RAAD VAN SCHAGEN. Verzet tegen executorialen verkoop. Theater Igesz. De Raad spreekt zich uit voor demping van de Loet, voor dem ping van de beide slooten in de Hale, tot aan de Veldstraat. Het Amsterdamsche schoolreisje. B. en W. weigeren verdeeling der gelden. Bekendmakingen. CRISIS-VARKENSWET 1932. De kanaal- en havenplannen en het wegenplan. dan wil de Oudercommissie f75 beschikbaar stellen \oor een afzonderlijk reisje voor de kinderen der openbare lagere school. Vertrouwd wordt, dat dan het resteerende bedrag wel met inteekenlijsten bij elkaar zal worden ver kregen. Er gaan stemmen op om maar direct een inteeken- lijst te doen circuleeren, doch dit wordt onnoodig geacht. Met algemeene steramen wordt besloten dat de Oudercommissic bij B. en W. zal trachten alsnog de gelden te verdoelen, opdat de kinderen der open bare lagere school afzonderlijk hun schoolreisje zul len maken en mocht dit niet het geval zijn, clan te trachten naast de f75 van de Oudercommissie een voldoend bedrag te verzamelen om zelf de kosten aan het reisje verbonden, te kunnen dekken. Slechts één der aanwezige dames verklaarde er geen bezwaar tegen te hebben, als haar kinderen met de kinderen van de andere scholen meegingen. Een motie. Tenslotte wordt nog door de Oudercommissie voor gesteld om de volgende motie aan B. en W. te zenden: De Ouderavond van de Openbare Lagere School te Schagen betreurt de houding van B. en W. inzake het Amsterdamsche schoolfeest en richt bij dezen het verzoek tot het College om nu en volgende ja ren de gelden te verdeelen in verhouding tot het aantal leerlingen dat van elke school hieraan deel neemt, en deze ter beschikking te stellen van de Oudercommissie, omdat deze dit schoolfeest kan regelen. Deze motie wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De heer Brouwer dankt namens het onderwijzend personeel voor het standpunt dat de vergadering heeft ingenomen en waaruit blijkt, dat de vergade ring volkomen accoord gaat met het standpunt dat dit personeel heeft aangenomen tegenover de beslis sing van B. en W. Hierna volgt sluiting. EEN BUITENKANSJE. De North-State Cigaretten-fabriek heeft een prijs vraag uitgeschreven, waarvoor dagelijks uit het aan tal inzendingen door een jury de beste wordt beloond met een rijwiel. De vraag was een zoo kort mogelijk berijmd ant woord op den zin: „Waarom rookt iedereen tegen woordig North-State?" Onze plaatsgenoot de heer C. Aij rijmde hierop: „North-State voor dezen prijs te ontvangen, Is meer dan een fijnproever mag verlangen." Een paar dagen later ontving de heer Aij een aan- geteekend schrijven, waarin hem werd medegedeeld dat de jury zijn inzending op den betrokken dag als de beste had aangemerkt en een Kroonrjjwiel (da mes of heeren, naar verkiezing) door hem was ge wonnen. BENOEMD. Tot nachtwaker in onze gemeente is met ingang van 18 dezer benoemd onze plaatsgenoot de heer A. E. Lie- vens. Thans is de heer Lievens in de Wieringermeer werkzaam. Donderdagmiddag vond ten overstaan van Notaris H. J. van Veen te Zijpe de inzet plaats van een huis en erf een een nieuw gebouwd burgerv^ponhuis, groote koolschuur en bouwland, alles eigendom van den heer Abram Wit te Lutjewinkel. Reeds voordat met de verkooping was begonnen, had den enkele personen op de tafeltjes in het lokaal „Cé- rès", waar de verkooping zou plaats hebben, biljetjes gedeponeerd, met het volgende opschrift: JEXECUTI.E Van een nijvere bouwer, die zijn leven in noes ten vlijt op zijn bedrijf heeft gesleten, wordt he den op last van zijn hypotheekgever, de bezit tingen verkocht Na een leven van harden arbeid, staat voor dezen man nog slechts armenzorg of ontbering open. DAT land- en tuinbouwers zijn wellicht ook Uw