Waar de storm woedde. Dinsdag 13 September 1932. SCHAGER COURANT. Derde blad. No. 9140 ONGELUKKEN OP DEN WEG. Doodelijk ongeluk te Ruurlo. De markt te Purmerend. Papieren voor gebruikers van motor rijtuigen. AUTOBUSDÏENSTEN. DRIE KINDEREN ONTVOERD. EEN HtfELE SERIE BRANDEN De „oliepomp" te Spakenburg. Dertien paarden door electrischen stroom gedood. Auto overrijdt een werkman. Een stoombad. De winnaar van de Europa-rondvlucht, Zwirko. doodelijk verongelukt. De Veerboot-ontploffing. Auto botste tegen boom nabij Ede. Zondagochtend slipte op den weg Ede-Arnhem op den Langenberg bij Ede een auto. waarin gezeten waren de heer D. Pas uit Hilversum met zijne echt- genoote en vier kinderen, tegen een boom. Allen werden min of meer ernstig gewond. Zij lie pen voornamelijk snijwonden op .Mevrouw Pas en de kinderen werden naar het diaconessenhuis te Arnhem vervoerd. Motorrijder In botsing met fletser. Zaterdagavond omstreeks negen uur heeft op de Wouwschebaan te Roosendaal, nabij café „de Ek ster" een ernstig ongeval plaats gehad. De 28-jarige J. W. Ivonings, woonachtig te Roosen daal. kwam met zijn motor uit de richting Wouw. Bij den Lageweg gekomen, botste hij door tot nu toe on bekende oorzaak tegen den wielrijder Van Dongen uit Roosendaal op. Zoowel de motorrijder als de fietsrijder kwamen te vallen, v. D. kwam met den schrik vrij. doch de mo torrijder bleef bewusteloos liggen. De verongelukte had een schedelbreuk bekomen en is naar het ..Cha- ritas"-ziekenhuis overgebracht. Zijn toestand is hoogst bedenkelijk. Konings kwam terug van een be zoek aan zijn verloofde uit Wouw. Motorrijder geslipt nabij Naarden. Zondagavond omstreeks kwart over zes reed een motorrijder, komende uit Amsterdam op den rijksweg ter hoogte van de Galgenbrug. te Naarden. toen een fietser voor hem onzekere bewegingen maakte. Bij de pogingen, om dei» man te ontwijken slipte de mn torrijder en kwam te vallen. Hij kreeg geen letsel, doch zijn vrouw, die achterop zat werd aan hoofd en arm gewond. Zij is met haar zesjarig dochtertje, dat ongedeerd was gebleven, door een automobilist uit Warnsveld naar Lochem gebracht. De motorrijder, de heer uit Lochem. zette de reis alleen voort. De gevaarlijke fietser kon niet worden opgespoord. Auto-botsing bij Zevenaar. Op den asfaltweg tusschen Druten en Zevenaar hebben den laatsten tijd herhaaldelijk auto-ongeval len plaats. Zondagmiddag slipte een auto van de fa milie H., uit Arnhem, en kwam daardoor in botsing met een uit Duitschland komenden wagen. In den Arnhemschen auto waren drie personen ge zeten, die met den schrik vrij kwamen De Duïtsche auto werd geheel vernield. Van de drié inzittenden, een dame met haar vader en echtgenoot, werden de twee laatstgenoemden vrtj ernstig gewond. Na eerst naar het ziekenhuis te Zevenaar te zijn vervoerd, zijn zij later per ziekenauto naar het St. Elisabeth- gasthuis te Arnhem overgebracht en daar ter verple ging opgenomen. Het slachtoffer bezweken. Op den straatweg Enschedé-Hengelo onder de ge meente Lonneker is Vrijdagavond de 43-jarige wiel rijder Haverkate uit Enschedé aangereden door een hem achteropkomenden personenauto. H. werd in be wusteloozen toestand naar het R K. Ziekenhuis te En schedé overgebracht, waar hij gisternacht aan de ge volgen van de aanrijding is overleden. Volgens den automobilist is H zonder een teeken te geven plotseling den weg overgestoken. Noodlottige auto-botsing. Naar het „Prager Tageblatt" meldt, is de auto. waarmede de Hongaarsche