HET RAPPORT-WELTER. Marktberichten. Plaatselijk Nieuws. Volksspelen K O E O ft A S JULIAN ADORP. Concert van kunstzin". Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin, gaf de muziekvereeniging „Kunstzin" al hier een concert in haar muziektent, staande in het Loopuijtpark alhier. Onder leiding van haar directeur den heer J. van Glabbeek, werd een mooi programma afgewerkt, dat als vanzelfsprekend geopend en ge sloten werd door het spelen van het Volkslied. Niet tegenstaande den prachtigen zomeravond, was niet veel publiek bij het concert tegenwoordig. Diegenen die er echter wel waren, hebben van goed uitgevoerde muziek kunnen genieten. Het aanwezig zijn van wei nig publiek vond wellicht zijn oorzaak hierin, dat zoo hier en daar in het rond een „Koninginnestook" werd gehouden, en de daarbij geinteresseerden komen daar niet vandaan. LANGEND IJ K BROEK OP LANGENDIJK. Vanwege de Landelijke rijvereeniging Oudkarspel werd met medewerking der rijvereeniging „Heilo" Woensdagavond en demonstratie gegeven op het buitenland. Om half 3 ging het in optocht ender de vroolijke tonen der plaatselijke muziekver. door het dorp, waarna naar het buitenland werd gemarcheerd en een aanvang gemaakt werd met de aangekondigde oefeningen, welke bij het talrijke publiek bijzonder in den smaak vielen. Vanwege de vereeniging „Fliralia" werd ook dit jaar wederom een tentoonstelling gehouden van opgekweekte bloemen en planten van schoolkinde ren, in de zaal van den heer J de Boer, welke een echoonen aanblik opleverde, hetwelk nog meer ver hoogd werd door eenige inzendingen dahlia's en cac tussen, zoodat alles één mooi g< heel vormde. Voor de jury was het geen gemakkelijke taak om te be- oordeelen, daar aan het ingezondene door de kinde ren de grootste zorg was besteed. Door velen werd dan ook een le prijs bemachtigd. De tentoonstelling mocht zich in een druk bezoek verheugen. Z IJ P E Loop dqr bevolking. «rrer de maand Augustus 1932. Ingekomen: Klaas Jan Wijn van Zuidscharwou- de naar üudesluis. H 25: Hans Claussen van Bü- zum (Duitscfiland) naar St. Maartensbrug, C 15: Bernard Antonie Kutterink van Warmenhuizen naar St. Maartenvlotbrug, D 87: Maartje Hoorsman van Callantsoog naar Schagerbrug. F 72a; Klaas Wiese van Alkmaar naar Petten, M 77; Andries Sieuwertsen en echtgenoot van Den Helder naar Petten, M 87a; Adriaan Albert Cornelis Janssen van Don Helder naar 't Zand. K 73; Cornelis Herman Willemse van Warmond naar 't Zand. I 108; Johanna C. Lanser (wed. J. van der Knaap) van Alkmaar naar Hazepolder. L 7; Johannes van der Vorst van Win kel naar Keinsmerbrug, G 2; Ad.iaantje Schram van VVieringen naar St Maartensbrug C 52. Vertrokken: Dieuwcrtje van Twuijver naar Cal lantsoog; Siebe Terband naar Doniavverstal, Lang weer; Anne Talsma naar Smallingcrland. Dragten. Zuid 77; Everdina B. van Maanen naar Amsterdam. Ternatestr. 15 huis; Sophia W Gilles naar Baarn. Breitnerstr. 4: Annaatje Gnmcs naar Texel, Den Burg. .Molenslop 2, Catharina Anna Schilder naar Oude Niedorp: Hendrik Rijs naar Alkmaar, Lecgk waterstr. 