Crisis in de woestijn. De nieuwste Modesnufjes. HUMOR. Waarnaar men luistert De mislukte inval van Ibn Rafalda. Is Saoeds macht gebroken? Min der bedevaartgangers. (Bijzondere correspondentie). Augustus 1932. In het Wahabietenrijk van Ibn Saoed heerscht thans stilte. Eenige weken geleden had er evenwel een verbitterde strijd plaats in Noord-Arabië. Een opstandige Bedouinenstani deed een poging om de oase Ed Djof te veroveren De aanvoerder der rebel len was Ibn Rafada, de eenoogige. De opzet mis lukte. Ibn Rafada schoot er het leven bij in en daarmee was alles afgeloopen. Deze gebeurtenis bewijst ons voor de zooveelste maai, dat Ibn Saoed niet gemakkelijk is te verslaan. Aan den anderen kant verdient een ongewone bij zonderheid te worden vermeld. Het is de eerste maal sinds vier jaren, dat een vreemde stam de Wahabieten aanvalt. Hierbij komt nog, dat de Billi s de volgelingen van Ibn Rafada niet eens zoo talrijk waren. Zevenhonderd mannen hadden zich voorge nomen het Wahabietenrijk te vernietigen. Dat ze geen succes hadden is voor een groot deel te wijten aan het feit, dat hun aanvoerder sneuvelde. Wie op de hoogte is van de ontzaglijke moeilijk heden, die een veldtocht in de woestijn met zich brengt, zal begrijpen, dat het bijna vermetelheid mag worden genoemd om met een handje vol man nen een der meest gevreesde heerschers der zandzee te belagen. Ook het feit, dat de volgelingen van Ibn Rafada oorspronkelijk Transjordanië bewoonden en dus als 't ware op eigen terrein vochten, verklaart niet alles. Er moeten bijzondere motieven hebben bestaan, die tot dit beteekenisvolle incident aanlei ding gaven. En men behoeft niet ver te zoeken om een op lossing te vinden. De gebeurtenis in kwestie, die in de geheele Islamitischen oriënt het grootste opzien verwekte, werd veroorzaakt door niets anders dan... de crisis. De malaise heeft zelfs het woestijnleven nog onaangenamer gemaakt dan het al was. Er heerscht crisis in de Sahara! Ingewijden(?) beweren zelfs, dat het met Ibn Saoed, practisch gesproken, al is afge loopen en dat hij weldra een stuk geschiedenis zal zijn. Hij is ook niet jong meer. Meer dan zestig jaren telt hij. Volgens Arabische opvattingen is dat een respectabele leeftijd. Dertig jaar heeft hij oorlog gevoerd, zonder zich ook maar een week vrede te gunnen. Misschien is de oude leeuw vermoeid. Misschien kan hij niet meer gedijen, nu Engeland zijn macht heeft beperkt, de Noordelijke en Ooste lijke grenzen van zijn rijk heeft bepaald en mogelijk binnenkort zelfs bevelhebbers naar zijn hoofdstad zal zenden. Men mompelt over opstandige elementen, die een voortdurende bedreiging vormen voor de staat als geheel en de vele diplomatieke reizen van Ibn Saoeds zoon en erfgenaam Feissal wettigen de ver onderstelling, dat de geruchten niet heelemaal ver zonnen zijn. Een en ander wordt verklaarbaar, wanneer men weet, dat het in het rijk der Wahabieten al eenige jaren spaak loopt. Er is reeds verscheidene keeren misoogst geweest, doordat, als gevolg van een •maandenlange droogte het koren niet rijp werd, zoodat de Bedoeinen op hun kameelen- en schapen kudden waren aangewezen, terwijl in