SPORT Radioprogramma Dinsdag 2 Augustus 1932 SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9116 Nederland—West-Duitschland. VERSCH GEKARND Noodlottig verkeersongeluk te Bergen. ATHLETIEK. De zege voor onze buren. Bevredigende prestaties. In de schaduw van het Olympisch gebeuren te Los Angelos vonden te Haarlem de jaarlijksche wedstrijden tusschen de Nederlandcche en West-Dultsche athleten plaats. De beste prestatie werd geleverd door den Hagenaar De Bruijn, die het discusrecord van Sijsker van 41.89 op 42.13 bracht. De puntenverhouding waarmee W.D. de zege behaal de was 58%52%. Of deze nederlaag In een overwinning verkeerd zou zijn als onze Olympische menschen er'wa ren geweest, moet betwijfeld worden, daar ook W.D. goede krachten naar Amerika heeft afgestaan (bijv. Jo- nath)). Van de behaalde resultaten wijzen we naast de discus- prestatie op de vertesprong van Van Welsenes (7.25 M.) en de hoogtesprong van Hofman (1.822 M.) Ook de nieu we speer-recordhouder weerde zich best. De Philips- man Van Meijl wierp thans n.1. 54.36 meter en werd daarbij eerste. VOETBAL DJE.S. aSCHAGEN a, 2—6. De jeugdige spar taantj es hebben zich In Barsinger- born tegen de oranjehemden goed geweerd door maar eventjes met 62 te winnen. Dat is keurig gedaan, jon gens. We hopen de volgende keer eens mee te gaan. KOLHORN. Donderdagavond kreeg Kolhorn bezoek van Sluis HL Onder een gezellig regentje laat de heer Kooger den wedstrijd beginnen. K. speelde met een proefelft&l; Sluis IH speelt jammer genoeg maar met 8 man. Voor de rust is K. dan ook sterk in de meerderheid en weet het in doelpunten uit te drukken, 40. Na de rust Js er niet veel aan het spel, het is een modderpoel en er wordt van beide zijden ook niets ge maakt. Het einde komt dan ook zonder verandering, de stand biyft 40 voor K. Zondag trok K. naar den seriewedstrijd te Hoogkar- epe en wist na 'n goed gespeelden wedstrijd te winnen van L.V.C. met 2—1; dus komt K. over 14 dagen in de finale. Dus jongens aangepakt. Denken de leden om de vergadering op Donderdag 4 Aug. OUD KARSPEL. D.TA-VETERANEN-BEURTSCHIPPERS, 8—2. Zaterdagavond vond de derby plaats tusschen de D. T.S.-veteranen en de Beurtschippers; het was een ver woede strijd tusschen zware en lichte „motoren", waarbij de tien lichte „motoren" een magere 32- zege behaalden. Omstreeks half acht fluit de scheidsrechter de elf tallen in het veld. waarbij de D.T.S.-veteranen met het volgende elftal uitkomen: P. Eiland; P. Mienes, K. de ■RulW. Jookor. K. Kooi Bleek; M. Smit, VSrait. C. v. d. Hoven. L. Tromp. De aanvoerder van de Beurtschippers wint den toss en HLS. trapt af. Dadelijk ontwikkelt zich een zeer en- ftousiast spel, waarbij de Beurtschippers, mede door at D.T.S. maar 9 spelers heeft, al dadelijk het D.T.S.- doel in gevaar brengen. De Beurtschippers zijn voortdurend !n de meerder heid. hetgeen ook na 20 minuten spelen in een doel punt wordt uitgedrukt, als de rechtsbuiten van de Beurtschippers den bal hard voor het doel plaatst, een D.T.S.-back den bal slecht raakt en de midvoor van de Beurtschippers den bal in de touwen jaagt, 01. Al spoedig komt D.T.S.' tiende man in het veld, Waardoor de ploegen vrijwel tegen elkaar opwegen. De D.T.S.