Raad Callantsoog. Millionairs beginnen zeldzaam te worden. Massa-executies in Peru. Uit onze omgeving. Fa. Gebr. ROTGANS door alle partijen is gevoerd, geen ernstige incidenten plaata gehad. Te Chemitz werd in den morgen reeds druk gestemd, omdat de kiezers in den middag wilden profiteeren van het mooie weder. In de Annabergstrasse heeft in den nacht van Zaterdag op Zondag een ernstige incident plaats gehad. Twee poliiebeambten werden door een groot aantal onbekenden overvallen. Uit zelfverdediging losten de beambten eenige schoten, waardoor een per soon werd gedood. Ook de beide politiebeambten werden gewond. Te Munchen is de verkiezingsdag tot den middag zon der ernstige incidenten verloopen. In Munchen was het heerlijk zomerweer een der warmste dagen van den zomer, en de stad vertoonde het gewone beeld van een verkiezingsda g. Te Berlgn. BERLUN, 31 Juli. Te Berlijn was het hedenmorgen reeds vroeg vrij druk op straat. In de binnenstad heerscht de gewone rust van Zondag. In de dicht bewoonde wijken daarentegen ziet men veel publiek op straat. Er heerscht een dui delijk merbare spanning. Van de politie bemerkt men slechts weinig. Slechts enkele patrouilles ziet men op straat. Voor de verkie- zingsbureaux staan dubbelposten opgesteld. De politie beambten zijn in de kazernes geconsigneerd. Er worden geen pamfletten meer verspreid. Het plakaat „hij is de schuldige", dat door de sociaal-demo craten op de stadszuilen was aangeplakt, is verwijderd of overplakt. Bij de verkiezingslokalen was het in de eerste morgen uren reeds vrij druk. Tegen twaalf uur was de drukte het grootst. Tot den middag hadden in een aantal stem lokalen reeds ongeveer 55 pet. der kiezers hun stem uitgebracht. In den loop van den ochtend hebben geen ernstige incidenten plaats gehad. In de binnenstad van eBrlijn hebben gedurende den -nacht talrijke politieke botsingen plaats gehad. Tot acht uur Zondagavond meldde de politie 34 politieke vechtpartijen. Bij eenige daarvan werd geschoten. Bij deze botsingen werd een 17-jarige communist doodge schoten. Verder werden acht personen ernstig en 18 licht gewond. Niet minder dan 387 personen werden in hechtenis genomen. Een aantal wapens werd in beslag genomen. Gedurende den nacht werden 13 aanplakzui Jen in brand gestoken en ongeveer 300 plakaten afge scheurd. In de Anklamer- en Zionkirch-strasse wilde in den afgeloopen nacht tegen drie uur een inspecteur van po litie een communist fouilleeren naar wapens. De com munist trok een geladen revolver en drukte deze tegen den politiebeambte. Het wapen weigerde echter. Uit zelfverdediging loste de politiebeambte drie schoten, waardoor de aanvaller werd gewond. Het belek dat de communist nog een revolver bij zich had. In de boschkolonie te Spandau kwa mhet in den afge loopen nacht tot een vechtparij tusschen 13 sociaal-de- mcraten en 20 nationaal socialisten. Drie nationaal socialisten en een in hun gezelschap zijnde Rijksweer- soldaat in burger werden gearresteerd. Laatstgenoemde had twee geladen revolvers bij zich. Hij is aan den mili tairen rechter overgeleverd. De namiddag ls te Berlijn over het algemeen rustig verloopen. Er worden uitsluitend kleine botsingen tus schen politieke tegenstanders gemeld, die zonder ern stige gevolgen bleven. In enkele gevallen moesten po gingen van communisten en nationaal socialisten om •demonstraties te houden, worden tegengegaan. Versto ring van de verkiezingen zelf is tot dusverre nergens ■gemeld. Het straatbeeld was in den namiddag het zelf de als des morgens. De