minister van financiën, Koranyi en zijn dochter een tocht door Tsjecho-Slo- wakije maakten, op een kruispunt bij Koenigratz in botsing met een anderen auto gekomen. De botsing was zoo hevig, dat één der inzittenden van den tweeden auto een schedelbreuk bekwam en tijdens het vervoer naar het ziekenhuis overleed. Ook diens broeder werd ernstig gewond. De chauffeur van den minister is in hechtenis ge nomen om een verhoor te ondergaan. Het paard schrok. Het paard van den landbouwer W. uit Ruurlo, dat •voor een wagen was gespannen, schrok voor een eere poort, welke was opgericht in verband met het a.s. 25- jarig jubileum van den burgemeester van Ruurlo en sloeg op hol. Toen de wagen met een ander voertuig in aanraking kwam, viel W.. die op den wagen zat, er af. Hij kwam daarbij zoo ongelukkig terecht, dat de dood onmiddellijk intrad. Het slachtoffer was ongehuwd. In verhand met het drukke verkeer, de toeneming van vrachtauto's, de behoefte aan meer controle op het vee, dat ter markt wordt gevoerd en verder ten gevolge van de eischen der Rijksveewet, wordt sinds lang de behoefte gevoeld, om de markt te Purmerend te reorganiseeren. De plaatsen waar de markten gehouden worden, liggen alle binnen de bebouwde kom tusschen de hui zen en rondom die markten helmen zich café's e.a. fakendoenden gevestigd, zoodat het verplaatsen der fnarkt zeer veel bezwaren met zich zal brengen en een moderne markt zal er moeilijk van gemaakt kun nen worden. Om echter verschillende misstanden uit den weg te ruimen en verbeteringen aan te brengen, is op iniatief van wethouder Koning een commissie ingesteld, waar in deze wethouder als voorzitter zitting heeft geno men met verschillende vertegenwoordigers van han del, marktwezen, landbouworganisaties en politie als leden. Deze commissie zal verschillende markten in an dere plaatsen bcstudceren en daarna met voorstellen komen omtrent reorganisatie der markt. Hdbld. De vereenigde autogebruikende vakgroepen hebber, een adres gezonden aan den minister van waterstaat, waarin wordt verzocht, de hoeveelheid papieren (num- merbewijs, rijbewijs, wegenbelastingkaart, nationalteitsbe- wijs, triptiek enz. enz.) voor gebruikers van motorrijtui gen althans met één bewijs te verminderen, ter vereen voudiging en directe besparing. WieringenAmsterdam. Bij K. B. is ongegrond verklaard het beroep ingesteld door P. Koelemeij te Purmerend tegen de beschikking van Ged. Staten van Noordholland, waarbij afwijzend is beschikt op zijn verzoek om vergunning tot het in wer king brengen van autobusdiensten tusschen Wieringen en Amsterdam, alsmede tuschen Medemblik en Amster dam. In het K&naaL In het Kanaal heeft Zondag een hevige storm gewoed Af en toe bereikte de wind een snelheid van 100 K.M. per uur. Aan Engelands Zuid- en Zuid-Oostkust moesten de reddingsbooten herhaalde malen uitvaren om in nood verkeerende schepen in veiligheid te brengen. Twee Lon- densche vrachtbooten, die water maakten, moesten naar Ramsgate worden gesleept. De bemanning was door het voortdurend pompen volkomen uitgeput. Men maakt zich ernstig bezorgd over het lot van den Flnschen viermaster „Archibald Russell". welke deel uit maakt van een groep schepen, die graan vervoeren van Australië naar Londen. Een Spaansch schip ln nood. Sleepbooten brengen redding. Zondagmorgen werden te Maassluis noodseipen opge vangen vanhet Spaansche stoomschip ..Marqués del Turia". dat op weg naar Rotterdam in den storm uit den koers werd geslagen en sleepboothulp