Uit onze Omgeving. Fa. Gebr. ROTGANS - Predikbeurten. HOOGWOUD Uitslag van de op 26 Juli j.1. gehouden aanbesteding: bouwen openbare lagere school met 3 lokalen, rijwiel bergplaatsen, onderwijzerswoning met kelder, speel plaats, afrasteringen enz. met bijbéhoorende werken voor het Openbaar Lager Onderwijs, aan den Dorpsweg op het bestaande schoolterrein te Aartswoud, volgens ontwerp, detailteekeningen, omschrijving en nadere aanwijzing van den arhcitect D. Saai Cz. te Alkmaar. A. In massa zonder glas-, verf en behangwerken met 80 vaklieden uit de gemeente Hoogwoud; B. In massa zonder glas-, verf en behangwerken met vaklieden vrij naar keuze; C. Glas-, verf- en behangwerken met 80 vaklieden uit de gemeente Hoogwoud; D. Glas-, verf- en behangwerken met vaklieden vrjj naar keuze. Ingeschreven werd door: K. Bakker, Bobeldijk, A f 28000, B f 28000; B. Glling en Zn., Zuidermeer. A f 27875, B f 27568; Gebr. Kraak, Haarlem, A f 27814; Fa. J. den Das en G. J. Schuit, Bergen (N.-H.), A f 26666, B f 28666; C. Noort, Bergen, A f 32459, C f 2340; F. Deurloo, Andijk, C f 1623. D f 1500; Y. Kroonenburg, Heiloo A f 31850, B f 31850; Fa. Gebr. Kuijpers, Surhulsterveen, A f 26478, B f 26178; J. Schot, Lutjewinkel, C f 1650; D. Wesselius, Alkmaar C f 1600; K. Kooistra en J. Meijer, Schagen, C f 2135, D f 2135; H. Jongedijk, Leeuwarden, A f26800; D. Reek, Twisk, C f 1697; L. Scheepmaker en W. Schipper. Alkmaar. C f 1800, D f 1800; H. Veluwen- kamp, IJmuiden, C f 1836; C. Hinke, Spierdijk, C f 1515; Lodder, H. Blanken en P. Houtkooper, Nieuwe Niedorp B f 33214; Fa. A. Kingma, Leeuwarden, A f 28150. B f 28150; L. Boomsma, Slootdorp, Wierin- germeerpolder C f 2445; S. Sjoers, Drachten A f 27730, B f 27730; J. Moeijes. Obdam, A f 2989S, B f 29895; J. Kooijman, Kolhorn, C f 2389, D f 2300; W. Nierop en K. Klein, Midwoud-Nibbixwoud, A f 23996, D f 1573.86; H. de Vries, Harenkarspel. A f 32000; W. Kistemaker, Dirkshorn, C f 266S, D f 2396; J. Ruiter. Ooperdoes, A f 28945, B f 28945; P. Volger, Spanbroek, C f 1998; J. Faus, Nieuwe Niedorp, A f 29858, B f 29858: A. J. de Koning, J. Wit en C. Appelman, Wognum, A f25252; N. Hoogzaad, Spanbroek, B f 27924; E. Appel en K. Pronk, Wognum, A f 27812, B f 27612; Jb. Ursem en J. de Lange. Opmeer-Spanbroek A f 27400; Joh. van Harskamp, Oterleek, A f 29700, B f 29700; Fa. J. van Riel en Zn., Hoorn. B f 31177; Alb. Glas, Benning- broek, C f 1333; J. Braakman, Spanbroek, C f 1798: G. Botman en G. Jorritsma, Blokker, B f 29719; F. Schouten. Blokker, A f 24500, B f 24500; R. Boon en Burger. Blokker en Andiik, C f 1935; Gebr. Schutte, Weere, A f 27985. B f 27945; J. Kuin en C. Smak, Sijbekarsoel-Twisk. C f 1655, D f 1655; N. Baltus, Ob dam. f 1597; G. Konhig, Schagen, A f 31890, B f 31490; W. Uitterdiik, Schagen, A f 28540; A. Breed, Hoogwoud. D f 1690; Koorn en De Jong. Medemblik, A f 26030, B f 25830; J. A. Bot, Medemblik. A f 31790; H. Bakker en J. Reek, Midwoud-Oostwoud C f 1573.86, D f 1573.86. Ingekomen waren 48 inschrijvingsbiljetten. Gunning aangehouden. Voor de vacature van onderwijzeres aan de openbare lagere school in de Kerkelaan alhier hebben zich 63 sollicitanten aangemeld. Onze plaatsgenoot A. Benit Jz. aan de Langereis al hier werd bevorderd naar de vierde klasse van de ge meentelijke Handelsschool te Alkmaar. Onze plaatsgenoot G. Stapel Jz. te Lambertsohaag werd bevorderd van