SPORT ^enmmvMfiedereen! Zaterdag 17 September 1932. SCHAGER COURANT. Derde blad. No. 9143 De indeeling van den N.H.V.B De dame die zich Bancroft noemde K.N.V.B.-P rogramraa. Aan mobiele pachten voorkeur? Dus vanaf heden alleen nog echte ASPIRIN in deze origineele verpakkingen. Hoe contingeert België den vischinvoer? Ernstige vechtpartij op de kermis te Onderdijk. Rijksbijdrage voor het Nat. Crisis-Comité. Misselijke daad. Vier eerste klasse af deelingen! Nieuwe Niedorp uit ons rayon. In het „Algemeen Sportblad" van Donderdag j.1 wer den de Indeelingen van den N.H.V.B. bekend gemaakt. Eerste klassen. 1 A.: Purmersteijn 2, Monnikendam 1 (gepromoveerd) W.F.C. 4, Zilvermeeuwen 2, Westzaan 1, Z.F.C. 4. K.V.V. 2. 1 B.: Z.F.C. 5, K.F.C. 3, R.C.Z. 1, Assendelft 2. Bergen 1, Alkm. Boys 1 (gepromoveerd). Zaandijk 2. W.F.C. 5, (gepromoveerd). 1 C.: Andijk 1, M.F.C. 1. West Frisia 3. Hollandia 3, Strandvogels 1 (gepromoveerd), Nieuwe Niedorp 1. 1 D.: B.K.C. 1, Helder 3. H.R.C. 3. M.L.D. 1 (gepro moveerd). Petten 1 (gepromoveerd); Succes 1, Succes 2, Wieringerwaard L De actie tegen verre reizen heeft eindelijk succes ge had. Er zijn nu vier klassen gekomen zooals U ziet. De afdeelingen zijn nu wel wat klein geworden. Zoo bijvoor beeld de Drechterlandsche afdeeling, waar elk maar 12 wedstrijden krijgt. Nieuwe Niedorp gaat óns rayon ver laten. hetgeen we betreuren. Toch zal N.N. er voordeel bij hebben. Een reeks nieuwe tegenstanders en... minder verre reizen. Een tocht naar Texel (hetgeen nu toch al niet meer behoefde) was altijd een nachtmerrie. De promotie van Petten is een feit. dat door ieder vooruit gevoeld was. Intusschen onze felicitaties aan de Petteners. Tweede klassers. Van de zes tweede klasse afdeelingen zullen we alleen de drie laatste noemen. 2 D.: Alcm. Victrix 4. Alkm. Boys 2. C.S.V. 1, D.T.S. 2, Uitgeest 2, Vrone 2. Schoorl 1. Alkmaar 2. 2 E: Helder 4, J.V.C. 1. H.R.C. 4, Oudesluis 1, Sparta 2. Texel 2, Watervogels 1, H.R.C. 5. 2 F.: Andyk 2, West Frisia 4. Aartswoud 1. Berkhout 1. M.F.C. 2. M.V.K. 1. Sijbekarspel 1. Hem 1, Hollandia 4. We zien diverse gepromoveerde clubs. Als nieuweling begroeten we Watervogels van Den Helder. Derde klasse. 3 B.: Alkm. Boys 3, Bergen 2, C.S.V. 2, K.S.V. 1, Ur- sem 1. Uitgeest 3. 3D.:Andijk3, M.F.C. 3, N. Niedorp 2, O.K.B. 1, Twisk 1, V.C.L. 1, Hem 2, West Frisia 5. 3 E.: B.K.C. 2. D.E.S. 1. H.S.V. 1. J.V.C. 2. Kolhorn 1, Oudesluis 2. Succes 3, Sparta 3. Helder 5. Bij de derde klassers zit B.K.C. 2. dat door de be kende aderlating van dit voorjaar, terugzetting had ge vraagd. Vierde klassen. Waren er vijf derde klasseafdeelingen, de vierde klas telt er niet minder dan 7. 4 D.: Alkmaar 3, Bergen 3, K.S.V. 2, Ursem 2, N. Nie- orp 3, Schoorl 1. Akersloot (bij toelating). 4 F.T Aartswoud 2, Berkhout 2, Hem 3, M.F.C. 4, M.V.K. 2, Twisk 2, V.V.H. 2. 