Predikbeurten. Brandbare vloeistof uit een pomp te Bunschoten. Dr. Van Balen Blanken tachtig jaar. Hollandsche Maatschappij van Landbouw. Auto van de brugoprit gereden. Nu de Zuiderzee is afgesloten. Er komt wat nieuws in Schagen Fa. Gebr. ROTGANS Groote brand te Noordwijk. Van vacantie terug. De crisis in Indië. Inbraak te Leeuwarden. De dokters staken. waarde. De paardensport staat thans overal in de volle belangstelling. Z. Edachtbare zegt zelf altijd veel van paarden te hebben gehouden en zoo als menige man het hoofd omwendt als er een mooie vrouw voor bij gaat, zoo doet hij dat altijd nog voor een paard. Het is, zegt spreker, een genotvollen middag ge weest en hij brengt dank aan allen die hieraan heb ben medegewerkt. Prijzen zijn hier wel niet aan ver bonden, maar toch kan aan enkele prijswinnaars een aandenken worden uitgereikt. No. 1. Springsconcours: den heer C. v. Splunter van Rossinant, te Winkel, stijgbeugels, geschonken door den heer A. Peereboom; no. 2 den heer Jb. Reijne. eveneens van Rossinant, een bit, geschonken door den heer D. Rempt; no. 3 mej. M. Rens, van West friesland, een stel sporen, geschonken door tien bur gemeester. Aan den heer J. Schoorl werd door de Midden- standsvereeniging een karwats aangeboden voor zijn demonstratie met Lady, terwijl mej. Gre Kuiper van Rossinant een eervolle vermelding verwierf voor hare prestatie. Spr. beëindigde daarna zijn rede met er op te wij zen, dat van dezen dag naar hij hoopt, grooter be langstelling in deze plaats voor de paardensport is gekomen. Dat deze zoodanig moge zijn, dat vele jon gelui zich straks zullen aansluiten bij Rossinant te Winkel en dat dan in de toekomst zelfs overwogen moet worden of deze rij vereen i ging niet zal heeten Rossinant, Rijvereeniging voor Winkel en Nieuwe Niedorp.. (Applaus.) Instructeur Vethman dankte in een korte, maar krachtige speech voor de gulle gastvrijheid van den Middenstand en legde nog even den klemtoon op de propagandistische waarde van zoo'n middag. De voorzitter der Middenstandsvereoniging, de heer C. v. d. Haagen, sloot hierop het officieele gedeelte met een hartelijk dankwoord aan allen die in eeni- gerlei opzicht hun medewerking hadden verleend.. En zoo behoorde ook deze demonstratie tot het ver leden. Voor het eerst in Nieuwe Niedorp gelooven wij te mogen zeggen, dat de kennismaking zeer aan genaam is geweest en het afscheid een tot ziens in houdt. Van den gehouden voetbal-wedstrijd van des na middags: Rood WitN.V.V.H, gaven we reeds elders in dit nummer verslag. Des avonds te 9 uur werd onder voorafgaan van een concert van Excelsior een schitterend vuurwerk afgestoken, wat een drom an menschen op de been heeft gebracht, zoodat na afloop hiervan (hoewel ve len direct huiswaarts gingen), beide café's van de heeren Kossen en Gelder vol liepen, waar op eerste klas muziek tot laat in den nacht de Schutkermis met gezellige dans en plezier werd besloten. Het is vrij zeker aan de door de Middenstandsver- eeniging georganiseerde festiviteiten te danken ge weest, dat de Schutkermis zich in een tamelijk druk bezoek heeft mogen verheugen; vooral wat den laat- sten dag betreft. Zij heeft eer van haar werk ge had. ANNA P AULOW N A Loop der bevolking. Ingekomen: N. M. Min en echtg., van Bergen. N.H. Vertrokken: G. Mereboer naar Wieringerwaard; F. Clasen naar Hannover; J. van Doorn naar Vel sen; mej. S. Ligtendag naar Wieringen; J. Piening naar Anloo; B. S. de Vries naar Rotterdam; C. Spaans naar Schagen. Burgerlijke Stand. Geborgn: Jan, zoon van W. Siebenga en