J Tot 1 Oct. GRATIS Tof 1 Oct. GRATIS Een oude vrouw overvallen Prov. Staten van N.-Holland. De verstrooide professor. De Varken s-Steunwet. Pootaardappelen naar Z.-Amerika. Het voorzitterschap der Eerste Kamer. Na de Olympiade. Een nieuw leervak. Naar betere t ij den? Adelaars, die vliegtuigen doen neerstorten. RECHTSWEZEN- VOOR DEN RECHTER TE AMSTERDAM Acht jaar geëischt. Op 9 Maart van dit jaar werden te Amsterdam in de Westerstraat bewoners opgeschrikt door het gegil en hulpgeroep van een alleen wonende vrouw. Men ging het huls bihnen en bevond dat iemand, die zich toegang had verschaft waarschijnlijk om te stelen, de oude vrouw met een hard voorwerp op het hoofd had geslagen. Zijn opzet mislukte; hij moest, toen de oude vrouw om hulp begon te roepen, de vluoht nemen. De man werd echter spoedig gefrepen. Het was een 32-jarige behanger. Deze persoon heeft Donderdag j.1. voor de rechtbank te Amsterdam terechtgestaan. De ten lastelegging. Hem was ten laste gelegd dat hij ter uitvoering van zijn voornemen om geld of goederen te stelen in de wo ning van de wed Peters, dit voornemen heeft doen voor afgaan door geweld te plegen, en de bewoonster met een hard voorwerp op het hoofd heeft geslagen po ging tot diefstal met geweldpleging. Subsidiair is hem ten laste gelegd poging tot moord of tot doodslag of zware mishandeling of mishandeling. Er waren 19 getuigen gedagvaard. Diverse perso-nen verklaarden een persoon, gelijkend op verdachte op 't bewuste uur in de Westerstraat te hebben gezien. Een juffrouw, die in de Westerstraat woont, heeft den verdachte uit de woning van de weduwe Peters zien ko men. Hij liep in de richting van de Gieterstraat weg. Zij kent hem ook van vroeger. Ook was waargenomen dat verdachte een voorwerp over een schutting smeet. Men vond inderdaad daar een steel en kop van een hamer, samen In een lap ge wikkeld. Wat de oude vrouw verklaarde. Het slachtoffer, dat hoewel oud, toch nog wel den indruk maakt bij de hand te zijn. vertelt dat er op den bewusten middag aan haar woning werd gebeld. Toen zij open deed, stond de verdachte voor haar. Zij herkent hem met beslistheid. Hij vertelde haar. dat het huis zou worden afgebroken. Op zijn verzoek liet zij hem de wo ning zien. Tijdens dien rondgang vroeg zij, of hij een kopje thee wilde hebben. Toen hij het had leeggedron ken en bij de tafel stond, kreeg zij plotseling een slag met een ijzeren voorwerp op het hoofd. Zij begon te gil len en toen hü haar nog een slag gaf. gooide zij hem met 'n pan melk. Bij den post van de huisdeur zakte zij In elkaar. Voorts verklaarde zij wel geld in huis te heb ben gehad op dien dag. De eisch. Het Openbaar Ministerie eischte tegen den behanger wegens poging tot diefstal met geweldpleging 8 jaar gevangenisstraf, het maximum dat de wet toelaat. De verdediger acht niet bewezen dat de man de daad heeft gedaan en pleit vrijspraak. Hierna werd de behandeling der zaak uitgesteld tot nader te bepalen datum. Herfstzilting. Da tweede gewone zitting der Staten van Noord- Holland zal worden geopend op Dinsdag 8 November te half twaalf. De openbare behandeling van de begrootin gen en rekeningen mét" dé 'daaromtrent uit te brengen verslagen met het onderzoek in de afdeelingen en de memoriën van antwoord van Ged. Staten, zal plaats heb ben op Dinsdag, 20 December en volgende dagen te half elf. Na afloop van de behandeling der begrootingen en rekeningen c.a. zal