4 C.: Callantsoog 1. H.S.V. 2. H.R.C. 6. Petten 2. Suc ces 4, Sparta 4, Wieringerwaard 2. O.a. zien we N. Niedorp met een derde elftal er bij, Sparta met een vierde elftal er bij. Dat beduidt groei. Petten was als eerste klasser moreel verplicht 'n twee de elftal in te deelen. Men houde ons ten goede dat de indeeling van Wieringerwaard 2 wat laag is! •Junioren. Tot een juniorencompetitie voor het noorden is men nog niet kunnen komen. De Zaan, Alkmaar en ook Hol- Jandia leveren samen 18 elftallen verdeeld in 2 klassen. Adspiranten. Niet minder dan 17 adspirantenafdeelingen eischt de ^eugd het „kapitaal der vereenigingen" zooals Karei Lotsy eens gesproken heeft voor zich op. Wij noemen: H.: Alcm. Victrix a. Uitgeest a, Alkm. Boys a. Ber gen a. Alkmaar a, Schoorl a, C.S.V. a. J. Uitgeest b, Alcmaria b, Alkm. Boys b, D.T.S. a, Vrone a, N, Niedorp a. K.: Alcmaria c, K.S.V. a, Alkm. Boys c, Vrone b, Ur sem a, Alcmaria d. P. Helder a, H.R.C. a, Sparta a, B.K.C. a, H.R.C. b, Helder b. R.: H.R.C. c, Helder c, J.V.C. a, Succes a, Helder d, H.R.C. d. S.: Sparta b, D.E.S. a, H.S.V. a, Helder e, H.R.C. e, t en g. De indeeling van B.K.C. a zal wel wat te doen geven. De strijd zal voor hen te zwaar zijn. Een verblijdend verschijnsel is de uitbreiding van het aantal elftallen. We vermelden het gelukkige initiatief van D.E.S. om ook een adspiranten-elftal in te schrij ven. De ideeling staat hierboven'in extenso. Dinsdag ko men we er op terug! FEUILLETON. Roman van Norbert Garai. De dame die zich Bancroft noemde. Mister L. G. Bancroft. de Amerikaansche oliemag naat, heeft nog nooit een voet op Engelsch grondgebied gezet. Desondanks kent elke Engelschman zijn naam even goed als dien van den Prins van Wales, want niet minder dan 850.000 benzinepompen door het gansche Vereenigd Koninkrijk bevatten in schreeuwende kleu ren de letters, welke tezamen den naam van L. G. Ban croft vormen. Op mooie zomerdagen, wanneer duizenden auto's langs de wegen snorren, leveren de reservoirs van Ban- croft's pompen vaak meer dan een millioen liter benzine De slangen van deze pompen monden uit in lange, gele pyramides van staal, die in den volksmond „suikerbroo- den" worden genoemd. Zij zijn in Engeland overal te vinden, zoowel bij elke straatkruising in het hartje van Londen als in de provinciesteden en op het platte land. Op regelmatige afstanden van 10 K.M. zijn zij geplaatst langs de wegen die in het oosten parallel loo- pen met de kust, in het westen de vlakte doorsnijden en zich als smalle serpentines door de bergen van Schot land slingeren. En op elk van deze 850.000 gele suikerbrooden zijn in groote vuurroode letters de woorden aangebracht: Hebt u benzine noodig? L. G. Bancroft heeft de beste benzine ter wereld. In den namiddag van den 13en Februari werd aan de woning van den oliemagnaat L. G. Bancroft een tele gram bezorgd, waarin niemand minder dan de chef van het Londensche Hoofdbureau van Politie, Scotland Yard COMMISSIES N.H.V.B. Van de commissies noemen we: Scheidsrechts-commissie: W. D. Niestadt, voorzit ter, U. E. Wiebols, secr., W. W. Baas, lid. Sub-commissies hiervgan o.a.: District Den Helder: J. Vlam. voorz.; A. G. A. Ver- steijn. secr.; P. Th. Luyckx, lid. District West Friesland: A. Vader, voorz.; J. E. L. v. Ketel, secr.; K. S. Leguit, H. Jonker Hz., en D. Oden, leden. District DrechterlandL. van Wagtendonk, voorz.; M. Overdijk, secr.; M. Hoogendijk, lid. District Alkmaar: W. C. Beeldman. voorz.; G. J. Doe- schot. secr.; M. Langhorst, lid. Terreincommissie: Van Wagtendonk. voorz.; Melk, secr.; Boekelaar. Niestadt. Schaft, leden. Schoolvoetbalcommissie: M. J. Lutterot, voorz.; D. K. Jongejans, secr.. C. J. Mol Jr.. lid. Elftalcommissie N.H.V.B.