de 2e naar de 3e klasse van de R.H.B.S. te Hoorn. Onze plaatsgenoot J. P. Blankman aan de Langereis alhier werd bevorderd van de 2e naar de 3e klasse van de R.H.B.S. te Hoorn. Van de ingeschrevenen voor den dienstplicht der lich ting 1933 dezer gemeente zijn tot gewoon dienstplichtige bestemd: Pieter Gerrit de Boer, Petrus Cornelis Conijn, Wijnand Deutekom, Cornelis Nicolaas Groot, Joannes Jong, Simon Petrus Klaver, Johannes Jacobus Pater, tot buitengewoon dienstplichtige: Petrus Johannes De ken, Klaas Donker, Floris Groot, Nicolaas Hoogland. Nicolaas Portegies, Andries Rempt, Gerrit Sohekker- man en Nicolaas Wit, en niet voor inlijving aangewezen Wilhelmus Beers, Jacob Benit, Arie Groot, Maarten Groot, Nicolaas Groot en Johan Manshanden. Door de N.V. Bataafsche Import Mij. te 's-Graven- hage is aan B. en W. dezer gemeente vergunning ge vraagd, tot het oprichten van een benzineinstallatie met een ondergrondsch reservoir en bovengrondsche aftap inrichting in op het perceel Dijkbuurt F 23a (J. de Vries) kadastraal bekend gemeente Hoogwoud, sectie A no. 1297. Z IJ P E SCHAGERBRUG. Met ingang van 1 Augustus a.s. zal de eerste postbe stelling voor de wijken 't Buurtje, Ruigeweg, Belkmer- weg, Stolpervlotbrug en Stolpen komen te vervallen. Voor het dorp Schagerbrug en de beide wegen langs ;de Grootesloot blijft deze bestelling gehandhaafd. Ten gevolge van verkeerde voorlichting blijken ver schillende menschen alhier in de veronderstelling te :verkeeren. dat de rijwielbelastlngplaatsjes voor 1932 '1933 f 7.50 zullen kosten. Nadrukkelijk wordt er de aandacht op gevestigd, dat 'de kosten, evenals vorig jaar, f 2.50 bedragen. ST. MAARTENSBRUG. Naar wij vernemen bestaat het voornemen op 10 Aug. s.s. een autotochtje te maken met de ouden van dagen uit de wijk St. Maartensbrug en St Maartensvlotbrug. •Behalve een bezoek over Haarlem naar Schiphol, zullen zoo mogelijk eenige mooie plekjes van Noord-Holland worden bezichtigd. Den ouden van dagen staat dus weer teen mooi tochtje te wachten. En wanneer er nu maar ,flink op de lijsten zal worden geteekend, welke bij de ingezetenen zullen circuleeren, is het welslagen dunkt 'ons verzekerd. Ingaande 1 Aug. a.s. wordt de 1ste buitenbestelling in de wijk St. Maartensbrug en St. Maartensvlotbrug op geheven. Deze wijken ontvangen dus voortaan één be stelling per dag en wel na aankomst van tram 12.30 uur. De twee kombestellingen voor St. Maartensbrug blijven (bestaan. LANGEND1JK ZUIDSCHARWOUDE. Bq den Minister van Onderwijs, K. en W. is voor gedragen om als Kweekelinge te worden geplaatst op de Rijkskweekschool voor Onderwijzers(essen) te Alk maar J. C. du Burck alhier. Uit Broek op Langendijk zijn, naar ons werd mee gedeeld, een 10-tal arbeiders geplaatst bij de Rijks werkverschaffing aan de Schipbeek in Overijsel. We vernemen nu, dat ook het gemeentebestuur van Zuid- scharwoude zal trachten, daar enkele werkloozen ge plaatst te krijgen, 't Is te hopen, dat men niet te laat komt ('t is al meer gebeurd) en er voor de werkloozen arbeid kan worden gevonden. De afd. van den Bond van Arbeiders in het Land en tuinbouwbedrijf heeft een afwijzende beschikking gehad op haar verzoek 2 arbeiders toe te voegen aan het orgaan voor de arbeïdsbemidedling. Men vraagt zich met eenige bevreemding af, op welke motieven men een dergelijk verzoek afwijst, dat toch voor de betrokken werkloozen van