vooruitzichten. DAAROM besloten de georganiseerde land en tuinbouwers tegen dezen daad te protestee ren, en een BOYCOT uit te spreken over de opvolger van den verkooper dezer plaats. Dit boycot wordt gesteund door de organisa ties ter plaatse en omgeving. VANDAAG HIJ MORGEN GIJ... Land- en Tuinbouwers. Wie zich aan een ander spiegelt... BIEDT en KOOPT daarom heden NIET! Een opwekking dus om niet te bieden. En toen een onzer plaatsgenooten zich niet storende aan deze opwekking, toch een bod deed, toen bleek dat bedoelde personen het niet slechts bij deze opwekking wilden laten, maar bleek men geneigd te zijn straffer maatregelen te treffen, en dreigde men tot handtaste lijkheden over te gaan. Toegeschoten personen wisten dat te beletten. Het spreekt vanzelf dat dit ongewoon gebeuren op een verkooping nogal wat beroering teweeg bracht en dat men zeer nieuwsgierig is hoe deze kwestie op den dag der toewijzing, zich zal oplossen. TENTOONSTELLING EN DEMONSTRATIE. We hebben een kijkje genomen op de tentoonstel ling en een demonstratie bijgewoond in hotel „Vrede- lust" van de Filigraine Handwerken en meenen niet te mogen nalaten van dit hoogst interessante werk een en ander weer te geven. Het maken van deze handwerken i3 afhankelijk van 't gebruik van fijn metaaldraad (filigraine). Door 't aanwenden vna wol of zij in "diverse kleuren is 't mogelijk allerlei te maken als buffet- en pianoloopens, theemutsen, ja, kunstbloemen, broches, corsages en hoedgarneeringen zelfs! We moeten, na de demonstratie gezien te hebben volmon dig erkennen, dat dit hoogst eenvoudige werk verras sende resultaten oplevert. In een ommezien tijds is een keurige, natuurgetrouwe corsage gereed. Het ligt in de bedoeling om bij genoegzame deelname een cursus te organiseeren in Schagen, bestaande uit 15 lessen van 2% uur. Dan zullen de dames alles kun nen vervaardigen, waar ze ambitie voor hebben. Een mand natuurgetrouwe viooltjes maakt men na de eerste les reeds, een bonbonnière kan spoedig uw tafel sieren. Zoo kunnen we doorgaan. Deze tentoonstelling, die heden nog gehouden wordt, is een bezoek over waard. MARKTO VERZICHT. De handel in vette koeien was Donderdag j.1. zeer matig; prijzen van 2032 ets. Dat is een groot ver schil en toch was het zoo. De duurste koe werd ver kocht voor f 250. De aanvoer ging nogal, maar er waren te kort koopers. De handel in kalf- en geldekoeien was lang niet druk, prijzen iets lager. Pinken waren niet aange voerd, de prijzen zinnen de boeren nog niet. De handel in de stieren viel ook lang niet over te roemen. De handel in nuchtere kalveren was heel goed. De handel in paarden en veulens viel niet over te klagen. De oude slachtschapen werden duur en vlug ver kocht, 1318 gld. In vette schapen was de handel ook heel goed, dat hebben wij in langen tijd niet kunnen neerschrijven. Laat het zoo doorgaan. De duurste vette schapen werden verkocht voor 18% gld., tot te vredenheid van verkooper en kooper. Dus deze han del was nu weer eens graag. Anders was het in lam meren; deze handel was weer stug; deze schijnt men slecht te kunnen gebruiken op 't oogenblik; wij zul len maar weer hopen op beter. Weinig vette varkens waren er aangevoerd, het was allertreurigst wat deze konden gelden, van 10 tot 12% cent. Enkele aanvoerders laadden ze weer op de wagen en weer naar huis toe. Dat Hjkt toch naar niets. Het is wel een misse boel in de varkenswereld. Jammer ge noeg, maar er is zeker niets aan te doen. De handel in biggen en schrammen was wel niet druk, maar toch verhooging in prijzen, wat eigenaar- dig is, gezien de gang in de vette varkens. Volhouden, zei een groote varkensfokker, zoo lang je kunt, het zal toch zeker wel eens weer beter worden. Het is goed als men