Staatsloterij Groeiend verzet tegen de economische noodverorde ning in Duitschland. NATIONAAL SOCIALISTEN EN HET CENTRUM ER TEGEN. De economische leiders van NSDAP en het Centrum hebben Donderdagmiddag gedurende eenige uren een bezoek gebracht aan den president van den Rijksdag, Goering. Betreffende het verloop deze bespreking wordt het volgende, gemeenschappelijke, communiqué verstrekt. In een gemeenschappelijke bespreking tusschen afge vaardigden van NSDAP en de Centrumpartij zijn kwes ties van economischen aard besproken. Op den voor grond der bespreking stond het urgente probleem der werkloosheid, terwijl voorts aan de orde was een ge- dachtenwisseling over de conjunctuur, het economische program der regeering Von Papen en de bezorgdheid voor den a.s. winter. De deskundigen van beide partijen spraken er hun ernstige bezorgdheid over uit, dat de subsidieering van alle bedrijven door belastingbons het nagestreefde doel, de arbeiders weer naar hun werkplaatsen terug te voe ren, niet zal bereiken, doch veeleer zal lelden tot een bittere teleurstelling. Het sociaal-politieke gedeelte van de noodverordening welke het geheele bestel van sociale rechten en instel lingen ter beoordeeling overlaat aan een regeering die slechts over een kleine minderheid in de volksvertegen woordiging beschikt en zeker geen steun vindt in werk nemerskringen, werd algemeen afgekeurd. Daarentegen brachten de besprekingen aan het licht dat voor een werkelijke werkverschaffing mogelijkheden voorhanden zijn in de ten uitvoer legging waarvan de meerderheid van het volk vertrouwen zal hebben. Ook de Vakvereenlglngen van alle richtingen hebben In een bespreking met den Rijksminister van Arbeid ernstige bezwaren en verzet naar voren gebracht. De minister verzekerde, dat de regeering bij de uit voering van de verordening zooveel mogelijk rekening zou houden met de belangen van de arbeiders en dat al deze maatregelen ten slotte slechts het uiteindelijke doel hadden de werkloosheid te verminderen en de cri sis van de Duitsche sociale politiek en sociale verze kering op te lessen. Hij wist de arbeiders-afgevaardigden natuurlijk niet te overtuigen van het doeltreffende der voorgenomen maatregelen. Omwenteling in Griekenland? Minister-president Venizelos vraagt ontslag. Uit Athene wordt bericht: Minister-president Venizelos is vroeger, dan in zijn voornemen lag, teruggekeerd van zijn reis naar Kreta, waar hij verkiezingspropaganda heeft gevoerd. De militaire liga zou in den nacht op Donderdag bij eenkomen teneinde er definitief over te beslissen of het noodig is, ter bescherming van de republiek direct in te grijpen. Het eventueele militaire optreden zou af hankelijk worden gesteld van de toestemming van Ve nizelos. Bij een militaire omwentelingspoging zal de president der republiek Zaimls, waarschijnlijk aftreden. Staatspresident weigert ontslag te geven. Minister-president Venizelos heeft den staatspresident een verzoek om ontslag overhandigd. De president wei gerde dit te aanvaarden. De regeering blijft In functie. De verhouding tusschen Bolivia en Paraguay. Een ernstig conflict. Paraguay mobiliseert. Het conflict tusschen Bolivia en Paraguay neemt een zeer ernstig karakter aan. Paraguay zou een speciaal reserveleger mobiliseeren, terwijl te La Paz wederom een oorlogskoorts begint te heerschen. Volgens een telegram uit Anunclon omvat het buiten gewone reserve-leger, dat door de Paraguaansche regee ring gemobiliseerd wordt, alle burgers tusschen de 33 en 40 jaar. In officieele kringen beschouwt men de bezetting van het fort Falcon als een oorlogsdaad. Dertig kisten, die vergiftige gassen