vroeg. Het vaartuig dreef langs de kust meer en meer Noordwaarts. Terstond vertrokken de sleepbooten tot hulp. Blijkens de berichten van de sleepbooten had men de grootste moeite de ..Marqués del Turia" te vinden. In den regen was het dik. zoodat men slecht zicht had. Bo vendien werd het opsporen van het Spaansche vaartuig ernstig bemoeilijkt doordat het met wind en stroom uit den koers dreef. Eerst te 5 uur in den namiddag kregen de sleepbooten de vluchtelinge in 't zicht. Terstond nadat was vastgemaakt, wat met groote moeilijkheden gepaard ging. is koers gezet naar den Wa terweg. doch men kwam slechts langzaam vooruit. Ten slotte is de „Noordzee" met de ..Marqués del Turia" voor den Waterweg verschenen. Te 8.15 uur wist de Ne- derlandsche sleeper het Spaansche vaartuig behouden binnen te brengen. Onmiddellijk werd koers gezet naar Rotterdam. Uit Amsterdam. De meedoogenlooze storm rukte groote takken af en wierp ze op het plaveisel dat glom en groote plassen vertoonde tengevolge van den regen. De straten van de stad waren als uitgestorven, treurig en verlaten ston den de stoelen en tafeltjes van de terrassen voor de res taurants en de storm nam ze op en kegelde ze om. De zonneschermen, die als watervalletjes waren, sprongen en dansten op en neer. De ijzeren stangen werden ver bogen, het doek scheurde stuk, gelijk de zeilen van een fregat in vliegenden storm. De straten en parken waren bezaaid met afgerukte groote takken en de iepen langs de grachten vertoon- ten witte litteekens. Daar het lang geleden is dat een storm het weerstandsvermogen van het geboomte en van antennepalen beproefd heeft, vielen er thans slacht offers. De brandweer kan daar over meepraten: zij kreeg er een onrustigen middag door. Er waren oogenblikken dat de helft van de brandweervoertuigen uitgerukt was In verscheidene gevallen moest worden volstaan met het zenden van een paar brandwachts per motorzijspan. Hef belangrijkste geval betrof twee boomen, aan de Gelderschekade, staande voor perceel 68. Bij 'n hevlgen rukwind brak een zware iep vlak boven den grond af en viel precies op drie binnenvaartuigen, welke naast elkaar gemeerd lagen. Eenige roefjes werden bescha digd en de schippersgezinnen konden door de takken hun schuiten niet verlaten. De brandweer werd gewaar schuwd en spoedig verschenen de motorspuit en de mo torladder van de hoofdwacht De Ruyterkade. De takken werden, onder groote belangsteling van het publiek, gekapt, waarna de schepen verhaald werden en de boom in het waterterecht kwam. Een aangrenzende boom begon Juist te wankelen. De politie zette een gedeelte van de kade af. waarna de brandweer traohtte deze iep omver te trekken. Een lijn brak af en daarna werd een zwaar touw van de drijvende stoomspuit Jason gehaald. Een gedeelte van den voet werd weggekapt. Het dikker touw werd over de schuiten naar de overzijde van de gracht gebracht en aan de motorspuit bevestigd. Met een zwaren slag kwam de boom in het water terecht naast zijn buurman, welke de storm geveld had. Een groote boom staande voor perceel Singel 123 viel op een kantoortje van een beurtvaartdienst en bescha digde het dak. En passant kraakte hij ook een straat lantaarn. De brandweer heeft een stuk van den boom weggezaagd. IN de Amsterdamsche haven. In de haven spookte het leelijk. De Noordwester, die van zeer zware windstootenverge? 