-elftal: Brussel, voorz., Son- gé. secr., W. Baas, Taylor, P. Rem. leden. Controle-commissie hoogere elftallen. 26 leden, w.o.: Brussel, secr.. S. Breebaart. C. Hoek, A. Hoogland, P. Th. Luyckx. D. Oden, W. D. Niestadt. Jb. Stammes, J. Vlam en H Jonker Hz. CONSULS. Tot consul over de terreinen van Alkmaar. Alcmaria en Alkm. Boys is benoemd de heer M. J. Langhorst. Consul Bergen: H. Duits. Consul B.K.C., Anna Pau- lowna: C. Slikker Cz. Het programma van de eerste klassers met als hoogtepunten: FeijenoordH.B.S.. AjaxD.F.C., P.S.V.- N.A.C.. K.F.C.Haarlem. R.C.H.Z.F.C. en Xerxes West Frisia stonden Donderdag afgedrukt. Evenzoo dat der tweede klassers. We behoeven U niet te vertellen dat de groote belangstelling naar H.R.C. Alomaria uitgaat! Beiden komen op oorlogssterkte uit. Mogen we getuige zijn van een uiterst faire match. Hieraan heeft het de laatste jaren wel eens ontbroken. Derde klasse A.: o.a. HollandiaPurmersteijn, O.S.V. —Helder. Vierde klasse A: E.V.C.Beverwijk, AlkmaarScha- gen (Koorstra)TexelZilvermeeuwen, VroneQ.S.C., D.T.S.Uitgeest (Beauchampet). Reserve 2e klasse: West Frisia 2W.F.C. 2, Alcmaria 2H.R.C. 2 (Buntsma); Ajax 3—H.C.H. 2. Reserve 3e klasse: Helder 2O.S.V. 2; Q.S.C. 2— W.F.C. 3; Alcmaria 3—Hollandia 2. (Sportkroniek.) Met de prijzen op en neer Al zou dan de crisis wat afnemen, zooals wel be weerd wordt, den landbouw zullen nog moeilijke ja ren te wachten staan. Daarom is 't vraagstuk van de pachten nog van urgent belang. Zooals bekend, geldt de Pachtwet-Ebels voor con tracten aangegaan vóór 1 Jan 1932. In enkele land- bouworganen wcrdt thans weer propaganda gemaakt voor het systeem der mobiele pacht. Hieronder ver staat men een stelsel van pacht, waarin de pachtsom jaarlijks automatisch op en neer gaat met den prijs van het hoofdproduct der boerderij. De huurprijzen volgen natuurlijk in den loop der tijden altijd wel eenigszins de prijzen der landbouwproducten. Maar bij het gewone pachtstelsel is de risico voor den pachttermijn geheel voor rekening van den pachter. Dit wordt bij de mobiele pacht voorkomen, doordat de iaarlijksche pachtsom verband houdt met den marktprijs der producten. Men gaat b.v. een weide- bedrijf huren voor den gemiddelden prijs per H.A van 1000 K.G. melk over het komende jaar aan een bepaalde fabriek. Is deze gemiddelde prijs nu 4 ct. per K.G.. dan wordt de huur f40 per H.A.; is ze 5 cent, dan wordt de huurprijs f50. enz. Een bouwbedrijf zou men kunnen huren voor den prijs van zooveel H L der voornaamste landbouw gewassen. In de zuivere bouwstreken heeft de mo biele pacht al hier en daar toepassing gevonden. Men kan hiervoor verschillende systemen opstel len. hoofdzaak is. dat de pacht automatisch op en neer gaat met den marktprijs der producten. den geadresseerde verzocht omgaand de verblijfplaats van zijn dochter Evelyn mede te deelen. Dit merkwaardige verzoek wekte dusdanig de verba zing op van Mr. Bancroft,, wiens dochter den winter in Florida doorbracht, dat hij zich onmiddellijk