De Politiek van Italië. Fa. G. UNIE VACANTIE. Boerderij pl.m. 400 strekkende Meter Slootwerk AlgemeeneVergadering SPORT. S c h a g e n—R u b r i e k. Uit onze omgeving. Staking in Engeland. De staking der mijnwerkers in België. De invoer van boter in Duitschland. Advertentiën. Aanbesteding SL00TWERK. MOTOREN. Loet 62 a Tel. 39. DAMES! yeeft U noy heden op voor den Naai- en Knipcursus G. ANNEVELDT, Wieringerwaarder Sportclub. puike Aardappelen Concertofoon BaLChampêtre Th. IJFF, Geweren Buksen en Patronen het goedkoopste ADRES A SCHAGEN. ADVERTEER7 IN DIT BLAD. struikelt over de dwaze vondsten en 't gezicht wordt nauwelijks tijd gegund weer in normalen, uitgestrekten vorm terug te komen of een nieuwe aanval op de lach spieren wordt ondernomen en telkens met succes. Algemeen Handelsblad: Een uitstekende film, met vlot spel van William Haines als de prijsvech ter en Joan Crawford als Suzie. Een vondst is het uit zenden van den bokswedstrijd per radio, waardoor Suzie en haar luisterende medestudenten op de hoogte worden gehouden... totdat een storing aan den zender iedereen in het onzekere laat of William uitgeslagen is, of na den zesden tel weer overeind gekrabbeld. Het Volk: „De geheimzinnige Hertog" heeft het voordeel, dat zij geestig gespeeld wordt en ons de ge bruikelijke banaliteiten bespaart. IJUO.-SGHOOL. De volgende leerlingen der U.L.O.-school zijn bevor derd van de 3e naar de 4e klas: Antje Waiboer, Anna Paulowna, Suze Koppes, Gerda van Ham en Jantje v. d. Veen te Wïeringerwaard, Foppe Buijl, St. Maartens- vlotbrug, Siem Bakker, Oosterland, Wieringen, Piet Schoorl, Burgerbrug, Koos Veremuien, Trijntje Breg- man, Jan Gootjes en Jan Geuzenboek te Schagen. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Gerardus Martinus. zoon van Xicolaas Sneekes en van Catharina Geertruida Anthonia Ma ria Brugemann. Ondertrouwd: Anthonius Wilhelmus Deutekom, 25 jaren, onderwijzer te Voorhout en Helena Joanna Plukker. 22 jaren, zonder beroep, te Schagen. POLITIE. Verloren: Een portemonnaie met geld. Gevonden: een broche. Zondag a.s. wordt het een drukken dag op het Schagen-terrein aan de Loet. Om 1 uur spelen Scha gen B en Helder D reeds een vriendschappelijke ont moeting. Hierna krijgen we de finale van het Schager- Bekertournooi. te weten Succes IHelder II. Aanvang 2.30 uur. Na afloop van deze ontmoeting spelen de Scha gen a-adspiranten tegen de Helder-adspiranten. Voor waar een mooi programma. Schagen AHelder A en B: D. Arnoldus. J. Peetoom M. Slikker J. Broer A. Slikker C. Tump H. Veenstra J. Steen A. Schoorl R. Ruig A. Oosterbaan. Reserve: P. Boontjes. Schagen B-Helder D (1 uur): T. Bijpost W. Morransart F. Koning P. Bruin C. van Haren J. Gelder l Grootes A. Uitterdijk T. Koomen G. Rempt L. Strijder Reserve: A. Molenaar. WIERINGEN Schoolfeest. De jongste kinderen der R.K. school alhier hadden j.1. Donderdag hun schoolfeest. Dit bestond uit een uit stapje per autobus. Het weer, hoewel niet warm, was toch bij uitstek best. Bezocht werden o.a. Callantsoog. Kamperduin en het speelduin met speeltuin te Schoorl Om 11 uur des morgens was men vertrokken en om half acht kwamen de kinderen weer te Hippolytushoef aan, en allen waren opgetogen over den emotievollen dag. Het feest slaagde dan ook in alle opzichten. Van de naar de 2de klasse