het volhouden kan op deze manier. Op de kippenmarkt was het bij 't oude, geen ver hooging van prijzen. De gewoonte getrouw worden den bezoekers hier weer 2 hoofdnummers gebracht, die er zijn kunnen. Als eerste hoofdnummer staat op het programma het drama ..Ontgoocheling", terwijl een groote spoor- wegsensatiefilra als 2e hoofdfilm staat aangemerkt. We laten hier een korte beschrijving volgen van het grootsche werk „Ontgoocheling". Nadia de Hoks, dochter van een rijken bankier, trekt van het eene hotel naar het andere. Koningin door haar rijkdom, koningin door haar schoonheid. Uit haar onverschilligheid wordt zij gewekt door een jeugdige dandy, een verwoed speler, die zich Markies d'Areghi noemt. Zijn verleiding is weldra zoo groot, dat Nadia haar verloving met Dick de Heslay, een vriend uit haar kinderjaren, met een trouw en oprecht hart, verbreekt. Nadia gebruikt haar behaagzucht om den Markies dol verliefd te maken, die naar alle waarschijnlijk heid al gauw een speelbal van haar grillen zal wor den. De arme Dick intusschen zoekt troost bij een arme wees. Harry van Berghem, die hem lief heeft. Nu begint voor Nadia en den Markies een leven van pleziertjes en dolle vroolijkheid. Maar tijdens 'n uitstapje in de Alpen, overvalt hen een verschrik kelijk onweer. Temidden van het geratel van den don der, opgezwiept en half verstikt door den stortregen wordt hen door de voorzienigheid een schuilplaats aangeboden in een landelijke herberg. Maar andere plezierreizigers zijn hen reeds voor geweest. Niet in het minst verbiedend wie hen omringt, bereiken zij een donkere hoek, waar zij ineen zakken, tegen el kaar aan. nauw omstrengelt, beangst en gelukkig te gelijk met deze lang gewenschte omarming. Bij het aanbreken van den dag bemerken zij, zonder het te weten, gewaakt te hebben bij dooden en gewonden, slachtoffers van een vreeselijk ongeluk door den storm veroorzaakt. Vergadering van den Raad op Vrijdag 16 Septem ber 1932, des avonds kwart over zeven uur. Voorzitter de heer J. Cornelissen, burgemeester, secretaris de heer A. C. Roggeveen. Alle leden zijn aanwezig. Na opening volgt vaststelling der notulen. De Voorzitter zegt ditmaal geen mededeelingen te zullen doen. Wel heeft spr. nog enkele mededeelin gen, maar deze vergadering volgt zoo spoedig op de vorige, dat alles nog niet geregeld is. Ingekomen stokken en adressen. Van Mej. P. A. Visser kwam bericht in, dat zij hare benoeming als onderwijzeres aan de O. L. school aan neemt; bericht Ged. Staten vermeldende de goedkeuring van het raadsbesluit tot instelling van een autobeurs; idem besluit renteloos crediet van ten hoogste f 11.300.ten behoeve van noodlijdende tuinders; idem wijziging verordening op de heffing van markt-, staan- en waaggelden (voor autobussen); idem besluit verhooging belasting publieke verma kelijkheden. Van de Commissie van Uitvoering van den Vleesch- keuringsdienst kwam verslag in van de vergadering op Maandag 15 Augustus 1932. De Minister van Economische Zaken en Arbeid keurde goed de verordening inzake de Winkelslui1 tingswet 1930. De heer ,Van Erp zegt, dat in het verslag van de vergadering van den Vleeschkeuringsdienst staat, dat de begrooting voor den dienst 1933 is goedgekeurd. Spr. stelt aan den afgevaardigde voor onze gemeente de vraag of alle afgevaardigden hun goedkeuring aan de begrooting hebben gehecht. De heer Blaauboer zegt, dat inderdaad alle afge vaardigden hun stem aan de begrooting hebben ge geven. De Voorzitter vraagt of de heer Van Erp met dit antwoord voldaan is. De heer Van Erp zegt niet voldaan te zijn, maar op het oogenblik niet verder op deze zaak te zullen ingaan. De hierboven vermelde stukken worden vervolgens voor kennisgeving aangenomen. Wijziging