telefonisch met Scotland Yard in verbinding stelde. Daarbij ver nam hij. dat een jongedame, die in Savoy Hotel te Lon den logeerde, zich voor zijn dochter uitgaf. De groot ste modehuizen van de City hadden niet geaarzeld de zen telg van den oliemagnaat de duurste toiletten te leveren en een juwelier had haar zelfs een paarlen halssnoer, ter waarde van 500 pond toevertrouwd zon der ook maar een penny vooruitbetaling te eischén. Mr. L. G. Bancroft werd door Scotland Yard echter gerust gesteld met de verzekering, dat deze avonturier ster, die den vlekkeloozen naam van zijn dochter mis bruikt had om eerzame zakenlieden op te lichten, on middellijk in arrest zou worden gesteld. En op den avond van den 13en Februari werd ten huize van Lady Astor te Londen ter eere van haar illustre gast, Evelyn Bancroft. een Venetiaansch feest gegeven. Nog dienzelfden avond n.1. zou de verloving van de dochter van den oliemagnaat met Lord Berry Davis bekend worden gemaakt De jongedame, die zich Bancroft noemde, droeg ter gelegenheid» van dit feest, een zeer flatteus, staalblauw Julia-toilet. Haar bruin, krullend haar, in het midden gescheiden, werd bijeen gehouden door een net van gouddraad. Haar donkere, mooie oogen hadden af en toe een zoo droomerige uitdrukking dat het leek, alsof hun bezitster, die zeker niet ouder was dan 20 jaar, zich van haar omgeving nauwelijks bewust was. Het ouderwet- sche, zeer getailleerde toillet deed haar slanke, sierlijke figuur nog jeugdiger schijnen, kortom, zij was een Julia, zooals Shakespaere zioh die gedroomd moet hebben, toen hij Romeo's hartstochtelijke liefdesverklaring neer schreef. De vermeende Evelyn Bancroft had aan de schitte rende tafel, die zoo vele gasten van rang en naam ver- eenigde, de eereplaats naast Lady Astor. De gastvrouw was in vlammend purper gekleed en geleek een groot inquisiteur uit den Renaissance-tijd. Haar perkament- kleurig gelaat was doortrokken van honderden rim peltjes. Twee scherp naar voren stekende jukbeenderen, de haviksneus en de scherpe blik van haa» dicht naast elkaar staande oogen deden Lady Astor strenger en ongenaakbaarder sohijnen dan zij in werkelijkheid was. Rekening houdend met de tegenwoordige eco nomische verhoudingen is de prijs van Aspirin- tabletfen in buisjes van 20 tabletten van 75 cent tot verlaagd. Daarnaast zijn vanaf heden in een bij zondere hygiënische zakjes-verpakking 2 tabletten, ter vervanging van ae dik wijls zoo onhygiënische aflevering van losse tabletten, verkrijgbaar tegen den prijs van lOcfs. Deze prijsverlaging tezamen met de nieuwe zakjes-verpakking stelt iedereen in staat, de eenig echte, werkelijke Aspirin-tabletten te koopen. Aspirin wordt uitsluitend door de BAYER-fabrieken vervaardigd. Elke tablet, die niet van het BAYER-kruis is voorzien, is geen Aspirin. Een garantie voor echtheid en versche tabletten wordt uitsluitend in deze origineele verpakkingen gewaarborgd. Er sou geen zeevisch kleiner dan 40 c.M. ingevoerd mogen worden. Het lid van de Tweede Kamer de heer Drop, heeft den minister van Economische Zaken en Arbeid ge vraagd: Is het waar, dat de laatste weken door België be halve een vermindering van het contingent voor