V.V.V. Callantsoog. De Olympische spelen te Los Angeles. MOORDAANSLAG ONDER NIJEHORNE. Dreigende staking der landarbeiders. Door den trein gegrepen. Predikbeurten. Marktberichten. Advertentiën. Behendigheids* Wedstrijden op Zondag 14 Augustus a.s. De prestatie van „Zus Braun". De N ederl andsche roeiers uitgeschakeld. Woensdagavond werden de series verzwommen van de 100 Meter rugslag dames. Er waren ong. 5000 toe schouwers in het zwemstadion aanwezig. Van de 3 series luidt de uitslag: Ie serie: 1. Miss Holm V.S.) lijd 1 min. 18.3 sec.; 2. Miss Bon- nle Mealing (Australië) tijd 1 min. 21.6 sec.; 3. Miss Harding (Engeland) tijd 1 min. 22.5 sec.; 4. Puck Over- sloot (Nederland) tijd 1 min. 23.5 sec. In de tweede serie werd Miss Davies (Engeland) eer ste in een tijd van 1 min. 22 sec. De uitslag luidde: 1. Miss Davies (Engeland) tijd 1 min. 22 sec.; 2. Miss Shee (V.S.) tijd 1 min. 22.5 sec. De uitslag der derde serie luidde: 1. Mevr. Phillpsen-Braun (Nederland) tijd 1 min. 23.8 sec.; 2. Miss Cooper (Engeland) tijd 1 min. 25 sec.; 3. Miss Llnton (Canada) tijd 1 min. 29.1 sec. Mevr. Phllipsen-Braun had het ln deze serie niet al te moeilijk en won gemakkelijk met een tijd van 1 min. 23.8 sec. De Engelsche zwemster Cooper werd tweede en Miss Llnton derde. Het staat te betwijfelen, gezien de gemaakte tijden, of onze vertegenwoordigsters Puck Oversloot en Mevrouw Philipsen-Braun, de finale zullen bereiken en succes zullen hebben. 200 M. schoolslag dames. Hierin zwom geen Nederlandsche mee. In de eindstrijd kwamen een 7-tal dames uit. De uitslag der finale luidde: 1. Olympisch winnares Miss Dennis (Australië) tijd 3 min. 6.3 sec.; 2. Mej. Machata (Japan) tijd 3 min. 6.4 sec.; 3. Mej. Jacobson (Denemarken) tijd 3 min. 7.1 sec.; Miss Hinton (Engeland) tijd 3 min. 11.7 sec.; 5. Miss Hoffman (V.S.) tijd 3 min. 11.8 sec.; 6. Miss Govednyk (V.S.) tijd 3 min. 16 sec.; 7. Miss Cadwall (V.S.) tijd 3 min. 18.2 sec. Miss Dennis vestigde hier een nieuw Olympisch record. 400 Meter vrije slag hoeren. In de series was reeds gebleken over welke uitste kende zwemmers Japan beschikt; nu, ln de demifinales was het leeuwenaandeel der successen wederom voor hen. Het heeft niet aan spanning ontbroken, iets wat de gemaakte tijden wel duidelijk demonstreeren. Uitslagen. Uitslag eerste deml-flnale: 1. Yokoyama (Japan) tijd 4 min. 51.4 sec.; 2. Tarls (Frankrijk) 4 min. 52.3 sec.; 3. Oykoto (Japan) 4 min. 52.8 sec.; 4. Gllhula (V.S.) 4 min. 55.4 sec.; 5. Ryan (Canada) 4 min. 59.7 sec.; 6. Costoli (Italië) 5 min. 6 sec. In de tweede demi-finale werd heel wat minder strijd te zien gegeven, daar Crabbe beslist de sterkste was. Zijn tijd van 4 min. 52.6 sec. Is dan ook uitstekend te noemen. De uitslag tweede deml-flnale luidde: 1. Crabbe (V.S.) tijd 4 min. 52.6 sec.; 2. Sigumoto (Japan) tijd 4 min. 59 sec.: 3. Charlton (Australië) 5 min. 2.1 sec.; 4. Perentin (Italië) tijd 5 min. 10.5 sec. In den eindstrijd komen uit: de Japanners Yokoyama, Oykoto en Sugimoto. de Amerikaan Crabbe en de Franschman Tarls als eenige vertegenwoordiger van Europa, 4 maal 200 Meter estafette. Ook hier heeft het aan de noodige spanning niet ontbroken. Aan den start verschenen Japan, Vereenigde Staten, Canada. Hongarije en Engeland. Er waren op de vorige dagen geen series gezwommen, daar er in totaal slechts