MIJNHARDT'S KINDERZALF VERKEERSONGEVALLEN. De Tram SchagenA1 kmaar. Inbraken te Overschie opgehelderd. Zestig Nazi-leiders vergiftigd. Na 18 jaar opgehelderd. Botsing tusschen twee motoren. Bij het stekeltjes vangen' verdronken. Te dicht bij de tralies. Overstroomingen te Kanton. Uit onze Omgeving. Inbraak met dreigementen, doch niets buitgemaakt. De Proefvelden in den Wieringermeer. Groote brand onder Schagerbrug. help zonnestraal. Helpt mee in deze moeilijke tvjden. ook Zonnestraal heeft geld noodig. En daarom vele kleine maken een groote. Gooi geen oude rywielplaatjes weg. Zij hebben waarde. Stuur ze alle naar Oosterstraat B 104. Schagen. Steunt de sterken voor de zwakken. geslaagd. Bij het op 18 Juni te Amsterdam en op Juli te Nij megen gehouden examen „Esperanto" slaagden weder om 2 leerlingen van onzen plaatsgenoot, den heer K. Roggeveen, w.o. den Directeur van het bijkantoor der Nederl. Middenstandsbank te Hillegersberg. nieuwe winkelpanden. Nu de sohutting ia verwijderd die de in aanbouw lijnde panden aan de Laagzijde aan het oog onttrok, blijkt 't, dat Schagen 2 moderne winkelpanden rijker is geworden. In het eene zal de heer R. van Halm zijn coiffeurszaak met damesafdeeling vestigen, terwijl het andere pand nog geen bestemming heeft op 't moment dat we dit schrijven. Thans reeds kan geconstateerd worden dat deze beide nieuwe winkels een verfraaiing zijn voor de gemeente. de bollexyeelixg te breezand. Naar we uit goeden bron vernemen is inderdaad aan Mr. J. A. E. Buiskool alhier verzocht, het directeurschap der bloembollenveiling te Breezand te willen aanvaarden (zie raadsverslag Anna Paulowna). Mr. Buiskool moet zich daartoe bereid hebben verklaard, echter met den nadrukkelyken wensch, dat gezien den finantieelen toe stand der veiling, hem geen enkel salaris zal worden uitgekeerd, in welken vorm ook. Men zal dit besluit niet andèrs dan kunnen respecteeren. BAL CHAMP6TRE. Begunstigd door fraai zomerweer, dat een verblijf In den muziektuin reeds tot een waar genot maakte, js Zondagavond j.1. het bal champêtre gehouden. De belangstelling was grooter dan de vorige keer en de stemming die er heerschte was buitengewoon goed. Onder leiding van den heer W. F. Gorter, die zich wederom een goed ceremoniemeester toonde, is deze avond dan ook in alle opzichten geslaagd te noemen. De muziek werd voortgebracht door de Cpncertho- phoon van den heer Willemse, die daarmede ook veel succes heeft gehad. S.R.C.-NIEUWS. De Adspirant-elftallen van S.R.C. speelden gisteren een oefenwedstrijd, welke in 'n overwinning voor A eindigde met 3—1. De jongens speelden heel goed samen, toch kan hier en daar nog iets worden ver beterd, steeds 't spel goed open houden, is je winner'. De heer J. v. d. Gracht heeft werkelijk onder zijn bekwame leiding hier iets weten te bereiken. S.R.C.-VETERANEN. Zondag a.s. speelt het veteranen-elftal van S.R.C. in Langendijk tegeri „Hij zit niet". De Schagers zul len gecostumeerd tusschen de krijtlijnen verschij nen. Aanvoerder is. evenals voorheen de heer J. de Jong. I.aten wij hopen, dat vele sportliefhebbers van Noordscharwoude en Schagen aanwezig zullen zijn, de opbrengst is ten bate der parochiale armen. Het Schager eltfal is als volgt samengesteld: T Oudejans. A. Deutekorn, C v. Straaten. W. Sneekes, J. de Jong (aanvoerder) Cor Schagen P. Huiberts, P. Deutekorn! C. v. Lint, P. Spierdijk, J. Snaas. 