belang kan zijn en dat voor de gemeente geen enkel nadeel kan, opleveren. De heeren Rutsen en Van Exter zullen het huis, bestaande uit 2 woningen, achter het Postkantoor af breken en er een nieuw gebouw, geschikt voor 2 huisgezinnen, stichten. B. en W. hebben op het. verzoek van den heer S. Hansma, om een hecte luchtoven in zijn bakkerij te mogen plaatsen, gunstig beschikt. Men deelt ons mede, dat tijdens de groote vacantie de bestaande privaten in de o. 1. school, die nog van ouderwetsche en primitieve inrichting zijn (tonne tjes, die op zijn tijd worden geleegd), zullen worden vervangen door waterclosets van het nieuwste sy steem. De heer H. Metselaar is reeds begonnen met het noodige metselwerk te verrichten, terwijl de heer Olthoff het andere werk zal doen. Dit zal een flinke verbetering worden en ter bevordering van de „hy giëne in school" ongetwijfeld toe te juichen. Het aantal winkels, dat in deze gemeente bijzonder groot is, is aan het verminderen Den laatsten tijd zijn er niet minder dan 4 opgeheven: 2 manufactu ren- en 2 kruidenierswinkels. Het oude winkelgebouw van de coöperatie ligt thans tegen den grond. Bij de afbraak is wel gebleken dat het bouwen van een nieuwen winkel geen overbodige luxe is. Veel bleek geheel verteerd en vergaan. Een oud huis kan echter lang hangen. Dit bleek ook hier. 't Heele gebouw was ook heel oud. Eerstdaags wordt begonnen met het leggen van de fundamenten voor een nieuwen winkel. NOORDSCHARWOUDE. Dinsdagavond vergaderde de federatie van de S.D.A.P. Langendi'k met het bestuur van de afdee- ling St. Pancras. Als secretaris der federatie werd gekozen de heer A. Jonkers te Oudkarspel. Er werd besloten deel te nemen aan de demonstratie a.s. Zondag te Alkmaar tegen het Welterrapport. Besloten werd zich Zondag aan te sluiten om 2 uur namiddag bij de pl.m. 300 fietsers vanuit Schagen en omgeving. Voor land- en tuinbouwers is ter opwekking een circulaire gedrukt, welke nog deze week verspreid zal worden. De heer J. v. d. Abeele was verzocht Woensdag avond als afgevaardigde in Hoorn te komen teneinde aldaar met de gevormde commissie voor steun aan land- en tuinbouwers middelen te beramen wat in deze gedaan kan worden. Wat de Internationale meeting voor den vrede te Arnhem betreft, werd beslóten eerst de verkiezingen in Duitschland af te wachten. Betreffende de komende Kerstvergaderingen werd besloten dat iedere afdeeling nog'nader zal bespre ken. Woensdag werd het schoolfeest van de groote kin deren der R.K. school gehouden. Met autobussen werd een reisje gemaakt naar Amsterdam, waar de ver schillende bezienswaardigheden bezichtigd werden. Heden, Donderdag wordt door de kleinen een uit stapje gemaakt naar Schoorl en Bergen en twijfelen wij er niet aan of ook dezen dag zal prettig doorge bracht worden. ANNA PAULOWNA Loop der bevolking. Ingekomen: P. Hijman van Leiden; A. Boelen van Wieringen; mej. a. Xijenhuis van Schoterland. Vertrokken: D. Krabman naar Zijpe; R. Dekker en echt. naar Beverwijk; mej. M. A. Koopman naar Zijpe. Burgerlijke Stand. Geboren: Iene. zoon van K. Bergsma en D. Veen- stra. Henricus Martinus Maria, zoon van M. J. Kolster en C. C. M. van Emmerik. Johannes, zoon van M. Amat en J. W. M. Toorenburg. Franciscus Bernardus, zoon van J. Zw'rs jn C. P. van Loon.. Ondertrouwd: J. L. Asse'man en J. Otten. J. N. Leijen en J. C. Pennekamp. Getrouwd: P. Lont