hoste stondgflrdJJlÊdi Bestralings=geneeswijze Fa. Gebr. ROTGANS Auto te water. Dievenbende gearresteerd. Brand met een tragischen nasleep. In een diepte van 10 E gevallen. Marktberichten. frnllqnd. Versch gekarnd met 25°/o allerfijnste Roomboter onder Rijkscontrole. I Nagekomen Berichten. Twee mannen verdronken. Verzoek om meer Staats loterij briefjes. De berging van de „Niobe" Prof. Piccard's tocht gaat niet door. Advertentiën. Café „'t Fortuin" te Winkel Modebladen. Trapman Co. Barometerstand op Dinsdagmorgen 9 uur: 770 m.M. Vooruitrichten: Droog, warm weer. Temperatuur: 20 gr. C. is 68 gr. F. Goedkoop Fotografeeren. 45 cent een Gevaert, Agfa of Kodakfilm, 6x9. S5 cent een Agfa-Isochrom-film 6x9. 60 cent een 6'/2 x 1' film. Deze aanbieding s tijdelijk en zoolang de voorraad strekt. HOOGZIJDE E 103. SCHAGEN SCHAGEN's GOEDKOOPSTE FOTOHANDEL. SCHAPEN AANKOOP. Dezer-dagen zijn aangekocht door een commissie in onze omgeving een 120-tal schapen en lammeren, om naar Frankrijk te worden uitgevoerd. FOKSTIEREN AANGEKOCHT. Er zijn in onze omgeving en verder in Westfries land, een 37 Fokstieren aangekocht voor Sovjet-Rus land. De drie inzittende kleine kinderen geluk» kig gered. Zondagmorgen reed P. alhier met de bestelauto van bakker W. te Moerbeek, langs de Vennik naar Zijde wind. In zijn auto zaten drie jonge kinderen. Vlak voor Zijdewind gaat het achterportier van den be stelwagen open en de chauffeur, uit zorg voor de kleintjes, kijkt door het achter hem zijnde ruitje wat er gebeurd. Deze beweging werd hem noodlot tig. want juist in de scherpe bocht raakt hij zijn stuur kwijt en pardoes gaat het te water. Daar de wagen maar één zijportier heeft en die juist naar beneden lag, was het nog niet gemakkelijk uit de auto te komen. Gelukkig wist men allen op het droge te krijgen. De kinderen wist men elkaar toe te reiken en zoodoende te redden. Alles liep dus goed af. Alleen had de auto wat averij en werd deze des middags door den reddings wagen van de firma Plevier op het droge gebracht. „Westfriesland" werkelijk iets goeds en moois te zien hebben gegeven en de aanwezigen een genotvolle mid dag hebben bezorgd. Wij gelooven, dat de V.V.V.V. zeker handelt in den geest van de paardensportliefhebbers, wanneer nog eens zoo'n middag wordt georganiseerd, maar dan met een grooter aantal ruiters. Tenslotte mogen wfj niet nalaten den heer Vethman ons compliment te maken voor de wijze, waarop hij de verschillende vereenigingen als instructeur weet te leiden. HEERHUGOWAARD Het stuk telefoonlijn van den Basserweg tot aan het postkantoor Zuid zal gekabileerd worden. Het mate rieel van den aannemer is gister gearriveerd en van daar wordt met de werkzaamheden begonnen. Gevaarlijk spel. Een paar vriendjes zouden In de Ringsloot bij den Draai hun kameraadje V.. dat niet zwemmen kon, naar den overkant brengen. De jongen hield daartoe zijn handen op de schouders van de zwemmende an deren, die plots tegelijk onderdoken, zoodat V. vrijwel midden in de ripgsloot op zichzelf aangewezen was- Door omstanders daartoe op gewezen, wisten de beide jongens hun kameraadje, dat reeds veel water had binnen gekregen en geheel blauw zag. weder op een plek te krijgen, waar hij staan kon. zoodat dit gevaarlijke spelletje schijnbaar geen verdere gevolgen had. Bij de wedstrijden van de plaatselijke voetbalver- eeniging S.V.W. werd Zondagop het gemeentelijk ter rein tegen de voetbalvereeniging van Wijk en Duin enthousiast gespeeld. Dit had tot gevolg, dat een on zer spelers aan het been geblesseerd werd, terwijl een lid der genoodlgde club, zoodanig tegen de uitgestoken vuisten van den keeper liep, dat hij bewusteloos ach teroversloeg en op last van Dr. Spierings eerst laat in den