Fonds voor de Tuinders. Roekeloos passeeren. HONGERSNOOD DEMORALISEERT. Radioprogramma VERKEERSONGEVALLEN. Provinciale Commissie uit de Veilingen in Noordholland. ERNSTIG VERKEERSONGELUK OP DENHAARLEMMERWEG. De weg door het Geestmerambacht. Ingezonden Stukken. Vader en zoontje verdronken. Een buitengewone algemeene vergadering. De fondsvorming. Een rede van den voor zitter van het Centraal bureau. Op Dinsdag 23 Augustus a.s. wordt te Alkmaar een buitengewone algemeene vergadering gehouden van bovengenoemde tuinbouworganisatie, waar aan de orde wordt gesteld het voorstel van het Bestuur om een fonds te vormen, dat moet dienen om daaruit een uitkeering te doen voor aan de veilingen aangevoerde producten, die den minimumprijs niet kunnen opbren gen. Het Bestuur stelt voor dat de veilingen met ingang van 1 September a.s. maandelijk pCt. van het omzet- bedrag voor de vorming van bedoeld fonds zullen af dragen aan de Provinciale Commissie. De voor dit doel afgedragen gelden worden geheel afzonderlijk gehouden van de overige gelden der vereeniging; de daarvan te kweeken rente komt eveneens ten bate van het fonds. De toelichting van het bestuur luidt als volgt: Zooals bekend is, overweegt het College van Ged. Staten van Noordhlland de instelling van een in- en verkoopbureau van tuinbouwproducten, hetwelk, voor zooveel daartoe door eene bijdrage uit de provinciale kas in staat ge steld, de door Ged. Staten aangewezen soorten van tuinbouwproducten, die aan de veilingen de te bepalen minimumprijzen niet opbrengen, tegen die minimum prijzen zal overnemen,teneinde die producten zoo mo gelijk te distribueeren als menschelijk voedsel, daar, waar een tekort bestaat, dan wel als veevoeder. Door dezen maatregel zal de eerste stap worden gezet in de richting van de vorming van een fonds, waaruit, bij groote daling van de veilingprijzen, uitkee- ringen gedaan kunn enworden aan de tuinders, wier producten een bepaalden prijs niet opbrengen. Het College van Ged. Staten is van meening, dat de vorenbedoelde maatregel door de Provincie in elk geval niet genomen kan worden, indien niet ook door de belanghebbenden in dezelfde richting iets gedaa wordt.. Daarom zal, indien het tot de instelling van een in- en verkoopbureau van tuinbouwproducten vanwege de Provincie komen mocht, door Ged. Staten de bepaling gemaakt worden, dat de zoogenaamde onverkoopbare producten slechts aan die veiligen zullen wor den overgenomen, alwaar van de belanghebbenden ten minste pCt. van den veiligomzet ten behoeve van een fonds als bovenbedoeld geheven wordt. Gezien dit standpunt van het College van Ged. Sta ten meent het Bestuur niet langer met de vorming van bedoeld fonds tp mogen wachten en stelt het voor met ingang van 1 September a.s. voor dit doel pet. van den veilingsomzet te heffen. Daarna zal de heer F. V. Valstar, Voorzitter van het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen een rede houden over den nood in den Noordhollandschen tuinbouw. Twee auto's in volle vaart op elkaar inge reden. Een derde auto tegen de beide andere gebotst. Een der wagens totaal in elkaar gedrukt. Vijf gewonden. HET VERKEER EEN UUR GESTREMD. Haarlemmerliede 14 Augustus. Tegen acht uur Zon dagavond heeft op den Haarlemmerweg bij de Zuider molen, onder de gemeente Haarlemmerliede een ernstig verkeersongeluk plaats