ZWEEDSCH VLIEGTUIG NEERGESTORT. Doodenrit tusschen motor en smokkelauto's. Door zijn zwager doodgestoken. Ernstig auto-ongeluk b ij H e i 1 o o. Nog niet slim genoeg. Met gloeiend teer bespoten. Zonderlinge wraak. AMERIKAANSCHE ZAKELIJKHEID Predikbeurten. Uit onze omgeving. Er komt wat nieuws in Schagen Fa. Gebr. ROTGANS De bestuurder dadel yk gedood, de marco nist zwaar gewond en later bezweken. Door nachtelijke duister en mist kon de piloot geen landingsterrein vinden. By neerkomen daken en boomen vernield. Omtrent het noodlottig ongeval met het Zweedsche postvliegtuig dat gisternacht omstreeks half een in de buurtsohap van Heesteren onder de gemeente Tubbur- gen (O.) is neergestort, worden nog de volgende bijzon derheden gemeld. In het toestel waren gezeten de piloot K. B. Liljsberg en de telegrafist Nils Uttergard beiden uit Zweden. Eerstgenoemde, die gekneld zat tusschen een der vleu gels van het vliegtuig, was op slag dood. De tweede passagier werd zwaar gewond in de nabijheid van het vliegtuig gevonden. Geconstateerd werd, dat de motoren van het vliegtuig boven Tubbergen reeds weigerden. De piloot heeft nog getracht in duister en mist een weg te vinden naar een goed landingsterrein. Dit Is hem niet gelukt, waardoor het vliegtuig bij het neerkomen eerst een huis raakte, waarvan het dak beschadigd werd Hierop zakte het nog meer en brak drie boomen mid dendoor. alsmede enkele palen, van de telefoonverbin ding GeesterenAlmelo. Daarna botste het vliegtuig tegen het huis van den winkelier Immink en nam een groot deel van het dak mede. Opmerkelijk is, dat de kinderen van genoemden Immink, die onmiddellijk on der het dak sliepen, in het geheel niet getroffen werden Na een hal ven slag omgedraaid te hebben is het toe stel tegen een hooimijt vastgeloopen. Dadelijk waren omwonenden ter plaatse, die geneeskundige hulp uit Tubbergen haalden. De burgemeester der gemeente Tub bergen was zeer spoedig ter plaatse met politie, die da delijk de noodige maatregelen nam. Ook geestelijke hulp was aanwezig. De zwaar gewonde telegrafist werd naar het ziekenhuis te Almelo vervoerd waar hy nog denzelfden nacht is overleden. De Officier van Justitie kwam eenigen tijd later ter plaatse. Door rijks- en gemeentepolitie werd het terrein afgezet. Het verongelukte vliegtuig was een driemotorig Jun kervliegtuig van het type G 24 en behoort aan de Zweed sche Luchtvaart Maatschappij de A.BA Het vertrok Dinsdagavond te kwart over elf van Schiphol, met de Scandinavische luchtpost uit Neder land en de voor Scandinavië bestemde luchtpost, die met de laatste vliegtuigen uit Londen, Parijs en Zuid- Duitschland arriveeren. Behalve de piloot en de meca nicien zaten in het toestel geen passagiers. Rijke bult en een slachtoffer. Smokke laarsbrutaliteit. Twee Hollandsche smokkelauto's passeerden Dinsdag de grens bij Lingsfort en kwamen door Holt waar zij het eerst gesignaleerd werden. In allerhaast werden douaneposten langs de wegen uitgezet, terwijl twee be ambten per motor de beide voertuigen achtervolgden. Een wilde race begon. Vluchtelingen en achtervolgers hadden een vaart van ongeveer 90 K.M., waarmee zij in de richting Pont-Nieukerk verdwenen Langs den weg probeerden de beambten reeds met nagelplanken de auto's tot stilstand te brengen, hetgeen echter niet