Allerhande. De Vara De relletjes te Rotterdam. Een berucht moeder= moordenaar ontsnapt. Ook Donderdagavond weer onrustig op den Linker-Maasoever. Het werk van troepen kwajongens. Een se rie lantaarns kapot ge gooid. Ook Donderdagavond is het weer uiterst rumoerig geweest op den Linker-Maasoever te Rotterdam. De geheele affaire was verlegd naar het achterste gedeelte van de Mart. Steijnstraat en de Tweebosch- straat. De lange Putschelaan. haar zijstraten en Hil- lesluis dienden als publieke tribune. Bij 't invallen der duisternis groepten oude en jonge onruststokers in eerstgenoemde straten samen teneinde met stee- nen en planken de lantaarns van haar licht te be- rooven. De helden het was een geweldig staaltje van durf hadden sücces. Toen daarmee begonnen werd, is er dadelijk een groote politiemacht uitgerukt, waarbij acht ruiters en drie motoren met zijspan van de motorbrigade. In de Tweeboschstraat hadden de herriemakers in- tusschen kans gezien om alle straatlantaarns stuk te gooien, zoodat deze straat geheel in het duister kwam. Ook in een deel van de Martinus Steynstraat werden de lantaarns stuk gegooid. Deze straten werden hierop door de politie schoon geveegd en afgezet. Aan de bewoners werd gelast, naar binnen te gaan en de ramen en deuren te sluiten. Aan weerszijden van de Tweeboschstraat werd een politieauto met een sterk zoeklicht neergezet ten einde de duistere straat te verlichten, terwijl boven dien met zoeklichten geregeld werd gecontroleerd of er zich geen menschen op de daken begaven. In de naburige straten kwamen daarna nog tel kens troepen kwajongens bijeen, zoodat de politie geruimen tijd bezig geweest is om deze uiteen te ja gen. De Tweeboschstraat en een deel van de Marti nus Steynstraat bleven tot tegen het middernachte lijk uur afgezet. De bewoners hadden de lichten in hun kamers uitgedaan, zoodat deze straten geheel in het donker lagen. Politiemannen waren den geheelen avond be zig de portieken na te kijken en te controleeren of er zich in de portalen geen menschen hadden ver borgen. Toen de straat werd schoongeveegd waren nl. vre- scheidene kwajongens, die er niet wonen, de huizen in gevlucht. Wanneer uit een of ander huis iemand naar buiten kwam, werd hij gefouilleerd en uit de straat geleid. In het midden van de Tweeboschstraat hadden de herriemakers even voor de komst van de politie kans gezien de rijst raat over de geheele breedte op te breken. Later op den avond zijn ook in de Stein- iwegstraat en de Jacominastraat lantaarns stuk ge gooid en in de laatste straat was ook een deel van den rijweg opengebroken. Om half elf had zich een groote menigte in de Beverstraat verzameld, die er aan het joelen en schelden was. Een ruit van een waterstokerij werd ingeworpen. De politie heeft ook daar de troepen jongens met eenige charges verdreven. In de Tweeboschstraat heeft de politie de deuren van een pakhuis opengebroken, daar het gerucht ging, dat zich daar ontplofbare stoffen en munitie zouden bevinden. Het onderzoek in het pakhuis wees echter uit, dat er alleen lompen lagen op- eeslapcn. Eenige winkeliers uit deze buurt hebben 's avonds, hun winkelramen geblindeerd. De politie heeft in den loop van den avond in de Tweeboschstraat acht jongens opgepakt, die uit huizen kwamen waar zij niet woonden. Zij werden naar het bureau geleid waar de ouders hen konden afhalen. Om twaalf uur zijn do auto's met zoeklichten vertrokken en werd de afzetting opgeheven. Door gas bedwelmd. Bij hot reinigen van een regenput. Twoo personen bewusteloos geraakt. Een van hen overleden. Donderdagmiddag wilde de 47-jarige landbouwer 6. Klastcr, woonachtig te Havelte. een regenput van cijn zwager Zvviggelaar schoonmaken. Toen hij in den put afdaalde, viel hij er bedwelmd door gassen, plotseling, bewusteloos in. Zwiggelaar. die hem ter hulp wilde komen, geraakte eveneens bewusteloos. Twee