AlftlEEi Billis- BLUE BAND Plaatselijk Nieuws. Uitgevers: N.V. viu TRAPMAN Co, Schagen. Harddraverijvereeniging „West-Fri 'and" Hoofdbestuur Holl. Mij. van Landbouw Een officieele ontvangst ten Raadhuize. van de 10 moeders konden Blue Band niet van natuurboter onderscheiden VERSCH GEKARND dood» - he« Woensdag 27 Juli 1932. SC1ACE1 75ste Jaargang No. 9113 COURANT. h, echt* •vekesj erwiil! n d« boo»| d on. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tentiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. No 20. Prijs per 3 maanden fl.80. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN* TIëN van 1 tot 5 regels f0.85, iedere regel meer 15 cent (bewijsno. Inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend^ EERSTE BLAD DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN Grootsche plannen voor volgend jaar. De algemeen vergadering van de Harddraverijver eeniging „Westfriesland" werd gisteravond in het lo kaal van den heer H. Raven gehouden. Een 16-tal leden was aanwezig. Voorzitter, de heer A. C. Roggeveen, opende de ver gadering, waarna de secretaris, de heer J. H. Schene, de notiilen las, ze worden onder dankzegging goed gekeurd. Door het gemeentebestuur was bericht ingezonden dat wederom een subsidie van f200 was toegekend. Mededeeling wordt gedaan van de oprichting van den bond van kortebaandraverijvereenigingen, met het doel de belangen der kortebaandraverijvereeni gingen te bevorderen en onregelmatigheden te kee- ren. Onze vereeniging is tot den bond toegetreden. In het jaarverslag van den secretaris wordt gewag gemaakt van het succes der draverijen in het afge- loopen jaar. De finantieele toestand der vereeniging is niet zoo gunstig, wat jammer is in verband met het a.s. 50-jarig jubileum en de secretaris wekt dan ook de leden en de donateurs op de vereeniging krach tig te steunen. Waardeerende woorden werden gewijd aan de nagedachtenis van het overleden jurylid, den heer Jb. Stammes. De Voorzitter dankt den Secretaris voor zijn uit muntend jaarverslag. De rekening van den penningmeester, den heer A. Zijdewind, wordt nagezien door de heeren S. Bier man en M. Wissckerke. Bij monde van den heer M. Wi'sHrkorko wordt gerapporteerd dat alles in orde is v-n ouden; de ontvangsten bedroegen f 1656.42, de uit gaven f 1548.60, batig saldo f 107.82. Vorig jaar bedroeg het batig saldo f203.92. Met dank aan penningmees ter en commissie van onderzoek wordt de rekening goedgekeurd. De periodiek aftredende bestuursleden, de heeren A. Zijdewind en Jb. de Veer. worden met op een na algemeen stemmen herbenoemd. Beide benoemden nemen deze benoeming aan. Door het bestuur wordt voorgesteld om ook dit IJaar weer te houden een voormiddagdraverij en een namiddagdraverij. De prijzen voor de voormiddag draverij te bepalen op f100, f50 en f25, die voor de namiddagdraverij op f300. f150. f75 en f25. Het to taal dezer bedragen is f 100 minder dan van vorig jaar, wat verband houdt met den minder gunstigen finantieelen toestand der vereeniging en met de plan nen voor volgend jaar, wanneer de vereeniging haar 50-jarig bestaan herdenkt. De draverijen te houden op Dinsdag 27 September. Algemeen gaat de vergadering met deze bestuurs voorstellen accoord. Het 50-jarig bestaan der vereeniging. Bij de rondvraag informeert de heer Wissekerke naar de plannen die bestaan voor volgend jaar. De Voorzitter deelt mede, dat volgend jaar het 50- jarig bestaan der vereeniging zal worden gevierd. Met groote zekerheid zal onze vereeniging daarbij den steun van de Ncd. Harddraverij- en Renvereeni- ging genieten, terwijl gehoopt wordt dat ook plaatse lijke vereeniging „Westfrieslandzullen steunen. In dat geval zal het vijftigjarig bestaan zeer luisterrijk worden herdacht Dat 't kampioenschap ons zal worden toegekend, kan met vrij groote zekerheid worden ver wacht en het is dan de bedoeling om twee dagen harddraverij te houden. Den eersten dag de gewone harddraverij dag en den tweeden dag de kampioens draverij, waarbij draverij zal worden gehouden van de snelste paarden uit het land, daartoe uitgenoodigd. Naast den kampioensprijs zal dan echter een eersten prijs van f 1000— dienen te staan. Na deze mededeeling, gedenkt de Voorzitter het overleden jurylid, den heer Jb. Stammes, die zoovele jaren met zijn deskundigheid op het gebied van dra versport de vereeniging heeft gesteund. Diens heen gaan, zegt spr., zal onze vereeniging als een groot