Raad Zuidscharwoude. Radioprogramma Uit onze Omgeving. duwzijde naar voren hebben gebracht. Een gezin met één kind kan van f 8 niet bestaan, daar moet noodig huurtoeslag bij. De heer Van der Sluijs wijst erop dat B. en W. geen enkel voorstel aan den raad doen. De heer Blom: Maar er wordt alleen op de schaduw zijde gewezen. De heer Dignum: De lichtzijde werd ook voorge- draaid. De heer Nannis zegt dat het de bedoeling is te trach ten dat voor de groote gezinnen naast de gewone steun regeling een aanvulling komt van het Burgerlijk Arm bestuur. De heer Dignum meent dat voorkomen moet wor den, dat men den weg naar het Armbestuur op moet. De heer Nannis oordeelt dat dit niet te voorkomen is. Tot stemming overgaande, wordt met 6 tegen 4 stem men besloten op het verzoek van den Zijper Bestuur- dersbond gunstig te beschikken; voor stemden de hee- ren Blom, Rens, Van der Oord, Doorn, Van der Sluijs en Nannis. Als gemiddelde huurprijs zal aan den Minister wor den opgegeven f 3. Een paar andere adressen van den Zijper Bestuur- dersbond worden tot de volgende vergadering aange houden, omdat ze nog niet door B. en W. behandeld zijn. Het aantal leden van het „Orgaan". Aan de orde is een nadere stemming over het voorstel van B. en W. inzake uitbreiding van het aantal leden van het Orgaan, dat zich met de uitvoering van de steunregeling voor werklooze arbeiders belast en oon alsnog een vertegenwoordiger van een der in deze ge meente gevestigde afdeel ingen van den Ned. Bond van Arbeiders in het Landbouw-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf als lid van het „Orgaan" aan te wijzen. Over dit voorstel staakten vorig maal de stemmen. De heer Dignum, die vorig maal niet aanwezig was. merkt op dat hij reeds eerder er op wees 'n groote com missie uit den booze te achten. Z.i. zal het orgaan niet vragen wat of wie de betrokken persoon is, maar of steun noodig is. Als het nu nuttig en noodig is, het aan tal leden van 't orgaan uit te breiden, dan dient het aantal met twee te worden uitgebreid, nJ. van 7 op 9, opdat er niet voortdurend staking van stemmen zal zijn. De Voorzitter zegt het noodige en het nuttige van de uitbreiding van het aantal leden niet in te zien. Tot op heden werkt het orgaan zeer goed en op de aangenaam ste manier. De heer Doorn zegt dat in de vorige vergadering al voldoende over deze kwestie is gesproken en de heer Dignum daarover de notulen heeft ontvangen. Spr. zou zeggen dat de heer Nannis nu de noodzakelijkheid van uitbreiding van het aantal leden wel niet meer zal inzien, want dat de zaken door het orgaan zonder aan zien des persoons worden behandeld. Spr. acht een commissie van 7 leden voldoende. De heer Nannis zegt dat in het adres op de evenre dige vertegenwoordiging wordt gewezen. Spr. zal hier geen politieke kwestie van maken, maar wijst er op dat hy als de eenigste vertegenwoordiger van zijn partij in het Orgaan zit, en daarom zou spr. graag zien dat er nog één van zijn organisatie werd aangewezen. Voor toestaan van het verzoek stemden de heeren Blom, Rens, Van der Oord, Van der Sluijs en Nannis. Ook nu is de uitslag 5 tegen 5, de stemmen staken op nieuw en daarom wordt het verzoek geacht te zijn ver worpen. De heer Jb. Bregman te Burgerbrug verkrijgt voor een half jaar ontheffing van hondenbelastng. Op het verzoek van Mej. Pot om ontheffing van schoolgeld wordt conform het advies van B. en W. af wijzend beschikt. Het vervoer van schoolgaande