af zijn de inbrekers doore en poort gegaan, welke toegang geeft tot de ach ter de kerk gelegen consistoriekamer, waarvan een ruit werd verbrijzeld. De zich in het vertrek bevindende brandkast werd -omgehaald, waarna aan den onderkant een gat werd geboord. De inhoud van drie collectezak- ken tot een bedrag van ca. 150 gld. wordt vermist. Het kerkbestuur was tegen inbraak verzekerd. Ten lokale van den heer P. Kramer hield de tuinbouw- vereeniging „De Toekomst" een algemeene vergadering, die door ongeveer 50 leden was bezocht. De Voorzitter, de heer S. de Boer. opende deze bijeen komst met een woord van welkom aan de opgekomenen en deelde mede. dat deze vergadering belegd was op verzoek van eenige leden, met het doel den toestand in den tuinbouw te bespreken en wel in het bijzonder dien van den groven tuinbouw. Het bestuur was blij. zeide Voorzitter, dat dit verzoek uit de leden gekomen was, en unaniem was het van oordeel, dat het goed was, ge- ten staan, dit minder kost dan wanneer ze aan de markt Spr. wijst op den slechten toestand en oordeelt, dat er wel een schuldige is aan te wijzen, ten aanzien van de steunmaatregelen, die niet voldoen aan billijke eiscnen Die schuldige is de regeering. Een van de onderteeke naars zal een inleiding houden over den toestand in den tuinbouw. Het is de heer P. de Ruiter Cz., die dit doet en die oordeelt 'dat het niet langer aangaat de producten voor niets aan de markt te brengen. De tuinders zijn nu zoo ver gevorderd, dat als zij de producten op het land la ten staan, die minder kost dan wanneer ze aan de markt worden gebracht. Maatregelen dienen daarom getroffen te wordenen spr. raadt aan: staken, in alle oorden. d.w.z. sluit alle veilingen, pleeg overleg met alle afdeelingen. Toeslag op alle artikelen dient de regeering te geven, opdat een loonende prijs wordt verkregen. Do heer Jb. Kramer houdt daarna een beschouwing over den toestand in 't algemeen en wat er gedaan is of niet gedaan is tot steun van den tuinbouw. Spr. wijst daarbij op den steun die aan andere takken van bedrijf wordt verleend, op de vele verzoeken, aan de regeering gedaan, de audiënties, bij den Minister afge legd, en concludeert dat de tuinbouw wel zeer ten ach ter wordt gesteld. De landbouw en andere bedrijven kregen zoo goed als alles, de tuinbouw niets. De deze week gehouden audiëntie van Minister Verschuur, die eigenlijk Verscheur moest heeten. daar hij alle verzoe ken blijkbaar in de prullenmand deponeert, geeft alweer geen uitkomst. De Tweede Kamer is op reces, en eerst in September kan een voorstel in de Tweede Kamer in behandeling komen voor garantie van minimum-prijzen. Spr. verwacht er weinig van. Het geduld der tuinders raakt ten einde. Ze staan er machteloos tegenover, ten zij zij hun macht begrijpen. Wanneer de tuinders hun macht begrepen, zouden ze weten, dat ze de voedselvoor ziening in Nederland gedeeltelijk zouden kunnen stop zetten. We moeten dien kant uit. Al is het een maatre gel, die de tuinders zelf niet wensohen, de tijd en de omstandigheden en de houding der regeering zijn van dien aard. dat dit middel moet worden aangegrepen. De regeering moet hun macht voelen. Als er gemobili seerd moest worden, was er wel geld. Ten slotte ver zoekt hij de vergadering met algemeene stemmen aan te nemen het voorstel, om de zusterverenigingen uit te noodigen, adhaesie te betuigen aan het verzoek aan de L.G.C., de veiling stop te zetten, wat dan tot geheel Noord-Holland kan worden uitgebreid, bij besluit van een algemeene vergadering der Provinciale