De nood in den tuinbouw. Plaatselijk Nieuws. DE LANGENDUKER GR0ENTENVE1UNGEN. Samenwerking. Massa-vergiftiging bruiloft op een Vliegtuigongeluk. Vrije Vischwedstrijd. FQSÏER'sMflfi&PUliNl Amerika neemt deel aan de wereldcomfere n tie. Uit Washington, 30 Juli: Naar in de hoogste Amerikaanscheregeeringskrin- gen verluidt, zal de regeering der Vereenigde Staten de Vrijdag door den Britschen ambassadeur overhan digde uitnocdiging tot deelname aan de Economische Wereldconferentie aannemen. De uitnoodiging houdt noch den datum, noch den zetel der conferentie in. In officieele kringen neemt men evenwel algemeen aan, dat de economische we reldconferentie waarschijnlijk in de maand October te Londen zal worden gehouden. Verscheidene personen In stervensgevaar. Naar het „Berliner Tageblatt" uit Kassei verneemt, werden vijf en twintig bruiloftsgasten in het stadje Wiershausen nog tijdens de feestelijkheden ernstig ziek. Er deden zich bij hen vergiftigingsverschijnselen voor, welke haar ooreaak vinden in het gebruik van gekookte worst. Een bruiloftsgast stierf onder hevige pijnen tijdens het vervoer naar het ziekenhuis, terwijl de vier en twin tig anderen, onder wie ook het bruidspaar, zoo zwaar ziek zijn. dat gevreesd moet worden, dat nog een groot aantal hunner sterven zaL LASTIGE SPRINKHANEN. Constantza is dezer dagen verrast door een zwerm zwarte sprinkhanen, die in de straten neerstreken en de wandelaars op de vlucht joegen. De gemeentewerk lieden zijn uren bezig geweest om de straten weer be gaanbaar te maken. Vliegtuig neergestort. Eén doode. Zaterdagmiddag te ongeveer 2 uur is een tweedekker een zoogenaamde Engelsche mot, genummerd D 2298 op het vliegveld Tempelhof, bij Berlijn neergestort. Het vliegtuig werd gebruikt voor reclamedoeleinden en maak te gewoonlijk vluchten voor een cigarettenfabrikant. doch werd thans gebruiktom propaganda te maken voor de plaats te hebben verkiezingen. Het ongeluk had plaats in het zuidoostelijk gedeelte van het vliegveld. De pi loot en zijn metgezel werden ernstig gewond naar het Urban-ziekenhui3 vervoerd waar de begeleider bij aan komt reeds bleek te zijn overleden. (Van een onzer medewerkers aan den Langendijk) Aan de gemeentebesturen van Noord-Holland is door het Provinciaal Bestuur het volgende schrijven gericht: In de Provinciale Staten is het voorstel gedaan, dat de Provincie, voor haar gedeelte, de rente van. de in 1931 onder garantie der Provincie en de gemeenten te ver- leenen tuindersvoorsóhotten voor haar rekening zou ne men. Tegenover dit voorstel heeft ons college het volgende 6tandpunt ingenomen. Uit een ingesteld onderzoek is gebleken, dat door vele tuinders de over 1931 verschuldigde rente is voldaan. Het zou niet juist zijn, tuinders, die aan hunne verplichting tot rentebetaling niet voldeden, daarvan alsnog te ont slaan, nu geenszins vaststaat dat zij in minder gunstige omstandigheden verkeerden dan de tuinders, die hunne verplichting wel nakwamen. Ten aanzien van de rente over 1931. dient derhalve gehandeld te worden overeen komstig de desbetreffende bepaling der voorwaarden, waaronder de voorschotten verleend zijn, volgens welke bepaling het voorschot wordt verhoogd met de rente, welke uit het bedrijf niet kan worden betaald. De beteekenis daarvan is uit den aard der zaak niet. dat