Courant Raad Oude Niedorp. Vijfde Blad. Waarnaar men luistert Zaterdag 30 Juli 1932. 75ste Jaargang. No. 9115. Vergadering van den Raad op Woensdag 27 Juli 932 des avonds te 8 ure. (Voorzitter: B. J. F. Meijer, burgemeester. 1 Aanwezig zijn de leden: C. de Boer, W. Kolkman h Kriller. J. Waiboer en J. van Zooncn. De Voorzitter opent de vergadering en deelt mede lat de heer Slijkerman hem mondeling heeft medege leeld verhinderd tc zijn deze vergadering bij te \vo- ien, terwijl de heer Bakker wat later ter vergadering lonkt te komen. De notulen van de vergadering van 30 Juni wor (en onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken. Aan de orde is: a. Verslag over 1931 van den Warenkeurings- ijj het gebied Alkmaar, toegezonden door Bur en Wethouders van Alkmaar; b. Verslag over 1931 van den toestand der Provin- iie Noord-Holland, toegezonden door Gedeputeerde in die provincie. c. Verslag over 1931 van do werkzaamheden der van Malariabestrijding door de bevolking Noord-llolland. d. Verslag over 1931 van het Provinciaal Electri- Iteitsbedrijf, aangeboden door do Directie. i De Voorzitter stelt voor deze verslagen vanaf he jen tot en met de maand Augustus voor de leden ter izage te leggen. De heer Waiboer vraagt, of het niet in het belang i van de ingezetenen om van het verslag van het rov. Electriciteitsbedrijf eenige cijfers mede te eelen. De Voorzitter wijst er op, dat het oen omvangrijk erslatr is en dat als eenige cijfors worden medege- teeld, dit hoogstens zou bijdragen tot het verkrijgen jan een verkeerd inzicht. Om die reden acht spr. het pgewenscht eenige cijfers te noemen. De heer Van Zoonen oordeelt ook, dat men zich oor het noemen van het winstcijfer, op gevaarlijk begeeft, want voor de juiste beoordeeling er meer kijken. Spr. geeft daarom den heer in overweging om het verslag te bestudee en dan in de volgende vergadering zelf met aan- te komen. De Voorzitter zegt, dat als winstsaldo staat vermeld bedrag van f592.579.75, maar aan dat cijfer heeft ien weinig als men het verband niet ziet. Conform het voorstel van den Voorzitter wordt be c Missive van Ged. Staten dd 29 Juni 1932, No. 11 'geleide van hel bij Koninklijk Besluit van 11 Juni WS..*0- 68- goedgekeurd besluit van genoemd Col lege «n 9 Maart 1932, No. 193, tot regeling van de ieiuAfiging van de ambtenaren van den burgerlijken iM/id in deze gemeente. lV'ordt voor notificatie aangenomen. f. Bericht van den heer Commissaris der Koningin 'ezer provincie, d.d. 23 Juli 1932, dat aan den bur- emeester dezer gemeente verlof is verleend om zich an 31 Juli tot 15 Augustus a.s. buiten de gemeente p ie houden. Wordt voor notificatie aangenomen. Opmerkingen over de begrooting 1932. 2. Voorstel tot wijziging der begrooting voor het 1932 naar aanleiding van een van Ged. van Noord-Holland ontvangen „Nota van Op- ten aanzien dier begrooting. ,De Voorzitter deelt mede, dat door Ged. Staten in 17-tal punten aanmerkingen worden gemaakt op «begrooting 1932, voor een groot deel het gevolg van sinds de opstelling der begrooting gewijzigde om andigheden. De opmerkingen zijn deels van admi- aard, terwijl andere aanleiding geven wijziging. Uitvoerig gaat spr. de gemaakte opmerkingen na. e post pacht landerijen was geraamd op f 2500, doch ibleken is dat deze post met f429.?2 verlaagd dient worden. De subsidie aan het Burgerlijk Armbe- uur kan op f2900 geraamd blijven, doch bij sup- etoire begrooting zal de post kosten werkverschaf- ng herzien moeten-worden. De