Plaatselijk Nieuws. Predikbeurten. LANGENDIJK De Veilingsbesturen hebben de minimum-prijzen der aardappelen op f1.per 100 'C.G. gesteld. Het gevolg van dezen maatregel is, dat tal van aangc voerde partijen onverkoopbaar zijn. Men deelde ons mee, dat de bekende Commissie uit de 50 Westfriesche gemeentebesturen als haar ge voelen aan de betrokken besturen heeft meegedeeld, dat er goede grond bestaat aan te nemen, dat een algemeene steunwot voor den tuinbouw zal worden aanhangig gemaakt. Het is nu weer al enkele weken geleden, dat een aantal gemeente- en polderbesturen een verga dering hielden om den aanleg van den verkeersweg door het Geestmer Ambacht te bevorderen. Besloten werd daar, ora met Ged. Staten in overleg te treden. Verder "schijnt de zaak nog niet gevorderd te zijn. De al- of niet-medewerking van de gemeente Oudkarspel en van den Polder Geestmer Ambacht zal ongetwij feld van grooten invloed zijn op het slagen van de gedane pogingen. Het is ten zeerste te hopen, dat die medewerking niet achterwege zal blijven, daar de be langen van tal van werklooze arbeiders daar ten hoogste bij betrokken zijn. ZUIDSCHARWOUDE. De slooten om de Prinsengracht, die door een 50 tal gez.nnen wordt bewoond, bevinden zich in zoo'n onhygiënischen toestand, dat bij het gemeentebe stuur verzocht wordt op verbetering aan te dringen. We vernemen dat ook de banne Zuidscharwoude in aanmerking komt, te worden opgeheven. Z IJ P E Naar men ons mededeelt, zijn de heeren P. de Best «a. bij Ged. Staten in beroep gegaan tegen het onlangs door den Gemeenteraad genomen besluit tot nlet-toe- kexwing van een vergoeding voor het vervoer, per auto bus, van hunne kinderen naar de Chr. school te Beha gen. Naar wij vernemen kunnen de varkenshouders in de ze gemeente, die hunne varkens wilen laten merken ln verband met de Inwerkingtreding der crisisvarkens- wet, zich tot den heer Van der Sluijs te St Maartensbrug wenden. In verband methar© benoeming tot onderwijzeres aan de O. L. school te Sohagen, heeft Mej. P. A. Visser ont slag gevraagd als onderwijzeres aan de O. L. school te St. Maartensbrug. PETTEN. Door den heer Jb. Bellis alhier is tot B. en W. het verzoek gericht om verlof voor den verkoop van zwak alcoholischen drank. SCHAGERBRUG. De Commissaris der Koningin, ln de prov. Noord- Holland heeft aan de wed, J. Broer alhier toestemming verleend tot het verkoopen van zwak-alcohollschen drank zonder verlof op het z.g. harddraverijterrein bij gele heid van de op 13 September ajs. alhier te houden harddraverij. T ZAND. We vernamen dat de clubs V.I.OJS. I en II van War- menhuizen op a.s. Zondag komen spelen tegen G.R. I en II op het G.R.-terrein alhier. De „Hollandia" Hollandsche fabriek van Melkproduk- ten en Voedingsmiddelen te Purmerend betaalde op j.1. Donderdag voor de aan haar filiaal alhier afgeleverde melk bij een gemiddeld vetgehalte van 3.11 een gemid delden prijs van f 2.08 per 100 liter. We vernamen dat de toestand van den bejaarden heer Bakker, die zooals gemeld JJ. Dinsdagmorgen alhier door een luxe auto werd overreden, waarbij het slacht offer een lichte hersenschudding opliep, thans gelukkig voorultgaando is. OUDESLUIS. Donderdagavond vergaderde de Vara-afdeeling alhier ln café Spoorzldht De vergadering was niet zoo goed bezocht als gewoon lijk, wat zijn oorzaak vond ln het feit, dat tegelijkertijd een vergadering van den Landarbeidersbond gehouden werd. De algemeene opinie was dan ook, dat wat meer overleg tusschen de besturen niet overbodig was. Na opening door den Voorzitter werden de notulen gelezen en goedgekeurd. Belangrijke ingekomen stukken waren o.m. een