Waarnaar men luistert Hoe maken wij het leger populair? U weet, dat niet alle jongens „beet" loten en waarschijnlijk zegt u: Gelukkig maar! U moet echter niet meenen, dat iedereen u dit na zegt. Er zijn er nog onder ons, die jaarlijks een groo- ter gedeelte van onze jongelingschap uit hun werk of hun studie willen halen en die dus niet instemmen met de Commissie-Weiter, welke een lager contingent aanbeveelt. Generaal Snijders bijv., onze oud-opperbevelhebber uit den mobilisatietijd, redeneert aldus: „Ons contingenteerings-systeem is fout. Als u be denkt, dat ieder jaar, laten we zeggen 60.000 jonge menschen den dienstplichtigen leeftijd bereiken, dan gaan daar alvast direct 30.000 af, die om de een of andere reden vrijstelling krijgen. Van de resteerende 30.000 worden er dan nog 10.000 afgekeurd en dan blij ven er van de 60.000 heelemaal 20.000 over. Daar zit een onbillijkheid jegens die 20.000 in. En dit maakt het leger bij onze jongens impopulair. Als er nu van die 20.000 overschot nog weer een zeker percentage „vrij" loopt, dan worden de verhoudingen nog slechter en de impopulariteit van het leger zal er door toenemen. Dat is de moreele zijde van deze quaestie, die veel te veel onderschat wordt." f Waarschijnlijk is dit soldaten-logica, waar een ge woon burger niet bij kan. Feitelijk noemt de heer Snijders de 20.000 die moeten dienen, pechvogels, terwijl een militair in hen toch niet andere kan zien dan geluksvogels: aan hen valt immers de eer, het genoegen en het voorrecht te beurt om 's konings rok te mogen dragen! Of zijn dat klanken uit vervlogen tijden en weet de tegenwoordige milicien niet meer wat hij met eer, genoegen en voorrecht heeft uit te staan? Er is nog iets geks. Hoe kleiner het contingent, beweert de oud-opperbevelhbebr, hoe grooter de impo pulariteit. Welnu, maak dan alle 60.000 tot soldaat en met één slag is het leger populair! De kazernes, de legerkampen, neen het heele land van Schelde tot Dollard en van de Noordzee tot de oostelijke grens zou er van daveren, of misschien niet? Neen, als het den heer Snijders om een populair leger te doen is, dan moet hij den raad opvolgen van S.O.S. in De Telegraaf. Die adviseert: „Maar wenscht men voor het leger het toppunt van populariteit te bereiken, dan is er en nog afdoender middel, dat bovendien zeer weinig kost* Men late dan eenvoudig de 20.000 die nu soldaat worden, ook thuis. De generaal zal er verbaasd over staan, hoe populair het leger dan in één slag is geworden..." De schadevergoeding aan de Zuiderzeevisschers. De minister meent, dat geen andere steun maatregelen noodig zyn dan die, welke geno men worden ingevolge de Zulderzeesteunwet Op vragen van het Tweede Kamerlid Peereboom be treffende toekenning van een billijke schadevergoeding aan de Zuiderzeevisschers, met name aan de Urker vis- schere, in verband met de afsluiting der Zuiderzee en bespoediging van haar verdere drooglegging, heeft de minister van waterstaat geantwoord: Uit den aard der zaak gaat ten gevolge van de afslui ting van de Zuiderzee het visseherijbedrijf op de Zuider zee en derhalve ook dat der Urker visschers achteruit. Aan hen, die tot deze visschersbevolking bebooren, wordt, voor zoover zij belanghebbende zijn in den zin der Zuiderzeesteunwet, ingevolge die wet tegemoetkoming verleend. De