19; Joannes C A. Wildenburg naar Sit tard. Minderbroederklooster; Christina J. van Ileol naar Schoorl. Heerenweg, C la; Jacohus J. Boots, naar Schagcn. Keins: VV. Pastoor en gezin naar Schagan. Lagedijk J 9; Dirk Rondhout naar Wijm irif<wrnftcol, Woudsend 236; Petrus Ah toni us Heijne naar Schapen, Tolkerdük K 27. Doris Grooteman naar Amsterdam, 2e Oosterparkstr. 174. SCHAGEN, 1 September 1932. 7 Paarden f 225—400, 6 veulens f 6580. 5 stieren, pinken, f 60—110, 31 geldekoeien magere f 100—140, 106 idem vette f 280. 20 kalfkoeien f 130—210, 3 pin ken f 6065, 30 nuchtere kalveren f 820. 277 Idem vette f 1015, 83 lammeren f 38, bokken en gelten f 35. 38 magere varkens f 610. 60 Idem vette per Kg. 24—27 ct., 93 biggen f 4—6, 12 konijnen f 0.75—1.25, 30 kinnen f 0.50—1.50. EIERVEILING SCHAGEN. 1 September. Aangevoerd zijn 122 partijen 79000 stuks kipeteren. 15 partijen 7500 stuks eendeieren. De prijs liep van kip eieren f 3.904.20. eendeleren f 2.50—2.60. De veiling duurt voort. Zie voor volledig bericht het nummer van Zaterdag. AMSTERDAM, 31 Augustus 1332. Ter veemarkt waren aangevoerd: 334 vette kalveren, le kw: 4555 ct., 2e kw. 3544 ct.. 3e kw. 2534 ct., per Kg. levend gewicht; 34 nuchtere kalveren f 48 por 597 varkens, vleeschvarkens 90—110 Kg. 35—36 ct., zware varkens 33—34 ct., vette varkens 3132 ct, per Kg. slachtgewicht. Aangevoerd uit Denemarken 6 wagons geslachte runderen. BROEK OP LANGENDIJK. 31 Aug. Aangevoerd: 30000 Kg. aardappelen: schotsche mui zen f 0.801.S0. bl. eigenheimers f 1.50—2.20, eigenh. f 1.601.90. schoolm. f 2.70. Duc of York f 0.70—0.80, drielingen f 1.702.30. 20000 Kg. roode kool f 0.60—1.50. 16000 Kg. gele kool f 0.60—1.40, 22000 Kg. vr. witte kool f 0.600.70, 6000 stuks bloemkool I f 7.20—12.50, ÓTÏ f 1.403.50, 13000 Kg. uien: gele nep f 55.60, gele driel. f 2.40—2.60, gele uien f 1.80—2.40, 550 Kg. peen f 1.60— 1.70. 5500 Kg. slijaboonen f 2.10—5.40, 3000 Kg. bieten f 0.70—2. NOORDSCHARWOUDE. 31 Aug. Aangevoerd: 14200 Kg. aardappelen: gr. schot f 0.901, schotsche muizen f 1.501.60. bl. eigenheimers f 1.80, 77C0 Kg. spercieboonen f 2.506.90, 7400 Kg. gele nep f 5.405.80, drielingen f 2.40—2.70, uien f 1.902.40, 9800 Kg. roode kool f 0.601.30, 17000 Kg. gew. witte kool f 0.60—0.70, 600 Kg. gele kool f 1.20—1.30. WARMENHUIZEN, 31 Aug. Aangevoerd: 15100 Kg. aardappelen: schotsche muizen f 1.201.70, drielingen f 22.20, grove f 0.901, 4600 Kg. witte kool f 0.60, 2300 Kg. nep f 5.10—5.70, 4600 Kg. uien f 1.90—2.20. drielingen f 2.30—2.60. AUTO OVER DEN KOP GESLAGEN. Een inzittende zwaar gewon'1 Gisterochtend reed de geneesheeren kunstsehildei dr. Henk Wiersma met zijn open wagen met grootc snelheid over den natten weg van Deurne naar Lies sel, op welken weg ric auto kwam te slippen. De auto tolde eenige malen rond op den weg, kantelde om en kwam ondersteboven in een sloot terecht. De bestuur der werd voorover door de voorruit uit den wagen geslingerd en kwam bloedend in de sloot terecht. Hij was bewusteloos. Het slachtoffer heeft een zware hoofdwonde en inwendige fracturen bekomen. OM DEN VERKEERDEN HALS. Een dame te Middelburg miste reeds eenigen tijd een gouden collier. De op straat ontwaarde zij haar kleinood om den hals van een dienstbode, die bij haar in betrekking is geweest. Toen zij het meisje aan den politieagent aanwees en deze haar aanhield, |was het collier verdwenen. Op het politiebureau kwam het echter