Raad Zijpe. Het vijf en twintig jarig bestaan van het Klooster te Nieuwe Niedorp. Woensdag 21 September 1932. SC!-!AGER COUPAüT. Tweede blad. No. SI45 Een niet-alledaagsch jubileum Het Echtpaar Jb. Vos en Gr. Louw te Callantsoog, dat morgen (Donderdag) zijn 55-jarigc echtvereeniging her denkt. We verwijzen voor bijzonderheden naar het ar tikeltje in de krant van gisteren. Vergadering van den Raad op Dinsdag "20 Septem ber 1932, des morgens 10 uur. Alle leden zijn aanwezig. Voorzitter de heer J de Moor. burgemeester; se cretaris de heer J. A. dc Bo^r. Na opening volgt goedkeuring der notulen. Mededeeiingen en ingekomen stukken. Medegedeeld wordt, dat Ged. Staten hebben goed gekeurd de gemeentebegrooting. dienst 1932. Ingekomen is het jaarverslag van het Prov. Water leidingbedrijf over 1931; zal circuleeren. Van den Zijper Bestuurdersbond is het verzoek in gekomen om een verordening vast te stellen, waarin hij openbare aanbestedingen van werken aap aanne mers de verplichting wordt opgelegd om 80 der ar beiders uit de gemeente te betrekken. B. en W. ad viseeren op dit verzoek niet in te gaan. Zonder discussie wordt overeenkomstig dit advies van B. en W. besloten Aan Mcj. P. A. Visser wordt op haar verzoek eer vol ontslag verleend als onderwijzeres aan de O. L. school te Sint Maartensbrug. Door B. en W. wordt voorgesteld de gemeentebe grooting, dienst 1931 te wijzigen, n.1. door op de be grooting nog een paar ontvangst-posten te plaatsen en wel pro memorie. Aldus wordt besloten. De rekeningen over 1931. Aan de orde is de voorloopige vaststelling van de gemeenterekening, dienst 1931 er. de goedkeuring van de rekeningen van het Algemeen Armbestuur en Al gemeen Weeshuis, eveneens van den dienst 1931. De commissie van onderzoek, bestaande uit de hee- ren P. de Boer. H. Rens en H. Dignum, rapporteerde dat verschillende steekproeven waren genomen, waarbij alles in de beste orde was bevonden en dat alle rekeningen met een batig saldo sloten, de ge meenterekening. wat den gewonen dienst betrof met een batig saldo van f 33009.37, de kapitaalsdiensl met een batig saldo van f2639.99. de rekening van het Algemeen Armbestuur met een batig saldo van f3032.25, die van het Algemeen Weeshuis met een batig saldo van f4G05.30/4. Doordat van de gemeente rekening, dienst 1930 een bedrag van f 12000 was over gebracht naar de rekening dienst 1931, sloot de dienst 1931 met een batig saldo van meer dan f33000. Overeenkomstig het advies van de commissie wordt de gemcenterekeniug voorloopig vastgesteld en de rekeningen van Algemeen Armbestuur en Al gemeen Weeshuis goedgekeurd. De heeren Smit en Blom onthielden zich van medestemmen over de re kening van het Alg. Armbestuur, ie heer P. dc Boer over die van Algemeen Weeshuis. De bezuiniging op het vervolgonderwijs. Door B. en W. wordt voorgesteld de volgende wijzi gingen aan te brengen in art. 1, "2e lid, en art. 10 der in de vergadering van 9 Sept. 1929 vastgestelde Ver ordening tot regeling van het vervolgonderwijs, zulks met ingang van den cursus 193233: le. het minimum aantal leerlingen voor den cur sus als volgt te bepalen: Schagerbrug. St. Maartens brug en Burgerbrug 15, Oudesluis 14. Petten 13 en 't Zand 9; 2e. de belooning per lesuur te bepalen op fl.25 (thans f 1.75). Thans is' het minimum aantal leerlingen bepaald op: Schagerbrug, St. Maartensbrug en Oudesluis 12, Petten 10, Burgerbrug 9 en 't Zand 8. De heer Blom zegt, dat het onderwijs op het platte land heel wat ten achter is met dat in de steden en als nu het aantal leerlingen dat verlangd wordt om een cursus te doen doorgaan, nog wordt verhoogd, dan wordt de kans van het geven van vervolgonder wijs nog kleiner. Spr. zou daarom de aantallen wil len houden op die van vorig jaar. De heer Van der Sluijs zegt dat de oorzaak dat B. en W. met dit voorstel