de stad meer dan eens hongersnood heerschte. Dit jaar was de hitte nog grooter. De woestijn moet tegenwoordig uit vreemde landen invoeren. De rooftochten die vroeger altijd het laatste red middel van den Bedoein waren, zijn thans niet meer.... geoorloofd. De Engelsche garnizoenen in Mesopotamië en Transjordanië zouden zich bloedig wreken, de oorlogsvliegtuigen zouden de vluchtende dieven spoedig hebben achterhaald. Binnen de gren zen van zijn rijk is het Ibn Saoed zelf, die te velde trekt tegen woestijnroovers. Nu moet men weten, dat Ibn Saoed gewend was dc verschillende stammen subsidies toe te kennen. Deze worden betaald van de giften, die de bedevaart gangers naar Mekka en Medina afdroegen. Helaas, in den laatsten tijd wordt de winst steeds kleiner. Lang geleden werden deze gelden door de Turken aan de zoonen der woestijn uitgekeerd. La ter was het Hussein, die voor de distributie zorgde. Thans rust deze plicht op Ibn Saoed. Inderdaad is hij haar wel altijd getrouw nagekomen, maar men kan geen water nutten uit een leegen bron. Het blijkt, dat er steeds minder Mohammedanen zijn, die de moeite willen doen den titel van Hadji te verwerven. Zooals men weet, mag hij, die een bede vaart naar Mekka heeft gedaan, het woord „Hadji" voor zijn naam zetten. Onverdraagzaamheid der Wahabieten. Reeds vroeger werden geloovigen afgeschrikt door hetgeen hun te wachten stond, wanneer ze het land der Wahabieten zouden doortrekken. Deze laatsten zijn n.1. buitengewoon onverdraagzaam en beschou wen alle andere Momammedaansche sekten als afvallige. Nu echter de maatschappelijke crisis bij velen bovendien bedenkingen van financieelen aard heeft doen rijzen, staat liet pelgrimverkeer ongeveer stil. Het Oosten levert bijna alleen luxe producten, zoo als zuidvruchten, amandelen, specerijen en koffie. De afname hiervan is sterk verminderd, zoodat de „rijke koopman uit het Oosten" langzamerhand een sprookje uit de gouden eeuw is geworden. In verband hiermee bedraagt het totaal aantal nog geen tiende deel van dat der vorige jaren. Ook de giften bleven dus voor 't grootste deel uit en dit is niet alleen een tegenvaller voor de Heilige steden zelf, maar ook voor de Wahabieten. De staatsfinanciën zijn hierdoor in een deplora- belen toestand gekomen, vooral doordat Ibn Saoed niet over reserves blijkt te beschikken. Reeds twee jaar geleden moest Engeland te hulp komen om de zaken weer een beetje in orde te brengen. Sedert dien hebben de Engelschen echter de betalingen gestaakt, hetzij doordat ook zij het geld beter konden gebruiken, hetzij uit gemakkelijk te begrijpen poli tiekc overwegingen. Het is geen pretje ambtenaar tc zijn in het rijk van Ibn Saoed. Den hcerscher heeft het namelijk behaagd, zijn menschen gedurende de laatste twee jaar hun salarissen te onthouden. Alleen de kleine, maar zeer betrouwbare lijfwacht wordt goed ge kleed en gevoed en houdt nog wat over ook. De stammen kiijgen natuurlijk geen cent. Het is dus geen wonder, dat de onderdanen mor ren en dat in alle bazars van Stamboel tot Dehli, wordt gefluisterd: „Met den ongeloovigen Ibn Saoed zal het spoedig gedaan zijn. Reeds te lang is hij