kinderen. Aan de orde komen verzoeken van Jb. Zwemmer en W. van Duin om ontheffing van het betalen eener bij drage in de kosten van vervoer hunner schoolgaande kinderen. De door Zwemmer en van Duin te betalen bijdrage in de kosten van vervoer hunner kinderen naar en van de R.K. school te 't Zand bedraagt respectievelijk f 15 en f 5 per kind per jaar. B. en W. stellen voor adressanten gedurende het 2e halfjaar 1932 vrijstelling te verleenen van het betalen eener bijdrage. De heer Doom zegt dat dit nu allemaal goed en best is, maar waar gaat het op deze wijze heen? Spr. wil het verzoek van Van Duin er buiten laten, maar Zwem mer b.v. kan die geen f 15 per kind betalen, dat luttele bedrag tegenover de groote kosten die de gemeente hier heeft? Spr. vraagt zich af, of wel voldoende wordt meege werkt en stelt als voorbeeld partijgenooten van adres santen, die bij spr. wonen, die hun kinderen des zo mers wel naar school laten loopen, of op andere wijze hun kinderen naar school laten gaan. Als de goede wil er is, is er z.i. veel te ondervangen. Maar men zit maar aan de gemeenteruif te trekken. De heer Bruin zou, gezien den abnormalen toestand graag willen dat adressanten werden geholpen en spr. is ervan overtuigd, als Zwemmer straks eenigszins kan betalen, hij dat zal doen. De Voorzitter zegt dat B. en W. daarom hun voor stel doen, maar spr. wil toch dit zeggen, dat hij het eenigszins met de redeneering van den heer Doorn eens is. Het ligt wel op den weg van de menschen niet steeds aan te kloppen en het is niet zoo'n bezwaar de kinderen in den zomer eens te laten loopen. Met Zwem mer is 'dat wat anders, want die schijnt twee kinderen te hebben die niet goed kunnen loopen. Maar de men schen moeten hun goeden wil toonen. De heer Bruin zegt dat de Voorzitter een onderhoud heeft gehad met Zwemmer, heeft deze toen zijn goeden wil niet getoond? De Voorzitter antwoordt, dat Zwemmer beloofd heeft met anderen te bespreken of niet een regeling was te vinden, die minder voor de gemeente zou kosten. Spr. twijfelt niet aan den goeden wil van Zwemmer. De heer Blom vraagt of elk geval niet op zich zelf beschouwd dient te worden. Spr. kent de menschen niet, maar volgens den heer Doorn is er nogal ver schil tusschen de beide aanvragen. 1 De heer Van der Sluijs zegt dat zooals spr. Zwem mer kent, deze niet met de gedachte zal rondloopen, zooveel mogelijk van de gemeente te willen trekken. Zwemmer heeft een groot bedrijf, maar de lasten en kosten zijn van dien aard dat hij deze vervoerkosten niet kan betalen. En de consequentie brengt mee, dat als men niet in zijn onderhoud kan voorzien, er dan geholpen wordt. De heer Doorn: Wat Van Duin betreft, die heeft tien kinderen. De heer Dignum: En Zwemmer 14. De Voorzitter: Veertien?! De heer Doorn wijst op de groote kosten die de gemeente aan de bus heeft. Stral^ wordt ook geen belasting betaald en wat blijft er dan over. De arbei ders kunnen geen belasting betalen, de boeren aan stonds niet, dus moeten de dorpen het loodje leggen? De heer Dignum is met eenige personen, niet met adressanten aan 't woord geweest over het vervoer van de schoolkinderen en heeft ze gewezen op de ■Waarde ervan dat de kinderen zoo gemakkelijk van en haar school komen, want dat dit minder aan schoenen klompen en kousen kostte. Men was dat direct met spr. eens. maar men wees er op dat men geen geld had en dus met den besten wil niet kon betalen. Spr. heeft het al meer tot d en heer Doorn gezegd, hem een gladde boy te noemen, als hij spr. een gulden uit zijn zak troffelt, als die er niet inzit. Spr. is het er :mee eens, dat aan de gemeente een groot offer wordt i gevraagd, maar het geval is er eenmaal. Zwemmer en ,Va.n Duin komen niet voor hun pleizier met het ver zoek.. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten; tegen stemde de heer Doorn, wat het verzoek van Zwem mer betrof. De rekeningen van 1931. Aangeboden worden de gemeenterekening van den dienst 1931, idem Algemeen Burgerlijk Armbestuur en idem Algemeen Weeshuis. Alle rekeningen sluiten met een voordeelig saldo, de rekening der gemeente met een voordeelig saldo van f 33009.37, wat den gewonen dienst betreft en met f 2639.99 wat den kapitaaldienst betreft. Tot leden der commissie van onderzoek worden aan gewezen de heeren De Boer, Dignum en Rens. Vastgesteld wordt een verordening voor de agent schappen der arbeidsbemiddeling en den dienst der werkloosheidsverzekering. Onbewoonbaar verklaard. B. en W. stellen voor tot onbewoonbaarverklaring van de woning, plaatselijk gemerkt D 89 en gelegen aan den Belkmerweg, St. Maartensbrug (bewoner Jb. Brommer, eigenaar G. Kater Pz. te Callantsoog). Gelezen wordt een schrijven van de Gezondheidscom missie te Schagen, waarin geadviseerd wordt de woning onbewoonbaar te verklaren, de watervoorziening is on voldoende en het woongedeelte levert gevaar op voor de bewoners. De heer De Boer vraagt naar het oordeel van den opzichter. De Secretaris licht toe, dat naar aanleiding van diens rapport het advies van de Gezondheidscommissie is gevraagd. De heer Blom meent dat er wel meer dergelijke wo ningen zijn, maar de Voorzitter zegt dat tot nu toe geen klachten waren vernomen. De heer De Boer acht het niet goed, dat de raad zon der de woning te kennen, haar onbewoonbaar verklaart. De Voorzatter zegt dat de woning deskundig is onder zocht De heer Blom meent dat er meer woningen onbe woonbaar zijn verklaard en daarna toch weer bewoond. Spr. noemt b.v. de woning in den Ruigeweg, van Otten. DeSecretaris zegt dat die woning nooit onbewoonbaar is verklaard. De Voorzitter licht toe dat zoodra de tegenwoordige bewoner, na de onbewoonbaarverklaring, de woning verlaat, zy niet opnieuw mag worden bewoond. De heer Van der Sluijs zegt dat B. en W. het schrij ven van de Gezondheidscommissie in eerste instantie niet sympathiek vonden. Voor een gedeelte zal het wel onmacht zijn om de woning te herstellen en spr. had liever gezien dat de eigenaar eerst was aangeschreven om de woning te herstellen. Het advies is echter vrij po sitief, en de Gezondheidscommissie is een lichaam waar mee de gemeente dikwijls noodig heeft en er is dus niet gemakkelijk aan te ontkomen. Alleen zou spr. «nn Kater willen schrijven, dat als hy de woning in bewoon baren staat brengt, hij aan de Gezondheidscommissie zou kunnen vragen goed te vinden de onbewoonbaar- verklaring weer in te trekken. De Voorzitter zegt, dat de bewoner meerdere meden aan den eigenaar heeft verzocht de woning te herstellen. Of het onmacht is of niet, weet spr. niet. Besloten wordt de woning onbewoonbaar te verklaren, doch aan den eigenaar te berichten, dat als de woning in bewoonbaren staat wordt gebracht, wederom ver zocht zou kunnen worden het besluit in te trekken. De rondvraag. De heer Dignum beklaagt er zich over dat aan de bovenwegen de postbestelling des middags pas om 4 uur, half 5, soms 5 uur