R.H.B.S. te Alkmaar ls bevorderd Gré Kaan Nd. alhier. Met de auto. Bij het afleggen van een examen voor autorijden worden nogal eens de smalste wegen gekozen om die te berijden. Zoo verging het j.1. Donderdag ook de be diende van den loodgieter Geusebroek alhier. Toen deze n.1 te Noord-Buren reed, en een aan den weg staanden jongen stier van den heer K passeerde, sprong deze laatste plotseling opzij, zoodat het dier vrij ernstig door de auto werd verwond. De auto werd ook licht beschadigd. Naar men ons later mededeelde, moest de stier worden afgemaakt wegens zijn verwondingen. HIPPOLYTUSHOEF. Vrijdagmiddag om 1 uur vertrokken er 5 bussen met kinderen van de O. L. school te Hippolytushoef naar Schoorl. Onder lustig gezang, nagezwaaid door ouders en kennissen, ging het op reis. Om kwart over 2 kwam men op de plaats van bestemming aan en na een ver- frissching werden de kinderen vanwege het groote aan tal in 2 groepen verdeeld. De eene groep ging het speel duin op en de andere groep ging zich vermaken in den Bpeeltuin. En vermaken deden ze zich. Midden op het duin werd een groote berg gemaakt, meesters werden begraven en juffrouws holden met heele rijen naar be neden. Ook in den speeltuin was het erg leuk met mo lens, wippen enz. Na een uur werd geruild. Om 6 uur werden de rijen weer opgesteld en ging het huiswaarts. De terugreis ging langs Petten, Callantsoog, Burgerbrug. onder de duinen door langs de Van Foreestweg, over Julianadorp weer naar Wieringen .Het geheel mag als een buitengewoon geslaagden middag beschouwd worden. K OE GR AS JULIANADORP. Verloting Oudercommlssie O. L. school 1. Vrijdagavond had in het café „Prins Hendrik" van den heer A. Korsen, de trekking plaats van bovenge noemde verloting. De Voorzitter van de Oudercom- mirsie, de heer Nic. Hoornsman, heette de aanweizgen welkom, zette in het kort uiteen waarom deze verlo ting is gehouden. Hij bracht dank aan allen die op wel ke wijze dan cok. tot het welslagen van deze verloting hebben medegewerkt. De trekking, die bepaald was op 29 Juli a.s., is een week vervroegd geworden om de verblijdende reden, dat alle loten waren verkocht Daarna werden de zegels van de bussen verbroken en r.nm de trekking een aanvang, welke een vlot ver- loon had. Na afloop daarvan werd aan allen dank ge- fc-rjcht voor hunne belangstelling en voor een volgende geleeenheld weer op aller steun gerekend. De prijzen kunnen heden (Zaterdagmiddag) worden afgehaald in het café van den heer Kcssen. Prijzen die over 14 da gen riet zijn afgehaald, vervallen weer aan de Ouder- commisrie, zeedat het zaak is de in zijn bezit zijnde nummers goed na te zien. WINKET. In afwijking van de Arbeidswet is aan de Coöpera- t!—BTïodbakkerii en Verbruiksvereeniging ..d«e Tijd geest" alhier vergunning verleend tot 30 Juni 1933, tot verrichten van voor-arbeid, in het bakkersbedrijf op Maandag tot en met Vrijdag vanaf 3 uur v.m. en op Zaterdag vanaf 2 uur v.m. Tot Molenmeester van den Lagelandspolder is benoemd de heer J. Koster te Winkel. w E E R H U G 0 W A A R U Vrijdagmiddag bevond de heer K., wonende aan het alhier, zich ten huize van een zijner klanten 'on Hondenweg, terwijl zijn gehuurde auto op den wc i-or.d. De daar talrijk aanwezige jeugd kon zich r--' '—en stand van zaken niet vereenigen en duwde --- veel omhaal de auto in de tamelijk breede en v.