Duitschland's Politiek. Zaterdag 27 Augustus 1932. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9131 Bloembollencultuur. Plaatselijk Nieuws. Dreigend conflict in het Rotterdamsche scheepvaartbedrijf WAT ZAL ER GEBEUREN? KIES RECHTHERVOBMENG EN RIJKSDAG. ONTBINDING. Naar van verschillende zijden wordt gemeld, zal a.s. Maandag een conferentie plaats hebben tusschen den rijkskanselier Von Papen en den Rijkspresident Von Hindenburg. Von Papen zal verslag uitbrengen betreffende den polltieken toestand en de te verwachten belangrijke beslissingen te bespreken. De bespreking tusschen den rijkspresident en den rijkskanselier is vooral van zulk een groot belang, omdat waarschijnlijk alle, met het bijeenkomen van den rijksdag in verband staande kwesties definitief zullen ■worden opgelost. De rijkskanselier zal naar verluidt, van den rijks- president het besluit tot ontbinding van den rijksdag ■vragen en verkrijgen. Tevens moeten de maatregelen voor den tijd na de ontbinding worden voorbereid, zooals vaststelling van den nieuwen verkiezingsdatum voor een nieuw parle ment en kiesrechthervorming. DE HOUDING VAN HET CENTRUM. Het is echter de vraag of het Centrum met deze .maatregelen zou instemmen. Woensdag zijn er te Stuttgart besprekingen gevoerd door de Centrumlel- ders en de Germania merkt naar aanleiding daarvan op: Alle bemoeiingen der centrumspartij zullen gericht zijn op het feit. dat alle komende dingen een grond wettelijk verloop hebben. Wanneer de rljksregeering denkt, dat de ontbinding van den rijksdag zal geschieden, omdat er geen par lementaire meerderheid in den nieuwen rijksdag te vind enzal zijn, dan is dat slechts een vermoeden, doch geen feit en dit vermoeden is nog geenszins bevestigd. Een rijksdag, die werkelijk niet bij machte zou zijn, positieve werkzaamheden te verrichten, zou ongetwij feld een negatieve factor zijn, die de komende ontwik keling der dingen zeer ongunstig zou beïnvloeden. Het blad zegt dan nog. dat het centrum er waarde aan hecht, dat de zitting van den rijksdag in verband met den Duitschen katholiekendag le Essen onder broken zal worden om dan weer in September te wor den voortgezet. Het schijnt dat het Centrum haar hoop om met de Nazi's tot een accoord te komen, nog niet heeft opge geven. Onder den titel „De laatste poging" pubiceert de Augsburger Postzeitung" tenminste een hoofdartikel over de offlcieuse besprekingen tusschen de nationaal- eocialisten en het centrum. Ook in dit artikel wordt o.a. verklaard, dat het de •wil van het centrum is, dat de grondwet niet geschon den wordt. Het grootste gevaar voor een bestuur, dat niet geheel en al in overeenstemming is met de letter en den geest van de grondwet, ligt in een rijksdag, welke niet In staat is tot politieken arbeid. Tusschen het rijkskabinet en de nationaal socialisti- •cho partij staat het centrum, dat, getrouw aan zijn xondt*m; «en tufetste - poging onderneemt, om ondank* allen tegenstand, de zaken van Pruisen uit in het rijk weder in het noodzakelijke evenwicht te brengen. Het is geen wanhoopspolitiek, welke het centrum voert, doch een bewijs van het grootste verantwoorde lijkheidsgevoel, als reeds dagen lang in officieuse voe ling wordt gewerkt om den wortel van alle kwaad, de politieke onmacht van den rijksdag, op te heffen door de mogelijkheden tot de vorming van een meerderheid nauwkeurig te onderzoeken. Daartoe behoort op de eerste plaats de vraag, of de nationaal-socialisten over het geheel nog wel met een