Het Pad langs de Klip LANGS DEN WEG. ONGELUKKEN. Dinsdag 2 Augustus 1932. SCHAGER COURANT. Derde blad. No. 9116 Von Gronau's vliegtocht om de wereld voorbereid. Uitvoer van tulpenbollen naar Amerika. Wat de A.V.R.0. bouwt. Onze Vleeschexport naar F r a n k r ij k. Een huis voor een prikkie. Laffe moord te Onstwedde. VERKEERSONGEVALLEN. Uitkeering wegenbelasting. Volgens de definitieve berekening ontvangen en- iele wegbeheerders voor het jaar 1930 nog iets meer uit, het wegenfonds dan aanvankelijk was bepaald Zoo wordt hot aandeel van Drechterland f4050 in ulaats van f4000; van Noordhollands Noorderkwar tier f42.050 inplaats van f39.850; en van de gemeente Texel inplaats van f15.700, nu f 15.800. In de uitkeering aan de overige wegbeheerders in nzo omgeving komt geen verandering. De bevolking van Noord-Holland. Een vergelijking van de bevolking onzer provincie op 31 December 1930 en 31 December 1931 geeft dit resultaat: m-12-'30 31-12-31 Stijging 14.167 Vrouwen 772466 786.284 13.826 Totaal 1.509.587 1.537.580 27.993 De mannen zijn nog in de minderheid, doch het verschil wordt geringer. De algemeene stijging is in dat ééne jaar 1.8 Een dergelijke aanwas in zulke slechte tijden als we nu beleven, vergroot de moeilijkheden om ons er doorheen te slaan in sterke mate. In 22 gemeenten nam de bevolking af, al is het dan met kleine getallen. Uier volgen de namen; de cijfers er achter heteekencn de daling: Berkhout 4, Broek in Waterland 10; Broek op Langendijk 49; Zuidschar- vroudc 6; Oudkarspel 16; 'sGraveland 41; Hensbroek 6; Katwoude 9; Kwadijk 5; Middelie 5; Oosthuizen 16: Oostzaan 12, Oudendijk 16; Oude Niedorp 1; hSchellinkhout 7;... Terschelling 28: Weesp 73; Wees perskatspel 12: Westwoud 5; Westzaan 30; Wormer vee r 13 en Wijdenes 25. Het zijn niet alie zuivere plattelandsgemeenten. |0ok enkele industrie-plaatsen doen aan de daling jnee. Van de 126 gemeenten zijn er 19. welke minder dan 1000 inwoners tellen. Negen hiervan halen zelfs de 600 niet. Al dat kleine grut op één na treft men aan henoor den het IJ en het Xoordzcc-Kanaal. Hier zijn ze: Ab bekerk 774, Ankeveen 701, Bects 469. Hensbroek 930, Jisp 748. Katwoude 227, Kwadijk 426. Middelie 586. Warder 485. Oosthuizen 927. Opmeer 586, Oterleek 813, Oudendijk 483, Schellinkhout 528, Twisk 747, Vlieland 461, Wijdenes 857. Wijde-Wormer 779 en Zuid- en Noordschermer 966. Het mag verbazing wekken, dat slechts hoogst zel den tot samenvoeging van gemeenten wordt over gegaan. Hier is een rijk arbeidsveld voor concen tratie. Als een merkwaardig geval wijzen wij op de ge meenten Kwadijk. Middelie en Warder. Zij hebben met elkaar 1497 inwoners en doen het met één bur gemeester. die bovendien secretaris is in alle drie zijn gemeenten! LUCHTVAART BERLIJN, 30 Juli (V.D.): De Duitsche Oceaanvlieger Wolfgang v. Gronau heeft zijn relaties te Berlijn thans opdracht gegeven de nu gereed gekomen plannen en de voorbereiden de trajecten voor zijn wereldvlucht te publiceeren. Zijn vlucht zal allereerst in verschillende kleine „hczock-etappen" door Oost- en West-Canada naai de kust van den Stillen Oceaan gaan. Het uitgangs punt voor de vlucht over den Stillen Oceaan naar Ja pan zal Price Rupert zijn aan de Westkust van Ca nada. Van daar uit gaat de vlucht via de Aleoeten het meest mistige gebied van de geheele vlucht naar het Japansche marinevliegkamp Hanada bij Tokio. Tot