De socialistische Arbeiderspers aan het Weiteren. W. Eymers overleden. Werkverschaffing te Alkmaar. Esn burgemeesters-bijeenkomst over den nood der tuinders. In Gouda telogeeren. De tarieven van het P.E.N. Verduistering van een groot kapitaal. „DE VLIEGENDE FAMIUE" GERED Marktberichten. Dit voorstel in stemming komend, wordt verwor pen met 6—5 stemmen. Tegen de heeren Van Erp, de Veer, Blaauboer, de Vries, Schoorl en Bakker. Dan volgt stemming over het voorstel van de hee ren Bakker-Schoorl, dat als volgt luidt: De provincie betaalt het dempingsmateriaal, noo- dig voor de Loet en de Halerslooten; de beharding van den Hftlerweg voor soover noodig, het dempen van de sloot aan de Zuidzijde tot de Veldstraat. Goed te keuren aankoop van bedoelde terreinen en het doen uitvoeren van de haven .verken door den Prov. Waterstaat. In stemming komende wordt dit voorstel aange nomen met 9—2 stemmen. Tegen stemden de beide Wethouders, de heeren De Vries en Blaauboer. De Vakteekenschool. Door het bestuur van de Vakteeken—hool wordt gevraagd de vakteekenschool 3 mogen overdragen aan de alhier opgerichte afdeeling van de Vereeni- ging tot bevordering van Vakonderwijs in Westfries land. B. en W. stellen den Raad voor op dit verzoek gun stig te beschikken. De Voorzitter vindt het verzoek niet gelukkig ge steld. De bedoeling is wel dat evengoed de subsidie wordt ontvangen, die de Vakteejkenschool steeds gehad heeft. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. Het Amsterdamsche schoolreisje. De heer Orsel brengt ter sprake de strubbelingen met het Amsterdamsche schoolreisje (zie elders plaatselijk nieuws) en vraagt naar het resultaat van het onderhoud met de afgevaardigden van de Ouder commissie. De Voorzitter wil op die laatste vraag antwoorden, maar vindt de geheele zaak zeer onverkwikkelijk. Het onderhoud met het bestuur van de Oudercom missie heeft plaats gehad en voor de raadsverga dering heeft spr. er nog eens met de wethouders over gesproken, doch B. en W. hebben besloten, hun standpunt niet te wijzigen. Den heer Orsel spijt dit. want dan zullen de kin deren van de openbare school niet aan het school reisje deelnemen. De Voorzitter vindt dit jammer voor de kinderen. De heer Orsel zegt, dat er voor gezorgd zal worden dat.de kinderen evengoed hun reisje krijgen. Als ze zonder de onderwijzers het reisje moesten maken, zouden ze niet plezierig op reis gaan. Spr. merkt voorts op, dat de raad heeft goedgekeurd het bedrag voor het schoolreisje te bestemmen en spr. zou nu graag willen weten hoe de gelden nu verdeeld zul len worden. De Voorzitter vindt het prettig te hooren, dat het schoolreisje evengoed doorgaat en de kinderen niet de dupe worden van den schoolstrijd. Voor de rest kan spr. het niet met de opvatting van den heer Or sel eens zijn. De raad heeft het bedrag bij de be grooting disponibel gesteld, maar zonder eenige voorwaarde, zoodat de verdeeling aan B. en W. is. Voor de toekomst kan de raad wel beslissen hoe het geld verdeeld moet worden, maar voor dit jaar niet. De heer Van Erp zegt, dat hij op verzoek van het hoofd der school deze zaak in de vorige vergadering niet ter sprake heeft gebracht. Het is het goed recht van B. en W. om een bestemming aan de gelden te geven, maar zijn B. en W. niet van oordeel, dat voortaan geen gelden meer voor dit doel beschikbaar moeten worden gesteld v^or kinderen van buiten de gemeente. Spr. is het er verder mee eens dat als ge durende 364 dagen verdeeldheid moet bestaan, het onnoodig is dat die verdeeldheid voor één dag wordt weggenomen. Meer bijzonderheden over de loons- en sala risverlaging met stille trom bij de s.