politie hield zich op den ach tergrond en behoefde slechts zelden handelend op te treden. Oude en gebrekkige personen werden veel door ■in uniform gekleede leden der partijen naar de stem lokalen gebracht. Er werd druk gestemd en men raamt [het aantal opgekomen kiezers op 80 pet Volgens de berichten .uit Dusseldorp hebben aldaar ,tot in den middag geen incidenten plaats gehad. In Gerresheim trachtten communisten een demonstratie te houden; toen de politie deze trachte teg te houden, Itwam het tot botsingen. Twee politiebeambten werden gewond. De daders konden worden gearresteerd en de 'demonstratie werd ontbonden. Te Keulen, waar de stemming in den ochtend drukker -was dand es middags, is het rustig gebleven. De orde werd overal gehandhaafd. 4 In Breslau is 80 tot 90 pet. der kiezers opgekomen. Er hebben verschillende botsingen plaats gehad, waar jbij in totaal 30 nationaal socialisten werden gearres teerd. In Oltaschin hadden communisten een verkiezings- jplakaat der sociaal democraten afgerukt. Er ontstond .een vechtpartij, waarbij een aantal personen werd gewond. Te Neurenberg heeft voor het gebouw van de isociaal-democratische „Tagespost" een schietpartij (plaats gehad,waarbij een aantal personen werd ge- (wond. Sprookjesachtige vermogens, zijn totaal weg te vloeien. die bezig De millionairs beginnen in Amerika zeldzaam te worden. De geweldige vermogens van de 20e eeuw, die vooral in het jaar 1929 nog op fantastische wijze groeiden, zijn op het oogenblik aan het verbrokkelen en sommige ervan zijn reeds geheel verdwenen. Zomerpaleizen op Long Island, het oord. waar de aristocratie van de Amerikaansche finantieele wereld gewoon is heen te trekken, blijven nu gesloten, om de eenvoudige reden, dat men zich genoodzaakt ziet ingrijpende bezuigingen te gaan toepassen. Slechts enkele millionairs hebben de finantieele crisis, die op Amerika is neergedaald, overleefd. De verdwijning van de sprookjesachtige vermogens :heeft zich in een minimum van tijd afgespeeld. Zelfs de uiterste krachtsinspanningen waren onmachtig de duikeling der prijzen tegen te houden. Fortuinen, als die van de Harrimans en de Vander- hilts zijn niet meer te vinden, terwijl die der olieko- iningen, als Rockefellers en Sinclairs bezig zijn to- itaal weg te vloeien Met de bankiers, grootindustriee- len en automobielbouwers is het al geen haar min- ;der erg. Een buitengewoon sterk voorbeeld van achteruit gang levert wel het vermogen van Samuel Mather, een grootindustrieel, die vorig jaar overleed. Op het «ogenblik is er van de 40.000.000 dollar die hij na- üiet, nog slechts 6.000.000 over. De Guggenheims, de Astors. de Morgans en het tmeerendeel van de overige landgoedbezitters op Long Island hebben hun personeel sterk ingekrompen^ iterwijl de buitenverblijven der kleinere millionairs fcet heelemaal zonder bewoners stellen. 110 deelnemers aan een opstand tegen de regeering ter dood veroordeeld. Naar gemeld wordt heeft de opstand tegen de re geering van Peru van de vorige week een naspel ge had in den vorm van een reeks processen, waar bijna alle leiders zich te verantwoorden hadden. Niet. min der dan 101 deelnemers werden ter dood veroor deeld. 