bevatten en be stemd waren voor een firma te Villason, zijn door de Paraguaansche regeering in beslag genomen. De spanning neemt toe. Oorlogzuchtige stemming. In diverse steden treedt een toenemende spanning "•en den dag, betrekking hebbende op 't conflict tusschen Bolivia en Paraguay. Te La Paz. de hoofdstad van Bo livia, heersdht weer de oorlogzuchtige stemming van een maand geleden, toen het Gran-Chao-geschil scherpe vormen kreeg. Het bericht, waarvan ook door ons melding is gemaakt, dat Argentinië, Brazilië en Chili de beide belligerenten Bolivia en Paraguay met een economische blokkade dreigden om zoodoende een einde te maken aan het conflict, wordt thans door den minister van bultenland- Bdhe zaken van Chili onjuist genoemd. Veiling van Kreugers inboedel. Groote belangstelling. De eerste groote veiling van Kreuger heeft Woensdag plaats gevonden in zijn woning in de Villagata te Stock holm. De veiling begon om elf uur maar om half zes (zoo vertelt de correspondent van „Berlingske Tidende") zaten er al twee liefhebbers in het trapportaal. Hoe ze binnen gekomen zijn weet men niet. De portierster trof hen aan toen ze de deur ging openen. De politie moest er aan te pas komen zoo groot was de belangstelling. De prijzen op de veiling die Kreugers keukengerei, huisraad en meubelen omvatte, waren aan zienlijk hooger dan men verwacht had en in tal van gevallen werd er meer betaald dan de voorwerpen nieuw zouden gekost hebben. Den eersten dag bracht de veiling ongeveer 30.000 kr. op. Blijkbaar was het den koopers om souvenirs te doen. Brandstichting. Woensdag is door de marechaussee te Steenbergen gearresteerd en in de kazerne ingesloten mejuffrouw J. KoenraadtVeraart, die verdacht wordt van brandstich ting in de boerderij van haar echtgenoot, den heer P. Koenraadt, gepleegd in den nacht van Zondagavond 28 op 29 Augustus j.1. De daderes zal vermoedelijk ter beschikking van den Officier van Justitie worden gesteld. De brandstichting is gepleegd om in het bezit' te komen van de verze keringspremie. De waarde yan het geld. f 15000 in een week opgemaakt. Een liedjeszanger, die te Amsterdam voornamelijk op den Zeedijk en omgeving zijn kost ophaalde, kwam plot seling in het bezit van een erfenis van ongeveer f 15000. Het zijn sterke beenen, die de weelde kunnen dragen en met zijn vrouw trok hij naar het Rembrandtplein en omgeving. Zijn vrouw was hem spoedig kwijt. Eerst een week later spoorde zij haar man op in een café aan de Geldersche kade. Hij was de erfenis kwijt, behalve een paar duizend gulden, die hij had gedeponeerd bij een vrouw, die hjj had ontmoet in de vele vermakelijkheden welke hij had bezocht. Deze vrouw echter ontkende geld te hebben ontvangen. Voor de Vijfde Kamer der Recht bank stond deze aldaar niet onbekende dame Donderdag terecht wegens verduistering. Ook hier ontkende zij geld in bewaring te hebben genomen. Het Openbaar Ministerie eischte 2% jaar gevangenis- sraf met de verzwarende omstandigheden, dat de ver dachte reeds vele malen was veroordeeld. Smokkelen van drank. Duizend liter gedistilleerd in beslag geno men. Ambtenaren van het te Den Helder gestatlonneerde douane-vaartuig „Zeemeeuw" hebben Donderdagmiddag, onder leiding van den Inspecteur P. Pesman, nabij Den Helder een vaartuig in beslag genomen met duizend liter gesmokkeld gedistilleerd van 98 pet., waarvoor bij nor malen invoer ongeveer f 4000 invoerrecht verschuldigd ifi. De smokkelwaar lag diep onder in het vaartuig, een oude boot. welke in hoofdzaak als vischdrogerij wordt gebruikt. De opvarenden beweren met stelligheid niet te weten hoe de lading gedistilleerd aan boord is