schrijven van het districts-bestuur om mede te helpen een afdeellng op te richten te Schager- brug en een te Sint Maartensbrug. Voor Schagerbrug wordt een datum aangevraagd, daarna kan men zien, wanneer Sint Maartensbrug »*n de beurt ia. Een uitgebreid schrijven van het Hoofdbestuur over de kwestie-les Eijl wordt in extenso voorgelezen. Het gaf een kijkje op de ontzetende moeilijkheden die het H.B. met dezen Septetleider heeft gehad. Besloten werd om gezamenlijk naar de Varafllm te Schagen te gaan. Een poging om een gedeelte der on kosten door de kas te laten dragen, kon bij gebrek aan kasmiddelen, niet slagen. Hierna volgde verkiezing voorzitter, daar de tegen- oordlge, de heer v. d. Vliet door drukke bezigheden af wilde treden. De vroegere voorzitter de heer Daan Pool werd weder als zoodanig gekozen. De controle-commissie bracht verslag uit over het fl- nantieel beheer. Alles was ln orde bevonden. Na nog e enige hartelijke woorden van afscheid van den afgetreden voorzitter v. d. Vliet, sloot deze de ver gadering met den wensch, dat allen hun beste krachten zouden geven aan den Omroep, die haar beste krachten gaf voor de arbeiders. GEMEENTE ZIJTE Burgerlijke Stand van 2 tot met 9 September 1932. Geboren: Pleter, zoon van Johannes Jan Elling en Jantje van der Woude. Harm, zoon van Johannes Jan Elling en Jantje van der Woude. Jaoobus Johannes, zoon van Antonius Warmerdam en Anna Maria Zoet Petrus Martius, zoon van Simon Johannes Smit en Anna Druijven. Anna Geertruida, dochter van Cornelis Petrus Stendert en Geertruda Maria Baars. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Johannes van der Wal, 20 jaar, grond- Werker te Zijpe en Gepke Fennema, 18 jaar, te Schagen. Overleden: Andries de Wit 71 jaar, weduwnaar van Anna Zuurbier (overleden te Alkmaar). W I E R I N G E N Sportnieuws. Succes I speelt te Schagen tegen Schagenl, om half drie, vertrek 1.30 u. B.K.C. Adsp.—Succes Adsp, Aanvang 11 uur. Ver trek 10 u. L. Rijvereenlging „Wieringen". Rijles in de Manége om half tien. Remmin gwerken. De uitbreiding van remmingwerken nabij de kunst werken te Den Oever en Kornwederzand met eenige bijkomende werken, zal worden uitgevoerd door de M.U.Z. V.V.M.P. In verband met ontslag van personeel en als ge volg daarvan uittreding door vele leden als lid van bovengenoemde vereeniging, heeft het bestuur voor stellen ingediend tot liquidatie der Vereeniging. De opheffing is met algemeene stemmen door de leden goedgekeurd en heeft inmiddels haar beslag gekre gen. O verwerkvergunning. Aan de N.V. Maatschappij tot Uitvoering van Zui derzeewerken (M.U.Z.), is door het Hoofd van het 6e District der Arbeidsinspectie te Haarlem eene overwerkvergunning verleend ten behoeve van het storten van beton voor kustverdedigingswerken op Donderdag 8 September of eventueel lateren datum vóór 15 September 1932 en wel voor maximum 65 mannen boven 18 jaar. De fcloralia-feesten te Den Oever. Voor den a.s. Zondag des namiddags ten 2 uur te houden grooto handicap-harddraverij, is door 18 paardenbezitters ingeschreven, met de volgende ren ners: Rentener van R. v. Wieringen. Anna Paulowna; Our Ulhan B van L. A. Mooij, Wieringerwaard; Min netonka van idem; Miss Zelda Peter van S. v. d. Oord, Haarlemmermeer; Maggy Henry van J. Schoon, Medemblik; Edna M. van idem; Gretchen van H. J. Vergay, Purmerend; Janet Harvester van G. Taams, Amsterdam; Cleowatch van P. Weehuizen, Amster dam; Fretchen van H. Beets, Beemster; Omega van C. Verhorst, Beverwijk; Mary Magowan van B. Vis ser, St Maartensbrug; Sire Axworth van K. A. de Vlieger, Nieuw Vennep; Otella van A. Borst, Wie ringerwaard; Kenneth van