avond mocht worden veroverd. Toen de motorrijder B. Zondagmiddag de Hasse laarsweg uitkwam, reed voor hem uit een wielrijder. Door nog onopgehelderde oorzaak zat op een gegeven oogenblik de heele zaak op elkaar. Dit had tot gevolg dat het rijwiel leelijk werd beschadigd, terwijl de duozitster van den motor af werd geslingerd. Door den vlakbij wonenden heer Groenland werd zij per auto naar Dr. Spierings vervoerd, die na haar verbonden te hebben, toestond, dat zij naar de ouder lijke woning werd gebracht. WINKEL Het besluit van den Raad dezer gemeente, zoowel als het bestuit van de algemeene vergadering van het be stuur van het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier, tot overname van eigendom, beheer en onderhoud van de op het aanvullend wegenplan voorkomende wegen in deze gemeente, is door Ged. Staten goedgekeurd. Deze goedgekeurde besluiten lig gen nu nog gedurende dertig dagen ter Inzage voor belanghebbenden. VEEL ONGELUKKEN OP ZONDAG IN DUITSCH- LAND. Zondag was het in Duitschland gedeeltelijk zeer fraai weer. gedeeltelijk buitengewoon buiig. Beide weersomstandigheden hebben slachtoffers geëischt. Eenige personen zijn nl. bij het zwemmen verdron ken, anderen door den bliksem gedood. Er hadden ettelijke doodelijke ongelukken plaats, doordat, berg beklimmers afstortten, terwijl de lijst van verkeers ongelukken zeer lang is. Er zijn zeker twintig perso nen om het leven gekomen en minstens evenveel zwaar gewond. Belangrijke Inbraken in Den Haag op gehelderd. Drie jeugdige dieven en een heler in bewaring gesteld. Naar gemeld wordt, is de Haagsche politie er de zer dagen in geslaagd, klaarheid te brengen in een aantal geruchtmakende zaken van diefstal en straat roof, die in den loop der laatste maanden in de resi dentie hebben plaats gehad. Op 8 Juli j.1. werd door een rechercheur bij een horlogemaker in Scheveningen een partij gouden voorwerpen in beslag genomen, welke afkomstig wa ren van een inbraak, eenigen tijd daarvoor in Sche veningen gepleegd. De rechercheur kwam in het be zit van enkele aanwijzingen omtrent de persoon, die de voorwerpen te koop had aangeboden en hij slaag de er in nog dienzelfden dag een 17-jarigen scholier, J. v. d. M. genaamd, wonende te Scheveningen, te arresteeren. De jongen werd aan een scherp verhoor onderwor pen en al spoedig bekende hij bij de bewuste inbraak betrokken te zijn geweest en de gestolen voorwerpen aan den horlogemaker te hebben verkocht. Zijn verklaringen leidden tot twee andere arresta ties. nl. die van den 19-jarigen tasschenmaker H. A. V. en van den 24-jarigen kantoorbediende H. L. R.f beiden wonende te Scheveningen. Het onderzoek toonde voorts aan. dat de horloge maker zich in verschillende gevallen aan heling had schuldig gemaakt, zoodat den volgenden dag de re cherche er toe overging hem eveneens te arresteeren. Toen de politie haar onderzoek nog verder uit strekte. kwam het een na het ander aan het licht. Een vijftal groote inbraken, waarbij voor duizenden was buitgemaakt, waren dra opgehelderd en de aan gehoudenen bekenden hieraan schuldig te zijn. Te vens bleek, dat de beide oudste arrestanten zich ook schuldig gemaakt hadden aan straatroof, waarbij in één geval een dame een tasch met f 1820 was ontrukt. Een groot aantal misdrijven is hiermede dus opge helderd. Zoowel de drie jongelui als de horlogemaker zijn in het Huis van Bewaring opgesloten. Het onderzoek in deze omvangrijke zaak is eerst dezer dagen geëindigd. Brandspuit met spuitgasten te water ge raakt. Een der arbeiders onder de spuit bekneld. Waarschijnlijk tengevolge van hooibroei is te le Exloérmond de boerderij van den heer H. E. totaal afgebrand. Bij de eerste poging om tot blusschen over te gaan. heeft