de tuinders worden gedwongen tot het doen van betalin gen, welke hunne krachten te boven gaan, doch slechts, dat de vordering wegens achterstallige rente op den- stelfden voet als de verplichting tot terugbetaling van het voorschot b lijft bestaan, zoolang de kans op finan- lieel herstel van de belanghebbenden niet vervlogen is. Erkend moet intusschen worden, dat onder de tegen woordige tijdsomstandigheden, nu de moeilijkheden voor de tuinders steeds grooter en derhalve de mogelijkheid van volledige schulddelging steeds geringer worden, het de voorkeur verdient, de schuld niet verder te laten op- loopen en derhalve over te gaan tot liquidatie van de nieuwe ontstane rentevorderingen, waaraan niet voldaan kan worden. Er is daarom aanleiding de rente over 1932 uit hoofde van de provinciale borgstelling voor reke- ring van de provinciale kas te brengen in die gevallen, waarin de gemeenten welker besturen het best in staat zijn de draagkracht der belanghebbenden te beoordeelen. «en overeenkomstige gedragslijn volgen, voor wat hun aandeel in de garantie aangaat. Betaling als borg beteekent geen kwijtsohelding, aan gezien de borg, die betaalt, in de rechten van de sohuld- eischer treedt; er is voor de Provincie geen reden tot definitieve kwijtschelding over te gaan en zich aldus alle mogelijkheid van verhaal af te snijden voor het geval de andere crediteuren eventueel later wel verhaal zoeken. Indien de Provincie als borg betaalt, is echter in elk ge- ■val de belanghebbende over het betaalde bedrag in de toekomst geen rente verschuldigd, terwijl hij. geen ge vaar loopt voor dit bedrag verder te worden aangesspro- iken, tenzij bijzondere omstandigheden (b.v. failissement) daartoe aanleiding geven. Voorshands kan de aangegeven regeling slechts gelden voor het jaar 1932; elk jaar dient opnieuw onder de oogen te worden gezien, of de betaling van de rente door de Provincie als borg in verband met den toestand van den tuinbouw geboden is. Zoodra de bedrijven weer normale baten afwerpen, behooren de belanghebbenden de rente van de hun verstrekkende voorschotten zelf te betalen. Met het hier uiteengezette standpunt hebben de Pro vinciale Staten zioh vereenigd. Wij roepen bij dezen de medewerking van de gemeente besturen in om de aangegeven regeling tot haar recht te doen komen. Hiertoe is noodig, dat, wanneer de rente- 1 vorderingen over 1932 vervallen, door de gemeentebestu ren zoo nauwgezet mogelijk wordt nagegaan, in hoeverre de tuinders, die voorschot verkregen, in staat geacht kim men worden, aan die vorderingen te voldoen. Is dit wel het geval, dan dient te worden bevorderd dat de tuin ders de rente ook inderdaad betalen. In het andere geval zien wij gaarne de mededeeling tegemoet, dat de rente voor 30 pet. door de gemeente wordt betaald, waarna betaling van de overige 70 pet. uit de proviciale kas zal kunnen volgen. Wat de aan akkerbouwers verleende voorschotten be treft, staan wij op het standpunt, dat behoudens wellicht enkele uitzonderingsgevallen de rente uit de bedrijven betaald zal kunnen en moeten worden en dat ook gere geld aflossing moet plaats hebben. Wij verzoeken u, voor zooveel van u afhangt, hieraan de hand houden. Ten slotte noodigen wij u uit, van het bovenstaande aneeddeeling, te doen aan de banken, door welke voor