komen, gelegen is in het feit dat de begrooting van 1933 er minder gunstig uit zal zien. Over tal van posten, die B. en W. liever ver laagd zouden zien, heeft de raad niets te zeggen en hoewel B. en W. wijziging van den post kosten Ver volgonderwijs niet zoo billijk vinden, is dit toch een der posten waarop besnoeid kan worden Spr. is het met den heer Blom eens, dat dit onderwijs het laat ste is dat de volksmassa kan volgen en dat het ge- wenscht is dit onderwijs te handhaven. En daarom wenschen B. en W. dan ook alle medewerking van de ouders der kinderen, die voor 't vervolgonderwijs in aanmerking komen. De liefde toch kan niet van één kant komen. Als de ouders met ons van oordeel zijn, dat dit onderwijs voor het volkskind van groot be lang is. dan kan het aantal, dat B. en W. volgens hun voorstel bepaald willen zien, bereikt worden. De ouders moeten alles doen om te zorgen dat de cursus sen doorgaan. De heer Blom merkt op, dat er te Petten voor den a.s. cursus 10 leerlingen zijn, dat er echter 13 moeten zijn, zoodat de cursus niet zal kunnen doorgaan. Die 10 kinderen zullen er dus de dupe van worden, dat andere ouders niet meewerken en spr. vindt dat zonde. Het eenigste wat die kinderen kan worden meegegeven, is goed onderwijs. De heer Van der Sluijs zegt, dat dit dus komt door de onvoldoende medewerking van de ouders en dat is dan toch geen argument, dat de gemeente toch tnaar moet doorgaan. B. en W. voelen de argumenten van den heer Blom ook wel, maar bij de vorige leer- lingenschaal was het ook wel eens krap om het leer lingenaantal te verkrijgen, doch als de zaak dan vol doende werd aangehaald, dan wist men het aantal wel te bereiken. De heer Blom kan zich toch niet met het voorstel van B. en W. vereenigen en de raad moest over deze uitgaaf heenstappen. Spr. begrijpt heel goed dat ern stige overweging noodzakelijk is vóór een gulden wordt uitgegeven, mar het gaat hier om het onder wijs. De Voorziter zegt. in dit geval niet geheel aan de zijde van de wethouders tc staan Spr. had zich een regeling voorgesteld, waarbij nog meer bezuiniging was te verkrijgen, n.1. deze, dat het vervolgonderwijs gegeven zou worden vor de jongens aan 2 scholen door B. en W. aan te wijzen, b.v. te Burgerbrug en Schagerbrug en voor de meisjes aan alle scholen. Het aantal lasuren aan de 2 scholen zou zijn 150 en aan alle scholen voor de meisjes 40 lesuren. De leer lingenschaal komt dan te vervallen, het onderwijs aan die 2 scholen zal altijd worden gegeven. Voor de jongens is het niet zoo erg om naar Burgerbrug of St. Maartensbrug te trappen, want met kermis of hal zien ze er niet tegen op. ook al regent het dat het giet. En op deze wijze zal een aanmerkelijke bespa ring worden verkregen. Van verschillende posten moet de raad afblijven en dit is de eenigs'e post, waar op flink bezuinigd kan worden. Aan het onderwijs- behoeft deze regeling geen afbreuk te doen (lok wordt een groote besparing verkregen aan verwarming en verlichting. Het voorstel van de wethouders geeft een hesparing van f800, de regeling, zooals spr. zich dacht, geeft een besparing van ruim f 1300. De heer Nannis wijst er op, dat toen het vervolg onderwijs in 't leven werd geroepen, men oordeelde dat dit noodig was. omdat dit 't eenigste onderwijs was dat men het volkskind kon meegeven. Z.i. moet daar niet aan getornd worden. Als we zien hoeveel wordt uitgegeven voor nijverheids en hooger onder wijs, iets waar wij niet aan kunnen komen, dan zou niet graag willen dat aan het onderwijs voor het volkskind wordt getornd. Het betreft hier kin de ren van 14 a 15 jaren, het kan voorkomen dat ze den geheelen dag hebben gewerkt en soms zullen ze geen fiets tot hun beschikking hebben. Bovendien als er een cursus werd gegeven te Schagerbrug en Burger brug. dan zouden we tegenover andere dorpen