44 Hunner zijn reeds doodgeschoten, 73 an deren werden tot 10 en 7 tot 5 jaar gevangenisstraf begenadigd. Vergadering van den raad der gemeente Callantsoog op Maandag 1 Augustus, nam. 7% uur, ten Raadhulze. Voorzitter de heer Mr. D. Breebaart, tevens secretaris. Aanwezig zijn alle leden. Na opening door den voorzitter worden de notulen der vorige vergadering gelezen en zonder op- of aan merkingen goedgekeurd. De Voorzitter deelt hierna mede. dat de heer C. de Leeuw te 't Zand de gemeente een geschenk heeft aan geboden, n.L een keurig uitgevoerde reliëfkaart van den kom van het dorp. Voorzitter zegt dat een kaart als deze van grooe waarde is en eens een historisch document van beteekenis zal worden. Hij stelt den Raad voor om voor een passend encadrement te zorgen en het geschenk onder grooten dank te aanvaarden. Ingekomen stukken en verslagen. Ingekomen zijn: Van de Prov. Staten van Noordhol land het goedgekeurde reglement voor de Comm. van Toezicht op de Arbeidsbemideling en den dienst der Werkloosheidsverzekering. Td&m de goedgekeurde Alg. Politieverordening, welke 23 Juni in werking is getre den. Het Prov. Blad, waarin opgenomen onder het Aanvullend Wegenplan de weg Den HelderGr. Kee- tenCallantsoog etc., zoodat de Gemeente kan rekenen op steun bij wegenverbetering ook in het dorp. Een verzoekschrift van de gebruikers der Stortgronden, om reductie van huur met 25 pet., wordt in handen ge steld van B. en W. om prae-advies. Van het Gemeen tebestuur van Alkmaar een schrijven dat voortaan de tarieven 3e klasse voor bijdragende en niet-bijdragen- de gemeenten gelijkgesteld is. Voorzitter voegt hieraan toe, dat dit geen reden is voor de Gemeente om zich van steun te onthouden, daar zij het recht behoudt om voor de ingezetenen de barakverpleging te ontvangen, iets waar anders de Gemeente zelf voor moest zorgen. Van de vereenirring .Het Witte Kruis", Noordholland, een verzoek om subsidie voor haar ontsmettingsinrich- tïngen te Hilversum en Alkmaar. Voorgesteld wordt dit bij de begrooting te behandelen. Van de Vereeniging tot zedelijke verbetering van gevangenen een verzoek om subsidie. Ook dit zal bij de begrooting behandeld worden. Voorts verslagen van: den toestand van de Prov. Noordholland, idem van het Provinciaal Electrisch be drijf, idem Prov. Waterleiding, idem Commissie voor Malariabestrijding, idem Woesinrichting Huisduinen, idem Keuringsdienst, idem Commissie van Toezicht op het L. O. Na lezing wordt laatstgenoemd verslag .onder dank aan de Commissie voor de uitgebreide weergave van den toestand van het onderwijs, voor kennisgeving aangeomen. Ambtenaar t©r Secretarie. Voorzitter deelt vervolgens mede, dat in de vacature A. Loggers benoemd is tot Ambtenaar ter Secretarie de beer A. Brussaard. Vervolgens doet Voorzitter mededeeling. dat den Mi nister van Justitie verzocht is om niet tot opheffing van de rechtbank te Alkmaar over te gaan, dit naar aanleiding van een verzoek om adhaesie van B. en W. van Alkmaar. Huishoudelijk reglement voor de Commissie van Toe zicht op de Arbeidsbemiddeling en den dienst der Werkloosheidsverzekering en de Instructie voor den Agent der Arbeidsbemiddeling, tevens ambtenaar der werkloosheidsverzekering worden zonder op- of aan merking door den raad aanvaard. Goedkeuring rekening 1931 van de Gezond heidscommissie te Schaffen. Uit deze rekening blijkt, dat de gemeente bij zal moe ten dragen f 10.37 en dat de qptvangsten van genoemde commissie ziin f 2048.01 en de uitgaven f 1048.31; alzoo een batig saldo van f 999.70. Voorzitter stelt voor de rekening goed te keuren omdat dit slechts een formaliteit is. daar er geen beschikking; is over bescheiden. Aldus wordt besloten. Aanbieding Gemeenterekening 193L Uit de rekening 1931 blijkt dat de ontvangsten bedra gen f 51447.50 en de uitgaven f 49791.13, met een batig saldo van f 1656.45 (gewone dienst) en in ontvangstn f 14869.35 en