opbrengst van de personeele belasting is nader lor den Inspecteur geraamd op f 4000, inplaats van f f4200 en bij een heffing van 100 opcenten zal dus ;e post eveneens op f4000 gebracht dienen te wor- !n. Verder vragen Ged. Staten herziening van de isten opcenten vermogensbelasting, id. fondsbe- id. wegens classificatie. De post opbrengst was geraamd op f 3500, thans bedraagt «raming van den Inspecteur f2000. Voor aandeel posten" zal f710 geraamd moeten worden. De raad gaat accoord met de door B. en W. voor- wijzigingen. Een totale herziening van de g.emeente- begrooting 1932. 3. Concept-besluit tot wijziging en aanvulling van gewonen dienst der begrooting voor het dienst- Br 1932. De Voorzitter kondigt dit punt aan als een zeer aakelijk gerecht uit dezen finantieelen schotel, deze Irziening van de begrooting 1932. Bij de voorlezing van de verschillende posten infor- sert de heer Van Zonnen ook naar den post onder- ud brandbluschmiddelen en merkt spr. op, dat de istand van de brandslangen zeer slecht is. Den Voorzitter was dit niet bekend, doch hij zal b onderzoek instellen. De heer Bakker komt ter vergadering. De post kosten werkverschaffing, die op f800. ts geraamd, zal met. f2200.worden verhoogd. Tot is betaald f2234.72, maar in verband met mogelijkheid van tewerkstelling in den a.s. herfst li de grondwerken voor den primairen weg naar hagen, waarover briefwisseling met den Prov. Wa- rstaat plaats heeft, wordt een verhooging met 200.— voldoende geacht. De kosten verbonden aan een steunregeling wordt f 1000.— geraamd. Tot nu toe is betaald f 333.95 en or het rijk zal tot 31 December a.s. in deze kosten worden bijgedragen. De geldleenlngsmlsère. bekend, heeft de gemeente bij het rijk loo- Q een geldleening ad f 100.000.De Minister van Qantiën verlangt voor 1932 een aflossing van welke voorwaarde B. en W. in principe heb- n aangenomen. Voor 1933 wordt een aflossing ge- aagd van f7000 en daartegen is bij B. en W. ver- t gerezen. Vrij zeker zouden dan 200 opcenten op de perso- neele belasting geheven moeten worden en B. en W. hebben in een uitvoerig schrijven medegedeeld, dat dit een papieren maatregel zou blijken te zijn, want dat 80 of 90 van de bevolking dien aanslag niet zou kunnen opbrengen. Op dit schrijven is nog geen antwoord ontvangen, doch wel is spr. bij een telefonisch gesprek met Den Haag gebleken, dat het departement nader overleg pleegt met Ged. Staten. Van Noordhollandsch Landbouwcrediet en van de gemeente Alkmaar is verder totaal f 10.000.— ge leend. B. en W. hebben nu den Minister verzocht de leeriing van flOO.OOO.— tot f 110.000.te verhoogen. Aan toeslag aan zelfstandig werkende tuinders is f 1060.70 betaald, waarvan van het rijk terug ontvan gen zal worden f 116.35. Aan het rijk is een bijdrage in de kosten van werk verschaffing gevraagd en bij deze aanvullingsbegroo- ting is gerekend op een bijdrage tot 75 of f 573.96. De opbrengst van de in epxloitatie zijnde onver- pachte perceelen, die met gerst en bruine boonen zijn bezaaid, wordt op f 500.— geraamd. Blijkens mcdedeeling van den heer Waiboer is, wat gezaaid is voor 100 opgekomen. De aanvullingsbegrooting geeft dan totaal aan: meerdere inkomsten f2293.44. mindere inkomsten f-429.72; verschil f 1S63.72. Meerdere uitgaven f 9416.12, verlaging van uitgaven f5514.49, uit den post onvoor zien f 2037.91, verschil f 1863.72, zoodat deze aanvul lingsbegrooting sluit. Evenwel blijft er dan een post „onvoor?.ien" over van slechts f29. De Voorzitter acht het niet onwaarschijnlijk dat deze begrooting dan ook van Ged. Staten terugkomt met de opmerking dat er te weinig overblijft voor on voorzien. In de begrooting is ook niet opgenomen de f4500.