de zitting worden verdaagd tot Dins dag 3 Januari 1933 te half elf. De zitting zal vervolgens worden verdaagd tot Dinsdag 17 Januari d.a.v. te half elf. Zoo noodig zal de vergade ring op Woensdag 18 Januari te half elf worden voort gezet Als de chef iet» vergeet. Toen de motortrein van Hoorn naar Alkmaar Don derdagmiddag een der stationnetjes gepasseerd was, werd de trein plotseling tot stilstand gebracht. Verschrikte passagiers keken uit de raampjes. Wat was er aan de hand? De chef van het laatst gepasseerde stationnetje, die meereed, had zijn boekje met vrijkaartjes vergeten. Een werkman van de spoorwegen, die zich juist in de buurt bevond, kreeg daarom opdracht om het boekje van den chef te halen. Erkend dient te worden, dat de man zich buitengewoon gehaast heeft. Toen hij hijgend van den snellen fietstocht terugkwam en de chef de kostbare documenten veilig in zijn portefeuille had ge borgen, kwam de trein weer in beweging en werd de reis voortgezet. En dat in 1932!! „Wat weet je dan wel?" vroeg Marrows. „Geef me eerst een glas bier!" klonk het brutaal. „Dan zal 'k 't je zegge, ik geloof, da we d'r nou toch inzitten. Maar eerst za'k je dat nog zeggen, leelijke spion", dit met een nijdigen blik op den detective, na dat hij het bier, dat Calvert hem gaf, had opgedronken. ,,'t Is jouw werk ik wantrouwde je al, toen je met Etherton in de fabriek kwam! Je bent 'n slimme vos, jij je had de zaak dalik in de gate! Die vent het al- leenig meer hareens dan jullie pelisie allemaal same, Marrows", vervolgde hij, op Weathershaw wijzend. „Hij snapte al gauw waar 't 'm in zat!" „En waarin dan?" vroêg Marrows. „Nou, in die uitvinding van Lucas Etherton," riep hij. „As die die machine niet had uitgevonde, die in de kluis staat in de oude weverij, dan was d'r heelegaar niks ge beurd. Dat verdraaide ding, 'k wou da'k 'r nooit wat over gehoord had." „Ik ook niet", snikte Stones. „Dat beroerde ding heeft me geriweneerd en jij er bij! Wat zei me ouwe moe der d'r van zegge". Madgwick keek hem woedend aan en wendde zich Weer tot zijn cipiers. „Zie je," zei hij, „toen Etherton begon met die ma chine te make, lekte 't nieuws uit. Niet over dat ding ,zelf, maar dat-ie bezig was iets te make en dat-ie daar voor een kluis had late bouwen. En natuurlijk wisten ze, dat-ie een paar jaar geleje ook zoo'n uitvinding geper- beerd had en 't had opgegeven. En misschien heit-ie 't aan een paar vrienden van 'm gezegd maar in ieder geval is d'r iemand hier in het dal, die het al een tijd wist, en die vent steekt achter de heele zaak!" „Wie is dat dan?" „Dat zeg ik je pas. as 'k alles verteld heb," antwoord de Madgwick. „Maar iedereen kent hem en goed ook. Nou, die vent perbeerde me telkens over te hale, 'n tijdje terug want die wilde wete wat ik van Ethertom's machine wist en zoo. Hij wist d'r niks van. behalve dat Etherton zooiets perbeerde uit te denken, toen zei-d-ie telkens, dat ik 't te wete most komen, en hij liet zoo'n beetje merken, dat-Ie 'r voor zou betale. De zaak is, dat de man zelf een idee het en hij gelooft, dat Etherton 't zelfde idee het, en hij wou 'm voor zijn, niet alleen hier. maar ook in Amerika. En toen ging 't zoo hij zou me n hoop geld geven, as ik twee dinge deed. Eerst stiekum in die kluis kijken en dan zien, da 'k de teekeninge en EN WAT ER VOOR RAARS AAN VASTZIT. Het Handelsblad schrijft onder het opschrift: „De malle wereld", het volgende: Hoe zonderling de toestand op de kunstmatige! varkensmarkt is, moge o.a. blijken uit het feit dat op 't oogenblik een varken van 100 K.G. levend, een zouter dus. méér waard is dan een van 120 K.G.! „Het klinkt raar," schrijft de „Vee- en Vleeschhandel", „maa1 het is zoo, want zouters van 76 tot 100 K.G. brengen 15 cents per K.G. levend gewicht op (richtprijs) en zwaardere varkens Maandag te Heerenveen en ook el ders 12 cents, op sommige plaatsen 11 cents. „Om de varkens, die even over het officleele gewicht van 100 K.G. heen zijn, weer lichter te krijgen, jagen de boeren ze soms uit 't land; dan gaan ze eerst weer in gewicht terug, en varkens, die aan de grens van 100 K.G. zijn, worden thuis niet meer gevoerd, doch gaan met de leege maag naar de markt, dan zijn ze lichter... Normaal ls, dat de dieren vóór de markt goed gevoerd worden, om het varkensbuikje zoo rond mogelijk te krijgen Verder bestaat er een bepaling van de Varkenscen trale, dat een varkenshouder in het halfjaar 1 Oct. 1 April zes maal zoo veel biggen mag fokken als hij In de jaren 1930 en 1931 gemiddeld zeugen had. Zege nen zijn zeugen hem met méér biggen, dan moet hij vijf gulden per big betalen (óf het dier afmaken..-) Deze maatregel is in het verband der steunwet ove rigens logisch, want een ongebreidelde uitbreiding der fokkerij wordt er door voorkomen. Doch men moet maar niet denken aan de uitvoerlngs- en controle- kosten! De biggen, die mogen blijven „bestaan", krijgen een loodje in hun oor geknipt. Dat geschiedt door een z.g. biggenmerker, waarvan er alléén in de provincie Zuid- Holland 56 zijn aangesteld. Verder worden in de loopende maand alle varkens in ons land geteld en gemerkt, dat geschiedt door de districts-secretarissen, waarvan er alléén in Zuid-Hol land eveneens 56 zijn. De boeren moeten daarvoor 12 cents per dier betalen. Nu zou het mogelijk zijn, dat de merker smetstof zou overbrengen van de eene boerderij naar de andere. Daarom is hij verplicht, teikens zijn tang te ontsmet ten. Maar óók zou hij besmetting kunnen overbrengen door zijn kleed in g. enz. Maarde boer. die ontsmet ting ook daarvan kan eischen. moet dat zelf betalen. Beestjes, die lichter zijn dan 10 K.G., worden niet gemerkt; dat moet gebeuren, zoodra zij genoemd ge wicht bereiken. Het bereiken van een lichaamsgewicht van 10 K.G. is dus voortaan een belangrijke mijlpaal in het varkensleven, want dan ontvangen zij een loodje in hun oor! Ook zijn er nog varkens, die vanwege de ^Varkenscentrale getatoëerd worden; welke dat zijn. weten wij helaas niet. Vast staat in elk geval dat na 1 October op geen enkele Nederlandsche boerderij var kens mogen worden aangetroffen zonder merk en die zwaarder zijn dan 10 kilo. Tot 1 Maart a.s. vrij uitvoeren. Bij beschikking van den minister van Economische Zaken en Arbeid is bepaald, dat pootaardappelen, die blijkens onderzoek van den Plantenziektenkundigen dienst te Wagenlngen uit aardappelen van het ras „Wil de Duc" bestaan, zonder zoo noodig voorzien te zijn van een certificaat van den Nederlandsohën Algemeenen Keuringsdienst te Wagenlngen kunnen worden uitge voerd. indien de export vóór 1 Maart 1933 geschiedt en indien het land van besteraming in Zuld-Amerika ligt. DOOR EEN STIER AANGEVALLEN. Visscher «n het water geduwd. Een visscher welke Woensdag in een der breede slooten van den Ha*Prlemmermeerpolder zat te vis- schen, werd bij deze edele sport plotseling