schotten aan inwoners uwer gemeente versterkt wer den. Het stop zetten der veilingen nog geen opluchting op de veilingen uitvoer nood zakelijk het weed© miljoen de uitge stotenen slechte prijs voor de aardappe len geringe aanvoeren inkuilen zeer lage prijzen voor roode, gele en witte kool, nog lager dan verleden jaar bloem kool bevredigend prijzen van zilvernep iets beter slaboonen stationnair bie ten laag geringe aanvoer van wortelen aanvoer tomaten vermindert, prijzen stijgen. „Het stopzetten der veilingen", het is de alpha en de omega, het begin en het eind van de vele gesprekken en debatten" welke om en over de crisis in den tuin bouw worden gehouden. Enkele tuinbouwvereenigingen hebben in deze zaak reeds uitspraak gedaan en 't blijkt, daaruit, dat vele tuinbouwers er voor, maar ook vele er tegen zijn. Binnen een paar weken zal de beslissing wel gevallen zijn en zal men kunnen constateeren, dat de tuinbouw nog niet in voldoende sterkte is georgani seerd om door dit middel tot zijn doel te geraken. De regeering moge er intusschen uit leeren. dat het water bij onze tuinbouwers niet aan maar over de lippen gekomen is en dat met allen spoed maatregelen die nen genomen te worden, om den totalen ondergang van den tuinbouw te verhoeden. Had men, na de verschillende internationale confe renties, verwacht, dat er wel eenige opluchting zou ontstaan in de handelsverhoudingen tusschen de ver schillende landen, dan is men tot nu toe bedrogen uit gekomen. Het is, of men het elkander nog lastiger wil maken door de invoerrechten maar steeds te verhoo- gen. De Langendijker tuinbouwers ondervinden daar van de ernstige gevolgen en blijven met hun produc ten zitten, voor welke niet voldoende afzetgebied is te vinden. En daarop komt voor hen alles aan. Steunmaat regelen zijn, de bouwers weten het zeer goed, een noodzakelijk kwaad. De allesbeheerschende vraag in het saneeringsproces van den Langendijker tuinbouw is gelegen in de uitvoermogelijkheid en daarin speelt Duitschland een overheerschende rol. Met bijzondere belangstelling volgt de Langendijker dan ook den loop der gebeurtenissen bij onze Oostelijke naburen, omdat dit hem niet onverschillig is. Helaas moet worden ge constateerd, dat de aanwijzingen niet bijzonder bemoe digend zijn en dat wij niet moeten verwachten, dat Duitschland in nabije toekomst voor ons zal worden, wat het zoovele jaren is geweest, een afzetgebied bij uitnemendheid. Nu alzoo de internationale verhoudingen op het ge bied van het ruilverkeer onzen tuinbouw in een nood lijdenden toestand hebben gebracht blijft er niets an ders over dan zich te verlaten op den steun van de regeering, die nog de machtsmiddelen bezit, om de fi nanciën bijeen te brengen, noodig, om dien steun te voteeren. We beginnen nu ongetwijfeld eerstdaags met de uitkeering van het zoogenaamde tweede miljoen: de gemeentebesturen hebben althans daaromtrent be richten ontvangen en kunnen opnieuw eenzelfde bedrag uitkeeren^als reeds in het voorjaar is geschied, met dien verstande, dat het bedrijf nog moet bestaan, zoo dat zij, wier hun bedrijf is opgeheven, niet voor een uitkeering in aanmerking komen, evenmin als dege nen, die intusschen gefailleerd zijn. Er zal dus, dit is duidelijk, minder worden uitgekeerd dan den vorigen keer en het lijkt ons op den weg te