-egsloot. Gevolg was dat het voertuig door de 1:- .i- --uto van den heer de Groot op het droge moest worden gebracht. Daar de motor vol water was ge- 1 co pon. moest deze eerst gereinigd worden, zoodat de heer K. zijn zakenreis met de auto van den garage houder moest voortzetten. DEN HELDER Man aangereden en gewond. Donderdagavond keerde een arbeider langs het Ka naal naar Den Helder terug. Aangezien het reeds laat was (ongeveer 10 u.) heeft 'n autobestuurder, die eveneens naar Den Helder ging, den man niet ge zien, tenminste te laat, want de werkman werd door de vrachtauto aangereden. De man werd ecnige meters weggeslingerd en kwam terecht in het gras naast het Kanaal. Dit bleek achteraf nog een gelukkige omstandigheid te zijn, aangezien dit den val minder hevig maakte. Direct was de bestuurder van den wagen bij het slachtoffer, die aanvankelijk geheel buiten kennis was, maar allengs tot bewustzijn terugkeerde. Het bleek dat de man een leelijke wond aan zijn rechter been opgeloopen was, en dat ook zijn armen ge kneusd waren. Nadat de chauffeur hem meegenomen had naar Den Helder, heeft de man zich aldaar onder behan deling van een dokter gesteld. Beide Bioscoop-Theaters onder één Directie. Een van de meest hevige concurrenties welke er ooit in Den Helder gevoerd zijn, is toch zeker wel die tusschen het Tivoli-Theater en het Witte Bfoscoop- Theater. Vroeger was de onderlinge strijd nog een graadje erger, aangezien Den Helder zich toenmaals in het gelukkige bezit mocht achten van niet minder dan 5 bioscopen. Dat waren dan, behalve de 2 hier boven genoemde, T.A.V.E.N.U., de „Scala"' en de „Cinema". Met alle drie dezer vermaaksinrichtingen is het den weg- van „sic transit gloria" gegaan. T.A.V.E.N.LJ. zag zich omgebouwd tot een garage voor de Alk- maarsche autobusdiensten, de „Cinema" werd kolenpakhuis, terwijl „Scala" voor eenige weken on der den hamer gekomen is, en dat eertijds eveneens wel een vernederenden ouden dag zal krijgen. Natuurlijk is het geen wonder dat zij één voor één verdwenen. Telt Den Helder een bioscoop-graag publiek, in ieder geval zijn 5 bioscopen toch te veel. En nu vernemen wij dan dat ook het Witte Bios coop-Theater onder leiding zal komen van de direc tie van de Tivoli. Het was ons hekend dat beide inrichtingen één N.V. waren, maar hadden toch niet vermoed dat ze beide onder des heeren Van Twisk's leiding zouden komen. In ieder geval is de zaak nu zoo ver en misschien worden beide bioscopen wel verbouwd tot één groot Cinema-palast of iets dergelijks. Minimale last om den dienst vrijwillig te verlaten. Zooals de lezers zich nog wel zullen herinneren hebben wij verleden week gemeld dat er een schrij ven van de Regeering op Willemsoord was binnne- gekomen waarin vermeld stond dat werklieden die vrijwillig den werfdienst wenschten te verlaten dit konden doen. Tot nu toe is dit aantal echter al heel gering te noemen. Naar wij vernamen moeten er het een stuk of drie zijn Trouwens, het behoeft geen verwondering te ba ren. Zooals de tijden nu zijn zal niemand een vaste lietrekking vrijwillig verlaten, ook al kan hij dit doen met slechts een kleine vermindering van in komen. zooals het geval momenteel is met de werk lieden op de Rijkswerf. Het is de vraag welke maatregelen er