K. Davidson, Ooster-Blok- ker; Rudi van T. Broere, Buiksloot; Monte Carlo van J. Out, Bussum. SINT MAARTE N EENIGENBURG. Ook onze hospes heeft er voor gezorgd, dat met de kermis, voor hen die lust hiertoe gevoelden, een ge notvollen avond te bekomen is. Djor hem is namelijk een goed bekend staande tooneelvereeniging georga niseerd, welke op zal treden met het Indische tooneel- stuk: „De Kribbebijter". Wanneer dit goed wordt ge speeld, waar wij niet aan twijfelen, belooft dit werke lijk een mooie avond. H ARE N K ARSPET WAARLAND. Woensdagmiddag is het 1%jarig dochtertje van den heer G. V. in een onbewaakt oogenblik te water geraakt en verdronken. IN SCHAGEN EEN INRICHTING VOOR OOGON DERZOEK Iets voor brillendragers. Bijna Ieder, die een bril draaft of voor zijn werk moet gebruiken, zal zich weieens de vraag hebben ge steld: Heb ik nu wei de juiste glazen voor mijn oogen? Wij gelooven dat in de toekomst een dergelijke vraag zal blijken overbodig te zijn. Wij zijn dezer dagen bij de fa. Gebr. Rotgans, gediplomeerd Opticien-Refractionist op bezoek geweest en wat wij daar gezien hebben op het gebied van brillentechniek, bant iedere twijfel. Bij de reeds bekende slijperij en reparatie-inrichting, voorzien van de meeat moderne wetenschappelijk zuive re Instrumenten, die het vervaardigen van brillen, ook op medisch voorschrift, mogelijk maken, heeft de firma thans een toestel aangeschaft, de z.g. RUKA-VARIA TOR, voor het onderzoek der oogen, een Instrument zoo mooi en zoo zuiver, dat men gerust van een technisch wonder spreken kan. Ook werd ons een Soheitelbrechwertmesser getoond, waarmede brilleglazen zuiver worden opgemeten, zelfs al is er nog maar een scherfje van het glas over,, dit in tegenstelling met de methode van vele opticiens, die naar we vernemen daarvoor een z.g. Sphaerometer gebruiken. De firma deelde ons mede, dat door haar het oogon derzoek geheel gratis wordt verricht Verwijzende naar de bekendmaking ln dit blad, wen- sdhen wij de ondernemende opticien veel succes toe. Ter sluiting van het seizoen, concert van Schagen's Harmoniekapel, op Zondag 11 September 1932, nam. 8 uur, in den Muzlektuln. Het programma luidt als volgt: 1. Per Aspera and Astra. Marsch Urbach 2. Das Gold ene Kreuz, Ouverture L Brüll 3. La Tzlgane, Mazurka lx Ganne 4. Souvenir de L'Opera „Joseph" Méhul Pauze. 6. Madchen von der Spule, Ouverture Fr. v. Suppé 6. Warla, Polonaise Andrleu 7. Seufzer, Wals Ivanovlci 8. Fantasie sur L'Opera „Trouvère" Verdl 9. Finale. Theater Royal. Deze week brengt ons de directie van theater Royal een product der Metro Goldwyn fabrieken. Zou dit al leen reeds de overtuiging 'schenken, dat 't programma met zorg is gekozen, de titel van de hoofdfilm versterkt U ln deze waarheid. „Het Cubaansche Liefdeslied!" Wil men een beter titel hebben voor een film als deze, waarin de groote. alles opofferende liefde hoogtij viert? 1 Uit de vele filmsterren die dit stuk hebben gemaakt tot wat het is, noemen we ten overvloede nog Lawrence Tibbett en Lupe Velez. Tenslotte een korte beschrijving van de goede film- Inhoud. Terry Burke. het zwarte schaap van de familie ls ver loofd met Crystal, een meisje uit zijn eigen kring. Belust op avonturen en verlangend meer van de we reld te zien neemt Terry dienst bij de Amerlkaansche marine en met zijn twee vrienden „Romance" en O. O. Jones heeft hij een vroolijken tijd op Cuba. Hier wordt Terry verliefd op een Cubaansch meisje, dat haar olie nootjes verkoopt onder het zingen van een eigenaardig oud liedje. Zij zijn gelukkig tot de oorlog uitbreekt en Terry naar Frankrijk gezonden wordt. Crystal is als verpleegster