in voer van versche zeevisch ook de bepaling is ge maakt, dat geen zeevisch mag worden ingevoerd klei ner dan 40 centimeter, zoodat daardoor de invoer van wijting, braadschelvisch, kleine schol, tusschen- scliol, zctschol en kleine middelschelvisch niet meer mogelijk is, terwijl de invoer van tong geheel zou zijn verboden? Wil de minister mededeelen of over deze maatre gelen overleg tusschen de Belgische en de Nederland- sche regeeringen vooraf is gepleegd of na het bekend worden der maatregelen is geopend en wil de mi nister nu of later mededeelen wat de volledige in houd der regelingen is, die tot stand zijn gekomen of nader tot stand komen? Een jongeman gewond. Het mes getrok ken. Op den laatsten kermisnacht van j.1. Dinsdag op Woensdag heeft er te Onderdijk (bij Wervershoof) een ernstige vechtpartij plaats gehad. In de voorzaal van café Schouten (in de achterzaal werd druk ge danst) waren een groot aantal bezoekers "bijeen, voor 't meerendeel polderjongens afkomstig uit Groningen. Overijsel en Drenthe, en werkzaam in de Wieringer- meer. Er werd aldra gevochten en plotseling bemerk te een zekere v. d. Heide, afkomstig uit Overijsel, dat hij gestoken was. Het slachtoffer liep naar buiten en ontkleedde zich achter een tent. Het bleek, dat hij een wond had onder het rechter schouderblad en hevig bloedde. Onmiddellijk begaf hij zich terug naar het café, doch eenige rijksveldwachters vingen hem voor den ingang op en brachten den gewonde bij Schouten in huis. Het bleek, dat er met een dolkmes gestoken was. Een der rijksveldwachters sloot de wond met een vinger af en hield meer dan 20 minu ten het bloeden tegen. Dr. Pinxter arriveerde, en later ook dr.. Dooren uit Medemblik. De gewonde werd verbonden en door dr. Dooren in zijn auto meegenomen naar Medemblik, waar het slachtoffer in de kost was. Inmiddels waren de andere politiemannen de voor zaal binnengedrongen, waar natuurlijk een opgewon den stemming heerschte. Bij het binnenkomen zagen de politiemannen een 4-tal personen aan het vechten en met veel verzet werden deze er uit gewerkt. Het publiek keerde zich echter plotseling tegen de orde bewaarders, omdat men in de veronderstelling was, dat de politie geen durf had om den dader onder de overgebleven polderjongens te arresteeren. 'Er werd geschreeuwd en gejoeld. Eenige Wervershoof- sche jongelui deelden mede, dat de dader naar een naburig café was gevlucht en de gemeenteveldwach Aan haar linkerzijde zat een waardige kardinaal, die een Catharina de Medici in een witte, kostbare atlas robe als tafeldame had en een bedelmonnik in bruine pij, wiens embonpoit en bolrond gezicht niet bepaald van onthouding getuigden, was in een levendig discours gewikkeld met een Lucretia Borgia van zeldzame schoonheid. De tafel bood een schitterend schouwspel; slechts de oudere dames en heeren waren in avondtoi let verschenen. GeEuischloos bewogen de bedienden zich door de zaal. Voor hen maakten verleden en heden geen verschil. Zij schreden met een ongewogen uitdrukking op hun effen gezicht, door de eeuwen heen, van Lucretia Borgia naar Torquanto Tasso en van Casanova naar de eerwaardige, oude dame in het zwart kanten toilet Evelyn