maatregelen ter tegemoetkoming aan de visschers bevolking wegen? de schade, welke haar mocht worden berokkend wegens de afsluiting van de Zuiderzee, zijn neergelegd in de Zuiderzeesteunwet, welke thans in vol len omvang in uitvoering is. De ondergeteekende is niet van meening, dat naast die, welke genomen worden ingevolge 'de Zuiderzeesteun wet, andere maatregelen noodig zijn. Ingevolge artikel 13 der Zuiderzeesteunwet worden aan belanghebbenden, aan wie ten gevolge van de af sluiting voldoende middelen tot levensonderhoud gaan ontbreken, geldelijke tegemoetkomingen verstrekt. Bij de berekening van het bedrag der geldelijke tegemoet koming wordt rekening gehouden met de grootte en samenstelling van het gezin en met de totale gezinsin komsten. De grootte van het bedrag der geldelijke tegemoetko ming is in het algemeen gelijk aan het verschil tusschen hetgeen noodig wordt geacht voor voldoende middelen tot levensonderhoud en de inkomsten van het gezin. In aanmerking nemende, dat de afsluiting van de Zui derzee heeft plaats gehad in het algemeen belang en dat in de nadeelen dier afsluiting ingevolge der Zuider zeesteunwet zooveel mogelijk tegemoet is gekomen, meent de ondergeteekende, dat de visachersbevolking niet onredelijk wordt behandeld. Overigens blijft zijn streven er op gericht, aan de Zui derzeesteunwet een toepassing te geven, welke zoo goed mogelijk het gestelde doel benadert. De vraag omtrent verdere drooglegging van Zuider zeegebieden zal bij de behandeling van de begrooting van het Zuiderzeefonds voor den dienst 1933 aan de orde komen. Een protest van Urker vrouwen. Een honderdtal Urker vrouwen zijn Dinsdag naar Amsterdam gekomen. Langs het Damrak zijn zij ge wandeld naar de generale Zuiderzeecommissle op het Rokin. Zij hebben daar een verzoekschrift overhandigd en nader toegelicht, waarin gewezen wordt op eenige onbillijkheden, die zij ondervinden met betrekking tot toepassing van den steun. De toezegging is gedaan, dat, Indien inderdaad on billijkheden begaan zijn, deze zoo spoedig mogelijk zullen worden opgeheven. Twist tusschen arbeiders. Een jongen doodgeslagen. Uit Breda wordt gemeld: Alhier is het in de fabriek van den Internationale Gewa pend Betonbouw tusschen een tweetal jeugdige werklie den tot een twist met doodelijken afloop gekomen. De 23-jarige Z. uit Ginneken, kreeg over het gebruik van een electrische boor ruzie met den 20-jarigen B. uit Ber gen op Zoom. Z. gaf hem een hevigen klap, vermoedelijk achter een der ooren, waardoor B. zoo ernstig werd ge raakt, dat hij bewusteloos tegen den grond viel en eenige oogenblikken daarna overleed. De dader nam de vlucht naar de bosschen te Ginne ken. Terstond werd naar hem gezocht. Hij werd ten slotte aangetroffen in een keet van een woonwagenbe woner, gearresteerd en naar het bureau van politie te Breda overgebracht. DOOR EEN BOOM GETROFFEN. Buiten 't balcon van de tram. Doordat de 24-jarige M. van der Grijp te Vlissingen zich te ver over het balkon van een rijdende electrische tram boog. kwam zijn hoofd in aanraking met een boom In hoogst ernstigen toestand werd de man naar het zie kenhuis overgebracht. De perikelen der varkenssteunwet. Groot© beroering op de Leldsche varkens- markt. - De Varkenscentrale weigerde in te koopen. De Leidsche varkensmarkt bood Dinsdagavond een ongewonen aanblik, schrijft het Handelsblad. Is anders bet marktterrein omstreeks vier uur in den namiddag eenzaam en van alle smetten vrij. nu wemelde het er nog van krulstaarten, die hun laat verblijf op de Leid sche keien overigens allesbehalve amusant vonden en hun misnoegen niet onder stoelen of banken staken. De reden was gelegen in den abnormalen grooten aan voer. n.1. 