naar Frankrijk gegaan en vindt Terry gewond ln een hoepitaal. Bij het ontplof fen van een granaat in het hospitaal wordt Crystal ge wond, maar het gelukt haar Terry te redden. Ontroerd door haar groote liefde voor hem. trouwt Terry met Crystal en wordt deelgenoot in de zaken van zijn broer John. Op een avond, terwijl hij met zijn vrouw in een res taurant dineert, speelt een Cubaansch orkest de nieuw ste rumba. „The Peanut Vender", en Terry herkent het liedje, dat Nenita altijd zong. Terry verlaat het restaurant en zwerft langs de ha ven, beelden uit het verleden doemen voor zijn geest op en hij geeft toe aan een plotselingen aandrang om naar Cuba te vertrekken. Hij schrijft een briefje aan Crystal en zij begrijpt. „Hij ls teruggegaan om zijn verloren Jeugd te zoeken" zegt zij, „en als hij bemerkt, dat het verleden dood is, zal hij terugkomen." Na langdurig zoeken verneemt hij, dat Nenita gestor ven is. Na een bezoek aan haar graf, hoort hij haar lied weer zingen en de stem doet hem aan haar denken. Zoo vindt hij haar zoon, dien zij Terry genoemd heeft. Hij neemt den jongen mee terug naar Amerika en bU aankomst vindt hij Crystal op hen wachten, die gaarne de plaats van een moeder voor den zoon van Nenita en Terry wil innemen. MARKTOVERZICT. In den vroegen morgen van Donderdag jj. zag men al veel vette koelen aangevoerd, de gedachte was wel: dat kan wat worden vandaag. Nu, de aanvoer was wel groot, maar de handel was jammerlijk genoeg zeer stug. Dat scheelde nog een mooien zet bij de vorige week. Men ziet dat gauw aan slagers en kooplieden, ze waren te kalm. De prijzen golden 2530 ets., dat was de gang; een uitvlieger zou nog 32 ets. hebben opgebracht. De handel ln kalf- en geldekoeien was aan den stuggen kant, er is gras genoeg, werd er gezegd, maar geen centen. Dat is natuurlijk een kwaad nummer. Er wordt voor de melk ook hoegenaamd niet gevangen, dus het ls eigenlijk niet te verwonderen ook. Pinken niet aangevoerd. Naar pinkstieren was wei nig vraag, bijgevolg de handel stug. Wat gelden dit soort beesten toch ook weinig, de beste stier die er was. bracht 120 gld op. Vette kalveren van 40—50 gld„ OUDE NIEDORP GEMEENTE OUDE NIEDORP. Burgerlijke stand over de maand Augustus 1932. Geboren: Johannes Jacobus, zoon van Adrianus Mooij en Maria Jong; Veronica Elisabeth, doohter van Jaco bus Nicolaas de Moei en Josina Everdina Maria Breed. Ondertrouwd: Cornelis Marees, oud drie en twintig jaren, bakker, wonende te Barsingerhorn en Elisabeth Heinis, oud drie en twintig jaren, wonende alhier. Getrouwd: Geene. Overleden: Geene Bevolking over Augustus 1932. Ingekomen Elisabeth Heinis van Schagen; P. N. Raas van Harenkarspel; C. A. Schilder van Zijpe. Vertrokken: Cornelis Moras naar Harenkarspël, Dirks- horn; Lijntje Spil en Neeltje Boots naar Heerhugo- waard Z B 140. ZONDAG 11 SEPTEMBER. NED. HERV. GEMEENTE to: Burgerbrug, geen dienst. St.-Maartensbrug, geen dienst. Oudesluls, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Schagerbrug, zie Oudesluls. Callantsoog, voorm. 10% uur, Ds. Tinholt. Petten, geen dienst. deze worden nogal verkocht. In graskalveren was niet veel handel; wat er was van vette en graskalveren zat ln handen van Gebr. Kweldam, voor den dood. De nuchtere kalveren gingen vlug en duur van de hand, de aanvoer was krein, dat heb je nu om dezen tijd van 't Jaar. Maar goed, dat was plelzierlg markten. Paarden en veulens waren er weinig aangevoerd, dat zat hem ln de markt van den vorigen dag te Alkmaar. De handel was goed. De oude slachtschapen golden 8-15 gld. Nu kunnen wij schrijven: handel matig, dat Is ln langen tijd niet gebeurd. De lammeren