in uitgaven f 14808.76, met een batig saldo van f 60.58 (kapitaaldenst). Hieruit, zegt Voorzitter, zou men de conclusie kunnen trekken dat het er erg roos kleurig met de gemeentefinantiën voorstond. Er moet echter rekening mee gehouden worden, dat het batig saldo van het vorige dienstjaar heel wat meer was (f4000 ruim).Dit bedrag is dus ook opgebruikt. Eensdeel is dit gelegen in het feit, dat de schoolverbouwd is, an derdeels doordat voor een tijdelijk schoolgebouw en voor de vervaardiging van den ligger der wegen, moest wor den gezorgd. Rekening algemeen armbestuur. De ontvangsten bedragen f 8362.33. de uitgaven f 8893.9414, zoodat er een nadeelig saldo is van f 531.61 H. Daar er gerekend was op een nadeelig saldo van f 1000, kan dit resultaat niet teleurstellen. Het verbranden van het zg. Armhuis en de bouw van een nieuwe woning alsmede een noodwoning zijn oorzaak, van het nadeelig saldo. Nadat de Voorzitter heeft meegedeeld dat een bedrag van f 13.25 als oninbaar moet worden beschouwd, wordt overgegaan tot aanwijzing van de Raadscommissie tot onderzoek van genoemde rekeningen. Deze commissie wordt samengesteld uit de heeren Vries, Wejj. Jimmink, en Kruit Nadat nog een administratieve begrootingswijziging is goedgekeurd, volgt Benoeming agent der Arbeidsbemiddeling, teven ambtenaar der werkloosheidsverzeke ring. De aanbeveling van B. en W. luidt: 1. A. C. Bussaard, ambtenaar tér secretarie. 2. G. Baken, gemeenteveldwachter. Nadat Voorzitter verklaard heeft dat de directeur der Arbeidsbeurs te Den Helder met deze aanbeveling ac- coord gaat., wordt de heer Brussaard met algemeene stemmen gekozen. De nieuwbenoemde deelt vervolgens mede, dat hy deze benoeming aanneemt. Rondvraag en sluiting. De Vries zegt, dat de nieuwe weg erg slecht is en vraagt of er geen maatregelen ter ver betering kun nen worden genomen. Voorzitter zegt dat er reeds met den Polder Koegras onderhandelingen gevoerd zijn omtrent het overnemen van dien weg door genoemden Polder. Door de hooge kosten kan daar echter thans nog geen sprake van zijn. Besloten wordt dat deze zaak in handen van B. en W. gesteld zal worden. Daar er verder geen gebruik van de rondvraag gemaakt wordt, sluit Voorzitter de openbare vergadering om daarna deze in comité voort te zetten. WJERLNGEN J.V.O.-berichten. In verband met vacanties en andere omstandighe den zijn er de eerste twee Zondagen (7 en 14 Augus tus) geen bijeenkomsten. De gymnastiek op Vrijdag gaat wel gewoon door. Binnenkort komt de vergade ring, waarin het programma voor den nazomer wordt opgemaakt. Veemarkten. Bij Koninklijk besluit van 7 Juli j.1. is goedgekeurd de verordening tot wijziging van de verordening op de veemarkten, door den Raad vastgesteld op IS Maart (bestrijding runderhorzel). Overwerkvergunning. Aan de N.V. Mij. tot Uitv. van Zuiderzeewerken is door het districtshoofd der arbeidsinspectie overwerk vergunning verleend ten behoeve van liet storten van beton werk kustverdediging. Rijksveldwacht. De rijksveldwachter A. A. de Paepe, zal met in gang van 6 October a.s. worden verplaatst van Den Oever naar Biggekerke (Z.). Tot onbezoldigd rijksveldwachter is benoemd de heer E. S. Zeevenhoven, le luitenant der Genie, ge detacheerd te Den Oever. KOE GR AS JULIANADORP. Aanbesteding Pastorie Ned. Herv. Gemeente. Maandagmorgen om 10 uur had in de Ned. Herv. Kerk te Julianadorp, namens het College van Kerk voogden dier gemeente, door den architect den heer G. de Beurs Gz. te Den Helder, de aanbesteding plaats voor den bouw van een nieuwe Pastorie aan de Landbouwstraat alhier. Ingeschreven werd als volgt, buiten het schilderwerk, door de heeren: G. Hoorns man, Julianadorp f3975.