gekomen. (Hsbl.) Vischuitvoer naar België. Besprekingen te BrusseL Uit IJmuiden wordt gemeld: Ten einde besprekingen te voeren met de Faktoorsver- eenigingen te Brussel en Antwerpen en met de directie van het Belgische Zeewezen, zijn heden de secretarissen der Vereeniging van Reeders van Visschersvaartuigen en van den IJmuider Vischhandelsvereeniging.vergezeld van den heer Brouwer, hoofd der afd. Visscherijen van het departement van Economische Zaken en Arbeid naar Brussel vertrokken, naar aanleiding van de bezwarende regeling voor den vischexport naar België. De uitslag van deze conferenties wordt met groote belangstelling tegemoet gezien. Helder's Ambachtsschool. Het 25-Jarig jubileum. Woensdag 7 September bestond de Ambachtsschool te Den Helder 25 jaren. Deze dag is niet onopgemerkt voor bijgegaan. Een groote collectie bloemstukken sierde de zaal, waar een groot aantal genoodigden bijeen was gekomen. Onder de aanwezigen zag men den burge meester van Den Helder en de wethouders de Boer en Smits, burgemeester Lovink uit Anna Paulowna met wethouder Lubbert, den heer Kruys Voorberge, den oud directeur der school, de Schout bij Nacht werd verte genwoordigd door overste Stöve. Voorts waren aanwezig vele bestuurderen van vereenigingen, alsmede leeraren van andere onderwijsinrichtingen. Om ruim half drie sprak de heer F. Dekker zijn ope ningsrede uit, waarin spreker het verleden en héden van de onderwijs inrichting den revue liet passeeren. Daarna overhandigde spreker aan de heeren A. Smit, Kersten en Korff ieder een vulpenhouder, daar dit drie tal ook 25 jaren aan de school is verbonden. Nog voerden het woord de burgemeester van de ge meente Helder, burgemeester Loving uit Anna Paulow na, de wethouder van onderwijs, de heer De Boer, Over ste Stöve. namens den Schout hij Nacht. mevr. Dekker Klik namens de vereen, van Huisvrouwen, en vele an deren. Namens de vereeniging van oud-leerlingen werd bij monde van den heer Rens aan de school aangeboden een gebrandschilderd glas in loodraapi. De directeur sloot 't officieele gedeelte met 't uitspre ken van een welgemeend dankwoord. Groote Athletiekdag te Den Helder. Uitgeschreven door „Zeemacht". Zondag 11 September a.s. zal te Den Helder een groote athletiekdag worden gehouden. Bij het „Zeemaohtbestur kwamen inschrijvingen bin nen van 110 heeren en 37 dames, meerdere van deze in schrijvers (sters) schreven voor 4 nummers in. Alle nummers zijn goed bezet. Van buiten Den Helder nemen deel de navolgende vereenigingen: Haarlem, Olympia, Zaandam; Olympia, Wieringerwaard; D.O.K.E.V., Anna Paulowna; Voor waarts, Avenhorn; Z.S.C., Burgerbrug; D.T.S., Oudkars pel; A.V.V.A., Assendelft; West Frisia, Enkhuizen; D.O.- V.E.S., Heiloo; UD1. W.v.O. Hoorn; D.O.S.K.O.. War- menhuizen; V.I.K. te Stroet en Alcmaria Victrix te Alk maar. Ongeval bij het lasschen. Donderdagmorgen kwam de lasscher P., welke In de smederij van de carosseriefabriek van de firma Den Ouden en Domburg te Woerden aan het werk was, met de vlam van een laschijzer te dicht in de nabijheid van een vat carbid. Het gevolg hiervan was dat een ont ploffing ontstond en P. den afsluitdeksel van het vat tegen het hoofd kreeg. Hij sloeg achterover en bleef bewusteloos liggen. Ook zijn kleeren hadden inmiddels vlam gevat, doch ijlings toegeschoten personeel mocht er in slagen de vlammen spoedig te dooven. Nadat de eerste geneeskundige hulp verleend was, werd het slachtoffer in bewusteloozen toestand naar het R.K. Ziekenhuis overgebracht. Men vreest voor zijn leven. Trekking van Donderdag 8 September 1932. 4e klasse 4e lijst No. 6065 f 2000. No. 10535 f 1000. No. 4611 f 100. Prijzen van f 65. 