gingen weer slecht weg, zeer stug. Maar ln de vette schapen was meer leven, deze golden even hooger en de handel was beter bij de vo rige week. Hoogste prijs kreeg v. d. Oord uit Wierin gerwaard, verkocht aan Heidema, Amsterdam. Deze koopman zien wij de laatste weken geregeld op de markt, dat ls een goed teeken. Ook zagen wij weer Groninger kooplui, wat In lang niet gebeurd is, dus er is toch schijn dat de schapen duurder worden. De hoogste prijs was f 18.50, het waren beste. De handel In bokken en gelten was weer stug, daar is tegenwoordig niet veel vraag naar. Het ls er zeker den tijd niet voor, het kan er anders wel eens druk van langs gaan. De handel ln vette varkens was trekkend, er waren er toch niet zooveel aangevoerd. Het gros ging voor 1213 ets., een enkeling schijnt er nog verkocht te zijn voor 14 ets. Op de biggen- en schrammenmarkt was het ook zoo druk niet als vorige weken. Het goedkoope epek laat zich daar ook gelden. Die handel was zeer matig. Oude kippen golden van 3570 ets.; de jonge kippen 12 gld., handel stug. 't Soinnewiel straks geopend. Wederom wordt onze aandaoht gevraagd voor de ope ning van een nieuwe zaak. Het ls nu Mej. N. G. Weln- reldh die hedenmiddag om 6 uur haar nieuwe zaak in handwerken en damesmodes ,,'t Spinnewiel" opent. Deze zaaJk is gevestigd in het pand van den heer F. B. H. Sohene, waar voorheen Mevr. RoggeveenTuttas haar hoedemhuis dreef. Verschillende veranderingen zijn in den winkel aangebracht, de vitrines langs den muur hebben een electrische verlichting gekregen, terwijl verder de verlichting met de meest moderne bollampen plaats vindt. In het midden van den winkel staat de toonbank, dis voorzien ls van een dubbele vitrine, even eens verlicht en waarin de laatste damesmodes ongetwij feld zeer goed zullen uitkomen. In de etalagekast is een plafond aangebracht en nieuwe electrische verlichting, zoodat ook hier een gunstig effect zal worden verkregen. In den winkel zien we verder nog staan een spinne wiel, en daarbij past verder de den wand sierende staart klok. Het ls een zeer groote verscheidenheid van diverse handwerken, dames-modes handschoenen, kousen, enz. wol, raffiawerken, baby-artikelen enz. enz. die in deze zaak ls ondergebracht, terwijl het garneer-vak ln het bijzonder op den voorgrond zal worden gebracht. En waar wij Mej. Weinrelch reeds jaren als employée van de firma Schmalz hebben gekend en dus kennen haar goede zorgen, bereidwilligheid en activiteit jengens de clientèle dezer firma, twijfelen wij niet of zij zal thans zoo mogelijk met nog meer ambitie en inspanning alles in het werk stellen om te verkrijgen een tevreden clientèle. Onze beste wensöhen! RAADSVERGADERING. Vergadering van den Raad der gemeente Sohagen, op Vrijdag 16 September 1932, des namiddags ten kwart over zeven ure. Punten van behandeling: L Ingekomen stukken en adressen. Mej. P. A. Visser, aanneming benoeming onderwij zeres O. L. school: Ged. Staten, goedkeuring instelling automarkt, Ged. Staten, goedkeuring credletverleening groven tuinbouw; Ged. Staten, goedkeuring aanvulling verordening op de heffing van markt-, staan- en waaggelden; Ged. Staten, goedkeuring wijziging verordening op de heffing van belasting op vermakelijkheden; Commissie van Uitvoering Vleeschkeuringsdlenst, notulen vergadering; Minister van Economische Zaken en Arbeid, goed keuring verordening Inzake Winkelsluitingswet '30; Ged. Staten, betreffende wijziging der begrooting 1931; Ged. Staten, betreffende verordening Grondbedrijf- 2. Voorstel tot het verleenen van extra hulp aan werk- loozen, 3. Voorlooplge vaststelling gemeenterekening dienst 193L 4 