—; D. de Graaf Jz. Koegras f3500.J. de Graaf, Julianadorp f3385.En voor het schilderwerk door de heeren: P. Kuit G£, Ju lianadorp f475.—; T. Speur, Julianadorp f460.G. Kuit Pz., Koegras f 433. Het werk is aan de laagste inschrijvers gegund. DEN HELDER H.M. „Banckert" niet naar Ned. West- Indië. Eenigen tijd geleden meldden wij, dat de H.M. „Banckert" zich gereed moest houdep om te gelege ner tijd naar Ned. W. Indië te vertrekken. Thans is een bericht binnengekomen, waarin de commandant van genoemd vaartuig medegedeeld wordt, dat het vertrek afgelast is. Ernstig verkeersongeval. Drie personen zwaar gewond. Naar wij vernemen reed Zaterdagavond te om streeks negen uur een luxe-auto met drie passagiers in de buurt van den Stoomweg. De auto, die volgens getuigen met grooten snelheid gereden moet hebben, is door een of andere reden bij de kruising Zwarte WegStoomweg in de sloot geraakt, alle drie de passagiers meenemende. Aangezien de inzittenden vrij ernstig gewond waren is oogenblikkelijk een dokter uit de nabijgelegen plaats opgeroepen, die na eenigen tijd verscheen, en de eerste hulp verrichtte. De auto en de inzittenden waren afkomstig uit Hoorn. De auto zou zwaar beschadigd zijn. CALLANTSOOG Het strandfeest. Zondagmiddag bood ons strand een zeer bijzonder beeld. Met spaden gewapende mededingers wierpen hooge zandhoopen op, alsof hun leven ermee gemoeid was en menigeen zal op dezen lauwen namiddag in 't zweet zijns aanschijns gewerkt hebben, om maar de hoogste berg te krijgen. Er was echter nog een an dere factor, die invloed op den uitslag van den wed strijd uitoefende. Alle deelnemers werkten nl. op een zelfde. aan de kust evenwijdige, lijn, terwijl hun plaatsen door loting bepaald waren. Toen do vloed opkwam werd op iedere hoop een vlaggetje geplaatst en daarna werd gewacht welke monumenten het langst stand hielden. Te ongeveer drie uur neemt de heer A. de Wit, voorzitter van de commissie van Callantsooger neringdoenden en pensionhouders, het woord. Spr. is er zeker van dat dit feest geslaagd mag heeten en dankt allen voor hun medewerking. Aan sommige aanwzigen vraagt spr. in het vervolg meer medewerking tegen het einde van den wedstrijd en verzoekt ze om buiten het afgezette gedeelte te blijven. Daarna wordt overgegaan tot de uitreiking der prijzen, welke als volgt toegekend worden: le prijs J. Kakebeeke en M. v. d. Poll (doos bon bons): 2e prijs G. Brouwer en J. Oskam (kunstaarde werk); 3e prijs A. Bakker en B. Slort (slip-over); 4e prijs J. Hoogvorst en T. Oskam (electr. fietslantaarn); 5e prijs B. Tholen en J. Tholen (flacon Eau de Co logne); 6e prijs J. Vos en S. Kruis (kunstglaswcrk); 7e prijs Jb. Vos en J. Groothof (plateel-aardewerk). Burgerlijke Stand over Juli 1932. Geboren: Gert, zoon van Jacob Scheringa en A. H. Hollander; Jacob, zoon van J. C. Zwaan en B. M. de Jong. Overleden, Ondertrouwd, Getrouwd: Geene. Loop der bevolking over Juni en Juli 1932. Ingekomen personen: A. Grickspoor van Haarlem mermeer; J. Welles, Zijpe, J. C. Vries, Barsinger- horn; J. W. Landman, Den Helder; Maartje Glas, Alkmaar (Juni); A. Brussaard. Oosterhesselen (Dr.); M. C. Grollé, Den Helder; Neeltje Hollander, Zijpe; A. Oosting, Kuinre; M. J. v. d. Berg, Den Helder. (Juli). Vertrokken personen: C. Kos naar Den Helder; A. Mooij, Amsterdam, S. de Graaf, Den Helder; M. Hoornsman. Zijpe; A. van Diepen. Tilburg; A. Log gers. Huizen. HARENKARSPEL