ge lukte. Na geruimen tijd week een der beide wagens af In de richting Straelen, waar hy, na enkele minuten, op een boerenhoeve tot stilstand werdgebracht. De beide inzittende smokkelaars wisten te ontkomen. In de auto werden 2800 liter azijnextract, benevens enkele honderden kilo's koffie gevonden. Intusschen achtervolgden andere beambten per auto den tweeden smokkelauto. Door de groote vaart over een slechten weg achter Straelen, verloor de chauffeur van den smokkelauto blijkbaar de macht over het stuur. De wagen begon te slingeren en sloeg tegen een boom. De besturder werd er uit geslingerd en bleef bewuste loos langs den weg liggen. De beide andere smokkelaars wisten in de verwarring te ontkomen. In den wagen werden enkele honderden kilo's koffie en tabak ont dekt. De toestand van den gewonden smokkelaar Is hopeloos. Smokkelaars overmoed. De beambten namen beide wagens in beslag en voer den ze naar een garage in Straelen. Gisternacht hebben €rie personen in deze garage ingebroken. Ze trachtten ée beide in beslag genomen auto's te ontvoeren. Daar de eene wagen grootendeels vernield was heeft men •en personenauto uit de garage gestolen. De garage houder, die door het geraas van loopende motoren ont waakte, kon nog juist zien, dat zijn luxe wagen door smokkelaars weggereden werd. Door de beambten wordt een onderzoek ingesteld. Familiedrama te Rotterdam. Man op straat neergestoken. De dader meldt zich zelf aan. Gistermorgen omstreeks 10 uur ontmoette de 41-jari- ge zeeman G. B. Hellers, gewoond hebbende aan de Rotterdamschestraat te Rotterdam, op straat vóór zijn woning zijn zwager H. W., 39 jaar oud en van beroep koopman. Tusschen beide mannen bestond al sinds een maand of 5 oneenigheid over een familie-aangele genheid. Gistermorgen kregen zij al dadelijk weer ru zie en het schijnt dat Hellers daarbij den ander heeft gesard. W. werd driftig en plotseling haalde hij een dolkmes voor den dag, waarmee hij den ander een steek in de hartstreek toebracht. H. zakte ineen en was vrijwel op slag dood. De dader heeft zich onmiddellijk na het plegen van den aanslag uit de voeten gemaakt. Het publiek heeft niet zoo gauw bemerkt wat er aan de hand was en de vlucht van den dader niet kunnen voorkomen. Het heeft den G.G.D. gewaarschuwd die het lijk naar het ziekenhuis aan den Coolsingel heeft overgebracht. Daar zal de sectie plaats vinden W. heeft zich wat later in den ochtend op het poli tiebureau aan de Meermansstraat gemeld en bij een voorloopig verhoor een volledige bekentenis afgelegd. Hij is in bewaring gesteld. Begrijpelijk heeft deze tragedie bij de omwonenden van den verslagene heel wat consternatie teweeg ge- gebracht. AUTOBUS TEGEN BOOM GEREDEN. Zeven personen gewond. Uit Tilburg, 30 Aug.: Een autobus met werklieden is door de gladheid van den weg op den Bredascheweg geslipt en met kracht tegen een boom gereden. Alle ruiten braken, waardoor zeven inzittenden, ernstige snijwonden op liepen. Twee personen werden zoodanig gewond, dat eij in het R.K. ziekenhuis te Breda moesten worden opgenomen. De vijf anderen werden ter plaatse ver bonden en konden huiswaarts keeren. Melkauto door een lnxen wagen geramd. De laatste nagenoeg geheel vernield. Gistermorgen omstreeks 10 uur, aldus de „Alkm. Crt.", heeft op den Rijksstraatweg ter hoogte