gehad. Op dat tijdstip naderde in volle vaart uit de richting Amsterdam een auto. bestuurd door den chauffeur Hagenstein aldaar, die plotseling uit de file, waarin hij reed, op zij schoot en trachtte de voor hem rijdende wagens te „snijden". Deze maoeuvre mislukte evenwel, daar op dat moment, eveneens met groote snelheid, uit de richting Haarlem een personenauto kwam aan gereden, welke ook een aantal auto's wilde voorbij rijden. Een botsing was toen niet meer te vermijden. Met een harde klap vlogen beide auto's op elkaar. Een derde auto, komende uit Amsterdam en bestuurd door den heer Kuip, die achter eerstgenoemde auto aanreed, botste tegen de op elkander gereden auto's aan De auto uit Haarlem, waarin de familie Pauli uit Am sterdam gezeten was, werd vrijwel geheel in elkaar gedrukt. De vijf inzittenden, de heer en mevrouw Pauli, hun zoon en dochtertje en een vriendinnetje van laatst genoemde, werden allen gewond. Omstanders en pas- seerenden automobilisten schoten van alle kanten te hulp. Onder hen waren de doktoren Kuiper uit Half weg en Binnendijk uit Amsterdam, die toevallig voorbij kwamen. Later verscheen ook Dr. Baumann uit Half weg ter plaatse. De geneesheeren legden het eerste ver band, waarna de gewonden zijn overgebracht naar het Mariaziekenhuis te Haarlem. Alle vijf personen kregen min of meer ernstige hoofd wonden. Mevrouw P. had bovendien een wonde aan een der handen, de heer P. Jr. heeft een gecompliceerde linkerarmbreuk opgeloopen, terwijl het doohtertje waar schijnlijk een der beenen heeft gekneusd. Hedenavond laat was de toestand der gewonden van dien aard, dat drie van hen in het ziekenhuis ter ver pleging moesten worden opgenomen, terwijl de overige twee hoogstwaarschijnlijk weer naar huis kunnen terug- keeren. Van de beide andere wagens kregen de bestuurders, de eenige inzittenden, vrijwel geen letsel. De auto van den caféhouder is eveneens geheel vernield, terwijl de derde auto slechts licht aan den voorkant werd be schadigd. Het verkeer op den Haarlemmerweg heeft wel een uur vertraging gehad. Om de ziekenauto's uit Haarlem door te kunnen laten heeft de politie het verkeer uit de richting Halfweg stopgezet. Ook de Haarlemsche motorpolitie verleende assistentie, evenals de eerste hulp-dienst. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt. Het on geluk verwekte op dezen, zoo drukken verkeersweg groote consternatie. Pogingen om de besprekingen over den aanleg van den weg weer voortgang te doen krijgen. Vergadering van gemeentebesturen en waterschap pen. Een prachtig object voor werkverschaffing in de noodlijdende tuinbouwstreek. Zaterdagmiddag had in hotel Central te Alkmaar een vergadering plaats van Gemeentebesturen en Waterschappen om van gedachten te wisselen over de vraag, wat gedaan kan worden, om bij de bemoei ingen inzake den aanleg van den weg door het Geest- mer Ambacht, welke op het doode punt gekomen zijn door niet voldoende medewerking van alle belangheb benden, weer voortgang te doen krijgen. De uitnoodiging was uitgegaan van het gemeentebestuur van Koedijk en de vergadering werd door den burgemeester dier gemeente voorgezeten. Hij zette het doel dezer bijeen komst uiteen, waarbij vooral de nadruk werd gelegd om de groote werkloosheid, welke in deze tuinbouwstreek heerscht, zoodat de aanleg van den weg een prachtig object