vijf inschrijvingen waren bin nengekomen en dus deze vijf ploegen heden direct ln den eindstrijd kwamen. Het bleek dat de Japansche ploeg, bestaande uit de zwemmers Mayazaki. Yokoyama. Troyoda en Yusa. de 4 maal 200 Meter had gezwommen in den nieuwen we reldrecordtijd van 8 minuten 58.4 sec. Vanzelfsprekend werd daarmede ook het Olympisch record verbeterd, dat de Vereenigde Staten hielden met een tijd van 9 min. 36.2 sec. te Amsterdam in 1928 gevestigd. Een belang rijke verbetering dus. De uitslag luidde: :i 1. Olympisoh winnaar Japan tijd 8 min. 58.4 sec.; 2. Vereenigde Staten tijd 9 min. 10.5 sec.: 3. Hongarije tijd 9 min. 31.4 sec.; 4. Canada tijd 9 min. 36.3 sec.; 5. Enge land tijd 9 min. 54.8 sec. Waterpolo. De stand ln het waterpolotournool luidt: Vereenigde Staten 3 2 1 5 205 Hongarije 2 2 5 232 Duitschland 3 1113 13—13 Japan 2 2 0—27 Brazilië gediskwalificeerd. De zeilwedstrijden. Het klassement Sn de monotype-klasse luidt thans na de twee races van vandaag: 1. Nederland 67 pnt.; 2. Spanje 65 pnt.; 3. Frankrijk 64 pnt.; 4. Duitschland 56 pnt.; 5. Engeland 54 pnt.; 6. Canada 47 pnt.; 7. Ver. Staten 46 pnt.; 8. Italië 37 pnt.; 9 en 10. Australië en Zweden, elk 34 pnt. Zuid-Afrika heeft opgegeven. De eerste races van vandaag werd gewonnen door Le brun (Frankrijk); 2. Amat (Spanje). De tweede race was voor Amat (Spanje); 2. Prelianl (Italië). Er zullen nog drie races verzeild moeten worden, voordat de titel kan worden toegekend. Nederlands voorsprong is wel verminderd, maar de leiding behouden we nog met 2 punten boven Spanje. ROEIEN. De Ned. roeiers uitgeschakeld. In het nummer stuurmanlooze twee werd Nederland vertegenwoordigd door Jhr. G. L. Roëll en P. A. Roe- lofsen. In de tweede heat roeide Nederland tegen En geland en Nieuw-Zeeland. Na den start nam onze twee even de leiding met ongeveer 1 meter. De Hollanders roeiden gemakkelijk. Engeland drukte daarop het tempo en bij 400 meter hadden de Engelsche Henley-winaars de leiding met Holland op de tweede plaats. Op de volgende honderd meter liep Nieuw Zeeland in en op een-vierde der baanlengte was de volgorde: 1. Engeland, 2. Nieuw- Zeeland, 3. Nederland. Geleidelijk liep de Engelsche twee uit en op 1000 M. had zij de leiding met Nieuw Zeeland op de tweede plaats, terwijl Holland derde lag met twee lengten achterstand op Nieuw Zeeland. Het onderlinge ver schil bleef gerulmen tijd onveranderd. Holland geeft het echter niet op. Een fraaie eindspurt werd Ingezet en de achterstand op Nieuw Zeeland werd ingeloopen. Op 1900 Meter lagen de booten gelijk. Op de laatste 100 meter ontspon zich een prachtige strijd.x Nieuw Zeeland zag kans iets uit te loopen en met een halve lengte verschil werden de Nederlanders derde. De uitslag werd: 1. Engeland, 2. Nieuw Zeeland, 3. Nederland. - Onze twee is daarmede uitgeschakeld en niet voor den eindstrijd geplaatst. De tijden waren: 1. Engeland 7 min. 47 sec., 2. Nw.