andere politieke groep op de basis van trouw en ver trouwen kunnen samengaan. Wij noemen, aldus besluit het artikel, niet eens het risico, hetwelk men hierbij moet loopen, doch wegens dit risico mag men de poging tot opheldering van den toestand niet nalaten op een oogenblik, dat veel, zelfs alles, op het spel staat. De gevoerde onderhandelingen zijn de laatste kans. Wie haar verhindert, zal een groote verantwoording hebben te dragen voor de komende dingen. Het eenige wat men eigenlijk weet van de onder handelingen van het Centrum met de Nazi's is, dat het onderhoiftl is gevoerd tusschen dr. Brüning en Gregor Strasser, de bekende leider der nat. soc. Er is besloten volgende week nog eens bijeen te komen. Voor het overige zou bij deze gelegenheid zijn ge bleken, aldus de corr. der N. R. Crt., welke enorme moeilijkheden zullen moeten worden overwonnen om de coalitie tusschen katholieken en Hitlerianen tot stand te doen komen. Het feit, dat Strasser is uitver koren tot het houden van besprekingen met het cen trum heeft het gerucht doen ontstaan, dat Hitier de heele politieke leiding zijner partij aan Strasser heeft overgedragen. Men beweert zelfs, dat Hitier geheel overstuur is. In hoeverre dit juist is, kan niet worden nagegaan, het is echter onloochenbaar dat Strasser in den jongstcn tijd steeds meer en meer op den voorgrond is getreden in de nationaal socialistis- tische beweging en indien hij werkelijk tot politiek leider der Hitler-partij zou zijn uitverkoren, zou zulks in zekeren zin als een overwinning van de socialis tische elementen in de partij kunnen worden be schouwd. Het vonnis van Bcuthen zal voor de toenadering tusschen katholieken en nationaal socialisten een ernstig struikelblok zijn. Dc katholieken moeten wel in hun diepste gevoelens worden gekwetst bij het lezen van hetgeen door de nationaal socialistische leiders en Waden sinds het wijzen van het vonnis wordt uitgebazuind. Wat de nationaal socialisten aangaat, het vonnis v Beuthen, aldus het Acht I'hr Abendblatt, moet een voorwendsel zijn om zich te bevrijden van de belofte, het kabinet von Papen te dulden en dit zelfs op gevaar af, „door overdrij ving van agitatie de rijksregeering de begenadiging der veroordeelden uitermate moeilijk of zelfs on mogelijk te maken." Over de interne besprekingen die een aantal leden van het centrum gisteren te Stuttgart hebben gehad, waaraan ook dr. Grass, de waarnemende voorzitter van de katholieke fractie in den Pruisisclien Land dag heeft deelgenomen, is niets naders bekend ge worden, al heeft men er waarschijnlijk als voorloopig negatief resultaat van dc bespreking te Constanz, maar besloten een afwachtende houding aan den dag tc leggen. Dr. Grass moet morgen of overmorgen weliswaar een onderhoud hebben met president Kerrl, maar het staat nog in het geheel niet vast, dat dit onderhoud tot stand zal komen en komt het tot stand, dan zal het vermoedelijk ook weder niets opleveren. Het is alles dus nog zeer verward. Moeilijkheden voor de regeering. De voorzitter van den Pruisischen Landdag, Kerrl, heeft een brief aan rijkskanselier von Papen gezon den, waarin hij er op wijst, dat elke regeering tegen over den Landdag verantwoordelijk is en volgens de grondwet elke minister v. d. Landdag moet ver schijnen. indien deze dat wenscht De plannen tot wij ziging der grondwet, van het huidige Pruisische be wind. doen vermoeden, dat het behalve herstel van orde en rust andere doeleinden heeft, waarbij de Landdag zal worden