Benoeming Commissie van onderzoek aanbod P.E.N. inzake overname G.E.B. 5, Voorstellen betreffende kanaal- en wegenplan. Theater Igesz. In bovengenoemd theater draaien deze week naast een goed bijprogramma twee films, die 't vermelden waard zijn. In de eerste plaats wordt den bioscoop bezoeker gebracht de groote sensatiefilm Dynamiet Dan, met Mac Donald in de hoofdrol. Hier vindt men alles wat op den naam van sensatie aanspraak kan ma ken. Het groote hoofdnummer ls deze week Het ver doemde schip, een film waarin 't gekruide zee mansleven zoo sprekend naar voren treedt. Een korte filmbeschrijving willen we volgen laten, waaruit de superioriteit van dit werk wel duidelijk is op te maken. In de havenstad van Mariner, een rustoord voor oude zeelui, heerscht bijgeloof. Sedert de komst van een nieuweling, Kapitein Manning, in het dorp, wordt de streek door ongelukken geteisterd. Men wijt dit aan het schip ,De Zwaluw", dat in de haven geankerd ligt. Vreemde geschiedenissen worden omtrent dat z.g. „Verdoemde Schip" verteld. De inwoners willen Kapi tein Manning uit het dorp verjagen, doch deze vraagt, alvorens veroordeeld te worden, de dertig jaren geleden plaats gevonden hebbende geschiedenis te mogen ver klaren, van zijn „Verdoemde Schip". Kapitein Manning was toen ln dienst van een rijken reeder, David Roliins, wiens zoon aan cocaine verslaafd was. Op raad van den dokter wordt Harry Roliins aan de zorgen van Manning, voor een groote zeereis, toever trouwd. Midden in den Oceaan ontmoeten zij een schip dat noodsignalen uitzendt, 't Blijkt weldra dat zich aan boord een oude kapitein met zijn bekoorlijke dochter Marjory bevindt, die geheel overgeleverd zijn aan een dronken muitende bemanning. Manning begeeft zich met den zoon van den reeder aan boord om te trachten den ouden Kapitein bijstand te verleenen. Zij krijgen geen gemakkelijke taak. daar de bemanning plannen koestert om de kostbare lading te rooven en er dan met de buit van door te trekken. Op het moment dat de dronken muitende beman ning meester van het schip ls breekt een cycloon los, waarbij het vaartuig op een rots te pletter slaat. Door een wonder worden Marjory. Harry en Manning als eenige overlevenden gered. Harry is na deze levens- gevaalijke avonturen voor goed genezen van zijn zieke lijke neiging tot het innemen van verdoovende middelen. Kapitein Manning en Marjory treden kort daarop In het huwelijk, terwijl Harry uit dankbaarheid dat hij ge nezen ls, het schip .De Zwaluw" in de oude vorm weer laat opbouwen. RIJKSPOSTSPAARBANK Aan het postkantoor alhier werd, over de maand Aug. op spaarbankboekjes Ingelegd f 13.770.94, terugbetaald f 4.577.76, derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 9.193.18. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboek jes bedroeg 2. Door tussohenkomst van dit kantoor werd ter directie op staatseohuldboekjes afgeschreven f 1000. Het Kanaal- en Havenplan. Op de raadsvergadering van Vrijdag a.s. komen van B. en W. dev olgende voorstellen aan de orde: Verbindöng van hot kanaal m©t het polder- water. Op grond van de hooge kosten, aan een dergelijke verbinding verbonden, stellen B. en W. voor, de onder- werpelijke aangelegenheid te laten rusten. Verbinding van het haventerrein met het Noord. Ten aanzien van deze verbinding stellen B. en W. voor, te berichten, dat ook demping van de Zuidelijke langs den Halerweg loopende sloot noodzakelijk wordt geacht, omdat ln verband met het ontwerp uitbreldings plan voor dat gedeelte der gemeente, een goede ver binding met het Noord niet anders tot stand zal kun nen worden gebracht dan door minstens één