en Chr. Hoogmoed. Overleden: R. Bakker, wed. van A. Roozelaar, oud 64 jaar. Bouwvergunningen. B. en W. verleenden vergunning aan H. Meilink aan den Stoomweg voor het bouwen van een schuur en aan C. W. Zuilhof aan den Stoomweg eveneens voor een schuur. Politie. Gevonden: Een vulpotlood. SINT PANCRAS Zooals bekend is. besloot de tuinbouwvereeniging „De Toekomst" te Zuidscharwoude, adhaesiebetui- ging aan de bij de L-G.C. aangesloten zustervereni gingen te vragen, teneinde het veilingsbestuur het initiatief te doen nemen voor een actie, ten doel heb bende het stopzetten der veilingen in geheel Neder land. Met dat onderwerp was door tuinbouwvereeni ging te St Pancras een vergadering bijeengeroepen, die goed bezocht was en waar uitvoerig over dit on derwerp werd gediscusieerd. Er waren er onder, die er vierkant voor, anderen, die er even overtuigd te gen waren en dan nog een aantal, die tot de onver schilligen konden gerekend worden, nóch voor, nóch tegen, blanco-menschen van het type van 'n midden man, van wien De Genestet zegt: ..wat heb j'er an?" De eindconclusie van de stemming was, dat, op grond van reglement en statuten, het voorstel adhaesie te betuigen, werd verworpen. We vernemen, dat het nog de vraag is, of er wel voldoende adhaesiebetuigingen zullen inkomen, om de L.G.C. te verplichten een ver gadering uit te schrijven ter behandeling van dit on derwerp. Geslaagd voor akte Nuttige Handwerken Mej. B. Hei nis alhier. WIERINGEN Winkelsluiting en venten tijdens kermis. In verband met de kermis worden belanghebbenden er - aan herinnerd, dat volgens de winkelsluitingsveror dening de winkels in de kom van Hippolytushoef op de kermisdagen voor het publiek gesloten moeten zijn tus- sohen 2 en 5 uur voormiddags. Dit wil dus zeggen, dat de winkels 's nachts tot 2 uur open mogen zijn. Op den Zondag moeten de winkels gesloten zijn tot 's middags half vier. Voor het venten in de kom van Hippolytus hoef gelden dezelfde bepalingen, Zondags echter niet ten aanzien van geringe eetwaren. Aanbesteding-en. Op 26 Juli zyn ten raadhuize door Burgemeester en Wethouders de volgende aanbestedingen gehouden: I. aanleg gedeelte rioleering in de Elft. Ingekomen zes inschrijvingen. Gegund aan D. en S. Lont voor f 1.34 per M. riool, f 17.95 per straatkolk en f 30 per schepput; n. Schilder- en behangwerk onderwijzerswoning Oosterland. Ingekomen vijf inschrijvingen. Gegund aan Jb. Lont Pz. voor f 265 binnenwerk en f 50 buiten werk; III. Schilderwerk O.L. school Elft en Waaggebouw. Ingekomen vier inschrijvingen. Gegund aan Gebr. N. en J. Lont voor f 200 schoolgebouw, f 30 onderwijzers- woning en f 30 waaggebouw. Benoeming schoolhoofd Oosterland. De voordracht aan den Raad voor deze benoeming luidt als volgt: 1. J. Lammes te Amsterdam; 2. H. J. C. van der Snoek te Middelburg; 3. H. O. Nuijs te Winterswijk. De bouw van eenige kleedlokaaltjea bij de zwemgele- genheid te De Haukes is na onderhandsche prijsopga ven opgedragen aan P. Doves te Westerland. Do Rechtbank te Alkmaar. Het gemeentebestuur van Wieringen heeft adhaesie betuigd aan het protest van de gemeente Alkmaar te gen de voorgenomen opheffing der arrondissements rechtbank. Onze kermis. Wat betreft de vermakelijkheden e.a. wat op onze kermis zal komen, staat het ln een goed vooruitzicht Op het terrein van den heer Jb. Bruul zal aanwezig zijn een schouwburgtent, bij de oude