447 573 681 850 882 957 1094 1400 1589 1596 2120 2230 3105 3319 3820 4155 4200 4203 4211 4272 4316 4392 4608 4688 5188 5477 5613 5917 6152 6349 6632 7097 7237 7281 7366 8241 8267 8831 9175 9337 9359 9868 10212 10285 10571 10592 10962 11342 11527 11575 11674 11741 11997 12008 12326 13353 13385 13595 13635 13758 13831 14083 14150 15112 15117 15351 15813 16430 16684 16788 16966 17165 17168 17380 17446 17617 18527 18879 19449 19684 19994 20246 20471 21385 21406 21466 21524 21549 21796 21949 22128 22473 22756 23104 23300 23943 23957 Uit onze Omgeving. w 1 n k e l Mej. M .de Reus. die dit jaar van de school alhier slaagde voor het M.U.L.O.-diploma, is thans toegelaten tot de Huishoud- en Industrieschool te Allernaar, voor het volgen van den cursus ter opleiding voor de acte N.a., leerares in de naaldvakken bij het nijverheidson derwijs. Door de gebroeders Slooves is de wederopbouw van hun boerderij, onderhands opgedragen aan den heer C. Molenaar voor zooveel betreft het timmerwerk; het met selwerk aan de heeren J. van der Molen en K. Lodder, en het schilderwerk aan P. Lange re ia (Door omstandigheden he?ft de toezending vertraging ondervonden, wat de Redactie voor ditmaal niet wil straffen door de plaatsing na te laten. Vlugge bericht geving is echter een eisch van den tijd!) Op drie dagen van de vorige week werd door de hoogste klassen van de U.L.O.-school te Winkel een schoolreisje gemaakt, dat uitstekend is geslaagd. 's Morgens om kwart voor 7 vertrok een stoet van 8 auto's, in N. Niedorp nog met een 3-tal vermeerderd, naar Noordscharwoude. Vandaar ging het per trein naar Leiden, van waaruit een boottocht werd gemaakt over de Kager Plassen, Ringvaart Haarlemmermeer, Brasemenneer en Oude Rijn teiug naar Leiden. Hierop volgde een bezoek aan de Hortus, waar heel wat Interessante planten werden bekeken en vooral de bloeiende Victoria Regia werd vol aandacht be wonderd. Daarna werd de reis voortgezet naar Schevenlngen waar het gezelschap logeerde in Hotel Zeerust. Daar werd genoten van een mooien na-zomeravond aan strand en zee en de schitterende verlichting en de ge zellige boulevard-drukte zullen zeker nog lang In 't geheugen van de jongens en meisjes blijven voortleven. Da volgende dag was bestemd voor een bezoek aan de Indische tentoonstelling. Deze ls onder deskundig en bijzonder prettig gelelde waarvan het gezelschap zich had voorzien door bemiddeling van de directie van het Schoolmuseum te 's Gravenhage alles tot in de puntjes bezichtigd en er ia heel wat geleerd,, dat men in de school nooit op zoo duidelijke wijze kan on derwijzen. 's Middags werd een bioscoopfilm-les bijgewoond ln de schoolbioscoop van bovengenoemd Schoolmuseum en werd het leven op Java en op Ball op duide'ijke en zeer bevattelijke wijze voor oog en oor (er was explica tie, en wat fijne!) ten toon gespreid, een zeer passende voortzetting en verduidelijking van het op de tentoon stelling geziene en gehoorde. 's Avonds werd „de verlichte stad" bewonderd; 't hartje van Den Haag met z'n winkelstraten en schitte rende verlichting heeft voor onze plattelandsche jeugd een eigenaardige bekoring. De laatste dag was bestemd voor het bezoeken van 't Huis ten Bosch, gebouwen van le en 2e Kamer, Panorama Mesdag en 't Vredespaleis, 't Twaalfuurtje werd gebruikt op den daktuin van „De Bijenkorf'. Nadat 'a avonds de laatste maaltijd was gebruikt in 't hotel, werd om 8 uur de terugreis aanvaard. In de beste stemming werd na een gezellige reis Alkmaar be reikt, waar 't gezelschap een oponthoud had van 40 minuten, doordat een electrische trein uit Amsterdam daar op een aansluiting niet