daar wordt door de Shell aan de volgende stations brandstof verzorgd: Cordora, Dutch Har- bour. Chicagogolf-eilanden en Hanera. Van Japan uit zal de Dornier Wal in Westelijke richting verder vliegen. Hiervoor is de juiste route nog r:et bepaald. Zij zou kunnen gaan langs de Oostkust van China ;en Indië via de Perzische golf naar Europa. Van de starthaven List (op Sylt) te rekenen tot Japan toe moet de Dorniervliegfooot ongeveer 15.000 K.M. afleg gen. Hiervan zijn tot Chicago reeds ongeveer 6500 K.M. achter den rug. FEUILLETON. UIT HET ENGELSCH VAN J. S. FLETCHER. 12. Twee personen waren voor Letty nog interessanter dan alle anderen belangrijker dan Marston zelfs, op 't oogenblik. De eene was 'n slank figuurtje in het zwart, zwaar gesluierd, zich half verbergend achter den forschen .rug van den kolonel de Fransche gouvernante M'lle de Coulanges; de andere, brutaal overeind in den hoek, was Bradwell Pike, wiens groe ne oogen, na even met kalme minachting op Lucas Etherton en zijn dochter gerust te hebben, peinzend naar de zoldering van het vertrek staarden. Etherton vond voor zichzelf en Letty een plaatsje dichtbij den ouden heer Getherfield en rondkijkend, ontdekte hij plotseling aan de tafel, gereserveerd voor de autoritei ten. iemand, wiens aanwezigheid hem blijkbaar ver baasde. Hij boog zich over zijn dochter heen, naar den ouden heer. „Zeg eens. Getherfield." fluisterde hij. „Zie je wie daar zit? Drayne. van het openbaar ministerie. Wie heeft dien hier naar toe gehaald?" „De politie," antwoordde meneer Getherfield even eens fluisterend. „Ze schijnen het geval buitengewoon ernstig en gecompliceerd te vinden. Ik hoorde van morgen, dat ze hem gisteravond laat nog getelefoneerd hebben en dat hij den heelen nacht met de politie aan het werk is geweest." Letty keek nu ook naar den man, dien haar vader aangeduid had een slanken man van middelbaren leeftijd met een scherp gezicht er was iets in zijn uiterlijk dat hem bij oppervlakkige beschouwing meer deed lijken op een acteur dan op een lid van de magi stratuur. Ze bad gehoord en gelezen van Mr. Drayne; TUINBOUW. Actie voor verlaging van invoerrecht. Naar uit Amerika wordt gemeld, hebben de Neder- landsche Vereeniging van tulpen-exporteurs en de importeurs aan de Amerikaansche tarief-commissie verzocht een onderzoek in tc stellen naar de produc tiekosten van den tulpenbollenkweek, ten einde een verlaging van invoerrecht tc verkrijgen. Groote plannen. Op de algemeene vergadering der A.V.R.O. is mee gedeeld dat de A.V.R.O. allerminst heeft kunnen be vroeden. dat reeds na drie jaar 't kantoorpand aan de Keizersgracht 107 te Amsterdam te klein zou blij ken voor een behoorlijke huisvesting van alle dien sten en bovenal, nu do A.V.R.O. besloten hooft, de ad ministratie van do Radio-Bode. die nu plaats vindt door een N.V., gevormd door Handelsblad en Tele graaf, zelf ter hand to ncnien. Voor f55.000 is de A.V.R.O. eigenaresse geworden van het pand. dat, gezien het feit, dat nieuwbouw relatief weinig meer zal kosten dan verbouwing, geheel herbouwd zal worden. De gemeente Amsterdam hoeft bereids toe stemming verleend, op voorwaarde dat de 17e eeuw sche zandsteengevel met het beeld van den walVisch in de kroon behouden kon olijven Het nieuwe kan toorpand zal dan ook worden opgetrokken in een stijl die het karakter van de grachthuizen onaangetast laat. Het