Bij de op Maandag j.1. gehouden rekening van het Onderlinge Veefonds alhier, bleek dat er waren ver zekerd over de maand Mei 997 koeien en 200 kalve ren, Juni 915 en 201 en Juli 870 en 204 stuks vee. Het fonds had een verlies van 9 stuks. De omslag werd bepaald op Mei f0.40, Juni f0.30 en Juli f 0.30. De geheele schade bedroeg f976.00. DIRKSHORN. De Muziekvereeniging „Onder Ons" alhier, directeur de heer A. P. Blauw, mededingende in het door de Har monie „St. Caecilia" te Alkmaar uitgeschreven con cours, heeft haar ijverige, volhardende studie, weder bekroond gezien. „Onder Ons" behaalde daar in de Su perieure Afd. Fanfare een lsten prys met 330 punten. Het verplichte nummer: .Scènes pittoresques" van Massenet, een schoon, maar zwaar muziekstuk, heeft dus bliijkbaar ook de jury kunnen bevredigen. Een flinke prestatie van een amateursvereeniging. Ons welgemeend compliment aan den directeur en de leden. ANNA PAULOWNA BREEZAND. Auto-ongeval. Zaterdagavond, ongeveer acht uur, kwam een ge zelschap, dames en heeren van Medemblik, na een dagje naar Den Helder te zijn geweest, met groote snelheid den Stoomweg af rijden. De chauffeur was onlhekend met den weg, wist alleen, dat hij over de Kleine Sluis moest en daarvoor den geteereden weg moest houden. Toen hij bij den hoek van Stoomweg en Zwarteweg kwam, merkte hij door de groote snel heid te laat, dat hij daar rechts af moest slaan en in plaats van nu maar recht door te rijden, probeer de hij, al remmende, toch de bocht te maken. Dat lukte bij die groote vaart natuurlijk niet en de wa gen vloog over de wegsloot op het land en weer terug in de sloot. De chauffeur uitgezonderd, waren alle inzittenden gewond; een paar door den geweldigen schok, de anderen door het snijden aan scherven van een stuk geslagen ruit Barometerstand op Dinsdagmorgen 9 uur: 764 m.ft Vooruitzichten: Veranderlijk. Temperatuur: 17 gr. C. is 61 gr. F. SCHAGEN's GOEDKOOPSTE FOTOHANDEL. Kodak-, Agfa-. Gevaert-, Lumière-, Seliofilms, 6 X 9. GO cent. Hoogglans afdrukken, 6 X 9, 8 cent Goedkoope en toch uitstekende CAMERA'S. Ontwikkel- en Afdrnklnrichting. HOOGZIJDE E 103. SCHAGE Nadat de gewonden bij den heer Waterman juist op den hoek woont, waren binnengedragen, \vj dr. Olree spoedig ter plaatse. Voor een der heen achtte hij overbrenging naar het ziekenhuis in D« Helder noodzakelijk. Met den ziekenauto van de heer De Graaf werd, nadat deze gewonde naar h< hospitaal gebracht was, een der dames naar Meden blik vervoerd om zich daar thuis onder genceskui dige behandeling te stellen. De andere heer en dan hadden minder beteckenende verwondingen. Maarten Smit zette de auto met zijn kraamvage weer gauw op den weg. De auto was natuurlijk wi deerlijk gehavend, maar de groote snelheid in aai merking genomen, viel het den verhuurder, die spa dig uit Medemblik was overgekomen, nog mee, dl de aangerichte schade niet grooter was. LANOEND IJ Men deelde ons mee. dat in tal van koolakkers i draaihartigheid weer is opgetreden en dat verschillend ook door z.g.n. vallers zijn aangetast. Over 't algemet belooft de winterkool geen beste oogst. BROEK OP LANGENDIJK. Burgerlijke Stand over de maand Ja] Geboren: Jan, zoon van K. Ticl en van N. Vroego Albertus, zoon van A. Bas en van T. Stam. Elizabet dochter van J. Leegwater en van E. Bult. Pieter, zoo van P. Timmerman en van E. Visser. Getrouwd: W. Stam, oud 29 jaar, wonende te AU maar en H. Ootjers, oud 22 jaar. Overleden: Geene. GEMEENTE ZUIDSCHARWOüDE. Burgerlijke stand over de maand Juli 1932. Geboren: Cornelis