van werkverschaffing zou vormen, waarmee de betrokken gemeenten ten zeerste gebaat zouden zijn. De veranderde tijdsomstandigheden konden allicht voor hen, die vroeger medewerking weigerden, aanleiding zijn het eenmaal ingenomen standpunt te herzien. Van de banne Oudkarspel was bericht ingekomen, dat zij, als geen belang bij de zaak te hebben, geen mede werking kon verleenen. Zoo ook van het gemeente bestuur van Oudkarspel, welks gemeenteraad de mede werking had afgewezen, vooral op grond van de over weging, dat de weg niet langs de Spoorstraat zou worden gelegd. De voorzitter van het Geestmer Am bacht zond 'n persoonlijk schrijven, waarin de mogelijk" heid werd geopperd, dat de tijdsomstandigheden mis schien een gunstiger stemming der Ingelanden ten op zichte van medewerking hadden gewekt. Van de banne en de gemeente St. Pancras was bericht ingekomen. Mijnheer de redacteur, verzoeke beleefd eenige plaats ruimte af te staan voor onderstaande, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Gaarne zou ik eenige toeliohting willen geven op het bericht voorkomende in de Schager Courant, betreffende de aanrijding tusschen auto en motorrijder. Volgens mij had het verstandiger geweest van uw verslaggever zich eerst eens te oriënteeren, alvorens klakkeloos iets neer te schrijven. Ik meen, dat het toch eerste plicht is van een verslaggever, zich te overtuigen van het gebeurde, dan spaart hij zich zelf om voor leelijkert te worden gezet. Het geeft, volgens den berichtgever, geheel den indruk dat de schuld alléén bij den motorrijder ligt. Het Js niet mijn bedoeling om den schuld van deze te betwisten, in tegendeel, doch er dient wat aan te worden toegevoegd en dit had bedoelde verslaggever eerst moeten onderzoeken en dan had hij volledig kunnen uitkomen met zijn iets juister bericht. Heeft berichtgever zich rekenschap gegeven met het verblin dend zonlicht daar ter plaatse, van Oost op West. Een ieder is niet in het bezit van een zonnebril of uilebril, dat hij daarmede de felle zonnestralen kan tegengaan. Ten tweede had hij (de. verslagever) zich den vraag moeten stellen, zouden de remmen van de auto wel goed gewerkt hebben of zouden deze bij goed werken het ongeluk vermeden kunnen hebben, aangezien motor rijder reeds de linkerhelft was gepasseerd. Als hij bij deze vraag een oogenblik had stilgestaan, had zijn ziens wijze mischien een andere richting aangegeven en wel licht had hij dan het spoor gevonden, waar hij zijn licht had kunnen opsteken om het bericht positief weer te geven. Naar deze enkele opmerking, zou ik bedoelde verslaggever toch ino verweging willen geven bij een volgende publicatie zich eerst goed te overtuigen, al vorens in het wilde berichten uit te zenden en noncha lant met de ware toedracht om te springen. U, mijnheer de redacteur nogmaals dankend voor de verleende plaatsruimte. Petten, Aug. 1932. Jacob Bellis Sr. Tragisch ongeval by de Hembrug. De vader, die niet zwemmen kon, ging te wa ter om zijn kind te redden. Beide lyken opgehaald. Zaterdagmiddae was het6-jarig zoontje van den heer K-, brugwachter van de Hembrug aan de Amsterdam- sche zijde bij het nieuwe pontveer, aan het zwemmen. Plotseling zonk de jongen weg. Zijn vader, die niet kon zwemmen, sprong het kind na met het gevolg, dat beiden in de diepte verdwenen. De Amsterdamsche politie werd