andere personen slaagden er in de beide Slachtoffers met behulp van touwen naar boven te brengen. Een inmiddels gewaarschuwde geneesheer kon bij Klaster slechts den dood constateeren. Zwig gelaar kwam langzamerhand weer bij. Zijn toestand Is naar omstandigheden redelijk wel. JONGEN VERDRONKEN. AI spelende tusschen de schepen in het wa ter gevallen. Donderdagavond om acht uur was de 10-jarige M. V. ie Dordrecht op ledige schuiten, die in de rivier de •derwede lagen, met een paar vriendjes aan het spelen. Tijdens het spel raakte hy tusschen de schepen en viel jn het water. De politie was spoedig ter plaatse en ïregde tusschen de vaartuigen. Na een uur slaagde men ^rin den jongen boven te brengen, doch de levensgees ten waren geweken. Het lijk is naar het RJC. Ziekenhuis rervoerd. MODERNE BEDELAARS. Per auto. Donderdagmiddag werd de Haarlemmermeerpolder gezocht door drie bedelaars, die op een centraal punt per auto arriveerden. De auto werd geparkeerd >n men toog aan het werk. Des avonds ging men per4 auto huiswaarts. ERNSTIG ONGELUK IN DUITSCHE MIJN. Tal van gewonden. Uit Gladbeck: Op de mijn „Matthias Stinnes" barstte een der grootste luchtdrukleidingen, waardoor de tot zes atmosfeer samengeperste lucht in de schacht geleid wordt, uit elkaar. Door den luchtdruk werden een aantal mijnwer kers, die met de vulling bezig waren, en verscheiden mijnwerkers, die juist aankwamen, gewond. In twee gevallen waren de verwondingen zoo ern stig, dat onmiddellijk vervoer naar het ziekenhuis noodzakelijk was. DE RAMP VAN DE „NIOBE". Nog een doode geborgen. V.D. verneemt uit Kiel: Naar het Marinestation aan de Oostzee mede deelt, werd heden ten westen van het Fehmarnbelt- vuurschip het lijk geborgen van het slachtoffer van den „Niobe"-ramp, luitenant-kapitein Engel. Het stoffelijk overschot is naar het Marinehospitaal te Kiel overgebracht. Bloemenmagazijn „CORONA", KONINGSTRAAT 67 - DEN HELDER, levert U alle moderne bloemstukken Telefoon 216. Postgiro 99555. En de particuliere radiodistributje-centrales. HAAR EISCHEN AAN DEN BOND VAN EXPLOI TANTEN VOORGELEGD. KOSTELOOZE AANSLUITING EN VERLAGING DER ABONNEMENTSGELDEN. Het hoofdbestuur van de V.A.R.A. heeft Donderdag, naar wij aan Het Volk ontleenen, vergaderd. In deze vergadering zijn ter sprake gekomen de eischen, die de V.A.R.A. aan den bond van exploitanten van radiodistri butie-centrales heeft voorgelegd. Deze eischen luiden: 1. Afschaffing van alle aansluitingskosten. De aan geslotenen betalen een waarborgsom van f 4, die terug betaald wordt, wanneer de geabonneerde een jaar on onderbroken Is aangesloten. 2. Invoering van een glijdende schaal der aanslul- tingstarleven bij particuliere radio-centrales, op de vol gende basis: centrales tot en met 200 abonné's 35 cents per week; centrales met 200—300 abonné's 30 cents per week; centrales met meer dan 300 abonné's 25 ets. per week alles voor twee stations. 3. Invoering van weekinnlng der abonnementsgelden, wanneer zulks door de meerderheid der' aangeslotenen bij een particuliere centrale wordt verlangd. 4. Medezeggingschap der radio-luisteraars door de be vordering van een zoodanige samenwerking, dat den luisteraars een redelijken invloed wordt toegekend op den gang van zaken in de centrale, o.a. instelling van het Instituut der luisteraarscommissie, die jaarlijks uit de aangeslotenen bij elke centrale wordt gekozen en als schakel dienst doet tusschen exploitant en abon né's op nader vast te stellen regelen. 