- Zeeland 7 min. 50.2 sec., 3 Nederland 7 min. 57.8 sec. ONZE DEELNEMERS AAN DE OLYMPIADE. Reeds eerder gaven we een kort overzicht van de prestaties van onze deelneemsters en deelnemers aan de Olympiade en we konden tot onzen spijt niet op veel succes bogen. Nog ls er weinig sucoes geboekt en minder dan we ooit hadden durven denken, is ons land op den voorgrond getreden. Nu is *t vanzelfsprekend niet te verwonderen, dat bij deze groote wereldwedstrijden, waar elk land zijn bes te krachten heen zendt, Nederland niet altijd maar kan zegevieren; maar we bezitten ln verschillende takken van sport waarlijk krachten, die een of meer overwinningen zouden doen rechtvaardigen. Toen Van Egmond ln een spannende en mooie race het Olympisch kampioenschap wist te behalen en voor hem de Nederlandsche driekleur werd geheschen aan den grooten midden mast, terwijl in die groote arena ons volkslied door duizenden en duizenden werd aan gehoord, toen waren we trotsch en verheugd. We hoop ten op meerdere successen die ons nogmaals deze roe rende momenten zouden brengen. Tot nu toe heeft 't niet zoo mogen zijn. Wel heeft mej. Willy den Ouden den naam van ons land op on telbare lippen gebracht, toen ze met waarlijk uitste kende kansen de finale aanbond ln de 100 Meter vrije slag dames, maar haar taai volharden kon niet wor den beloond met den eersten prijs. En verder ziet men niet. No. 1 is favoriet, wordt bejubeld en geëerd, maar daarmee uit. En wil 't niet eveneens zèèr veel zeg gen, dat zij, dat Roterdamsche meisje op één na de snelste zwemster is ter wereld? Mej. Glsolf stelde ons .teleur. Van haar hadden we zeer veel verwacht, 'maar onze verwachtingen werd de bodem ingeslagen Zoo kunnen we voortgaan. Peters viel, De Jong bleef ver In de minderheid, enz. enz. En toch mogen we nog hopen. We volgen ln groote spanning de prestaties van Bob Maas, die momenteel verreweg de beste papleren heeft om te water ons land hoog te houden. Dan zal nog eenmaal Neerland's vlag omhoog gaan. Bewaarheid zal dan ook worden het aloude gezegde, dat Holland ls een waterland, waar wonen de echte, onvervalsche waterratten. Bob Maas, 't Is aan U! Zijn meisje vijf messteken toegebracht. De dader teleurgesteld over het afbreken der verloving. Dinsdagavond heeft zich onder het Friesche dorpje Nijehorne een ernstig drama afgespeeld, waarvan een 20-jarig meisje het slachtoffer is geworden. Door haar verloofde zijn haar n.1. na een woordenwisse ling een vijftal messteken toegebracht, zoodat zij in hoogst ernsti gen toestand verkeert. De dader is la ter aangehouden en naar Heerenveen overgebracht. Omtrent dezen moordaanslag worden nog de vol gende bijzonderheden gemeld: De 25-jarige dader, van beroep manufacturier en wonende te Jubbega, had reeds twee jaar omgang met het slachtoffer, de 20-jarige I. Krekt. Het meisje wilde de verkeering echter afmaken, zeer tegen den zin van den jongen. Deze had gehoord, dat het meisje reeds connecties had aangeknoopt met een anderen'jongen, en hierover waren reeds herhaalde malen heftige woorden gevallen. Gisteravond was de man gewoon naar de woning van de ouders van het meisje gegaan en had aldaar brood gegeten en thee gedronken. Tegen half tien was hij opgestapt en had gevraagd of het meisje een eindje meeging. De ouders zouden zich intus- schen ter ruste begeven. Op den weg was hét direct weer tot een woorden wisseling gekomen en op ongeveer twintig meter af stand van de woning heeft hij het meisje een steek in den rug gegeven. „Hast it fielt?" had hij het meis- jo gevraagd. Deze dacht eerst dat het geen ernst was en had maar gelachen. Maar toen hij haar bij de keel greep, bleek het ernst te zijn en was een hevige worsteling ontstaan, waar bij het meisje