werk der voorbereiding tol den bouw. en straks het toezicht hierop, zal geschieden door drie leden uit het bestuur. Het werk is gegund aan de Nationale Beton- en Bouwmaatschappij voor f73.000. Studiobouw. Het tererin voor de nieuwe studio wordt be grensd door drie belangrijke wegen en is zeer gun stig gelegen, n.1 met het bouwfront aan den hartader van de gemeente. Dc heer P Vorkink architect te Amsterdam, heeft zich belast met het maken van een ontwerp naar een zoogenaamd oriëntecringsplan, hem vanwege het omroepbedrijf verstrekt. In het project is'een schouwburgzaal met 500 plaatsen opge nomen, terwijl o.a. verder in de eischen voor den architect voorkomen: een koffiekamer voor deze zaal, een hoofdstudiozaal voor uitgebreide uitvoeringen, een hal, een vertrek voor den chef der huishouding, ontvang- en wachtkamers, een garderobe, vertrek ken ten behoeve van bestuur en directie, een stem kamer voor het orkest, dicnsttoiletcn. een lift om zware apparaten, als haipen e.d naar de studio's te brengen, een woning voor de directie, een studio zaaltje van twee verdiepingen hoog twee kleine stu dio's. een lesstudio. een sprekersstudio, een omroep- cel. twee lfimertjes voor dirigenten, een kamer voor geluidseffecten, een kelder voor batterijen, een echo ruimte. een experimenteerkamer, een signaalstelsel en ten slotte de noodige installaties voor ventilatie, verwarming en verlichting. Voorts zal een bioscoop-concertorgel worden aan geschaft. Mogelijk zal dc begrooting tot bezuiniging dwingen en noodzaken het plan minder kostbaar op te zetten. In ieder geval zal niet worden gebouwd, dan voor een behoorlijke voorziening in de omroep- behoeften onvermijdelijk is. Met minder behoeft de A.V.R.O. zich niet tevreden te stellen. Hoe de plannen ook verwezenlijkt zullen worden, er zal in ieder geval mede bereikt worden, dat in ons lan d de eerste, werkelijk voor dat doel gebouwde omroepstudio gereed zal komen. Aangezien de uit voering van deze plannen in het jaar, dat ons scheidt van de volgende algemeene vergadering niet geheel gereed zal komen, stelt het dagelijksch bestuur voor, het bestuur een crediet te verleenen van f500.000, waaruit in eersten termijn de kosten, verbonden aan de verwezenlijking van de bouwplannen ten aan zien van de studio, kunnen worden bestreden. Met dit voorstel heeft de vergadering zich vereenigd. DOODELIJK ONGELUK. Op het. Centraal Station te Amsterdam zou een 26- jarige losse werkman, bij de Nederl. Spoorwegen een wagen met fietsen met de lift naar het vierde perron brengen. Toen hij op de lift stond, is de wagen in beweging geraakt. De man werd buiten de lift ge drukt en geraakte ten slotte tusschen de lift en den onderkant van het perron bekneld. Hij was onmid dellijk dood. Zijn lijk is naar het Binnengasthuis ge bracht. hij was een bekende persoonlijkheid in het graafschap bij ingewikkelde en duistere misdrijven werd hij meest al met de leiding van het onderzoek belast en trad hij bij de rechtszitting op als officier van justitie. Hij was haast berucht om zfjn gave de waarheid uit de men- schen te persen en de feiten zoo te groepeeren dat ze met onfeilbare zekerheid tot een veroordeeling moesten leiden. Menigen verdachte had hij door de vlijmscherpe kruisverhooren en een niet te ontzenuwen requisitoir reeds aan de galg geholpen. Letty keek als gefascineerd naar den rechtsgeleerde met