'n Zeer sterk elftal met vele oudvoetballers! Aan het verslag over 1931 van de Noordcr Stoom tram (Alkmaar—VVarmenhuizen—Schagen) ontleenen we het volgende: De achteruitgang in de opbrengst van onzen Spoor weg blijft aanhouden. Vergeleken met het vorig jaar is die wederom gedaald en wel van f53421.op f45756—, dus meer dan 14 procent. Ditmaal was het vooral het goederenvervoer dat ingebreke bleef. Het viel terug van f20158.op f 14195.een vermindering van bijna zes mille. De slechte economische omstandigheden hebben daartoe ongetwijfeld veel bijgedragen. De exploitatiekosten overtroffen ook dit jaar en in belangrijke mate de opbrengst. Daar ook nu weder het geval zich voordeed, ver meld in ons vorig jaarverslag, dal -de belastingen, welke op onzen spoorweg drukken, niet uit het be drag der extra bijdragen boven f 9900.— kunnen wor den betaald, ontvingen wij van onze exploitante het bedrag dier belastingen ad f 1603.42. Het ligt voor de hand. dat bij dezen stand van za ken de Directie van de Nederlandsche Spoorwegen omziet naar maatregelen, welke aan deze toenemende schaden een einde maken. De schade is vooral te wij ten aan het stuk spoorweg Warmcnhuize'nSchagen, dat van den beginne af niet gerendeerd heeft en waarop het verkeer thans onbeduidend is geworden en grootendeels is weggevallen. Besprekingen daaromtrent hadden in het voorjaar van 1932 plaats. Hoewel deze niet behooren in een verslag over 1931, mecnen wij het feit. dat onderhan- delingeft gevoerd worden over de opheffing van het baanvak Warmenhuizen—Schagen hier niet onver meld te moeten laten. Twee Rotterdammers aangehouden. In het laatste halfjaar heeft te Overschie een heele serie inbraken plaats gehad. Op niet minder dan tien plaatsen werd ingebroken en op verschillende plaatsen werden pogingen daartoe gedaan. Reeds eenigen tijd had de Overschiesche politie vermoedens tegen twee Rotterdammers: T. V. en J. J. C. S.. en nu is gebleken dat deze vermoedens juist waren. De beide mannen wer den gearresteerd na een inbraak in den nacht van Woensdag op Donderdag by den heer Verhoef. V. werd echter korten tijd later weer op vrije voeten gelaten. Hij is evenwel niet aan de gerechtigheid kunnen ontkomen. De politie had in de woning van den heer Verhoef afdrukken van zolen en gummihakken gevonden Daardoor is V. er in geloopen. Wel ontdeed hij zijn schoenen van de hakken en zolen, doch na korten tijd vond de politie ze terug op het dak van een wassoherij aan den Mathenesserweg te Rotterdam. Zondagnacht is V. op verzoek van de Overschiesche politie door de Rotterdamsche recherche aangehouden en te Overschie opgesloten. V. heeft nu een volledige bekentenis afgelegd. De politie heeft een groot gedeelte van den gestolen buit in beslag genomen, o.a. een bus mei effecten en een koffergramafoon met platen. Een vulpen hadden de in brekers in de Schie geworpen. Van het gestolen geld hadden de inbrekers zich nieuwe kleeren gekocht: voorts hebben zij een vroolyk leventje geleid. Bij de laatste inbraak, bij den heer Verhoef, hadden zij f 200 buitgemaakt. DRIE RUITEN GESNEUVELD. Een ruitentikkend werklooze. Gisternacht is aan het politiebureau Prinsenstraat te Den llaag door een agent aangebracht de 29-ja- nge werklooze metselaar N. J. V., die bij De Bijenkorf een ruit en bij de Ilaagsche Courant twee ruiten had ingegooid, naar hij zeide „uit protest tegen werkloos heid en