-d. Ar beiderspers. De partij met twee aange zichten. Wij hebben na het ook door ons vermelde bericht van De Residentiebode omtrent de loons- en salarisverla ging bij de s.-d. Arbeiderspers (Het Volk, Voorwaarts, Vooruit e.d.) een gedeeltelijke tegenspraak van Het Volk gekregen. Slechts een gedeeltelijke tegenspraak was het, de hoofdzaak de loonsverlaging van het drukke- rijpersoneel werd erkend en als noodzakelijk beves tigd. Als wij nu eenige mededeelingen over dezelfde kwes tie in De (a.r.) Rotterdammer lezen, moet daaruit toch worden afgeleid, dat er nog meer is ingegrepen in de arbeidsverhoudingen bij de bladen van de N.V. de Ar beiderspers dan Het Volk ook in zijn gedeeltelijke te genspraak van het bericht van De Residentiebode heeft toegegeven en dat er in eigen kring heel wat over te doen is geweest, aldus schrijft de N.R.Ct. Ook De Rotterdammer gewaagt van een loons- en salarisverlaging over de geheele linie, verder van een niet gering aantal ontslagen en van een bittere 61 e m m i n g onder het personeel, met welks zooge naamde medezeggensch^i geen rekening is gehouden. De .mededeelingen va.n het blad, Waarin dit alles te vin- Iden is, laten wij hieronder volgen: „Naar wij vernemen, heeft de naamlooze vennoot schap „De Arbeiderspers" onder welken naam de soci aal-democraten hun dagbladonderneming en hun druk kerijen drijven, het systeem van de commlssie-Welter, waartegen in de socialistische pers zoo geweldig ge streden wordt, bijna in elk opzicht gevolgd. Over de geheele linie zijn de salarissen en de loonen aanmerkelijk verlaagd, maar merkwaardig is, dat daar naast heel wat ontslagen zijn gegeven. Zoo zijn bij en kele drukkerijen, bij de cliché-inrichting en bij de be- jcorgingsafdeeling een niet gering aantal menschen ont slagen. Er heerscht groote ontevredenheid. Dinsdagavond £eeft het personeel van het Amsterdamsche bedrijf |(Het Volk) vergaderd in een zeer bittere stemming. De slgemeene directie werd scherp verweten, dat zij in geen enkel opzioht had rekening gehouden met de zoogenaamde medezeggingschap, welke, naar het dan Jieet, bij de Arbeiderspers is ingevoerd. De heer Van der Veen, die de directie voert, en de (commissarissen, allen vooraanstaanden in den huidigen ptrijd tegen de regeering, beroepen zich op de bedrijfs- Jnzinking en op de verkeerde berekeningen, welke men Pbij den grootscheepschen opzet van de nieuwe gebou wen en van de samentrekking der onderscheiden bedrij nen heeft gemaakt. Zoo had men er op gerekend, dat al de moderne vakbonden hun organen bij de socialistische onderne ming zouden laten drukken. Dit is niet geschied. Het Spoor- en Tramwegpersoneel en de Bouwvakarbeiders zijn tot dusver met hun orgaan gebleven bij de firma Hoonte te Utrecht, waar men altijd goed bediend is. De (Typografenbond bij de Diamantbewerkersdrukkerij. •Deze laatste verzet zich tegen de overheveling van deze ^vakbladen. Dit zou toch beteekenen, dat dit werk ge woon opgeslokt werd door het groote bedrijf, terwijl dan (bij de firma Hoonte en de Diamantbewerkersdrukkerij (vele ontslagen zouden vallen. 