5. Insteling van een of meer fondsen, waaruit aan de exploitanten een uitkeering wordt verstrekt in overeen stemming met het aantal gratis-aangesloten werklooze abonné's, een en ander uit te voeren in samenwerking met de onder 4 genoemde luisteraarscommissie. Het hoofdbestuur nam kennis van een mededeeling. dat de Bond van exploitanten van radio-centrales In een levenvergadering, die op 9 September zal worden gehouden, over deze eischen zal beslissen. In afwachting van deze beslissing besloot het hoofd bestuur van de V.A.R.A. bereids maatregelen te treffen om, bij eventueele afwijzing, onmiddellijk te kunnen overgaan tot de actie, waartoe de Vereenigingsraad het hoofdbestuur in den aanvang van dit jaar heeft ge machtigd. Het hoofdbestuur van de V.A.R.A. besloot, dat bij deze actie den nadruk zal worden gelegd op de noodzakelijk heid om een monopolistisch bedrijf als radio-distributie centrales zoo spoedig mogelijk te brengen onder beheer van de overheid. Het hoofdbestuur besloot tenslotte om eventueel in geheel Nederland een petitionnement-actie te organlsee- ren, waarbij de aangeslotenen bij partieculiere radio-dls- tributlecentrales aan den minister van waterstaat zullen verzoeken meer ordening te scheppen in het distribu- tlewczen, o.a, door het maximum der tarieven in over eenstemming te brengen met de eischen van de V.A.R.A LH. OOK VAN RECHTS. Men probeert wel eens den indruk te vestigen, dat de oppositie tegen het Welter-plan alleen komt van hen, die de regeering van huls uit niet wel gezind zijn. Dit klopt echter niet, zooals we met een paar voorbeelden zullen bewijzen. Het eerste is niet erg sterk. De a.r. Rotterdam mer wil bijv. ook wel iets van de salarissen afnemen, doch Weiter gaat haar te ver. Wat de werkloozen- steun betreft, kan zij „in uitersten nood" meegaan met een verlaging van 8 pet., maar 15 pet. wegwel- teren vindt ze al te bar. Met 12 pet. inkrimping van het rijkspersoneel gaat ze accoorö en de regeering vindt ln haar dus geen onverzoenlijken vijand. Anders staat het met het r.k. Kamerlid, de heer Guit, die op een te Utrecht gehouden congres van r.k. overheidspersoneel fel van leer is getrokken. ,De vraag rijst," zoo zei hij o.m., „of de regeering, door het Instellen van deze commissie met zoo'n taak eigenlijk niet haar onmacht om te regeeren ten dui delijkste heeft gedemonstreerd." Het Welter-rapport is volgens hem doortrokken van een geest, „die lijnrecht staat tegenover den geest van het conceptprogram 1933 van de R.K. Staats partij; die evenzeer indruischt tegen de sociale en cycliek „Quadragesimo anno". Het rapport stuurt aan op de „economische dictatuur", waarvan de paus verklaart, dat zij is „de natuurlijke vrucht van de onbeperkte concurrentievrijheid, waarin alleen de ka pitaalkrachtigsten, of wat vaak hetzelfde is, degenen, die het minste menschelijk gevoel en de meeste ge wetenloosheid aan den dag leggen, overblijven." De Commissie, zegt de heer Guit, denkt in gul dens; voor de mensch als schepsel Gods is geen plaats. Wat hij noodig vindt om de staatsbegooting sluitend te maken, Is: een extra verhoogde Inkomstenbelasting; een crisisbelasting en een belasting van de obliga tiehouders. Dat een regeering-Ruys, waarin bovendien nog 3 andere katholieken zitting hebben, de Welter-voor- stellen zou overnemen, kan de heer Guit nog niet gelooven. Mocht zij het toch doen, dan kan hij niet aannemen, dat de roomsche Kamerfractie van 30 deze regeering op haar plaats zou laten. Dat klinkt barsch en dreigend genoeg, niet waar? Het ls echter niet de eerste maal, dat roomsche ar- beldersafvaardlgden hun regeering met groote woor den bombardeeren. Daden laten zij echter zelden volgen en daarom make zich voorloopig nog niemand de illusie, dat Ruys binnenkort ontspoort. Krakende wagens duren soms ongelooflijk lang. ERG DAPFER. Er ls ln het Gooi bij Laren een zomerkamp ge weest van den kaderlandstorm. Erg frisch is het daar niet toegegaan, naar het schijnt. Volgens de r.k. Tijd onttrokken de leiders zich nog al eens aan het kampleven. Zoo gebruikten zij de maaltijden bij voor keur in een nabijgelegen uitspanning met dansgele genheid. Op zich zelf was dit misschien alleen on kameraadschappelijk, doch voor de manier, waarop zij zich daar gedroegen, moet een heel