Verkeersongeluk met doodelijken afloop. Opleving in de textiel? Ongeluk bij draverijen te Beverwijk. Ernstige aanrijding. Denkt U om Kroon-levertraan? Fa. Gebr. ROTGANS Twee meisjes aangerand. Hoe langer hoe gekker. Nieuwe loonsverlaging bij de Engelsche spoorwegen. Auto-ongeval. TANGEND IJ K Met den inmaak van boonen in de fabrieken is het gedaan. Gedurende verschillende weken is daardoor heel wat werk geweest, waardoor een aardige werkver ruiming ontstond. Nu komt de inmaak van zuurkool weer werk vragen, doch dit is alles fabrieksarbeid, waardoor in verschillende gezinnen niet zooveel zal wor den verdiend. De laatste weken is er een zeer ongunstige wending gekomen in den stand der winterkool. Draaihartigheid en „vallers" zijn in zoo ernstige mate opgetreden, dat vele akkers, ook in de polders buiten Langendijk, voor een kleiner of grooter deel waardeloos zijn geworden. Deze tegenvaller komt al zeer ongelegen in een tijd perk, waarin de tuinbouw het zoo hard te verantwoor den heeft. We vernemen dat tusschen de 300 en 400 personen uit Langendijk zullen deelnemen aan de demonstratie van den Neutralen Bond van Boeren, Land- en Tuinbou wers. NOORDSCHARWOUDE. Concert „Excelsior." Donderdagavond werd in den muziektuin voor een vrij talrijk publiek een concert gegeven door de Harmo- niever. „Excelsior", onder leiding van den heer P. Pran ger, met medewerking van de dames-gymnastiekvereen. „Hygiea" onder directie van den heer K. Boot. Een talrijk publiek zijn wij bij de concerten van „Excelsior" niet gewend, zoodat de groote toeloop onge twijfeld een gevolg was van het optreden der dames- gymnastiekvereeniging. Dit feit op zich zelf is toe te juichen, doch het concert komt hierdoor op den achter grond. Wij, voor ons geven de voorkeur aan een af zonderlijke uitvoering. Excelsior begon met een pittigen marsch, waarbij de dames-turnsters het sportterrein opmarcheerden, dat door de gemeente welwillend beschikbaar was gesteld voor deze gelegenheid. Hier werden eenlge vrije oefe ningen met pianobegeleiding van Mej. G. de Bakker keurig uitgevoerd. Hierna was het de harmonie weer welke de aanwezi gen op dezen mooien zomeravond deed genieten van haar muziek. Na de pauze werd o.m. uitgevoerd een Ballet-Panto mime door de dames-gymnastiekver. Dit gaf 'n schitte rend effect, daar deze oefeningen belicht werden door schijnwerpers, wat een fantastischen aanblik bood. Tenslotte nog een gezellige marsch waarmee dezen avond weer tot het verleden behoort. ZUIDSCHARWOUDE. De kolfclub „Gezellig Samenzijn" zal het volgend jaar de gastvrouwe zijn van den Ned. Kolfbond en zijn Algemeene vergadering, wanneer de Nationale wedstrij den zullen worden gehouden. We vernemen, dat de an dere kolfclub „Op Maat" op de nominatie staat bij de viering van haar 50-jarig bestaan. We vernemen, dat een der werkloozen, die voor de steunregeling was uitgesloten, omdat hij, naar hen was meegedeeld werk had geweigerd, doch die hiertegen opkwam bij den agent der arbeidsbemiddeling op het raadhuis, door de politie op straat werd gezet. De po litie verscheen naar men ons meedeelde, op verzoek van dien agent van de arbeidsbemiddeling. We vernemen dat de kruidenierswinkel van wijlen de wed. Spaan neit meer als zoodanig zal worden ge bruikt, doch dat het gebouw zal worden afgebroken en op die plaats een burgerwoning zal verrijzen. BROEK OP LANGENDIJK. Vrijdag 16 September werd de 8e contante droge bloembollenveiling gehouden in het gebouw van de L. G.C. De aanvoeren waren niet groot. Aanwezig waren 175000 