uit haar blouse te voorschijn. En de S.D.A.P. Het ontwerp-resolutie voor het aanstaande partijcon gres van de S.D.A.P. inzake het rapport-Welter luidt, blijkens het Volk, aldus: Het congres ter SJD.A.P., gehouden te Utrecht op 17 en 18 September; 1. protesteert met verontwaardiging tegen het voornemen der regeering, blijkende uit de opdracht aan de commissie-Wel ter, om over te gaan tot een blijvende verlaging van de staatsuitgaven, welk voor nemen de bedoeling verraadt om de staatszorg voor het geestelijk en stofelijk heil des volks duurzaam in te krimpen; 2. protesteert niet minder ernstig tegen de opvatting van de commissie-Wel ter, volgens welke de financleele moeilijkheden van den staat uitsluitend moeten worden overwonnen met bezuinigingen, waarbij geen enkel volksbelang moet worden ontzien; 3. verwerpt de gedachte, dat zou mogen worden overgegaan tot vermindering van den steun aan de werkloozen; 4. eischt. dat allereerst zal worden overgegaan tot een zoover mogelijke vermindering van de militaire uitgaven, door nationale ontwapenng. 5. acht het vervolgens dringend noodzakelijk, dat de rente der staatsschuld belangrijk wordt verlaagd, het zij door conversie van staatsleeningen. hetzij door in voering van een z.g. coupon-belasting, welke ook an dere obligaties dan die van den staat kan treffen, en dat de gewone rijksbegrooting gedurende eenige jaren wordt ontlast van den druk van de aflossingen van de staatsschuld. 6. eischt, dat ter versterking van de staatsinkom sten zal worden besloten tot de heffing van een pro- gressiev crisisbelasting op de Inkomens, met inacht neming van de vermeerderngen en verminderingen, die deze ondergingen; tot verhooging van de divldend- NOODLANDING ONDER WIJHE. Van een deelnemer aan de Europa-rond vlucht. Uit Wijhe, 31 Augustus: Hedenmorgen te 11 uur heeft de Fransche vlieger Nicolle, een der deelnemers aan de Europa-rondvlucht, die op weg was naar Rot terdam, mot zijn toestel een noodlanding uitgevoerd, wegens gebrek aan olie. Het vliegtuig daalde op een weiland onder deze gemeente en werd niet bescha digd. Na het verrichten van de noodigo formaliteiten en nadat olievoorraad was ingenomen, is het toestel des middags te half vier weer opgestegen. AANRANDING. Men meldt uit Oldenzaal aan de N. R. Ct.: Dezer dagen heeft men bij Oldenzaal een meisje in de struiken langs den weg gevonden, dat gedeel telijk ontkleed was, met de handen op den rug en de eene voet aan de handen was geboden. Het was he» 12-jarige dochtertje van Van O. uit Oldenzaal, dal daar, toen het met kameraadjes braambessen plukte, door een man was aangegrepen en aangerand. De marechaussee van Oldenzaal hebben daarna den 26-jarigen J. 11. D. te Oldenzaal gearresteerd, die een volledige bekentenis heeft afgelegd. Reeds eerder heeft D. voor dergelijke iéiten gevangenisstraf onder gaan. GESTOORDE INBRAAK. Te Zaandam is gisteravond, terwijl de bewoners af wezig waren, ingebroken bij de wed. Hoorn aan de Botcnmakersstraat. Voor echter het plan ten uitvoer kon worden gebracht, kwamen de hcwoners thuis die onmiddellijk bemerkten, dat er onraad was en alarm maakten. De inbreker had echter gelegenheid te ont komen. Een Amsterdammer, die zich op verdachte wijze in do