crisis". De man in is politiebewaring gehouden. geneest het huidje van Uw kindje. Doos 25, Tube 40 ct. Bij Uw Drogist. V.D. verneemt uit Hannover: Na een gemeenschappelijken maaltijd, die bestond uit gebakken visch en aardappelsalade, zijn zestig vooraanstaande nat ionaal-socialisten uit de omgeving van Hannover ongesteld geworden. De gasten had den last van misselijkheid, terwijl bovendien de hartswerking werd gestoord, zoodat zij naar verschil lende ziekenhuizen moesten worden overgebracht, waar meer dan de helft hunner ter verpleging moest worden opgenomen. Vermoed wordt, dat opzet in het spel is. aangezien uit het onderzoek der spijsresten is gebleken, dat de visch van goede kwaliteit was. maar dat de sa lade misschien bestanddeelen heeft bevat, welke tot vergiftiging hebben geleid. Het onderzoek duurt voort. d© moord op eien 7(V-jarigen alleemvonen- den manufactuur te Medemblik. Dader bekent op zyn sterfbed, In 1914 achttien jaar geleden werd te Medem bllk een 70-jarige alleenwonende manufacturier K. ver moord. Het debiteurenboek was verdwenen. De publie ke opinie wees als dader een politie-agent aan. die met het onderzoek was belast. In verhoor genomen ontken de de man; men kon hem niets ten laste leggen. Hy geraakte later echter uit den politiedienst, verhuisde naar Amsterdam. Dezer dagen hoorde men. dat hij ziek was. Op zijn sterfbed nu heeft hij bekend, dat hij 18 jaar geleden den moord op den manufacturier had gepleegd. DE MONT BLANC EISCHT ZEVEN DOODEN. Bij bestijging neergestort. Uit Bern: Bij de beklimming van den Mont. Blanc zijn zeven personen omlaag gestort, o.w. vier jonge Italianen en de in alpinistenkringen bekende bergbeklimmer Charrel. By de 100 KAÏ. sterrit te Bierick. Drie zwaar gewonden. Zondagmiddag omstreeks 5 uur maakten de deelne mers aan de 100 K.M.-sterrit der Blericksche Motorclub een rondrit door Blerick. Op het wegen-kruispunt nabij Hout-Blerlck ls de motorrijder Th. van Heusden, agent van politie te Was senaar op wiens duo mej. D. Gandevoort, eveneens uit Wassenaar gezeten was, met volle vaart tegen het motorrijwiel van den heer J. van Soest, bouwkundige te Baarlo, opgereden. Van Soest kwam te vallen, waarbij hij een beenbreuk bekwam en een ernstige hoofdwonde opliep. Zijn broer, die als duo-rijder meereed, kwam er met eenige schram men af. Erger was de toestand van den heer Th. van Heus den, die evenals de duo-rydster van het motorrijwiel geslingerd werd. Met zware inwendige kneuzingen en een ernstige hersenschudding werd hy opgenomen. Mej. Gandevoort, die met haar hoofd tegen een boom langs den weg terecht kwam, kreeg een gapende hoofwonde, een armfractuur en meerdere schaafwonden. De drie slachtoffers zijn met den auto van den ge neeskundigen djenst naar het R.K. Ziekenhuis te Venlo overgebracht. De toestand van v. H. is hopeloos. De motorrijwielen, die belde zwaar beschadigd waren, zijn door de politie In beslag genomen. auto tegen een huis opgereden. Wagen en huis zwaar beschadigd. Uit Alphen aan den Rijn wordt gemeld: Zondagavond is In De Hoorn een auto tegen het eenigszins vooruitstekende huis van den arbeider Olie hoek gereden. De schok was hevig. De vjjf inzittenden werden door elkaar geworpen, waarbij een heer en een dame werd gewond. De heer D. Kater kreeg een diepe hoofdwonde en mej. G. Post een lichte hersenschudding. Dr. Van Wermeskerken verleende de eerste hulp. De