leverbare bollen en ruim 5000 K.G. plantgoed. Hooge prijzen werden niet besteed, doch alles is ver kocht geraakt. Alleen van het plantgoed zijn verschil lende partijen onverkocht gebleven. De volgende prijzen noteerden wij: Leverbare: Bartigon f 0.300.40, Blanch Verdé f 0.10, Bouton d'Or f 0.25, Clara Butt f 0.100.20, Farnecom- be Sanders f 0.250.70, Gesneriana Lutea f 0.35, Gesneriana Spatulata f 0.450.55, Ibis f 0.75, Ingles- combe Pink f 0.150.35, Inglescombe Yellow f 1.05, La Reine f 1.30, Le Notre f 1 Murillo f 0.50, Pride of Haarlem f 0.200.30, Rev. Ewbanks f 0.20—0.65, Will. Copland f 0.100.60, alles per 100 stuks. Voor plantgoed waren de prijzen als volgt: Blauwe Druifjes f 0.05, Brillant Star f 0.05, Clara Butt f 0.050.08, Couleur Cardinal f 0.09, Couronne d'Or f 0.08, Flamingo f 0.07, Fred. Moore f 0.05, Her- mann Schlegel f 0.05. Inglescombe Yellow f 0.080.09, Keizerskroon f 0.13, Murillo f 0.130.14, Prosperity f 0.05, Rose la Reine f 0.05, Theeroos f 0.23, Will. Copland f 0.050.09 per K.G. CAllANTSOOr, Zondagnamiddag geeft het plaatselijke fanfarecorps een muziekuitvoering te Groote Keeten. Var a-film. Dinsdag 20 September a.s. filmavond in Hotel De Haan, waar o.a. de Vara-film „Stuwing" vertoond wordt. NIEUWE NIEDORP Naar ons werd medegedeeld, spreekt Ds. Schermer- horn op Zondagavond 25 Sept. a.s. in de Ned. Herv. Kerk alhier. Zie volgende week advertentie. Bij het gemeentebestuur is bericht ingekomen dat door het Rijk 65 pet. zal worden bijgedragen in de kos ten van steunverleening aan werklooze arbeiders. Deze regeling geldt voorloopig tot 31 Dec. 1932. Gisteravond hebben wij reeds even een kijkje geno men in de zaal van den heer Kossen, om eens te zien 'hoe het stond met de verschillende inzendingen voor de Floraliatentoonstelling. Hoewel een en ander nog niet geheel gereed was, konden wij toch reeds consta- 'teeren dat de inzendingen niet minder zullen zijn als jvorige jaren. Het komt ons voor dat de derde Floralia- Itentoonstelling de eerste twee wat inzendingen betreft ;nog zal overtreffen en ook dit jaar een succes belooft 'te worden. Vooral de afdeeling cactussen en vetplanten is buitengewoon goed vertegenwoordigd en is alleen al een bezoek aan de tentoonstelling waardig. Ziet en overtuigt u. Woensdagavond j.1. vergaderde de afdeeling N. NIe- dorp der fac. Verassching, onder leiding van haren voor zitter, den heer P. Pluister. Voorzitter spreekt het kleine aantal opgekomenen, by wijze van openingswoord, toe en heet den aanwezigen welkom. De gewone handelingen als: notulenlezing, rekening en verantwoording door den secretaris-penningmeester, /bestuursverkiezing, benoeming van een afgevaardigde naar de op 24 September a.s. in Alkmaar te houden ialgemeene vergadering, hebben allen hun gewoon re gelmatig verloop, met als resultaat: 1. Dat een batig saldo wordt geconstateerd van f 80.42. 2. Dat als leden van bestuur worden benoemd de af tredende heeren P. Pluister en C. Brouwer, terwijl voor (den aftredenden secretaris-penningmeester den heer J. Keuken, inplaats, die wegens drukke werkzaamheden (bedankt, wordt aangewezen de heer Jb. Arts te Nieuwe INiedorp. 