wat leelijker woord worden gebruikt. „De Tijd" getuigt: „Ook dit jaar werden wederom verschillende ge huwde beroepsmilitairen door kaderlandstormers in de omgeving van het kamp aangetroffen met vreemde Een 27-jarige moordenaar. Is hij toerekenbaar? Was de moe der wreed? De moedermoordenaar Max Thielecke, die zichzeli met een zekere voorliefde Sujami noemde, is Zon dag op avontuurlijke wijze met een collega uit de strafgevangenis Berlin-Plötzensee uitgebroken. Met hem heeft een 27-jarige strafgevangene den weg tot de vrijheid gevonden. De moedermoordenaar Thielecke was eerst in Juni 1931 wegens het vreeselijkste misdrijf, dat de ge schiedenis der misdaad kent, tot tien jaren tucht huisstraf veroordeeld. Daar men reeds tijdens de te rechtzitting den indruk had, dat Max Thielecke niet volkomen toerekenbaar was, bracht men hora eerst in de afdeeling voor krankzinnigen van de gevan genis Moabit en later in die van de gevangenis Plötzensee. Hier in Plötzensee had Thielecke lichte huisarbeid te maken onder geneeskundig toezicht. Hij genoot echter zooveel vrijheid, dat hij. naar men aanneemt, nauwkeurig zijn plan tot ontvluchting kon uitwerken. De tropische hitte, welke Zondag jl. te Berlijn heerschte, begunstigde de poging tot uit breking van de beide gestraften. In het middaguur verschaften zij zich de nachtsleutels, haalden een ladder en verlieten over muren en daken het gevan genisgebouw. Eerst veel later werd hun vlucht ont dekt. Men kon nog vaststellen, dat de beide vluchte lingen van kleeren h,adden gewisseld. Daarna hield echter elk spoor op. Het geval inzake de moedermoordenaar-Thiolecke. die een gevaarlijk psychopaat was, baarde destijds groot opzien. Den 7den Augustus 1930 verklaarde de 24-jarige koopman Max Thielecke op een politiebu reau. zijn 47-jarige moeder Kamilla Thielecke uit noodweer te hebben vermoord Aan de politieman nen, die zich met Thielecke naar de woning bega ven, vertoonde zich een verschrikkelijk beeld. In de badkamer lag, in sluiers vastgesnoerd, het lijk van de moeder van Thielecke. Niet minder dan 15 dolk steken waren haar toegebracht. Bij de terechtzitting vorig jaar trachtte Max Thie lecke het geloofwaardig te maken, dat hij zijn daad slechts uit noodweer had begaan De gedoode vrouw (het woord „moeder" gebruikte hij tijdens do recht zitting geen enkele maal) had hem heel zijn leven met ongehoorde wreedheid behandeld. Hij kon niet anders dan met haat over haar spreken. Thielecke Sujami, die in zijn jeugd verre reizen had gemaakt on verschillende vreemde talen sprak, werd door het gerecht wegens doodslag tot zware tuchthuisstraf veroordeeld. De Noorsche Oceaanvliegers neergestort. Op een wonderbaarlijke wijze aan den dood ontsnapt. Reuter seint uit New York: De Noorsche oceaanvliegers zijn op een wonderba re wijze aan den dood ontsnapt, toen zij gisteren met hun vliegtuig neerstorten. Om aan een hevigen regenval te ontkomen, ste gen zij tot een hoogte van 5000 voet, waar zij in een sneeuwstorm geraakten. De motor weigerde en het vliegtuig stortte met den neus in het water van de Placentiabaai op zestig mijlen van Harbour Grace. Visschers pikten de vliegers op. dames. Zelfs dagenlang werd een twintigjarige bij herhaling en langdurig in het kamp opgemerkt. Boven dien gaven op den laatsten avond verschillende officie ren ondubbelzinnig blijk in een toestand te verkee- ren, welke den door de krijgstucht verschuldigen eer bied bij vele kaderlandstormers in walging deed om slaan." „Vreemde dames", zegt De Tijd; zelfs een minder jarige. Maar toch In de eerste plaats „vreemde hee- ren", tenzij men het woord „heeren" hier misplaatst vindt. Hebben we niet meermalen hooren spreken over den heilzamen Invloed van bet eenvoudige, sobere, kame raadschappelijke soldatenleven? Hoe denken hierover de meisjes en de vrouwen, de wettige vrouwen van dit soort „heeren'? MET TWEE