-rechtsback schiet den bal ver naar voren, deze wordt opgevangen door den linksbinnen, welke goed naar den midvoor plaatst, die onhoudbaar in schiet, 1—1. Een oogenblik later komt dezelfde speler alleen voor den keeper te staan, maar de ingeschoten bal wordt mooi gehouden. Dan nog eenig heen en weer getrap en de scheidsrechter fluit rust. Na de rust neemt D.T.S. het spel in handen, met af en toe een gevaarlijke doorbraak van de Beurt schippers. Het zijn dan ook de Beurtschippers, die uit een mooie doorbraak door een schitterend schot van den linksbinnen de leiding hernemen, 1—2. Maar D.T. 6. laat het er ook niet bij zitten en een goede voorzet van den rechtsbuiten, wordt goed ingezet, 22. Maar nu begint er pas spanning ln te komen; belde [partijen strijden verwoed om de leiding, de D.T.S.-spil wordt omvergeloopen door den Beurtschippers-spil als een roeibootje door een oceaanstoomer, maar als de eerste den bal een oogenblik later op het middenveld te pakken krijgt, plaatst hij hard naar links, de bal wordt van hier mooi voor het doel geplaatst en het is wederom de midvoor, die den kranigen keeper van de Beurtschippers het nakijken geeft, 32. Vlak voor het einde krijgt de midvoor van de Beurt schippers nog een goede kans, maar zijn schot gaat naast. Daarna fluit de scheidsrechter einde van deze aardige „match". Met deze overwinning hebben de D.T.S.-veteranen een mooi schip onder glas gewonnen, uitgeloofd door de Beurtschipeprs. Wij zien de Beurtschippers gaare nog weer eens in Oudkarspel terug. "T ZAND. Aangezien op het laatste oogenblik van de voetbal club te Heerhugowaard bericht van verhindering was ingekomen, is J.l. Zondag de aangekondigde wedstrijd tegen G.R. I niet doorgegaan. Ook de andere elftallen van G.R. hebben niet gespeeld. Woensdagavond a.s. zal een wedstrijd G.R.-comb. tegen de club van de fa. Zonneveld en Philippo spelen op het G.R.-terrein, des avonds 8 uur. AARTSWOUD. Het eerste elftal ging Zondag met 6 invallers naar Berkhout voor de Nederlaagwedstrijden. Met hard werken wisten ze toch de overwinning te behalen met 64. Buiten verwachting was deze uitslag. VOORDRACHTAVOND K. J. J. LOTSLJ te HULST. Aan de Sportkroniek ontleenen wij het volgende; De vereeniging ..Hulst" smaakte het genoegen ruim 200 sportmenschcn, leden van diverse vereenigingen te mogen bijeen zien om de causerie, geillustreerd met lichtbeelden, van den heer Lotsij aan te hooren. 't Was gedurende bijna vier uur muisstil in de zaal, behalve dan de keeren. dat de stilte onderbroken werd door uit bundig gelach om de humoristische kwinkslagen, waar mede de causerie vah den heer Lotsij was doorspekt. De rede maakte een grootschen indruk bij do toehoor ders, die als het ware aan de lippen van den spreker hingen. Het gezelschap kon verschillende malen z'n ge voelens van bewondering niet onderdrukken en zond den spreker een krachtig en spontaan applaus toe, dat z'n hoogtepunt bereikte aan het slot van dezen voordracht avond. Stellig zal dit enorm enthousiasme van sportief Zeeuwsch-Vlaanderen in het algemeen en van voetbal lend Hulst in het bijzonder den heer Lotsij lang bijblij ven. Een machtige