1 Ook gevoelen de moderne vakbonden in het alge meen er thans ook niet meer voor nog weder geld te jptorten om de liquiditeifcspositie der Arbeiderspers te (versterken De vakbonden zitten niet meer zoo dik in (het geld als vóór eenige jaren. De beleggingen zijn jpterk in waarde gedaald; de werkloozenondersteunin- jgen eischen schatten, en de contributies gaan omlaag. I Het personeel is dit alles nog niet duidelijk. Tot vóór 5<ort was het in de socialistische pers één loftuiting over den goeden gang van zaken. Daarbij is het opgevoed in een wanbegrip omtrent de verhouding van loon en kos- De Voorzitter vindt, dat de opmerking over de buitenkinderen niet erg prettig klinkt voor een ge meente als Schagen, die zoo op de omgeving is aan gewezen. Die paar gulden zou spr. met genoegen wil len geven. Er wordt hier gezinspeeld op de kinderen van de Christelijke school, spr. heeft gehoord, dat er maar één kind aan het schoolreisje zal deelnemen Den heer De Vries doet het genoegen, dat deze zaak in openbare vergadering wordt besproken. Spr. vermeent, dat hij voldoende bekend staat als een voorstander van het openbaar onderwijs, zijn liefde voor dat onderwijs is onverflauwd en spr. vindt het zeer jammer dat deze stap door het personeel van het openbaar onderwijs is gedaan. Juist de voorstan ders van dit onderwijs wijzen steeds op de ver draagzaamheid en door dezen stap kweekt men meer haat, meer tweedracht. Spr. vreest, dat door deze daad aan de zaak van het openbaar onderwijs veel schade is toegebracht. Dat men 364 dagen gese pareerd is, bejammert spr. zeer en hij zou o zoo ge lukkig zijn,, als weer de toestand ontstond van vroe ger. allen in één school. De heer Mr. Buiskool zegt dat B. en W. gemeente- rechtelijk gelijk mogen hebben, maar bij het Dag. Bestuur van de gemeente bestaat ook nog een poli tieke conventie en spr. vraagt hoe de houding van B. en W. zou zijn als de uitspraak van de meerderheid van den Raad afweek van de opvatting /an B. en W. Zouden B. en W. zich dan naar de uitspraak van die meerderheid gedragen, want de burgerij wordt toch vertegenwoordigd door B. en W. De Voorzitter zegt, dat al zou de uitspraak anders worden, spr. in dit geval zijn standpunt niét zou wij zigen, hoewel B. en W. zich overigens geschikt ge noeg toonen. Deze zaak grieft ons ten zeerste, die is niet voor het jaar 1932. De heer Bakker begrijpt de moeilijkheden van B. en W.; maar het openbaar onderwijs wordt tegen woordig steeds afgebroken, tegengewerkt en belaagd en de burgerij in al haar geledingen op kosten ge jaagd. Spr. kan zich indenken dat het personeel der openbare school grievend heeft aangevoeld dat de verdeeldheid nog verder is gegaan. Als we de zaak eerlijk en zuiver bekijken, dan was het wenschelijk geweest, dat B. en W. meegewerkt hadden om de gelden te verdeelen. De heer Orsel vraagt hoe B. en W. het nu over blijvende geld denken te besteden. De Voorzitter zegt dat het reisje voor de katholie ke kinderen en één leerling van de christelijke school wel meer zal kosten dan anders procentsgewijze. Hoe