door een stier aangevallen en te water geduwd. De man werd door eenige toegesnelde personen ontzet. Daar hij over inwendige pijnen klaagde werd hij door een ontboden geneesheer onderzocht, waarbij bleek dat hij een tweetal ribben gebroken had. Baron de Vos van Steenw^jk herbenoemd. Bij koninklijk besluit is herbenoemd tot voorzitter van de Eerste Kamer der Staten Generaal gedurende de zit ting. die zal aanvangen op den derden Dinsdag in Sep tember 1932. de heer mr. W. L. baron de Vos van Steen- wijk, lid van die Kamer. Bloemenmagazijn „CORONA", KONINGSTRAAT 67 - - DEN HELDER, levert U alle moderne bloemstukken Telefoon 216. Postgiro 99555. aanteekeninge d'r van kreeg. Nou, niet zoo lang geleje is 't me gelukt, in de kluis te komme en ik heb 's goed naar 't ding gekeke. Doet 'r niet toe, hoe ik d'r inkwam, maar 't lukte me. Maar 't gaf me niks geen mensoh zou kunnen zeggen, watdat voor machine was, of hoe 't gemaakt mot worden zonder teekeninge en zoo. En toen 'k 'm dat vertelde, was-ie 'r nog feller op, da'k die papiere zou krijge en toen wie-ie me d'r zooveel geld voor geve as alleenig een gek zou doen." „Hoeveel?" vroeg Marrows. „Gaat je niet an," snauwde Madgwick hem toe. „Maar je zou d'i* jaloersch van worre, da's zeker. En ik heb 't gekrege en jij en die spion en alle pelisie in de wereld, jullie kunnen d'r geen van allen an komme. En nou za 'k je zegge, hoe ik an die papiere ge kom me ben. Die Maandagmiddag most ik naar 't prive-kantoor van Etherton ik ging door het bedienden-kantoor d'r was niemand binne. Maar ik hoorde stemmen in de ka mer van Etherton, dus ik luisterde effies en ik hoorde hem prate met den ouden Sir Cheville. En wat een bof Etherton praatte met den ouden heer over zijn ma chine en hij zei dat-ie 'm alles ervan zou vertelle. Toen gong ik zachies weg en ik verborg me waar ik ze de kluis in en uit kan zien gaan en effe daarna kwaime ze d'r an en ze ware d'r een poos en toen ze d'r uitkwame stak Sir Cheville net een pak papiere in zijn binnenzak. En toen wist Ik wat gebeure moest." Madgwick keek min of meer triomfantelijk naar de belangstellende gezichten om zich heen. „D'r was niks gemakkelijker", vervolgde hij. „Ik hoor de Sir Cheville zegge, dat-ie naar Hillithwaite dien avond ging en dat de papiere veilig in z'n zak ware tot hij ze thuis kon leze. Nou. ik kende z'n gewoonte ik wist dat-ie met den laatsten trein zou thuiskomme en over de hei zou wandele. En ik wist. waar-d-ie makkelijk opge wacht kon worre en we 'm z'n papiere konden afneme, zoodat niemand d'r aohter zou komme, wie 't gedaan had. Maar ik most hulp hebben en ik betaalde dien jankende hond ervoor en goed ook hij heit nou vijfhonderd pond in z'n zak. We gingen om half twaalf de hei op en we wachtten hem aan dezen kant van de Zwarte Klip op, achter een stuk ouwe muur en toen-ie d'r an kwam, pakte ik 'm van voren bij z'n armen beet en Stones nam de papiere uit z'n zak. Hij vocht en schopte maar 't was in een oogenblik gebeurd en toen lieten we 'xn an z'n lot over. We gingen dalik weg KON ZELF ZIJN BOORD NIET OMDOEN. Zwak na rheumatiek. Er is maar één juiste manier om rheumatiek te bestrijden. U moet zich niet tevreden stellen met de rheumatiek uit het lichaam te verwijderen, neen, U moet zorgen, dat zc eruit gehouden wordt. Tien jaar lang is deze man nu al vrij van rheu matiek. Ziet eens was hij ons schreef; „Door een ernstigen aanval van rheumatische