school de Turk- sche schop. Verder rondom de Groote kerk op het Kerkplein de zweefmolen, kinderdraaimolen, lucht- schommel, werp- en schiettent raiway en vliegbom- sport touwtrektent, gebak-, chocolade-, suikerwerk-, fruit en vischkramen en niet te vergeten de shimmy- trap. Verder zijn er bioscoopvoorstellingen in de bestaan de bioscoop en is er ruimschoots gelegenheid tot dan sen in de diverse lokaliteiten. Als bijzonderheid kunnen we nog melden, dat tevens een jubileum zal worden herdacht en wel dat de heer J. Karemaker en echt- genoote dit jaar vor de 25ste maal onze kermis be zoeken met hun vlschsta! en koekhakkraam. Voor weinigen zal dit paar onbekend enzijn. Dat het hun dit jaar ook niet aan belangstelling zal ontbreken ls ook onze wensch. SLOOTDORP. De diensten vanwege de Ned Hervormde Gemeente worden voorloopig gehouden in het Gebouw voor Maatschappelijk Werk. Ds. Seulijn preekt a.s. Zondag 3)4 uur dus in dat gebouw. K O E G P A S JULIANADORP. Concert van „Kunstzin" en het „Chr. Man nenkoor''. Woensdagavond werd door beide bovengenoemde vereenlgingen een Muziek- en Zangavond gegeven in de muziektent van „Kunstzin" in het Loopuijt-park al hier. Niettegenstaande het nogal frissche weer waren toch nogal wat luisteraars present, zoodat de moeite die beide vereenlgingen zich gegeven hebben om een en ander voor elkander te zetten, zeer zeker ls beloond geworden. Het af te werken programma werd door ..Kunstzin", directeur de heer J. van Glabbeek, geopend met een drietal nummers en vervolgens voortgezet met een viertal zangnummers van het Chr. Mannen koor. Directeur de heer J. A. van der Vliet uit Den Helder. Daarna weer twee muzieknummers, drie zang nummers en tot slot nog eentweetal muzieknummers. „Kunstzin", dat ln den laatsten tijd, belangrijk in leden tal is vooruitgegaa, kan zich door deze sterkere be zetting ook veel beter tot zijn recht doen komen, het welk dan ook zeer goed op te merken ia Van de gebo den zang van het Mannenkoor ging door den wind nogal wat verloren, zoodat op sommige momenten bijna niets te hooren was, hetwelk niet zeggen wil, dat ook deze vereenlging niet haar best heeft gedaan, om Iets goeds ten beste te geven. De muziek en zang bij elkander genomen, was voor ons dorp, een welkome afwisseling, en het is te hopen dat in dit seizoen nog een- of meermalen zal opgetreden worden. Dat wach ten wij af. DEN H E T DE F ERNSTIG AUTO-ONGEVAL. Jongen zwaar gewond. Dinsdagavond is alhier de regelmatige reeks van auto- en motorongevallen voortgezet... Ditmaal was het een ernstig ongeluk dat nog maar op een haar na goed is afgeloopen. Te ongeveer 5 uur in den avond reed de vrachtauto van de expediteursfirma Smit, va nde Breestraat naar het Singel. In de Breestraat hadeen der spelende jon gens besloten over te gaan tot een bij de jeugd zeer ge liefd spelletje, namelijk achter de auto aan te gaan hangen. Hiervan heeft de chauffeur niets gezien. Wel even wel een agent die juist passeerde en den jongen appe leerde van de auto af te gaan. Op dit moment nu kwam juist van de tegenoverliggende straat een andere vracht auto van de firma Smit aan, die signalen gaf. De jon gen sprong door den agent gewaarschuwd van de auto af en kwam tegelijkertijd onder den snel aangereden anderen wagen. Naturulijk waren direct velen aanwezig en binnen enkele minuten was het slachtoffer van on der de auto vandaan