A. Helfrich. Overleden: J. A. Th. Jelierse, oud 1 j. 7 m., F. van Dijk-van der Wiel, oud 61 j. BREEZAND. Ten overstaan van notaris F. J. M. Pinster te Schoorldam, had in café Borst de verkooping plaats van de volgende eigendommen van de N.V. Hein van der Berg en Sons Bulbgrowing and Export Com- pany: 1. Boerenhuis, arbeidershuis, burgerwoonhuis, bloembollenschuur met 2000 M. stelling, tuin en bloembollenland, te zamen ongeveer 5.36.80 H.A. 2. Burgerwoonhuis, watermolen en bloembollenland, groot ongeveer 5.36.80 H A, evenals 1 gelegen aan de Zand vaart; 3. Woonhuis, schuur, tulpenbroeikas en bloembollenland aan den Koningsweg, groot 2.41.40 H.A. en 4. Woonhuis en bouwland aan den Balg- weg, groot 1.48.50 H.A. Ingezet op f35000, werd de combinatie op f5000 ge mijnd. zoodat de vereeniging tot behartiging van de belangen van het personeel in vasten dienst bij do Ned. Gist- en Spiritusfabrieken te Delft voor f 40.000 eigenaresse werd. CALLANTSOOG DE KERMIS. Do tooneeluitvoeringen. Maandag werden ln de zalen van den heer P. de Haan en J. LuikesButter tooneeluitvoeringen gegeven, reep. door de vereeniging Excelsior van Anna Paulowna met het blijspel „Een halsbrekend huwelijk" en de vereeni ging „Nieuw Leven" van Dirkshorn, met het blijspel „In de Radio". Om met het laatste te beginnen: de zaal was flink bezet, een eerste vereischte voor een dol vermakelijk kermisstuk als het onderhavige. Het spel zelf bezit goe de kwaliteiten, is geschreven door de bekende Duitsche acteurs Max Relmann en Otto Schwarz. en werd uit stekend ten tooneele gebracht. Vooral de rol van Le- dermann werd goed getypeerd door den heer K. de Wit, maar we moeten om den overige spelers niet te kort te doen, hier direct bijvoegen, dat allen voldeden en zich bijzonder goed in hun rol ingeleefd hadden. Den geheelen avond was het lachen niet van de lucht, vooral, wanneer de bedveerenfabrikant zijn ongenoegen over de radio laat blijken en als zijn onbewuste gene genheid voor zijn partnerin Thea hem plotseling duide lijk wordt. Dat alles aan 't eind terecht komt is van zelfsprekend, zoodat het dankbare applaus zoowel het goede acteeren als de kunstige ontwikkeling van de in trige, de clou van het stuk, gold. Ook de zaal van den heer De Haan was goed bezet. „Een halsbrekend huwelijk" Is weliswaar een blijspel, maar een met een goede moraal, zoodat voor oud en jong nog iets te leeren viel. De geheele uitvoering droeg het cachet van ernstige voorbereiding en studie, het geen aan het debuut van deze vereeniging zeer zeker ten goede kwam. Ook hier werd den geheelen avond de gulle lach gehoord en werden aan het slot van elk be drijf de opvoerenden met een ware ovatie bedankt voor hun keurig spel. Het spreekt vanzelf dat na belde uitvoeringen het pu- pliek nog een poosje bleef om aan het gezellige bal deel te nemen, of om zich op een andere manier te veraaaken. umsaiAjinii. Dinsdagmiddag hadden hier de volksspelen plaats, ter gelegenheid van de kermis. Voor de damesrubriek had zich een zeer groot aantal jong en minder jong, (oud mogen wij natuurlijk niet zeggenopgegeven en de Callantsooger zwakke sexe werd voorwaar niet voor een alledaagsche bezigheid ge plaatst: „Sloffenrace achteruit", d.w.z. met sloffen aan moest de baan in achterwaartsohe richting afgelegd worden. Het was nu werkelijk een voordeel voor som migen, dat ze op groote voet leefden, want dan raakten ze In deze kreeften gang hun sloffen niet zoo gauw kwijt. Met opvallend weinig ernst, zoowel van den kant van het publiek -als van de deelnemers en met des te meer