zijn donkerkleurig gezicht en doordringende oogen en ze verbeidde in gespannen verwachting het oogenblik dat ze zijn stem zou hooren. Maar voorloopig was er niets voor Mr. Drayne om zich in te mengen. De opening van het inquest ge schiedde op de gewone wijze en leverde niets opmerke lijks op. De coroner zette de gezworenen uiteen waar om ze hier bijeen waren en wat hun taak zou zijn en het nieuwsgierige auditorium richtte de blikken naar de geïmproviseerde getuigenbank. „Nu gaat het gordijn op," fluisterde Etherton tot zijn dochter. Letty was een en al oog toen de butler van de „Gran- ge" naar voren kwam. Willam Moysey, butler van wijlen Sir Cheville. Meer dan twintig jaar bij den baronet in dienst geweest om precies te zijn twee en twintig jaar. Goed op de hoogte van de gewoonten van zijn meester, beter dan iemand anders. Zag Sir Cheville het laatst in leven eergisteren, om half vier 's middags. „Was zijn gezondheid toen geheel in orde?" infor meerde de Coroner. „Ja, dat was ze en Sir Cheville was zelfs in een op merkelijk goed humeur geweest. Hij ging naar Hal- lithwaite en had medegedeeld van plan te zijn op de club te dineeren en daar verder den avond door te brengen, om met den laatsten trein die om 10.55 uit Hallithwaite vertrok en in Lithersdale om 11.10 aan kwam, naar huis terug te keeren. Hij, de getuige, was opgebleven om op zijn meester te wachten, maar deze was niet gekomen. Neen, bepaald ongerust was getuige over dit uitblijven niet geweest, daar Sir Cheville vaker in de stad bleef overnachten, in hotel „de Zwaan". Hij was niet gelijkmatig in zijn gewoonten en deed wat hem op een bepaald oogenblik inviel. De butler had verder niets van Sir Cheville gehoord of gezien, voor het doodsbericht was gekomen. Het lichaam, dat zoo even aan de jury getoond was, kon hij identificeeren als dat van zijn overleden meester. Vragen van het Kamerlid Braat. Het. Tweede Kamerlid Braat heeft aan den minister van Economische Zaken en Arbeid gevraagd of het hem bekend is: 1. dat dc vleeschexport naar Frankrijk voor 90 van het voor dien uitvoer toegestane kwantum in handen is bij vijf a zes personen: 2. dat de prijsdaling van de schapen hier tc lande veroorzaakt wordt, doordat deze exporteurs de markt in handen hebben en op de markten slechts door één hunner laat aankoopen, zoodat de schapenhou ders gedwongen zijn, elk door hem geboden bod te aanvaarden, waardoor de markt gedrukt wordt en de winstmarge voor de exporteurs automatisch wordt vergroot, wat voor de schapenhouders dubbel scha- 'ijk is, omdat de prijzen voor het binnenlandsch gebruik daardoor ook lager ziirr 3. dat schapen, in 1931 geboren, niet bii deze ex porteur in aanmerking -men voor export, zoodat hierdoor alweer, schade voor de schapenhouders ont staan is. Is de minister bereid een en ander beter te rege len, zoodat a. do export niet voor het grootste deel in handen van slechts enkele personen blijft; b. eerst de schapen, in 1931 geboren, geëxporteerd worden; c. door het bepalen van een vaste winstmarge voor de exportschapen, de exporteurs geen belang hebben bij een dalenden marktprijs. Wil dc minister ook mededeelen, hoe groot het kwantum is, dat uitgevoerd mag worden in het der de kwartaal? Voor 52 gulden Indertijd ia aan een arbeider te Hornsterzwaag door het Rijk en de gemeente Schoterland een bijdrage ver strekt van tezamen 1600 gulden