Troef Radioprogramma De N.H.V.B. Uit onze omgeving. pelen hij ten eigen bate verhandelde. Ook de zakken werden geannexeerd. Gevorderd werfd 1 maand gev. voorwaardelijk met 3 proefjaren. Uitspraak conform. Veroordeelde moet o.a. aan den heer Peerdeman f 10 schadevergoeding ter hand stellen. ONEERLIJKE WINKELBEDIENDE. De winkelbediende Renier D., voorheen in dienst bij de firma Albert Heijn te Enkhuizen, stond tereoht terzake verduistering van f 4.37, gepleegd op 29 April j.1. Hij had alstoen dit van een klant ontvangen bedrag onrechtmatig achtergehouden. De verdachte erkende in totaal een bedrag van f 60 te hebben verdonkere maand. Hij wenschte een motor te koopcn! Het verduisterde bedrag kon worden gerestitueerd van een bedrag van f 100, dat bij hem in beslag was genomen. De heer Officier verzocht aanhouding en het uitbren gen van een reclasseeringsrapport. Uitgesteld tot 7 November. EEN ONBEHOUWEN KLANTJE. De 38-jarige stokdoove los-arbeider Dirk Schr., thans gedetineerd in het huis van bewaring als verdacht van afdreiging, stond terecht ter zake vrnieling van een glazen plaat in het buffet van den heer P. Kramer, caféhouder te Alkmaar, gepleegd op 19 Mei j.1. In dit café was in betrekking zekere mej. L. Kootjes, die in zekere betrekking stond met dezen verdachte en tus- schen dit paar was ongenoegen ontstaan en de heer Dirk S. koelde alstoen zijn woede door met een clder- fleschje bedoelde plaat stuk te siaan, en slag, die feite lijk bedoeld was op mej. Kootjes. De heer Kramer no teerde f 21 schade. Aangezien op deze plaat verschil lende breekbare voorwerpen stonden, die mede vernield werden. Tegen dezen verdachte, een niet onverdeeld gun stig bekend staand heerschap, werd gevorderd f 20 boete of 10 dagen. Vonnis conform eisch. Uit het jaarverslag. Uit het jaarverslag 19311932 van den Noord Hol- landschen Voetbalbond ontleenen we 't volgende: Het aantal leden bedroeg in 't afgeloopen jaar 6318, seizoen 1929—1930 4037. seizoen 1930—1931 5167. Alzoo dit jaar een vermeerdering bij 't vorige jaar van 1151 leden. Dit jaar waren er 65 aangesloten vereenigingen, wat een vermeerdering is van 11. Aan de competitie namen 251 elftallen deel of 38 meer dan in 't vorige seizoen. Aan het adspiranten-tournooi werd deelgenomen door niet minder dan 76 elftallen en dank zij de medewerking van de vereeniging Alcmaria VIctrix, terreincommissa rissen, commissieleden, scheidsrechters en vereenigin gen, is de reek3 van 76 wedstrijden op dien eenen dag afgewerkt en schitterend verloopen. Aan de schoolwedstrijden werd door niet minder dan 197 elftallen deelgenomen, alzoo 28 elftallen meer dan het vorig seizoen. Gezien het junioren- en adspiranten- tournooi. waaraan vooraf de schoolwedstrijden, blijkt hieruit voldoende dat het jeugdvoetbal in den bond zeer sterk naar voren komt In tegenstelling met het vorig jaar kon het wedstrijd programma vlot worden afgewerkt, zulks in verband met de bizonder gunstige weersgesteldheid. Dat enkele afdeelingen niet alle wedstrijden hebben gespeeld houdt verband met het feit, dat sommige vereenigingen over te kort materiaal, zooals terreinen en kleedgelegendheden beschikken. Het ligt geenszins in de bedoeling, vooral In dezen crisistijd, de vereenigingen te verplichten tot uit breiding van 't betreffende 