van dit droevig gebeuren in kennis gesteld en verscheen spoedig met een politieboot, die na een kwartier dreggen beide slachtoffers ophaalde. Wel werd nog gepoogd de levensgeesten op te wekken, maar het mocht niet meer baten. De verslagenheid in den omtrek is zeer groot. Nadere bijzonderheden. Vrouw ziet haar man en kind voor haar oogen In de diepte ver dwijnen. Door niet opgehelderde oorzaak geraakte de jongen plotseling te water; op het hulpgeroep van een neefje en van anderen, die het ongeval zagen gebeuren, kwam de vader van den drenkeling toegesneld. Ofschoon hij niet kon zwemmen, bedacht hij zich geen oogenblik, doch sprong zijn kind vanaf den steiger na Helaas, mocht deze heldhaftige reddingspoging niet baten. Het kind en de man verdwenen in de diepte. Wel werd kort daarna nog hulp geboden door een fietser uit Zaandam, lid van de reddingsbrigade, die aan den Noord- wal passeerde. Dadelijk nadat hij gehoord had, wat er was geschied begaf hij zich te water en slaagde er, zwemmend in, het kind te vinden en naar den wal te brengen. Het personeel van een te Amsterdam gealarmeerden auto van den G.G. en G.D. heeft nog geruimen tijd getracht de levensgeesten van den knaap op te wekken, doch deze pogingen mochten niet baten. Het lijk van den vader is later op den middag door beambten van een politieboot uit de hoofdstad opgehaald. De vrouw van den brugwachter, die door het ge schreeuw van van alle kanten toegeschoten personen gewaarschuwd, naar den steiger was komen loopen, heeft man en kind voor haar oogen zien verdrinken. Geheel overstuur werd zij bij buren binnengebracht. Het lijk van den vader is naar huis gebracht, dat van het kind naar het Binnengasthuis te Amsterdam. dat, waar haar belangen niet bij den aanleg van den weg waren betrokken, zij niet tot medewerking waren bereid. Aanwezig was mede de heer Kostelijk, vóorzitter van de Commissie, die indertijd was belast met het onder handelen met de eigenaars van gronden, benoodigd voor den aanleg van den weg. Hij memoreerde, wat er in deze zaak was verricht en hoe ten slotte alles is doodgeloopen op de niet-volledige medewerking van de zoogenaamde belanghebbenden. Verschillende aanwezigen hebben daarna hun stand punt en inzichten uiteengezt en allen waren het er over eens. dat de bijzondere tijdsomstandigheden een vroeger ingenomen standpunt kunnen wijzigen; dat de tegenwoordig heerschende werkloosheid, waarmee alle gemeenten hebben te kampen en die hun belangrijke improductieve onkosten oplegt, een sterk motief kan zijn om in dezen een zoo mooi object van werkver- sehafing aan te snijden en dat het dan heel goed ge zien was, de pogingen tot den aanleg te hervatten. Van sommigen zijden werd geoordeeld, dat de gemeente Oudkarspel in de bijzondere omstandigheden aanleiding zou kunnen vinden wel tot medewerking te besluiten en misschien, dat ook het Geestmer Ambacht niet lan ger een afzijdige houding zou innemen. In leder geval werd gehoopt, dat een medewerking in ernstige over weging zou worden genomen. In dat verband werd de vraag besproken, of niet nogmaals een poging in die richting zou worden aangewend. Echter werd ,het voor- loopig beter geacht, eerst een bespreking te houden met Ged. Staten, om, nu de tijden zich zoo sterk heb ben gewijzigd, nog eens van gedachten te wisselen, over kostenverdeeling als