MONDEN. In de Commissie-Weiter had ook zitting Prof. de Vooys. doch onder het rapport zoekt men tevergeefs zijn naam. Aanvankelijk meende men. dat hij de verant woordelijkheid voor al de bezuinigingswaanzin niet aan vaardde en daarom geweigerd had, het rapport te on derteekenen. Er was wel eenige reden voor die veronder stelling .want Prof. de Vooys is niet vrij van democra tische smetten. Missohien is het beter om te zeggen, dat hij niet gespeend Is van sociaal gevoel met hen, die maatschappelijk in slechte condities leven. Jammer voor den professor kwam later uit, dat het ontbreken van zijn onderteekening niets meer dan een vergissing was: met zijn naam en zijn gezag dekt ook hij de aangeprezen versobering. Op geestige wijze heeft Dr. Henri Polak hem hierover ln het zonnetje gezet. „Voois" beteekent „stem", en zoo kon de heer Polak spreken van ,,lledekens van tweeër lei voois", toen hij onder elkaar afdrukte fragmenten uit de gedichten van Prof. de Vooys en passages uit het Weiter rapport. Hier volgen enkele van die tegenstellin gen. De Vooys als dichter: Nu leef ik In een tijd van trotsche grooten, die neerzien diep op al het kleine en lage; een tijd van arme lijders, die gaan vragen om blij geluk, waarvan zij zijn verstooten. Mijn hart draagt beeld van wat mijne oogen zagen en ls tot hulp uit medelij besloten... De Vooys als bezuiniger: Een verlaging met 15 pet. (van den steun aan werk- loozen) achten wij om meer dan één reden gemotiveerd. De voois van den dichter: In eeuw'gen strijd van vechten om wat eten is in de kennis groote en sterke macht; wordt hoog geëerd, wie door zijn denken bracht een donker wonder tot verhelderd weten. Maar kleinen, die in denken snel vergeten, niet kunnen dragen drukkend zware vracht van overzien, begrijpen, zijn veracht als dom machien, dat werkend wordt versleten. De voois van den bezuiniger: De subsidiën aan de openbare leeszalen en bibliothe ken, aan de volksuniversiteiten moeten verminderd wor den met 15 pet. Het onderwijs moet allerlei veranderin gen van ongunstigen aard ondergaan. De klassen zullen ten minste 45 leerlingen moeten hebben. In de laagste twee klassen zullen half-bevoegde onderwijzeressen les geven. Op het ambachtsonderwijs moet f 670.000 bezui nigd worden, op het geheele nijverheidsonderwijs f 2.6000.000. De dichter: Ook zijn er menschen, die toch mensohen heeten, maar die geen tijd, geen uur van vrijheid vonden om rond te zien, den langen dag gebonden Tarwe=organisaties voor Noord= en Zuid-Holland. De Tarwe-Organisaties voor Noord-Holland en Zuid-Holland hebben besloten op de prijzen der tarwe van oogst 1932 zooals die reeds zijn bekend gemaakt, een voorloopige inhouding toe te passen van 0.50 per 100 K.G. Dezeinhouding is een gevolg van het feit, dat momenteel op voorloopige monsters wordt geleverd. Zoodra de definitieve monsters zijn vastgesteld, wor den deze met de voorloopige vergeleken, en volgt verrekening der 50 cent met de telers. De officieele vaststelling der monsters zal vermoedelijk in Octo- ber plaats vinden. Doodelijk verkeersongeval te Bussum. Fietsrijder door een auto gegrepen. Te qmstreeks acht uur Donderdagavond op het ge vaarlijke kruispunt Amsterfoortscho StraatwegBredi- usweg te Bussum had een ernstig verkeersongeval plaats De heer van 't Kruis, muziekleeraar te Baarn wilde op de fiets vanaf de richting Bosch van Bredius, den Bre- diusweg op rijden en kwam in botsing met een auto, die ln de richting Laren reed en op weg was naar Apeldoorn. De heer van 't K. die zich in de onmiddellijke nabij heid van zijn woning bevond, was op slag dood. Stoker verongelukt. Doodelijk ongeval aan boond van een stoom schip te Dordrecht. Donderdagmiddag had op het Grieksche stoomschip „Chloe" liggende te Dordrecht, een doodelijk ongeval plaats. Het schip zou eerstdaags naar Italië vertrekken om te worden gesloopt, waartoe een