plaats vindt en de menschen hun correspondentie dus een dag later bezorgd krij gen. Spr. acht die regeling absurd, ja meer dan een schandaal en vraagt waarom de bezorging dan niet 's morgens inplaats van 's middags kan plaats vinden. De Voorzitter wijst er op dat als bezuinigingsmaat regel een bestelling zou worden opgeheven en spr. toen geadviseerd heeft de eerste bestelling op te hef fen. Het is spr. bekend, dat de correspondentie voor de buitenwijken van zeer geringe beteekenis is en als de tweede bestelling wordt opgeheven, zouden de men schen hun couranten den volgenden d«»g ontvangen. De heer Dignum meent dat in die buitenwijken ook nog zakenmenschen wonen en het is spr. bekend dat men met de tegenwoordige regeling niet instemt, ja dat er een adres circuleert om er verandering ln te krijgen. De heeren Blom en Doorn achten de tegenwoordige regeling juist zeer goed en de heer Rens zegt dat hij van de nieuwe regeling nog voordeel heeft, want dat hij nu de post eerder krijgt dan voorheen. De heer Dignum krijgt den indruk, dat de post dus loopt voor de Schager Courant, doch de heer Blom zegt dat er nog meer couranten zijn. De heer Van der Oord gelooft dat als de ochtend bestelling weer werd ingevoerd, het percentage ontvre- denen grooter zou zijn dan thans. De Voorzitter zegt nog dat hij voor het geven van advies het oordeel van verschillende bevoegden heeft gevraagd en men oordeelde algemeen dat 't beter was de eerste bestelling te doen vervallen. De he.re Dignum vraagt of het niet mogelijk ls voor de zakenmenschen de post eerder te vervoeren. De Voorzitter raadt aan zich dan tot de posterijen te wenden met een dergelijk verzoek. De heer Doorn voorziet in den komenden winter een grooten werkloosheid, acht de steunregeling toch uit den booze, en waar er t.a.v. de wegen nog heel wat te doen is, zou spr. willen dat B. en W. overleg pleegden met 't polderbestuur, om te krijgen een gemeenschap pelijke vergadering van polder- en gemeentebesturen, ten einde een bespreking te houden over een zoo groot mogelijke werkverruiming. De Voorzitter wil deze zaak graag eens in de verga dering van B. en W. ter sprake brengen. Hierna sluiting. De Raad dezer gemeente kwam Dinsdagmiddag 2 uur in spoedeischende vergadering bijeen. De Voorzitter opent met welkom en deelt mee, dat de heer Groen bericht van verhindering heeft gezonden. De notulen worden tot de volgende vergadering aan gehouden. De Voorzitter verzoekt den leden van hun zetel op te staan en deelt mede, het treurige bericht te hebben ont vangen, dat het oud-lid van den raad, de heer T. Koste lijk is overleden. Ook na zijn vestiging te Alkmaar was het gemeentebestuur meermalen in nauwe aanraking met den overledene. Immers als Voorzitter van de Ban- ne werden vele onderwerpen met hem tezamen behan deld. Steeds is gebleken, dat de samenwerking tusschen gemeente en banne goed was en een aangename verhou ding bestond. Zijn heengaan wordt ook door ons zeer betreurd. Zijn assche ruste in vrede. Voorzitter deelt mee, dat deze vergadering in hoofd zaak is belegd in verband met een schrijven van Ged. Staten over het in de vorige vergadering genomen be sluit, om voor de uitkeering der tuinderscredieten f 4000 van de Provincie te mogen ontvangen. Deze f 4000 kun nen worden verkregen in den vorm van een geldleening onder verschillende voorwaarden. De rente zal 5% pet. bedragen en te beginnen met 1938 moet elk jaar 1/15 worden afgelost of