ge mis gevoelen, hij ruste in vrede! Hierna volgt sluiting. AUTO-RIT OUDEN VAN DAGEN. Naar wij vernemen, worden thans weder pogingen aangewend voor het organiseeren van een autorit voor ouden van dagen. Zij, die hiervan willen profiteeren, kunnen zich vóór 10 Augustus a.s. opgeven btf den heer Bos, huize „Avondrust", alhier. EEN NIEUWE KEGELCLUB. Maandagavond werd in hotel Vredelust opgericht de Schager Kegelclub. In het bestuur werden de na volgende leden gekozen: H. Willemse, voorzitter; P. Roep, secretaris; D. Klos, penningmeester; de heeren F. Poorter en J. de Wit, commissarissen. De S.K.C. zal in den vervolge eiken Maandag ke gelen van 8 tot 11 uur. ALS HET KALF VERDRONKEN IS De zoo onmisbare verkeersspiegel op 't hoekpunt Loet—Heerenstraat, is geruimen tijd reeds tengevolge Vfn-een E50tsin« in (,isorde. Men wacht met de her stellingen zeker tot nr een verkeersongeval. Dok hier: „Als 't kalf verdronken is, dempt men den pufi r Dinsdagmiddag ten 4 ure had ten raadhuize alhier de officieele ontvangst plaats van het hoofdbestuur der Hollandsche Maatschappij van Landbouw, welk bestuur in verband met een op heden, Woensdag, te houden excursie naar de Wieringermeer, des Dinsdags avonds in hotel „De Beurs" van den heer C. Boontjes, vergaderde. Het Dag. Bestuur onzer gemeente, burgemeester en wethouders en de gemeente-secretaris, waren ter ont vangst aanwezig van vele leden van het Hoofdbestuur der Hollandsche Maatschappij. Slechts een paar leden waren verhinderd, terwijl de voorzitter, de heer Dr. KL J. Lovink, doore en onverwachtsohe reis naar het bui tenland, niet aanwezig kon zijn. Mede was tegenwoordig de heer Ir. G. Veenstra, rijk-s landbouwconsulent voor deze provincie. Het welkomewoord van den burgemeester. Als alle aanwezig plaats hebben genomen, heet Bur gemeester Cornelissen allen hartelijk welkom en zegt: Geachte leden van het Hoofdbestuur van de Hol landsche Maatschappij van Landbouw. Teen de heer Blaauboer, onze wethouder, mij er on langs van in kennis stelde, dat Gij het voornemen nadt, alhier Uwe vergadering te houden, begroette ik -leze tijding met ingenomenheid. Aangenaam is het dan ook het Dagelijksch Bestuur, U ten raadhuize te ontvan gen en mij. om U een kort welkomstwoord toe te spreken. Uw bestuur en deze gemeente zijn elkander niet vreemd. Toen heer Blaauboer mij Uw maatschappij noemde kwamen onmiddellijk in mijn herinnering op de aangename dagen van den nazomer van 1920, toen Schagen de plaats was, waar Gij Uw groote tentoon stelling hieldt. Nog levendig staat mij voor den geest al het belangwekkende en leerzame, daar geboden en dat Uw tentoonsteling zelfs zoodanig in den lande de aan dacht trok, dat Hare Majesteit de Koningin deze met een bezoek vereerde, moet wel een groote voldoening voor U zijn geweest. Dit alles is echter slechts een herinnering aan geluk kiger dagen. Hoe anders zijn de tijden geworden. Ik behoef U niet te zeggen, in welken toestand de land bouw verkeert, welke verliezen de tuinbouw lijdt, hoe danig alom de werkloosheid Is. Gij weet dit nog beter dan ik, doch, U dit voor oogen stellende, zal het U duidelijk zijn, welke tijden deze gemeente thans door maakt. Schagen een belangrijke marktcentrum, bestaat als het ware van den boerenstand en, als bij dezen de welvaart verdwenen is. kan ook voor deze plaats van gulden tijden geen sprake zijn. Groote werkloos heid, zaken waar thans weinig omgaat, en daardoor steeds dalende Inkomsten bij immer stijgende uitgaven, welk een andere tijd dan 12 jaar geleden. Maar tocfh houd ik mij ervan overtuigd, dat na dit alles een betere tijd zal aanbreken, voor land- en tuin bouw en dus ook voor ons. Mogen de kanaalplannen en de droogmaking van de Zuiderzee onze gemeente datgene geven, wat men er zich van voorstelt. Ik heb gezegd. Applaus. Het antwoord van den onder-voorzitter. De heer K. Kuiper, Oostwoud. onder-voorzitter van het Hoofdbestuur der Hollandsche Maatschappij van Landbouw beantwoordt dit welkomswoord en zegt dat het Hoofdbestuur buitengewoon aangenaam getroffen is door deze welwillende ontvangst door het gemeentebe stuur ten raadhuize. Spr. moet dan allereerst veront schuldigen den voorzitter van zün bestuur, den heer Dr. Lovink. die plotseling door een buitenlandsche reis, ook voor den landbouw, verhinderd is aanwezig te zijn en waardoor spr. dus vanavond de vergadering van het Hoofdbestuur zal leiden. Spr. deelt mede. dat het