Commissie, die daartoe haar leden bijeenroept. Na deze uiteenzettingen namen enkele leden aa-n de besprekingen over deze voorstellen deel. De heer W. Muller verklaarde er zioh tegen en was De minister-president, die Dinsdagavond zijn be kende radio-rede heeft gehouden, heeft nu ook nog de sprekende film te baat genomen om zich tot het Nederlandsche volk te kunnen wenden. Hij had daar toe een uitnoodiging gericht tot de filmfabriek Po lygoon te Haarlem en gistermorgen was de histori sche torenkamer van het ministerie van binnenland- sche zaken veranderd in een klein filmatelier. Schijnwerpers stonden opgesteld, kabels lagen over de tapijten en in het midden stond jhr. rar. Ruys de Beerenbrouck achter een katheder Hij sprak met duidelijke stem de volgende rede uit: „De wenschelijkheid van grooterc eenheid en saam- hoorigheid tusschen bevolking en overheid, in een ernstig tijdsgewricht is voor mij aanleiding ge weest. door middel van de radio de openbare mec- ning tijdig vertrouwd te maken met den zorgwek- kenden toestand des lands Weliswaar is den laatsten tijd bij herhaling aangetoond en uiteengezet, hoe zeer de wereldcrisis, van verontrustenden omvang, het Nederlandsche welvaartspeil heeft neergedrukt, doch het is plicht der overheid, ook harerzijds tij dig een beroep te doen op den werkelijkheidszin en het verantwoordelijkheidsbesef van ons volk, dat zich in zijn geheel niet langer aan den teruggang en versobering zal mogen onttrekken en dat zich in zijn levenswijze daaraan zal dienen aan te passen. Daarom heb ik met overtuiging de verwachting uit gesproken. dat het uithoudingsvermogen en de histo risch bewezen veerkracht van het Nederlandsche volk, nu het moet. in staat zullen blijken offers te brengen, welke het algemeen welzijn en de overgang naar een herlevenden en herstellenden toestand eischen." Vanaf vanavond zal in vele Nederlandsche bioscoop theaters deze film te zien en te hooren zijn. Baad weigert de gemeente in een hoogere belastingklasse te brengen. Spoedmaat regelen. Ged. Staten van Overijsel hebben de gemeentebe groting van Lonneker voor het dienstjaar 1932 niet goedgekeurd, daar de gemeenteraad heeft geweigerd te voldoen aan het verzoek van Ged. Staten om de gemeente in een hoogere klasse voor de belasting te brengen. Slechts indien dit geschiedt en in totaal nog f 100.000 op de begrooting wordt bezuinigd, zal goed keuring kunnen volgen. In verband hiermede heeft een deputatie uit den gemeenteraad van Lonneker deze week te Zwolle een onderhoud gehad met Ged. Staten, doch dezen ble ven bij hun standpunt. In verband met het feit, dat de gemeente Lonne ker na 31 Juli geen enkele uitgave meer kan doen, hebben B. en W. maatregelen genomen om ta trach ten, uit de moeilijkheden te komen. Zij hebben den raad in spoedvergadering bijeengeroepen en een be groot ingswijziging voorgesteld, waardoor een bezuini ging van f 100.000 kan worden verkregen. Een bedrag yan ruim f 6G.000 denkt men te vinden in grootere be lastingopbrengst. DOODDE DE MOEDER HAAR 15-JARIGE DOCHTER? Moeder gearresteerd. De politie te Kerkrade heeft een Joegoslavische vrouw aangehouden, wier 15-jarige dochter onder verdachte omstandigheden zou zijn overleden. Volgens verklaringen van getuigen zou de moeder steeds ruw tegen haar dochter zijn opge'reden. Op het lijk, dat reeds in beslag is genoemen, zal ver moedelijk een sectij worden verricht. van oordeel, dat de organisatie der tuinders niet sterk en krachtig genoeg is, om stopzetting der veilingen door te voeren. De tuinders