begrooting. Ged. Staten verzochten tot wijziging van de be grooting dienst 1931, met name om de raming op den post, onder volgnummer 323 sub b (navordering be lasting) zoodanig te verhoogen, dat daardoor het na- deelig saldo van f4013.80, waarmede de suppletoire begrootiüg, goedgekeurd door Ged. Staten d.d. 13 April 1932, sloot, wordt opgeheven. B. en W. stellen voor dien post met een bedrag van f4013.80 te verhoogen, waartoe de gedane ontvangst ruimte laat. Aldus wordt besloten. Hoe moet het nu?! Ten aanzien van de verordening óp het Grondbe drijf, was van den Voorzitter van Ged. Staten een schrijven ingekomen dat de bij kantbeschikking van 14 Juli 1.1. voorgestelde wijziging het gevolg is van het voorschrift van het derde lid van art. 253 der Ge meentewet, waarin staat, dat in de verordening de ge vallen behooren te worden geregeld, waarbij machti ging tot af- en overschrijving de goedkeuring van Ged. Staten niet behoeft. In de door den Raad aan gebrachte aanvulling der verordening was deze ne gatieve verklaring ten onrechte niet opgenomen. B. en W. wezen er op dat in art. 22, 2e lid der ver ordening aan het bepaalde van de 3e alinea van arti kel 253 der gemeentewet wordt voldaan, doch zij wij zen op de opmerking van Ged. Staten in brief van 14 Mei en daarna op kantschrijven van 14 Juli 1932 en meenen dat als aan laatstbedoeld schrijven wordt vol daan, n.1. de redactie van het derde lid van art. 22 Weldra raakt het seizoen ten einde en Nadia maakt toebereidselen het schitterend te sluiten. Een gemas kerd bal, door de Directie van het „Palace" georga niseerd, zal voor haar een gelegenheid zijn zich nog eens te laten bewonderen. Juist is zij bezig zich aan te kleeden, rfls plotseling d' Areghi verschijnt, bleek, zijn gelaat samengetrokken van angst, onherkenbaar. Op de gebiedende vraag, die hem haar door vrees vergrootc oogen stellen, bekent hij, dat hij door de politie achtervolgt wordt, beschuldigd zijn broer ver moord te hebben. Hij smeekt haar op zijn knieën hem niet te verlaten. Een vreeselijke twijfel maakt zich van Nadia meester, ontzet ziet zij den ellendeling aan, die, van tactiek veranderd, aanmatigend wordt. Onder zijn bedreigingen, schrijft Nadia een brief, die zijn onschuld moet bewijzen. Daarna vlucht hij. Nadia verneemt weldra, dat de zoogenaamde Markies een internationale dief is, dubbelganger van de door hem vermoorden Markies d' Areghi. Iïaar verdriet en schaamte zijn onbeschrijfelijk, waarvan een lange ziekte het gevolg is. Het weelderige Paleis Chameron biedt Nadia rust. Op een avond krijgen de honden van den waker in het park een indringer te pakken. Nadia, die op het lawaai afkomt, herkent met afschuw in den mcnschelijken hoop, die aan haar voeten ligt, tl' Areghi. Het strekt met uiterste krachtinspanning zijn bebloede handen naar haar uit en zonder zich om zijn wonden te bekommeren, bekent hij zijn vu rige liefde. Een glimlach van verrukking verheldert een oogenblik zijn geschonden gelaat een glim lach, die verstijft onder den adem van den dood. Nadia, vol medelijden, schenkt hem vergiffenis. Burgemeester en Wethouders van Schagen bren gen ter kennis van belanghebbenden, dat het kach- tens de Crisis-varkenswet 1932 binnenkort verboden zal zijn, varkens te houden en te vervoeren, die niet voorzien zijn van de door de Gewestelijke Varkens- centrale Noordholland aangebrachte voorgeschreven merken. De varkenshouders alhier kunnen znch te dezer zake wenden tot den heer S. v. d. Wal, te Winkel (Weere). Schagen. 