'materiaal, dringend noodig is zulks echter wel. Kon men het vorig jaar spreken van het succes van onze- school-wedstrijden, dit jaar is er nog meer reden tot juichen. Het aantal deelnemende elftallen was ge stegen tot" 196, vorig jaar 169, terwijl in nog meerdere districten het schoolvoetbal werd gespeeld. Voor den Rauchbeker schreven 22 elftallen in, voor het Gouden Kruis 51 elftallen. Uit de winst- en verliesreke ning blijkt, dat de uitgaven bedroegen f 4588.64, de in komsten f 5126.37, saldo winst f 537.73. DONDERDAG 8 SEPTEMBER. HILVERSUM (1875 M.) A.V.R.O.: 8.00 Gramofoonmuziek: populair programma, 9.00 Idem: klassiek programma: 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Ochtendconcert door het ensemble Rentmeester. In de pauze: Kookpraatje door Mevr. LotgeringHillebrand; 12.30 Gramofoonmuziek; 1.30 Hollandsch halfuur; 2.00 Verzorgen van den zen der; 2.15 Gramofoonmuziek; 2.30 Drs. P'. Dykema: „Kinderlijke gedachten"; 3.00 Gramofoonmuziek: dans muziek; 4.00 Ziekenuur door Mevr. Ant. van Dijk; 5.00 Radio-kinderkoorzang o.l.v. Jacob Hamel; 5.30 Kovacs Lajos en zijn orkest; 6.30 Sportpraatje door H. Hol lander; 7.00 Kovacs Lajos en zijn orkest; 7.45 Gramo foonmuziek; 8.00 Operette-programma, m.m.v. het Om roeporkest o.l.v. Nico Treep. Solisten: Grete Wijnschenk- Hogenbirk, sopraan, Betty v. d. BoschSohmidt, so praan en Henk Viskil, tenor en Corn. van Munster; 10.00 Weerbericht enz. Persbureau Vaz Dias; 11.00 Aan sluiting van het Jaarbeurscabaret te Utrecht; 12.00 Tijdsein en Sluiting. HUIZEN (298 M.) K.R.O.: 8.00 Morgenconcert. N.C.R.V: 10.00 Gramofoon muziek; 10.15 Korte Ziekendienst; 10.45 Gramofoonmu ziek. K.R.O.: 11.00 Gramofoonmuziek; 11.30 Godsdien stig halfuurtje door pastoor L. H. Perquin; 12.00 Tijd sein en Politieberichten; 12.15 K.R.O.-Orkest o.l.v. Johan Gerritsen. N.C.R.V.: 2.00 Uitzending van de opening der Jubileumtentoonstelling in het gebouw „Kunstmin" te Dordrecht; 3.30 Verzorging zender; 4.00 Ziekenuurtje; 5.00 Cursus Handenarbeid voor onze jeugd; 5.45 Liederenrecital; 6.45 Cursus knippen en stofversieren; 7.00 Gramofoonmuziek; 7.15 Causerie; 7.30 Politieberichten; 7.45 Ned. Chr. Persbureau 8.00 Concert: 9.00 K. Brants: „Ons kleintje gaat naar school"; 9.30 Vervolg concert; 10.05 Vaz Dias; 11.00 Gramofoonplaten. BRUSSEL (509 M.) 12.20 Gramofoonmuziek; 1.30 Idem; 8.20 Concert door het Omroepsymphonie-orkest; 9.20 Vervolg concert; 1C.30 Gramofoonmuziek. KALUNDBORG (1153 M.) 12.20 Uitzending uit hotel d'Angleterre; 4.20 Uitzending uit Restaurant „Wivex"; 8.30 Concert. BERLIJN (419 M.) 5.05 Viool recital door Eugen Moris; 7.30 Populair con cert door het Omroeporkest o.l.v. Bruno Seidler- Winkler; 10.45 Dansmuziek. HAMBURG (872 M.) 1.35 Gramofoonmuziek: 2.30 Idem; 4.50 Concert; 8.20 De Duitsche Opera; 9.20 Schiller-programma; 11.00 Concert. KONTGWUSTERHAUSEN (1635 M.) 12.20 Gramofoonmuziek; 2.20 Idem; 4.50 Concert uit Berlijn; 11.00 Concert uit Hamburg. LANGENBERG (472 M.) 12.20 Populair concert; 1.20 Concert; 5.20 Vespercon cert; 9.00 Symphonieconcert; 10.40 Concert. DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Orgelconcert door Edward O'Henry in Tussaud's Cinema; 4.50 Concert; 8.20 Concert; 10.35 Dansmuziek. PARIJS-EIFFEL (1446 M.) 8.50 Gramofoonmuziek, MET EEN BENZINEBLIK GEKEGELD. Een 22-jarige