gehaald. Dit nu zag er zeer ernstig uit en men vreesde aanvankelijk het ergste. De jongen had een zeer groote wond aan zijn hoofd bekomen, met welk lichaamsdeel hij tegen de lamp van de auto was aangekomen. Door eenige personen opgenomen werd de jongen een huis binnengedragen, terwijl anderen zich beijverden zoo spoedig mogelijk een dokter op te sporen. Hierin slaag de men nog al spoedig en binnen tien minuten kon dok ter Vroom beginnen zijn patiënt te verbinden. De wond aan het hoofd is, zooals wij reeds opmerkten, zeer ernstig terwijl ook diverse andere llchaamsdeelen gekneusd zijn. Curiositeitshalve moeten wij nog vermelden dat het glas van de lantaarn hetwelk de jongen tegen zijn hoofd kreeg, door de schok gebroken- is, en dat wil wel wat zeggen, als men in aanmerking neemt dat het glas goed een centimeter dik is. De beide chauffeurs van de auto's treffen geen schuld. De naam van het slachtoffer is J. de Glopper. DE VELDSLAG AAN DE KOOIJ.. en van chauffeurs, die geen nachtrust ge noeg krijgen. Ook dit relaas is op Dinsdagavond geschied, of liever gezegd op Woensdagmorgen, want het was reeds 1 uur. Omstreeks dien tijd reed een der autobussen van de firma van Koningsbruggen, garagehouder alhier, in den omtrek van de Kooij. Op een gegeven oogenblik is een van de banden van de wagen door een noodlottige sa menloop van omstandigheden geploft. Dit nu is nog niet zoo heel erg, was het niet geschied juist op het moment dat de auto over een pas-opengebroken deel van den weg ging. Het gevolg was dat de auto in de nog van regen zachten weg zakte en de chauffeur het wachten had op een sympathieke collega, die hem uit de modder zou willen helpen. Eenigen tijd later arriveerde er inderdaad zoo'n chauf feur, en wel heel toevallig een van den heer... Konings bruggen. Natuurlijk werden er aanstonds maatregelen genomen om de deserteur weer op den rechten weg te helpen. Met allerlei hulpmiddelen werden de twee wa gens aan elkaar gekoppeld en daarna zou men trachten de een door middel van den ander er uit te halen. Wat geschiedde evenwel! Bij het trekken op den gladden weg geraakte de as- sisteerende auto eveneens in de war. en voor men tijd en gelegenheid had maatregelen te nemen zat de trouwe helper ook in de modder. Maar hoe!! Niet rechtstandig, zooals z'n voorganger, neen, maar geheel omgekanteld. Dit nu was daarom zoo erg aangezien de auto geladen was met een aantal stukken bagage en andere pakjes, die nog aan diverse klanten afgeleverd moesten worden en die er nu mede in verband met den allervuilsten toe stand van den Rijksweg ontoonbaar uitzagen. En zoo Is er een heel regiment mannen bezig geweest om alles weer in het reine te brengen, wat dan ook na eenige uren gesohieddé. Wat echter eenige menschen verbaasde, die het geheele geval (eerste en tweede „film") gezien hadden, is wel het volgende. Barometerstand op Donderdagmorgen 9 u.: 760 m.M Vooruitzichten: Nog kans op regen. Temperatuur: 63 gr. F. is 17 gr. C. SCHAGEN's GOEDKOOPSTE FOTOHANDEL. Kodak-, Agfa-. Gevaert-. Lumière-, Seliofilms, 6 X 9. CO cent. Hoogglans aldrnkken, 6 X 9, 8 cent Goedkoops en toch uitstekende CAMERA'S. Ontwikkel- en Afdrnkinrichting. HOOGZIJDE E 103. SCHAGEK Om 7 uur in den morgen reed de chauffeur reeds weer ln een auto langs 's Hoeren wegen. Nemen wij nu aan dat de goede man om ongeveer een uur of half vier naar kooi gegaan is