zooveel meer als door de tuinders eventueel zal worden terugbetaald. B. en W. hebben bij den inhoud van dit schrijven uitvoerig stil gestaan en waren van oordeel, dat het eigenlijk geen zin had om maar een gedeelte van de benoodigde gelden als geld leening op te nemen. Er moet rond f 9000 worden uit gekeerd en het voornaamste argument om geen t 4000. dooh de volle f 9000 als geldleening op te nemen Is ge legen in de omstandigheid van den stand der gemeente- fir.anciën. In deze abnormalen tijd is het mogelijk, dat de stand van de kas zoodanig zou kunnen worden, dat naar hulp zou moeten worden omgezien, om de kasposi- tie te versterken. Het eerste voorschot ad ongeveer f 9000 is ook uit de gewone kasmiddelen bepaald, ook de koop som van het land en de steunregeling voor tuinders en arbeiders. Het zou kunnen zyn, dat binnen 1 jaar geen geldschieter zou te vinden zijn, zoodat we ons tot het Rijk zouden moeten wenden. De huishouding van de gemeente zou dan niet op de gewone wijze kunnen wor den gevoerd. Het lijkt B. en W. daarom beter, nu alle benoodigde gelden bij de Provincie aan te vragen. Er is altijd gele genheid, zoo de financiën dit mochten toelaten, af te lossen. Mocht men later in de noodzakelijkheid komen, te moeten leenen, dan zou de rentestand allicht hooger zyn, of was er heelemaal geen geldschieter te vinden. Voorzitter herinner aan een andere gemeente, die in dezelfde omstandigheden verviel. Moet men ten slotte bij het Rijk aankloppen, dan worden allerlei bezwa rende voorwaarden gesteld, b.v. extra-belastingheffing. Om zich op de hoogte te stellen of het heele bedrag bij de Provincie kan worden verkregen, is spr. naar Haarlem geweest en de mededeellngen daar waren van dien aard, dat dit bedrg zal worden verstrekt. Spoed zal dan worden gemaakt, dat dit besluit wordt opge zonden. zoodat de gelden spoedig kunnen worden uit betaald. Na een opmerking over den rentevoet door den heer Kramer, wordt het voorstel van B. en W. om f 9000 op de genoemde voorwaarden bij de Provincie te leenen, zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De Voorzitter deelt mee. dat a.s. Vrijdag de uitbeta ling van de rentelooze voorschotten (het 2e miljoen) zal worden uitbetaald en dat dit 1 pet. minder zal be dragen dan bij de eerste uitkeering, daar dit zal wor den ingehouden voor hen die eerst ten onrechte niet in aanmerking werden gebracht. B. en W. stellen verder voor, een steunregeling voor werklooze transportarbeiders vast te stellen, daar de gemeente Broek op Langendyk bezwaar maakt, de uit keering onzer werklooze transportarbeiders via de ge meente te doen, zooals dat tot nu toe plaats vond, ook door de gemeente Nordscharwoude. Daarom wordt voorgesteld een zelfstandige steunregeling voor deze gemeente vast te stellen, met de volgende normen: Uitgetrokken gehuwde en ongehuwde kostwinners f 10 per week met een toeslag van f 0.75 per gezinslid boven de twee personen met een maximum van 6 ge zinsleden. Geen rechthebbenden, ongehuwden, dubbel uitgetrokkenen en ongeorganiseerden f 9 met denzelf den toeslag. Kostwinners f 7 per week. Verder een toe slag van f 1 per week voor de huur, zoo die f 3 of meer per weekb edraagt. De heer Kramer zou den Minister ln een begeleidend schrijven willen berichten, dat onze gemeente deze steunregeling zelf ter hand neemt, wijl Broek be zwaren maakt tegen de tot nu gevolgde wijze. Daarna sluiting. WIERINGERM EER RECIFICATIE. De intree van