op den grond viel. Toen heeft de dader zijn slachtoffer nog drie steken toegebracht. Op het hulpgeroep kwamen de ouders naar buiten gesneld en toen dezen op de plaats van den aanslag aan kwamen, vonden zij hun dochter op den weg liggen, badend in haar bloed. Onmiddellijk werden de bu ren en de dokter gewaarschuwd. Het meisje werd de ouderlijke woning binnengedragen. Dr. Pelikaan, die spoedig ter plaatse was, constateerde een diepe steekwonde onder het linker schouderblad; één centi meter verder en de steek was doodelijk geweest. Het slachtoffer, dat veel bloed heeft verloren, klaagt nog over hevige pijn. De dader was onmiddellijk na den aanslag ge vlucht. De politie, die met den aanslag in kennis werd gesteld en spoedig ter plaatse was, heeft de heele omgeving afgezocht, doch zonder resultaat. Gistermorgen is de dader echter, die den nacht hij zijn zuster in Beets had doorgebracht, toen hij zich naar zijn woning wilde begeven, gearresteerd. De jongeman, die gistermiddag naar Heerenveen is overgebracht, is door den burgemeester van Schoter- land verhoord. Hij heeft den aanslag, voor zoover de messteken betreft, bekend en zegt berouw te hebben en hij ontkent echter getracht te hebben het meisje te wurgen. De dader wordt ter beschikking gesteld van den officier van justitie te Leeuwarden. DOODELIJK ONGELUK. Wielrijder met rijn kleinkind onder de auto. Het kind op dag gedood. Uit Oldenzaal. Gisteravond te ongeveer half negen had ln de Bentheimerstraat alhier een doodelijk onge luk plaats. Aldaar fietste de 65-jarige Vastert met zijn c.a. vierjarig kleinzoontje, dat achter op het rijwiel zat. Een auto, bestuurd door den slager B. L. uit Los ser, die in staat van dronkenschap verkeerde, reed V. aan, waardoor deze met het ventje onder de auto ge raakte. Het kind werd op slag gedood. De heer V. werd met een gecompliceerde beenbreuk naar het R.K. Zie kenhuis gebracht. De auto werd ln beslag genomen en de dronken chauffeur door de marechausee in ar rest gesteld. STEIGER INGESTORT. 40 Personen gewond. V.D. verneemt uit Rome, 10 Aug.: In Vietri sul Mare is een Italiaan, die te ver in zeo was gegaan en die plotseling om hulp riep, door eenige visschers gered, toen hij het bewustzijn reeds half had verloren. Ongeveer 100 personen zagen bij de dramatische redding toe op den steiger van het zeebad. Onder den druk van deze ongewoon zware belasting, stortte dc steiger plotseling in, zooda het grootste gedeelte van het publiek uit vrij aanzien lijke hoogte in zee en op het strand viel. 40 Personen werden hierbij gewond. HET SPOORWEGONGELUK IN DEN KAUKASUS. 29 dooden en 69 gewonden. Uit Moskou, via Kowno: Betreffende het spoorwegongeluk bij Bakoe (Kau- kasus) werd Woensdag door de Sovjetautoriteiten medegedeeld, dat Lij deze treinbotsing 29 personen om het leven zijn gekomen en 69 anderen ten deele ernstig zijn gewond. Drie spoorwegemployé's die hun plichten schromelijk hadden verzaakt, zijn door de Gepeoe gearresteerd. ONTPLOFFING IN EEN ENGELSCHE MUNITIEFABRIEK. Geen dooden of gewonden. Uit Londen: In de munitie.abriek der Marine te Holton Heath, in e omgeving van Wareham, heeft Woensdag een ernstige ontploffing plaats gehad, welke eenige K.M. in den omtrek werd gehoord. Een der loodsen, waarin nitroglycerine-poeder werd ge perst, werd geheel vernield. Er werd