nu van hoo- ger hand zullen genomen worden. In ieder geval moet een bepaald percentage van de arbeiders „geloodst" worden en komt dat percentage er niet vrijwillig, welnu, dan zijn er wel andere maat regelen te nemen. Het meest waarschijnlijke is wel dat dan. aller eerst de wachtgelders ontslagen zullen worden, of, wat. ook mogelijk is. eerst contract arbeiders. Het zijn voor vele Jutters bange dagen, want het gaat om het „broodje" en wat is belangrijker ANNA PAULOWNA Bevorderd aan de Zeevaartschool te Den Helder Chr. de Leeuw van de le naar de 2e klasse. Bevorderd aan de M.U.L.O. te Den Helder van de eerste naar de tweede klasse. Nel Witte. De heer H. Jonker, hotel Veerhurg. heeft dank zij de Fa. Van Baaren te Den Helder de beschikking kunnen krijgen over een tweede „Stem van den Reus". Hier door zal men in de gelegenheid gesteld worden de ge- heele kermisviering met de gespeelde muziek en feest- geluiden enz. uit de danstent in het café te volgen. On getwijfeld een attractie die niet aan de aandacht van de kermisgangers zal ontsnappen, LANGEND IJK OUDKARSFEL. Donderdag maakten de kinderen der laagste vier klas sen der o. 1. school hun jaarlijksch schoolreisje, beguns tigd door prachtig zomerweer. Vanuit Oudkarspel werd naar Alkmaar gereden, waar rond de hertenkamp werd gewandeld, en een bezoek aan de apenkooi werd ge bracht. Vervolgens werd naar Bergen gereden, waar bij café-restaurant „Duinvermaalc" in speeltuin en op het speelduin een paar genoegelijke uurtjes werden doorge bracht. Nu werd naar het einddoel getoerd, het strand van Camperduin, waar in de strandtent van den heer Groothoff, een uitstekende gelegenheid voor kinderen, werd aangelegd. Hier hebben de kinderen zich het ver dere deel van den dag vermaakt. Wat hebben ze ge noten van het pootje-baden en van het spelen aan het strand, waarbij de schopjes, die altijd worden meege nomen, hun goede diensten bewezen. Tegen 6 uur werd in groote opgewektheid de terugreis aanvaard; hoe dank baar en gelukkig tevreden over al het genotene kwa men de kinderen terug. Het was weer een prettige, aangename dag geweest Tot slot past nog een woord van dank aan allen, die hebben meegewerkt om de schoolreisjes van dit jaar weer goed te doen slagen, en aan de firma Kok en Tuinman voor de goede verzorging van de bussen. NIEUWE N I EDO F P Onze plaatsgenoot, de heer R. Bangma, gasfitter der gasfabriek N. NledorpWinkel, belast zich gaarne met .de ln ontvangst-name van oude rijwielplaatjes en ander metaal, om af te dragen voor de t-b.c.-bestrijding. Dus inwoners van N. Niedorp en omgeving, gooi uw rijwielplaatjes niet weg. Zie advertentie elders. De jongeheer J. Wit slaagde voor 'net toelatings examen M.T.S te Haarlem, afd Bouw-, Weg- en Wa- terkunde Mej. wed. K. BlokkerGoet alhiev heeft haar woon huis onderhands verkocht aan der» heer M. Bobeldijk te Oosterbeek. Z IJ P E OUDESLUIS. Onze plaatsgenoot, de heer D. A. Jippes, slaagde de zer dagen als nummer één voor het eindexamen H.B. S. te Den Helder. Aan de M.U.L.O.