van het Sint Willibrordusgesticht te Heiloo een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Daar reed een vrachtauto van de Eerste Heilooër Melkinrichting, bestuurd door den chauffeur A. Groot. De chauffeur was van plan den Oosterzijweg in te rijden en had zijn richtingswijzer reeds uitge zet, toen zijn auto bij het draaien plotseling geramd werd door een achter op rijdenden luxe-auto. Of de bestuurder daarvan, de heer H. N. Dulith, medisch student uit Rotterdam, niet gezien heeft, dat de voor hem rijdende auto van richting verander de, is niet te beoordeelen. Een feit is. dat hij met volle kracht hij reed 'n vaart van 60 a 70 K.M. op den voor hem rijdenden auto inreed en dezen aan de voorzijde raakte, zoodat de vrachtauto waarvan de voorruit versplinterde, ook aan het chassis ernstig werd beschadigd, hoe wel de chauffeur ongedeerd bleef. Ernstiger verliep het evenwel met den luxe-auto, die nagenoeg geheel vernield werd. De bestuurder sloeg met het hoofd door de voorruit, waarna de wa gen over den kop sloeg. De heer Dulith, die veel bloed verloor, en eenigen tijd buiten kennis was, werd onmiddellijk naar het Sint Willibrordusge sticht overgebracht, waar de diiecteur, dr. Barn- boorn, medische hulp verleende Hij bleek er wonder lijk genoeg nog zoo goed te zijn afgekomen, dat hij na een verblijf van lVs uur in het gesticht per auto kon afgehaald worden om zijn reis te ver\olgen. Volgens ooggetuigen treft den chauffeur van den melkauto geen schuld aan dit ongeval. Vruchtelooze pogingen om zonder papie ren de grens over te komen. Het anti-oorlogscongres, te Amsterdam gehouden, heeft, naar het Dagbl. v. N. Br. meldt, onze politie aan de grens en de marechaussee tc Ossendrecht en Bergen op Zoom in den nacht van Zaterdag op Zon dag heel wat werk verschaft. Reeds de geheel week trachtten talrijke vreemde lingen uit België, hoofdzakelijk uit Antwerpen af komstig. die niet in het bezit waren van geldige pa pieren, te Putte en Ossendrecht de grens over te ko men. Het gelukte onzen politiedienaren ter plaatse steeds die ongewenschte personen aan de andere zij de te houden, en wanneer al eens een enkele erin slaagde, was hij spoedig achterhaald en terugge bracht. Zaterdagavond had men blijkbaar een middel ge vonden om toch ons land binnen te komen. Niet min der dan twintig personen van Poolsche, Tsjechische, Egyptische en zelfs zonder nationaliteit verschenen dien avond te Putte in een vrachtauto, bestuurd door een Belg, en passeerden daar de grens. Rijks veldwachter Wagenaar, was echter op zijn post en slaagde erin de ongewenschte gasten terug op Bel. gisch grondgebied te leiden. Daarmee was het „spel" echter nog niet afgeloopen, want eenigen tijd latei- kwamen zij terug, zonder auto ditmaal Zij liepen we derom in de val en wel bij den rijksveldwachter van Dun en diens gemeente-collega Schijvenaars, beiden uit Woensdrecht, welke de betoogers bij den z.g.n. Kabeljauw uitwezen. De vreemdelingen gaven het echter nog niet op en probeerden het voor een derde maal. De auto was nl. bij Santvliet de grens gepas seerd en zou zijn „vrachtje" op den Antwerpschen straatweg weer opladen, althans dit bleek, naar het blad vernam, zoo te zijn afgesproken Zij hadden ech ter buiten de activiteit onzer politie en de ter plaat se op nachtdienst