had gewacht, zoodat de trein naar Den Helder op den volgenden trein uit Am sterdam moest wachten. Dit veroorzaakte natuurlijk nog wat ongeruste ouders, doch vroolijk en welgemoed kwam het gezelschap tegen twaalven in Winkel aan. De Nieuwe Niedorpers waren in N.N. achtergebleven en ook de in Winkel gearri veerde jongelui zochten nu spoedig hun resp. woningen op en zoo was 't reisje voor dit jaar weer afgeloopen. It Is een reis geweest, waarop buitengewoon veel is ge noten en ook geleerd: een reis om nooit te vergeten! Aan het slot van dit verslag past zeker een woord van dank aan de autobezitters die zoo spontaan hunne auto's en hunne diensten aanboden. heerhtjnotv aart) VEENHUIZEN. In aansluiting met een bericht uit Winkel, waarin geklaagd wordt over radiostoringen kunnen wij mede deel en. dat ook hier die storingen regelmatig voorko men en wel het ergst bij de distributie van den heer Rentenaar. De heer Rentenaar, die de radiomuziek perfect uit zendt, 3taat tegenover deze storingen geheel machteloos Waar hier hoogstwaarschijnlijk geen hoogfrequentieap- paraat is of een electrische machine, tasten wij omtrent de oorzaak in het duister. Mocht hier wel zoo'n toestel de oorzaak zijn. dan was het wel gewensoht, daarvan den heer Rentenaar bericht te doen. Door een commissie, waarvan het bestuur werd ge vormd door de heeren A. G. IJsselsteen. Jb. Druif. A. Kuiper. A. Visser en Jac. Koopmans, werden wij ter vergadering opgeroepen, teneinde mede te werken tot de oprichting van een vereeniging, genaamd Plaatselijk Belang. De Voorzitter, de heer IJsselsteen opende de bijeen komst. Hij vond het jammer, dat de opkomst niet groo- ter was. doch hij troostte zich met de gedachte: Liever klein begonnen en groot geëindigd, dan groot begonnen en klein geëindigd. Spreker zette uiteen, dat hier op het gebied van vereenigingsleven nog veel ontbrak en hij hoopte, dat op dezen avond in den leeante voorzien zou worden. Hierop volgden besprekingen over de verschillende zaken, waarmede de vereeniging zich zou bemoeilen. Het resultaat was, dat de taak van de vereeniging zal zijn: le. Oprichten van cursussen, zooals handenarbeid, riet- vlechten, boekhouden, esperanto enz.; 2e. het houden van een hulsvlijttentoonstelling; 3e. het houden van een floraliatentoonstelllng. Deze twee punten werden gecombineerd; 4e. beoefening van sport, zooals korfbal, gymnastiek enz. 5e. het houden van volks- en kinderspelen, (zooals bijvoorbeeld met kermis); 6e. het houden van ijsfeestjes; 7e. het beoefenen van kinderzang; 8e. het doen van pogingen om hier een postbode woon achtig te krijgen, bij wien alle postzaken behandeld kunnen worden; 9e. pogingen te doen om de tweede bestelling te be houden, indien deze in gevaar mocht komen; 10e. te trachten om alhier een publieke telefoon, mits gaders doorverbinding te verkrijgen; 11e. verbetering van den Polderweg. Besloten werd een adres aan het polderbestuur te zenden; 12e. pogingen aan te wenden alhier een goede kapper gevestigd te krijgen. Hierna werd het reglement behandeld. De voorloopige bestuursleden werden met algemeene stemmen gekozen. De contributie is zoo laag gesteld, 50 ets. per jaar, dat niemand finantieel bezwaar kan hebben, als lid toe te treden. Als no. 1 staan kinderzang, huisvlijt- en florallaten- toonstelling on het program. hoog worp AARTSWOUD. Do kruidenierswinkel annex fouragehandel en brand stof fenhandel van den heer K. Bakker, gaat met 1 Oct. a.s. over aan den heer G. Steijn. Met den bouw van de nieuwe school en onderwijzers- woning is reeds een begin gemaakt. Men is reeds aan de kelder voor de Centrale Verwarming te graven en aan