arbeider Jacob D., te Andijk, had zich te verantwoorden ter zake het hem ten laste gelegde feit, dat hij op 19 Mei den 73-jarlgen tuinder Simon Meester met een benzinebllk naar zijn eerwaardig hoofd had geworpen. Deze getuige sprak den Politie rechter aan met „eerwaarde" .waarop Mr. Ledeboer opmerkte: Ik ben geen eerwaarde, hoogstens 'n edel achtbare! Door verdachte werd het werpen met een benzine- blik niet ontkend, doch hij beweerde met dit blik een slag met een z.g. schraper te hebben afgeweerd. De oude heer Meester daarentegen verklaarde door het benzinebllk bloedend aan het hoofd te zijn ver wond. Op verozek van den verdachte werden twee zusters. Geertje en Rika. als getuigen a decharge ge hoord. Deze jongedames beweerden, dat haar broer wel met een benzinebllk had gezwaaid. De Officier hield zich echter aan de dagvaarding en den ouden heer Meester en requireerde f 15 boete of 15 dagen. Uitspraak: f 15 boete of 15 dagen, conform eisch. MISHANDELING VAN 'N RIJKSVELDWACHTER. De visscher Jan Gl. te Egmond aan Zee, die zich op 19 Mei aldaar bemoeide met de arrestatie van zeke ren Schong, die zich in kennelijken staat bevond en den rijksveldwachter S. Rood een slag tegen het ach terhoofd toebracht, had zich deswege heden te verant woorden. Verdachte, die niet verschenen was, werd ver oordeeld tot f 25 boete subs. 25 dagen hechtenis, waar na sluiting. Naschrift. Deze politiezitting duurde tot pl.m. half zeven! Aanwezig waren nog getuigen en verdach ten uit Andijk, Enkhuizen en Bovenkarspel. Men kan zich voorstellen, hoe laat deze menschen weer thuis zijn. indien dergelijke zaken in Haarlem behandeld moeten worden. PARIJS-RADIO (1725 M.) 12.50 Gramofoonmuziek; 7.20 Idem; 9.50 Idem. MILAAN (381 M.) 7.50 Gramofoonmuziek; 8.50 Operauitzending. ROME (441 M 8.20 Gramofoonmuziek; 9.05 Programma gewijd aan Massenet. WEENEN (517 M.) 8.10 Concert door het Weensche Symphonie-orkest; 10.25 Gramofoonmuziek. WARSCHAU (1411 M.) 5.20 Solistenconcert; 6.40 Dansmuziek; 8.20 Populair concert; 10.20 Dansmuziek; 11.10 Idem. BEROMUNSTER (460 M.) 8.20 Omroeporkest; 8.40 Pianorecital; 10.05 Omroep orkest; NIEUWE NIEDORP EEN ONGELUK Maandagmiddag te ongeveer 6 uur heerschte er tijdens de kennis bij de Prins Maurits nogal heel wat drukte en bevonden zich ter plaatse tamelijk veel kinderen op de straat. Tegen dien tijd kwam als naar gewoonte de melkrijder v. d. W. met zijn melkwagen den Oosterweg uit, om op de sluis te blijven staan, om daar bussen te lossen voor den heer Schermer. Plotseling begon het orgel der zweefmolen muziek te geven, waarvan de paarden denkelijk even opschrikten en zij zonder hun voerman, die zich momenteel nog achter den wagen bevond, met tamelijk veel vaart de sluis af, de draai het dorp in namen. V. d. Wal trachtte nog voor op de bok te komen en de leitsels te grijpen en de paarden tot staan te brengen, wat hem oorspron kelijk ook wel gelukte, maar hij toch niet kon voorko men, dat zijn wagen met de ijsauto van den heer Kr., welke onmiddellijk in de draai vanaf de sluis stónd, in botsing kwam. Helaas, waren er veel kinderen In de on middellijke nabijheid van den ijswagen en kwamen er een drietal meisjes in aanraking met den melkwagen en ijs- auto. Op het gegil en geschreeuw kwam spoedig veel publiek op het ongeval dat zich in