het overblijvende bedrag zal worden besteed, weet spr. niet, het zal het nadeelig saldo der rekening klei ner maken. Ook zou de Oudercommissie kunnen vei-- zoeken om het overblijvende bedrag als subsidie voor het schoolreisje van de kinderen der openbare school te bestemmen. Hoe de beslissing van B. en W. zoq, zijn, weet spr. nog niet. De heer Mr. Buiskool meent, dat B. en W. conse quent door redeneerende, het geld kunnen bestem men van het schoolreisje waarvoor het was bestemd, afgescheiden van welke religie ook. De Voorzitter zegt dat B. en W. zoo ver niet zullen gaan, er zullen geen overdreven dingen gebeuren. De heer Orsel zal vanavond niet verder op deze zaak ingaan. De heer Van Erp vraagt onderzoek door B. en W. van de bestrating op het Rensgars, die dringend ver betering behoeft. De Voorzitter zegt onderzoek toe, maar wist niet dat de bestrating zoo slecht was. Hierna volgt te ongeveer 12 uur in den nacht slui ting. ten van het product. Zoo trad hier een groote ont nuchtering in. Tot voover de ons verstrekte mede deelingen. Natuurlijk laat de socialistische pers van dit alles niets lezen. Lustig zal men doorgaan met de demonstraties en vergaderingen tegen de regeering en tegen gemeente besturen. S t i e k m zal men zelf echter precies zóó handelen. Het „weiteren is blijkbaar goed toevertrouwd aan deze bestrijders. De partij met twee aangezichten behoudt haar eigen karakter. Maar haar positie in het volksleven zal er niet door versterkt worden Men doet goed in de eerstkomende weken het gebeurde aan de Arbeiderspers goed in het oog te houren. Voor het opdoen van de onmisbare menschen- en partij-kennis is het dienstig theorie en practijk steeds maar weer naast elkaar te plaatsen. De vrijmoedigheid kan soms ook te ver gaan." Dat de z.g. burgerpers zich vermeit in dit frappante get-al, waaruit eens te meer blijkt dat de natuur ster ker is dan de leer, en scherpe commentaren levert, is begrijpelijk. Donderdagavond is de heer W. Eymers, de bekende scheidsrechter van den N.V.B. te Arnhem overleden. De heer Eymers is kort geleden bij een auto-onge luk bij Ze-venaar gewond en in het ziekenhuis te Arnhem opgenomen, waar hij aan de gevolgen van de verwondingen is overleden. Scheidsrechter van internationale reputatie Met Willem Eymers gaat een der meest bekwame scheidsrechters en een in de voetbalwereld zeer ge ziene persoonlijkheid heen. Alhoewel Eymers in de laatste jaren wat minder op den voorgrond trad, was hij toch nog meermalen arbiter in eerste klasse-wed strijden van den N.V.B. In onze hoofdstad heeft hij menigen wedstrijd van Ajax geleid. In de laatste jaren was het gewoonte, dat Eymers in den eindwedstrijd om den Zilveren Bal als scheids rechter fungeerde. Het ongeluk, dat nu zijn dood ten gevolge heeft gehad, heeft hem jl. Zondag ver hinderd den eindstrijd te leiden. Ook in het buitenland had Eymers naam op voetbalgebied een goeden klank. Voor tal van inter nationale voetbalwedstrijden werd hij als scheids rechter uitgenoodigd. Hdbl. Voor ruim 2 ton werk, waarin meer dan 1 ton arbeidsloon. Het aantal werkzoekenden in Alkmaar is de 1000 genaderd, terwijl in den komenden winter een nog grootere werkloosheid verwacht wordt. Daarom stel den B. en W. een aantal werkverschaffingswerken