3. Dat als afgevaardigden naar de algemeene verga dering waar ook elk lid der afdeeling op vertoon zijner Baatst betaalde kwitantie toegang heeft, wordt aangewe zen het volledige bestur der afdeeling. Als een belangrijk punt van bespreking dient nog te fworden genoemd de overweging door den heer P. Ha- (ringhuizen naar voren gebraoht, te weten: het tot klei- mer omvang terugbrengen van het rayon der afdeeling, <en dat wel uit zakelijke en propagandistische overwe ging. Nieuwe Niedorp, Oude Niedorp en Winkel, zoo wordt geredeneerd, tellen thans samen 35 leden; een aantal, groot genoeg, voor een afzonderlijke afdeeling; en een rayon niet te groot om eventueel met succes tot groo- fcere bloei te brengen. Plaatsen die hierdoo* aan de af deeling ontvallen, kunnen door zakelijke propaganda alsdan óf in enger kring een of meer nieuwe afdeelingen doen ontstaan, of, indien dit niet mocht slagen, aan aangrenzende afdeelingen worden toegevoegd. De vergadering vond de opvatting belangrijk genoeg om op de algemeene vergadering te Alkmaar ter sprake te brengen. Na bespreking van nog enkele punten van minder be lang en een woord van dank aan den aftredenden func- tionnairis voor zijn richtig beheer over 13 jaren, door den voorzitter, sluit deze de bijeenkomst, W 1 ER]N GERWAARD Onze plaatsgenoot, de heer P Pee, werkzaam ten kantore van Notaris Koomen en secretaris van den Polder Wieringerwaard, is benoemd tot Directeur bij de Centrale Bouw- en Credietvereeniging te Leeu warden. HAREN KARSPEL DIRKSHORN. Onder leiding van den heer L. Reuvers vergaderde Donderdag de afdeeling Harenkarspel van „Het Witte Kruis" ten huize van den heer Pijper. Na opening las de secretaris, de heer J. Warten- horst de notulen, welke na een opmerking van den heer J. Wink werden goedgekeurd. Enkele ingekomen stukken werden voor kennisge ving aangenomen. Volgde behandeling van den Beschrijvingsbrief voor de Algemeene Vergadering te Amsterdam op 4 Octo- ber a.s. Wat betreft de verkiezing van een lid van het Hoofdbestuur, vacature Frese, werd den afgevaar digde opgedragen te stemmen op den heer G. J. van Leersum te Winkel, den candidaat van het Noorder kwartier. Bij punt 10, aangaande Huisverzorging, sloot de ver gadering zich aan bij het prae-advies van het Hoofd bestuur, het thans niet den tijd achtende, een nieuwe post van uitgaaf te decreteeren. Tot afgevaardigden en plaatsvervanger werden geko zen de heeren Reuvers, Wartenhorst en Kistemaker. De aftredende bestuursleden der afdeeling. de heeren P. Berkhouwer, J. Homan en J. Kant werden alsnu met algemeene stemmen herkozen. Allen nemen, voor zoover aanwezig, de benoeming weder aan. Bij de rondvraag informeerde de heer Berkhouwer of iemand, die in een andere afdeeling de contributie van „Het Witte Kruis* heeft voldaan, hier zonder be taling als lid kan worden aangenomen. De voorzitter antwoordde in bevestigenden zin. Daarna sluiting. BARSJNGERHORN De door den Raad dezer gemeente in zijn vergadering van 19 Augustus 1932 vastgestelde nieuwe Algemeene Politieverordening is op 16 September afgekondigd, zoo dat deze op dien dag in werking is getreden. Voor be langhebbenden is de verordening ter secretarie verkrijg baar gesteld. De steunregeling voor werklooze landarbeiders in deze gemeente is door den Minister van Binnenlandsche Za ken verlengd tot 24 September a.s. KOLHORN. Donderdagavond vond ten overstaan van Notaris Van den Bergh de verkooping plaats van een winkel huis van de erven S. Droog en bewoond door den heer K. Bakker. Kooper werd de heer Jb. Otsen, alhier, voor de somma van f 2550. De Kolhorner kermis belooft als ieder jaar weer druk te worden. In café Kuiper zal Maandagavond Daan Pool optreden met een geheel nieuw repertoire, terwijl Dinsdag aldaar een bal met verrassingen gegeven zal worden. In het café van de wed. Jonker speelt de too- neelvereeniging Nieuw Leven van Oudkarspel „Hoera, het is een jongen". De