steeg naast het huis ophield, werd door burgers gegrepen en aan de politie overgeleverd. Het bleek te zijn de 39-jarige M. E., een goede bekende van de po litie. Hij was in het bezit van een compleet stel in brekerswerktuigen. DUITSCHE TARIEFSVERHOOGING VOOR LANDBOUWPRODUCTEN. Op 6 September ln werking. V.D. verneemt uit Berlijn: Per 23 Augustus j.1. was een verordening uitgevaardigd in zake tariefsverhoo gingen voor verschillende landbouwproducten. Naar thans in het staatsblad wordt medegedeeld, treedt deze verordening op 6 September a.s. in werking. HONDERD BERGBEKLIMMERS VERONGELUKT. Sinds Januari. De Gencefsche correspondent "van do „Times" meldt, dat sinds Januari in Zwitserland honderd toeristen in de Alpen verongelukt zijn. OVER DEN OCEAAN. Mollison gaat per boot terng. Reuter seint uit Sydney (Nieuw Schotland): Mevrouw Mollison heeft haar echtgenoot over tuigd, dat hij zijn vlucht naar Engeland maar moet opgeven en per boot terugkeeren. Mollison's gestel heeft door al zijn vluchten nogal geleden en boven dien zijn de atmospherische omstandigheden ongun stig. Hij zal zich a.s. Zaterdag inschepen op de „Ein- press of Britain Aan enkele mecaniciens beeft hij opgedragen zijn toestel de „Ilearts Content' te de montecren en het voor het transport naar Engeland gereed te maken. „.STEEDS SNELLER Motto der Britsche spoorwegen. Steeds sneller is het motto van de Britsche spoor wegen. En dus zullen van 12 September af, op wel ken dag de winterdieust ingaat, de treinen in Enge land nog horder rijden dan zij reeds doen. De snel heid van de Great Western „Cheltenham Flyer reeds de snelste trein ter wereld, zal worden ver hoogd van 111,3 K.M. tot 114 7 K M. per uur. Uit is dc eerste keer in de geschiedenis der spoorwegen, dat een trein regelmatig met die snelheid zal loopen. De London Midland and Scottish Railway, die houdster is van twee Europeesche snelheidsrcords, over lange afstanden, zal vijf expresstreinen laten loopen met gemiddelde snelheden van 'JüA K.M. per uur of meer: er is een trein die een snelheid van 103 K.M. zal hebben over een traject van meer dan 240 K.M. en tantième-belastng; tot verhoogrlng van de succssie belasting. 7. wijst af, dat zoolang op het mllltalrisme niet tot het uiterste is bezuinigd en zoolang niet, door toepas sing van de sub 5 en 6 aangegeven middelen, met inacht neming van draagkracht, de crisislasten op kapitaalbe zit en groote inkomens zijn afgewenteld, de rijksfinan ciën zooveel mogelijk zijn versterkt zal worden over gegaan tot verdere verlaging van de salarissen en loonen van het overheidspersoneel, tot verminking van de wet geving op het volksonderwijs, tot verzwakking van de grondslagen der sociale verzekeringen en tot inkrimping van de sociale wetgeving en van de zorg voor de volks gezondheid; 8. komt met kracht op tegen de staking van de Zuider zeewerken en beperking van andere groote werken en verlangt vermeerdering van duurzame werkgelegenheid; 9. veroordeelt de in het rapport der Commissie-Weiter aanbevolen gedachten, om de autonomie der gemeenten aan nieuwe banden te leggen; 10. acht het noodig, opdat de staat in de toekomst zijn groote gemeenschapstaak zal kunnen vervullen, dat zoo spoedig mogelijk zal worden besloten