zich nog een tragisch ongeval voorgedaan. De brandspuit zou door eenige arbeiders gehaald worden, doch op weg naar de plaats van den brand zijn deze met spuit en al van de brug in het kanaal gereden. De meeste hunner konden» spoedig weer tegen de brug opklimmen, doch een hunner, W., bleek in het water onder de spuit te zijn geraakt. Na ongeveer tien minuten daar in de knel gezeten te hebben, werd hij bevrijd en opgehaald. Het gelukte dokter A„ na herhaalde toepassing van kunstmatige ademhaling, de levensgeesten bij W. weer op te wek ken. Zyn toestand is thans nog levensgevaarlijk, daar hij bij den val inwendige kneuzingen opliep. De boerderij brandde intusschen geheel uit. Ver zekering dekt de schade. Ernstig ongeval in een in aanbouw zijnde watertoren. Gisteravond omstreeks half acht is een 17-jarige bouwvakarbeider uit Hilversum, toen hij den in aan bouw zijnden watertoren te Laren bezocht, door een misstap gevallen in een tien meter dieper liggend reservoir. Het kostte zeer veel moeite hem weer bo ven te krijgen. Dr. Holtnian die gewaarschuwd was, constateerde een hersenschudding en breuken in bei de knieën. De jongeman is naar het St. Jans Zieken huis te Laren overgebracht. Zijn toestand is ernstig. ALKMAAR. 13 Augustus 1932. N.V. Eierveillng voor Hollands Noorderkwartier. Aanvoer: 170.000 kipeieren: 58—60 Kg. f 3.40—3.60, 60—62 Kg. f 3.50—3.70. 62—66 Kg. f 3.60—4.20, kleine eieren 5456 Kg. f 3.203.30, 20.000 eendeieren f 2.30— f 2.50, alles per 100 stuks. ALKMAAR. 13 Augustus 1932. Op de heden gehouden Botermarkt werd betaald voor Fabrieksboter le soort 5565 ct., 2e soort 5055 ct. Eieren (groothandel) f 3.253.75. Eendeieren f 2.40. ALKMAAR. 13 Augustus 1932. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 5 paarden f 80120, 33 melkkoeien f 125—225, 34 nuchtere kalveren (slacht) f 413, 2 vete schapen f 11, 24 schrammen f 1014, 96 biggen (10 weken) f 58, 2 bokken of geiten f 2f 5. ALKMAAR. 13 Augustus 1932. Op de heden gehouden Piepkuikenmarkt waren aan gevoerd: 52 kisten en 5 korven. Prijs 62%77% cent per K.G. Handel goed. WINKEL, 15 Augustus 1932. Appelen f 614, peren f 313. pruimen f 1421, aalbeseen f 633, tomaten f 810 augurken f 410, slaboonen f 24, snijboonen f 37, koel f 0.500.80, aardappelen f 11.70. uien f 22.50. alles per 100 pond. Andijvie f 23, komkommers f 35, kropsla f 23, alles per 100 stuks. WARMENHUIZEN. 15 Augustus 1932. Schotsche muizen f 1.70, grove f 1. gele nep f 5.40 5.60, gele uien f 3, gele drielingen f 3. Aanvoer: 1150 Kg. aardappelen, 1250 Kg. gele nep. 175 Kg. gele uien. NOORDSCHARWOUDE, 15 Augustus 1932. Groote Schotsche muizen f 1.101.50, Schotsche muizen f 1.601.90, drielingen f 1.80. spercieboonen 3.70 4.20, zilvernep f 5.60—6, gele nep f 5.205.90, drie lingen f 2.70—3.40, uien f 33.10. roode kool f 0.60, gew. witte kool f 0.60, alles per 100 K.G. Aanvoer: 5600 Kg. aardappelen, 550 Kg. spercieboonen 800 Kg. zilveruien. 6200 Kg. uien, 1000 Kg. roode kool, 7500 Kg. gew. witte kool. AMSTERDAlJr, 15 Augustus 1932. Binnenl. Granen. Boerennoteerlng. Rogge f 5— 5.50, wlntergerst f 4.505. Chevaliergerst f 5.506. haver f 66.50, duiveboonen f 910, groene erwten 910, vale erwten f 1212.50, alles per 100 Kg., kar- wijzaad f 88.50 per 50 K.G. BROEK OP LANGENDIJK. 15 Augustus 1932. Aardappelen: Schotsche muizen f 1, bl. eigenh. f 1.80 —2.30, eigenheimers f 1.80—2, Duc of York f 1.20, drielingen f 2.60, roode kool f 0.600.90, gele kool f 0.60—0.70, uien: gele nep f 5.705.90, gele drielingen f 2.603, gele uien f 3.30—3.90, slaboonen f 2.803.80, bieten f 0.90—1.10, alles per 100 K.G. Aanvoer: 8000 Kg. aardappelen. 