een precedent scheppen. Anderen zouden uitgeschakeld worden en dat mag niet. het behelst het belang van alle kinderen. Wat de vermeerdering van het aantal leerlingen betreft, spr. heeft zich daarbij neergelegd en meent ook. dat ais de ouders meewerken de voor gestelde leerlingenschaal mogelijk is. Bij het idee van don Voorzitter zal spr. zich nooit kunnen neerleggen. De heer Doorn is het niet de wethouders eens. Dc ouders behooren zeggingschap te hebben over hun kinderen van 13 a 14 jaar en als men cr niet meer voor gevoelt, dan kan de raad er niets aan doen. Het leerlingenaantal dat wordt voorgesteld is niet over dreven en er wordt een belangrijke besparing door verkregen. De heer Blom zegt, dat we het moeten hebben van kinderen die de laatste paar jaren van school zijn. Te Petten gaan er jaarlijks 7 van school, zoodat voor hte vervolgonderwijs er hoogstens 14 in aanmerking komen. En nu wordt 13 voorgeschreven, dat is niet mogelijk. Bovendien als dus alle cursussen doorgaan, is er geen bezuiniging. Jawel, wordt geantwoord, door verlaging van de vergoeding van de onderwijzers. De heer Bruin vindt het voorstel, wat de beloo ning betreft, sympathiek. Hetzelfde had vorig maal de Roomsch-Katholieke fractie voorgesteld en spr. verwacht dat zijn fractie ook wel accoord gaat met de voorgestelde leerlingenschaal. De heer Blom vraagt, of de onderwijzers niet val len onder het ambtenarenreglement. De Voorzitter zegt, dat dit niet onder het ambtena- .enreglement vallen. De heer Nannis merkt op, dat inmiddels de ter mijn van aangifte is verstreken nl. 15 September, de cursussen beginnen 1 October en als de voorstellen van B. en W. worden aangenomen, is het wel ge- wenscht den termijn van aangifte te verlengen. De Voorzitter zegt, dat juist het goede in zijn voor stel is dat de beide cursussen ia ieder geval kunnen doorgaan. De heer Van der Sluijs zal het niet graag zien, maar in het voorstel van de wethouders ligt de be doeling. dat als voor een der cursussen een onvol doend aantal leerlingen zich aanmeldt, de leerlingen dan in de gelegenheid zijn naar een naastbij gele gen dorp te gaan. Goedgevonden wordt den termijn van aangifte tot 25 September te verlengen. Het onder le. genoemde van het voorstel van B. cn W. wordt met 9 tegen 2 stemmen aangenomen, te gen stemden de heeren Blom en Rens Wat punt 2 betreft, de belooning, oordeelt de heer Blom. dat de heeren er nogal tamelijk inhakken, een verlaging van 35 Met 9 tegen 2 stemmen werd ook dit voorstel aange nomen. tegen stemden de heeren Blom en Rens. De heer Smit, tot den heer Blom: Het is zesmaal zooveel als het loon van een boerenwerkman. De verhuring van gemeenteianderljen. B. en W. vragen machtiging om de gemeontelan- derijen voor twee achtereenvolgend jaren publiek te verhuren. Anders worden de landerijen voor 4 jaren verhuurd, maar met het oog op de tijdsomstandigheden achten B. en W. een termijn van 2 jaren gewenscht. De heer Van der Oord vraagt of het niet beter is de landerijen voor een jaar ondershands te verhuren. Of mag dat niet? Aan een stil. smal weggetje Holland op zijn smalst staat even buiten het vriendelijk uitziend dorp Nieu we Niedorp, temidden van door slooten doorploegde Hollandsche weiden een klooster, oprijzend tusschen eenvoudige woningen en eenig geboomte, dat het zwij gende landschap omkranst. Dit klooster biedt sindö een kwarteeuw huisvesting aan een aantal Paters en Broeders, behoorende tot de Nederlandsche Provincie van de Orde der Minderbroe ders. in de dertiende eeuw gesticht door Franciscus van Assisi, wiens roem sinds zeven eeuwen zich over de gansche wereld verbreidt. Wie het boek leest van den bekenden Vlaamschen auteur Felix Timmermans tot titel dragende „De Harp van St. Franciscus", een boek. dat als zoovele andere zijner literaire werken de aandacht