anderszins. Immers, zoo werd be toogd, sinds de kostenberekening is opgemaakt, zal er ongetwijfeld, als nu deze berekening opnieuw werd vast gesteld, een aanmerkelijk lager cijfer worden verkregen. Ook aohtte men het niet onmogelijk, dat de taxatie van f 8C000 voor het aan te koopen land, wel wat lager kon worden gesteld. Deze verlaging kon voor sommigen hopelijk een tegemoetkomende houding bewerkstelligen en bij de provincie kon mischien het feit, dat zij voor den aanleg van den weg nu niet meer f 600000 moest beschikbaar stellen, maar aanmerkelijk minder, aan leiding zijn een gedeelte van de aankoopsom voor den benoodigden grond voor haar rekening te nemen. Bij al deze besprekingen domineerde de wensch werk voor onze werkloozen te vinden. Ten slotte werd goedgevonden, de verdere uitwerking van de te nemen maatregelen uit te stellen tot een bespreking heeft plaats gehad met Ged. Staten. Tot dat doel werd een commissie aangewezen, bestaan de uit de burgemeesters van Koedijk. Oudkarspel. Noord en Zuid-Scharwoude en den voorzitter van het Geestmer Ambacht. De voorzitter sloot daarna met dankzegging voor de betoonde belangstelling en medewerking deze bijeen komst Treurige toestand in het wonderschoone land van de Rijzende Zon, dat niet voldoende voortbrengt om zijn eigen volk de noodige le vensmiddelen te verschaffen. MEISJES TE KOOP VOOR 400 YEN. BOOMSCHORS ALS VOEDSEL. Gom. (Aamori-Japan) Augustus 1932. „Mevrouw, zoudt U mijn dochter willen koopen? Zij is vlijtig en gehoorzaam, zij zal alles voor U doen, wat U haar maar beveelt." „Wat? Je dochter koopen?" De Japansche boer, in zijn blauwe blouse, kijkt mij vragend aan. In zijn oogen lees ik schuwheid en ver twijfeling. Hij duwt het jonge meisje, dat, gekleed in een katoenen kimono met breede strepen, zich achter hem traoht te verbergen, zachtjes naar voren. Bevend en tegelijk verlegen lachend staat zij daar. Beiden, va der en dochter, zien er onwaarschijnlijk smal en bleek uit. „Ja, mevrouw, koopen! Al mijn buren verkoopen de kinderen; waarom zou ik het niet doen? Wo kunnen ze toch niet laten verhongeren?" „Ik zal je dochter dan huren..." De boer glimlacht wanhopig. „Neen, mevrouw, niet huren als het kan. Wij hebben geld noodig. Men biedt vierhonderd Yen voor een meisje als Yosfii San, dat wasschen, naaien, bloemen binden en theezetten heeft geleerd. Verhuren brengt maar vijf Yen op, mevrouw, die u deze maand zou betalen, als u een goed hart hebt. Maar de moeder van dit kind moet van dat geld leven en de kleine broertjes en zusjes ook, tot de volgende oogst. Want dit jaar hebben we niets te eten..." In huurde Yoshi San tegen een voorschot van een paar honderd Yen en een last levensmiddelen. Maar er zijn er niet weinige, dié gebruik maken van den treu- rigen toestand, door de misoogst ontstaan, en die men- schen koopen tegen betaling van een bagatel. Ontzettend en voor Europa niet denkbaar zijn de toestanden, die sedert eenige maanden de boerenbevol king van Japan aan den rand van de vertwijfeling bren gen. Sinds 63 jaar is er geen hongersnood voorgekomen, zooals die thans door de mislukking van de oogst is veroorzaakt. Meer dan de helft van de Japanners is boeren; al deze boeren kunnen nauwelijks leven van de opbrengst van hun rijstoogst; om tot een bijverdienste te komen kweeken ze bovendien bijna allen