liggen van de com missie uit de gemeenten van West-Friesland, die bij den tuinbouw zijn betrokken en die in opdracht heeft de belangen van allen in dit tuinbouwdistrict te behar tigen. om de overschietende gelden te bestemmen voor enkele noodlijdenden, die ten vorigen male ten on rechte van de uitkeering zijn buitengeslotsn. Voor dezen is de door de regeering genomen beslissing een zeer ernstige teleurstelling. Bij de individueele toewijzing van het eerste miljoen werd door velen van de afge wezenen deze achterstelling reeds sterk gevoeld, nu in de -tferloopen maanden de toestanden nog zooveel slechter zijn geworden, moeten deze menschen wel ver bitterd zijn, daar zij een renteloos voorschot dubbel en dwars noodig hebben, om hun bedrijf nog eenigszins op gang te houden. In de afgeloopen week was er nog niets, dat op ver betering van den algemeenen toestand wees. Sommige artikelen liepen zelfs nog in prijs achteruit. Zoo b.v. de aardappelen. De aanvoer ervan was niet groot en wel voornamelijk als gevolg van de zeer slechte prijzen. Tal van bouwers rooien ze wel, doch brengen ze niet ter markt, maar kuilen ze in, op hoop van een meer loonenden prijs in het najaar. De totale aanvoer aan beide veilingen beliep in de afgeloopen week ongeveer 50 spoorwagens, wat niet veel meer is dan het vorige jaar In de overeenkomstige week, toen het beschot ongeveer een derde beliep van het normale ten gevolge van het optreden der aardappelziekte. Dit jaar is het beschot zelfs zeer groot, zoodat hieruit wel volgt, dat groote hoeveelheden worden ingekuild. Als dat te zijner tijd maar geen overvoerde markt wordt, met de na tuurlijke gevolgen eraan verbonden. Groote Schotsche muizen brachten aanvankelijk f 0.801.50 op, welke prijzen nog zakten tot f 0.70 f 1.20. Schotten, van geringere grootte en In hoofd zaak voor het binnenland bestemd, brachten f 0.70 tot f 3 op. Enkel partijtjes, die bijzonder gaaf en mooi waren, brachten soms nog iets meer dan f 3 op, doch dit waren groote uitzonderingen. Het meeste moest won den verkocht voor prijzen tusschen f 1 en f 2. Blau we Eigenheimers in gesorteerde partijen van de meest gewenschte grootte brachten f 22.50 op, voor som mige iets meer. doch de meer grove werden voor f 1.602 verkocht. Eigenheimers brachten f 0.300.60 minder op. De aanvoer van Schoolmeesters was gering: ze werden voor f 1.70 verkocht. Duken brachten f 1 1.20 op. Voor drielingen werd f 1.402.50 betaald. Roode kool is een product, dat niet, als aardappels, kan worden ingekuild of op andere wijze bewaard. Die moet naar de markt worden gebracht op straffe van waardeloosheid. De prijs ervan was bedroevend slecht. Een enkel bijzender mooi partijtje kon f 1 of iets meer opbrengen, doch het meeste werd verkocht voor 60 80 cent per 100 K.G. Het kwam bovendien meer malen voor, dat ze aan de veiling geen kooper kon vinden. De aanvoer beliep ongeveer 30 spoorwagens. Met gele kool ging het al niet veel beter. En al kwam het wel eens voor, dat tot den minimum-prijs van 60 cent niet moest worden verkocht, herhaaldelijk werd toch ook dit bedrag besteed. De hoogste noteering was f 1.70 voor uitgezochte grootte en kwaliteit. Gemiddeld is niet f 1 per 100 K.G. gemaakt. Voor vroege witte kool was alle belangstelling af wezig. Voor zooverre ze kon worden verkocht, kon 