trekt van het boekenlezend publiek, ontkomt niet aan de bekoring van een figuur als Franciscus van Assisi. wiens wekkend woord en trekkend voorbeeld en die zijner no- volgelingen, gedurende een tijdvak van ruim zeven eeuwen de wereld heeft begeesterd. Als een stormwind van Pinkstervernieuwir.g is de Franciskaansche geest over de wereld gedre ven en heeft zich de Franciskaansche bewe ging baan gebroken op onderscheiden gebied van het geestesleven der menschheid. Als eene wedergeboorte op Ohristelijken grondslag heeft zij zich afgeteekend op het gebied van godsdienst, van wetenschap en kunst en niet in het minst ook op sociaal terrein. Breed- vertakt heeft zich de Franciskaansche bewe ging! Zooals we kunnen lezen in Timmermans' bovenaangehaald boek, had zich reeds tijdens het leven van Franciscus een vrij aanzienlijke schare bij hem aangesloten. Allengs vermeer derde het aantal zijner navolgelingen dermate dat het uitgroeide tot een omvang van buitengewone beteekenls. Blijkens de statistiek telt de eerste Orde, die Franciscus in 1209 stichtte thans 35.850 leden, de tweede orde. gesticht in 1212 een ledental van 11.000. terwijl de derde orde gesticht in 1221 80.000 reguliere vrouwen derde-ordelingen en 3.520.000 leeken-derde-orde- lingen telt. Een aantal van 3340 minderbroeders-francis kanen werken in 69 missiegebieden in verre overzeescho landen: negentig millioen heidenen zijn toevertrouwd aan de zorg der Franciskaansche orde. In kort bestek de beteekenis uiteen te zetten van de geestelijke Orde. tot welke de kloostergemeenschap te Nieuwe Niedorp behoort, zou ondoenlijk zijn; het bo venstaande te stipuleeren kwam echter wenschelijk voor waar bekendheid met de Franciskaansche orde uiter aard bij den niet-Kathol:eken lezer geheel of ten deele ontbreekt en in verhand met het op handen zijnd jubi leum. den lezer eenige mededeeiingen omtrent de Orde. waartoe het jubileerend convent van Nieuwe Niedo~p behoort, niet mag worden onthouden. Wie lust en tijd heeft zich eenig inzicht te verschaffen omtrent do be teekenis en de werkzaamheid der navolgelingen van Franciscus van Assisi moge verwezen worden naar het werk van Dr. v. d. Borne, O.F.M. „Do H. Franciscus van Assisi en de Minderbroedersorde", terwijl lezing van het aangehaald werk van Felix Timmermans den ge- dachtigen lezer leering en tegelijk literair genot zal verschaffen. De Voorzitter: Onder goedkeuring van Ged. Staten. De heer Dignum vindt het ook beter met de mon- schen in onderhandeling te treden en den loopenden huurtijd dan met een jaar te verlengen. De Voorzitter merkt op, dat dit voor B. en W. moei lijk zou zijn. Hoe zouden zij moeten weten of de raad met dc huursom accoord gaat? B. en W. mochten dan wel machtiging hebben om naar goeddunken te handelen. De Secretaris zegt, dat dit niet kan; B. en W. zou den dan in de volgende vergadering met een voorstel moeten komen. De heer Doorn vindt het voorstel van B. en W. de beste oplossing. We zitten hier niet voor oen enke ling. Het betreft hier gemeenteland en een ieder moet in de gelegenheid zijn dat te huren. Als de munschen er niet zoo hard in bijten, gaat het niet op te hodi en te gras maar te verhuren, 't Is in het belang van de gemeente de landerijen publick te verhuren, dan kan men zien wat de opbrengst is De gunning is aan B. en W., als het niet bij publieke verhuring gaat. wordt het een soort bevoorrechting van een enkeling. De heer Van der Oord wil, gezien de tijdsomstandig heden, geen publieke verhuring. Spr wijst op de resti tutie die verleend moest worden en ziet er geen schade in voor de gemeente als overleg wordt ge pleegd met de huurders. De heer Doorn vindt, dat dit juist geen zin heeft, omdat, restitutie verleend is. De Voorzitter is het met den heer Doorn eens. De heer Dignum dacht, dat publieke verhuring