andere inzittenden bleven ongedeerd. Het gezel schap is met een anderen auto naar Den Haag ver voerd. De auto. een Chevrolet, is zwaar beschadigd. Van het huis is een stuk van den muur afgerukt en het deurkozijn vernield. auto in 'n winkel geslingerd. Tengevolge van een botsing met een ande ren wagen. Zondagavond omstreeks 12 uur wilde de chauffeur van Z. uit Tilburg met een auto van den Heuvel den Bosscheweg oprijden. In de bocht gekomen raakte de stuurinrichting onklaar, zoodat de auto een vluchtheu vel opreed om vervolgens tegen een auto op te botsen. Door dezen schok werd de wagen weer van den weg geworpen, waar hij door een etalageraam in een winkel terecht kwam. De ohauffeur kwam er met lichte verwondingen af, maar de inzittenden A. B. en M. H. uit Tilburg werden door glasscherven ernstig aan het hoofd gewond, terwijl B. tevens klaagde over inwendige pijnen. De gewonden, die in een café waren binnengedragen, werden na door den G.G.D. verbonden te zijn naar huis vervoerd. De beide auto's werden deerlijk gehavend. twee motorfietsen raken elkaar. Zondagmorgen 11 uur reed op den Delftweg een mo torfiets, bestuurd door G. E. H. Op de duo zaten zijn vrouw en 7-jarig zoontje. Ter hoogte van de fabriek van Steelman naderde van tegenovergestelde richting een andere motorfiets, bestuurd door C. a. i. i. In het voor bijgaan raakte hij het stuur van de motorfiets van H.. waardoor deze kwam te vallen. Mevrouw H. kreeg schaafwonden aan het rechterbeen en het gelaat; I liep schaafwonden aan beideb eenen op. Mevrouw H. is per Roode Kruis-auto naar haar woning te Rotterdam over gebracht. onder de tram. Het slachtoffer was onmiddellijk dood. Zondagavond omstreeks elf uur is de 43-jarige land bouwer H. de B., die met zijn buurman aan den weg had staan praten te Folgeren bij het naar huis gaan op onverklaarbare wijze onder de tram uit de richting Veenwouden geraakt en onmiddellijk gedood. De man laat een weduwe en drie kinderen achter. Het personeel van de tram treft geen schuld. Droevig ongeval in de hoofdstad. De Lijnbaansgracht bij de Nieuwe Passeerdersstraat té Amsterdam is gisteren het tooneel geweest van een droevig ongeval. Een zesjarig jongetje was daar met zijn vriendje van denzelfden leeftijd op een der zolderschuiten van de gemeente geklommon. die daar aan kettingen gemeerd liggen. Zij waren van plan stekeltjes te vangen, terwijl zij daarmede bezig wa ren, is eerstgenoemde knaap te water geraakt. Het vriendje klom daarop van de schuit o.d. wal en liep in zijn angst heelemaal naar de woning van zijn makkertje in de Laurierstraat om bulp te halen. Het was toen reeds te laat om den kleinen drenkeling nog te redden, wel slaagden burgers erin om met be hulp van een reddingshaak en een reddingsklos den knaap op het droge te brengen, doch de levensgees ten waren toen reeds geweken. Kicid door een leeuw gewond. Zondag kwam te Middelburg een 6-jarig meisje, dat onder een leeuwenwagen van een, op de kermis staand circus, was gekropen, voor het hok te voorschijn en kreeg van een der dieren een slag op den rug, waar door een schram ontstond. Het kind maakte met beide armpjes een afwerende beweging, waarop het dier zyn klauwen op de armen van het kind sloeg en vooral den rechterarm deerlijk verwondde, terwijl de kleine ook nog een wondje aan haar hoofdje bekwam. Op medisch advies is het kind naar het gasthuis overgebracht. De