uitgeschakeld. Kerrl protesteert tegen maatregelen, waarvan niet vaststaat, zoo betoogt hij, of zij in het belang van Pruisen worden genomen en verzoekt dergelijke maatregelen niet te nemen zonder den Landdag er in tc kennen. De voorzitter van den Landdag heeft indertijd niet om benoeming van een rijkscommissa ris voor Pruisen gevraagd, doch om een noodveror dening tot wijziging van liet reglement van orde, dat de vorming van een regeering in Pruisen belet. Hij verzoekt den rijkskanselier alsnog.er voor te zorgen, dat het door de oude regeering veranderde reglement van orde voor nietig wordt verklaard. Zoo zien wij ook hier de Nazi's den kop opsteken, en de regeering allerlei moeilijkheden leverende. Trouwens ook wat de regeering verder wil, behalve wat reeds is gemeld, schijnt er een gedwongen lee hing ten laste van de bezittende klasse op het pro gramma lo staan, ontmoet verzot. Deze gedwongen leening zou een uitzondering ma ken voor vastgelegd bezit in industrie. Het wordt een bijzondere vermogensbelasting, die men later wil te rugbetalen en die 3 van het vermogen zal bedra gen. De regeering heeft gepoogd dit plan geheim te houden, maar er is reeds het een en ander van uit gelekt. En wij behoeven niet te zeggen hoe hier tegen ge fulmineerd wordt. Het is in Duitschland nog zeer rumoerig en uit alles spreekt wel, dat men in Duitschland nog bij lange niet over dc moeilijkheden heen is. Wat de volgende week precies zal brengen is nu nog niet te zeggen. BOERDCR IJ. TARWEPRIJZEN VOOR NOORD- EN ZUID-HOLLAND. De Tarwe Organisaties voor Noord-Holland en Zuid- Holland hebben besloten op de prijzen der tarwe van oogst 1932, zooals die reeds zijn bekend gemaakt, een voorloopige inhouding toe te passen van f 0.50 per 100 K.G. Deze inhouding is een gevolg van het feit, dat mo menteel op voorloopige monsters wordt geleverd. Zoo dra «ie definitieve monsters zijn vastgesteld, worden deze met de voorloopige vergeleken en volgt verrekening der 50 cent met de telers. De officieele vaststelling der monsters zal vermoedelijk in October plaats vinden. PACHTERS EN EIGENERFDEN. Hoe groot het aantal pachters en eigen boeren in de verschillende provinciën is, leert het volgende staatje, dat door de „Boerderij" wordt gepubliceerd: Daarvan Aantal in eigen bedrijven exploitatie Groningen 13.387 63.8 Friesland 21.795 40.3 Drenthe 15.728 55.9 Overijssel 23.612 70.4 Gelderland 37.638 60.9 Utrecht 6.713 51.2 Noord-Holland 18.701 50.8 Zuid-Holland 19.487 43.4 Zeeland 10.685 40.8 Noord-Brabant 33.238 61.8 Limburg 20.620 59.1 Daar bij de huurboerderijen ook zijn gerekend de gevallen, waarbij de kinderen van hun ouders huren, Is het aantal bedrijven, dat „feitelijk" in eigen exploitatie is, grooter dan dit staatje aangeeft. Roofoverval te München. Een bult van 3500 RAL MÜNCHEN. 26 Aug. (V.D.) Hedenmorgen vond een roofoverval plaats in het gebouw van een bouwmaat schappij in het Westen van de stad. Voor het gebouw hield een auto stil, waarin een viertal personen gezeten was. Drie mannen begaven zich naar het bureau, dat op de eerste etage'gelegen is. waar men juist de beschikking had over een groote geldsom ter uitbetaling aan de leden. De onverlaten dreigden met revolvers en wisten met een bedrag van ongeveer 3500 R.M. te ontkomen. De geheele overval was binnen eenige minuten afge- loopen. De beambten, die eenige dreigende revolvers op zich gericht zagen, waren dermate verbluft, dat zij niet eens aan verzet dachten. Zij gehoorzaamden aan het be