voor nemen bestaat om morgen, Woensdag, een excursie te houden naar den Wieringermeerpolder, want dat het Hoofdbestuur de z.i. goede gewoonte heeft om jaarlijks eens een bezoek aan dezen polder te brengen. En het kon bijna niet anders of het oog viel direct op de gemeente Sohagen. als plaats waar het Hoofdbestuur den avond te voren zou vergaderen. Schagen is het centrum van een belangrijk gebied, waar landbouw en veeteelt als regel bloeien en Schagen en omgeving vormt dan ook een uitgestrekt werkgebied van de maatschappij. Spr. brengt in herinnering de vriendelijke ontvangst die de Maatschappij in 1920 in Schagen te beurt viel en waar eigenlijk op deze ontvangst ten raadhuize thans niet was gerekend, doet deze vriendelijke ontvangst van den burgemeester en de overige leden van het Dag. Bestuur der gemeente buitengewoon prettig aan. Spr. wijst ver der op het groote belang dat onze gemeente heeft bij de drooggelegde gronden en wijst er op dat Schagen reeds jaren lang de bakermat van het landbouwonder wijs in deze omgeving is, doordat n.I. hier is de rijks- landbouwwinterschool, een inrichting, die dank zij de eminente directeuren die er steeds aan het hoofd staan van groote beteekenis is voor onzen landbouw en die onze toekomstige voormannen der organisaties zal ver schaffen. Voorts heeft Schagen in de laatste jaren nog een belangrijke stichting op landbouwondrrwijsgebied gekregen, n.1. de landbouwhuirboudschool die de vrou wen meer liefde voor en kennis van den landbouw zal In deze tijden van bezuiniging nu de boterprijzen stijgen - is Blue Band een ware uitkomst. Waarom zoudt U dus geen Blue Band koopen? Blue Band wordt gemengd met 25% allerfijnste Roomboter onder Rijkscontröle. Koopt Hol lands beste Standaardmerkl bijbrengen. Al die zaken zijn voor deze gemeente en de omliggende landbouwstreek van groote beteekenis en het is dus zeer begrijpelijk dat er contact bestaat tus- sehen de gemeente Schagen en onze Maatschappij en het behoeft dan ook niet vreemd te klinken, dat de Hollandsche Maatschappij af en toe in deze gemeente wenscht te vertoeven, temidden van het gemeentebe stuur, dat blijk geeft oog voor den landbouw te hebben. Waar de burgemeester in zijn welkomswoord sprak over den tegenwoordigen toestand in den landbouw, zegt spr. dat het begrijpelijk is dat de Holalndsohe Maatschappij daar dagelijks mee heeft te doen, dat het voor de Hol landsche Maatschappij druk en hard werken is om te redden, wat nog te redden is. Wij hopen, dat mede door onze pogingen weldra weer een beteren tijd zal aan breken en dat ook deze gemeente dan weer van de wel vaart en bloei van den landbouw zal profiteeren. Spr. is overtuigd dat het eventueel aan de medewerking van dit gemeentebestuur niet zal ontbreken, wanneer het mo gelijk is den landbouw te helpen. Spr. dankt nogmaals voor dei vriendelijke ontvangst en hoopt dat het de ge meente Schagen wei moge gaan en zij straks weer het centrum zal vormen van een bloeiende en welvarende streek. (Applaus). Den aanwezigen wordt een glas wijn en een sigaar aangeboden en nadat men een poosje onder gezelligen kout bijeen is geweest, verlaten weldra de gasten ons raadhuis, omdat, zooals de heer Kuiper opmerkte, er nog „gewerkt" moest worden. VERGADERING HOOFDBESTUUR HOLL. MIJ. VAN LANDBOUW. Dinsdagavond werd alhier de vergadering gehouden' van het Hoofdbestuur der Holl. Mij. van Landbouw. Vastgesteld werd de agenda voor de Algemeene Ver gadering der Maatschappij, die 17 September a^s. te Rotterdam gehouden zal worden. Deze vermeldt, behalve de openingsrede door den Voorzitter, enkele verkiezingen, o.a. die van een lid van het Hoofdbestuur; van een lid der Financieele Commissie, waarvoor de volgende voordracht is opge maakt: 1. C. Kramer Glijnis te Stompetoren, 2. G. van der Molen te Vlaardingen, 3. Mr. J. W. van der Poel te Gorinóhem; alsmede de verkiezing van een Com missaris der Onderlinge Brandverzekering. Daarnaast zal de Algemeeene Vergadering in Sep tember hebben vast te stellen de Wet der H. M. v. L. en het reglement van Orde voor de eerstvolgende 10 jaren. De betreffende voorstellen tot wetswijziging zijn aan de afdelingsbesturen verzonden. Vervolgens werd besproken een definitief vastgesteld rapport van de door het Hoofdbestuur j.1. October 1931 ingestelde crediet-commissie. Deze Commissie be staat uot de heeren P. Stapel Cz, te Hoogkarspel, Jm«

Schager Courant | 1932 | | pagina 1