Ds. Fischer te Slootdorp, Wierlnger- meer, zal Zondag 28 dezer niet aanvangen om half 3, maar om half vier. ANNA PAÜLOWNA BREEZAND. Dinsdag 23 Aug., dee morgens half elf. hield de Coop. Bloembollenveilingvereen. „Breezand" W.A., een droge bloembollen veiling. De volgende prijzen werden besteed. Enkele vroege tulpen: Pr. v. Oostenrijk z 12 op f 1.35, idem z 11 f 0.90, La Reine Max f 1.80, Crimson Queen z 11 op f 0.80, idem z 1011 f 0.50, Rijzende Zon z 11 op f 1.15, idem z 10 f 0.75, Fred Mo ore z 10 op f 0.75, La Priceuze z 11 f 1.05, Prosperlty 11 op f 1.15, idem z 10 —11 f 0.60, Brillant Star z 11 op f 1.20, Idem z 10 op f 0.55, Waterloo 12 op f 1.30, Diana z 11 op f 2.05. Idem z 10—11 f 1.15, Proserpine z 12 op f 1.75, idem z 11—12 f 1.10, idem z 10% f 0.60, King of the Yellow 10 op f 1.35, Duc de Berlin z 1011 f 1.20, L'Immaculèe z 10% op f 0.80, Dusart z 9% op f 0.65, Couleur Cardinal f 0.85—L70. Rose Précose f 0.90—1.05. Gele Prins z 11 op f 1.50, Mon Tresor z 12 op f 3.40, Witte Duc Max z 10 f 0.9a Dubbele vroege tulpen: Murillo f 0.601.15, Theeroos z 12 f 2.15, idem z 11—12 f 1.20, Electra z 11—12 f 1.40, Augusta 12 op f 0.60, Mr. v. d. Hoeff 10 op f 1.65, Cou- roxme d'Or z 910 f 1.05, Peach Blossom z 11 op f 3, Idem 10 op f 1.05, Vuurbaak z 12 op f 1.10,, idem z 1112 f 0.75. Enkele late tulpen: Picotee z 11 op f 1.85, idem z 10 f 0.80, Inglex. Yellow z 11 op f 1.40, idem z 10 f 0.60. Moolight z 9 f 0.65. Mr. Moo 10—11 f 0.70, Argo z 11 f 0.90. Darwintulpen: Clara Butt z 11 op f 0.85, Will Pitt f 0.65—1.15, Mad Krelage z 12 op f 1, idem z 11—12 f 0.70, Pr. Elisabeth f 0.701.45, Rev. Ewbank z 11 op f 1.05, idem z 10—11 f 0.60, Pride of Haarlem z 12 op f 1, Rol d'Islande z 11 op f 0.50, Farn. Sanders z 11 op f 1, Greuze z 11—12 f 0.60, King Harold 11—12 f 0.60, Cardinal Manning 12 op f 0.80, La Tulipe Noire 12 op f 1.05, Sappho 12 op f 0.90, idem 11—12 f 0.50, Iris 12 op f 0.80, Baron de la Tonnaye f 0.701.05, Suzon 12 op f 1.20, Will Copland z 11% op f 0.75, idem 12 c.m. f 1, Prof. Rauwenhoff z 12 op f 1, City o Haarlem 13 op f 1.10, Psyche z 10 op f 0.75. Brt Lodewtjk XTV z 12 op f 1.50, idem z 11—12 f 0.85. E. N. Emperor f 0.50—0.90, Slr Watkin f 0.50—0.80, Mad. de Graaf f 1.05—1.50. LANGEND IJK NOORD-SCHARWOUDE. Volgens de Rekening en Balans van de N. V. Hotel Café Restaurant Concordia zal ook dit jaar evenals vorige, geen dividend worden uitgekeerd. ZUIDSCHARWOUDE. Te Alkmaar is overleden de heer T. Kostelijk, in leven voorzitter van het banne-bestuur te Zuid- Scharwoude, terwijl hij hier tal van jaren raadslid en wethouder was. We vernemen, dat het restant der gelden van het zoogenaamde tweede miljoen nog deze week wordt uitbetaald. Voor de noodlijdende tuinbouwers zal dit zeer welkom zijn. De werkloozen in onze gemeente kunnen nu werk krijgen in den vorm van boonenafhalen. Toch gaan ze nog te stempelen, omdat er verwacht kan worden, dat er minder mee verdient wordt dan de steun bedraagt. Per uur gerekend, zal men niet hooger komen dan een loon van ongeveer 15 cent. De een is natuurlijk handiger in dat werk als de ander, maar de crisis drukt ook hier zwaar op den loon- maatstaf. De kolfsport heeft door overlijden van den heer T. Kostelijk te Alkmaar een ernstig verlies geleden. Wijlen K. is jaren lang lid geweest van de kolf- sociëtcit Op Maat alhier, van welke hij een der beste kolvers was. Talrijke malen verscheeen hij op de Na tionale Kolf wedstrijden