zijnde marechaussee uit Bergen op Zoom gerekend, want hoe handig de vreemdelingen zich ook in alle richtingen hadden verspreid, niet eentje kwam er door en zoo kon de vrachtauto op zijn vracht blijven wachten. Nog vernam het blad. dat Zondagmorgen drie Pool sche dames, die per luxe auto kianiestien de grens te Putte haddon overschreden, op het station te Ber gen op Zoom zijn aangehouden en teruggebracht. Ook zij wilden, zonder in het bezit van -geldige papieren te zijn, te Amsterdam het anti oorlogscongres gaan bijwonen. Drie arbeiders gewond. Doordat gistermorgen een slang van een teersproeier lek sprong, werden drie arbeiders, die bezig waren den Rottumer weg te teren, door de gloeiende massa, welke met een temperatuur van 200 graden naar bui ten wordt gespoten, getroffen. De 56-jarige gemeente werkman H. Brouwer van Rotstergaas, bleek het ergst getroffen te zijn. Zijn gezicht en oogen zaten vol teer. Onder hevige pijn is het slachtoffer met spoed naar het ziekenhuis te I-Ieerenveen vervoerd. Voor het behoud van zijn gezichtsvermogen wordt ernstig gevreesd. De arbeiders G. Sloothaak en J. v. 't Meer, liepen eveneens ernstige brandwonden aan armen en gezicht op. Doordat eerstgenoemde een bril droeg, werden zijn oogen niet getroffen. Deze laatste slacht offers zijn na in het ziekenhuis te Heerenveen te zijn veibonden, naar hun woningen vervoerd. Van een ontslagen telefoon-beambte. Verschillende telefoonkabels met elkaar verbonden, zoodat de gesprekken groote verrassingen opleverden. Als de politie zich in verbinding wilde stellen met de post, kwam de brandweer aan de telefoon. Als het ge meenteraadslid met zijn vrouw wilde spreken, kreeg hij een min of meer berucht café. Belde men den heer A, dan antwoordde Mevrouw B. Dat was een verschrikke lijke tijd voor de inwoners van Caen. Men schold op de post en telefoonjuffrouwen, maar dat maakte de zaak niets beter. Wat was dan toch de oorzaak van dit telefoon-Babel? Er was een bedrijfsinspecteur Leharenge, een man met iet of wat vreemde denkbeleden. Hij was ultd en tele foondienst ontslagen vanwege de bezuiniging. Maar hij kon van zijn vak geen afscheid nemen en werkte voor eigen rekening verder. Echter op een zonderlinge ma nier. Met vier man reisde hij door de streek, opende de telefoonkabels, sneed de draden door en verbond de niet bij elkaar hoerende einden. Zoo nam hij eenvoudig wraak op, wat iets met tele foon te maken had, door in de war te brengen, wat in de war gebracht ken worden. Toen de verwarring al te groot werd, ging men op onderzoek uit en verraste den heer Leharenge juist, toen bij weer een kabel aan het opereeren was. En dat be- teekende het einde van de vertooning. Er moeten menschen in Caen zijn. die het niet eens aardig vinden, dat zijn arbeid ontdekt is. Nog nooit immers was het telefoneeren zóó interessant, zóó ver rassend als in deze dagen! In de Vereenlgde Staten is het een nieuwbakken po liticus gelukt, candidaat voor de verkiezingen te worden, op een manier, die alleen in Amerika mogelijk is. Dit sluwe mannetje Is de doodeenvoudige dorpsschool onderwijzer William Cornelius Rogers, tot nu toe in de politieke wereld volslagen onbekend. Bij het begin van de verkiezingscampagne liet hij zich op de vergaderingen van de democratische partij, waartoe hij behoorde, Will