voor, waarvan de totale kosten worden geschat op f213.516; hierin is begrepen een bedrag aan arbeids loon van f 113.300 voor totaal 5.150 arbeidsweken. Het voornaamste werkobject is wel de verandering en verbetering van de toegangen naar het Gemeen telijk Sportpark, waarmee in verband staando voor bereidende werkzaamheden voor 'de bij Den Hout te bouwen zweminrichting. Met genoemd werkobject is een bedrag van bijna f 130.000 gemoeid. Voorshands wilden B. en W. hetzelfde loon (43 ct.) toegepast zien evenals in het winterseizoen 1931— 1932, tenzij de minister voor subsidieering van de uitvoering van werken in werkverschaffing de voor waarde stelt, dat de loonen moeten worden vermin derd in welk geval B. en W. den Raad tijdig voor stellen zullen doen t.a.v. de door den minister ge stelde voorwaarden. Na langdurige discussie werd conform voorstel van B. en W. zonder hoofdelijke stemming besloten. Wel steun aan arbeiders, maar niet aan tuinders. Te Hoorn is deze week een bespreking gehouden tus- schen burgemeesters van vijftien West Friesche ge meenten, welke in het bijzonder getroffen worden door de malaise in den tuinbouw, met den heer Meyer de Vries, hoofdinspecteur voor de werkverschaffing. Het doel van deze bespreking was na te gaan. wat kon worden gedaan om den nood onder de tuinders en de tuinarbeiders zooveel mogelijk te lenigen. Voor de tuinders, zoo werd meegedeeld, kon, daar het hier ging om werkgevers, geen steunregeling worden getroffen. Dit is wel mogelijk voor de arbeiders, hetgeen dan ook reeds in enkele plaatsen in West Friesland is ge schied. Voor de tuinders en ook voor de arbeiders zal thans zooveel mogelijk werk worden verschaft, hetgeen op het goede voorbeeld van hetgeen in de gemeente St Pancras is geschied voor een belangrijk deel zal bestaan In baggerwerk. Daarnaast komen wegverbetering en slootverbetering aan de orde. 200 KNORREPOTTEN ONDER DE HOEDE VAN EEN AGENT OP DE MARKT OVERNACHT. Blijkbaar vervuld van de hoop, dat de Centrale een oven soepele houding zou aannemen als de vorige week, teen zij 1500 te veel aangevoerde slachtvarkens tegen den richtprijs kocht hebben de veehouders wonende rond Gouda Donderdag wederom zooveel krulstaarten ter Goudsche markt gebracht, dat het door de Centrale Woensdag j.1. vastgestelde aantal van 200 verre werd overschreden. Toen de markt geëindigd was stonden er nog 400 stuks in «e hokken. Evenals de vorige week hebben het gemeentebestuur door den wethouder van het marktwezen, den heer C. H. Koemans en de voormannen der organisaties ge poogd de centrale tot koopen te bewegen. Een vertegen woordiger der centrale is poolshoogte komen nemen en deed bij zijn vertrek toezegging in Den Haag nader overleg te zullen plegen doch om ongeveer 6 uur kwam het bericht binnen, dat besloten was de varkens niet af te nemen. De aanvoerders wenschten ze echter niet meer mede te nemen en ze besloten de beesten op de markte te laten overnachten in de verwachting, dat de regeering die ook de varkens, welke men te Leiden had laten liggen, heeft gekocht, Vrijdagmorgen, alsnog haar standpunt zou wijzigen. De Burgemeester heeft nog gepoogd de veehouders te bewegen hun dieren op te laden, doch de meesten hadden naar zijn verzoek geen ooren en aldus