60 cent, een enkele maal 70 cent worden gemaakt Het vorige jaar waren deze 3 vroege-koolsoorten ook al laag in prijs, doch toen kon nog voor roode kool ge middeld f 1.50 worden gemaakt, bracht gele kool nog f 1.50f 3 op en werd voor witte kool nog f 1.302 be taald, waaruit men ziet, hoe veel slechter de uitkomsten nog zijn in vergelijking met 1931. Voor zilvernep was de stemming op de veiling iets gunstiger: de prijzen liepen nog iets op, zoodat van f 10 tot ruim f 13 werd besteed. Drielingen golden van f 5.40 tot f 7. Zilveruien zijn echter zeer laag in prijs, n.1. f 1.30—2. Voor gele nep werd f 11 f 12.30 betaald en gele drielingen van f 5.30—5.90. Ongeveer 9 spoor wagens uien werden verhandeld. Bloemkool brachten vrij bevredigende prijzen op. Voor eerste soort werd n.1. f 513 betaald; tweede soort bracht echter maar f 2 a f 3 op. De grootste aanvoer vond plaats aan de Broeker veiling, ongeveer 14000 stuks. De aanvoer van slaboonen nam toe, terwijl de prij zen zich vrijwel handhaafden. Voor de mooiste werd van f 1013 besteed; minder mooie brachten f 810 op. Met den aanvoer van vroege wortelen raakt het ge daan; de prijzen bleven beneden het bevredigende, n.1. f 2—3.60. Tuinboonen, die uitsluitend te Nóordscharwoude werden aangevoerd, brachten f 1.903 op. Bieten werden verkocht voor f 0.S03.70. De aanvoer van tomaten wordt ook geringer; de prijzen liepen intusschen vrij sterk op. A-kwaliteit, die aanvankelijk f 12.50 opbrachten, werden op 't eind der week voor ruim f 18 verkocht; B steeg van f 12.80 tot f 20.30, C van f 12 tot f 17 en CC van f 8—8.30. Voor druiven werden goede prijzen besteed: Franken- taler bracht f 62 op, Alicante ruim f 63 per 100 K.G. Met de Hengelsportvereen. ,De Baars" naar de Bleekmeer. 487 Baarsjes gesnapt. Een record-aantal. Jb.' Holtz wint den eersten prijs. Om 8.30 uur verlaten 37 vissohers in drie autobussen van de H.A.B.O. onder luid getoeter de plaats Schagen, om zich te spoeden naar de Bleekmeer, wat achter het plaatsje Zijdewind is gelegen. Er zijn nu slechts 37 deelnemers, omdat dit een der vrije wedstrijden is en hiervoor inleggeld moet worden betaald. Om negen uur wareh we aan het vlschwater gearriveerd. Zacht ruischt de wind door het riet, en het water vertoont een zachte kabbeling. Net wat een baarsvisscher hebben moet. De hoofdcontroleur, de heer A. de Jong, met den heer Holtz zetten de nummerpaaltjes' uit. De ploegen worden ver deeld. Ploeg I: 1. Jb. Holtz; 2. Joz. Alessie; 3. B. Zoer; 4. T. Brante- naar; 5. J. Koeman; 6. G. Snijders; 7. K. Kossen; 8. J. H. Lutjeharms; 9. J. de Vries. Deze ploeg staat onder controle van J. v. Stralen. Ploeg II: 1. KI. Wit; 2. J. Kok; 3. P. Kok; 4. Chr. Teijken; 5. G. Wit; 6. J.E.L. v. Ketel; 7. J. Schaafsma; 8. T. de Boer; 9. B. Visser. Onder controle van den heer T. Koor- des. Ploeg ni: 1. C. Wit; 2. C. Bontes; 3. A. Jonkman; 4. J. Llnge- man; 5. A. Struijf; 6. A. de Kort; 7. N. Spierdijk; 8. W. Kuiper; 9. M. Boersen; Ploeg III staat onder controle van den heer T. Brantenaar Jr. Ploeg IV: 1. W. Keesman; 3. C. Wittebol; 3. Jb. Wittebol; 4. F. Wiegman; 5. M. Roggeveen; 6. Stipriaan; 7. v. d. Loo; 8. J. Leijen; 9. P. Brantenaar; 10 F. Grootes. Onder con trole van den heer J. Band. Er zijn 37 van de 41 ingeschreven hengelaars aanwe zig. Een drietal liet