gelach werden de series versloft en zagen hoe langer hoe meer dames hun kans op een prijs in rook ver vliegen, omdat ze niet „in de slof bleven steken". Na dit numimer volgde de „Levende stoelendans", d. w.z. de stoelen had men vervangen door mannen, (zoo iets kan ook alleen maar bij een dameskampstrijd). Wie denken mocht dat deze heeren der schepping bijzonder voordeel trokken uit hun centrale positie. heeft het mis. Enkelen kregen zelfs positief nadeel in den vonm van een stomp, klap of hardhandige aai door dames tussdhen 18 en 81, in hun veroveringszucht, im perialistisch zijn ze eenmaal allen, om een man te pakken (on te houden!), misschien onopzettelijk, dan toch even pijnlijk, uitgedeeld. Deze wedstrijden in het mannen grijpen was begrijpelijkerwijs het glanspunt van den middag en veroorzaakte groote hilariteit. Tot slot kwatnen de heeren zelf aan de beurt met de ï-g- „Siameesche waterdragerij". Dat van het waterdragen konden we begrijpen. Iedere deelnemer moest n.1. 2 glazen water naar de finish brengen. Maar waar het predlcaat Siameesch op slaat, kunnen wij niet begrij pen. Dat doet er echter minder toe; de hoofdzaak was dat ook deze vertooning goed slaagde en dat de prijs winnaars zeker een kansje hebben om bij gelegenheid voor kellner te kunnen fungeeren. Evenals bij de kin derspelen was de leiding ln goede handen. De uitslagen waren als volgt: Sloffenrace: no. 1 Mej. G. v. d. Oort, prijs f 5; no. 2. Mevr. D. EikelMooij, no. 3. Mevr. G BakenGutker, resp met prijzen van f 3 en f 1. Levende stoelendans (geldprijzen resp. f 5, f 3 en f 1), no. 1 Mej. A. Mooij. no. 2 Mevr. H. BoekeiVos, no. 3 Mej. Maartje Dekker. Siameesch waterdragen: (geldprijzen van f 5, f 3 en f 1), no. 1. T. Mooij, 2. J. Zeeman, 3. Jac. Bakker. Toniknuppelen. Gedurende de kermis is op het Dorpsplein weer het bekende tonknuppelen beoefend, zij het dan ook gemo derniseerd. Inplaats van een echte afstammeling van het geslacht Fellx, had men ln de ton een stuk hout bevestigd,, hetgeen echter aan het aardige ouderwet- sche vermaak geen afbreuk deed. Over het algemeen heeft de kermis een in bijna alle opzichten gunstig verloop gehad. Er is heel wat volk geweest, veel gedanst en menigeen kon de verleiding niet weerstaan om ln de zweefmolen of schommel- schuitje plaats te nemen, terwijl meer romantische naturen naar de waarzegster togen om zich zooals dat heet „uit te laten kruisen". Het „Hoofd van Jut" en een tweetal schiettenten en diverse kramen met opwekkende en versterkende lekkernijen completeerden het geheel. Gedurende alle kermisdagen werd in beide café's druk gedanst. Van Hamburg naar Londen ln de kano. Een ondernemende vtouw. Gisteravond omstreeks 6 uur landde de Duitsche kanoreizigster mevr. Else Müller hier op het strand Zij is afkomstig uit Hamburg en is voornemens met haar opvouwbare kano een reis naar Londen te maken. Haar vaste plan is om van geen ander ver voermiddel gebruik te maken dan van de opvouw bare boot. de „Hamburg", waarin zij een volledige kampeeruitrusting, benevens proviand meevoert. Nadat wij om een onderhoud verzocht hadden, vertelde Frau Müller ons. dat ze reeds lang de kano sport beoefent en b.v. de eerste vrouw was die in een kano van Hamburg naar Denemarken gevaren is. Doordat haar echtgenoot reeds zeer lang werkloos is. probeert ze door het schrijven van reisindrukken voor tijdschriften en kranten iets te verdienen. Zui ver en sportief doel heeft dit origineel plan dus niet. Verder vertelde Frau Müller dat ze om half vier uit Den Helder was vertrokken en nadat ze