14 September 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. CORNELISSEN. De Secretaris, ROGGEVEEN. vervalt, in strijd zou worden gehandeld met het schrij ven van Ged. Staten van 14 Mei j.1. Tot wijziging van art. 22 is door den Raad besloten overeenkomstig de door heeren Ged. Staten gemaakte opmerkingen, ter wijl deze wijziging thans niet meer noodig wordt ge oordeeld en ook niet in andere artikelen en in de ver ordeningen voor de andere drie bedrijven gevraagd wordt. Naar de meening van B. en W. is door de wijziging niet in strijd met art. 253, 3e alinea der Gemeentewet gehandeld en vrezoeken zij de goedkeuring van de verordening wel te willen bevorderen. Burgemeester en Wethouders stellen den Raad voor de verordening andermaal gewijzigd overeen komstig de opmerking van Gedeputeerde Staten, in ■te zenden, hoewel het bevreemding mag wekken, dat een oorspronkelijk door genoemd College verlangde toevoeging aan artikel 22 bij een latere kantbeschik king weer werd te niet gedaan. Uit een met het Hoofd der betrokken afdeeling der Provinciale Griffie gehouden telefoongesprek is ge bleken, dat Gedeputeerde Staten op de wijziging, zooals is aangegeven, blijven aandringen. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. Extra hulp aan werkloozen. Burgemeester en Wethouders stellen den Raad voor de door het Nationaal Crisis-Comité bedoelde regeling ook in deze gemeente te treffen, aangezien thans ook Schagen een door het Rijk gesubsidieerde steunrege ling heeft ingesteld, voor zooveel betreft arbeiders in het Landbouw-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf werk zaam, terwijl deze regeling ook van toepassing is ver klaard op werkloozen van andere bedrijven. Zonder twijfel zal in den komenden winter be hoefte worden gevoeld aan de onderwerpelijke rege ling. Het Nat. Crisiscomité belast zich met het verleenen van extra-hulp uit een door de regeering beschikbaar gesteld bedrag en volgens regels, door den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw gesteld. Voor een bijdrage komen ajleen in aanmerking die gemeenten, waarin eene door het Departement van Binnenlandsche Zaken en Landbouw gesubsidieerde steunregeling toepassing vindt. Voor deze extra-hulp zal eenzelfde bedrag worden beschikbaar gesteld als door het gemeentebestuur voor dit doel wordt uitgetrokken, evenwel met dien verstande, dat behoudens door het comité te verlee nen machtiging over een tijdvak van 12 maanden niet meer wordt besteed dan 20 cent per ingezetene. Voor een tijdvak van 12 maanden zal maximaal 10 cent per ingezetene worden bijgedragen. De heer Van Nuland, het woord verkrijgende, zegt zich met het voorstel van B. en W. volkomen te kun nen vereenigen, maar wil aan B. en W. toch wel vra gen, waarom in 't overgelegd advies van dit college geen bedrag is genoemd, dat er voor noodig gedacht is. Voorzitter antwoordt, dat het college van B. en W. dacht van 20 cents per ingezetene, zoodat er dan 10 cent hiervan van het Crisiscomité terugkomt. De heer Buiskool meent het anders te moeten op vatten en heeft althans een andere berekening ge maakt. Het bedrag dat er mee gemoeid is zou dan niet overeenkomen met wat B. en W. meenden. Voorzitter antwoordt hierop, dat het de gemeente een f -400.zal kosten. Dit jaar resten er nog drie volle maanden, wat voor de gemeente pl.m. f 100 kosten zal medebrengen, terwijl B. en W. er op re kenen, dat het in de wintermaanden van 1933 nog on geveer f 400.