evenwel nie mand gewond, hoewel twee arbeiders zich in do naaste omgeving dezer loods bevonden. In West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Uit Aardenburg: Door de landarbeidersbonden is een ultimatum gezonden aan de werkgevers-landbou wers in de gemeenten Aardenburg—Sluis en Sint- Kruis, waarbij met ingang van 11 Augustus de sta king der landarbeiders wordt aangekondigd, indien voor dien tijd geen overleg met behoorlijk resultaat zal plaats vinden. Zooals wij reeds meldden, zou deze staking onge veer 350 georganiseerde arbeiders omvatten. Ernstig ongeluk op den onbewaakten overweg onder Piershil Motorrijder en duozittei ernstig gewond. Dinsdagavond heeft op den onbewaakten tramweg van den Oosthoeksuhedijk onder de gemeente Piers hil een ernstig ongel plaats gehad. Te omstreeks kwart over acht, aldus do „Tel.", werd hier de 26- jarige motorrijder B. uit Oud-Beijerland, die met een neef uit Rotterdam aan het toeren was, door de lo comotief van een juist passeerende tram der R. T. M. gegrepen, met het gevolg dat èn motorrijwiel èn be stuurder onder de locomotief terecht kwamen. Toen het na heel veel moeite gelukt was den bestuurder van het motorrijtuig uit zijn netelige positie te be vrijden, bleek, da hij er zeer ernstig aan toe was. Met gebroken beenen en kneuzingen in het onderlichaam werd hij opgenomen en naar het ziekenhuis te Rot terdam vervoerd, waar men zijn toestand zorgwek kend achtte. Erger nog was de duo-passagier, een jongeman van ongeveer denzelfden leeftijd, er aan toe. Zwaar gewond werd hij opgenomen. Hoewel zijn toestand aanvankelijk te ernstig werd geoordeeld om hem naar het ziekenhuis te Rotterdam te vervoeren, is hij toch des nachts daarheen overgebracht. Men vreset voor zijn leven. ONDER DE OOGEN VAN ZIJN MOEDER VERDRONKEN. Een zestien)arige jongen gaat ondanks waarschuwing tooh zwemmen. Dinsdagmiddag is in de Zeehaven te Dordrecht de zestienjarige A. Stal, die niet zwemmen kon, tegen den zin zijner aanwezige moeder, toch in de haven gaan baden met het gevolg, dat hij in de diepte zonk en verdronk. Anderhalf uur later werd zijn lijk op gehaald. FAMILIEDRAMA IN SAKSEN VUf slachtoffers. Uit Werdau, 9 Augustus (V.D.) Hedenmorgen werd in een huls te Werdau ln Saksen, waarin de woning van een voormalig communistisch gemeenteraadslid ge vestigd was, een sterke gaslucht waargenomen. Toen de politie door het forceeren van het raam de woning binnendrong vond men den man, zijn 25- jarige vrouw, een 17-jarig meisje en de twee kinderen van vijf en zeven jaar dood in hun bed. - Uit een achtergelaten brief bleek dat de drie vol wassenen hadden besloten om met behulp van gas een eind aan hun leven te maken. ZEILBOOTJE OMGESLAGEN. Kunstmatige ademhaling brengt den drenkeling bij. Op den Amstel onder Nieuwer Amstel is Dinsdag middag door onbekende oorzaak een zeilbootje omge slagen. De inzittende, een 18-jarige jongeman, geraakte in het zeil verward en kon slechts met groote moeite worden gered. Bewusteloos werd hij op den kant ge legd, waar toepassing van kunstmatige ademhaling na ruim een half uur succes had. Nagekomen Berichten. LANGEND IJ K OUDKARSPEL. Kolven. Zondag, Maandag en Dinsdag werd in de kolfbaan van den heer C. Vis een 25 slagen wedstrijd gehouden. De belangstelling was buitengewoon slecht. Zeven per sonen hebben slechts meegedaan. De behaalde punten waren als volgt: Eerste klasse: P. Molenaar. Zuidscharwoude. 