1080 dieren, welke op zichzelf weer een uit vloeisel is van de bepaling der Varkenscentrale. Deze betaalt nJ. voor in export aankomende „zouters" var kens van 90 tot 100 Kg., vijftien cent per pond, een prijs, dien de «boeren momenteel op de vrije markt moeilijk kunnen maken. Vandaar de groote animo om te verkoo- pen, welke zich de vorige week in Gouda en thans te Leiden demonstreerde. De Varkenscentrale weigerde onder deze omstandig heden ook maar één varken over te nemen en gaf daar mede uitvoering aan de dezerzijds reeds gelanceerde waarschuwing. Deze gang van zaken veroorzaakte onder de boeren groote opwinding. De directeur van de markt en haven stelden zich daarop telefonisch in verbinding met den varkenscommissaris, ir. Louwes te Zwolle, die den direc teur machtigde, den boeren mede te deelen, dat de „zou ters" in de provincie Zuid-Holland binnen veertien da gen zullen worden overgenomen. De boeren weigerden niettemin naar huis te gaan. B. en W. kwamen er aan te pas. Telefoontjes en telegram aan minister Verschuur bleven onbeantwoord. En zoo trok tegen zes uur een de putatie van vijf personen de stoute „klompen" aan en ging per auto naar Zijne Excelentie. Evenwel met het zelfde negatieve resultaat. Z.E. was niet te vinden. Ten einde raad werd wederom ir. Louwes opgebeld en deze zegde toe, zoo spoedig mogelijk maatregelen te zullen treffen. Nog langen tijd bleven de boeren beraadslagen. Maar ten slotte kozen de meesten toch varkens voor hun geld. Zij wekten de moe geschreeuwde krulstaarten uit hun slaap en dreven ze weder naar huis. Een deel der boeren bleef echter nog geruimen tijd napraten. De markt- en havendiensten toonden een zeer tegemoetkomende hou ding door voor de onverkocht gebleven varkens de marktgelden te restitueeren. Protestvergaderlng te Bodegraven. In het Beursgebouw te Bodegraven is een vergade ring gehouden, ter behandeling van de vraag, welke houding de varkensmesters tegenover de crisisvarkens- wet moeten aannemen. Als inleider trad op de heer A. van Wijnen, directeur van de kaasproducentenbond te Gouda. De vergadering, die door ongeveer 1000 personen bezocht was. benoemde ten slotte een commissie van zes personen, die lid zijn van de erkende landbouworga nisaties, welke commissie een plan van actie zal ont werpen. NIEUWE GRAUWE ERWTEN puik in de kook, f 0.20 per pond. Fa. HARTLAND Schagen. Inkrimping bij den Keuringsdienst van Waren. Op de vragen van het lid der Tweede Kamer mevrouw De VriesBruins over een voornemen tot inkrimping van de uitvoering der Warenwet antwoordde de minister van Blnnenlandsche Zaken: Het ligt in het voornemen, het aantal diensten van keuring van waren te verminderen; de keurlngsgeble- den zullen als gevolg daarvan worden vergroot. Bij deze concentratie zal er naar worden gestreefd, dat de uit voering van de Warenwet niet of althans zoo weinig mogelijk wordt geschaad. Een wetswijziging is daartoe