zou tegenvallen. De huurders honden rekening met restitutie en spr. vindt dat een malle beweging. De heer Doorn meent, dat als dit jaar publiek wordt verhuurd, er geen sprake van het geven van reductie zal zijn. De reductie is gegeven omdat intus- schen een abnormalen tijd aanbrak. De heer Dignum zegt, dat als het dien kant uit gaat, de zaak verandert. Met 7 tegen 4 stemmen wordt het voorstel van B. en W. aangenomen, tegen stemden de heeren Bruin, Rens, Van der Oord en De Boer. Het zaJ velen ongetwijfeld hebben verbaasd, toen 25 jaren geleden aan het „Paadje" te Nieuwe Niedorp de werkzaamheden voor den bouw van het klooster aan vingen. Een Minderbroedersklooster te Nieuwe Niedorp! Het moet stellig den Katholieken als poëzie in de ooren hebben geklonken, maar tegelijk zal het hen hebben verbaasd, een kloostergebouw te zullen zien optrekken in eene omgeving, waar de katholieken slechts op be trekkelijk verren afstand te vinden waren. De niet ka- Het Klooster der Minderbroeders te N. Niedorp. tholieken zal het zeker niet minder hebben verbaasd. Stellig zou het voor de Paters te Nieuwe Niedorp ge riefelijker zjjn geweest, indien het klooster ware ge bouwd in een stad of dorp, van waaruit zij beter kon den reizen. Men herinnere zich nog den tijd nog niet zoo heel ver achter ons liggende toen een traag, en schokkend trammetje de steeds her- en derwaarts reizende paters moest vervoeren. Het communicatiemiddel ten platte- lande de autobus heeft- verbetering gebracht, maar nochtans blijft het verbazen, dat dit klooster niet werd gebouwd in eene katholieke streek, waar de klooster kerk door een veeltallig en innig bezoek ook van den kant der katholieken meer haar geestelijke rente zou hebben opgebracht en waar de paters, niet zoo afgele gen wonend, het voordeel hadden kunnen hebben van het groote verkeer in de onmiddellijke nabijheid der treinen, waarvan zij bijna dagelijks gebruik moeten ma ken. Wat ook de bedoeling moge geweest zijn, toen Raar- lem's Bisschop Mgr. Callier Nieuwe Niedorp aanwees als ..het" terrein, waar het klooster zou verrijzen, de kwarteeuw die achter ons ligt, heeft zeker verwerke lijkt de verwachting, door- den Bisschop* uitgesproken. i Na een kleine wijziging wordt opnieuw vastgesteld de verordening xoor de agentschappen der arbeids bemiddeling en den dienst der werkloosheidsverze kering. Zonder bespreking wordt aan B. en W. machtiging verleend tot het verstrekken van een renteloos crc- diet van ten hoogste f2700, ten behoeve van noodlij dende tuinders, n.1. J. G. Dekker te Zijpersluis f 1200 en D. Pronk te Oudesluis f1500. In. deze bedragen is begrepen de helft, die reeds is uitbetaald. Voor het tweede kwartaal verkrijgt de heer K. de Boer te 's Zand (Boschweg) vrijstelling van het be talen van schoolgeld. Een geweigerde vergoeding van kosten van schoolbezoek. Ingekomon is een adres van N. Snip tc Burger vlotbrug, houdende verzoek om vergoeding van kos ten van schoolbezoek, als bedoeld in art. 13, le lid, der Lager Onderwijswet 1929. Adressant laat zijn kinderen (2) sinds 1 September 1932 onderwijs genieten aan de Christelijke school ta Schagen. Het vervoer geschiedt per autobus, waar van de kosten tot 1 Mei 1933 in totaal f 103.48 zullen bedragen. Aangezien adressant zijn kinderen wel naar de op veel korteren afstand gelegen Christelijke school te Krabbendam kan zenden, stellen B. en W. voor, af* wijzend op dit verzoek te beschikken. De Secretaris licht toe, dat de school te Krabben* dam bovendien op minder dan 4 K.M. verwijderd is. De heer Van der Oord: Maar dat is zeker een an< dere Christelijke school. Of maakt dat niet uit? De Voorzitter weet dat niet. De heer Smit: Het is niet meer uit elkander le houden. Zonder hoofdelijke stemming wordt overeenkom stig het voorstel van B. en W. besloten. Voorstel van B. en