heer en meester over de grootste heiligdommen van den Orthodoxen Islam". Of men gelijk heeft of niet.... de gebeurtenissfen zullen het weldra bewijzen. Misschien slaagt Ibn Saoed ei'in, nogmaals van Engeland een voorschot los te krijgen. Maar de daad van Ibn Rafada toont aan, dat de maat nu vol is. Het toeval wilde, dat de opstandeling sneuvelde, zoodat zijn mannen zonder veel moeite onschadelijk worden gemaakt. Maar de volgende rebel heeft mis schlen meer geluk en in dat. geval zullen de ge volgen ook in Europa merkbaar zijn.% P'anten in Kamer en Tuin. DE BEMESTING ONZER POTPLANTEN. (Vervolg). Daar de meeste meststoffen eenigszins scherp werken en daar de meeste planten haar voedsel slechts in zeer zwakke oplossingen opnemen, moet men er zeer voor zichtig mede wezen. De vloeibare mest dringt zeer snel door de geheele kluit tot aan de fijnste haarworteltjes en bij een te ster ke dosis kan dit zeer gevaarlijk worden. Het beste is dus slechts zeer zwakke oplossingen te gebruiken en enkele keeren meer toe te dienen. Midden in den zomer, wanneer de planten in vollen groei zijn, gebruiken zij de meeste voedingsstoffen; van het begin van den rusttijd tot den hernieuwden groei in het volgend voorjaar hebben zij weinig of geen voed sel noodig en de bemesting moet dan ook geheel ach terwege blijven. In den handel komen enkele soorten bloemenmest voor meest in een nette verpakking, welke bij de meeste zaad handelaars verkrijgbaar zijn. Deze meststoffen hebben somtijds een zeer goede wer king en bevelen zich ook aan, wijl zij in het geheel niet rieken. Bij ondervinding weten wij. dat er door enkele ver trouwde handelaren in hulpmeststoffen tegenwoordig zeer goede mengsels in den handel worden gebracht. Van deze meststoffen geeft men, met tussohenpoozen van enkele weken al naar de grootte der planten een grootere of kleinere hoeveelheid droog op iederen pot. Op dezelfde wijze kan ook guano of hoornmeel toege diend worden. Men verwijdert daartoe om den potrand een weinig aarde, strooit in het gemaakte gleufje de mest en be dekt dat weder met aarde, waarna de plant flink ge goten wordt. Maar al te dikwijls wordt door onze dames koffiedik of een geklutst el als meststof gebruikte. Eenigen tijd gele den hoorde in een he#»r een dame aanraden, dan, als zij bloem in haar plant wou hebben, vooral een ge klutst ei aan te wenden. Dit laatste nu ls zeer vies. Er zal wel eenige voedingsstof in zitten, maar dit weegt toch niet op tegen den vuilen boel dien men er van heeft en er zijn schoonere meststoffen te over. Sommige heeren hebben een zwak, sigarenasch voor meststof aan te wenden. Het is wel onschadelvik, kof fiedik, zoowel als sigarenasch, maar het heeft niet den minsten invloed op de ontwikkeling der planten. Men doet dus beter, beide stoffen maar niet op de potten te brengen, daar zij deze slechts verontreinigen. Vatten wij de hoofdregelen voor de bemesting nnrr eens in het kort samen, dan zien we, dat men steeds zwak, maar liever enkele keeren meer moet bemeste^. Men dienen nooit mest toe aan zieke of pas ver plante gewassen, maar doe dit slechts, wanneer zij goed gezond en doorgewortcld