1 ging, brak twee sohepen los. Van het s.s. „Walsum" liggende op de Engelsche boeien werden de bolders beschadigd, waar door het achterschip zwaaide. Van het s.s. „Springfon tein", liggende op de Fransohe boeien braken de achter- trossen. zoodat ook dit vaartuig begon te zwaaien. Er was sleepboothulp en assistentie van de havenpolitie noodig om de schepen weer op hun plaats te krijgen. Omstreeks vijf uur kon in de Oranjesluizen niet meer geschut worden. Het water stond ter plaatse ruim 1 meter beneden A.P. In den loop van den vooravond was het weer in zo verre gestegen, dat met schutten een aanvang kon worden gemaakt. Te Rotterdam. Rotterdam heeft niet al te veel van den storm te i.. den gehad. De schade bepaalde zich tot eenige boomen, afgewaaide jaloezieën en gesneuvelde schuttingen In de haven, waar het geducht gespookt heeft zijn 3 vaartuigen losgeslagen. Het waren het Noorsche s.s. „Grazielle". liggende aan paal 24 in de Waalhaven, het opgelegde Fransche s.s. „Gabriël Quisthou", liggende aan paal 81 in de Waalhaven en het Fransche s.s. „Dwo- no", liggende aan paal 33 in de Waalhaven, die op drift geraakten. Zij zijn door sleepbooten wer spoedig op hun plaats gebracht, vóórdat het incident schade had kunnen berokkenen. Voorzorg-maatregelen te Zaffidvoort. De Zuidwesterstorm heeft Zondag vele menschen naar Zandvoort. gelokt die wilden zien hoever de zee wel zou komen. Aan het einde van de Kerkstraat ontmoetten deze najaarsgasten reeds verscheidene badkoetsen, die van het strand waren verwijderd omdat men vreesde, dat de zee tegen Zondagnacht zeer hoog zou komen, In den nacht van Zaterdag op Zondag en ook Zondagmor gen kwam het water tot aan de ververschingstenten. Sommige werden eenigszins beschadigd en op het Noor- derstrand werd een houten tent zelfs leelijk toegetakeld. Het dak stortte gedeeltelijk in, zoodat gevaar voor al- geheele vernieling bestond. De eigenaar besloot daar om zijn tent maar te slobpen. Honderden strandstoelen zagen er uit alsof zij in de modder gestaan hadden. Dat in den loop van Zondag nog geen grootere schade was aangericht is te danken aan het feit. dat de wind eerst na den vloed pal op de kust kwam te staan. Den geheelen dag bleef men in de weer. om de niet direct verwijderde stoelen pal tegen het boulevard-duin te plaatsen om deze zooveel mogelijk van de vloedgolven verwijderd te houden. Boomen omgewaaid te Haarlem. Tot Zondagavond laat heeft de storm te Haarlem gewoed en op verschillende pleinen en bolwerken scha de aangericht. Er werden zes zware boomen geveld, ech ter zonder dat de voorbijgangers letsel kregen. Om kwart voor zes kwam een groot stuk van een zinken goot midden in de Groote Houtstraat terecht en hoewel er een vrij druk verkeer was. werd niemand getroffen. Bij een in aanbouw zijn perceel aan de Lange Heeren- vest waaide het sehuthok om; ook bij dit voorval werd niemand gewond. Ook de gemeente Heemstede heeft haar deel gekregen van den storm. Een tiental berichten kwamen bij de politie binnen van omgewaaide boomen. Een zware stam kwam terecht op een garage aan het Manpad bij den Heerenweg. Van het gebouwtje bleef niet veel over. Persoonlijke ongelukken kwamen echter niet voor. De Crt. Storm boven Beriym. De krachtige storm, die gister langs de Noordzeekust heeft gewoed, heeft zich ook in Berlijn merkbaar ge maakt. Des middags werd de storm steeds heviger. Voetgangers konden nauwelijks op de been blijven. De brandweer moest herhaaldelijk uitrukken om afgewaai de voorwerpen, boomen. schuttingen, reclames etc. op te ruimen. 