beginsel vrij ernstig liet aanzien, toeloopen. Het dochtertje van den heer W. bleek er wel het ergste aan toe te zijn; zij was onder de ijsauto terecht gekomen en werd met een pijnlijke blessuur aan haar been opgenomen. Zij bleek niet In staat te zijn te loo- pen; oogensohijnlijk bleek er echter niets gebroken. Het pleegdochtertje van den heer S. had een pijnlijke blessuur aan haar arm opgeloopen, terwijl het dochtertje van den heer Pr. er met een schram aan haar arm af kwam en verder met den schrik vrij kwam. De twee andere meisjes werden door de heeren Coops en Stammes per auto naar huis gebracht, waar dokter Maats geraadpleegd werd, welke bij 't dochtertje van W. een kneuzing van haar been constateerde, wat met een 14 dagen rust wel weer genezen zou zijn. Bij het pleeg dochtertje van S. was het ook nog redelijk goed afgeko men en zullen zich verder geen nadeelige gevolgen voordoen. Waar was nu eigenlijk het ongeval aan te wijten? Aan het adres van v. d. W. werden wel minder vriendelijke woorden gericht, maar of het nu geheel aan zijn schuld was te wijten? Wij zouden zulks niet durven beweren. Al kan door hem misschien wat meer voorzichtigheid worden betracht, meenen wij toch te kunnen opmerken dat de ijsauto van den heer Kr., hoewel voor de verkoop van zijn artikel, gunstig, voor het veilig verkeer al op een zeer ongunstige plek was gestationneerd. Schuin in den draai van de sluis staande, was dit toch zeker al een zeer belemmerende plaats, voor het verkeer vanuit den Oosterweg het dorp in. Temeer daar de kinderen gewild zijnde op een portie ijs zeer dikwijls om en nabij den ijswagen plachten te verkeeren. Wij meenen dat, had de ijswagen aan den anderen kant der kramerij gestaan, (veilig voor alle verkeer) de betreffende kin deren aan dit ongeval vrij zeker waren ontkomen. Laten wij het gelukkig achten dat dit ongeval dat zich in den beginne ernstig liet aanzien, en inderdaad zeer ernstige gevolgen met zich had kunnen brengen, nog zoo is afgekomen. DE KERMIS. De Maandagavond van de Niedorper sohutkermis wordt meestal gevuld met een tooneelstuk. Zoo ook dit jaar. In de Prins Maurits trad voor een bijna geheel ge vulde zaal op het tooneelgezelschap „de Maskerspelers" uit Bergen. De heer Gelder had gemeend om op dezen avond een prima tooneelgezelschap te engageeren met het alom bekende stuk „Overschotje". Deze komedie in drie bedrijven, geschreven door den Italiaan Diaro Nicodenie. is reeds diverse malen in ons land ten tooneele gebracht door het gezelschap. Cor van der Lugt met Annie van Ees in de hoofdrol. Thans was de vertolking van Overschotje in handen van Mevr. Greet BeeldmanRensink, die op eminente wijze het publiek deed genieten van ware tooneelkunst. Behalve mevrouw Beeldman noemen we als goede krachten van dit amateursgezelschap de dames Olden- burg—van Reenen en Meijer—van Geernen, alsmede de heeTen Chris en Gerard Meijer. Van begin tot einde hebben de aanwezigen genoten van het sublieme spel der actrices en acteurs. Een woord van hulde voor het spel is zeer zeker op zijn plaats. We zien de Maskerspelers gaarne weer spoedig terug. Na afloop werd door velen nog een dansje gemaakt, waarmede de 2e kermisdag weder tot het verleden be hoort» Kort verhaal door J. VERHOEVEN. Joan vouwde langzaam het briefje op en ver scheurde