Bancroft scheen zich uitstekend te amusee ren. Zij onderhield zich zeer opgewekt met haar buur man ter linkerzijde. Lord Berry Davis, die als Italiaan- sche straatzanger verkleed was. Na het souper zou in den tuin een vuurwerk worden ontstoken. Berry en zijn tafeldame hadden reeds den geheelen middag proeven genomen, kikvorschen laten explodeeren en vuurpijlen afgeschoten tot het noodlot een donderbus te vroeg had laten ontploffen met het gevolg, dat Berry een pijnlijke brandwond aan zijn hand opliep en zijn assistente haar Juliatoilet dusdanig schroeide, dat zij genoodzaakt was den geheelen a-vond, ook tijdens het dansen, de rok gracieus op te houden om de geschroeide plek aan den critischen blik der gasten te onttrekken. Berry moest zijn gewonde hand in een doek dragen, zoodat hij van zijn optreden als straatzanger moest af zien, daar hij zichzelf, nu niet op den guitaar kon ge- geleiden. Een kardinaal, tegen wien Berry tn dit ver band zijn nood klaagde, prees eohter de voorzienigheid, die hem en de andere gasten van Lady Astor op deze wijze voor dit optreden behoedde. Lord Berry had evenwel reeds spoedig een andere en hem beter passende rol gevonden. Terwijl een deel der gasten bij een partij bac hun om geving vergaten en een ander deel zich in de biljart kamer vereenigde, maakte hij als vurige Romeo met zijn lieftallige Julia een wandeling door den tuin van het kasteel, waar de duisternis hen spoedig aan het oog der nieuwsgierige wereld onttrok. De maan hield zich schuil achter donkere wolkenban ken. de boomen waren nog kaal en een koude wind blies zijn ijzigen adem door den tuin. De vijver, door de zon ters van Wervershoof en Medemblik gingen op onder zoek uit, doch zonder resultaat. Verschillende perso nen werden gefouilleerd. Messen kwamen er wel voor den dag, doch geen enkel dolkmes. De polderjongens waren van meening, dat iemand uit Wervershoof de dader moest zijn, doch de politie gelooft, dat het hier een oude veet-1 onder de polderjongens betreft. Men heeft den indruk dat de polderjongens onder el kaar de zaak geheim houden. Het moet uitgesloten worden geacht, dat de dader onder de Wervershoofder jongelui gezocht moet wor den. Het bleef er den geheele avond rumoerig en de politie moest nog enkele malen handelend optreden. Het gaat met het slachtoffer naar omstandigheden vrij goed. Het onderzoek wordt voortgezet. Enkh. Crfc, Ook voor 1933 f 750.000. Het Nationaal Crisis-Comité heeft bij circulaire aan de gemeentebesturen medegedeeld, dat de Rijks bijdrage van f750.000. welke ter beschikking van het Nationaal Crisis-Comité is gesteld voor verstrekking van extra-hulp aan werkloozen, uitsluitend bestemd is voor het kalenderjaar 1932. Gevolg hiervan is. dat de bijdragen >-oor extra* hulp. die door de gemeenten en het Nationaal Crisis- Comité voor of in den loop van 1932 zijn beschikbaar gesteld, alleen gedurende dit kalenderjaar mogen worden gebruikt. Naar de Tel. verneemt heeft de Regeering voor het kalenderjaar 1933 wederom een bijdrage ter beschik king van het N. C. C. gesteld van f750.000. De wijze, waarop uitkeeringen uit dit bèdrag zul len worden gedaan, zal nog nader bekend gemaakt worden. Twee knapen