verstek gaan. De tuigen worden in orde gemaakt. En menige hengelaar staat te popelen van ongeduld als het sein van den hoofd-controleur wat lang uitblijft. De eerste baars werd een minuut na het begin gevangen door den heer J. van Ketel, die hierdoor beslag op het troostprijsje legde. Het is een zeer sportlef gezicht al die visschers over hun dobber te zien staan gebogen en te hooren mompe len of ze nu niet eens de diepte in willen verdwijnen. Het ving uitstekend. Van alle kanten werd baars geroe pen en de onder-controleurs hebben beslist nog nooit zoo'n drukken dag gehad. Brantenaar en Grootes betwisten elkaar de leiding in het eerste halfuur. Ze staan de 4e ploeg. Om de beurt halen ze er 'n baarsje uit. De 4e pioeg had een geweldige vangst het eerste halfuur. Toen het einde daar was was de stand: Ploegl: gevangen 18 baarsjes; ploeg 2: gevangen 12 baarsjes; ploeg 3: gevangen 14 baarsjes; ploeg 4: ge vangen 23 baarsjes. De heer P. Kok van ploeg II staat aan den kop met 6 gevangen baarsjes en de heer C. Wit met de grootste baars 20 cM. Het tweede halfuur is haast nog interessanter als het eerste. Aan alle kan ten vliegt de visch ons om onze ooren. Nog zelden maak ten wij een dergelijke goede vangst mede. Een mooi exemplaar werd in het tweede halfuur gevangen door den neer Holtz. Strak gespannen is z'n snoer. Een onbekende schiet onder het riet. Toch nog gehouden en op het dro ge gebracht. Een baars van 21.2 c.M. Hierdoor neemt meteen de heer Holtz de leiding over van den heer C. Wit Het weer leent zich bij uitstek voor een vischwedstrijd en er wordt dan ook met volle aandacht gevischt. Her haaldelijk hoort men de roep „Baars", waarmede men dan weer te kennen wil geven dat er een baarsje uit het zilte nat is opgehaald. Het kleinste exemplaar werd wel gevangen door den heer K. Kossen. Met zoo veel kracht werd opgehaald, dat het baarsje meteen het land invloog. Niets te vinden. Even verderop zat een poes te slikkebekken en wachtte trouw op no. 2. Einde 2e halfuur. De stand: Ploeg I: 62 baarzen; ploeg II: 33 baarzen; ploeg Hl: 34 baarzen; ploeg IV: 44 baarzen. Totaal reeds 173, wat het aantal van vorige wedstrijden ver overtreft. Derde halfuur. De heer Holtz heeft nog de leiding met z'n vangst van 21.2 c.M. Weder vliegen, links en rechts de baarsjes om de ooren. De heer Koeman boekt reeds een vangst van 21 stuks en gaat hiermede ver aan den kop. De heer Kossen is echter sterk aan 't ophalen en bedreigt Koe man reeds. De stand is na het derde halfuur: Ploeg I 23 baarsjes. Ploeg II 93 baarsjes. Ploeg m 71 baars jes, Ploeg IV 94 baarsjes. Dat is reeds 331 exemplaren. Vierde halfuur. vangt aan met een uitstekende vangst. Onderwijl is de heer Kossen den heer Koeman ingeloopen. Belden tellen ze nu een vangst van 29 baarsjes. Tot plotseling de heer Koman uitloopt en Kossen weder ver achter zich laat. Het wordt tusschen deze heeren nog een spannend partijtje visschen. Vijfde en laatste halfuur. Er zijn nu reeds gevangen 426 baarsen en nog steeds weerklinkt de kreet „Baars" ons links en rechts in de oorefc. Tien minuten voor het einde staat de heer Holtz no. 1, J. Koeman 2 en K. Kossen 3. Er komt geregeld verandering in het vangpartijtje en nog steeds is de heer Holtz niet veilig. De spaniog stügt ten top in de laatste vier minuten. K. Kossen haalt Koeman nog in. Menigeen staat nu naar hun te kijken, hoe dit zal afloopen. Toen het eindsignaal klonk, was er geen verandering in den stand gekomen en had de heer Koeman de leiding met een vangst van 36. Indien gij voortdurend last hebt van schele hoofdpijn als gevolg van een slechte spijsvertering, gebruik dan eens een poosje Foster's Maagpillen, het betrouwbare, zacht werkende laxeermiddel. Alom octk'iigbaQ' d f 0.65 ba flacon. 