het toen, met zoo rustige bewegingen, als ware het een of ander onbelangrijk episteltje. In waarheid was het een van de giftige addertjes ge weest, die vrouwen elkander nu en dan plegen te sturen. Joan overlegde bij zichzelf: Dus Donderdagsavonds, als hij zegt, dat hij naar z'n bridgeclub is en met Betsy. Wie had zooiets achter Betsy gezoch'? Ze voelde zich onaangenaam ïetroffen. Natuurlijk kon men niet verwachten, dat een man, van zijn hu welijksdag af, nog slechts interesse zou voelen voor z'n eigen vrouw. Joan was veel te verstandig en ervaren, om zooiets te verwachten. Maar evengoed hinderde haar het bedrog, het eerste, dat ze ontdekte in haar driejarig huwelijk; misschien wel het meest, omdat het Betsy was, met wie ze bedrogen werd. Sinds jaren was Betsy haar beste vriendin. Joan had haar altijd een goeden achtergrond gevonden voor haar eigen, brillante persoontje. Als achtergrond hield zij zelfs in zekeren zin van haar. Maar dat Betsy uit haar rol was eevallen en succesvol mede dingster was geworden, nam ze haar zeer kwalijk. Betsy was niet mooi, niet bijzonder aantrekkelijk of geraffineerd, ze had eenvoudig geen recht den man te veroveren van een vrouw als Joan. Een t dlang dacht Joan ingespannen, na. Toen poederde ze zich met zorg en belde Betsy op. „Bets, ik ben het, Joan. Kun je vanmiddag ko men tea'Jn, ik heb je iets heel gewichtigs te vertel len! Neen, het is dringend Mooi, dan verwacht ik je". Ze dronken thee in Jor.n's boudoir en Joan, attent als altijd, had gezorgd voor de bonbons die Betsv pre fereerde, het merk sigaretten dat zij graag had. Toen, na wat luchtig gebabbel, dat Betsv's wel wat on rustige nieuwsgierigheid tot het uiterste prikkelde, zei Joan laconiek: „Frits bedriegt mc". Betsy verbleekte. Ze nam werktuigelijk een bon bon, durfde niet opzien. Met moeite glimlachte ze en zei zoo onbevangen mogelijk: „Och kom „Neen, beslist. Ik heb vanmorgen een brief ontvan gen van nu het doet er niet toe van wie. Een goede kennis, die me waarschuwt". Betsy had tija gehad, r kalmte te herwinnen. Ze haalde haar schouders op en zei: „Stoor jij je aan de praatjes van een of andere jaloe.sche vrouw, die je ergerei. wil?" Joan stak een sigaret op en tuurde nadenkend in den ijlen rook. „Ik ben ervan overtuigd, dat hij me bedriegt", zei ze dan rustig. Er was ven een stilte. Betsy keek tersluiks naar haar vriendin, maar er was niets te lezen in Joan's onbewogen gezicht Pe! ze .1 gluurden van onder de lange, omgekrulde wimpers, de donkere oogen in den sigarettenrook. Einaelijk vond betsy den moed om te vragen: „Weet jo met wie?" Joan schudde langzaam het hoofd. „Weten neen maar ik vermoed". Zij keek Betsy zóó plotseling en zóó vlak-in-de- Georganiaeerd door de Middenstandsvereenlglng -wer den ter gelegenheid van de sohutkermis op het voetbal- terrein Maandag volksspelen gehouden. Begunstigd door mooi weer werden de wedstrijden, hoofdzakelijk voor kinderen, onder aardig wat belang stelling gehouden en hadden een prettig verloop en werd aan de kinderen hiermede een recht aardige middag bezorgd. De volgende wedstrijden werden gehouden: Jongens van 6 en 7 jaar. houtjesrapen. 9 deelnemers. 