voetbalvereeniging organiseert voor Zondagmiddag 4 uur een gecostumeerden veteranenwedstrijd en zoo mogelijk op Dinsdagmiddag een dameswedstrijd, waar voor alle voelbalminnende dames zich bij het bestuur kunnen opgeven. Zondagmiddag 2 uur speelt de V.V. Kolhorn tegen D.E.S., welke wedstrijd meteen als een goede oefenwed strijd voor de naderende competitie beschouwd kan worden. WIERINGERMEER MIDDENMEER. Het eerste brood gebakken in de Wleringer- meer. Den 19 September a.s. hoopt hier de ondernemende zakenman, de heer J. Kok, de bewoners van Midden- meer te bedienen met het eerste brood, dat in de W.M. gebakken werd. De zaak, naar de eischen des tijds in gericht, ziet er schitterend uit en wanneer de winkel geinstalleerd en geetaleerd is, hoopt de heer Kok bij eenige dagen zijn zaak officieel te openen. SLOOTDORP. ERNSTIG ONGELUK. Donderdag j.1. gebeurde er aan de smederij van de Wieringermeer een ernstig ongeluk. Drie menschen wa ren bezig aan het nazien of repareeren van een trekker of caterpillar, en een zekere T. B., die er onder lag, kreeg op een oogenblik den trekker over zich heen, die op onverklaarbare wijze aan den loop was geraakt. Vree- selijk gehavend is de monteur naar huis gebracht. Vol gens den plaatselijken dokter is er geen gevaar voor zijn leven en lijkt het wel weer in orde te kunnen ko men, alhoewel de patiënt veel pijn heeft. Men zij met dergelijke machines voorzichtig. ANNA PAULOWNA Maandag a.s. zal de V.A.R.A. in Veerburg de film „Stuwing" vertoonen; het eerste filmwerk, waarin Hol- landsch gesproken wordt, naar men ons meedeelde. Voor bijzonderheden verwijzen we naar een adv. in het nummer van heden of van Donderdag j.1. Politie. Gevonden: een stalen sleeptros. Verloren: een belastingplaatje in étui. Aan komen loopen. een herdershond. HEERHUGOW AART) VEENHUIZEN. De kroosbesteding vanwege den polder Veenhuizen, gehouden, had den volgenden uitslag: Perceel 1 C. Danenberg f 112. P. Beers f 10.50; 3. J. Brink f9.50; 4. P. Beers f9.50; 5. J. Gildemeijer f9; 6. J. Brink f9.25; 7. P. Beers f9.50; 8 en 9. P. Pauw f50; 10. C. Danenberg f9.75; 11. P. Pauw f8; 12. H. Kouwenberg f 8; 13. S. Bakker f 5.50. De to tale som was f 149.50, dat is f 49 minder dan het vo rige jaar. W T E R I N GE N Op Zondag 18 Sept. a.s. zal de L. Rijvereeniging „Wieringen" een demonstratie geven op het land van den heer Jb. Bruul te Hippolytushoef. Hierbij zal me dewerking verleenen de L. R. „Bucephalus" van Bar- singerhorn. Voor de liefhebbers belooft het een mooien middag te worden. Behoudens dressuurrijden zullen verschillende behen digheidswedstrijden worden gehouden, met aan het slot springconcours. De muziekvereeniging „Harmonie" luistert een en ander op. Zie verder de ln dit blad voorkomende advertentie. De fa. H. J. te Siepe, aannemer van den aan te leg gen Rijksweg vanaf afsluitdijk naar Hippolytushoef, heeft reeds verschillend materiaal te Westerland aan gevoerd. Met het werk zal binnenkort worden begon nen. We zullen hopen dat dit ook nog wat werkverrui ming geeft voor ingezetenen dezer gemeente. De tooneelvereeniging St. Hippolytus alhier heeft ln studie genomen, om het a.s. winterprogramma te ope nen: „Als de poorten open gaan", tooneelspel in 3 be drijven door zeven personen. KOE GRA JULIANADORP. Aan den heer C. Hollander, timmerman alhier, is de bouw opgedragen van een woonhuis voor den heer R. de Groot te Groote Keeten. WINKEL Vergadering van den Raad der gemeente Winkel op Dinsdag 20 September 1932, des namiddags 2Va uur (n.t.). Fietsende jongen rijdt