6000 Kg. roode kool, 1500 Kg. gele kool, 3500 Kg. uien, 1450 Kg. slaboo nen, 1900 Kg. bieten. M BLUE BAND (X&hjoC LAN OEN DIJK NOORDSCHARWOUDE. De laatste weken was het opgevallen dat een zand- auto dagelijks met groote snelheid door het dorp reeds, zoo snel, dat de veiligheid er door in gevaar kwam en nu en dan een aanrijding tegen een hek of iets der gelijks niet uitbleef. Ook de politie is dit blijkbaar ter oore gekomen en werd dezer dagen de chaufeur van de auto aangehou den en werden ten meteen de remmen gecontroleerd en bleek het dat deze absoluut niet goed werkten. Proces verbaal volgde dan ook. Het Is niet anders dan toe te juichen dat dit is ge schied, daar ook de publieke veiligheid er door in ge vaar werd gebracht. Men zij dus gewaarschuwd! OUD KARSPEL. Zondagmidag j.1. werden de groote rijdemonstraties gehouden door de landelijke rijvereeniging „West- friesland". Een zeer groot aantal bezoekers vulde het D.T.S.-terrein, welk aantal zeker op ongeveer 1000 personen kon worden geschat t Voordat de demonstraties op het terrein aanvingen, werd eerst een optocht gehouden, om daardoor het publiek nog eens te herinneren aan datgene wat stond te gebeuren. Te ongeveer half drie werd het programma geopend met den entree-pa rade door ..West-Friesland", waarna de diverse in volgorde wer den afgewerkt De dressuurproeven, de manegefiguren, het optreden der 4 jockey's dwongen alle respect af voor het kunnen der berijders. Ook de stoelenrace be zorgde eenige aardige momenten. Voor het eerst ging men over tot het demonstreeren van de Hongaarsche Post. Op twee paarden staande, stuurt de berijder de vier rossinanten door het veld. eerst in stap, daarna in galop. Werkelijk een grootsch gezicht Het nummer hoogspringen door het kampioenpaard „Lady", eigenaar en berijder Jac. Schoorl, vroeg de volle aandacht en bewondering van het publiek, waar bij de spanning steeds grooter werd wanneer de hin dernis werd verhoogd. Het komische gedeelte mocht ook goed verzorgd heeten. De gestoorde theevisite was de titel van dit nummer, waarbij het publiek hartelijk heeft gelachen. De twee laatste nummers van het programma waren: patrouille-springen en springconcours klasse B. Evenals dit het geval was met het eerste nummer hoogspringen, bracht men ook nu de aanwezigen in spanning en was net publiek opgetogen, wanneer een hindernis goed werd genomen. Wij kunnen hier niet anders verklaren, dan dat be rijders en paarden van de landelijke rijvereeniging 1 BI) het zwemmen in de Schle te Rotter dam. 9 Uit Rotterdam. 15 Augustus: In de Schie nabij de Melkmarkt te Rotterdam zijn hedennamiddag 2 mannen bij het zwemmen verdron ken. Omstreeks vijf uur was zekere J. M. Grunt, wonen de in de Vinkenstraat met een vriend te water ge gaan. Laatstgenoemde miste na eenigen tijd zijn vriend G. Daar zijn kleeren nog aan den wal lagen en G. nog steeds niet kwam opdagen, waarschuwde zijn vriend de politie. Toen de agenten aan het dreggen waren gegaan, hoorden zij op een afstand van onge veer 50 Meter een man schreeuwen. Toen zij zich naar hem hadden begeven, vernamen zij van hem dat een vriend, waarmede hij aan het zwemmen was, even tevoren plotseling was weggezonken. De agenten zijn toen op bedoelde plaats gaan dreggen en wisten de drenkeling, de 29-jarige P. J. Langenberg uit de Aert van Nesstraat, op te halen. Zijn levensgeesten bleken reeds geweken te zijn. Men is daarop verder gegaan met dreggen naar G., wiens vermissing de aanleiding was geweest, dat men was gan dreggen. Hoewel men den geheelen avond hiermede doorging, was het lijk van G. nog niet ge vonden. In de Waal verdronken. Uit Herwijnen. 