meegevoerd. Loopend EnkhuizenAmsterdam. Eenige dagen geleden heeft een automobilist uit Amsterdam 2 knapen van 10 en 11 jaar in zijn wagen meegevoerd en deze eerst losgelaten in Enkhuizen, waar hij ze aan hun lot overliet. De beide jongens wisten daar niet beter te doen dan de beenen op te nemen en naar de hoofdstad terug te loopen. In middels was de politie met de vermissing op de hoog te gesteld en werden de jeugdige tippelaars op den Jaagweg nabij Avenhorn opgepikt, vanwaar zij door een heer per motor naar de ouderlijke woning wer den gebracht. Aan de ouders was intusschen van de opsporing der jongens kennis gegeven, zoodat deze te midder nacht per auto bij den Burgemeester van Avenhorn arriveerden om hun kinderen te halen, die toen ech ter reeds veilig en wel in de ouderlijke woning za ten. N.H. Crt. Bloemenmagazijn „CORONA", KONINGSTRAAT 67 DEN HELDER, levert U alle moderne bloemstukken Telefoon 216. Postgiro 99555. van. een helderen winterdag ontdooid, begon zich nu weer met een waasdunne, doorzichtige ijslaag te bedek ken. En nochtans leek het beiden, alsof geheel onver wachts de lente gekomen was. Maar niemand, behalve zij, wist het... En op den 13en Februari te middernacht verschenen twee heeren in het Savoy Hotel, waar zij zich legitimeer den als rechercheur van politie. Zij wenschten Miss Evelyn Bancroft te- spreken. Toen hun was medege deeld. dat deze niet in het hotel aanwezig was, pos teerde zich een van hen bij de buitendeur,terwijl de an dere den portier opdroeg onmiddellijk den directeur te waarschuwen. Al spoedig ging in het hotel een gerucht van mond tot mond: op onverklaarbare wiize had een der kelner» vernomen, dat de in Savoy Hotel logeerde Miss Evelyn Bancroft niets meer of minder was dan een doodgewone oplichtster. En reeds na eenige minuten kon men overal, zoowel op de trappen als in de gangen, in de lifts en in de eetzaal, de fluisterende vraag vernemen: „Hebt u het al gehoord?... Miss Evelyn Bancroft... twee recher cheurs..." Mr. Bollman, de directeur, trad de portiersloge binnen. „De Kamers, nos. 201 en 202 zijn vrij, James", zei hij, met een trek van ernstige ontstemming op het gelaat en zijn stelregel, dat tusschen den directeur en het per soneel, ter bevordering van het prestige en het respect, een groote afstand moet bestaan voor een oogenblik vergetend, liet hij zich gebroken op een stoel valen. „Is het niet ongelooflijk, James? Miss Evelyn Bancroft een oplichtster...!" Een der beide rechercheurs stak, zonder zich aan te melden, het hoofd om den hoek van de deur. „Ik hoor zoo juist van het kamermeisje, dat de ge zochte vanavond de gast is van lady Astor", zei hij met een schamper lachje. „Lady Astor?" De directeur sprong van zijn stoel op. „Lady Astor?! Wat is dat in 's hemelsnaam voor een ellendigs geschiedenis..." Zonder den verbijsterden directeur een antwoord waardig te keuren, liet de rechercheur, die nu geheel naar binnen was gegaan, zich met de woning van Lady Ostor verbinden. „Ik zou graag Lady Astor willen spreken... Ja. ja, een dringende aangelegenheid!... Wat zegt u: is Lady Astor niet thuis?... Q juist, een feest in Wimbledon..<

Schager Courant | 1932 | | pagina 9