— aflossing aan het rijk. De heer Van Zoonen zegt. dat Ged. Staten nu wel heel gemakkelijk de begrooting kunnen terugzenden, maar ze moeten dan meteen maar eens aangeven hoe •het dan moet. Belastingverhooging is uitgesloten, ook voor 1933 kan niet verder worden gegaan met de heffing van opcenten op de personeele belasting. De Voorzitter zegt, dat dc heer Van Zoonen met deze opmerkingen eigenlijk buiten de orde gaat. Als dit bij de begrnoting voor 1933 besproken werd, gaf spr. den heer Van Zoonen in dit opzicht gelijk. Met den Minister wordt over die f4500.— nader gecorres pondeerd. De heer Van Zoonen raadt aan, om den post op orengst van de geëxploiteerde landerijen hooger te ramen en dat meerdere hedrag aan den post onvoor zien aan den post onvoorzien ten goede te doen komen. J t De Voorzitter vraagt aan de deskundigen, de hee- ren Waiboer en De Boer, naar het bedrag bij nor male opbrengst. Het resultaat van de bespreking daarover is dat de post met f 300.— wordt verhoogd, zoodat de post onvoorzien op f 329.— wordt gebracht. 4. Concept-besluit tot aanvulling van den Kapi taaldienst der begrooting voor het dienstjaar 1932. Deze begrooting wordt vastgesteld tot een bedrag van f27052.50 in totaal. 5. Vaststelling 2e suppletoire kohier der honden belasting 1931 (navordering). Dit wordt vastgesteld tot een bedrag van f5.—. Benoeming. 6. Benoeming van een lid der Commissie tot We ring van Schoolverzuim in de door het overlijden van het lid dier commissie P. Agenant ont stane vacature. In verband met het bepaalde in art. 21 der Leerplichtwet bevelen Burgemeester en Wet houders ter benoeming aan; No. 1. W. H. Schneiders (Zuster H. Assisia); No. 2. C. den Braasem, beiden onderwijzeres aan de R.K. Meisjesschool te 't Veld. De heer De Boer merkt op, dat de commissie altijd des avonds in het raadhuis vergadert en spr. vraagt zich af of dit voor de te benoemen onderwijzeres geen moeilijkheden zal opleveren. De Voorzitter zegt, dat daarover in de commissie overlegd zal dienen te worden. Met algemeene stemmen wordt mej, W. II. Schei- ders benoemd. In beroep bi) de Kroon. Het verpanden van effecten. De Voorzitter stelt voor. aan de agenda toe te voe gen punt 7: Voorstel om bij de Kroon in beroep te gaan tegen het besluit 'van Ged. Staten, waarbij ge weigerd wordt goed te keuren het raadsbesluit, waar bij besloten werd tot het verpanden van effecten tot verkrijging van kasgelden. Ged. Staten motiveeren deze weigering door er op te wijzen, dat door een dergelijke verpanding het crediet van de gemeente gevaar loopt en wijzen ver der op de mogelijkheid die is geopend hulp van het rijk in te roepen ter bekoming van kasgeld. De heer Van Zoonen zegt. vorigen keer, toen dit be sluit werd genomen, niet ter vergadering aanwezig te zijn geweest, maar spr. heeft ten zeerste betreurd, dat de raad dat besluit heeft genomen. Spr. voorziet dat als de effecten der gemeente in pand worden gegeven, het zeer langen tijd zal duren eer ze afge lost zullen kunnen worden en dat de gemeente daar voor weer bij het rijk zal moeten aankloppen. Als deze weg wordt gevolgd, kan de gemeente weldra wel hypotheken op landerijen of gebouwen nemen. Spr. oordeelt, dat de gemeente haar eigendommen zooveel mogelijk in bezit moet houden. Spr. beseft de moeilijkheden