koorts, nu tien jaar geleden, moest ik vier maanden te bed blijven. Toen ik weer aan het werk wilde gaan, kon ik mijn rechterarm niet zoover optillen om mijn boord van achteren dicht te maken. Maar ik moet werken ora aan den kost te komen en ik maakte me ernstig ongerust, omdat mijn arm zoo zwak was. Daarom begon ik direct Kruscben Salts, te nemen bij kleine hoeveelheden en sindsdien ben ik het steeds door blijven nemen. Ik kan nu met ge noegen verklaren, dat ik gedurende dien tijd in het geheel geen last van rheumatiek gehad heb. Hoe wel ik 61 jaar ben. voel ik me nog honderd procent geschikt voor mijn werk." J. E. M. Kruschen lost de naaldscherpe kristallen van uri nezuur op, welke de rheumatische pijnen veroorza ken. Daarna zal het deze opgeloste kristallen volko men uit Uw organisme verwijderen. Wanneer u dan trouw blijft aan „de kleine dagelijksche dosis", is het onmogelijk, dat de kwaadaardige urinezuur- kristallen zich opnieuw kunnen vormen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten k f0.90 en 1.60 uer flacon. (Adv.) Jan van Egmond gehuldigd. Donderdagavond heeft Jan van Egmond, de be kende Haarlemsche wielrenner, zijn huldiging ge kregen in tegenwoordigheid van 30.000 bezoekers, die den Olympischen kampioen nog héél, héél lang heu gen zai. Voor de eeretribune was een klein podium opge steld, behangen met oranje kleurige bloemen, waar op om even over achten Z. K. H. Prins Hendrik zich bevond, benevens de heeren mr. A. Baron Schimmel- penninck v. d. Oye. vopjzitter van het N. O. C., jhr. v. d. Berch van Heemstede, voorzitter der N.W.U. en J. J. v. d. Berg, directeur van het Ned. Sportpark. Om even over 8 uur besteeg van Egmond met zijn trainer G. Schelling het podium, waar de Prins hem nog complimenteerde met het groote succes in Los Angeles behaald. De kampioen werd toegesproken door Jhr. v. d. Berch van Heemstede, voorzitter van de N.W.U., die tevens woorden van waardeering richt te tot den trainer Schilling. Hierna sprak Mr. A. Baron Schimmelpenninck v. d. Oye. voorzitter van het Ned. Olymp. Comité. Ten slotte sprak de heer J. J. v. d. Berg, directeur van het Stadion te Amsterdam.. Allen brachten hul de aan den kranigen Van Egmond, die op zulke schitterende wijze den Nederlandschen sportnaam heeft hooggehouden. Hierna hing Prins Hendrik, onder daverend ge juich., den Olympischen kampioen een grooten, oranjekleurigen krans om den hals. Daarmede was dit gedeelte der plechtige huldiging van den Olympi schen kampioen afgeloopen. Hij stapte toen op de fiets en terwijl plechtig het Wilhelmus opklonk reed de Haarlemmer, voorafgegaan door vier tripiets en met twaalf wielrenners achter zich een eere-ronde over de baan. Oorverdoovend applaus op alle rangen. Met deze eereronde behoorde de grootsche en vocu* <ton eenvoudigen Van Egmond onvergetelijke huldi ging weer tot het verleden. Onderwijn in verkeer» vragen. De gemeenteraad van Haarlemmerllede (Halfweg) heeft besloten dat op de openbare lagere school op het lesrooster als leervak zal worden geplaatst onderwijs in verkeersvragen. BLIJDE GEBEURTENIS IN EEN RATTENVAL. In het dorp Kapelle (Z.