1. H. Aker, 2. W. Boertjes, 3. Joop Dekker, 4. Hljko Drent Jongens van 8 en 9 jaar, hardloopen, 13 deelnemers: 1. K. Kaaij, 2. Ch. Chappon, 3. Jn. Kossen. Jongens van 10 en 11 jaar. hardloopen met hinderns- sen, 21 deelnemers: 1. G. Eijssen, 2. Jo Bosman, 3. W. Boer. Jongens van 12 en 13 jaar. mastklimmen. 7 deelnemers. L R. Toornstra, 2. U. Booij, 3. G. de Graaf. Meisjes van 6 en 7 jaar. vlaggenloop, 14 deeln.: L Hinkie Broekhuizen. 2. Clarie Coops. 3. Truusje Boer. Meisjes van 8 en 9 jaar, hardloopen met bal op een bonije, 10 deeln.: 1. G. A. Wit, 2. Janny Strijder, 3. Tr. Stammes. Meisjes van 10 en 11 jaar, kleeren ophangen. 17 deeln. 1. Nel Stammes, 2. Tini van der Haagen, 3. Tona Cap- pon. Meisjes van 12 en 13 jaar, hardloopen met hindernis sen, 11 deeln.: 1. Mientje Bakker, 2. Dlkkie Wagemaker, 3. Aat van Herwerden. De prijzen bestonden allen uit kunstvoorwerpen ter waarde van f 2.50, f 1.50. en 1. Tot besluit werd een wedstrijd gehouden in blaastrap- pen voor dames. Niet minder dan 30 dames namen hier aan deel. Na een verwoeden strijd om elkanders blaas te doen knallen, onder groot vermaak van het publiek, werden ten slotte de prijzen gewonnen door de dames: Joh. Roosloot le pr. f 5, T. PrinsStapel 2e pr. f 3, Guurtje v. d. Oord, 3e pr. f 2. We misten helaas dezen middag de muziek van Excelsior. WIERINGERWAARD Maandagavond vergaderde de afd. Wieringerwaard van de Holl. Mij. van Landbouw onder leiding van den heer Daan Kaan, in de plaats van den heer P. J. Visscher. die nog geen lust gevoelde de vergadering te leiden. Aanwezig slechts 12 leden. De heer Kaan deelt mede, dat de heer Visscher ook bedankt heeft als bestuurslid, waarbij waardee ring wordt geuit aan het adres van den heer Vis scher voor hetgeen hij in 't belang van de Mij. van Landbouw heeft gedaan, Voorzittei vindt 't jammer doch de heer Visscher bleef bij zijn besluit. Ook de secretaris, de heer D. Sleutel, was door on gesteldheid verhinderd aanwezig te zijn. Voorzitter spreekt de wensch uit, dat de heer Sleu tel spoedig geheel hersteld weer zijn functie zal kun nen waarnemen. De heer Dirk Kaan werd bereid ge vonden hedenavond het secretariaat waar te nemen. Dan spreekt de heer Kaan zijn spijt uit over de ge ringe opkomst, het is steeds hameren op het zelfde aambeeld. Meer dan ooit is tegenwoordig samenwer king noodzakelijk. Het Hoofdbestuur doet zelf zeer veel werk. al is het dan niet altijd met het ge- wenschte succes. Ingekomen stukken. Een circulaire van het H.B.S., waarbij medewer king wordt gevraagd inzake inventarisatie schapen. Voorzitter deelde mede, dat door het bestuur reeds een opgave is gedaan van het aantal schapen in deze gemeente. Een circulaire van het H.B., dat een rijkscommissie is ingesteld, verband houdende met het houden van een cursus voor le hulp bij bedrijfsongevallen. Voorzitter licht toe, dat het nog niet zeker is of er subsidie en materiaal wordt gegeven. Het zal van de belangstelling afhangen of een dergelijke cursus kan doorgaan. Het lesgeld bedraagt f2, waarvoor 15 lessen worden gegeven. oogen aan, dat deze weer verbleekte. Dan voegde ze er bij: „Een stérk verm "den Betsy, onder haar blik, strekte mechanisch haar hand uit, ze wist zelf niet waarom en waarnaar. „Een sigaret?" vroeg Joan vriendelijk. „Ja dank je Joan reikte haar vuur. Dan zei ze: „Hij is den laatsten tijd zoo bijzonder spraakzaam geweest op het punt van Mady En waar het hart vol van is Onlanes