Rogers noemen, stelde zich in verbinding met de lei ders van de partij en liet doorschemeren, dta hij niet ongenegen was, een candidatuur aan te nemen. Ieder geloofde nu, met den bekenden filmacteur Will Rogers te doen te hebben en het gevolg was. dat de onderwijzer zijn doel bereikte en candidaat werd in een district, waar hij veel kans op succes heeft. En toen zijn bedrog eindelijk uitkwam, nam men het hem eigen lijk niet eens erg kwalijk, want een dergelijke zakelijk heid imponeert nu eenmaal in Amerika UIT DEN TREIN GEVALLEN. Het kind overleden. Uit Sneek wordt gemeld: Het kind van de familie De Zwart, dat, zooals wij gemeld hebben, uit den trein bij Oudega is gevallen, heeft zoodanige verwondingen orgcloopen, dat het thans overleden is. ZONDAG 4 SEPTEMBER 1932. NED. HERV. GEMEENTE t«: Scbagen, voorm. 10 uur, Ds. Elkema. Doop. Barsingerhorn, geen dienst Valkkoog, voorm. 10% uur, Ds .Tinhclt. Jullanadorp, voorm. 10% uur, D3. v. d. Poel. Koorzang. Huisduinen, geen dienst Winkel, voorm. 10% uur. Ds. de Leeuw. Dirkshorn, geen samenkomst Noordscharwoude, geen samenkomst. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Kolhorn, nam. 7% uur, Ds. Vorstman. Warmenhuizen, geen dienst. Zuidscharwoudë, voorm. 10% uur, Ds. Seulijn. Oude Niedorp, voorm. 10% uur, D3. Jellema. Nieuwe Niedorp, geen dienst Eenigenburg, voorm. 10% uur, Ds. Van Beek. Den Oever, nam. 2% uur, Ds. Van Beek. Westerland, ham. 7% uur, Ds. Van Beek. Burgerbrug, voorm. 10% uur. Ds. Witkop. Callamtsoog, geen dienst St. Maartensbrug, zie Burgerbrug. Oudesluis, zie Schagerbrug. Petten, geen dienst. Schagerbrug, nam. 2% uur, Ds. Witkop. Oudkarspel, voorm. 10% uur, Ds. Van Dijk. Heerhugowaard, nam. 2% uur, Ds. Baar. Hoogwoud, geen dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Barsingerhorn, geen dienst. Oudesluis, voorm. 10% uur, Ü9. R. van der Veen. Nieuwe Niedorp, voorm. 1°% uur. Ds. Haars. EVANGELISATIE tt: Schagen, voorm. 10% uur, Ds. Vaandrager van Den Helder. Maandcollecte. Nam. 5% uur, Dr. Oorthuijs, van Amsterdam. Breezand voorm. 10% uur, de heer Boon. Nam. 3% uur. de heer Boon. Hippoltytushoef. voorm. 10 uur. de heer O. Deen. Langereis (Gebouw .De Vrede"), nam. 2 uur (o. t.) de beer G. P. Buijse, van Br. op Langendijk. Schagerbrug, nam. 7% uur, Ds. Bosma. Winkel, (tegenover Raadhuis), nam. 7 uur. Sprekers: Ds. H. Visser van Sneek en Ds. J. J. Ruijs. THE STAR OF HOPE MISSION. Jullanadorp, nam. 8 uur, de heer Akse, v. Beverwijk. AN-NA PAULOWNA BREEZAND. Koninglnnefeeat. Op verzoek van den voorzitter der Oranjevereeniging den heer C. van der Linden, opende burgemeester Lo- vink, wiens echtgenoote eveneens aanwezig was, vóór den aanvang derkinderspelen, de feestelijkheden met een toespraak. Gaarne voldeed hi.1 aan het verzoek, waart de aanblik van al die blijde kindergezichten was al een feest op zichzelf. Die vroclijke gezichten gaven hem ook de overtuiging dat, wanneer het weer zich goed hield, het bestuur voldoening van z'n werk zou hebben. Na herinnerd te hebben aan den band. dien sinds eeuwen tusschen het Oranjehuis en het Neder- landsehe volk bestaat, uitte spr. den wensch. dat het geheele feest op waardige wijze gevierd mocht worden en dankte het bestur voor z'n moed om, niettegen- stande de ongunstige tijden, het feest ook dit jaar te houden. De kinderen der drie scholen met de muziekvereeni- ging Soli Deo Gloria in 't midden, marcheerden daarop door Breezand naar het feestterrein het land van den heer G. Keijzer. Daar namen zij deel aan verschillende kinderspelen, waarvan we den uitslag hieronder laten volgen Meisjes 7—8 jaar, vlagsteken: le prijs Marietje Kloos terman. 