Petrus, zoon van Johannes Broer» en van Johanna Schouten; Petronella, dochter van Arl» Weel en Maria Broersen; Catharina Johanna. do<4»- an Willem Zoon e.. vu»»- Bergen. J-, Jacob Berkhout en Aloisia Brunovsky; Maria GLrtnÜA, dochter van Pieter Kraakman en Alida Bruin. Overleden: Klaas de Geus, oud 92 jaar. weduwnai van Neeltje Oudes. Z IJ VI OUDESLUIS. In de afgeloopen week zijn hier weder de jaarlijb sche schoolfeesten gepasseerd Door de jongste kia deren, een zestigtal, is een uitstapje gemaakt naai Bergen, Egmond aan Zee en daarna rondgeredei over Heilo en de Hertenkamp in Alkmaar, om ten slotte te Schoorl in het Zandgat terecht te komen Hiervoor waren door diverse autobezitters hun wi gens beschikbaar gesteld, welke hiervoor een harte lijk woord van dank toekomt. De drie oudste klassen hebben een reisje gemaak per autobus, naar de Indische tentoonstelling te Dei Haag. Hier werd onder een geleider een filmvoor stelling bijgewoond, waarna over het terrein een wan deling werd gemaakt. In de gebouwen werden di oogen uitgegeken, naar al het. vreemde en mooie, da daar is tentoongesteld, en alles werd zeer duidelijk en leerzaam uitgelegd, waarvoor den begeleider een pluimpje toekomt. Vervolgens ging het op Scheveningen i-f, waar eei poosje prettig werd doorgebracht, waarna men noi even het Westland aandeed, om de druivenkassen U bezichtigen, en de heerlijke vruchten te proeven maar die smaakten best. En toen maar weer welgemoed op huis af, wan het was intusschen wel wat laat geworden, maai dat kan men voor zoo'n mooien dag best overhebbei Aan allen die hebben medegewerkt deze feesten doen slagen, een hartelijk woord van dank. BARSINGERHORi Onze plaatsgenoot?, mej. A. Boerendans, onder zeres aan de o. 1. school, slaagde bij bet daartoe i Haarlem gehouden examen, voor de hoofdacte. Burgerlijke Stand Ingeschreven gedurende de maand Juli 1932. Geboren: Hermina, dochter van Geert Scholtens van Jantje Thoma; Justina Catharina, dochter vat Johannes Adriaan Geense en van Catharina Seiden stiker; Koert, zoon van Pieter de Groote en van Wiets ke Vos; Hendrik, zoon van Ritske Wijnjeterp en val Dieuwlce de Boer; Klaas, zoon van Klaas Swaag ei van Grietje Kant; Johannes Leendert, zoon val Adriaan Weststrate en van Hendrika Plug; Simon zoon van Jan Pieter Spaans en van Maart je Koop mans; Maria Charlotte. dochter van Jan de Vries et van Maria Charlotte Faber. Ondertrouwd: Anne Schenk, oud 22 jaren, landbou wer, wonende te Barsingerhorn en Geertje Smit, oud 19 jaren, zonder beroep, wonende te Den Helder; Cor nelis Moermond, oud 24 jaren, voorwerker en Grietje Kuiper, zonder beroep, beiden wonende te Barsin gerhorn. Getrouwd: Gerrit van der Vecht en Jakobje vat der Veen. Overleden; Pieter Oudendijk, oud 72 jaren. Loop der bevolking Ingekomen: K. Singer van Wieringerwaard naai A 95; C. Kugel en gezin van Hoogezand naar Kol horn, ark; R. Kugel en gezin van Termunten naai Kolhorn ark; W. S. Boorsma en gezin van Wieringei naar Kolhorn, aan boord; R. de Roo en echtg. val Medemblik naar B 40; A. J. Bruin en gezin van Anni Paulowna naar C 30; mej. M. Seehaus van Schagei naar Kolhorn F 20; B. Barenkamp van Enschedi naar Kolhorn F 50; J. Bosman van Sijbekarspel naai Kolhorn E 54; P. Smit van Winkel naar A 21; Tb Balder van Buijsingen (België) naar Kolhorn, aat boord; G. Krap van Koedijk naar Kolhorn E 45. Vertrokken: T. Goeree naar Emmen, Barger Co® pascum 137; W. Schimmel naar Emmen, Nw. Weer dinge 300; H. Heggelaar naar Heerhugowaard, Veen-

Schager Courant | 1932 | | pagina 2