dan heeft hij dus na een buitengewoon vermoeienden nacht, drie uur rust gehad. Het komt ons zoo voor dat dit wel een beetje al te weinig ls, en dat het geen wonder is dat er op die ma nier zoo veel auto-ongevallen plaatsvinden. Arbeidsin spectie waar zijt gij? CALLANTSOOO Bij het Gemeentebestuur is bericht Ingekomen, dat het verpleeggeld voor het Centraal Ziekenhuis te Alk maar met ingang van 1 Augustus a.s. voor n!et-bljdra« gende gemeenten en gemeenten die wel bijdragen, ge- lijk gesteld ls. Bouwvergunningen, Aan 'J. Hoek alhier is vergunning verleend tot den bouw van een landarbeiderswoning. Een zelfde ver gunning werd verleend aan J. Baken Az. en H. Kruis- veld voor het bouwen van kippenhokken. Ouderavond OX. school. Hedenavond te half negen wordt In de openbare la gere school een ouderavond gehouden. Strandfe««t Naar wij vernemen. Is voor Zondag a.s. een strand feest georganiseerd door de commissie, gekozen en door de plaatselijke neringdoenden en penslonhoo- houden. Maandag 1 Augustus vergadert de Raad onzer meente. 's avonds half acht (zomertijd). O.a. wotft behandeld de Rekening 1931. Caüantsoog-nlewd Wedstrijd Schagerbrug—Callantsoog I, 3—3. Woensdagavond te 8 uur had de bovengenoemde ont moeting plaats op het C.-terreln. C. komt onvolledig in 't veld (7 spelers), wint den toss en verkiest met den wind ln den rug te spelen. Daar er een stevige bries staat is C. voortdxirend ln den aanval en al spoedig maakt de C.-llnksbulten het eerste punt wat spoedig gevolgd wordt door een twee de, dat door den mldypor werd ingezonden. Nadat nog eenmaal werd gescoord, gaat de rust ln met 30 voor C. Na de pauze blijken de bordjes te zijn verhangen. Nu heeft Schagerbrug het voordeel van den wind en na een half uur soelen heeft Schagerbrug een gelijk spel weten te bemachtigen. ZONDAG 31 JULI 1932. NED. HERV. GEMEENTE te: Schagen, nam. VA uur, Ds. Erkema. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. Tinholt. Den Helder, Westerkerk, voorm. 10% uur, Ds. Eikema. Slootdorp, Wleringermeer, nam. 3% uur, Ds. Seulijn. Burgerbrug, geen dienst. St Maartensbrug, geen dienst. Oudesluis, zie Schagerbrug. Schagerbrug, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Callantsoog. geen dienst Petten, voorm. 11 uur, Ds. Van de Poel. Oude Niedorp, geen dienst Nieuwe Niedorp, voorm. 10% uur, Ds. Jellema. Hoogwoud, voorm. 10% uur, Ds. Readinglus. Warmenhulzen, voorm. 10% uur, Ds. Seulijn. Winkel, geen dienst. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Wieringen, geen dienst. Oudkarspel, voorm. 10% uur, Ds. Van Dijk. Huisduinen, voorm. 9 uur, Ds. Van de Poel. Jullanadop, geen dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen- Nieuwe Niedorp, voorm. 10% uur, Ds. Haars. EVANGELISATIE te: Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3% uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer O. Deen. Langereis (Gebouw „de Vrede"), nam. 2 uur (o. t-). de heer J. ten Hoeve, van St. Pancras. Den Helder, Nieuwe Kerk, voorm. 10% uur, Ds. Eikema- Valkkoog nam. 8 uur, Ds. Tinholt. Dirkshorn, voorm. 10% uur, Ds. de Leeuw. Onderwerp 1924—1932. Noordscharwoude, voorm. 10% uur, Ds. Van Baaien. Schagen, voorm. 10% uur, de heer v. d. Kaaij, v. A'datt- 's Avonds geen dienst. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, nam. 8 uur, de heer H. J. Bijlsma, vafl Den Helder.

Schager Courant | 1932 | | pagina 2