om een aantal be drijfstakken in overheidshanden te nemen, waarbij In zonderheid wordt gedacht aan een tabaksmonopolie, een staatsverzekeringsbedrijf en een staatshypotheekbank; 11. eischt, dat een begin zal worden gemaakt met so cialisatie van die bedrijfstakken, welke daarvoor in de oeconomlsche structuur van het land geschikt zijn; 12. stelt vast, dat S.D.A.P. en N.V.V. reeds onverwijld een krachtige actie tegen het plan-Welter hebben Inge zet en roept de arbeidsklasse van Nederland op, om met al haan kracht de verwezenlijking van de hierboven genoemde doeleinden te bevorderen, opdat de crisis niet in nog grootere mate dan nu reeds het geval is, ellende brengt over het proletariaat en de macht wordt ver sterkt. die uit deze chaotische maatschappij een geor dende samenleving zal opbouwen. Met deze ontwerp-resolutie van het partijbestuur heeft in een vergadering van het dagelijksch bestuur van den algemeenen raad het dagelijksch bestuur van het N.V.V. zich vereenigd, Indien het partijcongres en de hoofdbe- sturenvergadering van bet N. V.V. de resolutie aanne men. zal zij dienen als grondslag voor de voortzetting van de actie van partij en vakverbond. Het conflict in het v zeevaartbedrijf. De werkgevers tot onderhandelen bereid. Voorstellen van den rijksbemiddelaar echter door de contactcommissie afge wezen. Omtrent het conflict in het Scheepvaartbedrijf wordt gemeld, dat de Bond van werkgevers in de koopvaardij gisteren het volgende tèlegram heeft ge zonden aan den Rijksbemiddelaar rar. S. de Vries Czn.: Bond van Werkgevers in de Koopvaardij is bereid status quo gedurende September te handhaven en met de contactcommissie te onderhandelen over col lectief contract. Door de contactcommissie van organisaties van werknemers ter koopvaardij is gisteravond verga derd, ten einde het voorstel van den rijksbemidde laar mr. S. de Vries, te bespreken. In een uitgebreid schrijven aan den laatste is nu het antwoord ingekomen, waarin wordt meege deeld. dat bovengenoemde contactcommissie niet in het voorstel kan treden. Schepen kannen niet vertrekken. Gistermorgen is te Amsterdam opnieuw de gelegen heid opengesteld tot monstering voor do vrachtsche pen Ne reus en Pluto van de Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij, welke schepen gisteren moesten ver trekken. Naar wordt meegedeeld is ook ditmaal voor deze monstering vrijwel niemand opgekomen, zoomin als voor het stoomschip Ariadne van dezelfde maat schappij. 104 JAAR. Te Kettering in Engeland is Sarah Anna Botteril overleden. Zij was de oudsfe vrouw van Engeland, n.1. 104 jaar. De datum van geboorte is niet bekend, wel •weet men dat zij op 7 September 1928 werd gedoopt. Het oude vrouwtje was al tien jaar bedlegerig en was twintig jaar blind geweest. Toch was zij tot het eind toe opgewekt gebleven. Zij had een groote belangstel ling voor de radio. AUTO-BANDIETEN TE LONDEN. Nachtelijke jacht. In verband met het toenemend optreden van auto bandieten, heeft de Londensche politie gisternacht een groote jacht op touw gezet. Om een uur 's nachts werden speciale politieafdelingen naar strategische punten in de Westelijke districten van Londen gezon den. Drie uren lang werden de wegen naar Londen streng bewaakt. Elk