-school aldaar werden bevorderd Jan de Vries van 2 A naar 3 A. en Ger Jonker van 1 A naar 2 A. In de katoenindustrie. Uit Londen, 22 Juli: Hed'enmiddag heeft de federa tie van textielarbeiders te, Burnley een staking afge kondigd als protest tegetfi voorgestelde loonsverlagin gen. Bij deze staking ziïn 15.000 a 20.000 arbeiders be trokken. De staking tfegint morgen. PARIJS ONGERUST. Mussolini heeft een aantal ministers naar huis ge stuurd, zooals reeds gemeld en het spreekt vanzelf, dat dit niet alleen in Italië, maar ook daar buiten groote interesse heeft opgewekt.. Mussolini zelf heeft inplaats van Grandi het mi nisterie van Buitenlandsche zaken op zich genomen en de Italiaansche bladen achten het noodig nog maals den nadruk er op te leggen dat de grondlijnen der Italiaansche politiek door do ministerverandering in geen geval zullen worden veranderd, waarbij zij energiek de anders luidende beweringen in buiten landsche bladen bestrijden. De Italiaansche buitenlandsche politiek gaat den- zelfdcn welbekenden weg voort, aldus dc semi-offi-1 cieclc „Giornalc d'Italia" en wel den weg van vol komen zelfstandigheid, volgens een eigen opdouw- plan, in het kader waarvan dc belangen en rechten van Italië worden gewaarborgd, ter verkrijging van hetere gerechtigdheid voor Italië en de anderen. De overige bladen wijzen in gelijkluidende taal op het feit dat Mussolini de leiding van hot ministerie van buitenlandsche zaken weer op zich heeft geno men, aangezien dc huidige omstandigheden, vooral in economisch opzicht, moeilijker geworden zijn. Ondanks al deze verklaringen, blijft men in Pa rijs ongerust, vooral nu het in Duitschland ook zoo hommeles is. Men legt in Parijs daartusschen ver band, vooral nu de mogendheden in Genèvc nieuwe meoningsverschillen blijken tc hebben. Poincaré heeft een herhaling van zijn overtuiging gepubliceerd, dat Duitschland dc schuld treft voor den oorlog en hij verklaart dc laatste gebeurtenissen te Berlijn uit een veel te concilliante houding, die men tegenover Duitschland aangenomen heeft. Vrienden van oud-minister Tardieu hebben den ex- premier naar zijn mecning gevraagd. Volgens hen verwijt Tardieu zijn opvolger Herriot, dat deze bij de onderhandelingen te Lausanno en Genève zich veel te veel op aansluiting bij Engeland heeft geconcen treerd en Italië daarbij wel wat verwaarloosd heeft. Tardieu heeft als zijn meening te kennen gegeven, dat men nu veel concessies aan Mussolini en Grandi moest doen om tc beletten dat er e^n plan van en tente tusschen Rome en Berlijn tot stand kwam. Ilij zou daarbij tevens gezegd hebben, dat de situatie in Europa nu gevaarlijker is geworden, niettegenstaan de het FranschBritsch consultatief accoord en zelfs niettegenstaande de adhesie die de andere mogend heden daartegenover betuigd hebben. De staking breidt zich uit. Na de mijnwerkers van de Borinage hebben nu ook de mijnwerkers van het bekken van Charleroi zich soli dair verklaard met de eischen der arbeiders van het Centrum. In het aan de mijnwerkers betaalde loon was totdusver ook een tegen lagen prijs berekende hoe veelheid steenkolen begrepen. De arbeiders willen den factor steenkolen uit de lonsberekeningen zien verdwij nen. Verder vragen zij een herziening der laagste loo- nen en der huishu.urwet.. De eisoh luidt: 50 pet. huur minder voor de werkloozen, 25 pet. minder voor de gezinshoofden. Te Farcienes hebben zich weer vrouwenoptochten ge vormd. Gewapend met alterlei huisraadartikelen onthaal den vrouwen sommigen werkwilligen die zich naar de mijnen begaven of er van terugkeerden op een