-Beveland) zoo lezen we In de Tel., woont een smid, die zich oa. toelegt op het ver vaardigen van rattenvallen. Om aan zijn buurman, die nogal eens bezoek van ratten kreeg, de deugdelijkheid van zijn fabrikaat te bewijzen, stond hij dezen een val In bruikleen af. Den anderen morgen zat inderdaad een groote rat in de val. De smid, weer versterkt In zijn opinie over de voortreffelijkheid van zijn vallen, nam triomfante lijk val en rat In bezit en liet ze aan ieder, die In zijn smederij kwam, zien. Enkele uren later zag de smid echter tot zijn groote verwondering, dat er niet één, maar tien ratten in de val zaten. De val was herschapen in een kraamkamer, hoeder rat had negen jongen ter wereld gebracht en zoogde ze. De belangstelling werd nu nog veel grooter. De ratten- familie kreeg een plaatsje voor het raam van den smid. en gave de papiere af, alles wat d'r was, 't testament en de re6t. en toen maakte ik de zaak van mijn belooning in orde en ik zeg je dat dat alles is wat. Stones en ik wete. We wete d'r niks van. hoe de ouwe man over de Zwarte Klip is komme te valle toen we met 'm klaar waren, glnge we weg en lieten 'm daar. Geen van twee hebben we iets anders gedaan dan 'm die papiere afneme da's de zuivere waarheid." „Ik heb hem met geen vinger aangeraakt", stotterde de medeplichtige. „Alleeh maar de papiere uit z'n zak genome, toen Madgwick 'm vasthield." „En da's alles." verklaarde Madgwick. „En nu," zei Marrows. „De man. achter de schennen. Wie was dat?" Madgwick keek hen aan met een leelijken glimlach op z'n gezicht. „Ja," zei hij. „Dat zal ik nou vertellen en pullie zult ervan opkijken. Het was Sir John Arncliffe!" HOOFDSTUK XXIV. Een laat bezoek. Madgwick had dien naam uitgesproken met het pa thos van een acteur. Voor Wethershaw beteekende die naam niets, maar hU merkte direct, dat deze voor de overigen van meer gewicht was, dan hij op 't oogen blik kon begrijpen. Allen waren geschrokken en ze ke ken, alsof er een bom op tafel was gevallen. Een vreem de stilte viel in de kamer die verbroken werd door een diepe zucht van de hospita en een driftige uitroep van Sindal. „Onzin!" zei hij. Madgwick keek veelbeteekenend naar den advocaat „Nou, of het waar is," antwoordde hij. „Je zei 't zien. Da's de man aohter de schermen. hij en geen ander." Weathershaw stootte den commissaris aan. „Grootste fabrikant hier in 't district voorzitter van onze Kamer van Koophandel 'n heele Piet" mompelde Marrows. „En een cliënt van Sindal." „En ik zeg dat het onzin ls absoluut onzin!" riep Sindal die zeer ontdaan was. „Die kerel liegt om zich zelf te redden." „Daar lijkt 't wel op, met jellie allemaal om me heen, nlewaar?" zei Madgwick sarcastisch. „Wa'k je zeg ls waar. Sir John was de man, die me d'r toe bracht, en IN GE-STOFFENVERF. We waren In de gelegenheid, kennis te maken met bovenstaande product, waarmee japonnen, blouses, man tels, enz. enz. met succes kunnen worden geverfd. „Ingeverf" is in alle denkbare kleuren voorhanden bij den drogist. Ze is wasch-, licht- en kleurecht en uiterst billijk in prijs. Met 1 pakje Ingeverf in poedervorm kan men 10 paar kousen verven. Alle sitoffen als wol len-, katoenen-, zijden- enz., kunnen met bedoelde verf worden behandeld. 