circusdirecteur verklaarde zich, hoewel hij aan het ongeluk geen schuld heeft, bereid de ouders, zoo ge- wenscht, in de financieele gevolgen tegemoet te komen. DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Boven het Oost-Brabantschc plaatsje Sambeek heeft Zondag een kort maar hevig onweer gewoed. Op het. landgoed Lactarik werd een 21-jarige arbei der door den bliksem getroffen en gedood. In de wo ning van den arbeider Jonker sloeg de bliksem in, waardoor eenige inboedel vernield werd. Er ontstond echter geen brand. 200 dooden. Naar uit Hongkong wordt gemeld, zijn Zaterdag bij overstroomingen te Kanton ongeveer 200 men- schen verdronken. De overstroomingen zijn veroorzaakt door hevige wolkbreuken. Honderden huizen in de buitenwijken der stad zijn vernield. W I E R I N G E N In den nacht van j.1. Zaterdag op Zondag, te onge veer 1 uur, hebben tot nu toe twee onbekend geble ven personen zich toegang verschaft tot de boeren woning van de fam. Rotgans te Stroe. Door een raampje te verwijderen, zijn de indringers binnen gekomen en eischten van de reeds bejaarde hulpbe hoevende bewoners den heer A. Rotgans en diens zus ter. welke samen wonen, hun geld. Hoewel geen ge weld werd gebruikt, werd wel gedreigd, doch waar niet is, kan niet gegeven worden. De beide menschen waren zeer van streek, er waren voldoende, termen aanwezig de politie met deze zaak op de hoogte te stellen. Hoewel dit wel wat laat geschiedde (des Zon dagsmorgens pl.m. 10 uur), werd al dadelijk een on derzoek ingesteld, wat werd geleid door den rijks veldwachter hier ter plaatse, den heer Bergsma, met o.a. in tegenwoordigheid van den loco-burgemeester den heer P. Kaan. Tevens werd assistentie verleend door den rijksveldwachter uit Bergen, welke telefo nisch werd verzocht hierheen te komen met een politie-speurhond. Deze hier des Zondagsmiddags ook aanwezig, kon de rechte aanwijzing ook i iet geven. Het was toen reeds 14 uur na den inbraak en des nachts had het flink geregend, waardoor het spoor vermoedelijk is verloren gegaan. Voorts zijn vinger afdrukken genomen. Als eenige indenticiteit kon door de bewoners worden opgegeven dat van de twee personen de eene klein en de andere groot is. De daders zijn dus nog onbekend, doch het onder zoek duurt voort. Aanbesteding. Zaterdag is door de architecten Baanders en Peters alhier aanbesteed het bouwen van een burgerwoonhuis voor rekening van den heer M. Kooij Sz. Ingeschreven werd door J. C. de Vries voor f 3380, aan welke inschrij ver 't werk is gegund. Verder werd ingeschreven door J. D. Kooij voor f 3574. J. C. Klein f 3545, N. Poel f 3940; H. Juisting f 3685; P. Bakker f 4600; D. Bakker f 4300. P. Portegijs f 3635; S. Blaauboer f 3680; M. Mulder Pz. f 3520. Alle inschrijvers te Wieringen. Hoolbroei. Zaterdagmorgen werd de brandweer van Hippolytus- hoef gealarmeerd voor brandgevaar wegens hooibroei bij den veehouder C. Klein Jz. te Noordburen alhier. De motorspuit rukte uit en kon goed werk verrich ten door het uit te brengen hooi nat te houden. De aangetaste hoeveelheid hooi moest geheel worden uitge reden. Onze kermis. Zoo in ons vorig nummer bericht, was over de weers gesteldheid met de eerste kermisdagen niet te roemen. Zaterdag was dit anders. Het was zelfs mooi zomerweer, en dat was mede wel oorzaak dat er zooveel publiek op de kermis aanwezig was. Het was druk op straat. En de verschillende