voertuig, dat passeerde, werd aangehouden en doorzocht. De chauffeurs moesten hun rijbewijzen toonen en hun nauwkeurige bestem ming opgeven. Of deze controle eenig resultaat heeft opgeleverd, is nog niet bekend. EEN EIGENAARDIG GRENSINCIDENT. Wat men voor een bom hield. Onlangs Is in Straatsburg een dame gestorven, die daar reeds jaren lang gewoond had. Overeenkomstig haar laatsten wil werd zij in een crematorium verascht Haar testament hield echter bovendien de bepaling In, dat haar asch In een urn in den Rijn moest worden ge worpen en wel aan den rechterover, dus aan de Duit- sche züde. De begrafenisonderneming, die met de uitvoering van deze bepaling werd belast, kweet zich nauwlettend van haar taak. Een beambte van de onderneming begaf zich naar Kehl, zorgde daar voor de gebruikelijke formali teiten en wierp de urn met Inhoud vanaf de brug, die ter plaatse over den Rijn leidt, in de rivier. Toen gebeurde echter iets, wat men niet voorzien had. De luchtdicht gesloten urn, die slechts een klein hoopje asch inhield, zonk niet, maar dreef den Rijn af. onttrok zich bij een bocht aan den blik van den be ambte en landde ten slotte ver, ver van de brug in de hydraulische installatie van een Duitsohe electriciteitsfa- briek. De arbeiders staarden met begrijpelijke verwondering naar het ongewone voorwerp, dat de rivier hun zoo te gemoet zond. Na ampele beschouwingen kwamen zij tot de conclusie, dat hier sprake was van een bom. De autoriteiten werden gewaarschuwd, gendarmes kwamen onmiddellijk ter plaatse, het gevaarlijke terrein werd afgezet en onder het in acht nemen van alle veiligheids maatregelen begonnen de technici aan het onderzoek van de helsche machine. Toen echter bleek tot aller verliohtlng, dat het voor werp in het geheel geen bom was. maar een onschul dige aschurn! Wel maakte men zich nu nog wat hoofd breken over de herkomst, maar op juridisch advies be sloot men daarna, ln overeenstemming met de voor schriften. zoowel asch als urn wederom aan het natte element toe te vertrouwen, maar nu zoo dat beiden daarin zouden onderzinken. En we hopen nu maar dat het geheel nu definitief aan den rechter Rijnoever blijft, want ons hart staat stil by de gedachte, dat het mogelijk zou kunnen zijn, dat de urn op een kwaden dag aan den linker, den Franschen Rijnoever landde. Dan zou wel een zeer zon derling grensincident in het leven geroepen zijn, welks gevolgen niet zijn te overzien! EEN SCHOOLREISJE. Op Koninginnedag werd door de pl.m. 80 kinderen der Christelijke school, alhier een schoolreisje gemaakt. Om 9 uur vertrokken van de school drie autobussen, gevuld met kinderen en geleiders. In enkele luxe wagens had den bestuursleden plaatsgenomen. Allen waren met oranje getooid. 't Eerst werd naar Alkmaar gereden, waar de herten kamp met een bezoek werd vereerd. Vooral de apen hadden veel belangstelling van de jeugd. Na de mooie Alkmaarsche Hout langzaam te hebben door gereden, en een ieder zich daar verlustigde aan de mooie natuur, ging het naar den vermaarden speeltuin te Bergen. Hier werden de kinderen op royale wijze onthaald. Helaas mislukten de in 't werkgestelde pogingen bij de directie der N.V. Bouwexploitatie om met de bussen den weg naar Bergen aan Zee te