oorver- doovend ketelconcert. De meeste werkwilligen hebben, ajs gevolg daarvan, het werk weer gestaakt. Ook el ders hebben stakers groepjes werkwillige arbeiders ver plicht naar huis terug te keeren. Het water in de mijnen van het Centrum. In het Centrumbekken blijft de staking algemeen. Bijna overal hebben de mijnwerkers, belast met de wa- terloozing en het onderhoud der mijnen, aan het requisi- tlebevel gevolg gegeven. Alleen te Ressaix. waar de communisten vrij talrijk zijn, is dit niet het geval. De ingenieurs trachten nu alleen de pompmaohlnes te doen werken. Het water vult echter reeds een deel der mijn gangen. Ook in de gasfabrieken van Resalen, die de meeste gemeenten van het Centrumbekken van gas voor zien, en nu reeds geruimen tijd stilliggen, durft niemand aan het werk gaan. Een matig tarief en proportloneole contin genten te wachten? De correspondent der N. R. Ct. tc Berlijn meldde: Dc Duitsche landbouwraad en het rijksverbond van de Duitsche industrie hebben dezer dagen besprekin gen gehouden aangaande de kwestie van de boterta- rieven. Hierbij is een ioenaderi t schen de wen- schen van ('.e landbouwkringen en le belangen van de exporteerende industrie tot stand gekomen. De overeenkomst is thans onderworpen aan het oordeel van den rijksminister van landbouw en zal worden gepubliceerd, zoodra deze zijn meening hieromtrent te kennen heeft gegeven. Volgens de Vossische Zeitung kan worden verwacht dat de nieuwe regeling van de botertarieven voon het Duitsche zuivelbedrijf de noodige bescherming zal voorzien, zonder dat hierdoor de beste afnemers van de Duitsche industrie, zooals tot nu toe het ge val was. op overbodige wijze worden gekrenkt. De tot standkoming van een matig en prohibitief werkend tarief, tezamen met proportioneele contingenten, wel ke door de hoogte van de tot nu toe bestaanden in voer zullen worden bepaald, zal ook. aldus do Vossi sche Zeitung, voor Nederland en Denemarken een re den zijn om den strijd tegen de Duitsche waren te sta ken. vooral omdat de mogelijkheden op de Engelsche markt voor deze landen door de resultaten van de conferentie van Ottawa wellicht wijzigingen zullen ondergaan. Marktberichten. E3TERVE3LING SCHAGEN, 21 Juli 19S2. Aanerevoerd: 106.000 Kipeleren: 5254 Kg. f 2.302.40, 55—57 Kg. f 2.40—2.70. 56—60 Kg. f 2.50-3.0Q. 61—63 Kg. f 2.603.10. 6467 Kg. f 3.00—3.40. ongewogen wit f 2.20—2.80. idem, bruin f 2.60—3.30, 1200 eendeieren f 2.10, 7 kalkoeneleren f 4.50, alles per 100 stuks. M EDEMBLIK. 22'Juli. Schotsche muizen f 0.500.70, kl. muizen f 0.95—1.10 per 50 Kg. WARMENHUIZEN. 22 Juli. Aangevoerd: 57600 Kg. aardappelen: schotsche muizen f 1.201.90. drielingen f 1.90—2.20. grove f 1—1.30, bl. aardappelen f 1.601.70, roode kool onverkoopbaar: zil- vernep f 67.50, zilveruien f 1.50—2, zilverdrielingen f 3.90—5.20. NOORDSCHARWOUDE. 22 Juli. Aangevoerd: gr. sch. m. f 11.40. schotsche muizen f 0.902.30, drielingen f 1.70—2.10, eigenheimers f 1.20— I.60, bl. eigenheimers f 1.402.50, spercieboonen f 9.50 II, tuinboonen f 1.80, zilvernep f 5.809.20, drielingen f 5.106.40, zilveruien f 1. kroten f 2.702.90, roode kool f 0.60O.SO, gew. witte kool f 0.70. WINKEL. 22 Juli. Aalbessen f 414. kruisbessen f 36. frambozen f 20 30, aardbeziën f 814, tomaten t 79, peulen f 45. slaboonen f 57. tuinboonen f 1—1.30, aardappelen f 1 2, per 100 pond, kropsla f 12, komkommers f 68, wortelen f 36 per 100 stuks. BROEK OP LANGENDIJK. 