vereischt, welke zal wor den ingediend. Kasgeidieening aan Wisch opgezegd. De duimschroeven aangelegd. In de raadsvergadering van de gemeente Wisch was een schrijven ingekomen van den minister van financiën, waarin deze terugbetaling verlangt an een deel van de aan deze gemeente verstrekte kasgeld- leening. De minister eischt daartoe opzegging van een bedrag van f 93.000, door de gemeente geleend aan de Prov. Geldersche Electriciteits-maatschappij, en verder afbetaling in termijnen van de rest der leening. Mocht de gemeente onwillig zijn aan den wensCh van den minister te voldoen, dan zal Inhouding worden over wogen van de termijnen der uitkeerlng uit het Ge meentefonds en hierdoor In de aflossing worden voor zien. De raad besloot met acht tegen zes stemmen niet aan het verlangen van den minister te voldoen, doch den minister te verzoeken een raadscommissie in par ticuliere audiëntie te willen ontvangen. Deze commissie kreeg opdracht van den raad, te trachten een gun stiger regeling voor ed gemeente te verkrijgen. Bezuiniging bij de Arbeidsinspectie. De districten Breda en Dordrecht worden tot één v^reenlgd. Op 1 Nov. a.s. treedt een K.B. in werking, tenge volge waarvan het Rijk ten behoeve van de.n dienst der Arbeidsinspectie verdeeld wordt in tien districten. Thans zijn er elf districten. De districten, waarvan de hoofden zijn gevestigd te Breda en te Dordrecht, worden tot één vereenigd Gandhi's dreigement Met hongerstaking tot den dood. Valabai Patel, de oud-voorzitter van het Al Indisch Congres, die te Londen vertoeft, heeft een telegram aan Gandhi gestuurd en hem verzocht zijn besluit om een hongerstaking te beginnen te herroepen, uit de overwe ging dat Gandhi zijn leven reeds ter beschikking van de verdrukte klassen gesteld had en dus .eigenlijk het recht mist om op eigendunkelijke wijze dat leven weer in de waagschaal te stellen. Ook te Slmla ln de Wetgevende Vergadering is de houding van Gandhi besproken en de voorzitter srpak de hoop uit, dat de Indische regeering Gandhi gelegenheid zou geven zijn redenen nader te ontvouwen opdat men een houvast zou hebben om hem tot andere gedachten ten brengen. Gandhi schafte zich juist een nieuw gebit aan. Reuter telegrafeert uit Poona dat Gandhi zijn verkla ring dat hy den vrijwilligen hongerdood zou sterven, af legde, terwijl hij gezeten was in den stoel van een tand arts, die hem een nieuw gebit aanbracht. Als dat geen goede mop is GEWELDIGE BRAND IN POLEN. Halve stad verwoest. In de stad Kolno. ten Zuiden van de Oost-Pruisische stad Johannisburg gelegen, brak gistermiddag brand uit Het vuur verspreidde zich met razende snelheid over de plaats. Door het gebrek aan water en door den storm werd het blusschingswerk bemoeilijkt, zoodat de halve stad uitbrandde. Meer dan 2000 personen zijn dakloos. Predikbeurten. ZONDAG 18 SEPTEMBER 1932 NED HERV GEMEENTE te: Schagen, voorm 10 uur, Ds Eikema. Barsingerhorn, geen dienst. Huisduinen, voorm. 10 uur, de heer Elderkamp. van Amsterdam. Julianadorp, nam. 2% uur. de heer Elderkamp. Dirkshorn, geen samenkomst Noordscharwoude geen samenkomst Oude Niedorp, geen dienst. Nieuwe Niedorp, geen dienst Oudkarspel, voorm. 10% uur, Ds. Van Dijk. Burgerbrug, zie St.-Maartensbrug. St-Maartensbrug voorm. 