tegen een tram op. Vrijdagavond is in de Jonathanstraat in Den Haag een ongeluk gebeurd, dat aan een twaalfjarigen knaap het leven heeft gekost. In deze straat fietste de twaalfjarige G. K., met op het frame voor hem gezeten de twaalfjarige A. v. H., beiden wonende aan de Van Ostadestraat in Den Haag. De fietsende jongen schijnt een onhandige ma noeuvre te hebben gemaakt; hij is tegen een tramwa gen van lijn 2 opgereden. De jongens kwamen te val len, met het gevolg, dat G. K. zoodanige verwondin gen opliep, dat toen de geneeskundige dienst hem naar het roomsch-katholieke ziekenhuis vervoerde, de jongen voor aankomst daar overleed. De andore jongen, A. v. H., is er vrij goed afgeko men. Hij kreeg verwondingen aan vingers en kin en werd naar het ziekenhuis aan den zuidwal gebracht. Een voorloopig onderzoek door de politie ingsteld, wijst uit, dat den trambestuurder geen schuld treft. Weer bestellingen. Van verschillende zijden wordt vernomen, dat er weer eenige meerdere bedrijvigheid in de textielin dustrie valt waar te nemen. Er komen weer bestel lingen binnen en sommige ondernemingen hebben ook weer meerder personeel in dienst gesteld. Ook in de Duitsche grensplaatsen, waar veel Hollandsche textielarbeiders werken, valt eenzelfde verschijnsel waar te nemen. Men brengt deze opleving in ver band met de stijgende prijzen van ruwe katoen, ten gevolge waarvan de grossiers, die bijna geen voor raden hebben, dekkingsinkoopen doen. „Tel." Bij de Donderdag te Beverwijk gehouden korte- haandraverijen is een ongeluk gebeurd, dat ernstige gevolgen had kunnen hebben. Na een van de eerste ritten geraakte het tuig van den draver Lady Bond van den heer A. C. v. d. Veen. berijder J. van Leeu wen Jr., onklaar, waardoor het dier op hol sloeg. De draver rende de baan af en holde vervolgens dwars door het drukke verkeer heen den Rijksstraat weg op. De berijder was op de baan van de sulkey gevallen, doch had gen ernstig letsel bekomen. Ter hoogte van de buitenplaats „Scheybeeck" sloeg de sulkey tegen een boom. doch ook deze botsing kon Lady Bond niet tot staan brengen. Het paard pas seerde den spoorwegovergang en rende vervolgens verder in de richting van de ponten over het Noord zeekanaal. Tenslotte liep de draver een wielrijder omver, waardoor het paard kwam te vallen en toen gemakkelijk kon worden gegrepen. De wielrijder, de heer J. uit Velsen, kwam er zonder verwondingen af. Zijn zevenjarig dochtertje, dat ook op de fiets zat. moest met hoofd- en beenwonden in het Roode Kruiszickenhuis worden opgenomen. De toestand van ret meisje baarde echter geen zorg. Lady Bond had bij de holpnrtij eenige verwondin gen opgeloopen en moest uit de ccurse worden ge nomen. De uitslag van de te Beverwijk gehouden korte- baan-draverij luidt als volgt: 1. Monte Carlo, eig. J. C. Out te Bussum. ber. W. Geersen: 2. Oplooper van P. Weehuizen. Amsterdam, ber. K Bakker; 3. Eulo- gie. eig. P. de Roo. Groningen, ber. J. v. Leeuwen Sr.: 4. Prinses Bertha, eig. Ph. Konijnenburg, Den Haag, ber. P. Appel. Van drie Jonge meisjes. Eén gedood; twee gewond. Op den weg Beverwijk—Uitgeest is Vrijdagmiddag een vrachtauto, bestuurd door den 21-jarige van W. uit Hoofddorp, ingereden op een groep kinderen, die op weg waren naar school. Drie dezer kinderen werden door de auto gegrepen. De ongeveer 10-jarige M. Tes- selaar werd op slag gedood. Haar 14-jarig zusje Aagje Tesselaar en de 12-jarige Marie Niesten bekwamen ern stige verwondingen. Beiden moesten naar het Roode Kruisziekenhuis te Beverijwijk worden