om gelden te leenen, maar wil dan lie ver bij het rijk aankloppen, dan de effecten der ge meente in onderpand te geven. De Voorzitter zou het met den heer Van Zoonen volkomen eens zijn als we in normale tijdsomstan digheden verkeerden. Maar de gemeente kan plotse ling voor verschillende uitgaven staan, zoodat geld onmiddellijk noodig is. Spr. herinnert er aan, hoe de "0 van het rijk als tweede voorschot aan dc tuin ders reeds geruimen tijd was ontvangen, doch dat de gemeente de 30 niet beschikbaar had en de er varing heeft toen geleerd, dat het maar niet één twee drie voor elkaar is. Vooral nu de gemeente een lee ning van f 100.000.— bij het rijk heeft loopen, is het uiterst moeilijk binnen een redelijken termijn geld te ontvangen. Spr. deelt mede, hoe aan den Minister van Finan ciën is gevraagd om een bedrag van f2500.— op het bedrag van f 10.000.—, waarmede gevraagd is de geld leening van f 100.000.— te verhoogen, doch dat ge antwoord werd dat daar onmogelijk aan gedacht kon worden, want dat er eerst met Ged. Staten over ge sproken moest worden. De gemeente moest maar wachten tot 1 Augustus, op de uitkeering uit de ge meentefondsbelasting. In zulke gevallen moet men dus van den nood een deugd maken. Spr. kan dan ook in dit geval niet met de meening van Ged. Sta ten meegaan, en merkt nog op. dat andere colleges van Ged. Staten aan een dergelijke verpanding hun goedkeuring verleenden, terwijl aan het departement zelfs de verkoop van effecten geen bezwaar schijnt te zullen ontmoeten. De heer Kolkman wil met het voorstel van B. en VV. meegaan, de beenen zijn toch nat, maar spr. geeft wel in overweging niet meer effecten in onderpand te geven, dan in het raadsbesluit staan vermeld. De Voorzitter zegt. dat het een noodmaatregel is, als de gemeente de flOO.OOO.van het rijk krijgt, lossen we de effecten weer in. De heer Van Zoonen zegt. zijn bezwaar te handha ven. Op het departement hebben ze er misschien geen bezwaar tegen dat de gemeenten haar effecten ver- koopen. Daar heerscht misschien deze geest: „al kleedt de gemeente zich heelemaal uit, laat maar waaien; als ze bij ons maar niet aanklopt." Maar spr. zou daar niet aan willen meedoen. Spr. vindt het al heel erg, dat de gemeente 30 moet bijdragen in de tuindersvoorschotten. In de geheele gemeente is het een noodtoestand en op die wijze moet de eene noodlijdende den anderen noodlijdende helpen. De heer Bakker wil met het voorstel meegaan. Er wordt wel tegen gesputterd, maar er wordt geen an deren weg aangewezen en spr. oordeelt., dat wat wordt voorgesteld, de uitweg is. Overeenkomstig hot voorstel van B. en W. wordt besloten, tegen stemde de heer Van Zoonen. De rondvraag. 8. Rondvraag. De heer Waiboer zegt., dat de commissie voor de gemeentelanderijen dank zegt voor de verrassing die haar is geworden en de commissie hoopt, dat wat gezaaid is. rijke vruchten zal mogen dragen. Voorts heeft spr. gehoord, dat er in de gemeente is een huishouding, waarvan de gemeente de kosten, verbonden aan de ziektewet, betaalt en dat er maar bij den burgemeester wordt aangeklopt om klompen voor de kinderen, want dat anders dc kinderen niet naar school gaan. En hoe staat het. vraagt spr., met Bijwaard, valt die onder de steunregeling? Is Bij waard in gemeentedienst, geweest en is hij het thans niet meer? Spr. heeft gehoord, dat hü op 't oogen- blik schoenmaker is. Als hij wil trekken, maar de ge meente laat stikken, moet hij ook maar van steun uitgesloten worden. De Voorzitter