eerst door de branding teruggeslagen, met den ebstroom mee- gedreven was. Ze ondervindt dat het eigenlijke varen en pagaaien in haar bopt niet het moeilijkste is. Het groote bezwaar langs de Noordzeekust is de bran ding; vooral bij het landen heeft ze daar last van en wordt haar bagage, zooals ook nu het geval was, vaak doornat. Op onze vraag wanneer ze vertrekken wilde, zei Mevr. Müller. dat ze Donderdagmiddag (heden) met den ebstroom weer zee wilde kiezen en dat haar volgende landingsplaats Egmond aan Zee zou zijn. Vervolgens zou ze Katwijk aan Zee. Sche- veningen enz., de Belgische kust, en eindelijk Ca- lais aandoen om van daaruit de sprong van 30 K.M. naar Dover te maken, om dan weer langs de Oost kust van Engeland den Theemsmond te bereiken, en de rivier op te voeren. In Nederland is Rottum. Schiermonnikoog, Ame land. Harlingen, Terschelling, Vlieland. Texel en Den Helder reeds bezocht, zoodat hiermee de moge lijkheid van de uitvoering van een dergelijken tocht wel bewezen is. Frau Müller was, zoo zeide ze ten slotte. vol lof over de Hollandsche gastvrijheid en dat zc een echte „sportswoman is. bleek wel. toen ze op onze vraag, of ze er niet legen op zag om de Straat van Dover over te steken, antwoordde: „Dat moet nu juist het mooiste gedeelte van mijn tocht zijn. ZONDAG 11 SEPTEMBER 1932. NED. HERV. GEMEENTE te: Schagen, nam. 7% uur, Ds. Eikema. Barsingerhorn, voorm. 10 uur. Ds. Eikeana. Doop. Hoogwoud, voorm. 10% uur. Ds. Los. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Dirkahorn, voorm. 10% uur. D6. de Leeuw. Onderwerp: De geest van Laödloea. Noordscharwoude, voorm. 10% uur, D«. Boeke. Julianadorp, nam. 2% uur, Ds. Vorstman. Doop. Huisduinen, geen dienst. Warmenhuizen, voorm. 10% uur, Ds Seiüqn. Nieuwe Niedorp. voorm. 10% uur, Ds. Van Baaien. Oude Niedorp, geen dienst. Winkel, geen dienst Oudkarspel, voorm 10% uur, Ds. Van Dijk. Veenhuizen, voorm. 10% uur, Ds. Bloemhoff. Hippolytushoef, voorm. 10% uur, Ds. Van Beek. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Nieuwe Niedorp. geen dienst. EVANGELISATIE te: Schagen, voorm. 10% uur, Ds. Boeke, van Haarlem. 's Avonds geen dienst. Breezand. voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3% uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer O. Deen. Langerels (Gebouw „De Vredè"), nam. 2 uur (o. t.) Ds. J. H. Donner, van Br. op Langendijk. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, nam. 8 uur, de heer Sevensma, v. A'dam. Twee jaar geleden werd bij een blok gemeentewo ningen te Bunschoten een pomp geslagen op een diepte van 8 meter. Deze pomp gaf steeds behoorlijk drinkwater, tot jl. Donderdag. Toen kwam uit deze pomp een vloeistof, die niet te gebruiken was. Zo geleek op water, vermengd met olie en benzine, en bleek ook brandbaar te zijn: toen men er met een brandende lucifer bij kwam, sloegen de vlammen omhoog. De burgemeester, de heer De Vries, meende aan vankelijk, dat hier benzine in den grond verstopt was om de benzine-belasting te ontduiken, en waar schuwde de ambtenaren van den belastingdienst te Baarn. Deze stelden Zaterdag jl. een onderzoek in on kwamen tot de slotsom, dat deze geschiedenis met de benzine-belasting niets te maken had Met het oog op het gevaar, vooral voor kinderen, heeft de burgemeester de pomp tijdelijk boven den grond laten wegnemen. Van een emmer vloeistof, die uit, de pomp komt, verbrandt de bovenste laag tot een hoogte van 4 k 5 c.M. Vanwege het gemeentebestuur is een monster Van de vloeistof genomen om ze voor onderzoek op te sturen naar een