15 Aug.: Gistermiddag is in de rivier de Waal bij het zwem men verdronken de 18-jarige zoon van P. K. Naar het lijk wordt gedregd. Nog een slachtoffer. In het Merwedekanaal te Amsterdam, ongeveer 500 M. voorbij het zwembad, is gisteravond te ongeveer 10 uur bij 't zwemmen verdronken de 40-jarige J. D. Minister De Geer kan eerst in September antwoorden. Op de vraag van het Tweede Kamerlid den heer K. ter Laan, betreffende wijziging van art. 2 der wet op de Staatsloterij in dien zin. dat meer loten kun nen worden uitgegeven, heeft minister De Geer ge antwoord, dat deze vraag eerst in September a.s. zal kunnen worden beantwoord. Het „doodenschip" te Kiel. Uit Kiel: Het Oostzeestation van de Rijksmarine deelt mede, dat het bergingsvaartuig met het onder water liggende wrakstuk van de „Niobe", gisteravond in de haven van Kiel is binnengeloopen. Men denkt nog drie dagen nijdig te hebben voor het lichten en het bergen der lijken van de slachtoffers. Later werd nog gemeld: Gisteravond voer de sloep met de „Niobe" door de engte van Friedrichsort. Het ligt in de bedoeling de „Niobe" in de nabijheid van Friedrichsort aan den grond te zetten en te lichten, waarna de dooden ge borgen kunnen worden. De opstijging voor onbepaalden tijd uit gesteld. Reuter meldt uit Zürich: Het vertrek van prof. Piccard voor den tocht naar de stratosfeer, is in verband met de meteorologische omstandigheden vóór Woensdag a.s. onmogelijk. Daar de helper van Piccard morgen naar Brussel moet ter gkeeren, is de tocht dus voor onbepaalden tijd uitgesteld. ALKMAAR. 15 Augustus 1932. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 58 vette koeien f 140225. handel matig; 12 vette kalveren f 3060, vette kalveren per K.G. 5080 ct.; 33 nuchtere kalveren (slacht) f 412; 361 vette varkens (zware) per K.G. 2428 ct„ Zouters per K.G. 2728 ct. Handel traag, doch prijshoudend. AMSTERDAM, 15 Augustus 1932. Vee. Ter veemarkt waren aangevoerd: 405 vette koelen, waarvan de prijzen waren, le qual. 6070 ct., 2e qual. 5055 ct, 3e qual.. 3045 c. per kg. Slachtge- wicht; 95 melk- en kalfkoeien f 170250; 150 vette kal veren le qual. 4050 c.. 2e qual. 3039 c., 3e qual. 2029 c. per kg. levend gewicht; 49 nuchtere kalveren f 48; 41 schapen f 811; 132 varkens, vleeschvarkens 90110 kg. 36—38 c.; zwaxe varkens 3335 c. per kg. slachtgewicht24 paarden f 80120; aangevoerd uit De nemarken 3 wagons geslachte runderen. AMSTERDAM, 15 Augustus 1932. Aardappelen. (Bericht van den mak. Jac Knoop). Zeeuwsche bonten f 45, ld. blauwen f 45, id. bi- eigenheimers f 2.403, id. eigenheimers f 2.403. id. eigenheimer poters f 1.201.60, id. bl. eigenh. poters f 1.80ƒ2, LJpolder eigenheimers f 2.402.80, id. blauwe eigenheimers f 2.403, id. eigenheimers poters f 1.20 1.60, id. bonten f 33.40, Andijker muizen f 1.602, id. kleine muizen f 1.201.60, Langedijker muizen f 1.60 2, Noord-Holl. blauwe eigenh. f 22.40. Rijper muizen f 23, Anna Paulowna zand f 23, Hillegommer zand- ardappelen f 23, Noordwijker zand f 2—3 per 100 kg. Friescbe borgers f 1.601.75 per hl. E. G. WONDER en A. WONDER-SchoorI geven kennis van de geboorte van hunnen Zoon ARIE. Wieringerwaard, 15 Aug. 1932. Getrouwd: R. VEENSTRA en Adr. VAN OUDENAARDE, die mede namens wederzijdsche Ouders, hartelijk dank zeggen voor de zeer vele blijken van belangstelling, voor en tijdens hun Huwelijk ondervonden. Barsingerhorn, Aug. 1932. HEDEN-AVOND: Openbare Voordracht met lichtbeelden, over de Bestralings-geneeswijze, bij Rheuma- tiek, Zenuwziekten, Asthma, Ischias enz., volgens voorschrift van Dr. K1RCHOFF. De voordracht vindt plaats in TOEGANG VRIJ, BOVEN 20 JAAR. - TE KOOP; Ongeveer 11 wagens best Hooi, bij C. KEESMAN, Walingsweg, Wie ringerwaard. TE KOOP: een beste Boerenwagen, laag en kan draaien waar hij staat. C. WINK, Dirkshorn, TE KOOP: Andljvleplanten, bij j. GLAS, St. Maarten (Stroet.)

Schager Courant | 1932 | | pagina 3