propaganda voor de voetbalsport in deze contreien is voorzeker het resultaat van dezen spreekavond geweest. Naar aanleiding van bovenstaande zouden wij gaarne en met ons nog vele anderen, den heer Lotsij eens te Schagen zien om alhier ook een dergelijken spreekavond te houden. Schagen is een centrumgemeente en tal van vereenigingen kunnen Schagen gemakkelijk bereiken. Rond om Schagen zijn tal van vereenigingen. Zou het bestuur der vereeniging Schagen niet eens in over weging kunnen nemen, den heer Lotsij hier te laten komen? Zeer zeker zullen de omliggende vereenigingen met hare leden en aanhangers dit op hoogen prijs stel len. Een kleine vergoeding voor de te maken kosten zal hun dan heusch niet te zwaar zijn. ALGEMEENE VERGADERING W. E. K. In de op Zaterdag j.1. gehouden vergadering van de vereeniging van Westelijke Eerste Klassers, ls een voor stel van D.F.C. (Dordrecht) om de Westelijke eerste klasse-afdeelingen in de toekomst uit 12 vereenigingen te laten bestaan, aangenomen. Ook was deze vereeniging voor de door den K.N.V.B. ln te stellen junioren-afdeeling, met dien verstande ech ter, dat de daarvoor in aanmerking komende junioren in hoogere elftallen mogen worden opgesteld. Ook de eerste klassers zien dus het bezwaar in om alle junioren uit de hoogere elftallen te halen. BONDSVERGADERING K.N.V.B. Bovenstaande vergadering zal worden gehouden op Zondag 28 Augustus 1932, des morgens 10 uur ln Hotel de 1'Europa, Doelenstraat te Amsterdam. HOE DROEVIG. Voor den rechter van Feitham stond gisteren een vrouwtje van 17 jaar terecht, dat onder een jongens naam dienst had gedaan als spoeler in een hotel. Zij was een jaar geleden getrouwd, doch na twee dagen al door haar man verlaten. Niemand in het hotel had gemerkt, dat zij een vrouw was en zij had er zelfs een meisje op na gehouden, waarmee zij des avonds uitging. In Juni was zij in mannenkleeren van Schotland naar Londen gefietst. Onderweg had zij admiraal Smith Dorrien ontmoet, die haar aan bevolen had bij het Leger des Heils, dat haar weer het baantje in het hotel bezorgd had. Hier had zij zich aan kleiig diefstallen schuldig gemaakt, wat haar in aanraking bracht met de politie, die spoedig ontdekte met een vrouw te doen te hebben. De rechtbank gelastte haar plaatsing in een tehuis voor vrouwen. Te Zandvoort Is Zaterdag de Internationale zwemwedstrijd over een afstand van 1 zeemijl (1850 meter) gehouden. De deelnemers begeven zich te water. Twee belangrijke factoren, prijs en kwaliteit gaan bij Blue Band hand in hand. Nimmer was het van zoo'n groot belang uitslui tend Blue Band te gebruiken >-> nu de boterprijzen stijgen. Blue Band bevat 25°/o allerfijnste Roomboter onderRijkscontróle. Hollands beste standaardmerk, 8-jarig jongotje op de fiets door een auto gegrepen. Hevig verminkt naar het zie kenhuis overgebracht. Zaterdagmiddag heeft in de Eeuwige Laan te Ber gen een noodlottig ongeluk plaats gehad. Een 8-jarig jongetje uit Alkmaar, dat met een vriendje op de fiets naar Bergen aan Zee was ge weest, verliet n.1. op een gegeven oogenblik het rij wielpad, dat juist op dat punt door een dichte haag van den rijweg is afgesloten. Het gevolg was, dat hij