van den Nederlandschen Kolfbond, de laatste jaren als lid van het corps te Alkmaar. Meermalen behaalde dit corps een eerste of tweede prijs, welke zege niet het minste was te danken aan de prestaties van Kostelijk. Allicht on geëvenaard was zijn vastheid in maatslag en in de kunst om juist te a! en stond hij als een der besten bekend. Op de wedstrijden van de Noordhollandsche Kolf- vereeniging en op talrijke'wedstrijden, uitgeschreven door lokale vereenigingen, was Kostelijk aanwezig. De kolfsnort verliest in hem een zijner beste en iminentste beoefenaars. DONDERDAG 25 AUGUSTUS. HILVERSUM (1875 M.) A.V.R.O.: 8.00 Tijdsein; 8.01 Gramofoonmuziek; 9.00 Kamerorkest o.l.v. Louis Schmidt; 10.00 Morgenwij. ding; 10.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Solistenconcert; 11.00 Voorlezen; 11.30 Voortzetting solistenconcert; 12.00 Tijdsein; 12.01 Kovacs Lajos en zijn orkest; 2.00 Ver- zorging zender; 2.15 Solistenconcert; 3.00 Gramofoon muziek; 4.00 Ziekenuurtje door Mevr. Antoinette van Dijk; 5.00 Causerie door Max Tak; 5.30 Orgelconcert door Pierre Palla op het orgel van het Kurhaus te Scheveningen6.30 Sportpraatje door H. Hollander; 7.00 Voortzetting orgelconcert; 7.30 Vioolrecital door Boris Lensky; 8.00 Tijdsein; 8.01 Gramofoonmuziek; 9.00 Het Omroeporkest o.l.v. Nico Treep speelt schla gers uit het gry's verleden; 9.30 Omroeporkest; 10.01 Vaz Dias; 10.10 Omroeporkest; 11.30 Gramofoonmuziel HUIZEN (203 M.] K.R.O.: 8.00 Morgenconcert; N.C.R.V.: 10.00 Gramofoon1 muziek; 10.15 Korte Ziekendienst; 10.45 Gramofoon muziek. K.R.O.: 11.00 Gramofoonmuziek; 11.30 Gods dienstig halfuurtje 12.U0 Tijdsein; 12.01 Politieberich ten; 12.15 Lunchconcert door het K.R.O.-Orkest o.l.v. Joh&n Gerritsen. N.C.R.V: 2.00 Gramofoonmuziek; 3.00 Vrouwenuurtje; 3.30 Verzorging zender; 4.00 Zieken uurtje; 5.00 Cursus handenarbeid voor de jeugd; 5.45 Liederenrecital door Marcus Plooyer; 6.45 Cursus knippen en stof versieren; 7.00 Spreker namens het Le ger des Heils; 7.30 Politieberichten; 7.45 Ned. Chr, Persbureau; 8.00 Tijdsein; 8.00 Concert door de Chr. Gem. Zangvereeniging „Looft den Heer" te Glanerbrug en de Chr. Muziekvereeniging „Wllhelmina" te Glaner brug; 9.00 Ds. G. Laarman: „Onze levenshouding ia het huidige cultuurleven"; 9.30 Vervolg Concert; pl.m. 10.00 Vaz Dias; 10.30 Gramofoonmuziek. I BRUSSEL (509 M.) 12.20 Gramofoonmuziek; 5.20 Concert door het Omroep- symphonie-orkest; 8.20 Concert door het Radio-Orkest; 9.20 Concert uit het Casino te Knocke. I KALUNDBORG (1153 M.) 3.00 Zangvoordracht; 8.30 Onerette-muziek; 10.20 Sym- phonieorkest; 11.20 Dansmuziek. BERLIJN (419 M.) 4.50 Concert door het Berlijnsche Omroeporkest; 8.20 De Weensche Philharmonie o.l.v. Bruno Walter; 9.20 Schlagers uit klankfilmen. HAMBURG (372 M.) 6.40 Concert; 6.15 Gevarieerd programma; 7.40 Concert door militaire orkesten; 10.40 Concert. I KONTOWUSTERHAUSEN (1635 M.) 6.35 Ochtendconcert; 12.20 Gramofoonmuziek; 2.20 Gra mofoonmuziek; 10.40 Concert uit Weenen. LANC.EXBERO (472 M.) 1.50 Concert; 5.20 Vesperconcert; 8.20 Het kleine or kest van den Westduitschen Omroep. 