het heien voor de fundeeringen. barsinoerhork Nationale Kolffeesten te Barsingerhorn. De Nationale Kolffeesten, uitgaande van den Neder- landschen Kolfbond, welke dit jaar In de kolfbaan van den heer De Graaf zullen worden gehouden, staan voor de deur. Alle voorbereidingen om de heeren kolvers uit het geheele land te kunnen ontvangen, zijn getrof fen, waarbij getracht is, mede door het daarstellen van verschillende attracties, de heeren aangenaam bezig te houden. De deelname zal vermoedelijk de verwachtingen verre overtreffen. Niet minder dan 22 kolfclubs met ongeveer 40C kolvers Heten zich Inschrijven. Zaterdagmiddag, na de welkomsgroet door den voorzitter van de kolfclub „Barsingerhorn", nemen de wedstrijden een aanvang, welke zullen duren tot en met Dinsdag. Zondagmiddag zal de welbekende heer Dr. G. C. van Balen Blanken de wedstrijden officieel openen, terwijl de Muziekvereen. „de Eendracht" van Kolhorn bereid is gevonden dien middag een concert te geven. Maandagmiddag vindt de officieele ontvangst op het gemeentehuis plaats en daarna de algemeene vergade ring van het Hoofdbestuur met de afgevaardigden van de verschillende clubs. Dinsdag wordt de wedstrijd voortgezet, na afloop waarvan de prijzen door Dr. Van Balen Blanken zullen worden uitgereikt. Tot slot van de feestelijkheden is een feestavond georganiseerd, waaraan door de plaatse lijke vereenigingen de medewerking Is toegezegd. Too- neel en zang zullen elkaar op dien avond afwisselen. Zoowel voor het bijwonen van de wedstrijden als den feestavond ls de toegang vrij. Personen beneden 16 jaar hebben evenwel Dinsdagavond geen toegang. De attracties als: vlotbrug, sjoelbak, schiettent en kegelbaan zijn aangebracht in een gebouwtje, dat naast de zijzaal is geplaatst. De kegelbaan zal, nu deze sport ook in onz omgeving meer en meer beoefend wordt, wel een mooie attractie blijken te zijn. De baan ls pl.m. 20 M. lang en geheel overdekt. Het spreekt vanzelf, dat aan de attracties ook kan worden deelgenomen door de bezoekers. Laat ons nu hopen, dat de belangstelling voor de mooie kolfsport groot zal zijn, dan twijfelen wij niet, of het feest, dat met zorg is voorbereid, zal ln alle opzichten slagen. Een medeleven met dit nationale sportgebeuren in onze gemeente zal reeds een voldoening zijn voor de genen, die zich met de organisatie hebben belast KOLHORN. Vrijdagmiddag omstreeks 3 uur had bij de los- en laadplaats alhier een ongeluk plaats, dat zich eerst vrij ernstig liet aanzien, maar toch nog betrekkelijk goed afliep. Bij het lossen van balken kreeg W. Ertsen on verwachts een balk, die met een scheepslier gelost werd, in zijn rug, waardoor hij voorover kwam te val len, zoodat hij behalve zijn rug ook zijn gezicht be zeerde. Dr. Nanninga van Schagen en dr. De Vries van Wie ringerwaard verrichtten de eerste medische hulp, waar na het slachtoffer naar zijn woning vervoerd mocht worden. De floralia-tentoonstelling, die hier Zondag en Maandag gehouden zal worden, wordt Maandagavond door muziek van de Harmonievereeniging „de Een dracht" opgeluisterd. Op Maandagavond zal tevens de verloting gehouden worden en de prijzen, die aan de inzendingen verbonden zijn, uitgereikt worden. langend ij k NOORDSCHARWOUDE. FLORALIA-TENTOONSTELLING. Woensdag en Donderdag, werd in de groote zaal van Concordia een Floralia-tentoonstelling gehouden, geor ganiseerd door de Vrouwenclub W.OL. De eerste aan blik van zoo'n groote zaal die als het ware in een bloemenhof herschapen ls, ls altijd schitterend. Aan den eenen kant al de Inzendingen van de schoolkinde ren, het eene plantje wat mooier dan het andere, maar alle planten even