zijdenrupsen. En sedert op de wereldmarkt de zijde geweldig in prijs is gedaald, zijn de Japansche boeren aan den hongers nood overgeleverd. In dit wonderschoone land, dat slechts voor drie ze vende deel geschikt is, zijn bewoners levensmiddelen te versohaffen, dat met zijn geweldige bergen, steile kust- wanden en onvruchtbare eilanden den rijstbouw, den graanbouw en de veeteelt binnen beangstigend nauwe perken houdt, zijn in dit jaar duizenden ten doode op geschreven. Tallooze krachteloozen worden door ziekten weggerukt; het familieleven wordt uit zijn verband ge rukt, vele boeren verkoopen hun kinderen en trekken naar de stad. Huizen worden in brand gestoken, opdat de eigenaren de verzekeringspenningen kunnen opstrij ken; en komen ze in de gevangenis, dan zijn ze dank baar voor de verzekering van hun dagelijksch brood. Troepen hongerenden zwerven rond, etende van schors van boomen De districten Nigata en Aamori hebben hulpposten ingesteld, barakken gebouwd tot verpleging der zieken. Het is alles een druppel op een gloeiende steen. Snelle bevolkingsaanwas en Immigratieverboden van andere landen dringen een groot volk op een eilandenrijk sa men, een groot volk. dat niet eens in normalep tijd op eigen bodem het levensonderhoud kan vinden. Sedert maanden heeft de politie te kampen met een toenemende demoraliseering van de plattelandsbevol king. Roof is aan de orde van den dag, overvallen door geheele benden desperado's worden van alle kanten ge meld. De gevangenissen zijn overvol, kleinere misdrijven worden niet meer met hechtenis gestraft. Hongersnood demoraliseert WOENSDAG 17 AUGUSTUS. HILVERSUM (1875 M.) VA.RA.: 6.45 en 7.30 Lichaamsoefeningen o.l.v. G. Kleerekoper; 8.00 Tijdsein en Gramofoonmuziek. V.P. R.O.: 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A.: 10.15 Uitzending voor de Arbeiders in de continubedrijven, m.m.v. het VARA-Toonnel en het VARA-Klein-orkest; 11.00 R.V. U.: Cursus Knutselen in 't begin; 11.30 Klein-orkest; 12.00 Tijdsein; 12.01 VARA-^eptet o.l.v. Is. Eyl; 12.30 Orgelspel door Johan Jong; 1.00 Septet; 1.45 Verzor ging zender; 2.15 Sepet; 3.00 Voor de kinderen; 5.30 VARA-Septet; 6.30 R.V.U.: Cursus: „Hoe Amsterdam een wereldstad werd" door Dr. J. van Dillen; 7.00 Klein orkest o.l.v. Jan van der Horst; 7.45 „Het be hang". spel van kleine menschen, door G. Pilger; 8.20 ,.Cosi fan Tutte", Opera in drie acten van Mozart; 9.40 Voordracht door Adolf Bouwmeester; 10.40 Klein- orkest; 11.00 Persberichten van Vaz Dias; 11.15 Vara- klein-orkest; 11.55 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. HUIZEN (296 M.) N.C.R.V.: 8.00 Tijdsein en Schriftlezing 8.15 Morgen concert; 10.00 Tijdsein en Zang door Dameskoor; 10.30 Korte Ziekendienst; 11.00 Harmoniumbespeling door M. F. Jurjaanz: 12.00 Politieberichten; 12.15 Middag concert; 2.00 Verzorging zender; 2.30 Lezen van Chr. lectuur; 3.00 Pianorecital door Jo. Goudsmit, 3.25 Liederenrecital door Anne Marie Boezaardt; 4.35 Ver volg piano-recital; 5.00 Kinderuurtje; 6.00 Chr. Liede- renuurtje door Joh. de Heer; 7.00 Onderwijsfonds voor de Binnenvaart; 7.30 Politieberichten; 7.45 Ned. Chr. Persbureau; 8.00 Tijdsein en Amsterdamsche Orkest- vereeniging o.l.v. Frans van Diepenbeek; 9.00 Lezing; 9.30 Vervolg concert; 10.00 Persbureau Vaz Dias; 10.30 Gramofoonplaten I BRUSSEL (509 M 12.20 Concert 1.30 Vervolg concert; 9.20 Concert uil het Casino te Knocke; 9.00 Gramofoonmuziek. I KALUNDBORG (1153 M.) 12.25 Uitzending uit het Bellevue-Strandhotel; 5.20 Gramofoonmuziek; 11.10 Dansmuziek. BERLIJN (419 M-! 