paar stokers bezig waren de vuren aan te maken. Plotseling sprongen de flenzen, waarop het peilglas is gemonteerd, met het ge volg dat de 49-jarige Italiaansche stoker C. S. uit Genua door den stoom zoodanig werd verbrand, dat hij spoedig daarop overleed. Zijn kameraad, die in de nabijheid stond, kon zich bijtijds in veiligheid brengen. Het lijk van het slachtoffer is naar het Gemeenteziekenhuis overgebracht. Aardbeving op de Philippijnen. i Duizenden bewoners dakloos, V.D. verneemt uit New York: Uit Manilla wordt gemeld, dat het noordelijke Philippijnen-eiland Luzon door een hevige aardbe ving is geteisterd. Vooral de aan de westkust gelegen havenstad San Fernando werd zwaar getroffen Honderden huizen zijn ingestort en duizenden be woners zijn dakloos. De schokken waren zoo sterk, dat de naalden der seismografen afbraken. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. aan dór, droef werk, en nooit hebben geweten dan vaste taak. Al wat zij leven konden was 't leven van een dier, wat lust aan eten, dat soms niet eens. Zij hebben nooit bezeten dan armoe en wat troost voor grage monden. De bezuiniger De personeel-formatie van de Arbeidsinspectie zal met twaalf pet. worden verminderd. Verdere uitbreiding van de werktijdbepalingen over kantoren, hotels, chauffeurs e.d. wordt daardoor uitgesloten. De dichter: Toen leerde ik zien hoe menschen samenleven, hoe stoere en slijtende arbeid wordt gedaan. En bij dat werken heeft geen lied geklonken, als hadden allen zwaar en veel misdreven; lk voelde zuchtend hen aan d'arbeid gaan. De bezuiniger Men moet bereid zün eèn aanmerkelijke versobering... in de huishouding der individuen... te aanvaarden. De bezoldiging van ambtenaren, onderwijzers, rijkswerk lieden enz. zal met acht en dertien pet. worden vermin derd. De dichter: (Mijn ziel) werd gezind ...tot sohreien. daar ik overal vind zoo bittere armoe, die ik nooit vergeet. Maar zacht teruggedrongen werden tranen en stille weemoed wachtte zonder klachten, al kon mijn ziel zich niet gelukkig wanen. De dagen werden zwaar van machtgedachten, ik zag verlangend als in diepe lanen, wie toch de luidgesmeekte hulpe brachten. Strak droomde ik zal met noeste vlijt in werken te midden van die vreemde duizendtallen, die zijn mijn volk, welks kracht ik zal versterken. En 't dichterwoord zal als een strijdlied schallen, om macht van 't goud op de armen te beperken en storm te loopen tegen kerkerwallen. Veel pijn en jammer wordt op aard geleden; ik weet het, daar mijn eigen oogen 't zeien en 'k hoorde 't vaak zoo zachtjes om mij sohreien in eenzaaim denken aan wat menschen deden. Wat pijn door honger en door armoe donkert in romlige achterbuurt; ik kan het weten; de kou die in de sterlucht 's winters flonkert, dringt bij de heidehut door op reten. O, zeg niet, zoo 't mijn lied niets steeds verdonkert, dat ik het leed der armen kon vergeten. De bezuiniger: Uitkeeringen van f 13.50 en kinderbijslag en huurbij- slag en kolenbijslag, met vrijlating bovendien van enkele inkomsten uit arbeid, zijn niet alleen economisch niet te verdedigen, opdat zij den prikkel om te arbeiden ver slappen, maar ook finantieel op den duur niet te dragen door de gemeenschap. De deernis, die de plaag der werkloosheid aan leder moet inboezemen, mag nochtans het oog niet doen slui- en voor de trieste waarheid, dat de werkloozen verte ren zonder te produceeren, en dus leven op kosten der gemeenschap, wier vermogen in interen. De poëzie is ontleend aan den dichtbundel „Van de Armen", door Is. P. de Vooys. Het proza is ontleend aan het rapport van de Staats commissie voor de Verlaging van de Rijksuitgaven (commissie-Weiter) van welke commissie deel uitmaakt de heer prof. ir. Is. P. de Vooys, wiens naam onder dat rapport „abusievelijk" weggevallen is. Voor den dichter inderdaad een jammerlijk abuis.

Schager Courant | 1932 | | pagina 7