vel „Handen hoog". Een fruithandelaar, die ter hulp snelde, toen hij verschillende kreten hoorde, wierp zich voor de voeten van een der roovers, doch deze loste een schot, dat den fruithandelaar in de borst trof. De on verlaat sprong over zijn slachtoffer heen en verdween in de auto. De roovers losten nog eenige schoten en daarna vloog de auto als een razende weg. De verwon dingen van den fruithandelaar zijn niet levensgevaarlijk Omtrent de identiteit van de daders is niets bekend, men vermoedt echter, dat het jonge kerels zijn tusschen de 19 en 25 jaar. Paard en wagen door trein gegrepen. Voerman ernstig gewond. Uit Workum: Gistermiddag is op een onbewaakten spoorwegovergang ondér deze gemeente een paard en wagen, welke beladen was met gras, gegrepen door den trein, welke te 4.21 uur te Workum moet arrl- veeren. Het voertuig werd over een afstand meege sleurd, waarbij het paard los raakte en ongedeerd blneef. De voerman, een knecht van den heer S. Smits, werd van den wagen geslingerd, en met zware ver wonding gpgenomen. Door dokter Leeuw is het slachtoffer naar het ziekenhuis te Sneek vervoerd. De wagen werd geheel verbrijzeld. De trein had slechts weinig vertraging. Meisje in zee afgedreven Moedige redder. Te Domburg had zich een meisje tc ver in zee gewaagd en bevond zich in levensgevaar. Verschil lende reddingspogingen faalden door de ruwe zee. De res. luit. der Huzaren Abr. Buteux \.n der Kamp slaagde er tenslotte in door de branding te komen en het meisje dat achter de branding dreef nog op het nippertje met levensgevaar te redden. De tal rijke, op het strand aanwezige menigte, bracht den moedigen redder een geestdriftige ovatie. Naar een aigemeene staking? De Contact-Commissie van Organisaties van werk nemers ter koopvaardij heeft aan den bond van werkgevers ter koopvaardij te Rotterdam een door dc heeren Brautigam en Veenstra onderteekend te legram gezonden, welks inhoud als volgt luidt: „Sedert den loop van de collectieve arbeidsovereen komsten zijn en worden door enkele leden van uw bond maatregelen getroffen, die onmiskenbare aan vallen op dc bestaande arbeidsvoorwaarden zijn. Wij noemen het vervangen van bemanningen der sche pen „Harder.berg" en „Hilversum" door Aziaten en do aanbieding eener ga 'ever.aging met 20 procent voor kapitein, officieren en schepelingen van het stoomschip Noord-I-Iolland", onder medcdecling in de pers van uw bestuurslid, den heer v. d. Vorm, dat, nu deze gageverlaging niet werd aanvaard, hij plan heeft zijn vloot onder Engelsche vlag te bren gen. Deze feiten getuigen van den wil tot strijd om tot den door u beoogden teruggang in de arbeids voorwaarden te ge aken, voor welk doel de bedoel de leden van uw bond pogen zich onafhankelijk te maken van de Nederlandsche zeevarenden. Tegen deze aanval, moeten de organisaties, aan gesloten bij onze contact-commissie zich verweren. In dien dan ook uw bond dergelijke handelingen voor den vervolge niet verhindert en zorgt dat ter zake van de „Noord-Holland" aan mogelijk reeds ge troffen maatregelen geen uitvoering wordt gegeven, zullen onze organisaties, genoodzaakt zijn de aige meene staking in het scheepvaartbedrijf te procla- meeren. Uw antwoord wrrdt ingewach uiterlijk op Maandagmiddag 29 Augustus ten 'drie uur aan ons adres,- Eendrachtsweg 55, Rotterdam." Als er één schaap over den dam is Een schaap springt in dsn afgrond. 