zegt. wederzijds een woord van er kentelijkheid te richten tot de commissie van de ge meentelanderijen voor dc groote moeite die zij zich voor die landerijen heeft getroost. Spr. is niets bekend van een gezin, waarvan de pre mie ingevolge de ziektewet wordt betaald en waar aan klompen werden verstrekt. Bij spr. is nooit iemand om klompen geweest. Maar spr. wil er in co mité wel iets meer van hooren. Wat de quaestie-Bij- waard betreft. Bijwaard is een werklooze timmer man, die dus niet onder de steunregeling valt. Bij waard krijgt echter een bedrag per week uitgekeerd, hij wordt wel eens aangewezen voor het verrichten van werkzaamheden. Ilct is waar dat hij thans an dere werkzaamheden heeft, gevonden van bijkomsti- gen aard. Hij verdient daar echter een beperkt be drag mee. vandaar dat de gcmeenle den steun staan de heeft gehouden. De armbesturert hebben den steun ingetrokken. Waar do bespreking van persoonlijken aard is, kan de quaestie verder in comité behandeld worden. De heer Kolkman had vandaag verwacht het prae- advies over de aanvraag door den heer Blankendaal om een voorschot ingevolge de landarbeiderswet. De heer Bakker deelt mede. dat B. en W. hem heb ben gemachtigd om met Witte te onderhandelen over de vergoeding die hij zou verlangen voor de 8 snees land. Witte wil dat land voor het laatste jaar afstaan tegen een vergoeding van f25 en dan na het ont- blooten van de schoof. De heer Kolkman acht 8 snees voor deze aanvrage wat veel en meent dat er best 2 perceeltjes kunnen staan. Mede naar aanleiding van een opmerking door den heer Waiboer zegt de Voorzitter toe. dat B. en W. de gemaakte opmerking van den heer Kolkman nader in overweging zullen nemen. De heer Kolkman heeft 2 soorten rapporten van de schoolkinderen der bijzondere lagere school gezien, n.1. één in boekvorm en het andere een jaarlijksch. rapportje. Spr. geeft de voorkeur aan een rapport in boekvorm en zou wcnschcn dat in 't algemeen een dergelijk rapportboekje werd uitgereikt. De Voorzitter zegt, dat B. en W. daarover geen rae- dezoggingschap hebben, want het betreft hier bijzon dere scholen. De heer Kolkman doet dus 't best door zijn vraag tot het schoolbestuur te richten. Spr. twij felt niet, of dan zal met de opmerking rekening wor den gehouden. De heer Van Zoonen heeft tijdens deze vergadering een paar malen hooren spreken over de mogelijkheid dat in den a.s. winter grondwerk voor den provin cialen weg zal worden verricht. Is het zeker dat de zen winter dat werk uitgevoerd kan worden? vraagt spr. En als het niet zeker is, is het dan niet ge- vvenscht dat de gemeente zich, in samenwerking met andere gemeenten, tot Ged. Staten wendt? Spr. vreest dat er anders niet voldoende werkobjecten zullen zijn. De Voorzitter deelt mede, dat hij zich meerdere maanden geleden tot den hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat heeft gewend met de vraag of wel dra met dat grondwerk zou kunnen worden begon nen. Geantwoord werd dat overleg plaats vond tus- schen den Prov. Waterstaat en den W.O.L.