zag Gouda het ongewone gebeureh, dat de markthokken werden ingericht als slaapgelegenheid voor de onrus tige knorrepotten. De boeren verzorgden de dieren uit stekend en dekten ze, voordat zij ze onder de hoede van een politieagent achter lieten met stroo warm toe. In den laten avond hebben nog verscheidene boeren hun varkens opgeladen, doch pl.m 200 beesten bleven overnachten. Vrijdagmorgen heeft de burgemeester zich opnieuw met de varkenscentrale in verbinding gesteld, doch hem werd ten antwoord gegeven, dat men er niet aan dacht, tot koopen te besluiten. De boeren verlangden nu, het door hen betaalde rr.arktgeld terug. Dit werd hun echter op verschillen de gronden geweigerd, ook nadat een deputatie zich met wethouder Koemans had verstaan. Een gedeelte der varkens werd daarop naar huis medegenomen, het andere werd aan opkoopers verkocht, Msb. Geen algemeene stroomprljsverlaging? De Haarlemsche correspondent van het H.blad meldt: Dezer dagen werd medegedeeld, dat het P.E.N. aan de „goedwillige" gemeenten, door toepassing van de kolenclausulo in haar contracten een geringe ta riefsverlaging heeft gegeven en dat het vermoedelijk bij deze verlaging zal blijven. (Inderdaad is deze verlaging ingevoerd, maar ze heeft werkelijk heel weinig te beteekenen Red.) Wij vernemen, dat de Raad van Toezicht op de pro vinciale bedrijven binnenkort de mogelijkheid van éon algemeene tariefsverlaging in overweging zal nemen, ook in verband met de motie-Hooy. Het is echter zeer waarschijnlijk, dat het n i e t tot een ver laging zal komen. Brutale en geraffineerde streek. Een arrestatie op het Centraal Station. Een ingenieur uit Haarlem had in Hamburg een bedrag van ongeveer f 15.000 aan effecten en 25 bank biljetten a R.M. 1000 liggen. Om dit geld in zijn be zit te krijgen, had hij een goeden kennis gevraagd het mee te nemen. Deze een 34-jarige man, wonende in de Jan Luykenstraat te Amsterdam, heeft de ef fecten en het geld in twee pakken in een handkoffer gedaan. Te Osnalbrück zouden de vrienden elkaar dan ontmoeten in den trein. Ze hebben elkaar daar niet gezien. Eerst in Amersfoort had de ontmoeting plaats en daar deelde de man, die uit Hamburg kwam, mede dat hij den koffer met geld kwijt was. Hij had een verkeerd valies bij zich, zoodat het mogelijk is dat de koffers in den trein omgewisseld zijn. Waar de wisseling had plaats gehad, kon hij niet verkla ren. Het zou reeds gebeurd kunnen zijn aan het sta tion te Hamburg, maar ook zou in den trein iemand een verkeerden koffer hebben kunnen meenemen. De Haarlemsche ingenieur vond die verwisseling van koffers natuurlijk zeer onaangenaam en heeft de zaak bij de politie aangegeven. Deze heeft gisteren den man en ook dien: vrouw, van wie hij gescheiden leefde, maar met wie hij toch weer samenwoont, in verzekerde bewaring genomen. Deze arrestatie ge schiedde op het Centraal Station te Amsterdam, juist op het oogenblik dat beiden naar Spa zouden gaan om daar aan de speelbank hun geluk te beproeven. Volgens verklaringen van de vrouw had zij daar een safe met een groot bedrag, dat ook met spelen was verkregen. Inmiddels heeft de commissaris van politie van het bureau Warmoesstraat, de heer Hoogenboom, met den substituut-officier v justitie, een onderzoek in