hadden we nog een discussie. Hij kon zie!, maar niet begrijpen, dat ik jou prefereerde boven Mady. Stel je voor, hij zei: Nu ja, Bets is een goede meid, zeker, nu.ar Mady, dat is toch heel wat anders! Daar zit i in, die heeft charme Enfin, hij was gewoon verrukt Ik zei natuurlijk, dat \tqu- wen als Mady alleen maar charmes hebben voor eon mèn en dat ik die „pit" ook praag cadeau gaf Enfin, ik geloof eker, dat zi» het is men voelt zooiets. Zep Bets, tusschen haakjes, je ziet ei slecht uit scheelt je wat?" „Neen, niets", zei Betsy en drukte haar sigaret uit, die maar half was opgerookt. Joan lachte. ,Je hoeft het niet tragisch op te nemen, dat doe ik ook niet! Ik kèn Frits. Een beste jongen, maar op gebied van vrouwenHij heeft me eens gezegd: nu ja, ik houd toch alleen van jou. al die anderen och, hoe gaat dat als je een man bent. Je kunt ze krij gen en dan zeg je niet gauw neen...... Zoo is het met hem, weet ie. EpisodesgrillenNaderhand lacht hij ze uit en keert toch bij mij terugMaar ik zou voor de aardigheid wel willen weten of het Mady i9, waar hij iederen Maandagmiddag zit, als hü quasi gaat tennissen!Wil je al weg?" Betsy was opgestaan, ze wist zelf niet waarom; het was een reflexbeweging, zooals iemand zijn hand terugtrekt, als hij die brandt. Zij stond op, en staarde Joan aan, houdingloos, zoekend naar een antwoord: „Jahet spijt me ik heb niet veel tijd"Ze trachtte nog eeiv paar woorden te vinden, die het vreemde plotseling weg gaan konden verklaren, maar haar hoofd was vreemd-leegDen daaropvoigenden Donderdag vroeg Frits aan zijn vrouw: „Ga je uit?" Er was een duidelijke klank van teleur stelling in zijn stem. Zij stond voor den spiegel en poederde zich, terwijl ze antwoordde: „Ik ga toch al tijd uit als je den beelen avond in je bridgeclub zit „Maar ik ga niet vanavond". Zij keek niet om. alleen lichtten even haar oogen triomfeerend onder hun donkere franje. „Neen?" vroeg ze gerekt. „Zeker veel verloren den laatsten tijd?" Hij kwam achter haar staan, trok haar verliefde- rig naar zich toe. „Blijf nou bij mehè?" „Egoist", zei ze en begon haar lippen te kleuren. „Volgende week als je weer wél zin hebt in kaarten, laat je me alleen „Ik ga voorloopig niet", zei hij. „ik heb de bridge- avondjes afgezegd Ditmaal keek ze om. Er was iets in haar glim lachje van een heimelijken, tevreden spot. „Heb Je er zóó genoeg van? „Och, als je zoo avonden lang soms geen troef in handen krijgt", zei hij werktuigelijk en kuste haar speelsch achter het oor. Zü lachte, weerde hem stoelend af. „Jij bent geen échte spelerd&t is toch de groot ste charme van een spel!" „Wat?" vroeg hij. haar dicht tegen zich aanhou dend. „Te spelen zónder troef in handenen toch te winnen!" (Nadruk verboden.) Dr. de Vries heeft zich bereid verklaard een even- tueele cursus te leiden. Mocht de subsidie niet wor den gegeven, dan is de bedoeling van het bestuur om overleg te plegen met het Witte Kruis Een jaarverslag van de Onderlinge Brandw. Mij. van de Holl. Mij. van Landbouw. Een circulaire, verband houdende met den slech ten toestand in den tuinbouw. Er is een bureau in gesteld voor in- en verkoop van aardappelen, kool, enz., om deze in den komenden winter te gebruiken als veevoeder. Hiervan wordt niet veel resultaat ver wacht. Er zal evenwel bekendheid aan