SchagerCourant Raad Noordscbarwoude. Woensdag 21 September 1932. 75ste Jaargang. No. 9145. i Dinsdagavond kwam de raad dezer gemeente in open bare vergadering bijeen. Voorzitter Jhr. A. L. van Spengler, secretaris de heer K. G. Reinders. Alle leden zijn aanwezig. Na opening volgt voorlezing der notulen welke onver anderd worden goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede dat bericht is ingekomen van Ged. Staten waarbij goedkeuring verleend wordt aan het raadsbesluit tot subsidieverleening aan het cri siscomité. waardoor wijziging der gemeentebegrooting noodzakelijk was. Verder is bericht van den Minister ingekomen inzake de verordening der winkelsluitingswet. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen stukken. Van den Minister is bericht ingekomen dat de steun regeling voor werklooze tuinbouwarbeiders tot en met 24 September a.s. wordt verlengd en tevens dat de steunregeling voor de transportarbeiders ook tot dien datum in werking blijft. Een adres van de commissie voor de malariabestrij ding wordt aangehouden tot de a.s. begrooting. Op diens verzoek wordt aan den heer K. Viersma on derwijzer aan de U.L.O.-school eervol ontslag verleend wegens vertrek naar Groningen met ingang van 1 No vember a.s. Een verzoek van de bewoners der Spoorstraat om de sloot aldaar te dempen wordt aangehouden tot de vol gende vergadering waarbij B. en W. van prae-advies zullen dienen. Aan den heer E. Vonkeman wordt een half jaar ont heffing verleend van hondenbelasting. Een adres van de gemeente St. Pancras waarbij wordt voorgesteld den Twuijverweg over te dragen aan het Hoogheemraadschap wordt eveneens aangehouden tot de volgende vergadering. Ook wordt aangehouden een adres van Instituut voor arbeidersontwikkeling waarbij gedurende een cursus het gebruik gevraagd wordt van een der lokalen der O. L. school. Beoogt wordt hier een arbeidersavondschool. De diverse rekeningen van 1931 zijn nagezien door een commissie, bestaande uit de heeren Duijves, Kan sen en Kwadijk. Bij monde van laatstgenoemde wordt tot goedkeuring geadviseerd. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur luidt: ontvangsten f 3592.95, uitgaven f 34.78.11, alzoo een batig saldo van f 114.84. De rekening van het gas bedrijf geeft een winst aan van f 790.86, die van het electriciteitsbedrijf f 183.83V». De gemeenterekening geeft aan als ontvangsten f 117361.85, uitgaven f 99478.57, alzoo een batig saldo van f 17883.28, de ka- pi taaldienst geeft aan als ontvangsten f 75115.75, uitga ven f 85115.75, alzoo een nadeelig saldo van f 10.000. Al deze rekeningen worden goedgekeurd. Besloten wordt een geldleening aan te gaan van f 15507.08, bij de Bank van Ned. Gemeenten a 5% af te lossen in ten hoogste 20 jaren a pari. De Voorzitter zegt dat de eerste en tweede uitbeta- - ling der tuinderscredieten uit de gewone kasmiddelen zijn gedaan, doch voor de verdere uitbetaling van deze credieten, en ook voor uitgaven van de uitbreiding der R.K. jongensschool is het noodzakelijk dat een geld leening wordt aangegaan. De aflossing In de eerste 5 jaren behoeft niet meer te bedragen als het bedrag dat de tuinders aan crediet hebben genoten. De heer Kooij vraagt of de leening converteerbaar is. De Voorzitter antwoordt, dat binnen 5 jaar 1 ver schuldigd is, doch na dezen tijd is men vrij. De ronvraag. 1 De heer Kansen vestigt, nogmaals de aandacht op de woeste motorrijders. Spr. vraagt politiemaatrege len hier tegen. Ook. een vrachtauto maakt zich aan dit euvel schuldig. De Voorzitter zegt, dat op geregelde en ook op on geregelde tijden controle wordt uitgeoefend door ge meente- en rijkspolitie. De heer Kansen zegt, de politie wel op de hoogte te willen brengen. De Voorzitter zegt, dat de snelheid gecontroleerd moet worden en dat het publiek vaak aarzelt om aangifte te doen. De heer Duijves vraagt, waarom de commissie voor de tuinderscredieten den tweeden keer niet bij een is geweest. De Voorzitter antwoordt dat deze tweede uitkeering een automatisch gevolg was van de eesrte uitkeering. De heer Duijves zegt, dat den eersten keer alles op papier gezet is. waar het geld aan besteed moest wor den en daar dit den tweeden keer niet geschiedt is, is algemeen de indruk dat het geld naar vrije keuze besteed mocht worden. Om nogmaals bij elkaar te komen had geen bezwaar geweest. De Voorzitter herhaalt zijn meening hierover nog eens en zegt, dat de afwikkeling bespoedigd is in het belang der tuinders. De heeren Kansen en Ootjers sluiten zich bij het gezegde van den heer Duijves aan, waarbij de heer Duijves nog opmerkt dat door den Voorzitter juist gezegd is dat de taak der commissie nog niet vol bracht was. De heer Kwadijk vraagt naar de motieven van B. ?n W. betreffende te werkstelling van werkclooze bouwvakarbeiders uit deze gemeente bij de werkzaam heden van uitbreiding der R.K. School. Spr. vraagt waarom niet in de voorwaarden is opgenomen aan stelling van werklooze arbeiders uit eigen gemeente. Zoo dit wel geschied was, was er voor deze menschen drie maanden werk geweest, terwijl zij nu aan den kant moeten loopen. De Voorzitter zegt dat hier wel over gesproken is doch dat men 't. te bezwaarlijk vond deze bepaling op te pemen. Daarbij komt dat. de aannemer zijn eigen personeel heeft. De heer Kwadijk vindt dit een zwak argument en zegt dat het op andere plaatsen wel gebeurt. Spr. heeft met het schoolbestuur gesproken en zegt dat dit bestuur er wel voor geweest was deze bepaling op te nemen. De Voorzitter zegt, dat met het schoolbestuur geen verschil van meerling was hieromtrent.. De animo van de Langcndijkcr aannemers was niet groot om in te schrijven. Zoo het verschil niet te groot was, zou den B. en W. nog wel geneigd geweest zijn het werk hier te gunnen. 'De heer Kwadijk zegt nogmaals, dat het schoolbe stuur er wel voor was het werk hier te laten uitvoe ren. Wethouder Barten spreekt dit tegen. Hierna volgde sluiting.

Schager Courant | 1932 | | pagina 5