zijn. Bestrijdt nu de Rhizoctonia in Uw aardappelen. Hoewel het altijd min of meer vervelend ls in her halingen te treden komt het me toch zeer gewenscht voor nogmaals te wijzen op het doeltreffende van het wasschen van aardappelen met sublimaat om de boven genoemde ziekte in de aardappelen te bestrijden. Men zou zoo denken, dat, nu er zulk een goed, goedkoop en gemakkelijk middel is om deze ziekte te bestrijden, ZONDAG 28 AUGUSTUS. HILVERSUM (1875 M.) VA.R.A.: 8.15 Lichaamsoefeningen o.l.v. G. Kleereko- per; 9.00 Postduivenberichten en Voetbalmededeelingen' 9.05 Tuinbouwhalfuurtje; 9.30 Orgelspel door Johan Jong. V.P.R.O.: 10.00 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk te Goor. V.A.R.A.: 11.30 Zondagmorgen toespraak door G. J. Zwertbroek. A.V.R.O 12.00 Tijdsein en Gramofoonmuziek; 3.00 Aansluiting met het Kurhaus te Scheveningen. Residentie-orkest o.l.v Ignaz Neu- mark; 12.30 Kamerorkest o.l.v. Louis Schmidt; Zang door Dubbelmannenkwartet; 2.00 Boekenhalfuurtje; 2.30 Cellorecital; 4.30 Gramofoonmuziek. V.A.R.A.: 5.00 Dilettantenuurtje. V.P.R.O.: 6.00 Boeken halfuur; 6.45 Wijdingsuur. A.V.R.O.: 8.00 Vaz Dias; Daarna Kurhaus; 9.15 Clinge Doorenbos en gramofoon muziek; 9.45 Omroeporkest; 10.15 Idem; 11.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. HUIZEN (296 M.) K.R.O.: 8.30 Morgenwijding door Pastoor L. H. Per- quin. N.C.R.V.: 9.50 Kerkdienst uit Harlingen. K.R.O.: 12.15 Lunchmuziek, 1.45 Causerie, 210 Boeken en schrij vers; 2.30 Orkest; 4.30 Ziekenhalfuur. N.C.R.V.: 5.00 Ge wijde muziek; 5.50 Kerkdienst uit Apeldoorn. K.R.O.: 7.45 Causerie; 8.10 Kunstensemble oJ.v. Plet Lusenhou wer; 9.10 Vaz Dias, 9.20 Symphonieconcert: 10.40 Epi loog door het kleine koor o.l.v. Jos. H. Plekkers. BRUSSEL (509 M 5.20 Dansmuziek; 6.20 Gramofoonmuziek; 7.05 Idem; 8.20 Concert dor het Radio-orkest; 9.20 Concert. KALUNDBORG (1153 M.) 3.50 Orkest; 8.20 Deensche muziek; 10.20 Omroeporkest; 11.10 Dansmuziek. BERLIJN (419 M.) 12.50 Middagconcert; 3.50 Concert; 4.50 Populair con cert, 8.20 Concert, 9.44 Muziek bij zangspelen van Goethe door het Omroeporkest. HAMBURG (372 M.) 3.50 Concert; 5.20 Luisterspel; 6.20 Populair concert; 10.55 Dansmuziek. KONIGWUSTERHAUSEN (1635 M.) 3.50 Concert. LANGENBEKG (472 M.) 1.20 Concert; 4.50 Vocaal concert; 8.20 Populair con cert; 11.05 Concert. DAVENTRY (1554 M.) 12.50 Orgelrecital; 1.20 Concert; 2.35 Gramofoonmu ziek; 3.20 Concert; 4.35. Concert, 5.50 Cellorecital, 9.25 Concert; 10.50 Epiloog. PARIJS EIFFEL (1416 M.) 1.45 Concert; 8.50 Gramofoonmuziek. PARUS RADIO (1725 M l 8.05 Gramofoonmuizek; 12.50 Idem; 1.20 Gramofoon muziek; 1.50 Idem, 4.20 Concert, 6.20 Populaire gramo foonmuziek, 8.20 Omroeporkest, 9.05 Vervolg concert, 9.50 Concert. MILAAN (331 M.» 8.50 Opera-uitzending. ROME (441 M.) 9.05 „Die lustige Witwe", operette in drie acten. WEENEN (517 M.) 7.55 Zang; 10.35 Concert. leder er wel gebruik van zou maken. Niets ls echter minder waar. Wie in het nu afgeloopen aardappelsei zoen zijn oogen de kost gegeven heeft, heeft kunnen constateeren, dat nog minstens de helft van de aard appelbouwers zijn aardappelen nog niet behandelt. Ik schat