487 baarsen gevang Bij de gehouden controle te Zijdewind bleken 487 stu baars gevangen te zijn door 37 visschers, wat voor hengelwedstrijd een record-aantal is. Do prijsultreikli De w.n. voorzitter nam het woord en sprak: Geachte leden en aanwezigen, Alvorens tot de prijsuitreiking over te gaan, wil in 't kort den wedstrijd even memoreeren. Hierop wil ik in de eerste plaats melden het reusachtige as tal baars dat gevangen is, n.1. 487 stuks. Nu mag wel niet zijn hetgeen wat wij verlangen, zoogenaaa maatgoed, maar de wedstrijd was hier prettig door i ik geloof voor mij zeker dat het grootste gros bij zu! een vangst de duur van den wedstrijd te kort wy Maar sportvrienden, reken alzoo: wie nu niet gelul kis is, kan dit den volgenden keer zijn. Heeren, ik gi loof dan ook zeker dat deze wedstrijd er een was va het bijzondere soort en dat alle elementen er toe hel ben medegewerkt om de vangst zoo groot mogelijk doen zijn. Thans een woord van dank aan de heere controleurs voor hun uitstekende diensten, want af e toe geleek dit op een draverij, want er kwamen rcj menten voor. dat de visschers meer dan één baat achter zich hadden liggen, omreden de controleurs h« niet In konden loopen en daarom, jongens onzen groo ten dank. Ook den hoofdcontroleur, den heer Ariè d Jong, voor zijn uitzetten en neutrale tusschenkomst, al dit noodzakriijk was. onzen dank. Ook de heeren F. Grootes en Jac. Holtz dank voa hun werk. want zij zijn de mannen, die voor het oi ganiseeren van dezen wedstrijd het leeuwenaandeel e toe hebben bijgedragen dezen wedstrijd te doen slager. Ook den eigenaar van onze geboorteplaats, den heei P. Bontes dank voor het beschikbaar stellen van eet prijs. Ook onze plaatselijke ners dank voor haar aas wezigheid. en zijn er soms die ik vergeten heb, alles dank voor hun medewerking. Eén ding is jaxner. dat onze voorzitter nog niet van de partij kon zijn. maar laten wij hopen dat h| bii de volgende gelegenheid van de partij kan zijn, Enfin, sportvrienden, wij kunnen tevreden zijn, dal zijn genezing naar aller wensch gaat en wij hopen vai harte, dat hij wederom eens in ons midden zal zijn. lste prijs Jb. Holtz. nest pannen. 2e prijs J. Koeman vischmand, 3e prijs K. Kossen, snoekemmer; 4e prij P. Kok, scheer-etul. 5e prijs Van Loo. beenkappen; 6» prijs J. Schaafsma. hengel. 7e prijs P. Brantenaar. rug zak. 8e prijs J. Leijen. wormenbak. 9e prijs W. Kees- man. tabaksnot. 10e prijs F. Groqtes, stoeltje, 11e prij» Joz. Alessie. kistje sigaren. De troostprijs werd uitgereikt aan den heer Van Ketel, voor het eerste baarsje, Na allen dank te hfbben gebracht voor hunne aanwe-| zigheid. sluit de heer Brantenaar deze uitreiking mei een toepasselijk woord. - I ALS DE DRANK IS IN DEN MAN Zaterdagavond j.1. kwam onder de bioscoopuitvoe ring In Theater Igesz een 5-tal beschonken jongelui uit Schagen de orde verstoren. Aan het verzoek om de zaak te verlaten, wilden de „heeren" geen gevolg geven en politie-assistentie werd tevergeefsch gezocht Stoelen werden omgesmeten en er werd zoo'n herrie gemaakt, dat voor een oogenblik de voorstelling moest worden onderbroken. 