10.40 Populaire en dansmuziek. DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Orgelconcert; 4.05 Dansmuziek; 7.50 Concert; 10.50 Dansorkest. PARIJS-EIFFEL (1443 M.) 8.50 Gramofoonmuziek. PARIJS RADIO (1728 M.) 8.05 Gramofoonmuziek; 12.50 Gramofoonmuziek; 7.20 Gramofoonmuziek; 9.50 Gramofoonmuziek. MILAAN (381 M. 7.50 Gramofoonmuzoek; 8.50 Opera-uitzending. ROME (441 M5 8.20 Gramofoonmuziek; 9.05 Symphonie-concert; 10.35 Vervolg concert. WEKNF.N (517 M.) 8.20 Concert door Weensche Philharmonie o.l.v. Bruno Walter; 11.20 Harmonie-orkest. WARSCHAU (1411 M.) 6.40 Populaire en dansmuziek; 7.35 Diversen; 8.20 Po pulair concert; 10.20 Dansmuziek. BEROMUNSTER (460 M.) 8.20 Populair concert; 10.35 Concert. B 00 G W 0 V D AARTSWOUD. Vergadering Holl. Mij. van Landbouw, Afdeeling Opmeer en Omstreken, op Maandag 22 Aug. 1932, ten huize van den heer Tensen te Abbekerk. Voorzitter de beer Stapel, heet allen welkom, Het doet hem genoegen vele oude getrouwen weer hier te zien. Spr. wijst er op, dat nog steeds geen licht is te bespeuren aan den donkeren hemel. Alle cri sismaatregelen noemt spr. lapmiddelen. Alleen weg neming van de tariefmuien en vrijen handel kan ver betering brengen Wel zijn de opzetten van de regee ring goede bedoelingen, doch zij brengen ons geen verbetering. Hiermede wordt de vergadering ge opend. De secretaris, de heer Harp, geeft ons door de notu len een zuiver beeld te zien van de vorige vergade ring, waarvoor hij dank ontvangt. Van de mededee- lingen vermeiden we het volgende. De winst van de verloting heeft bedragen f1125 en is verdeeld naar het aantal leden als volgt: Afd. Westfricsland f706.50, afd. Sijbekarspel f261, afd. Abbekerk f157.50, allen Witte Kruisafdeelingen. Het eigenaardige is echter, dat de tentoonstelling een te kort heeft ge bracht. Subsidies zijn verleend door Opmeer f 100, Spanbroek f 1C0, Sijbecarspel fCO, Hoogwoud f50, Ab bekerk f25 en Obdam f25. Van de ingezonden stukken o.a. een prijscourant van Zaaitarwe, waarover de heer J. Harp de volgen de toelichting geeft. Er is dit jaar buitengewoon veel tarwe gezaaid, waardoor een derde van de opbrengst naar de vrije markt gaat. Hierdoor is afname van zaaitarwe meer beperkt gemaakt. De bouwers zullen rekening dienen te houden, dat er alleen zaaitarwe betrokken kan worden door erkende handelaren. Voorzitter deelt nog mede, dat er namen van per sonen voor de Pachtcommissie zijn opgegeven, doch men hoort er niets van en toch gaat de Pachtwet haar gang. Nog is ingekomen een circulaire tot opwekking verkoop van aardappelen en sluitkool voor veevoe der. Inlichtingen en opgave bij J. Ilarp. Op 30 Aug. bezichtiging van de varkensselectiemesterij. bij den heer Haren aan het Keern te Hoorn. Voorzitter geeft inlichtingen omtrent de oprichting der Landbouwschool te Hoorn en beveelt deze warm aan. Volgt verslag van de gehouden vergadering van Holl. Noorderkwartier door den heer P. Koppes en van de vergadering van de Holl. Mij. van Landbouw door den heer J. Harp, welke beiden met dank wor den aanvaard. Bespreking agenda algemeen vergadering te Rot terdam te houden. De candidatuur-Kramer Glijnis zal gesteund worden. Een schrijven van de Credietcommissie, dat nog geen publicatie van het rapport mag plaats hebben en geen inlichtingen worden verstrekt. Omtrent geruchten betreffende hooge vergoedingen door de voormannen van Landbouw als crisisambte naren, worden inlichtingen verstrekt door den secre taris. De heer J. Stapel bepleit hoogere contributie, wijst op andere vereenigingen. De heer J. de Boer zegt, wil men een strijdorganisatie, dan moet er geld wezen. Men gaat hier echter niet verder op in. Als voorzitter wordt herkozen de heer G. Stapel Ga Als leden van het bestuur, aftredend P. Pluister

Schager Courant | 1932 | | pagina 6