267 pnt. Hoogste serie 58 punten. Tweede klasse: C. Goed, N. Niedorp, 211 punten; P. Gelder, Oudkarspel, 197 punten; P. Kat, Noordschar- woude, 194 punten en P. Goet, Zuidscharwoude, 137 punten. Hoogste serie: P. Gelder, Oudkarspel, 49 punten. Derde klasse: C. Plakman, Oudkarspel, 191 punten; S. Timmerman, Noordscharwoude. 147 punten. Hoogste serie: S. Plakman, Oudkarspel, 48 punten. NOORD-SCHARWOUDE. Kolven^ De uitslag van den Woensdag ln „Concordia" alhier gehouden 25 slagen wedstrijd was als volgt: Eerste klasse: G. Hop, Noordscharwoude, 233 punten; eerste prijs. J. Hagenaar, Alkmaar, 220 punten, tweede prijs. Tweede klasse: G. Langendijk, Oudkarspel, 198 punten, eerste prijs. L. Dekker, Oudkarspel, 191 punten, tweede prijs. NIEUWE NIEDORP Tot taxateur der landerijen, welke door de Provincie onteigend zullen worden voor aanleg Provinciale weg ls benoemd den heer K. Mijs alhier voor de gemeenten Oude- en Nieuwe Niedorp. Maandag van Schutkermis komt de Berger Tooneel- vereenlging in Café „Prins Maurits" met „Oversohotje". Deze vereeniging, hier wel bekend om eerste klas werk te leveren, verdiend een flinke zaal publiek, v Op de Woensdagavond gehouden vergadering van Bestuur Middenstand en Commissie is besloten met de s. Schutkermis te houden: Maandagmiddag volksspelen voor kinderen en blaas- trappen voor dames. Dinsdag demonstratie door de Rijvereeniging te Win kel, met 's avonds schitterend vuurwerk. ZONDAG 14 AUGUSTUS 1932. NED. HERV. GEMEENTE te: Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Van Dijk, van Lekkerkerk. Barsingerhorn, geen dienst. Callantsoog, voorm. 10% uur, de heer R. Boeke, Cand. t. d. H. Dienst. Dirkshorn, voorm. 10% uur, Ds. de Leeuw. Onderwerp: Menschen uit één stuk. Noordscharwoude, vm. 10% uur, Ds. Van Dijk. Doop. Winkel, geen dienst. Veenhuizen, voorm. J0% uur, Ds. Nobel. Warmenhuizen, voorm. 10% uur, Ds. Seulijn. Oude Niedorp, geen dienst. Nieuwe Niedorp, geen dienst. Hoogwoud, nam. 8 uur, Ds. Rljkx. Hippolytushoef, voorm. 10% uur, Ds. Van Beek. Den Oever, nam. 2% uur, Ds. Van Beek. Westerland, nam. 7% uur, Ds. Van Beek. Oudkarspel, geen dienst. Jullanadorp, voorm. 10% uur, Ds. Tinholt. Huisduinen, geen dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te; Barsingerhorn, geen dienst. Burgervlotbrug, voorm. 10% uur, Ds. R. v. d. Veen. Nieuwe Niedorp, voorm. 10% uur, Ds. Haars. EVANGELISATIE t«: Schagen, voorm. 10% uur, Ds. Goslinga, van Utrecht. Nam. 5% uur, geen dienst. Breezand, voorm. 10 uur, de heeer Boon. Nam. 8% uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer O. Deen. Langereis (Gebouw „de Vrede"), nam. 2 uur (o. t.1 de heer R. Pos, van Zaandam. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, nam. 8 uur, de heer H. J. Kraak, v. Helder» SCHAGEN, 11 Augustus 1932. 10 Paarden f 150—300, 7 veulens f 60—90. 18 gelde- koeien magere f 90170, 74 idem vette f 180250, 26 kalfkoeien f 110200, 2 pinkstieren f 6070, 56 nuch tere kalveren f 412, 130 idem vette f 1014 68 lam meren f 59, 13 varkens magere f 1014, 97 idem vette per Kg. 2630 ct., 263 biggen f 59, 22 kippen f 0.50—0.60, haantjes f 0.25. EIERVEHJNG SCHAGEN. 