't Wordt hier hoe langer hoe gekker! NEERSLAGOPNAME R.L.W.S. SCHOOL TE SCHAGEN. In de afgeloopen maand Juli bedroeg de neerslag opname (regenmeter bij de R.L.W.S.) 106.2 m.M, Ter zelfder plaatse was de opname in de maand Juli vanaf 1012 t'm. 1031 gemiddeld 72.2 m.M. Hoogste opname 1920 met 110 m.M. Laagste opname 1916 met 10.7 m.M. DE POLITIE WAAKT. Het is nog maar enkele weken geleden dat we mel ding maakten van de ergerlijke vernieling in het Plant soen, en dat we op meer toezicht daarop aandrongen. Het blijkt nu dat onze politie zeer waakzaam is. Enkele Plantsoenbewoners, tevens autobezitters, zetten nu en dan hun auto's voor in het Plantsoen, op de bree- de grintpaden in de schaduw der boomen. men leze goed: op de breede grintpaden, en op die wijze dus in het geheel geen schade berokkenende aan gras of be plantingen. Doch de heilige Hermandad acht dat blijk baar zeer schadelijk voor de beplantingen, want dezer dagen kregen genoemde Plantsoenbewoners de waar schuwing, dat dit niet meer toelaatbaar was. Het bleef nu nog bü een waarschuwing, maar... volgend maal op de bon. Opgepast dus! DOE VARKENS GOED. Dezer dagen zag onze plaatsgenoot de heer K.. dat een paar jongens om een leegstaand perceel zwierven, en tenslotte één van de -jongens door een bovenlicht in het onbewoonde huis klom en eenmaal daarbinnen zijn de de deur voor zijn kameraden ontsloot. De heer Kr. achtte die belangstelling minder gewenscht en zeer ze ker wel niet in het belang van den a.s. nieuwen eige naar (het perceel heeft juist vorige week reeds zijn nieu wen eigenaar en a.s. bewoner gekregen en we maakten daar Zaterdag j.1. al melding van). Hij stapte dus ook naar binnen en stuurde de jongens het huis uit. Maar de sleutel, die aan den binnenkant van de deur stak en die reeds In het bezit van de jongens was. -at zou de heer Kr. daar mee doen? Maar naar het gemeentehuis en daar van het onge- wep^chte bezoek mededeeling gedaan. Doch, o, schrik, want in plaats van een vriendelijk woord voor zijn waak zaamheid, tegen vermoedelijke vernieling, werd hem ten gemeentehuize gevraagd wie hem het recht had gegeven het huis binnen te treden. We kunnen ook best indenken, dat de heer Kr. zich zelf beloofde, dat al zou hij voortaan een huis nagenoeg door de jeugd zien afbreken, hij nimmer daartegen maatregelen zou treffen. AFSTANDSMARSCH. Zaterdagmiddag hield de Chr. Gymnastiekvereeniging Excelsior haar le afstandsmarsch, onder leiding van den heer C. Wismeijer. De af te leggen afstand bedroeg 20 K.M. Alls deelnemenden aan de marsch. totaal 21. kwamen binnen den vastgestelden tijd weer in Schagen aan. zoodat ook alles weer geslaagd mag heeten. EEN NIEUWE ZAAK. Door den heer H. de Haan. grossier in galanterieën, thans wonende op 't Noord, zal een winkel worden gevestigd in de Molenstraat, naast het pand van de fa. Silfhout. De zaak zal Zaterdag 6 dezer geopend worden. OVERGEPLAATST. De majoor der Rijksveldwacht Bood, thans te Scha gen, wordt met ingang van 15 Augustus overgeplaatst naar Haarlem.

Schager Courant | 1932 | | pagina 6