worden ge geven en dan zal worden afgewacht of er belang stelling voor bestaat. Een circulaire van het Hoofdbestuur inzake crisis- varkenswet. Inlichtingen worden gevraagd over per sonen die misschien willen deelnemen in een com missie. Voorzitter deelt mede. dat N. Holland verdeeld is in districten. Hier bestaat het uit 5 gemeenten, nL Wieringerwaard, Wieringcrmeer, Winkel, Barsin- gerhorn en Schagen. In dit district zijn benoemd een persoon uit Winkel, een uit Schagen en Daan Kaan uit Wieringerwaard. Van uit de vergadering gaan stemmen op, dat deze wet momenteel contra werkt. De afd. Eierland op Texel vraagt adhaesiebetui- ging inzake internationale crisisbestrijding. Voor kennisgeving aangenomen. In verband met de uitvoering van de crisispacht wet vraagt het Hoofdbestuur opgave van personen zoowel verpachter als pachters, om voorgedragen te worden deel te nemen in een pachtbureau. Ons be stuur heeft een drietal personen opgegeven, doch het Hoofdbestuur heeft andere personen benoemd. Na nog enkele ingekomen stukken wordt medege deeld. dat voor een cursus voor le hulp bij bedrijfs ongevallen reeds een 20-tal personen is opgegeven, Verder, dat wederom pogingen aangewend zullen worden om gezamenlijke aankoop mogelijk te maken. Er zal inmiddels vrijblijvend prijsopgaaf van som mige artikelen worden gevraagd Dan is het de bedoeling van het bestuur om dezen winter een of twee praatavonden te doen houden en dan b.v. voor den eersten avond den heer Veenstra te vragen iets te vertellen over zijne ervaringen in zake proefvelden. Mocht dezen avond slagen, kan er nog over een 2en avond worden gédacht. Als bestuursleden wordt herkozen de heer D. Sleu tel en gekozen de heeren P. Blaauboer Cz. in plaats van den heer C. Waiboer Cz., die persoonlijk moest aftreden en D. Rademaker inplaats van den heer P. J. Visscher, die bedankt heeft In een volgende vergadering zal er waarschijnlijk een voorstel komen over het houden van "n Boek- houdcursus, wat zeer gemakkelijk mogelijk wordt gemaakt, omdat men dan onder leiding een cursus kan volgen over eigen boekhouding. De behandeling van den beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering, welke a.s. Woensdag te Rot terdam wordt gehouden, gaf weinig aanleiding tot bespreking. Afgevaardigde zal voor verkiezing hoofd bestuur den heer Kramer Glijnis stemmen, terwijl hij opdracht krijgt tegen het voorstel-Bodegraven te stemmen. Bij de rondvraag stelt de heer Rademaker voor, dat namens de ai'deeling aan het Polderbestuur zal worden verzocht de verordening op het schoonhou den der wegen een beetje soepel toe te passen. Men kan toch niet alle kruimeltjes opzoeken. De heer Haringhuizen, tevens Dijkgraaf, merkt op, dat het Polderbestuur dan wederkeerig medewerking aan de landbouwers kan vragen om de wegen zoo goed mogelijk te houden. Na een vervelende discussie wordt dit voorstel met 6 stemmen voor, 1 tegen en 6 blanco aangenomen. De heer J. C. Bakker vroeg inlichtingen over de betaling bij het centraal bureau. Voorzitter licht toe. dat dit contant gaat. De heer Haringhuizen vraagt in verband met do komende werkloosheid, medewerking van de afdee- ling. Dit wordt toegezegd. Onder dankzegging voor de prettige besprekingen en de aanwezigheid der pers volgt sluiting.

Schager Courant | 1932 | | pagina 6