om een woning in eigen dom te verkrijgen. Daarop is voor hem met voorschot van de gemeente een opbouwwoning gesticht, waar voor hem een bedrag van 1900 gulden onder hypothe cair verband door de gemeente verstrekt werd. Thans is gebleken dat hij, voor hem deze woning in eigendom werd gegeven, een particuliere schuld had. Bij vonnis van den kantonrechter reeds eenige jaren geleden gewezen was de verordening, tote en betrek kelijk klein bedrag, aan den schuldeischer toegewezen Een en ander veroorzaakte vrij wat kosten, die ten laste van den arbeider kwamen. Deze betaalde niet. en voor eenigen tijd is nu bij deurwaarders-exploit door den schuldeischer beslag gelegd op zijn woning, waarvan de gemeente als hypotheekhoudster in kennis werd gesteld. B. en W. hebben toen aan een notaris advies gevraagd, wat hun te doen stond en ook aan den mi nister hetA'erzoek gelicht welke maatregelen nu door de gemeente dienen te worden genomen. Daarop iS nog geen antwoord ingekomen. Op advies van den notaris werd besloten dat de gemeente krachtens haar recht als hypotheekhoudster tot verkoop van de woning over ging en dan de woning kocht. Want, als de gemeente niet tot verkoop zou overgaan, dan zou dit geschied zijn van wege den schuldeischer. De deurwaarderskosten gaan nog op de hypotheek voor. Kocht de gemeente het pand niet, dan zou zij waarschijnlijk van de geheele hypotheek niets terug ontvangen hebben. B. en W. machtigden daarom den burgemeester het perceel aan te koopen, die het kocht voor... 52 gulden en de kosten! De gemeente lijdt aldus niet veel schade en de schuld eischer en deurwaarder visschen wellicht achter het net. (Hsbl.) Bejaarde arbeider vermoord in zyn woning gevonden. Van den dader geen spoor. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag,is de 7S-jarige arbeider E. Huiting vermoord in zijn woning te Onst wedde in de provincie Groningen, gevonden. Zaterdagmorgen bleven de luiken van de woning van den ouden man gesloten, hetgeen een melkrijder ver dacht voorkwam. Hfj stelde een onderzoek in en merkte, dat de deur van de woning niet gesloten was. Toen hij de kamer betrad ontdekte hij op den vloer in een groo- ten bloedplas 't lijk van den ouden man. Onmiddellijk waarschuwde hij de politie, die de omgeving afzette en een voorloopig onderzoek instelde. Het inmiddels gewaarschuwde parket te Winschoten was 's middags ter plaatse tot het doen van een nauw keurig onderzoek. Ook de recherche uit Groningen was aanwezig. Het onderzoek nam meer dan vier uur in beslag. Dr. Mieremet uit Groningen heeft de sectie ver richt. De man woonde alleen. Hij stond bekend als ietwat zonderling. Van den dader is tot op heden niets bekend. „Nu komt Drayne," waarschuwde Etherton zijn dochter. De vermaarde jurist was met rustige bewegingen opgestaan en met zijn duimen in zijn vestzakken keek hij op een suggestief-vertrouwelijke manier den getuige aan. „Goed op de hoogte van de gewoonten van wijlen je meester, nietwaar Moysey?' vroeg hij bijna noncha- lant-gemoedelijk. De butler toonde lichte teekenen van emotie. „Dat was ik meneer, in alle bescheidenheid gezegd twee en twintig jaar dat is geen kleinigheid, meneer! „Dat is het zeker niet! Wat ik zeggen wou, Moysey, Sir Cheville ging zeker nogal dikwijls naar de club in Hallithwaite. hè?" „Twee of drie keeren in de week, meneer. Sir Che ville hield veel van gezelligheid: hij was buitengewoon levendig en opgewekt voor iemand «n zijn leeftijd. Groote liefhebber van whisten meneer, en speelde een aardige partij biljart." „Juist. En er was niets ongewoons in, dat hij in Hal lithwaite bleef tot den laatsten trein dien van 10.55? „Dat deed hij altijd, meneer, als hij in de stad was. Hij kwam nooit eerder thuis." „Nam hij van het station altijd zijn weg langs het voetpad, over de Zwarte Klip?" „Altijd meneer, in de lente en 's zomers. Als het slechte weer begon, stuurden we het coupétje naar het station om hem te halen." „Dus hij kende het pad heel goed?" ..Hij kende er lederen duim van, zou ik zeggen. Ik heb hem eens hooren beweren, dat hij geblinddoekt er overheen zou kunnen wandelen." „Heeft niemand hem ooit gewaarschuwd voor dat gevaarlijke gedeelte van het voetpad op de Zwarte Klip?" „Dikwijls genoeg, meneer. Maar daar lachte hij om. Hij zei, dat het pad op dc Klip anderhalve meter breed was en als het voor anderen niet breed genoeg was, moesten ze maar naar beneden vallen en hun nek bre ken; voor hem was het zijn heele leven breed genoeg geweegt." Mr. Dayne liet den blik enkele oogenblikken rusten op den grooten plattegrond van het district, die voor hem op de tafel lag ifftgèspreid; toen wendde hij zich plotseling weer naar den getuige. „Maakte je meester nog een of andere bijzondere op ONGELUK OP ONBEWAAKTEN OVERWEG. Arbeider door den trein gegrepen en gedood. Zaterdagmiddag te omstreeks vijf uur werd de om streeks 50-jarige arbeider Poffert op tien onbewaakt en overweg bij Vroomshoop door den trein van Marlon- berg naai- Almelo gegrepen. De ongelukkige werd on geveer 300 M. meegesleurd. Hij was onmiddellijk dood. De trein ondervond eenige vertraging. TELEFONEEREN MET EEN SCHIP OP LANGEN AFSTAND. Dc Romeinsche correspondenten hebben gisteren radio-telefonische proefgesprekken gevoerd met men- schen aan boord van liet Italiaansche passagiers schip Conto Rosso, dat zich onderweg bevond van Hongkong naar Sjanghai. Dc gesprekken slaagden naar wensch en maakten een grooten indruk op de journalisten. Ernstig motorongeval. Uit Eist: Zondagmorgen is op den. betonweg Arn hemNijmegen onder deze gemeente een motor met duo, bestuurd door den 27-jarigen R. Schoondermark uit Almelo, met groote snelheid tegen een lichtmast geslingerd. De bestuurder werd op ^lag gedood. Zijn. lijk is naar de algemeene begraafplaats vergebracht. De duorijder bekwam een enkelbreuk en Verwondingen. Dokter Zeidner verleende de eerste hulp. De motor rijders waren op weg naar Waalwijk. Botsing. In Someren bij Eindhoven heeft Zondagmiddag een ernstig verkeersongeluk plaats gehad. Een tot dusver onbekende Belgische auto. die meedeed met de deel nemers aan den wegwedstrijd door Brabant, doch niets met dezen wedstrijd uitstaande had, kwam fn botsing met een motorfiets.. De bestuurder van het motorrijwiel werd tegen den grond geslingerd en ern stig gewond opgenomen. De auto reed door. Het slacht offer, wiens identiteit nog niet vaststaat, is naar het ziekenhuis te Someren overgebracht. Van de trap gevallen. Zondagavond is in een logement aan de Leuveha-< ven te Rotterdam, een ernstig ongevalgebeurd. Pe 38-jarige Finsche zeeman I. A. Lindroos, en de 40- jarige Estlandsche zeeman W. Maryku, begaven zich beiden langs de trap naar de tweede étage. De Est- lander was in beschonken toestand en werd door