beschikken niet over de noodige weerstandskassen en hij maakt er zich bevreesd over, dat de heele Nederlandsche tuinbouw er niet aan mee zal willen werken. De voorzitter houdt daarna een beschouwing over den noodtoestand, ziet in de nabije toekomst nog weinig licht, hekelt de wijze, waarop de rgeering wel en niet steunt, op de weinige medewerking van deze, de moge lijkheid of wenschelijkheid, dat de Ned. land- en tuin bouw geen inkoopen meer in Duitschland doen, waar voor ons land toch niets meer is te bederven, en vraagt zich af. of er veel met stopzetting der veilingen te bereiken is. Hij zou daarmee toch liever wachten tot de a.s. steunregeling van den Minister bekend is. In sommige tuinbouwgebieden is de toestand op verre na niet zoo slecht is als hier, wat algemeene stopzet ting zou kunnen tegenhouden, terwijl ook andere moei lijkheden zich kunnen voordoen, b.v. als er vraag komt naar een bepaald artikel. De heer Kramer bepleit nader de stopzetting der markt en kapittelt den voorzitter, die in de bestuurs vergadering enthousiast was tegenover dit voorstel en nu terugkrabbelt. De voorzitter zegt echter, dat dit onjuist is en let terlijk wordt geciteerd wat de voorzitter zei: ik hoop. dat het voorstel zal worden aangenomen, en dat het algemeen zal worden doorgevoerd. Na nog eenige deliberatie werd het voorstel, de vei ling stop te zetten en daarvoor adhaesie te vragen bij de zustervereenigingen, opdat het Bestuur van de L.G. C. daartoe een vergadering belegt, en het, dan bij aan neming. in de Provinciale Commissie brengt, met 55 tegen 2 stemmen aangenomen. Nog enkele huishoudelijke zaken werden behandeld, waarna sluiting volgt. Wettelijke garantie van een minimum-prijs. Woensdag hebben afgevaardigden van de R. K., Ghr. en Neutrale tuinbouworganisaties een onderhoud met den Minister van Econ. Zaken en Arbeid gehad, ten einde dezen bewindsman te wijzen op den noodtoestand in den Westfrieschen tuinbouw, zoo ernstig verscherpt door de buitengewoon lage prijzen van de vroege aard appelen. Men deelde ons mee, dat de Minister verklaarde niet blind te zijn voor den ernst van den toestand in West- Friesland en dat de Regeering een steunregeling voor bereidt. welke in September aan de Tweede Kamer ter behandeling kan worden aangeboden. Deze regeling zal gebaseerd zijn op garandeering van een minimum prijs voor bepaalde producten. De afgevaardigden be pleitten een terugwerkende kracht voor deze steunre geling, daar het tijdstip van Noordholland veel te laat was. Een bepaalde toezegging kon de Minister ten dezen echter niet doen, omdat hij de verantwoordelijkheid hiervoor niet op zich kon nemen. Nu de Eerste Kamer het wetsontwerp tot steun aan de varkenshouderij heeft aangenomen, ligt het in het voornemen, de uitvoering met kracht aan te vatten. Een groot aantal voorbereidende maatrege len rijn reeds getroffen, om deze uitvoering te ver gemakkelijken. De heer Louwens zal optreden als regeerings-com- missaris. Voorts zal met den heer Louwens de heer Zwa nenberg uit Nijmegen een belangrijke taak krijgen bij de uitvoering dezer wet Hij krijgt de functie van directeur der varkenscentrale, die eveneens in den Haag gevestigd zal worden. Eén doode, 3 gewonden. Vrijdagmorgen ongeveer halftien is op de Breda- sche baan te Roosendaal een zeer ernstig auto-onge luk gebeurd. Uit de richting Breda kwam een per sonenauto, die bij het uitwijken voor een vracht auto. tengevolge van de gladheid van den weg, slip te, over den kop sloeg en in een tuin langs den weg terecht kwam. De vier