11 Augustus Aangevoerd: 115 partijen 89500 kipeieren 12 partijen 950 eendeieren. De prijs liep van: kipeieren f 33.10 bruine f 3.40, eendeieren f 2.24, Zie voor volledlig bericht het nummer van Zaterdag. AMSTERDAM 10 Aug. Aardappelen. (Bericht van den mak. Jac. Knoop). Zeeuwsche bonten f 45, id. blauwen f 45, id. bl. eigenheimers f 2.803, id. eigenheimers f 22.40, id. eigenheimers poters f 1.201.60, id. bl. eigenh. poters f 1.602, IJpolder eigenheimers f 2—3, id. bl. eigenh* f 2.403, id. eigenheimers poters f 1.201.60, id. blauw- pitten f 33.60, Andijker muizen f 1.602.40, Langedtfkef muizen f 1.602.40, Noord-Holl. eigenheimers f 22.80, id. hl. eigenh. f 2.403, Hillegommer Zandaardappclen f 23, Noordwijker Zand f 23, Flakkeesche eigenhei mers f 2.403, id. ld. poters f 1.201.60, Friesche bor- gers f 1.40—1.75 per hl. AMSTERDAM 10 Aug. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 366 vete kalveren le kwaliteit 4552 cent, 2a - qual. 3544 c., 3e qual. 2534 c. per kg. levend gewicht} 60 nuchtere kalveren f 37 per stuk: 797 varkens, vleesohvarkens 90110 kg. 3638 c., zware varkens 31 35 c., vette varkens 3032 c. per kg. slachtgewiöht. Aangevoerd uit Denemarken 6 wagons geslacht run" deren. BROEK OP LANGENDIJK, 10 Augustus 1932. Aardappelen: Schotsche muizen f 1.201.60, bl. ei genheimers f 1.802.20, eigenh. f 1.60-1.80, Duc of York f 1.24—1.40. roode kool f 0.60—0.70, gele kool f 0.60, vroege witte f 0.60, uien: zilvernep f 78.20. zllverdriellngen f 3.203.50, zilveruien f 1, gele nep f 5.60—6.10, gele drielingen f 2.703.50, gele uien f 3.40 4J.0, slaboonen f 4.307. Aanvoer: 16000 Kg. aardappelen, 6000 Kg. rood® kool 2500 Kg. gele kool, 1500 Kg. gele kool, 1450 Kg. sla boonen. DEN HELDER, 10 Augustus 1932. Afgeslagen Gem. VischafSlag: Tongen 257 ct., klei ne tongen 31 ct„ tarbot f 5, per stuk. Schol I f 7.50 5.25, H f 1.50—0.70, scharren f 3—2.10 per kist. MEDEMBUK, 10 Augustus 1932. Aardappelen: Schotsche muizen f 0.550.80, kleine muizen f 0.700.95, witvl. aardappelen f 0.55—0.60. WARMENHUIZEN. 10 Augustus 1932. Eigenheimers f 1.80, blauwe aardappelen f 2.20, zil vernep f 8.409, zilverdrielingen f 3.10, zilveruien 1.40 1.50, gele nep f 5.506.50, gele uien f 3.103.70, gele drielingen f 3.103.40, slaboonen f 5.305.50. Aanvoer: 1150 Kg. aardappelen, 4850 Kg. gele nep, 2300 Kg. uien. 1350 Kg. zilveruien. NOORDSCHARWOUDE. 10 Augustus 1932. Groote Schotsche muizen f 1-1.30, Schotsche muizen f 1—1.70, duken f 0.6O— 1.10, bl. eigenheimers f 1.60, spercieboonen f 4.707.10, zilvernep f 5.20—8.30, drielingen f 3—3.50, zllveruien f 0.90—1.20, gele nep f 4.80—5.60, drielingen f 3—3.50, uien f 2.303.10, kroten f 0.60—1.70. roode kool 0.60, gew. witte kool f 0.60, gele kool f 0.600.90. Aanvoer: 8300 Kg. aardappelen, 3600 Kg. spercie boonen, 21800 Kg. zilveruien, 25000 Kg. uien, 2000 Kg. kroten, 4600 Kg. roodekool, 2500 Kg. gew. witte kool, 1700 Kg. gele kool. WINKEL, 10 Augustus 1932. Appelen f 6—17. pereii f 3—11, aalbessen f 6—20, kruisbessen f 2—5, tomaten f 6—8, augurken f 4—10, slaboonen f 1.503, snijboonen f 48. kool f 0.500.60, aardappelen f 1—1.60, bieten f 1—1.10. alles per 100 pond; kropsla f 12. meloenen f 1229, komkommers t 1—4, wortelen f 1.50—2, rabarber fl, alles p. 100 st. op het strand, Aanvang 2.30 uur n.m. (n.t.) Aangifte voor deelname bij BROUWER. Fraaie prijzen. De Feestcomm. der V.V.V.

Schager Courant | 1932 | | pagina 3