500 Man meer aan 't werk. Naar verluid hebben de Fhillpsfabrieken op de Olym- piashow in Londen zulke belangrijke orders ontvangen, dat reeds de vorige week weer 500 werklieden konden worden aangesteld. Er zal thans worden voortgegaan elke week ongeveer 500 arbeidskrachten in dienst te nemen. STEUNTREKKEN MET SUCCES. Diverse bronnen. De politie te Harkema-Opeinde heeft proces-verbaal opgemaakt tegen Tj. de V. alhier, die door onrechtma tig steuntrekken kans had gezien, zijn inkomsten in twee maanden op f 140.70 te brengen. Genoemde per soon trok n.1. steun uit de kas van den bond, waarbij hij was aangesloten, terwijl hij bovendien trok van de Ziekteongevallenwet. Verder verdiende hij in drie we ken in de hooiing in Friesland f 67.50 en op de Gronin ger klei nog f 18.50. Bij Lahore, in Britsch-Indië, is het gebeurd, dat een vliegtuig naar beneden stortte na een botsing met een adelaar, die het vliegtuig aanviel-en in de schroef kwam. Het vliegtuig viel en de beide inzitten den werden gedood. Naar aanleiding van deze gebeurtenis werden meer gevallen bekend, waarbij adelaars de oorzaak van vliegongelukken waren. In de bergen achter Athene, waar zeer veel adelaars huizen, stiet een legervlieg tuig op een reusachtigen arend. Het stortte omlaag. Een Fransche legervlieger, die boven de Pyreneeën kruiste, werd door een adelaar aan gevallen. De pi loot had nog zooveel tegenwoordigheid van geest, dat hij schoot en den adelaar trof. Vooral in de eerste jaren der aviatiek geschiedde het meermalen, dat geweldige roofvogels hun con currenten in den aether aanvielen. Langzamerhand schijnen zij zich aan de vliegers gewend te hebtien. Nu hoort men niet meer van aanvallen van adelaars, zoo nu en dan slechts van ongevallen, tengevolge van een botsing met zoo'n vogel. Wie zich met ingang van 1 Oct. a.s. abon neert op da ontvangt nog de ver schijnende num mers tot dien datum gratis die me betaalde. Daar ken je niet tegen op, zou'k ge- loove." „Heb je daar bewijs van, Madgwick?" vroeg Marrows. „Bewijs? jawel, bewijs genoeg wat dat betreft," ant woordde Madgwick. „Ik ken 't van achtera en van voor bewijze!" „Wanneer heeft hij je betaald?" „Vandaag om twaalf uur." „Waar en hoe?" „Ik trof hem in Hillithwaite waar, gaat je niet an en hij betaalde me met bankpapier, zooals ik bepaalé had." „Heb je daarvan bij je?" „Een paar, niet zooveel," antwoordde Madgwick. Hij wees op Stones, die kreunend zijn lot beklaagde. „Hij heeft meer bij zich. Bewijs? Jawel! En nou dat je 't weet, ken 't me niet sohele om meer over Arncliffe te vertellen en wat d'r met hem gebeurt. Hij was de baas van 't spul en ik moest 't opknappe. En zooals Tc zei, heb ik me geld veilig verborge geeft niet hoe lang 'k er op mot wachten. En jellie kenne mijn en Stones niet veel doen. We hebben niks te maken met den dood van den ouden man we hebben 'm opgewacht en z'n papiere weggenome, dat is waar, maar meer ook niks. 't Is niks as een aanranding of roof of aooiets, op z'n argst. En jellie motte Arncliffe tegelijk met ons in de kast stoppen. Leelijke spion", barstte hij plotseling uit tegen Weathershaw, „as jij je neus d'r niet in had gestoke, zou d'r geen haan naar gekraaid hebbe. Jij heb 't gedaan en as ik ooit de kans krijg, zal ik 't j» betaald zetten pas maar 's op." Marrows wendde zich tot een van de agenten. „Ga vlug naar het dorp en breng de twee veldwach ters hier", zei hij. „En laat ook die auto's voor komen, Calvert", ging hij voort. „Neem deze kerels en hun boeltje mee naar de stad. als je versterking gekregen hebt één in elke auto. Wat de rest betreft..." Hij wenkte Weathershaw om dicht bij hem te komen staan. „Ik geloof wat die kerel verteld heeft," fluisterde hij. „Alles is me nu duidelijk. We wachten tot ze weg zijn en dan zullen we beginnen met den man, die ze er toe aandreef." Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1932 | | pagina 11