de schade die men in dit jaar van Rhizoctonia ondervonden heeft op minstens 10 procent. Dat ls nog wel de moeite. Dit artikeltje beoogt meer nog eens te herinneren aan deze ziekte en aan het bestrijdingsmiddel dan we' het geven van een uitgebreide beschrijving ervan. Mer zou zoo denken, dat de behandeling enz. wel bekend genoeg is; men maakt er nu eenmaal geen gebruik van en hoeveel schade men zich doet. ja, dat heeft men nog nooit berekend. Tot nu toe maken we, zooals gezegd, hoofdzakelijk gebruik van het ontsmetten van de aardappelen of wel de poters door middel van het giftige sublimaat. Men gebruikt van deze stof een oplossing van 1 gram per liter water (1/10 pet.) en men laat de aard appelen hierin 1% uur. Zeer vuile aardappelen moe ten eerst van den grond worden ontdaan. Als de poters uit deze oplossing komen, moeten ze zoo vlug mogelijk gedroogd worden in den wind. Dezelfde oplossing kan driemaal gebruikt worden en aangezien men voor het onderdompelen van 1 H.L. aard appelen 50 liter water noodig heeft, en men deze oplos sing driemaal gebruiken kan heeft men voor het ont smetten van 3 H.L. aardappelen dus 50 sublimaatpas tilles van 1 gram noodig, 1 gram sublimaat kost onge veer 1.1 ct. en dus komen de kosten per HL. op onge veer 18 ct. Aangezien sublimaat met metalen scheikundige ver bindingen aangaan kan, mag de oplossing niet klaarge maakt worden in metalen vaten doch slechts in houten of steenen vaten. Verder is er reeds op gewezen, dat sublimaat giftig is en wel zeer giftig. Dit behoeft ons echter van het gebruik niet terug te houden, want als we slechts zor gen. dat we het niet in den mc-nd krijgen en zorgen, dat de kinderen er niet aan kunnen komen dan loopt het niet zulk een vaart. Slechts een zeer klein percentage van de menschen krijgt wel eens ontstekingen van de aanraking van sublimaat. Wie daarvoor gevoelig is. blijft natuurlijk met zijn handen eraf. In den afgeloopen zomer zijn nog proeven genomen met andere stoffen die namelijk dit op sublimaat voor heb ben, dat de poters er niet zoo lang in behoeven te blij ven en ook, dat ze veelal niet zoo giftig zijn, doch, hoe wel het nemen van proeven aan te bevelen is, moet de praktijk zich neg maar aan de hierbeschreven, oude methode houden. De beste tijd voor het ontsmetten van de aardappelen la N U. De ambtenaar bij den Plantenziektenkundigcn Dienst, VAN HERWLJNEN. Sint Pcncraa Pieterse was juist in New-York aangekomen na een zeer onaangename reis over den Atlantischen Oceaan. Terwijl hij van boord ging, zag hij juist een man in een duikerspak uit het water aan boord van een sleep boot klimmen. „Sapperloot." riep Pieterse uit, „had ik dat maar eerder geweten, dan was ik ook komen loopen!" Waarom zeggen ze in romannetjes altijd, dat een blos over de wangen van het aardige meisje kruipt? Omdat, als die blos zou rennen, hij heel wat stof zou opwerpen! WARSCHAU (1412 M l 5.20 Omroeporkest; 6.40 Populair orkestconcert; 8.20 De Philharmonie van Warschau; 10.20 Dansmuziek; 11.10 Dansmuziek. BEROMUNSTER (160 M.» 7.20 Tijdsein en gramofoonmuziek. MAANDAG 29 AUGSTUS. HILVERSUM (1875 M.i A.V.R.O.: Tijdsein en gramofoonmuziek; 10.00 Morgen wijding; 10.