laboratorium. Een boeg begaaid man. Boven alles menscb. Heden, Donderdag 8 September, viert Dr. Van Balen Blanken te Bovenkarspel zijn SOsten verjaardag. En niet alleen in zijn familiekring, neen zelfs verre buiten de dorpsgrenzen, heel West-Friesland door, zal men dezen dag in dankbaarheid gedenken. Zonder eenige overdrijving mag worden gezegd, dat Dr. G. C. van Balen Blanken is de meest bekende Westfries. Zelf uit een der bekendste Westlrlesche geslachten gesproten, heeft hij zijn geheele leven in Westfriesland doorgebracht. Op 14 Mei 1880 vestigde hij zich als arts te Spanbroek, vanwaar hij na een 47-jarige praktijk naar Bovenkarspel verhuisde. Van Zwaag tot Spierdijk, van Ursem tot Nieuwe Niedorp, had hij zijn patiënten. Ja, zelfs meermalen van Enkhulzen ging men naar hem toe. Grooten naam had hij als specialist. Maar ook op ander gebied trad dr. Van Balen Blan ken op den voorgrond, onder meer als mede-oprichter van de kolf club „De vier eenen", als voorzitter van de afd. „Opmeer" der Holl. Maatschappij van Landbouw, als bestuurder van den geneeskundigen kring „West friesland", als voorzitter van het Historisch Genoot schap „Oud Westfriesland" en niet minder als schrij ver van Westfriesche vertellingen. Op zijn initiatief weid in 1898 te Opmeer de groote, bekende tentoonstelling gehouden van de Holl. Mij. van Landbouw. In verband daarmee 't volgende: In die dagen was juist het spoorlijntje WognumSchagen ge reedgekomen, doch de spoorwegmaatschappij had nog geen concessie tot exploitatie, terwijl de lijn nog niet was afgeschouwd. Op zjjn verzoek om de treinen te laten rijden, kreeg onze dokter dan ook nul op het re- quest. Dit zou vrijwel de mislukking van de tentoon stelling hebben beteekend. Ten slotte wist de dokter het echter zoo ver te krijgen dat hem wagons en loco motieven ter besohlkklng werden gasteld, maar... geen kaartjes. Die moest hij zelf laten drukken I En dat deed de dokter ook! Naast de zeker ontelbare huldeblijken van velen uit den lande, zal hij gehuldigd worden door het Histo risch Genootschap. .Algemeen© vergadering te Rotterdam. De Regeringsmaatregelen. Te Rotterdam werd Woensdag de algemeene vergade ring gehouden van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw. De voorzitter, dr. H. J. Lovlnk opende deze vergade ring met een rede, waarin hij de verschillende regee- ringsmaatregelen, In het belang van den landbouw ge nomen. de revue liet passeeren. De bietensteunwet heeft niet gebracht, wat er van verwacht werd. maar bij de stijgende suikerprijzen is een eenigszdns meer loonende bietenteelt te verwaohten. De tarwewet is de eenige maatregel, welke onverdeelde voldoening heeft gebracht. Allee* de laatste wijzigingen, volgens welke ook een gedeelte op de vrije markt komt. waren misschien niet noodig geweest. Volgens spr.'s meening toch had het maalpercentage van 25 pet. wel met eenige procenten verhoogd kunnen worden. Wat de crisiszuivel- en var- kenswet betreft, hiervan kan gezegd worden, dat zij hun gunstige uitwerking reeds vóór de totstandkoming van de wetten hebben uitgeoefend. De prijzen zijn eenigs- zine omhoog gegaan. Door de crisis in den wereldhandel hebben ze echter nog niet gebracht, wat te verwachten was. Ook de crisispachtwet en de verschillende crlsis- pachtkamers, die den kantonrechter moeten voorlichten en bijstaan, zijn reeds Ingesteld. Ook daarvan wordt een gunstige werking gehoopt Wat de buitenlandsche han delspolitiek aangaat, moeten we. aldus spr., wel begrij pen, dat alle landen traohten om zooveel mogelijk zelf aan