frisch, zoodat wij ons afvragen: Hoe krijgen ze het zoo. De kinderen zelf er verlangend naar uitkijkend om te zien wat voor prijs er behaald is. En dan de moeders even trotsch als de kinderen als er een mooie prijs behaald is. Dan de inzendingen van de ouderen, de vrije inzendingen en de ruikers, alles even mooi en frisch. Vooral de cactussenverzamelingen van de heeren Glas en Ligtenberg trekken altijd veel be wonderaars en terecht. We zagen er vele vreemde soor ten, die wij nog nooit gezien hadden, sommigen heel groot en sommigen heel mooi In bloei. Maar voor zoo'n verazmeling moet je ruimte en tijd hebben, maar het is tevens een aanmoediging voor de vele cactusliefheb bers als je zoo eens ziet hoe mooi je ze kunt krijgen. Dan de mooie hoek van de kweekerij „De Dahlia", met al zijn mooie bloemruikers. Het gezicht daarvan alleen noodigt iemand uit dahliabollen te bestellen van die mooie soorten. Woensdagavond waren er heel veel menschen op de tentoonstelling aanwezig, maar dat was dan ook de belangrijkste avond, daar Crescendo een concert zou geven en dat trekt ook altijd. Van de zang hebben wij heel erg genoten, vooral van het vrouwenkoor, alleen vinden we het jammer dat er zoo weinig leden zijn, er zijn er toch zooveel die vroeger wel lid waren en nu niet meer, zouden die er niet voor voelen weer eens lid te worden? Het tooneel vooral was ook heel gezel lig Ingericht met zijn theetuin van Sabina. Een heer lijk kopje thee of koffie en dan een concert, een prach tige zaal vol bloemen en planten, ziedaar een heel ge- zelligen avond. Voor de vrouwenclufo W.OL* een prachtig succes en een aanmoediging voor het volgende jaar. Dat deze tentoonstellingen zeer geliefd zijn bij het publiek, bewijzen de vele bezoekers en de vele mooie inzendingen. In de kolfbaan van den heer J. de Bakker alhier zal een 50-slagen kolfwedstrijd gehouden worden om kunstvoorwerpen. De wedstrijd begint 18 September en duurt tot en met 30 October, op eiken Zondag, Dins dag, Donderdag en Zaterdag. BROEK OP LANGENDIJK. Maandagavond 8 uur wordt er een openbare raads vergadering gehouden. Vrijdagmorgen werd in het gebouw der Langendijker Groenten Centrale de 7de droge bloembollenveiling ge houden. De aanvoer bedroeg pl.m. 350.000 stuks lever bare en pl.m. 5000 Kg. plantgoed. Alle aangevoerde le verbare werden ongeveer verkocht, een enkel partijtje werd opgehouden. Plantgoed kon echter niet steeds een kooper vinden. Copland liep er op één partijtje na alle maal door. Evenzoo ging het met Clara Butt en Dream. De volgende prijzen werden voor leverbare besteed: Bartigon f 0.250.50, Chrijsilona f 1.25, Clara Butt f 0.100.25, Cour enne d'or f 1.40, Farnecombe Sanders f 0.350.70, Flamingo f 1.05, Gele Prins f 0.90—1.45, In- glescombe Pink f 0.65, Inglescombe Yellow f 0.901.50, Keizerskroon f 1.60, Iris Imperator f 0.110.20. La Reine f 0.550.60. Le Notre f 1. Mr. van deT Hoeff f 1.35, Murlllo f 0.501.60, Pride of Haarlem f 0.150.25, Prins van Oostenrijk f 1.201.60, Rubra Max f 1; Sie raad van Flora f 0.250.55, Vict, d'Olivere f 0.400.75, Vuurbaak f 1, Will. Copland f 0.10—1, Witte Zwaan t 1.70 alles per 100 stuks. Het plantgoed bracht de volgende prijzen op: Brilliant Star f 0.05, Couronne d'or 0.25, Farnecombe Sanders f 0.12, Flamingo f 0.14, Inglescombe Pink f 0.05, Inglescombe Yellow f 0.12—0.14, La Reine f 0.06, Miste- rie of India f 0.12, Vuurbaak f 0.07, Will. Copland f 0.07, Will. Pitt f 0.07—0.15, Witte Pottebakker f 0.13, Duches- se de Rarma f 0.050.19 per Kg. De heer J. Boon alhier, behaalde bij het te Amster dam gehouden examen het politie-diploma.

Schager Courant | 1932 | | pagina 14