-polder over een schutsluisje, het maken van een brug en een vaartgelegenheid. Dezerzijds is daarna weer me degedeeld, dat er overeenstemming was bereikt ten aanzien van de brug en dat het schutsluisje buiten den weg kwam. Daarop is door den Prov. Waterstaat geantwoord dat naar alle waarschijnlijkheid dezen herfst met het grondwerk begonnen zou worden. Eenige zekerheid kon nog niet gegeven worden, maar dezer dagen zou het definitief bericht worden. Er zijn echter verschillende eigenaren die hun grond niet willen afstaan. Mocht met het werk niet begon nen worden, dan zal de wenk van den heer Van Zoonen ter harte worden genomen. B. en W. had den reeds besproken om in dat geval de bemidde ling van Ged. Staten in te roepen, wijzend op den financieelen toestand der gemeente. Hierna niemand meer het woord verlangende, sluit de Voorzitter de vergadering. ZONDAG 31 JULI. HILVERSUM (1875 M.) V.A.RA.: 9.00 Tijdsein en Postduivenberichten. 9.05 Tuin- bouwhalfuurtje, 9.30 Orgelspel, 10.00 V^VRA-K1 ein-Or- kest, 10.30 Literair halfuurtje, 11.00 Orkest, 11.30 Zon- dagmorgentoespr.. A.V.R.O: 12.00 Haagsche Toonkun stenaarsorkest, 2.00 Boekenhalfuur, 2.30 Han Beuker en Wouter Denijs, 3.00 Residentie-orkest o.l.v. Ignaz Neu- tnark: 4.30 Dansmuziek. V.A.R.A.: 5.00 Kinderkoor; V.P.R.O.: 6.00 Halve uren met boeken; 6.45 Wijdings uur in de studio. A.V.R.O.: 8.00 Nieuws- en Sportbe richten, 8.15 Utrechtsch Stedelijk Orkest; 9.00 Voordrach® door Mr. A. W. Kamp, 9.25 Vervolg concert, 10.30 Alex de Haas: Liedjes aan den vleugel; 11.00 Gram.-muziek. HUIZEN (296 M.) K.R.O.: 8.30 Morgenwijding. N.C.R.V.: 9.30 Orgelbe speling. 9.50 Kerkdienst. K.R.O.: 12.15 Sextet o.l.v. Piet Lustenhouwer; 1.40 Lezing; 2.00 Gramofoonmuziek, 2.10 Literair halfuurtje, 2.30 Zangvereeniging; 3.00 Slotvergadering van den Bondsdag tot stichting van den Diocesanen Bond voor R.K. jonge middenstanders, 4.00 Zangvereeniging, N.C.R.V.: 5.00 Kerkdienst. K.R. O.: 7.45 Lezing, 8.10 Voetbaluitslagen, 8.15 K.R.O.-Or- kest, 9.15 Vaz Dias, 10.40 Epiloog. BRUSSEL (509 M.) 5.20 Dansmuziek, 6.20 Gramofoonmuziek, 8.20 Tsjechische muziek, 9.00 Blijspel, 9.20 Concert. KALUNDBORG (1153 M.) 12.20 Concert, 8.20 Deensche muziek. 11.10 Dansmuziek. BERLIJN (419 M-) 4.10 Populair concert, 7.20 Concert. HAMBURG (373 M.) 12.25 Concert, 5.05 Gramofoonmuziek, 7.20 Concert. KONIGSVVUSTERHAUSEN (1635 M.) 12.20 Concert, 4.10 Concert. LANGENBERG (472 M.) 1,20 Concert, 4.50 Vesperconcert, DAVENTRY (1554 M.) 12.50 Orgelrecital, 1.20 Concert, 2.35 Gramofoonmuziek, 3.20 Concert, 5.50 Vocaal concert, 9.25 Concert. PARIJS BUFFEL (1446 M.) 1.45 Concert, 8.50 Gramofoonmuziek. PARIJS RADIO (1725 M.) 8.05 Gramofoonmuziek, 12.40 Idem, 1.20 Idem, 8.20 Idem, 9.50 Dansmuziek. ROME (441 M.) 9.05 Operette-uitzending. WARSCHAU (1412 M.) 12.35 Concert, 1.30 Voortzetting concert, 2.35 Populair concert, 3.10 Voortzetting concert, 5.20 Concert, 8.20 Concert, 10.20 Dansmuziek. BEROMUNSTER (460 M.) 7.25 Gramofoonmuziek, 10.05 Populaire en Dansmu ziek door het Omroeporkest. MAANDAG 1 AUGUSTUS. HILVERSUM (1875 M.) 4.V.R.O.: 8.00 Gramofoonmuziek, 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek, 10.30 Lezing, 11.00 Orgelspel door Frans Hasselaar, 12.00 Tijdsein en Lunchmuziek, 2.00 Zenderverzorging. 2.15 Amsterdamsch Dames-trio, 3.00 Causerie, 4.00 Piano-recital, 4.30 Kinderuur, 5.30 Doedelzak-trio, 6.30, Boekenhalfuur, 7.30 W. G. de Bas: „De Fransche tijd"; 8.00 Omroeporkest, 9.00 Gramofoon muziek, 10.00 Vaz Dias, 10.10 Omroeporkest, 11.00 Dansmuziek. HUIZEN (296 M.) N.C.R.V.: 8.00 Schriftlezing, 8.15 Morgenconcert, 10.30 Korte Ziekendienst, 11.00 Lezen van Chr. Lectuur. 11.30 Gramofoonmuziek, 12.00 Politieberichten, 12.15 Piano recital, 12.30 Orgelconcert. 2.00 Gramofoonmuziek, 3.15 Knipcursus, 3.30 Cursus stofversieren. 3.45 Verzorging zender, 4.00 Ziekenuurtje. 5.00 Concert. 6.30 Vragen uurtje. 7.30 Politieberichten. 