— zal kosten aan de gemeente. Met dit bedrag zal clan, zegt Voorzitter, veel nood te lenigen zijn. De heer Van Erp zegt, dat er wordt gesproken over een plaatselijk crisiscomité, maar spr. zou gaarne we ten hoe B. en W. zich dat hadden gedacht. Voorzitter zegt, dat er in Schagen reeds een crisis comité bestaat, waarvan hij de eer heeft, voorzitter te mogen wezen. B. en W. hadden nu gedacht de bedoel de werkzaamheden aan ditzelfde comité over te dra- gften. v De heer Schoorl merkt op, dat. de eisch gesteld wordt, dat het plaatselijk comité aan bepaalde eischen moet voldoen. Er moeten één of meer werk gevers zitting in hebben. De heer Schoorl zegt voorts, dat het hem persoon lijk verder Syberisch koud laat, maar veil alleen op deze voorwaarde wijzen. Mocht het comité er niet aan voldoen, dan wordt door het Nat. Comité deze niet aanvaard, wat spreker zou spijten. Voorzitter zegt dan aan het Nat. Crisiscomité de samenstelling te zullen opgeven. De heer Van Erp mérkt op er geen pijn in z'n hoofd over te zullen krijgen wie er een comité vormen. Spreker heeft van een crisiscomité in Schagen echter nog nooit gehoord en zou dan nu gaarne willen we ten hoe dit is samengeseld.. Voorzitter: Ik ben blij voor u. dat u er nog nooit van hebt gehoord, want dat is een bewijs, dat u er ook nog nooit iets mee te maken heeft gehad; al leen menschen die in moeilijke omstandigheden ver- keeren, komen met dit comité in aanraking. Maar ik ben niet van plan om hier tegen mijnheer Van Erp te gaan spreken over de samenstelling van dat comité. Het is een iè délicate quaestie. De heer Van Nuland is het met Voorzitter eens, terwijl de heer Bakker nog kan mededeeien dat er werkgevers en werknemers in zitten van allerlei richting en kleur. De heer Mr. Buiskool: Waar zwammen we dan zoo over? Na deze juiste opmerking wordt het voorstel van B. en W. met algemeene stemmen aangenomen. Gemeenterekening dienst 1931. Aan de orde wordt gesteld de voorloopige vast stelling der gemeenterekening dienst 1931. De rekening sluit met een batig slot van f 6251.44 voor den gewonen dienst en met een batig slot van f7511.98 voor den kapitaalsdienst. Het electriciteitsbedrijf sluit met een winstsaldo van f 1467.74, het gasbedrijf met een winstsaldo van f3494.99, het grondbedrijf met een nadeelig saldo van f5361.58. De kapitaalsdiensten dezer 3 bedrijven sloten respectievelijk met een batig saldo van f18968.46V2, f 19832.69 en f 39597.39V». Het Eierveilingbedrijf sloot op een bedrag van f 6610.84 in ontvangst en uitgaaf. De commissie die deze rekeningen had nagezien, en die bestond uit de heeren K. Bakker, Joh. de Veer en Mr. J. A. E. Buiskool, deelde in haar rapport mede, dat het onderzoek geen aanleiding had gegeven tot het maken van opmerkingen. Verschillende steek proeven waren genomen, waarhij echter- door haar geen onjuistheden zijn geconstateerd. Voorzitter brengt de commissie die deze rekenin gen heeft nagezien, woorden van dank. De heer Van Nuland wil er toch wel een en ander van zeggen. In de eerste plaats wil spreker B. en W. op het hart drukken wat voorzichtiger te zijn. Diverse posten zijn hier overschreden. In normale tijden is dat niet zoo erg, maar in tijden als nu is voorzichtig heid wel geboden. Dan heb ik, aldus de heer Van Nuland. gemist in de rekeningen de leeningskosten over 1931 gesloten. Ik heb ze nergens kunnen vinden. Daaromtrent wil spreker gaarne eenige opheldering. Tenslotte een post: Termijnstorting door den direc teur van het gasbedrijf, groot f226.—. Spr. kan zich met het inhouden van dat bedrag niet vereenigen, en waar deze hedrijfsrekening een onderdeel van de gemeenterekening uitmaakt, zal spr. tegen de vaststelling der rekening stemmen. Voorzitter den heer Van Nuland antwoordend, zegt, dat wat betreft het overschrijden van posten, dit on gepast zou zijn als het buiten noodzaak ging.. Maar het gaat successievelijk. Hier eens wat aan, daar weer wat en tenslotte komt men dan tot de conclusie, dat de post is overschreden. Vooral nu met die werkloos heid is het zeer moeilijk. Maar B. en W. zijn toch met een suppletoire becrooting gekomen en daaraan heeft u, mijnheer Van Nuland, toch ook uw goedkeuring ge hecht- De