10.50 Dansmuziek. HAMBURG (373 M.] 11.50 Concert; 1.35 Gramofoonmuziek; 4.50 Concert' 11.20 Concert uit Hotel „Reichshof". KöNIGSWUSTERHAUSEN (16S5 M.) 12.20 Gramofoonmuziek; 2.20 Idem: 4.50 Concert uit Hamburg; 10.50 Dansmuziek uit Berlijn. LANGENBERG (472 M.) 12.20 Populair concert; 1.50 Concert; 11.05 Concert. DAVENTRY (1354 M.) 12.20 Orgelconcert; 1.05 Gramofoonmuziek; 1.50 Con cert; 9.40 Concert; 10.50 Dansmuziek. PARIJS EIFFEL (1446 M.) 8.20 Programma van Munchen. PARIJS RADIO (1725 M.) 12.50 Gramofoonmuziek; 7.20 Idem; 8.20 Gedichten op gramofoonplaten. MILAAN (331 M.) 7.50 Gramofoonmuziek; 8.20 Gramofoonmuziek. ROME (441 M.) 8.20 Opera-uitzending. Na afloop Dansmuziek. I WEENEN (317 M.) 8.00 Concert door het Weensche Symphonle-orlceBt; 10.15 Improvisaties op twee vleugels; 10.30 Dansmu ziek. WARSCHAU (1412 M.) 5.20 Opera-fantasieën; 6.40 Militaire muziek; 8.20 Popu lair concert; 10.20 Dansmuziek. BEROMUNSTER (466 M.) 7.20 Gramofoonmuziek; 8.20 Programma v. Munchen. AUTO VAN EEN BRUG GESTORT. Viet inzittenden ernstig gewond. Zaterdagmiddag is bij de Vink onder Voorschoten een auto van een brug omlaag gestort, waarbij vier personen ernstig zijn gewond Zij zijn naar het zieken huis te Leiden overgebracht. Nader meldt men omtrent dit ongeval: De heer v. d B. uit Arnhem, reiziger bij v. d. Bergh's Margarinefabrieken. passeerde met zijn auto waarin zijn vrouw en een zoon en een dochter geze ten waren, een bruggetje op den straatweg dat mo menteel wordt vernieuwd. Hij moest toen enkele bochten nemen en is tegen een houten hulpleuning opgereden en de wagen viel van een hoogte van vijf meter in een uitgediept gat. Door aanwezige werklieden werden onmiddellijk pogingen in het werk gesteld om hulp te verleenen. De auto bleek totaal vernield. Mevrouw v. d. B. en haer dochtertje bleken zeer ernstig gewond. De heer v. d. B. en zijn zoontje, zijn er tamelijk goed afgeko men. Allen zijn, na ter plaatse door eenige doktoren te zijn verbonden, naar het St Elisabethsgasthuis te Leiden vervoerd. ONBEWAAKTE OVERWEGEN, Een fietsrijder door een trein gedood. Op een onbewaakten overweg in de gemeente Bun- nik, in de spoorlijn HoutenUtrecht, is Zaterdag avond door den sneltrein uit Den Bosch, welke onge veer half acht te Utrecht aankomt, een wielrijder overreden en gedood De man, uit Bunnik afkomstig, was uit visschen geweest. HET SLIPSPOOK. Tractor tegen een boom gebotst. Een zwaar gewonde. Tengevolge van de gladheid van den weg is een tractor met aanhangwagen, toebehoorende aan F. M., te Valkcnswaard, Zaterdagmorgen omstreeks half acht op den Baarlooscheweg te Blerick tegen een boom gebotst. Van de drie inzittenden liep de be stuurder G. zware verwondingen op; de ontboden geneesheer constateerde o.m een knieschijfbreuk. In bevvusteloozen toestand is de bestuurder naar het St. Jozef ziekenhuis te Venlo overgebracht; de beide an dere inzittenden kwamen met enkele ontvellingen en den schrik vrij. De tractor is zwaar beschadigd. Een passeerende dame wist zich, door achter een boom te springen, op het laatste oogenblik in veiligheid brengen.

Schager Courant | 1932 | | pagina 8