overgebracht, waar zij ter verpleging zijn opgenomen. De toestand van het meisje Niesten Is zeer zorgwekkend. De ohauffeur heeft verklaard niets van de meisjes te hebben gezien, daar de zon hem verblindde. De auto reed rechts van den weg, de meisjes liepen ook geheel rechts. Een po litioneel onderzoek wordt Ingesteld. WILDWEST MANIEREN. Straatbandieten. Een voetganger tegen den grond geslagen en beroofd. Twee verdaeb ten aangehouden. Donderdagnacht is te Weert op den Rijksweg naar Eindhoven onder het gehucht Hushoven de heer Th. Moris, die huiswaarts keerde, door twee personen aan gevallen en met een zwaren steen op het hoofd bewus teloos geslagen en van zijn geld, ruim f 200 aan bank papier, beroofd. De gemeente-politie wist twee verdachte personen aan te houden, n.1. den pas uit de gevangenis ontslagen Ch. Faas en N. Jacobs, beiden uit Weert, welke laatste door den heer Moris pertinent als een der overvallers herkend werd. Beide verdachten staan ongunstig bekend. De verwon dingen van den heer Moris zijn van dien aard, dat hij in het ziekenhuis te Weert moest worden opgenomen. TEGEN EEN BOOM. Om een ezel te redden. In den vorigen naoht keerden dr. Doyer en diens echtgenoote, woonachtig te Baarn, per auto uit Hilver sum naar hun woonplaats terug. Op den straatweg, even voorbij den voormaligen tol, wilde dr. Doyer vermijden een ezel te overrijden Vermoedelijk is hij hierdoor te ver uitgeweken. De auto reed tegen een boom, vernielde daarna een paal gn kwam met den kop in den berm van den weg terecht. De inzittenden liepen verschillende verwondingen op. De toestand van beide patiënten is redelijk wel. GEEN KLANTEN VOOR DEN KOLENBOER. Jaren lang steenkolen gestolen. Te Vüssingen is aan het licht gekomen, dat ge durende een reeks van jaren een uitgebreide diefstal van steenkolen heeft plaats gehad van voorraden be stemd voor de Nederlandsche loodsbooten. Deze steen kolen waren eigendom van het Staatsmijnbcdrijf. Het onderzoek der politie wees uit, dat verschillende ge meentelijke havenbeambten bij deze diefstallen be trokken moeten zijn en gaf aanleiding tot aanhou ding van een hunner, die ter beschikking der justitie te Middelburg is gesteld. Ook een steenkolenhande laar te Viissingeft. moet bij de zaak betrokken zijn. Barometerstand op Zaterdagmorgen 8 uur: 76S m.M. Vooruitzichten: Waarschijnlijk goed weer. Temperatuur: 17° C. 61° F. Er is weer een R in de maand. Weet U dat Kroon Levertraan onder controle staat van Dr. Birza, Amsterdam? Een flesch kost 55 cent. Vraagt uw winkelier. HOOGZIJDE E 103 SCHAGEN. Door man met een mes gestoken. Donderdagmiddag, na het uitgaan van de scholen, zijn te Rotterdam iwee meisjes, een van 7 en een van 4 jaar, door een individu aangerand en met een zakmes gestoken. Het 7-jarig meisje werd voor een school aan de Li- banonstraat door een man aangesproken, die haar plotseling drie steken met een zakmes in de dijbee- nen toebracht en zich vervolgens snel op de fiets verwijderde. Hij is daarna naar het Park Rozenburg gegaan, waar hij een meisje van 4 jaar aanhield en in het linkerbeen gestoken heeft. De ouders van de kinderen hebben bij de politie hiervan aangifte gedaan. Een 9-jarig meisje wist van den dader een vrij volledig signalement op te ge ven en aan dc hand daarvan is de man gearresteerd. Hij bleek de 25-jarige L. de K. te zijn. Het zakmes is in zijn bezit gevonden en hij heeft dan ook al spoedig een volledige bekentenis afgelegd. De man is in het politiebureau aan de Meermanstraat in be waring gesteld. Een koe in de weide