10% uur. Ds. Witkop. Doop. Oudesluis. nam. 2% uur. Ds. Witkop. Schagerbrug, zie Oudesluis. Callantsoog, geen dienst Petten, geen dienst. Hoogwoud, geen dienst Ar.na Paulowna, geen dienst Wieringerwaard, voorm. 10% uur, Ds. Vorstman Warmenhulzen, voorm. 10% uur, Ds. Seuüjn. Winkel, voorm. 10% uur, Ds. Jellema. Heerhugowaard, voorm. 10% uur, Ds. Hak. Sint Maarten, voorm. 10% uur. Ds. Tinholt. DOOPSGEZINDE GEMEENTE t«: Barsingerhorn, voorm 10 uur, Ds. R. van der Veen. Nieuwe Niedorp, geen dienst. EVANGELISATIE t*: Breezand. voorm. 10 uur. de heer Boon. Nam. 8% uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer O. Deen. Langereis (Gebouw „De Vrede", nam. 2 uur (o. t.) de heer R. Schuil, van Noordscharwoude. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, geen dienst. Callantsoog. nam. 7% uur, de heer Sevensma, van Amsterdam. VRIJ EVANGELISCHE GEMEENTE. St. Maartensbrug, nam. 7 uur, Ds. J. J. Ru ijs. P'anten »n Kamer en Tuin. (Vragen en Mededeellngen. deze rubriek betreffende^ in te zenden aan den heer K. VAN KEULEN, Lootsstraat 24, Amsterdam (West). SPIRAEA EN GLOXINIA. Uit Anna Paulowna ontving ik het volgende schrij ven: Anna Paulowna, 29 Augustus 1932. Mijnheer, Ik kom U raad vragen omtrent de behandeling van een Spirea en een Closcinla, (dit laatste weet ik niet of ik goed geschreven heb). De laatste heb ik na den bloei, met pot en al in den tuin in een kuiltje gezet en niet anders gedaan, dan nu en dan wat water geven. De tweede is ook al eenigen tijd uitgebloeid en staat nog in de kamer. Ook deze geef ik momenteel heel weinig water. Zou U mij nu willen laten weten, wat er verder ge beuren moet om zoo mogelijk belde planten volgend jaar weer in bloei te hebben. Is het voldoende een postzegel voor antwoord, of brengt het meer onkosten mee? MeJ. M. B. Antwoord: U hebt het in Uw brief over Spirea en Closcinia. Dit is beide foutief en moet zijn: Spiraea en Gloxlnia. U schrijft in Uw brief, dat U ook de Gloxina mo menteel heel weinig water geeft. Bedoelt U daarmee dat ook de Spiraea heel weinig water krijgt? Zoo Ja, dan is dat fout: een Spiraea moet veel, heel veel water hebben, en ook moet zij een schaduwrijk plaatsje heb ben. U laat de plant nu tot November bui'.rn staan en zet ze dan ln een ruimen pot. U neemt daai^e goedett tuingrond met compost en wat roet gemengd en drukt den grond stevig aan. Totdat strenge vorst invalt laat U- de plant nog buiten. De plant kan wel de vorst doorstaan, maar de pot zou kunnen stukvriezen. Daarna zet U ze tijdelijk in een koelen kelder of andere vorstvrije ruimte. In Februari, Maart kunnen ze dan in een weinig verwarmde kamer worden gezet, vlak voor het daglicht. Om van een langen bloei te pro- flteeren zet U ze, als ze eenmaal bloeit, in een onver warmde kamer of serre. Hebt U de bloemstengels afgesneden? Indien niet, dan kunt U dit nog doen. Geeft U nu de plant af en toe wat gier? De Gloxinia laat U nu langzamerhand afsterven. De knol moet geheel droog, in wit zand, bewaard worden. Al naar gelang U de plant vroeger of later in bloei wilt hebben, moet zij tusschen de maanden Februari en April opgepot worden. Dit kan geschieden in een pot van 8 c.M. doorsnee. De pot moet goed ge draineerd en met losse, zandige aarde gevuld worden, waar U de knol voorzichting indrukt, zoodst zij ge heel onder de aarde komt te liggen. De opgepotte knol wordt in