mogen berijden. Men toog toen naar Camperduin, waar de kinderen onder meer dan voldoend toezicht hebben gebaad en gezwommen. Terug ging de reis toen weer naar den speeltuin te Schoorl, waar de kinderen opnieuw werden getracteerd en waar allen zioh kostelijk hebben vermaakt. Om 7 uur steeg 't groote gezelschap weer in en werd de terugreis aanvaard, zoodat de nogal verstrooid wo nende kinderen allen tijdig thuis waren. Het is een waarlijk mooien en genotvollen dag ge weest, „EXCELSIOR'S" AFSTANDMARSCHEN. A.s. Zaterdag 3 September zal de Chr. Gymnast!®*»- vereeniging „Excelsior" haar 3e marsch in dezen zo mer houden. Ieder sportliefhebber mag hieraan deel nemen. Heoren loopen in marschtempo van ongeveer 6 K.M. per uur (30 K.M.). Vertrekken 4 uur van de Markt, via Hoep, Haringhuizen, richting Valkkoog, Tjallewal, Schagen (rust); Station, Noord. Schagcr- trap, Keins, 'tZand, Bosch weg, Stolpen, Stolpervlot- brug, Schagerbrug naar Schagen (Station). Jongens en meisjes tot en met 16 jaar mogen 15 K.M. meeloopen. Dames (20 K.M.). Deze vertrekken van Schagcn (Station) ten 6.15 u. en maken het 2e gedeelte van dezen marsch mede. Deelname opengesteld voor ieder zonder inleggeld. Zij, die één dezer marschen meemaken, ontvangen een diploma. De marschen staan onder leiding van den heer C. Wismeijer en worden volgens de bepa lingen van het Ned. Chr. Gymnastiek-Verbond gehou den. Wij wenschen deze vereeniging veel succes en zijn benieuwd of er vele nieuwelingen deze marschen aandurven. MUZIEKTUIN. Naar wij vernemen, wordt het sluitingsconcert, t« geven door Schagen's Harmoniekapel, wegens uitste- digheid van eenige leden, een week uitgesteld. Het zal nu als matinée worden gegeven op Zon dag 11 dezer. POLITIE. Vermist: een fiets. Verloren: een rijwielplaatje. Gevonden: Een portemonnaitje met eenig geld. Ad verten tiën. Nieuwe Niedorp. 4, 5 en 6 SEPTEMBER. Eerste klas BALMUZIEK van Gebr. v. Meurs. MAANDAG: o. h. Voetbalveld. DINSDAG: Landelijke Ruitersport op het land van Jb. Wetsteen. DINSDAGAVOND: Schitterend Vuurwerk, Beleefd aanbevelend, H. J. KOSSEN. Schager Roosjes. Te koop' gevraagd: 80 gezonde 4 mnd, WITTE LEG HORN HENNEN en 20 idem, flinke LOOPEENDEN. Prijsopgaaf en ras te zenden naar G. en C SCHUIJT Kz., Sint Maartensbrug. Te koop: een Hulp-Motorfiets en een paar Tortelduiven. Br. onder lett. N Z, bur. v. d. blad Een partij nieuwe Zaadzakken te koop tegen uiterst lagen prijs. C. KOSSEN, Zakkenreparatie, te Keinsmerbrug. PINKEN IN DE KOST gevraagd, fl.50 per weck. P. D. TIMMERMAN. Schagen. Lett. N.N.. Peereboom's Adv. Bur. VOORZIEN VAN KRAAM VERZORGSTER, met dank voor de aanbiedingen. Twee nette KOSTGANGERS gevraagd, z n., vrije kamer disponi bel. Fr. br. letter K, Poststation, Oudesluis. DRIE NETTE JONGEDAMES gevraagd om gezellig kermis te vieren, door de JANTJES te Cal- lantsoog. Te koop: Een goed loopende CYLINDER MOTORRIJWIEL, prijs billijk. Te bevr. bij JAC. KLOS, Lutjekolhorn. Te koop: 8900 K.G. SCHOTSCHE MUIZEN, goedgekeurd met klasse A, maat 38.55. Aan hetzelfde adres te koop gevraagd: 3 waggons Roode Be- waarkool. J. KIEKENS. St. Maarten PETROLEUM VA ct. per liter. Per vat franco thuis. Aanbevelend, C. BRUGMAN, Schagerbrug.

Schager Courant | 1932 | | pagina 3