brug, waaraan belangrijke kosten zijn verbonden. Naar het oordeel van het college kan tegen bedoelde demping bij de Provincie geen bezwaar bestaan, omdat voorgesteld wordt de Loet voorloopig niet te dem pen. Kruising primaire n weg Loet. Onder overlegging van een begrooting van kosten, voor de gemeente verbonden aan de demping van de Loet, hebben B. en W. de eer mede te deelen, dat deze demping door hen voorloopig niet absoluut noodzake lijk wordt geacht. In verband hiermede wordt voorge steld Ged. Staten te berichten, dat genoegen wordt genomen met een dam met ruimen duiker (lagr brug). Naar aanleiding van het niet-dempen van de Loet, waarvoor het dempingsmaterieel door de Provincie kos teloos zou worden geleverd en gestort, zal aan de Pro vincie woden verzocht ook de Zuidelijke langs den Ha lerweg loopende sloot te dempen, gelet op het ontwerp uitbreidingsplan, reeds eerder genoemd. Aankoop terreinen grenzende aan de haven. Ten aanzien van dit punt achten B. en W. het in het belang der gemeente, van de Provincie over te nemen, de aan de haventerreinen grenzende perceelen sectie G nrs. 127 en 477 (gedeeltelijk), groot respectie velijk 0.66.06 HA. en 0.60.69 HA., thans eigendom vat» J. van Diepen, voor den door de Provincie bepaalden prijs van f 4300 per HA., plus de transportkosten. Mitsdien stellen zij voor deze terreinen over te nemen. I Verlaging salarissen Burgemeesters en Secretarissen in Noordholland. God. Staten zijn voor een korting. Ook voor het provinciale personeel. In het begin van dit jaar hebben Ged. Staten van Noord-Holland zich tot de besturen der gemeenten in deze provincie gewend met de vraag, te berichten hoe het standpunt van het gemeentebestuur is t.o.v. een eventueele verlaging van de salarissen van burgemees ter. secretaris en ontvanger in verband met de verla ging van salarissen en loonen van gemeentepersoneel. De antwoorden waren zeer uiteenloopend, sommige gemeentebesturen achtten een korting, als op de sala rissen van het Rijkspersoneel toegepast, juist, andere meenden dat een verlaging moet worden toegepast overeenkomstig die van het personeel in de gemeente, weer anderen achtten een vermindering der salarissen niet gewenscht. Ged. Staten stellen zich, naar het Handelsblad meldt, op het standpunt, dat ook op deze salarissen een kor ting moet worden toegepast; in welken vorm zal nader worden vastgesteld. Echter meenen Ged. Staten dat tot dezen maatregel eerst kan worden overgegaan, als ook de salarissen en loonen van het provinciale per soneel in Noord-Holland een korting hebben onder gaan. Daarom ls thans aan het Georganiseerd Overleg voor het provinciaal personeel een voorstel tot salaris wijziging voorgesteld. Als het Georganiseerd Overleg zich met dit voorstel vereenigt, is spoedig te verwachten een herziening der salarisregeling voor burgemeesters, secretarissen en ont vangers in deze provincie. Auto met drie personen te water. Een ernstig gewonde. Donderdagnacht is te Sappemeer een auto, waarin gezeten de heer H. uit Nieuwwolda en zijn twee doch ters, in het Winschoterdiep gereden. De oorzaak is vermoedelijk, dat de chauffeur verblind werd door de lichten van een tegenligger. De heer H. en een doch ter konden uit den auto klimmen en zich zwemmen de redden. Het andere meisje is in den wagen blij ven vasthaken; met behulp van omwonenden werd ze later in bewusteloozen toestand boven water ge haald. Met behulp van een zuurstofapparaat konden de levensgeesten worden opgewekt Het meisje had echter drie ribben gebroken en is in ernstigen toe stand naar een ziekenhuis in Groningen vervoerd.

Schager Courant | 1932 | | pagina 15