den beginne slechts weinig begoten. Later giet U meer. Later zet U de plant in een pot van 12 c.M. wijdte. Geef dan voedzamen grond. Voor het gemak doe ik U een afschrift van dit ar tikel toekomen. Meer onkosten dan een postzegel voor antwoord zijn er niet aan verbonden. VRIJDAG 16 SEPTEMBER. HILVERSUM (1875 M.) V.A.R.A: 6.45 en 7.30 Lichaamsoefeningen o.l.v. G. Kleerekoper; 8.00 Gramofoonmuziek; V.P.R.O.: 10.00 Morgenwijding; V.A.RA.: 10.15 Concert en Voordracht; A.V.R.O.: 12.00 Tijdsein en Klein-orkest o.l.v. Nico Treep. Tusschenspel van gramofr-ormuziek; 2.00 Gra mofoonmuziek; 2.30 Aansluiting met het „West-end" Theater te Den Haag: „The famouse Ramblers Or- chestra"; 3.00 Kamer-orkest o.l.v. Louis Scnmidt. V.A. R.A.: 4.00 Gramofoonmuziek; 4.30 Na schooltijd; 5.00 VARA-Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 600 Onthouders Radio Comité. Spreker: Ds. N. J. C. Schermer- hom: „Naar blijder wereld"; 6.15 Orgelspel door Jo- han Jong; 6.45 Voordracht door Janny van Oogen; 7.00 VARA-Orkest; V.P.R.O.: 8.00 Weekuitzendlng; 10.00 Persberichten van het Vrijz. Godsd. Persbureau; 10.05 Persberichten van Vaz Dias; 10.15 Cursus „Film kunst" door Jan van Kasteel; 10.45 Gramofoonmu ziek. V.A.R.A.: 11.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN (296 M.) N.C.R.V.: 8.00 Schriftlezing; 8.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Korte Ziekendienst; 11.00 Concert; 12.00 Politie berichten 12.15 Concert; 1.00 Vervolg concert; 2.00 Rustpoos voor het verzorgen van den zender; 2.30 Concert; 4.30 Gramofoonmuziek: 5.00 Praatie voor jeugdige postzegelverzamelaars; 5.30 Halfuurtje voor jeudige amateur-fotografen; 6.00 Causerie door H. J. Steinvoort; 6.30 Bezoek van den Radiodokter: 7.00 A. J. Herwig: „Bloembollen in den tuin"; 7 30 Politie berichten; 7.45 Gramofoonmuziek; 8.00 De Haarlem- sehe Orkestvereeniging o.l.v. Frits Schuurman: 9.00 Prof. Dr. H. B. Dorgelo: „De weg naa het inwendige der atomen"; 9.30 Vervolg Concert; 10.00 Vaz Dias; 10.30 Gramofoonmuziek. BRUSSFT (509 M.) 5.20 Concert door het Radio-orkest; 6.20 Gramofoon muziek; 6.50 Idem; 8.20 Concert door het Omroep- symphonie-orkest; 9.20 Vervolg concert; 10.30 Gramo foonmuziek. KALUNDBORO (1153 M.) 3.20 Concert door een instrumentaal ensemble; 8.30 Het omroeporkest. BERLIJN (419 M.) 7.50 Concert door het Omroeporkest o.l.v Bruno Seidler-Winkler; 8.35 Vervolg concert; HAMBURG (372 MO 1.35 Gramofoonmuziek; 2.30 Idem: 4.50 Concert; 7.40 Concert; 9.20 Wagner-concert door het Norag-orkest. KONIGWUSTERHAUSEN (1685 M.) 2.20 Gramofoonmuziek. LANOENBF/RG (472 M.) 12.20 Populair concert; 1.20 Concert; 5.20 Vespercon cert; 8.20 Concert; 11.00 Populaire en dansmuziek. DAVENTRY (1554 M> 12.20 Concert; 12.05 Orgelrecital; 4.50 Concert; 8.20 CoDcert; 10.35 Concert door het B.B.C.-orkest; 11.20 Ambrose's Blue Lyres in het Dorchester Hotel. PARMS-ETFFEL (14-16 M.) 8.50 Concert o.l.v. Ed. Flament; 9.40 Idem. PARIJS-RADTO (1725 M> 2.50 Gramofoonmuziek; 1.20 Orgelrecital; 1.55 Gramo foonmuziek; 4.30 Concert; 7.45 Gramofoonmuziek. MILAAN (331 BI.) 9.05 Concert. ROME (441 M.) 9.05 Concert. WEENEN (517 M.) 7.45 „La Traviata", opera van Verdi. WARSCHAU (1411 M.) 5.20 Populair concert; 6.40 Dansmuziek; 9.30 Concert; 10.20 Dansmuziek. BEROMUNSTER (460 M.) 10.05 Populair concert door het