15 Personen werden licht gewond. Eerst laat in den avond, tegen middernacht verminderde de storm eenigszins in kracht. De storm aan de kust. Zondag heeft boven Hamburg en het geheele kust gebied een storm gewoed, gelijk men die in lang niet meer heeft meegemaakt. Een wolkbreukachtige regen stroomde neer. zoodat verschillende stadsdeelen gedeel telijk overstroomd geraakten. De wind bereikte een snelheid van 28 M. per seconde. Gemeld werd, dat over het geheele kustgebied een orkaan woedde van sterkte 12. Op de reede van Cuxhafen zijn talrijke schepen van verschillende nationaliteit voor anker gegaan om op beter weer te wachten. Per radio is bekend gemaakt, dat voor de Duitsche Noordzeekust stormvloedgevaar bestond. Door kortsluiting. Zaterdagnacht half twee is brand uitgebroken in de boerderij van den heer P. Blom, op bet einde van den Hoornscheweg te Oudorp bij Alkmaar. Man, vrouw en vijf kinderen konden zich ternauwernood redden. De brand is, vermoedelijk door kortsluiting, ontstaan in bet voorbuis, en spoedig stond de geheele hofstede in lichte laaie, tegen welken vuurpoel de brandweer van Oudorp machteloos was. Hofstede en inboedel zijn veitorand. Alles was verzekerd. Het pand dateert van het jaar 1600. Te Herp bij Heusden zijn twee boerderijen en een woonhuis afgebrand. Te Herp bij Heusden is Zaterdagmorgen ongeveer tien uur brand uitgebroken in de groote boerenhof stede van den heer C. v. Herp. Door den feilen wind stond weldra het geheele pand in lichte laaie. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch kon tegen de geweldige vuurzee niets uitrichten. Weldra hadden de vlammen zich verplaatst naar de groote schuren, gelegen achter het brandende perceel. Hoog laaiden de vlammen op, zoodat de vonken ver in den omtrek terecht kwamen. De toestand werd hachelijk voor de buurt. Daarom werd een brandspuit uit 's-Hertogen- bosch en uit de gemeente Wijk gerequireerd. De vlammen, die in het begin vrij spel hadden, sloegen weldra over op de groote boerderij van den landbouwer A. v. Noort. Alles ging zoo vlug, dat niets kon worden gered. De schuur en de stallen gingen ook daar in vlammen op. De brandweer uit Wijk trachtte nu het dichtstbijstaande huis van den heer P. Mallen te behouden, doch mocht daarin niet sla gen. Ook dit huis werd een prooi uer vlammen even als de schuur. De schade, die belangrijk is, aangezien de oogst pas was binnengehaald, wordt door verze kering gedekt. Omtrent de oorzaak tast men in het duister. Eenige varkens en een honderd kippen zijn in de vlammen omgekomen. Boerenzoon gewond. Zestien varkens en een koe omgekomen. Zaterdagochtend is te Varsseveld de boerderij „De Coop" van de weduwe Lieverdink totaal afgebrand. Zestien varkens en een koe kwamen in de vlam men om. Een zoon kreeg brandwonden aan zijn voet. Verzekering dekt de schade. Te Rosmalen. Zaterdagmorgen is brand uitgebroken in de boer derij van Joh. Corsten, gelegen aan de Kruisstraat, gemeente Rosmalen. Het vuur nam zoo spoedig in he- vighoid toe, dat de boerderij met inboedel en land bouwgereedschappen in vlammen opging. Om half twaalf lag de boerderij geheel tegen den grond. Ook een belendende voorraadschuur wejd een prooi der vlammen. De schade is aanzienlijk, omdat de geheele wintervoorraad graan, haver en hooi door het vuur werd vernield. De brand zou ontstaan zijn door een defect aan den bakoven. De boer was juist aan het broodbakken. De boerderij die een groote oppervlakte besloeg, is eigen dom van den heer G. Timan uit Den Bosch. Te Maashees. Te Maashees-op-de-heide brandde de woning af van den landbouwer P. Smits. Het vee en inboedel wer den grootendeels gered. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. Te Almelo. Vrijdagavond sloeg de bliksem in de woning van den landbouwer M. A. Tanhoeven op het Sluitersveld te Almelo. Het perceel brandde geheel uit. Van den inboedel kon weinig gered worden. Alles was ver zekerd. Onder Tubbergen. Tengevolge van onbekende oorzaak is de woning van H. Besscher te Lange veen onder Tubbergen ge heel afgebrand. De inboedel ging grootendeels ver loren. Alles was verzekerd. Het raadsel opgelost. Bij onderzoek is gebleken, dat de pomp te 'Spaken burg, waaruit benzine en olie gepompt is, geslagen is op een plaats, waar tijdens de distributiejaren ze kere K. eenige vaten olie en benzine had begraven uit vrees, dat zijn voorraad, welken hij opsloeg in strijd met de voorschriften, in beslag zou worden genomen. De vaten zijn wellicht opengegaan en toen is de voor raad in de bron terecht gekomen. Door den vader? Sedert eenige maanden reeds houdt de kinderpoli tie zich bezig met de opsporing van drie kinderen, die in Juni uit een inrichting te Blocmendaal ont voerd zijn. Het zijn de drie kinderen .Elisabeth, Rei- na en Hendrik van Ingen, oud resp. 10. 15 en 11 jaar. Zij zijn uit een gezin waarvan de moeder is over leden. De vader, die tevens voogd is, had hen aan vankelijk uit eigen beweging in het hervormde wees huis te Amsterdam geplaatst. Na eenigen tijd eischte de vader de kinderen terug, waartoe hij natuurlijk het recht had. De Voogdijraad echter meende redenen te hebben om aan te ne men dat de kinderen bij den vader in een verkeerde omgeving zouden komen en steldfc bij den Officier van Justitie een ontzeggings-procedure in In afwachting van de beslissing bepaalde do Officier van Justitie dat de kinderen voorloopig onder de hoede van het Herv. Weeshuis zouden blijven. Ten einde ze niet te veel in contact met den vader te laten komen, wer den de kinderen ondergebracht in een dependence van deze inrichting te Bloemendaal. Intusschen werd de ontzeggingsprocedure toege wezen. waardoor de kinderen definitief onder de zorg van het Herv- Weeshuis kwamen. Toen deze "toestand reeds eenigen tijd zijn beslag had. kwam de vader op 18 Juni per auto zijn kinde ren in het gesticht te Bloemendaal bezoeken. Sinds dien zijn ze niet meer teruggezien., zoodat men het vermoeden heeft, dat de vader er door een truc in geslaagd is de kinderen met zich in de auto te ont voeren. De Voogdijraad heeft de zaak in handen van de Kinderpolitie gegeven. De noodige huiszoekingen zijn gedaan en de vader is verhoord, doch hij houdt vol niets van de ontvoering noch van de verblijf plaats zijner kinderen af te weten. Hij ontkent zelfs dat hij de kinderen op den bewusten dag bezocht heeft. Verschillende getuigen uit het gesticht herken nen hem evenwel pertinent. De kinderpolitic vermoedt, dat de kinderen naar het buitenland zijn gebracht; zij blijven echter on vindbaar. Uit Schwerin, 11 September:, In den nacht op heden zijn in de artilleriekazerne alhier door slechte isoleering van de lichtleiding, der tien paarden door den stroom getroffen en op slag gedood. Slachtoffer spoedig overleden. Zaterdagmiddag om drie uur is op het Spui bij de Scherleldoekshaven te A'darn een verkeersongeval met doodelijken afloop gebeurd. Ter plaatse reed een wielrijder, een 38 jarige losse werkman uit de Keraperstraat. die vermoedelijk bij het oversteken van den rijweg in botsing