geslacht. Dezer dagen werd uit de weide van den veehou der Zwanenburg te Velsen een koe weggenomen en ter plaatse geslacht, zoodat den volgenden dag slechts de overblijfselen van het geslachte beest op het weiland werden aangetruffen. De politie zat evenwel niet stil en slaagde er inmiddels in een viertal daders aldaar te arresteeren Bij de huiszoe kingen werden restanten vleesch en beenderen, na omspitten van tuintjes en het opbreken, van vloeren verborgen gevonden. Niet minder dan acht inwoners der gemeente Vel sen zouden bij dezen brutalen roof betrokken zijn. Meer arrestaties zijn binnen enkele dagen te wach ten. Inkomsten tot dasver 10 mill. pond lager dan verleden jaar. Aan het eind van deze maand zal er een bijeen komst worden gehouden tusschen de spoorwegmaat schappijen en de vakorganisaties van het personeel in Engeland, ter bespreking van den toestand ont staan door een verdere vermindering der ontvang sten uit het vervoer gedurende de laatste twaalf maanden. Er is volgens de „Evening Standard" goede reden om aan te nemen dat dc maatschappijen een nieuwe verlaging der loonen met 2A zullen voorstellen. De loonen waren namelijk sedert 1 April van verle den jaar ook reeds met VA verlaagd. Gedurende de eerste 36 weken van dit jaar zijn de inkomsten uit het vervoer met 10 millioen p st. ge daald in vergelijking met dezelfde periode van ver leden jaar. HET GEVAARLIJKE VOORBIJRIJDEN. Gistermiddag wilde een melkauto van de firma D. D. te Alphen a. d. Rijn, nabij de Dakpannenfabrlek van Van Leeuwen een vrachtauto van den expediteur B. passeeren, niettegenstaande uit tegenovergestelde richting eveneens een auto naderde. De chauffeur van de melkauto trachtte nog door snel voorbij te rijden, een ongeluk te voorkomen, maar moest te vroeg weer naar rechts uitwijken, waardoor de vrachtauto van B. van voren werd geraakt. De chauffeur van dezen wa gen verloor daardoor de macht over het stuur, met het gevolg, dat de zware vrachtauto door een loods van de firma Van Leeuwen reed en eerst aan de andere zijde voor een kruidenierswinkel tot stilstand kwam. De voorwielen bleken in de loods te zijn achtergebleven. De 70-jarige C. Kelderman werd door de auto tegen een hek gedrukt en ernstig aan beenen en handen ver wond. De chauffeur van de melkauto was doorgereden, doch kon door een anderen automobilist worden achter haald. Uit het onderzoek van de politie is gebleken, dat het ongeval aan zijn schuld is te wijten. POLITIE. Gevonden: een broche. Vermist: een poes. WINKEL, 17 September 1932. Appelen f 311, peren f 217, druiven f 1820, to maten f 34, slaboonen f 14, snijboonen f 210, aard appelen f 11.60, uien f 2alles per 100 pond; an dijvie f 11.60, meloenen f 6—15, komkommers f 35, wortelen f 34, kropsla f 12, alles per 100 stuks. ALKMAAR, 16 September 1931. Aardappelen f 12.70 per 100 Kg., andijvie f 0.4O— 2.30, appelen f 38 per 100 pond, augurken f 5—20 per 100 pond, bloemkool I f 9.50-18.50, II f 3-5.50 per 100 stuks; druiven f 1622 per 100 pond, groene kool 1.80 4.30 per 100 stuks, kropsla f 0.40—2.60 per 100 stuks, komkommers f 1.509 per lOOstuks, meloenen f 525 per 100 stuks, peren f 5—21 per 100 pond, prei f 2.60— '4.10 per 100 bos, postelein f 1.081.15 per bakje, ra barber f 14 per 100 bos, roode kool f 1.904.10 per 100 stuks, selderie f 0.502.30 per 100 bos, spinazie f 0.601.50 per bak, snijboonen f 5.5016 per 100 pond. dubbele spercleboonen f 0.302.85 per zak, uien f 1.90 3,90.per 100 K.G„ wortelen f 14.50 per 100 boa.

Schager Courant | 1932 | | pagina 6