vermakelijkheden, dansgelegenheden ejd. hadden druk werk. Het ging er vroolijk toe. Des nachts na het sluitingsuur waren enkele personen wat al te luidruchtig en moest de politie nog even han delend optreden. Zondag was het eveneens prachtig weer en eveneens zeer druk tot laat In den nacht. Terwijl wij dit schrijven, is de pret nog niet voorbij, doch als de lezers dit onder oogen krijgen, behoort het weer tot 't verleden, en we zullen hopen tot ieders genoegen. HOORN Mej. J. D. Eriks alhier is te Haarlem geslaagd voor het hoofdakte-examen.. Toen de eerste gronden in den Wieringermeerpoldet voor cultuur gereed lagen, is men er direct toe over gegaan om diverse proefvelden aan te leggen, teneinde absolute zekerheid te krijgen, welke gewassen op de nieuwe gronden zouden kupnen worden geteeld met succes en van welke variëteiten het meest was te verwachten. Van zulke proefvelden nu treft men in den Wierin- germeerpolder verscheidene aan. Van verreweg de meesten kan worden gezegd, dat de groei bevredigend is te noemen en dat de opbrengsten van de verschillen de gewassen tot tevredenheid mag stemmen. Uit het oog mag niet worden verloren, dat dit jonge gronden zijn, nog voor korten tijd aan de zee ontrukt, alzoo bevattende een hoog zoutgehalte. Er zijn nog meer fac toren die 'n zeer gunstigen groei niet bevorderen. Maar buiten verwachting ziet men hier staan frissche, ge zonde planten. Proefvelden treft men aan van haver, gerst, rogge, klaver, mosterd. Met koolzaden is ook reeds een proef genomen en de uitkomsten hiervan waren wel is waar niet voor 100 goed, maar toch ruim voldoende. Deze planten waren kort maar kern gezond. Op enkele velden van haver, gerst en rogge treft men wel 't verschijnsel aan, dat de aren witte punten vertoonen. Dit is eéhter een gevolg van 't zout in den bodem en zal zeer zeker binnen korten tijd niet meer voorkomen. Een zeer interessante proef wordt genomen met 't enten van zaden. Te dien einde is te Medemblik 't entstation gevestigd onder leiding van Ir. Harmsen. Entingen met de bacil werden toegepast o.m. bij klaver en lucerne. Opvallend is de véél betere groei, de goede kleur en de dichtheid van het gewas. Ent- proeven werden nug niet genomen op de erwten en lupine, daar men voor deze vlinderbloemige gewassen nog niet de goede bacil schijnt te hebben gevonden. Men zal echter ook hierin binnenkort wel slagen. Het enten langs dezen weg is niet zoo omslachtig en kost baar als de oude methode, waarbij men ent-aarde over 't land uitstrooide, waardoor de bacil werd gepoot Hier heeft men een kleine hoeveelheid entstof, waarmee de zaden worden „gewassen", waarna uitzaaiing op de ge wone manier kan plaats vinden. De proefvelden leve ren voor een vakman veel leerenswaardigs op. En wanneer zoo, al rijdend door den Wieringermeer- polder, links en rechts de met vruchten beladen velden ziet. als ook de sappige weiden waarin de koeien en kal veren, paarden, schapen en lammeren vredig grazen; wanneer men tevens de groote hooischelven ziet bij de in vol bedrijf zijnde boerderijen, dan onwillekeurig denkt men met respect aan die kundige vaderlanders, die aan de zee ontworstelden door vernuft en erergie 20.000 H.A. waardevol land, waarmee Nederland werd vergroot, hopelijk verrijkt. Z IJ P E Zondagavond ongeveer half 10 brak brand uit in de boerderij bewoond door den heer K. Winkel, staan de aan de Noordzijde van