148 schapen volgen. Uit Grenoble wordt bericht, dat toen er een kudde schapen aan het grazen was op een berghelling in dc buurt, een schaap, dat schrok van een vliegtuig, in een afgrond sprong. Honderd-acht-en-veertig scha pen sprongen het dier na. De geheele kudde kwam om en het schijnt onmogelijk de kadavers der dieren weg tchalcn. De eigenaar van de kudde heeft een schade van 30.000 frank. Zeldzame ontdekking. Een woud in de Oostzee. Op een diepte van 40 Meter. Tusschen Rugen en het Zuidelijk gedeelte van Zweden bij Schonen is door een groep visschers eeu zeer eigenaardige ontdeking gedaan. Zij konden n.1. vaststellen, dat er zich midden in de Oostzee op een diepte van 40 Meter een uitgestrekt bosch bevond, waarvan de boomen recht in het water staan. Er zijn op het oogenblik nog geen wetenschappe lijke rapporten ontvangen van de deskundigen, die reeds een onderzoek hebben ingesteld naar deze zeld zame ontdekking. In ieder geval zal het van zeer groot belang zijn, als de oorzaken van dit verschijn sel nader vastgesteld kunnen worden. De autoriteiten hebben aan dit geval de noodigo aandacht geschonken. BROEK OP LANGENDUK. Buitengewone ledenvergadering der afdeeling Lan- gendijk en Omstreken van Bloembollencultuur op Vrijdag 26 Aug. 1932, des avond 8 uur, in het lokaal van den heer Vijzelaar. Voorzitter de heer K. Wagenaar opent de vergadering en deelt mede dat deze vergadering is belegd in verband met de plannen tvoorstel-Sassenheim) tot bestrijding van do overproductie. De secretaris leest hierna een ingekomen toelichting voor der afd. Sassenheim, waarin er op gewezen wordt dat er te veel bollen worden gekweekt. De bedoeling is nu dat een deel van de tulpen, narcissen en hyacinten tegen een zoodanigen prijs worden opgeruimd, dat ook de zwakkere worden gesteund. Hiertegenover wordt ge steld, dat de benoodigde gelden door het vak worden terugbetaald. De ontwrichting van handel en bedrijf, de verarming, die thans wordt waargenomen, komt door het teveel. Voorzitter leest hierna een stuk voor van den heer Van Wareren, uit het Weekblad voor Bloembollencul tuur van 23 Aug. 1932, waarin duidelijk het tegendeel naar voren komt. De heer W. J. Balder zegt naar aanleiding daarvan dat de schrijver van dat stuk gedeeltelijk tegen het plan is, wat betreft de inlevering en terugbetaling van het geleende geld is hij er wel voor, maar wat be- terft de teeltregeling, deze wil schrijver er uit lichten, wat betreft het plan Sassenheim is spr. van meening, dat daarvan niets terecht kan komen. Want wat is de bedoeling van het inleveren, van het kleinste eind af, dan is er geen bezwaar tegen, maar is de bedoe ling om normale partijen in te leveren, dan zal dat groote bezwaren ondervinden. Voorzitter is van meening, dat de bedoeling is van normale ph-rtijen, alhoewel het niet in het plan staat. Spreker en meerderen met hem hebben het kleine goed van 7 c.M. weggegooid, dat zijn daden. Spr. is persoonlijk tegen een te'eltregeling; men moet de kwee kers vrij laten, dan krijgt men vanzelf de grootste opruiming. Op de vraag of men voor een teeltregeling is, blijkt algemeen hiervoor geen animo te bestaan. Voorzitter zegt verder dat de heer Van Waveren wel voor inlevering is en opuiming tegen betaling. Het is een mooie gedachte dat het vak het zelf weer terug betaalt. De heer Vlug zegt dat de zaak niet zoo eenvoudig is. Wanneer het over de regeering gaan moet, dan is er een leger van ambtenaren noodig, dat schrikt zoo af, dat spr. er direct tegen is. Behalve dat vertrouw de spreker de heeren om de Zuid niet, ze kunnen met het ingeleverde goed wel