heer Van Nuland zegt dan ook wel overtuigd te zijn van de groote moeilijkheden, maar geeft alleen ook maar iets in overweging. Voorzitter voortgaande, antwoordt op de gestelde vraag van de geldleeningen in 1931, dat het hem spijt hierop niet voldoende te kunnen antwoorden.. De gemeente-ontvanger is met vacantie. Voorzitter hoopt dat ter gelegenertijd de heer Van Nuland kan worden geantwoord op dit punt. Wat de derde vraag betreft, aidus Voorzitter, dit is al bij de begrooting behandeld. Het spijt me dat u uw stem niet voor goedkeuring kunt geven. Maar u kunt bij de vaststelling der begrooting voor 1933 uw stem krachtig laten hooren. De heer Van Nuland: Dat is men al van mij ge woon! Over de rekening van de Eierveiling maakt de heer Schoorl dan nog een opmerking. Spr. heeft gemerkt, dat de deudclijkheidsverklaring ontbreekt op de ka- pitaalstaten. Hierop zouden Ged. St. terug kunnen ko men. Spr. weet, dat er tusschen Ged. Staten en de des kundige verschil van meening heerscht, maar waar hier de verklaring mist, kunnen er wel aanmerkin- gen komen. Voorzitter beaamt het en merkt op, dat het alsnog zal geschieden. De heer Van Nuland verlangt geen stemming, maar wenscht te zien aangeteekend, dat hij tegen goedkeu ring der rekeningen is. De heer Mr. Buiskool deelt mede, dat de «ommis- sie tot het nazien der rekeningen gemeend heeft, dat haar taak alleen bestaan moest in het nazien, maar niet om kritiek u t te oefenen. Wat er nagezien moest worden was in orde en daarom moest de com missie tot goedkeuring adviseeren. Bij de begrooting toch zijn de diverse bedragen toegestaan. Daarna worden de rekeningen goedgekeurd, met aanteekening dat de heer Van Nuland zich er tegen heeft verklaard. Het aanbod van het P.E.N, Aan de orde is de benoeming van een commissie van onderzoek naar het aanbod van het P.E.N. in zake de overname van het G.E.B. De Voorzitter herinnert er aan. dat in comitéver gadering de wensch te kennen is gegeven een der gelijke commissie te benoemen In deze commissie worden gekozen de heeren Schoorl met 9 stemmen, Van Nuland met. 9 stemmen, Mr. Buiskool met 6 stemmen. De heer Van Erp kreeg 2, de heer Orsel 5 en de heer Bakker 1 stem. De gekozen heeren namen hunne benoeming aan. Van den hoofdingenieur-directeur van den Provin cialen Waterstaat kwam per 7 September per ex presse een schrijven in van den volgenden inhoud: Naar aanleiding van Uw aan den Hoofdingenieur Thomése gerichten brief van 26 Augustus j.1., no. 41.7.1931 en de bespreking met Uw Voorzitter op 1 dezer, heb ik de eer Uw College het volgende mede te deelen: Onder dagteekening van 30 Mei j.1., no. 51.7.1931, heeft U aan Ged. Staten bericht, dat de Raad beslo ten heeft het havenplan B te aanvaarden, behoudens nader overleg ten aanzien van de verbinding van het kanaal met het polderwater en verbetering van de wegverbinding haventerrein—Noord, door verbree ding van den Haalderweg. Dit nader overleg heeft op 28 Juni j.1. plaats ge had; dezex-zijds is U hierbij een ontwerp getoond van een verbinding tusschen het polderwater (langs de Veert) en de haven door middel van een overlaad- plaats. Ofschoon dit ontwerp in h£t algemeen Uwe instem ming had, meende Uw college, dat de aan de verwe zenlijking verbonden kosten (f40.000 a f50.000) te hoog zijn om het plan thans voor uitvoering te kun nen voordragen. Ik wijs er nog eens op, dat al moge destijds van wege de CommissieVan Aalst op de mogelijkheid van een verbinding met het poldenvater zijn gewe zen, deze verbinding nimmer deel heeft, uitgemaakt van de door de Staten aanvaarde plannen der Pro vinciale Ivanalencommissie. In de begrooting bij het U bekende verslag van deze Commissie komt dan

Schager Courant | 1932 | | pagina 14