2. Mies Bent. 3. Annie Moeijes. Joygens 78 jaar. zakloopen: 1. Paulus Voorthuljsen. 2. Lou Nieuwenhuizen. 3. Fedde Jeninga. Meisjes 910 jaar, aardappel rapen: 1. Corrie van Oeveren, 2. Gre Walraven. 3. Jö de Laat. Jongens 910 jaar. zakloopen: L Henk Koster, 2. Fr. Nieuwland, 3. Joop Wiggers. Meisjes 1112 jaar, aardappelrapen met hindernissen: 1. Corrie Keuris, 2. Nantje Nieuwland, 3. Annie van IJzendoorn. Jongens 1112 jaar. korfballen: L Cor Muntjewerf, 2. Plet Alders, 3. Jan Nieuwenhuizen. Meisjes 1314 jaar. korfballen: 1. Truitje van Dalen, 2. Betsie Kraak, 3. Marie Mosk. Jongens 1314 jaar. hardloopen met hindernissen: L Piet Koster. 2. Kees v. d. Hoonaard. 3. Jan Hoexum. Des middags volgden velen belangstellenden de cvolks- spelen voor ouderen. Het bekende tobbetje steken, dat den deelnemers bijna zonder uitzondering een nat pak bezorgde, vormde als gewoonlijk de clou. De uitslag hier van was: le prijs Jan Blaauboer, 2. Jb. Meilink, 3. Aart Schouten Az. De uitslagen van de andere spelen waren: Kruiwagen 'rijden: L Anton Sas, 2. P. Kossen, 3. Jerven Looijestein. Zakloopen voor dames: 1. Popke de Jager, 2. Marie Kranenburg. 3. Corrie van Eeten. Fietsen »met hindernissen: 1. Jan de Schipper, 2. P. de Vries, 3. Tromp Post. Stoelendans: 1. Willy Kloosterman, 2. Lena Alders, 3. Geeske Jeninga. Met eenige toepasselijke woorden reikte de heer Van der Linden in café Borst de prijzen uit aan de winnaars. Des avond gaven de muziekvereenigingen Soli Deo Gloria en Concordia een concert in de muziektent, ter wijl de laatste vereenlging ook bij het slot van het feest, het vuurwerk, haar medewerking verleende. Het mooie weer maakte, dat zoowel voor het concert als het vuurwerk de belangstelling zeer groot was. Een enkel stuk van het vuurwerk scheen wat geleden te Barometerstand op Donderdagmorgen 8 u.: 768 m.M. Vooruitzichten: Goed weer. Temperatuur: 16 gr. C. is 60 gr. F. Nog 10 dagen en dan HOOGZIJDE E 103. - SCHAGEN hebben van het onverwachte buitje, dat in den namiddag viel, maar daartegenover ontlokten verscheidene andere een hartelijk applaus. Een volgenden keer zal men er bij het aanbrengen van de verlichting rekening mee dienen te houden, dat ook de muziekvereeniging behoorlijk licht heeft.Er was nu slechts een enkel lampje en dan nog naast het platform, oncordia wist zich met kaarsen te behelpen, maar bij minder gunstig weer had dit natuurlijk niet gekund. ANNA PAULOWNA. Oranjefeest. Op het feestelijk versierde terrein achter de r.k. school werden, na een optocht der kinderen van deze school, door de Spoorbuurt, spelen gehouden, waarvan de uit slagen waren: Jongens: Stokjes in stoof steken: le pr. Marten v. d. Hoek, 2. Piet Rozenbroek, 3. Kees Rozenbroek. Zakloopen. 