de voedselvoorziening te kunnen voldoen. Dat ziet men vooral ln Duitschland met zijn agrarische politiek Hetzelfde geldt voor Frankrijk en de andere landen. De conferentie van Ottawa heeft voor de Vereenigde Sta ten, wat de landbouwexport©erende landen betreft, fu neste bepalingen voorgesteld. Wij staan nog, aldus spr., voor moeilijker tijden dan bij de voorjaarsvergadering maar met Gods hulp hopen wij ook deze tijden weer te boven te komen, als wij maar eendrachtig meewerken. Na het uitbrengen van het jaarverslag door den secretaris, den heer Ir. T. P. Huisman, vonden verkie zingen plaats. Van de uitgebrachte rapporten, werd dat van de cre- dietcommissie meer in den breede behandeld. Na eenige redactiewijzigingen werd de voorgestelde statutenwijziging goedgekeurd. Aan de rondvraag werd door een 23-tal afgevaardig den deelgenomen. Hierbij kwam vooral ter sprake de crisisvarkenswet en de moeilijkheden voor de hypotheek- boeren, die hun hypotheken zien opgezegd en geen an dere daarvoor in de plaats krijgen. Tot lid van de financieele commissie (vacature D. de Boer Dzn. te Stom petoren) wordt gekozen de heer G. v. d. Molen te Vlaardingen). Tijdens de rondvraag werd door den heer Koolmans uit Wognum een motie ingediend, waarbij het Hoofd bestuur werd opgedragen ter bevoegder plaats aan te dringen op maatregelen tot vaststelling van een mini mum melkprijs van 5 cent. Deze motie werd door het Hoofdbestuur overgenomen in dier voege, dat niet aangedrongen zal worden op een prijs van vijf cent, doch op den kostprijs. Daarna gekanteld. Een man gedood. Een vrachtauto van de N.V W A Hoeks Machine- en Zuurstoffabriek filiaal Eindhoven, reed gisteren van de hooge kanaalbrug van het Eindhovensch ka naal af. De wagen was beladen met. leege zuurstoffles- schen. Bij het van de brug afrijden schoof de lading naar voren, waardoor de bestuurder het beheer over het stuur verloor, de wagen van den oprft af reed en daarna kantelde. Achter op den wagen bij de flesschen zaten vier inwoners van Eindhoven, die van Rogel (L.) af had den meegereden. Een hunner, de 24-jarige J. B. Akkerveken, kwam onder de cabine terecht, zoodat zijn borstkas werd ingedrukt en hij op slag dood was. Hij is ongehuwd. Zijn lijk is naar het lijkenhuis overgebracht. Alle anderen bleven ongedeerd. Een herinneringspenning. De directie der Maatschappij tot uitvoering der Zuiderzeewerken heeft aan alle arbeiders, die op 28 Mei 1932 in dienst van deze maatschappij waren, een penning uitgereikt, waarop aan de eene zijde is af gebeeld het nu reeds uitgevoerde werk en aan den den anderen kant een inscriptie4s aangebracht, ver meldende het feit van de afsluiting der Zuiderzee en de naam van den arbeider, die de penning ontvangt. Barometerstand op Donderdagmorgen S uur: 758 m.M. Vooruitzichten: Waarschijnlijk goed weer. Temperatuur: 15 gr. C. is 59 gr. F. Nog 2 dagen en dan, ja dan kant U het lezen in de Schager Courant van Zaterdag 10 September a.s. HOOGZIJDE E 103. SCHAGEN Bollenschuren en een arbeiderswoning afgebrand. Gisternacht is brand uitgebroken in de kantoorlo kalen en bollenschuren van de firma C. Alkemade Azn. in het Vinkeveld te Noordwijk. Vermoedelijk is de brand ontstaan bij den ketel der centrale ver warming. Het vuur greep snel om zich heen en de brand breidde zich te feller uil door de aanwezig heid van groote hoeveelheden brandbaar materiaal als pakkisten e.d. In korten tijd was het geheele ge bouwencomplex een vuurzee, waartegenover de brandweer volkomen machteloos stond. Ook de na bijgelegen arbeiderswoning van