gesteld in een andere safe, die de vrouw had in een bank op de Heerengracht. In deze safe werd niets gevonden, dat betrekking kon hebben op het geld van den koffer. Ook in de woning in de Jan Luy kenstraat is niets gevonden. De vei-wisselde koffer is in beslag genomen. De in houd bestond uit twee overhemden en een scheer kwast. Het onderzoek naar de afkomst van den in beslag genomen koffer en diens inhoud wordt door de politie en justitie voortgezet. De 34-jarige bewoner van de Jan Luykenstraat en de 32-jarige vrouw zullen ter beschikking van de justitie worden eesteld, respectievelijk verdacht van verduistering en heling. De eerste is al reeds eerder verdacht geweest van minder eerlijke handelingen. Zoo is „de vliegende familie" Dan op het kantje af gered, Een tamelijk welwillend noodlot Heeft ze compleet aan land gezet. Ze zijn dan heelhuids weergevonden, Wel wat onthutst, maar toch gezond, Geen nek, geen botje was gebroken, Zelfs schoonmama was niet gewond! Een stumperig toevalligheidje Gaf allen aan het leven weer, Straks zien ze juichend van het filmdoek Op de verbaasde massa neer. En als ze zijn gefilmd, gehuldigd, Als steunpilaren van hun ras, Dan gaan de kinders weer naar school toe, En moeder gaat weer aan de wasch! Pa Hutchinson voelt zich heldhaftig, Als hoofd van ,'t vliegend huisgezin". Dat is nog eens een pracht-prestatie, Haast allen vlogen ze er in! Dit blijft de glorie van zijn leven, Ook als hij later opa is, Dan gaat hij smakelijk vertellen Van 't leven in de wildernis! Pa Hutchinson, mijn complimenten Voor heel Uw vaderlijke zorg, De kind'ren stonden met hun leven Voor d'eer van Uw prestatie borg. Alleen U hebt niet goed begrepen. Daar maakt g' U luchtigjes van af, Waarvoor het raadselachtig leven U eigenlijk vrouw en kind'ren gaf! September 1932. KROES. (Nadruk verboden.) EEN BESTUURDER IN SLAAP GEVALLEN. De vrachtwagen tegen een boom gereden en de bestuurder zwaar gewond. Op den Rijksstraatweg te Huls ter Heide ls Vrijdag morgen een vrachtauto, die zwaar beladen was, doordat de bestuurder H. Hennekens uit Apeldoorn vermoedelijk ln slaap is gevallen, tegen een boom gereden. De be stuurder is bewusteloos naar het ziekenhuis te Zeist vervoerd. De wagen en do Inhoud ervan ls geheel vev nlekL EI ER VEILING SCHAGEN, 15 September 1932. Aangevoerd: 65500 kipeieren: 5557 Kg. f 4.40—4.50. 58—60 Kg. f 4.40—4.70, 61—63 Kg. f 4.50—5.00, ongewo- gen wit f 4.404.80, idem bruin 4.605.00, klein 2.40 2.90, 700 eendeieren f 2.702.80. per 100 stuks. EL EK VEILING DEN HELDER, 15 September 1932. Aangevoerd: 12250 kipieren: 52—54 Kg. f 3.80«.40, 55—57 Kg. i 4.60—4.80, 58—60 Kg. f 4.60—5.00, 61—63 Kg. t 4-80500, 64—67 Kg. f 5—5.20, eendieren f 3.0Q alles per 100 stuks. HOORN. 15 September 1392. 10 stapels kleine Fabriekskaas f 22. 18 stapels kleine boerenkaas f 20, 2 stapels Fabrieks Comm. Kaas f 24, 4 stapels Boeren Comm. Kaas f 24. Aanvoer: 36 stapels, wegende 28176 K.G. AMSTERDAM. 