7.45 Persberichten Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Concert, 9.00 Carillonbespeling, 10.00 Vaz Dias, 10.10 Vroolijk programma. BRUSSEL (509 M.) 12.20 Concert. 5.20 Idem; 6.20 Gramofoonmuziek; 6.50 Concert; 7.20 Gramofoonmuziek; 8.50 Idem; 9.20 Concert KALUNDBORG (1153 M.) 5.20 Gramofoonmuziek; 8.20 Omroeporkest; 9.45 Saxo- foonsoli; 10.35 Concert; BERLIJN (419 M.) 4.50 Kamermuziek; 6.50 Populair concert; HAMBURG (872 M.) 1L50 Concert: 1.35 Gramofoonmuziek; 2.30 Idem; 4.50 Concert; 7.40 Gramofoonmuziek; KöNIGSWTSTERHAUSEN (1635 M.) 2.20 Gramofoonmuziek; -4.50 Concert. LANGENBERG (472 M.) 12.20 Concert; 1.50 Concert; 11.05 Idem. DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Concert; 1.05 Idem; 2.20 Gramofoonmuziek; 11.20 Billy Cotton en zijn Band. PAR1JS-EIFFEL (1446 M.) 8.50 Cabaretprogramma; 9.50 Dansmuziek; PARIJS-RADIO (1725 M.) 12.20 Gramofoonmuziek; 7.20 Idem; 9.50 Idem. MILAAN (331 M.) 7.50 Gramofoonmuziek; 8.50 Opera in 2 bedrijven. ROME (441 M.) 9.05 Populair programma. WEENEN (517 M.) 7.55 Populair concert; 10.25 Idem. WARSCHAU (1412 M.) 5.20 Solistenconcert; 6.40 Populaire- en dansmuziek; 10.20 Populair concert; 11.10 Dansmuziek. BEROMUNSTER (460 M.) 7.50 Omroeporkest. DINSDAG 2 AUGUSTUS. HILVERSUM (1875 M.) A.V.R.O. 8.00 Gramofoonmuziek; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Solistenconcert; 11.00 El len Forest: „De verhouding van moeder en kind in alle tijden"; 11.30 Solistenconcert; 12.00 Concert Tuschinskl Select Salonorkest o.l.v. Max Tak: 1.30 Accordeonmuziek en zang; 2.00 Verzorging zender; 2.15 Gramofoonmuziek; 2.30 Concert door de Kon. Militaire Kapel: 3.30 Kurhaus te Soheveningen, kindermatinee; 4.30 Het Baaamsche Meisjeskoor; 5.00 „Palais de Dgnse" te Soheveningen, dansmuziek; 6.00 Tokkeloctet o.l.v. Bram Kwist; 6.30 R.V.U.; 7.0 OConcert; Camuel Vigoda zingt; 8:00 Gra mofoonmuziek; 8.40 D. Hans: „De Koningin Moeder"; 9.00 Omroeporkest10.00 Vaz Dias; 10.10 Omroeporkest; 10.45 Gramofoonmuzeik; 11.00 Cabaret „la Gaité" te Amsterdam. BRUSSEL (509 M.) K.R.O. 8.00 Morgenconcert; 10.00 Gramofoonmuziek; 11.30 Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Politieberichten; 12.15 K.R.O.-trio; 1.45 Gramofoonmuziek; 2JX) Vrouwenuur tje; 3.00 Gramofoonmuziek, daarna verzorging zender; 3.45 Gramofoonmuziek; 4.15 Verkorte opera „Carmen"; 5.00 K.R.O.-kunstemsemble; 6.00 Onderwijsfonds Binnen vaart; 6.30 Kunstensemble; 7.10 H. J. A. M. Stein: „Paul Bourget"; 7.30 Politieberichten; 7.45 Verbondskwartier tje; 8.00 K.R.O.-orkest; 11.00 Gramofoonmuziek, BRUSSEL (509 M.) 5.20 Concert; 6.50 Gramofoonmuziek; 8.20 Concert; 9.20 Concert KALUNDBORG (1153 M,) 3.20 Omroeporkest; 8.20 Concert; 10.10 Moderne ope rettemuziek; 11.00 Moderne dansmuziek. BERLIJN (419 M.> 4.50 Populair concert; 7.55 Idem. HAMBURG (372 M.) 1.35 Gramofoonmuziek; 2.30 Idem; 4.50 Concert; 7.40 Idem; 9.35 Kamermuziek; 10.40 Concert KONIGW USTERHAUSEN (1685 M.) 2.20 Gramofoonmuziek; 11.05 Concert. LANGENBERG (472 M.) 12.20 Concert; 1.50 Idem; 5.20 Vesperconcert; DAVENTRY (1554 M.) 1.20 Concert; 2.20 Gramofoonmuziek; 8.20 Concert; 11.00 B.B.C.-dansorkest PARIJS-EEFFEL (1446 M.) 8.50 Kamermuziek. PARIJS RADIO (1725 M.) 12.20 Gramofoonmuziek; 7.20 Idem; 10.50 Idem. MILAAN (331 M. 8.50 Operette in 3 bedrijven. ROME (441 M.) 9.05 Concert; 9.50 Blijspel in 1 bedrijf. WEENEN (517 M.) 8.20 Populair concert; 10.55 Dansmuziek. 5.20 Concert; 6.40 Dansmuziek. 8.20 Kamermuziek; 10.05 Gevarieerd programma.

Schager Courant | 1932 | | pagina 15