kwam met een postauto. De man kwam onder de auto terecht en werd in bewusteloozen toestand met een fractuur aan den rechter bovenarm en een schedelbasisbreuk opgenomen. De G. D. vervoerde hem naar het zie kenhuis aan den Zuidwal, alwaar het slachtoffer ongeveer een uur na aankomst aan de gevolgen is overleden. Een sleepbootkapitein beleeft een avontuur Zaterdagmorgen heeft zich aan boord van de sleep boot „de Haarlemmermeer", liggende aan den Veerstal in den LJssel te Gouda, een ongeval voorgedaan, dat ge lukkig nog goed afgeloopen is. Op dat uur vloog met een kracht van acht atmospheer plotseling het deksel uit het mangat van den stoom ketel. Hierdoor ontsnapte alle stoom en deze vulde in een oogenblik tijds geheel het vertrekje, waarin kapitein P. Versteegh uit Moordrecht den nacht doorbracht. Toen de kapitein, die door den knal wakker geschrok ken was, wilde vluchten, kon hij door den stoom den uit gang niet meer vinden. Hjj sloep daarop een ruit van. het lichtraam door en met veel moeite wist hij het li chaam halverwege dit raam naar buiten te hijschen. Hij slaagde er echter niet in zich geheel en al te bevrijden Op zijn geroep is de machinist A. Welsenis, uit Gouda, hem ter hulp gesneld en deze heeft zijn kapitein door de nauwe opening getrokken. De kapitein wiens armen en beenen met brand- en snijwonden waren overdekt en wiens kleeren geheel aan flarden waren gescheurd heeft zich in de Wijkverpleging moeten laten verbinden. De schade aan boord is gering, slechts is door den hee- ten stoom een en ander verschroeid. Uit Kattowitz, 11 September: Zondagmorgen tegen acht uur is de winnaar van de Europa-rondvlucht, de Poolsche vlieger Zwirko. op een vlucht naar Praag, waar hij aan een vliegdemon stra tie zou deelnemen bij Horni Terlicko, in de om geving van Teschen, met zijn vliegtuig doodelijk ver ongelukt. Het toestel werd geheel vernield. Zwirko <*i zijn metgezel, Migura, werden als lijken geborgen. Maar tot nu toe reeds is komen vast tc staan, is het vliegtuig in een wervel- of onweersstorm geraakt, waarbij de linkervleugel afbrak. Het vliegtuig kwam in de omgeving van Tsjechisch Teschen, dicht bij de Poolsch-Tsjechische grens, op een berg terecht, waar bij het na aanraking met een boom geheel werd ver nield. De Tsjechische Aero-Clut) te Praag, welke direct van het ongeluk in kennis werd gesteld, heeft het con cours afgelast. Het toestel was hetzelfde als de ma chine waarmede Zwirko zijn successen bij de Europa- rondvlucht heeft behaald. Wat is er gebenrd? Het aantal dooden 42. New York, 9 September: Het aantal slachtoffers, dat bij de catastrofe op de veerboot „Observation" in de haven van New-York is omgekomen, is tot 42 gestegen. Gevreesd wordt, dat het aantal dooden nog aan zienlijk zal toenemen. Eenigen der overlevenden zijn van moening, dat de catastrofe niet door ontploffing van den ketel is veroorzaakt, doch door een andere explosie mid scheeps. De uitwerking van de ontploffing was zoo groot, aldus berichten ooggetuigen, dat verscheidene men schen meer dan honderd meter ver op de daken der omliggende gebouwen werden geslingerd, waar zij later werden gevonden. Van de 54 gewonden verkeeren er velen in levens gevaar. ORKAAN OVER MARSEILLE. Huizen ingestort Een hevige orkaan heeft de stad Marseille geteisterd De regen overstroomde straten en kelders, het tram- en autoverkeer was volkomen ontwricht. Er zijn twee hui zen ingestort, de schade is zeer aanzienlijk.

Schager Courant | 1932 | | pagina 9