16 September 1932. Aardappelen: Zeeuwsche bonten l 22.40, blauwen f 1.802, bl. eigenheimers f 120—1.50. eigenh. f 1.30—1.50. eigenh. poters, blauwe, bonte en bl. eigenh. potera f 1.101.30, IJpolder eigenh. en blauwe id. f 1.201.40, eigenh. poters f 1.10120, bonten f 1*752.10, id. po ters f 1201.40, Noord-Holl. eigenh. en blauwe eigenh. f 1.101.40, Anna Paulowna zand en Hillegommer id. en Noordwijker id. f 1.402.10, Drentsche eigenhei mers f 1.402.10, Flakkeesche eigenh. en blauwe eigen heimers f 1.301.40, eigenh. poters en bl. id. f 1.10— 120, Friesche borgers f 120—150, alles per 70 K.G. ALKMAAR, 16 September 1932. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 64 stapels, wegende 136000 K.G., waarvan de prijzen als volgt: Fabriekskaas: 45 stapels kleine f 23; 2 sta pels Commissie f 24. Boerenkaas: 9 stapels kleine f 21; 8 stapels Commissie f 24.50. Alles met rjjksmerk. Handel goed. ALKMAAR, 16 September 1932. Op de heden gehoud Graanmarkt waren in totaal 2141 H.L.'s aangevoerd als: 14 H.L. tarwe f 4.50; 154 Hl. rogge f 425-4.50, 215 H.L. gerst chav. f 5—6; 652 Hl. haver f 56.25, 109 H.L. boonen, wo.: bruine boonen f 10, citroenboonen (nieuwe) I 18. duivenboonen f 810.50, 1 H-L. kanariezaad f 6. 16 HJL. mosterd zaad: rood f 21—21.50, geel f 15—17.50, 50 H.L karwjj- zaad f 1819, 1 HL». blauwmaanzaad 28.50, tuinboo- nen f 12, 929 H.L. erwten, w.o. groene erwten (kleine) f 1013, gr. erwten (groote) f 1823, grauwe erwten 1326, vale erwten f 1027, alles per per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 16 September 1932. Groote Schotsche muizen f 0.90, Schotsche muizen 0.60—1.10, drielingen 1.80—2.50, duken f 0.80-0.90. bl. eigenheimers f 1.40—1.60, seprcieboonen 24.60, gele nep f 5.806.40, drielingen "f 2.202.40, uien f 2.50— 3. grove uien 2.803, kleine peen 0.60, peen 1.20, kroten 0.601.60, roode kool 0.601.70. gew. witte kool f 0.600.90, gele kool 0.602.10, alles per 100 K.G. Aanvoer: 20500 Kg. aardappelen, 2400 Kg. sper- cieboonen, 22200 Kg. uien, 150 Kg. peen, 3000 Kg. kroten, 8100 Kg. roode kool, 45000 Kg. gew. witte kool, 4500 Kg. gele kool. WARMENHUIZEN, 15 Sept. Aangevoerd: 32800 Kg. aardappelen: schotsche mui zen 0.86—1.20, grove 0.60—0.80, drielingen 1.80— 2.10, graafjes 1.603.40, eigenheimers 11.90, blauwe aardappelen 1.201.90. 3700 Kg. roode kool 0.602.10, 100 Kg. gele kool 2, 13400 Kg. witte kool 0.80, 675 Kg. bieten 0.70—1.20. 1380 Kg. slaboonen 2—5.50, 50 Kg. snijboonen 4, 4000 Kg. nep f 5.806.30, 2875 Kg. uien f 2.70—2.90, drielingen 2.10—2.40. WARMENHUIZEN, 16 September 1932. Schotsche muizen 0.80, drielingen 2, grove 0.70 0.80, witte kool 0.700.80, nep 5.806.10, uien f 2.90—3.10, drielingen 2.30—2.40. Aanvoer: 3800 Kg. aardappelen, 10200 Kg. witte kool, 3575 Kg. nep, 3200 Kg. uien. BROEK OP LANGENDIJK, 16 Sept. Aangevoerd: 22000 Kg. aardappelen: schotsche muizen f 0.70—1.10, bl. eigenheimers 1.10, eigenh. f 1.70, Duo of York 0.70—0.80, drielingen 2—3.50, 40000 Kg. roode kool 0.66—1.90, 25000 Kg. gele kool 0.60—1.90, 80000 Kg. vr. witte 0.600.80, 6500 stuks bloemkool I 9.80 —15.40, H 1.36-3.70, 27000 Kg. uien: gele nep 5.80— -6.40, gele drielingen 2.302.60, gele uien f 2.803.50, 7500 Kg. bieten f 0.66—1.70, 1700 Kg. slaboonen 2—4.80, 1100 Kg. tomaten A 5.40—5.50, B 6.70, C 3.20, CC 2, 1000 Kg. druiven Alic. 32.10—34.70, frankent. 33.30 —39.60. MEDEMBLIK. 16 Sept. Sohotsche muizen f 0.350.60, kleine 0.850.90, witvl. aardappelen f 0.400.45, uien f 1.101.25, gele nep f 3.15 —3.30, per 50 Kg., witte kool X 0.60 per 100 Kg,

Schager Courant | 1932 | | pagina 16