eens naar Duitschland of elders gaan. Spr. is het een3 met den heer Wagenaar betreffende het opruimen van plantgoed en wanneer de geheele Streek zulks doet, dan wordt er een massa opgeruimd. De heeren om de Zuid hebben ons in de kleeren gestoken met verschillende soorten en nu zouden ze willen dat we de dure soorten maar weer eens oprui men. Spr. is er daarom alleen al beslist tegen. In stemming. Voorzitter is het grootendeels met den heer Vlug eens. maar gelooft toch niet dat we de zaak zoo moeten belichten. Zoo we het gehad hebben, moeten we zelf verstandig zijn en goed uit onze oogen zien en zich niet mee laten sleepen door den schijn. Het plan brengt ge varen en bezwaren mee. Maar we moeten niet verge ten dat men daar erg in de knel zit. Alles is daar snel gegroeid. De bedrijven ook. Alles is gerezen en dat is verklaarbaar, dat er aan gewerkt wordt om naar mid delen te zoeken, die leiden tot verbetering. We moeten, daarmee voorzichtig zijn en niet zeggen dat het plan is voortgekomen uit 1 of 2 egoisten, dan zien we de zaak niet objeotief. Het gevaar is wel groot, dat we dan over de grenzen uitbreiding krijgen, maar we moeten het uit een alge meen oogpunt bezien. De heer Vlug wijst op regeeringsmaatregelen, maar dat is dit niet. Wanneer er 99 pet. van het vak voor het plan is, dan bestaat nog de mogelijkheid bij de regeering van afwijzing. Wat het vak doet is dan te probeeren bij den minister hulp te krijgen op de een of andere ma nier. De heer W. J. Balder zegt, dat wat wc weggooien niet van invloed is voor het komende jaar, wel op het aantal roeden. Spr. is niet tegen inlevering, maar wanneer het normale partijen betreft, wel. De heer Vlug vreest, dat de plicht tot inlevering van het beste plantgoed de knoeierij in dc hand werkt. We verkoopen onze zelfstandigheid geheel en al. Spr. weet er 3 maal van dat ze den kelder inge gaan zijn. maar door eigen middelen zijn ze er steeds weer bovenop gekomen, niettegenstaande de crisis nu erg is. Spr. vindt het een schande van dc afdee ling Sassenheim, dat men daar het eerste slechte jaar al in de rats zit, ze hebben te ruim geleefd. De beer G. Glas vraagt, hoe onze houding wezen zai wanneer de afdeeling er tegen is en het wordt in de alg. Vergadering aangenomen. Voorzitter denkt niet, dat het aangenomen zal worden, gezien de gehouden vergadering van voor zitters; wanneer er 20 tegen is. dan zal de regee ring geen wei maken. Na nog eenige discussie over het behouden der per soonlijke vrijheid en het allicht niet kunnen betalen na 5 jaren, zooals het plan aangeeft, werd met alge- uieene stemmen besloten niet op het plan-Sassen- beim in te gaan. Als aigevaardigden naar de aigemeene vergade ring werden benoemd de heeren C. Timmerman (be stuur) en \Y'. J. Balder (lid), plaatsvervanger de heer Jb. Kostelijk Janz. Bij de rondvraag wenschte de heer Slijker uitbe taling van presentiegeld voor het bijwonen eener vergadering. Geantwoord werd dat daarvoor geen middelen aanwezig zijn. Verder wenschte spr. eerdere inzending of opgaaf der te veilen bollen, opdat vroeglijdig de catalogus naar de exporteurs gezonden kan worden. Geantwoord werd. dat zulks moeilijk uit te voe ren is, daar de veiling hier ter plaatse los van alles staat. De heer G. Glas is van meening dat. de bollen onder de kap niet zoo goed staan, vanwege de warmte, dan in het gebouw. Zal alle aandacht aan besteed worden. Hierna sluiting. Theater Royal. Den directie van Theater Royal is 't gelukt beslag te leggen op