Omroeporkest. ZATERDAG 17 SEPTEMBER. HILVERSUM (1875 MO VA.R.A.: 6.45 en 7.30 Lichaamsoefeningen o.l.v. G. Kleerekoper; 8.00 Gramofoonmuziek. V.P.R.O.: 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A.: 10.15 Uitzending voor arbei ders in de continubedrijven; 12.00 John Brookhouse Mac Carthy's Trio, afgewisseld door gramofoonmu ziek; 2.00 Rustpoos voor het verzorgen van den zen der; 2.15 Coop. kwartiertje; 2.30 Gramofoonmuziek; 3.00 Arbeiderssport; 3.15 Volksliederen door de zanggroep „de Wielewaal" oJ.v. Plet Tiggers; 3.30 Flip Barmes: „Het winterwerk met de werklooze jeugd"; 3.45 Ver volg Volksliederen; 4.00 Trio Loe Cohen: 4 45 S.D.A.P. kwartiertje; 5.00 Trio Loe Cohen; 5.30 Friesch uurtje; 6.30 Kinderuurtje; 7.30 Gramofoonmuziek; 7.45 Toe spraak door A. de Vries; 7.55 Herhaling van S.O.S.- berichten; 8.00 Zaterdagavondnrogramma m.m.v. het VARA-Orkest o.l.v. Hugo de Groot; The 5 Melody- Singers; Teun de Klepoerman; VARA-tooneel o.l.v. Willem van Cappellen; 10.45 Persberichten van Vaz Dias; 11.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN (299 MA K.R.O.: 8.00 Morgenconcert; 9 00 Kunstensemble" o.l.v. Plet Lustenhouwer; 10.00 Pelechtlge Hoogmis in de kerk van den H. Jozef te Tilburg; 11.00 Gramofoonmu ziek; 11.30 Godsdienstig halfuurtle: 12.00 Politieberich ten; 12.45 K.R.O.-Sextet o.l.v. Piet Lustenhouwer: 2.00 Rustpoos voor het verzorgen van den zender; 2.30 Kinderuur; 4.30 Mode-praatje; 4.45 De stafmuzlek van het le R.egiment Infanterie te Assen, o.l.v. S. P. van Leeuwen: 5.30 Sportpraatje; 5.45 Vervolg concert; 6.20 Journalistiek weekoverzicht door Paul de Waart: 6.40 Gramofoonmuziek; 7.10 Dr. O. Driessen: „Verkoud heid en vatbaarheid bij kinderen; 7.30 Politieberich ten; 7.45 Gramofoonmuziek; 8.00 Salonorkest o.l.v. Marinus van 't Woud; 8.30 Microfoonvertelsel; 8.45 Vaz Dias; 9.00 „De strijd met 't verleden", hoorspel in 3 bedrijven; 10.00 Salonorkest; 11.00 Gramofoonmuziek. BRUSSEL (509 MO 12.20 Concert; 1.30 Vervolg concert; 5.20 Concert door het radio-orkest; 8.20 Gramofoonmuziek; 9.35 Concert. KALUNDBORO (1158 MO 12.20 Uitzending uit hotel d'Angleterre; 2.50 Gramo foonmuziek: 9.30 Populair programma; 11.20 Moderne dansmuziek. BF.RT.TJN (419 M.) 7.30 Piano-recital; 10.20 Muziek door de Oscar Joost- kapel. BRESLAU (325 M.) 7.05 Populair concert; 11.05 Concert. HAMBURG (372 M 1.35 Gramofoonmuziek; 2.30 Idem; 4.50 Concert; 10.30 Dansmuziek uit Berlijn. KONIGSWUSTERHAUSEN (1635 M.) 12.20 Gramofoonmuziek; 2.20 Idem; 4.50 Concert. LANOENBF.RO (472 MO 12.20 Gramofoonmuziek; 1.20 Concert; 2.55 Gramofoon muziek; 5.20 Vesperconcert; 10.40 Dansmuziek. DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Concert 1.05 Concert: 1.50 Concert; 3.50 Concert door het B.B.C.-orkest; 10.50 Dansmuziek. PARIJS EIFEL (1446 M.) 8.50 Blijspel met intermezzo's van muziek. PARIJS RADIO (1725 MO 12.20 Gramofoonmuziek; 6.20 oncert door het Omroep orkest; 7.30 Gramofoonmuziek; 9.50 Dansmuziek. MILAAN (831 M.) 7.50 Gramofoonmuziek; 8.20 Idem; 10.20 Dansmuziek. ROME (441 M.) 9.05 Opera-uitzending. WEENEN (517 M.) 10.40 Dansmuziek. WARSCHAU (1411 M.) 5.20 Populair concert; 6.40 Dansmuziek; 8.20 Populair concert; 9030 Idem; 11.10 Dansmuziek. BEROMUNSTER (460 MO 8.20 Russisch concert 10.50 Populair concert.

Schager Courant | 1932 | | pagina 6