den Fin. die geheel nuchter was. gesteund. Halverwege de tweede étage zijn zij over de balustrade naar he neden gestort. De Fin was op slag dood; de Estlan- dcr bekwam een schedelbreuk, zoodat zijn toestand boogst ernstig was. Verdronken. In het zwembad „De Wilgenpias" te Schiebrock ia Zondagmiddag de 19-jarige kantoorbediende J. Hotke, woonachtig te Rotterdam, verdronken. Het ongeval is gebeurd, terwijl het bad bezocht werd door 220'.0 mcnschen. H., die vergezeld was van zijn familiele den werd door deze omstreeks drie uur vermist. Zij hebben hem toen gezocht en daarra om vijf uur, toen H. nog niet gevonden was, de directie van het geval in kennis gesteld. Het. bad werd daarop gedu rende eenigen tijd ontruimd en werd begonnen met dreggen. Het slachtoffer werd hierbij na eenigen tijd opgehaald. Een dokter constateerde dat H. door een krampaanval moet zijn verdronken. Jongetje onder een tram gekomen. Een negenjarige jongen te Amsterdam was Zon dagmiddag te ruim vier uur met een vriendje aan het spelen onder een bruggetje op den Middenweg bij den Zaaicrsweg in de onmiddellijke nabijheid van de rails der Gooische Stoomtram. Toen de knaap plotseling van onder de brug tevoorschijn kwam. na derde op dat oogenblik uit dc richting der hoofdstad een tram. Ofschoon de bestuurder, het gevaar ziende, uit alle macht remde, .kon hij niet voorkomen, dat de knaap met de baanschuiver een hevigen klap le gen het achterhoofd kreeg. Bloedend gewond bleef de jongen liggen. merking voordat hij Maandagmiddag om half vier het Huis verliet?" „Ja, meneer, enkele opmerkingen," antwoordde de butler. „Wat waren dat dan voor opmerkingen?" Moysey aarzelde en keek om zich heen. als bij in stinct richtte hij zijn oogen naar de plaats waar de nieuwe baronet en zijn moeder zaten. „Wel meneer," antwoordde hij toen met kennelijke tegenzin: „Hij vertelde me Sir Cheville was altijd heel vertrouwelijk met me, meneer hij vertelde, dat hij op Wintersfold geweest was om aan mevrouw Stanbury en meneer Marston mee te deelen, dat hij ging trouwen en dat hij nooit in zijn leven een vrouw zoo woedend had gezien als mevrouw Stanbury, toen ze 't nieuws hoorde." „Nog iets anders, Moysey?" „Ja, meneer. Hij zei, dat het heel dwaas van haar was, omdat hij er voor gezorgd had, dat meneer Marston er niet de dupe van zou worden dat is te zeggen wat het geld betreft „Nog iets?" „Alleen nog dat hij naar Hallithwaite ging om een testament te teekenen, dat Mr. Birch had opgesteld." „Zei hij nog iets over den inhoud van dat testament?" „Neen. dat deed hij niet, meneer." „Maakte hij ook geen opmerkingen, waaruit je een. idéé kreeg van de beschikkingen die hij had gemaakt?" De butler schudde het hoofd. „En ging hij toen weg?" „Ja, meneer. Hij stond aan de voordeur met mij te praten, gereed om uit te gaan." „Was hij boes over wat mevrouw Stanbury had ge zegd „Neen. meneer niet wat men voor zijn doen hoos kan noemen. Een beetje geprikkeld, uit zijn humeur, maar niet boos. Hij zei dat de dingen vanzelf wei weer terecht zouden komen." Mr. Drayne ging zitten en verdiepte zich weer in zijn papieren; de coroner praatte fluisterend met een paar andere autoriteiten en keek toen het vertrek rond. Een oogenblik later stond de zwaargesluierde fi guur naast den kolonel op en glipte naar de getuigen bank. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1932 | | pagina 9