1. Gerard Tuijn, 2. Nico v. d. Voort, 3. Jan Kuljs. Bolhappen: 1. Slem van Nuland, 2. Harry Rozen broek, 3. Dirk Meijer. Kaarsje happen enz.: 1. Piet Rozenbroek, 2. Ben Zwager, 8. Jan Kapteln. Blaas slaan: 1. Arle van Dijk, 2. Paul Neuvel, 3. Bertus van Kessel, Tonnetje kruien: 1. Anton Rultenburg, 2. Siem de Goede, 3. Piet Ruitenburg. Flesch trappen: 1. Jo. van Kessel, 2. Piet Verver, 3. Jo. Kroon. Meisjes: Prijsjes pakken: 1. Beppie Weijers, 2, Alie Jonker 3. Annie de Goede. Balloopen: 1. Annie Neuvel, 2. Rika van Kessel, 3. Hetty Prins. Baltr&ppen: L Mien van Dijk, 2. Bets van der Zee, 3. Corrie Ruitenburg. Vaatje rollen: 1. Marie van Kessel, 2. Tnmg w-i»- sen, 3. Allen van der Hoek. Ballen plaatsen: 1. Bep v. d. Berg; 2. Emerence Wau- man, 3. Annie Prins. Waech ophangen: 1. Trien Ruitenburg, 2. Annie de Wit, 3. Bella Westdorp. Reiziger: 1. Bets Rozenbroek, 2. Annie de Wit, 3. Annie Meijer. Extra nummer Tonnetjesteken: 1. Jan van Nuland, 2. Hans Smlers, 3. Henk Elfrink, 4. Klaas de Bree, 5. Cor Smiers. Politie». Gevonden: een kindermanteltje (blazer). Inlichting gen te bekomen bij den rijksveldwachter te Breezand. Duivensport. Bij de wedvlucht van de vereenlging „Altijd Verder" gehouden vanaf Roozendaal (afstand 153 O.) waren 53 duiven in concours. De eerste duif werd om 11 u. 47 m. 44 sec. geconsta teerd, de laatste prijswinnaar om 12 u. 4 m. 11 sec. Prijzen behaalden N. Splgt 1, 2, 3 en 8; P. de Vries 5. 10 en 11; W. Blaauboer 4; J. Meijllnk 6. 7 en 9; Gebr. Van Steljn 12 en 13; H. J. Foppen 14. W I E R N O E N Koninginnedag viering te Den Oever. De viering van Koninginne-verjaardag is dit jaar in tegenstelling met vorige jaren, niet onopgemerkt voorbijgegaan. Behalve dat de vlaggentooi vanaf M.U.Z.- en Directiegebouwen en tevens van de diverse baggermolens, kranen en zuigers Den Oever een feestelijk aanzien gaven is in het Chr. Tehuis voor Zuiderzeewerkers in combinatie met de stichting „Land in Zicht", een zeer geslaagde Oranjefeestavond gehouden, waarvan wij het verslag in ons eerstvol gend nummer zullen geven. Vergadering van den Gemeenteraad op Vrijdag 2 September 1932, des namiddags ten twee uur. Agenda: 1. Notulen. 2. Mededeelingen en ingekomen stukken. 3. Aanbieding der rekeningen van de gemeente dienst 1931 en van de Zeegras-exploitatie dienst 1931—1932. 4. Voordracht tot vaststelling eener verordening, be palende het maximum-aantal door Burgemeester en Wethouders te veileenen vergunningen tot ver koop van sterken drank en verloven A. tot ver koop van zwak-alcoholischen drank voor sommi ge deelen der gemeente. 5. Voordracht tot verkoop van een perceel bouw terrein te Den Oever. 6. Rapport omtrent de rekening der Gezondheids commissie te Schagen over 1931 en haar begroo ting over 1933. 7. Voordracht tot het verleenen van opdracht aan Burgemeester en Wethouders van de vaststelling van pensioensgrondslagen van ambtenaren en oud-ambtenaren der gemeente. 8. Voordracht tot verkoop aan het Rijk (Staats spoorwegen) van ter onteigening aangewezen grondstrooken. 9. Praeadvies nopens een verzoek van het R.K. Kerkbestuur der parochie van den Hippolytus- hoef om beschikbaarstellir van gelden voor uit breiding der bijz. lagere school te Hippolytushoef met een derde lokaal. 10. Preadvies nopens een verzoek van de Woning- bouwvereen. „Beter Wonen" om toekenning van een voorschot voor den bouw van 39 woningen. T ANGEND1JK OUDKARSPEL. De heer J. Pranger Is herbenoemd als lid van het college van het Dag. Bestuur der Banne.

Schager Courant | 1932 | | pagina 2