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Ochtendconcert door het Ensemble Rentmeester; 12.30 Kovacs Lajos en zijn Orkest. Tusschenspel van gramofoonmuziek; 1.45 Rustpoos voor den zender; 2.00 Zangrecital; 2.80 Causerie door Max Tak; 3.30 Aansluiting met het Grand Hotel te Scheveningen; 4.30 Kinderuur; 5.30 Orgelconcert door Pierre Palla; 7.00 Boekenhalfuur; 7.30 Gramofoonmuziek; 8.00 Opera-fragmenten uit te voeren door leden van de N.V. Italiaansche Opera m. m.v. het Omroeporkest; 10.15 Nieuwsberichten van Vaz Dias; 10.25 Omroeporkest; 11.00 Dansmuziek. HUIZEN (298 M.) N.C.R.V.8.00 Schriftlezing; 8.15 Morgenconcert; 10.80 Korte Ziekendienst; 11.00 Lezen van Chr. lectuur; 11.30 Gramofoonmuziek; 12.00 Politieberichten; 12.30 Orgel concert; 2.30 Lezing; 3.00 Gramofoonmuziek. 3.15 Knip cursus; 3.30 Cursus in knippen en stof versieren; 3.45 Verzorging zender; 4.00 Ziekenuurtje; 5.00 Concert. 6.30 Vragenuurtje, 7.30 Politieberichten, 7.45 Persberichten van het Ned. Chr. Persbureau; 8.00 De Haarlemsche Or" kestvereeniging; 9.00 Lezing; 9.30 Vervolg concert, 10.00 Vaz Dias; 10.30 Gramofoonmuziek. BRUSSEI (509 M.) 5.20 Concert; 6.20 Gramofoonmuziek; 9.20 Concert. KALUNDBORG (1153 M.) 3.50 Uitz. uit restaurant „Wivex"; 5.20 Gramofoonmu ziek; 8.20 Concert; 10.35 Omroeporkest; BERLIJN (419 M.) 9.30 Concert; 10.35 Politische Zeitungsschau. HAMBURG (372 M.) 1.35 Gramofoonmuziek; 2.00 Idem; 8.20Concert; KONIGWUSTERHAUSEN (1635 M.) 2.20 Gramofoonmuziek. LANGENBERG (472 M.) 12.20 Populair concert; 1.50 Concert; 10.40 Populaire en dansmuziek. DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Concert; 1.05 Idem; 2.20 Gramofoonmuziek; 7.30 Idem; 10.35 Dansmuziek. PARIJS-EIFFEL (1446 M.) 8.50 Gevarieerd programma. PA RIJS-RADIO (1725 M.) 1.25 Gramofoonmuziek; 4.50 Concert; 9.50 Idem. MILAAN (381 BLÏ 8.50 Concert; 9.40 Radiotooneel; 10.20 Concert. ROME (441 M.) 8.50 Populair concert. WEENEN (517 M.) 8.50 Omroepoperette in 3 bedr.; 10.35 Gramofoonmuziek Links. Wit-rood bedrukte crêpe georgette japon; de hoog opgeknipte rok sluit geheel aan en heeft om het middel een brecde effen roode ceintuur, met strik op zijde; de bolero-achtige blouse beeft korte, wijde pof mouwen, tcrwül de effen wit gedrapeerde kraag eveneens van georgette is. Rechts. Zomerjapon van rosé-zwart gebloemde zijden moeeeline met Ingezette zijstukken aan den rok, die in wijde klokken uitloopen. Wijde volant met Valenciennes kant. Het spijt me, Herman, maar ik kan vanavond niet met je naar de bioscoop gaan. Je bent toch niet boos op me? Och, niet bepaald boos. Jaantje, maar Jiet is ver- johrikkelijk vervelend, dat ik nou mijn handen en mijn gezicht voor niets gewasschen heb! Een heele magere man kwam een heele dikke man in het hotel tegen. „Nou," sprak de dikke, „naar Jou te oordeelen zou men haast zeggen, dat er hongersnood was geweest!" „Ja," was het antwoord, „en naar jou te oordeeien, zou men zeggen, dat het jouw schuld was!" Het jonge paar uit hot kleine dorpje bracht de witte broodsweken In de stad door. Het bruidje stond perplex van de moderne badkamer In het hotel. „O. Herman!" fluisterde zij. „zouden wij niet tot Za^ tordagavond kunnen blijven?" WARSCHAU (1411 5.20 Politie Harmonie-orkest; 6.40 Dansmuziek; 11-10 Dansmuziek. BEROMUNSTER (460 M.) 8.20 Omroeporkest. DINSDAG 30 AUGUSTUS. HILVERSUM (1875 M.) V.A.R.A. 6.45 Lichaamsoefeningen o.l.v. G. Kleereko- ->er; 7.30 Idem; 8.00 Tijdsein en gramofoonplatenV.P.