de familie Krent, die zich met moeite in veiligheid kon brengen, brand de af. De schade, ruim f 100.000, wordt door verzeke ring gedekt. Inbrekers aan het werk. Goede bult gemaakt. Te Haren (Gron.) kwam het gezin van den rijks inspecteur voor de Spoor- en Tramwegen van vacan tie terug, toen haar bleek, dat in dien tijd onge- wenschte bezoekers binnen waren geweest en daar raar hadden huisgehouden. Door verbreking van een keukenraam had men zich toegang tot de woning verschaft en vervolgens alle kasten en bureaux open gebroken met in het huis aanwezige gereedschappen. De inhoud lag over de vloeren verspreid. Er worden kleederen en sieraden vermist, alsmede andere voorv werpen van waarde. Door het ergste heen. De G.-G. spreekt. De G.-G. van N.OJ. heeft in antwoord op een toe spraak van den burgemeester van Soerabaja onder meer gezegd: „Ik geloof inderdaad dat wij door het ergst© heen zijn. Voor geheel Nederlandsch-Indië zijn thans noodig goeden moed, saamhoorigheid en onderling hulp betoon." OUDE MAN OVERREDEN. Te IJmulde* is een 84-jarige man uit het St. Josephs- gestieht te Beverwijk door een wielrijder aangereden. De man viel op den grond, kroeg een hoofdwonde en ls kort daarna overleden. f 1200 gestolen. Woensdagnacht is ingebroken in het meubelmagazijn van de maatschappij „De Betuwe", van J. de Vrij aan het Drievendal te Leeuwarden. Blijkens de nagelaten sporen hebben de inbrekers zich door een naast het ma gazijn gelegen poort begeven en daar het hangslot van een deur vernield, die toegang gaf tot een leegstaand perceel. Door dit perceel is men over een plat na open breking van een raam in het meubelmagazijn gekomen. Daar heeft men uit een muurkast, die met een beitel werd opengebroken, een geldkistje, inhoudende c.a. f 1200 gestolen. De boekhouder, die 's morgens het eerst in het kantoor in het meubelmagazijn kwam, ontdekte d© Inbraak en waarschuwde d« politie, die enkéle aanwij zingen vond. (Hsbl.) BOND VAN LANDEIGENAREN. Te Texel is dezer dagen ln een drukbezochte verga dering een „Verpachtershond" opgericht. Het voorloo- pig bestuur ls als volgt samengesteld: J. Keijser Augz., voorzitter; Jac. Bakker Jacz., vice-voorz.; Jn. Roeper Jz., secr.-penningmeester; S. Dijksen en A. J. Eeliman, commissarissen. Doel van deze oprichting is de belangen van de landeigenaren tegenover de pachters te behartigen in deze ook voor de grondbezitters moeilijke tijden. 2000 patiënten zonder hnlp. Voor de tweede maal in dit jaar zijn te Havanna vijfhonderd aan de openbare ziekenhuizen werkzame geneesheeren in staking getreden, waardoor tweedui zend patiënten verstoken zijn van geneeskundige behandeling en zijn aangewezen op de verzorging van het verplegend personeel. De medici eischen, dat. anders dan tot nog toe de gewoonte was. de kosten voor de geneeskundige be handeling in overeenstemming zullen worden ge bracht met de economische positie van de patiënten. WEER EEN POLITIEKE MOORD TE SOFIA. Men bericht uit Sofia: De vroegere hoofdredacteur van het regeerings- orgaan der boerenpartij „Semledelzko Sname", is gis teravond bij het verlaten van zijn kantoor door een aantal revolverschoten, die werden gevuurd uit een pas- seerenden auto gedood. De moordenaars wisten ln ©en auto te ontkomen. De aanslag is. naar men algemeen in politieke kringen te Sofia aanneemt, bijna zeker uitgevoerd in opdracht van de Imro, de organisatie der Macedonische comitadjl's. Dit is de derde politieke moord in drie dagen, die naar men aanneemt, in Macedonië is beraamd.

Schager Courant | 1932 | | pagina 7