inzittenden, de heer Schonk uit Breda, diens echtgenoote en twee bejaarde da mes (familieleden van het echtpaar) werden allen ge wond. Omwonenden en voorbijgangers haalden hen uit den geheel vernielden auto Mevrouw Schonk, die er het ergst aan toe was, weid in de woning van de familie Vissenberg binnengedragen; de beide an dere dames werden opgenomen in de woning van de familie Nijnatten, in welker tuin de auto was terecht gekomen. De dokters Turnhout en Van Wely uit Roosendaal en dokter Smits uit Breda verleenden geneeskundige hulp. Ook verscheen spoedig geeste lijke hulp ter plaatse. De echtgenoote van den heer Schonk is na korten tijd overleden, na voorzien te zijn van de laatste hei lige sacramenten. Haar moeder verkeert in levens gevaar. Zij heeft vermoedelijk een schedelbreuk en inwendige kneuzingen gekregen. De derde dame. een tante, van den heer Schonk, uit Haarlem, was er oogenschijnlijk minder ernstig aan toe. De heer Schonk is er met eenige builen en schrammen af gekomen. De auto heeft vermoedelijk met groote snelheid ge reden, en de weg was door den regen zeer glad. WATERSNOOD IN NEDER-BEIEREN. Wolkbreuk. In Neder-Beieren heeft een ontzettend noodweer ge- heerscht, zooals sedert. 40 jaar niet is voorgekomen. Boven Neunkirchen ontlastte zich een wolkbreuk, die ruim een uur duurde. In de huizen op de markt steeg het water meters hoog. Bij At-zlern spoelde de aarde van de akkers weg en werden de weiden rt modder bedekt. De aardappel oogst is geheel vernield. Groote overstroomingen in den Kaukasus. In West-Grusinië ziji. buitengewoon zware regens gevallen, waardoor een spoorbaan over een afstand van 8 K.M. is verzakt, zoodat het verkeer moest wor den stopgezet. In andere deelen van Grusinië is de spoorbaan zóó beschadigd, dat vijfduizend man noodig waren, om den weg weer te herstellen en het verkeer weder mo gelijk te maken. Op het oogenhlik worden verschei dene boeren vermist. Barometerstand op Zaterdagmorgen 9 uur: 760 rn.il, Vooruitzichten: Veel kans op regen. Temperatuur: 57 gr. F. is 14 gr. C. SCHAGEN's GOEDKOOPSTE FOTOHANDEL. Kodak-, Agfa- Gevaert-, Lomière-, Selioiilms, 6 X 9. 60 cent Hoogglans afdrnkken, 6 X 9, 8 cent Goedkoope en toch nitstekende CAMERA'S. Ontwikkel- en Afdrnkinrichtlng. HOOGZIJDE E 103. SCHAGER HEVIG ONWEER. Het Noord-Westen van Polen is geteisterd door een hevig onweer, dat in vele plaatsen groote schad»; heeft aangericht. Bij Kaliscz is de bliksem in een detachement sol daten, die van een manoeuvre huiswaarts keerden, geslagen. Een infanterist werd onmiddellijk gedood Twee anderen werden zwaar gewond. Verder zijn in andere plaatsen nog vier personei door den bliksem getroffen. Een chique „uitdraagster". Eenige jaren geleden was Mrs. Evelyn Hold een welgestelde vrouw. Zij had in Londen een groot huis en talrijke vrienden. Haar vermogen bestond hoofd-j zakelijk uit Amerikaansche papieren. Toen ze nu door een beurs-catastrophe verarmde, kon ze zóó na tuurlijk niet blijven leven. Ze begreep dat ze ns haar kost moest verdienen, en besloot een uitdi gerij op te richten. Ze bouwde haar zaak op geheel nieuwen grondslag- op. Ze bezat een prat tige auto, die ze nog had kunnen redden. Met des auto, bezocht ze al haar klanten en nam de te koa aangeboden voorwerpen direct mee. Haar klantel zijn al haar vrienden en kennisseen uit de bea kringen van Londen. Mrs. Evelyn Hold bezot paarden-races, mode-shows en andere mondaine i logenheden. Daar treft ze kennissen en knoopt nia we relaties aan. Op dozo niauuK' v» 70 W zaak belangrijk uit. Ze werd ook niet als „uitdrai ster" beschouwd. Nu is haar zaak zóó uitgebreid, dat ze vier helL sters heeft. Allen dames uit de beste kringen, en i hebben ook prachtige auto's. Amerika's schuld aan de slaven. 