- .1.0. 10.00 Morgenwijding; V.A.R.A. 10.15 Uitzending voor arbeiders in de continubedrijven; 12.00 Varaseptet; '.45 Verzorging zender: 2.15 P. J. Kers Jr.: ..Onze keu- ten"; 3.00 Orgelspel door Johan Jong; 3.20 „Nieuwe Overhemden", blijspel in een bedrijf; 4.00 Gramofoonmu ziek: 4.30 Vara-septet oJ.v. Is Eyl; 5.30 Vraaguurtje voor kinderen door Oom Henk; 6.30 R.V.U.; 7.00 Varaorkest oJ.v. Hugo de Groot; 7.30 De familie Knuddemans gaat kampeeren"; 8.00 Reginald Foort bespeelt het Vara- ntandaardorgel; 8.30 Uitz. v. d. Alg. Bond van Handels- en Kantoorbedienden: 8.45 Orgelspel: 9.15 ..Een echte lijke discussie van Wilhelm Lichtenberg in 1 tafereel; 9.25 Varaorkest: 10.00 Toespraak door J. W. Lebon; 10.15 Varaorkest; 11.00 Gramofoonmuziek; daarna Vaz Dias en gramofoonmuziek. HUIZEN (296 M.) K.R.O. 8.00 Morgenconcert; 10.00 Gramofoonmuziek; 11.30 Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Politieberichten; 12.15 Lunchconcert; 1.45 Gramofoonmuziek; 2.00 Vrou wenuurtje; 3.00 Gramofoonmuziek; 3.30 Verzorging zen der; 4.00 Pianorecital; 4.20 Gramofoonmuziek; 4.40 a. Sonatine, Ravel; b. Impromtu, Strasser; 5.00 K.R.O.- kunstensemble oJ.v. Plet Lustenhouwer; 6.00 Onderwijs fonds voor de binnenvaart; 6.30 K.R.O.-kunstensemble; 7.10 Ir. A. E. R. Collette: „Momenten uit de voorgeschie denis van het Radio-omroep-verkeer in Nederland"; 7.30 Politieberichten; 7.45 Verbondskwartiertje; 8.00 Feest- vergadering in het Concertgebouw te Amsterdam ter inleiding van Koninginnedag; 9.30 Vaz Dias; 9.45 K.R.O. orkest o.l.v. Johan Gerritsen; 11.00 „Koningin's verjaar dag", door D'n Dré; 11.25 Gramofoonmuziek. BRUSSEL (509 M.) 5.20 Concert; 6.50 Gramofoonmuziek; 8.20 Concert; 9.20 Idem. KALUNDBORG (1153 M.) 3.20 Instrumentaal ensemble; 8.20 Radio-strijkorkest; 10.35 Omroeporkest; 11.20 Dansmuziek. BERLIJN (419 M.) 8.20 Orkestconcert; 9.50 Idem. HAMBURG (872 M.) 1.35 Gramofoonmuziek; 2.30 Idem: 4.50 Concert; 7.40 Konzert in kleinen Rahmen" het kleine Noragorkest; 10.40 Populair concert. LANGENBERG (472 M.) 12.20 Gramofoonmuziek; 1.50 Concert; DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Orgelconcert; 1.20 Concert; 2.20 Gramofoonmu ziek; 4.20 Concert; 7.50 Pianorecital; 11.00 B.B.C.-dans- orkeat. PARIJS-EIFFEL (1446 M.) 8.50 Concert PARIJS RADIO (1725 M.) 8.05 Gramofoonmuziek; 12.20 Idem; 12.50 Ambroise Thomas-concert; 7.20 Gramofoonmuziek; 8.20 „Aida", opera van Verdi. ROMP. (441 M.) 8.20 Gramofoonmuziek; 9.05 Concert; 12.20 Dansmu ziek. WEENEN (517 M.) 8.30 Het Weensche Symphonieorkest; 10.05 Dansmu ziek. WARSCHAU (1411 M.) 5.20 De Philharmonie van Warschau; 6.40 Populair concert; 8.20 Idem; 9.20 Idem; 10.20 Dansmuziek; 11.10 Idem. BEROMUNSTER (460 M.) 8.20 Omroeporkest; 8.40 „Schuldig", luisterspel; 10.05 Operetteuurtje.

Schager Courant | 1932 | | pagina 18