door een juist passeerende auto werd gegrepen en tegen den grond gesmakt. .De gevolgen waren ver schrikkelijk. Het ongelukkige slachtoffertje, dat nog leefde, ofschoon armen en Ibeenen gecompliceerde breuken hadden bekomen en voorts hoofd en borst kas zwaar gekneusd waren, werd naar het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar overgebracht. Na dit treurige ongeval is het uitzicht ter plaatse door het wegkappen van hoog opgaand struikgewas, aanmerkelijk verbeterd. WOENSDAG 3 AUGUSTUS. HILVERSUM (1875 M.) VAR.A.: 6.45 Lichaamsoefeningen o.I.v. G. Kleereko- per; 7.30 Idem; 8.00 Tijdsein en Gramofoonmuziek. V.P.R.O.: 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A.: 10.15 Uitzen ding voor Arbeiders in de Continubedrijven; 12.00 Sep tet o.I.v. Is. Eyl; 1.45 Verzorging van den zender; 2.15 Onze keuken door P. J. Kers; 3.00 Kinderuurtje; 5.00 Septet; 6.45 Medezeggingschap in het buitenland, door C. van der Lende; 7.00 VARA-Klein-orkest o.I.v. Harry Wiggelaar; 7.15 C. J. van Lienden: „De vredesbetoo- gingen te Breda en Maastricht; 7.35 Orkest; 8.00 „Typistetje", klucht in één bedrijf; 8.15 Orgelspel; 8.45 „Twee 'bankjes van duizend", hoorschets van Nacky N. M'ulder, op te voeren door het Groot Volkstooneel; 9.00 Orgelspel; 9.30 Uitzending van den Algemeenen Bond van Handels- en Kantoorbedienden; 9.45 VARA- Klein-orkest; 10.30 Persberichten van Vaz Dias; 10.45 Klein-prkest; 11.30 Gramofoonmuziek HUIZEN (296 M.) N.C.R.V.; 8.00 Schriftlezing; 8.15 Morgenconcert; 10.20 Zang door het N.C.R.V.-Dameskoor; 10.30 Korte Zie- kendienst; 11.00 Harmoniumbespeling door M. F. Jur- jaanz; 12.00 Politieberichten; 12.15 Middagconcert; 2.00 Verzorging zender; 2.30 Lezen van Chr. lectuur; 3.00 Concert door het Hendriks trio; 5.00 Kinderuurtje door J. Coman; 6.00 Liederen-recital; 7.00 J. J. Stoltenhorn. Jr.: „Palestina"; 7.30 Politieberichten; 7.45 Persberich ten van het Ned. Chr. Persbureau; 8.00 De Haarlem- sche Orkestvereeniging o.I.v. M. Adam; 9.00 S. M. v. d, Galiën: ..Gevederde Vrijbuiters"; 9.30 Vervolg con cert; 10.00 Vaz Dias; 10.30 Gramofoonmuziek. BRUSSEL (509 M.) 5.20 Dansmuziek; 6.50 Gramofoonmuziek. KALUNDBORG (1153 M.) 3.50 Orkestmuziek; 5.20 Gramofoonmuziek; 11.35 „Va- lencia's" orkest; 12.20 Dansmuziek; 1.20 Orkest; BERLIJN (419 M.) 8.20 Gevarieerd programma. HAMBURG (872 M.) 1.35 Gramofoonmuziek; 2.30 Idem; 4.50 Concert; 10.45 Populair concert KöNTGSWUSTERHAUSEN (1685 M.) 2.20 Gramofoonmuziek; 4.50 Concert. LANGENBERG (472 M.) 12.20 Concert; 1.50 Concert; 8.20 Idem; 10.40 Idem. DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Orgelconcert; 1.05 Gramofoonmuziek; 3.50 Con cert; 8.10 Idem; 10.55 B.B.C.-dansorkest. PARIJS EIFFEL (1446 M.) 8.50 Concert. PARIJS RADIO (1725 M.) 12.50 Gramofoonmuziek; 9.05 Kamermuziek; 9.50 Con cert; 10.50 Gramofoonmuziek. MILAAN (331 M.) 7.50 Gramofoonmuziek; 8.50 Radio-tooneel. ROME (441 M.) 9.05 „Boris Godoenof", opera in vier actes. WEENEN (517 M.) 8.20 Orkestconcert; 10.25 Populair concert; WARSCHAU (1412 M.) 5.20 Populair concert; 6.40 Dansmuziek; 8.20 Gramo foonmuziek; 11.15 Dansmuziek. 10.20 Concert, BEROMUNSTER (460 M.)

Schager Courant | 1932 | | pagina 5