11 mllliard 332 millioen dollar, Oskar de Priest, het eenige zwarte lid van de Volks» vertegenwoordiging der Vereenigde Staten, diende onlangs een voor: 1 in betreffende de betaling van 30 per maand aan ongeveer 100.000 negers. Hij was op dit plan gekomen naar aanleiding van een berekening, die hij had gemaakt en die wij hiei laten volgen: De volkstelling van het i ar 1930 heeft uitgewezen, dat er in Amerika pl.m. 118000 negers leven, die on der zijn dan vijf-en-zeventig jaar. Minstens honderd duizend hiervan hebben den slaventijd nor meege maakt en werden pas vrij na de proclamatie van Abraham Lincoln. De oude slaven, die bijna allen werkloos zijn, behooren volgens de Priest een pen sioen van dertig dollars te ontvangen. In 1619 bracht een Hollandsch schip de eerste sli ven naar Amerika. In het jaar 1863 waren er drij en-een-half millioen zwarto slaven en 500.000 vriji negers in Amerika. Stellen wij de jaarlijksche vi diensten van elk «'-zer slaven od 50 dollar per je1 Samen zouden ze in de genoemde periode 3 millii 365 millioen hebben opgestreken. Dit bedrag hebbel zij natuurlijk nooit in handen gekregen. Wannee men aanneemt dat het geld gemiddeld 3 zou hel ben opgebracht, dan zou het nu zijn aangegroeid tot 11 milliard 332 'millioen dollar. Oskar de Priest beweert, dat, Amerika verplicht ii die schuld af te doen, maar de volksvertegenwoordi ging was een andere meening toegedaan en verwieri zijn voorstel. Huwelijk onder hypnose. Een zeer ongewone huwelijksgeschiedenis heeft dezer dagen de bewoners van een Californische stad in op winding gebracht. Den 15en Juni werd op het stadhuis het huwelijk van een bekende en gefortuneerde zakenvrouw, miss Mar garet Howard met een rijk mijnenbezitter voltrokken Twee weken later echter verscheen de jon~e eohtgenooti in de grootste opwinding voor het gerecht '-n verlangd! onmiddellijk scheiding, daar zij bij het slui.n van het huwelijk niet over haar vrijen wil had te besci.'kkcn ge had; men had haar. volgens haar bewering, onder hyp nose gedwongen tot het jawoord. Thans, na 16 dage was zij uit deze hypnose ontwaakt. ,.Ik ben ook nu no Miss Margaret Howard," verklaarde zij aan den amb tenaar. „Ik verzoek den reohtbank mij mijn vrijhei weer te geven, die mij onrechtmatig door het aanwen- den van hypnotische middelen is ontnomen." De recht1 bank was echter van oordeel, dat de klaagster de aal- wending van hypnose niet bewijzen kon en dat men te gen zulk een langdurige hynose een niet ongerechtvaar digd wantrouwen koesterde. Origineele reclame. In een huis op een van de grootste pleinen van Chi- cago speelde zich -nlcngs een dramatische scène at Een raam wordt haastig geopend; een touw er aan be vestigd en ijlings klautert eerst een meisje, daarna een jonge man naar beneden. Nauwelijks heeft de laat» ste den grond bereikt, of daar verschijnt aan hetzelM* venster een heer met een van woede vertrokken gelaatj laat zich eveneens langs het touw naar beneden glijden; en vuurt zijn revolver af op het ongelukkige paar, ge lukkig zonder iemand te treffen. Intusschen is er heel wat publiek samengestroomd, en wil vervolger en ver volgden scheiden. Daar beginnen plotseling alle drie lachen en roepen tot de menigte: ..Dames en heeren. is het begin van de nieuwe feuilleton in hef „Chic! News" ïicajo

Schager Courant | 1932 | | pagina 10