22 Juli. Aangevoerd: 160000 Kg. aardappelen: schotsche mui zen f 0.902.60. bl. eigenheimers f 1.70—3.20, direlingen f 1.90—2.50, 22000 Kg. roode kool f 0.60—0.70. 6000 Kg. gele kool f 0.60—1, 2000 Kg. witte kool f 0.60—0.7. 4500 stuks bloemkool I f 9.10—16.50. II f 2.10—3.20. 7000 bos peen f 2.704. 2100 Kg. zilveruien: nep f 8—11.70, drie lingen f 6—6.20, 360 Kg. slaboonen f 10.80—»12.40. AMSTERDAM. 22 Juli. Zeeuwsehe bl. eigenh. f 3.204, id. eigenh. f 33.60, id. eigenh. poter» f 2.40—2.60. id. bl. eigenh. poters f 2.4Ü j —2.60, JJpolder eigenh. f 3 20—J.0O. ToTT]. eig^nheimerSl f 3.20—3.60, id. muizen f 2—3, id. eigenh. poters f 2— 2.40, Andijker muizen f 23. id. kl. muizen f 1.502, Noordholl. bl. eigenh. f 3.203.60, Rijper muizen f 23, Hillegommer zandaardappelen f 45. Westl. muizen f 3.604.40, Westl. kleine muizen f 3—3.20, alles per 106 Kg., Friesche roodstar f 0.751 per H.L. ALKMAAR, 22 Juli 1932. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 82 stapels, wegende 152000 K.G. kaas. waarvar. de prij zen als volgt: Fabrieskaas: 48 stapels kleine f 20. 4 stapels Commissie f 20. Boerenkaas: 14 stapels kleine f 20, 16 stapels Commissie f 22. alles met rijksmerk. Handel matig. ALKMAAR. 22 Juli 1932. Op de heden gehouden Graanmarkt waren ln totaal 70 H.L.'s aangevoerd, als: 47 H.L. gerst f 66.50, 11 H.L. haver f 66.25, 8 H.L. hoonen, w.o. dulvenboonen f 12. 1 H.L. blauwmaanzaad: 1 H.L. diversen en 2 H.L. erwten, w.o. grauwe erwten f 510. Alles per 100 K.G. Handel stug. Molenmeeslers van den NIEDOR- PERPOLDER onder dc gemeenten Oude en Nieuwe Niedorp, zijn voor nemens om aan te besteden. De aanwijs hiervoor zal plaats hebben op Woensdag 27 Juli 1932, des namiddags 2 uur z.t., te begin nen bij het Poldergemaal te Oude Niedorp. De voorwaarden worden bekend gemaakt bij den aanwijs. Inschrijvingsbiljetten in te leve ren bij den Voorzitter, den heer Jn. STAMMES te Nieuwe Niedorp tot en met Vrijdag 29 Juli a.s. Namens Molenmeeslers voor noemd, Jn. STAMMES. Voorz. S. G. WIT, Secr. Norton, electr. f 175 Moto Sacache, electr. f190 Francis-Barnet, electr., '31 f 185 Douglas. '32 f 350 Indian Scout, electr. f 60 UIT DE HAND TE KOOP; met 10 H.A. best Bouwland, in den Groetpolder, gem. Winkel, bij W. BIESHEUVEL, Winkel. Nadere inlichtingen verstrekt Mevr. ROGGEVEEN—Tuttas, Schagen. Wij bieden onzen geheelen voor raad le klasse Dames-, Heeren- en Kinderrijwielen, w.o. kleurrijwielen, aan tegen spotprijzen. Goede ge legenheid voor inruilen. Goedkoope afdeeling: RIJWIELEN met remnaaf 129.50 BUITENBANDEN f 0.85 BINNENBANDEN I 0.50 Stuurtasschen, Pedalen, Kettingen, enz., enz., tegen zeer lage prijzen. OUDESLOTSTRAAT, SCHAGEN. A.s. WOENSDAGAVOND om half acht o.t., bij VAN DER WOUDE. HET BESTUUR. Te koop: f 1.50 per zak en een INDIAN SCOUT, opnieuw gelakt en gemon teerd. Uit, prijs f 120.—. Ook gene gen te ruilen voor lichteren motor. Adres: P. BROMMER, Oosterland 31. Wieringen. Gedurende de kermis muziek van le van den heer Willemse. Bij gunstig weder in den muziektuin DIRKSHORN. Voor OUDE RIJWIELPLAATJES enz. worden aangenomen voor de T.B.C- oestrijding. door R. BANGMA, Nieuwe Niedorp.

Schager Courant | 1932 | | pagina 6