de Grootsloot tusschen Schagerbrug en Keinsmerbrug. Aangewakkerd door een flinken wind, brandde het oude huis fel en was spoedig met al zijn inhoud van boereninventaris en meubilair een prooi der vlam men. Ondanks het krachtig werken der motorspuit, wa3 spoedig ook een achterliggende groote schuur gelijk een brandende fakkel. Een groote hooiberg op het erf was al mede een vuurzee gelijk. Al met al een groote brand, die hon derden toeschouwers van heinde en verre lokte. Alleen een koeboet bleef staan. Hooibroei werd als oorzaak genoemd. De boerderij was eigendom van mevr. de wed. A. Brak te Schagerbrug. 'T ZAND. Op de j.1. Zondagmorgen bij den heer Modder ge houden vergadering van het Hittenfonds, hebben dê taxateur W. Groens en de boekhouder C. Groens, hun bedanken voor deze functies herroepen en hebben ze deze op dezelfde voorwaarden van voorheen weer aangenomen. Het maken van een 4-tal nieuwe woningen te Helder is opgedragen aan den metselaar-aannemer H. Doorn. NIEUWE NI EDORP Zaterdag jl. is door het Bestuur van den Niedor^ perpolder 400 M. strekkende slootwerk uitbesteed. In gekomen waren 13 inschrijvingen, als volgt; Jn. Oud en T. Kooij," St. Pancras f 1.97; A. Hollen- berg, Oude Nicdorp f 1.75; M. Kolver, Oude Niedorp f 1.75; Gebr. H. en P. B«bs, Wervershoof f 1.55; H. Spaansen en Zn., Nieuwe Niedorp f 1.50; P. Kuin, Nieuwe Niedorp f 1.20; H. Koorn, Nieuwe Niedorp f 1.15; P. Kossen, Nieuwe Niedorp f 1.10; W. Woud, Nieuwe Niedorp f 1; M. Groot, Ileerhugowaard f 0.84; Jb. Jong, Oude Niedorp f0.79; A. J. Heijink en Gebr. Baron, Aartsvvoud f 0.78; Gebr. Korver, Oude Niedorp f 0.64, alles per strekkende meter. Het werk is gegund aan Gebr. Korver te Oude Nie dorp. WINKEL Burgerlijke Stand. Ingeschreven gedurende de maand Juli 1932. Geboren: Klaaske Tine, dochter van Max Johannes Wolthuise en van Eitina Diederika Juistema. Overleden: Gerrit Molenaar, oud 79 jaren, echtge noot van Maart je Kok. Loop der bevolking. Ingekomen personen: Grietje Louw van Hoogwoud; Ivornelis Kol, van Norg; Klaas Prinsen van Twisk; Pietertje Bajema van Rauvverderheim; Aaltje An- dringa van Schagen; Cornelis Ariën Blaauboer van Wieringerwaard; Pieter van der Vorst van Zijpe; Tho mas van der Leij van Amsterdam; Gerlof Aneraa van Leeuwarden; Alexander Arnoldus de Riedel, ambts halve ingeschreven; Egbertus Woutering van Koe dijk; Jacob Jan den Engelsen en gezin, van Dubbel dam; Johannis de Bruijne, Vlissingen. Vertrokken personen: Immetje Groot naar Haar lem; Johan Lodewijk W;ielinga naar Medemblik; Jan de Boer en gezin naar Nieuwe Niedorp; Pieter Smit naar Barsingerhorn. WARMENHUIZEN Aan de veiling werd verhandeld: Juli 1932 Juli 1931 Aardappelen 1.395.467 Kg. 1.160.600 Kg. Zilver uien 48.188 Kg. M.275 Kg. Roode kool 14.675 Kg. 45.400 Kg. Slaboonen 261 Kg. Kg. Gele nep 3.400 Kg. 1.700 Kg. Gewone uien 250 Kg. 100 Kg. Bloemkool St 4.532 St. De omzet bedroeg in Juli 1932 f 37.438.99 tegen f79.774.31 in Juli 1931. Over het tijdvak van 1 Januari tot 1 Augustus 1932 bedroeg de omzet f236.125.57 tegen f490.786,11 in het zelfde tijdvak van 1931. Als men in aanmerking neemt dat de omzet in 1931 ook reeds zeer gering was, dan blijkt uit bovenstaande cijfers zeer duidelijk, dat de nood onder onze tuinbouwers zeer groot moet zijn en dat een debacle slechts door spoedig ingrijpen van de regeering kan worden voorkomen.

Schager Courant | 1932 | | pagina 7