de onvergetelijke film „Eén uurtje met jeu..." In dit Ernst Lubitsch-product treden sterren met wereldnaam op den voorgrond. Een Maurice Chevalier, Jeanette Mac Donald. Genevieve Tobin waarborgen U een genotvollen avond. Van den inhoud geven we een korte beschrijving weer: Zonder twijfel heeft Dr. André Bertier zijn vrouw Colette lief. Maar de mooie jonge vrouw, Mitzi Olivier, die hij bij toeval in een taxi ontmoet, blijkt Colette's beste vriendin te zijn, en ze neemt zich voor om de beste vriendin te worden van den man van haar beste vriendin. Als Mitzi heeft uitgevonden, dat André een rijke jonge dokter is, en zeer toegankelijk voor vrouwelijk schoon, besluit zij ziek te worden en telefoneert den. dokter om dadelijk te komen. Colette dringt er op aan dat hij zich onmiddellijk naar de patiente spoedt, en André besluit al bij voorbaat dat wat er ook gebeuren zal Mitzl's schuld Is. Misschien is alles ook wel de schuld van Colette's echtgenoot, Professor Olivier. die zich van zijn vrouw tje wil laten scheiden. Al geruimen tijd heeft hij haar door een detective laten volgen, doch geen reden tot echtscheiding kunnen ontdekken. Dit zal anders wor den nu zij André ontdekt heeft. Maar deze besluit een model echtgenoot te wezen. Colette geeft een dineetje en plaatst haar echtgenoot naast haar vriendin. André ontdekt echter de plaat sing van de kaartjes, en verruilt Mitzi's kaart met die van de jonge juffrouw Martel. Colette is diep treurig, want zij denkt dat haar man een oogje op het jonge meisje heeft. Mitzi lokt André in den tuin, en trekt zijn das los. André vraagt juffrouw Martel om de das weer te strikken, juist als Colette naar buiten komt. Colette is boos en verdrietig, en André het toonbeeld van de beleedigde onschuld. Colette's onrechtmatige verdenking maakt hem woedend, en hij begeeft zich naar Mitzi's appartement en dit keer niet ambts halve. Als de kust vrij is komt de huisvriend Adolphe binnen, die verliefd is op Colette. Deze denkt aan an dere dingen en biedt geen tegenstand als Aolphe haar kust. Later is zij kwaad op hem. André en Colette besluiten hun ruzie te vergeten en. Mitzi besluit eindelijk om haar man te verlaten. Pro fessor Olivier is blij dat zij eindelijk weggaat, en ver telt André dat hij hem zal dagvaarden als eerste ge tuige in zijn echtscheidingsproces. Colette hoort dat haar vriendin gaat scheiden, en vraagt zich af wie andere man zou. zijn. André. krijgt het op zijn zenu wen telkens als hij denkt dat zijn vrouw achter d® waarheid zal komen. Eindelijk bekent hij dat hij de andere man is. Colette is eerst diep bedroefd en daarna woedend. Zij besluit zich te wreken en fantaseert een vreeselijk verhaal over haar affaire met Adolphe, doch André gelooft niets van haar verhaal. Op dit moment komt Adolphe om Colette een visite te brengen en hij schrikt erg van André's aanwezigheid. Colette grijpt de gelegenheid aan. en betuigt de arme Adolphe haar vurige liefde. Plotseling verandert zij haar houding. Met een kort woord stuurt zij Adolphe weg. en stelt André voor om nu verder een gelukkig huiselijk leven te leiden, nu zij beiden hun avontuurtje gehad hebben. Met een zucht van verlichting en verwachting stemt André toe. GEMEENTE SCHAGEN. Ondertrouwd: Johannes Albertus Halman. 27 ia- ren, opperman en Maria Margaretha Stam, 25 jaren, zonder beroep, te Schagen. Overleden: Aagje Korver, oud 58 jaren, cchtge- noote van Klaas Snaas. POLITIE. Gevonden: een kettinkje

Schager Courant | 1932 | | pagina 5