W om aan de leden van de Com missie, belast met de uitvoering van de steunrege ling voor werklooze arbeiders, een presentiegeld toe te kennen van f 1.25 per lid per bijgewoonde verga dering, ingaande 1 Augustus 1932. dat het convent (kloostergemeenschap) van Nieuwe Niedorp mocht worden een centrale van katholiek le ven en apostolaat voor Noordholland. Omstreeks April 1906 vingen de eerste werkzaamhe den voor den bouw van het klooster aan. Op 17 Sep tember d.a.v. werd de eerste steen gelegd en nog geen jaar daarna op Maandag 9 September 1907 werd het nieuwe gebouw door Pater Anastasius Duinisveld, die tot Praeses van het nieuwe Huis benoemd was, betrokken met een broeder, die was meegekomen. Op 23 September had de consacratie van de kloosterkerk plaats, terwijl de inwijding van het kloostergebouw geschiedde op Zondag 29 September door den Stichter, den Hoog Eerw. Pater Keenen, destijds provinciale overste van de Nederl. provincie der Minderbroeders. Vanaf dien dag begon de werkzaamheid der Francis- kanen van Nieuwe Niedorp in geheel Noordholland en dikwijls ver daarbuiten. In hoe menige stad en dorp hebben zij niet gearbeid. Gebrek aan parochie-geeste lijken in het diocees Haarlem heeft menigmaal een deel van het convent geroepen om als blijvend assis tent in een parochie aan dit gebrek tegemoet te k<v men. Maar dit niet alleen. Op welk een verscheiden heid wijst hun Arbeid: missie-oefening en novenen, geestelijke oefeningen voor de jeugd en volwassenen, voor godsdienstige vereenigingen en organisaties, zie- kentridiums, retraitewerk, propaganda-arbeid, niet en kel door het woord, maar ook door middel van de pers: door artikelen in couranten, tijdschriften, brochures, enz. Niet vergeten mag worden de conferenties voor niet-katholieken. Zij werden niet alleen gegeven in de kloosterkerk te Nieuwe Niedorp, maar in tal vAn. plaatsen. Vanuit menige plaats uit onze residentiestad vooral, wordt de herinnering wakker geroepen aan den bekenden conferencier voor niet-katholieken, pater Wynand Sluys en hoe menige zieke in de groote zieken- inrichtingen gedenkt niet in blijdschap de opbeuringen, die hem v.erkwikten bij de ziekentridiums van pater Huissen In geheel Noordholland, ja in bijna geheel Neder land hebben de „paters van Nieuwe Niedorp" met onvermoeiden en onvermoeibaren ijver en toewijding het hun toegewezen werk verricht. Reeds waren plannen opgevat tot samenstelling van een comité om als bewijs van dankbaarheid der katho lieken van het rectoraat Nieuwe Niedorp en van de katholieken in Westfriesland inzonderheid, maar ook van al de katholieken in Noordholland en ver daar buiten, een stoffelijk huldeblijk aan te bieden, al ware het in den vorm van een eerste bijdrage voor verwar ming van kerk en klooster, doch op verzoek van de paters zijn deze plannen niet gerealiseerd. In dezen voor velen zorgelijken tijd, niet het minst ook gevoeld wordende door de plattelandsbevolking., in een tijd van crisis en stoffelijken achteruitgang, zooals thans wordt doorleefd, hebben de paters gemeend, dat openbaar feestvertoon achterwege behoort te blijven. Men kan slechts waardeering hebben voor deze on baatzuchtigheid, hoogachting tevens voor dit bewijs van medeleven en medevoelen met hen, die onder den nood der tijden gebukt gaan. Maar is er nu geen open lijk feestvertoon. temeer reden is er nu anderszins te herdenken de vijf en twintig jaren franciskaansche werkzaamheid, die de Zonen van Franciskus van het convent Nieuwe Niedorp hebben uitgedragen over Noordholland en ver daarbuiten. Nieuwe Niedorp. dat binnen zijn grenzen het jubileerend convent heeft, het welk mede klank heeft gegeven aan deze anders in Ne derland nog betrekkelijk weinig bekende plaats, zal in vreugde gedenken het feit. dat het een groot bouw werk is rijk geworden, strekkende tot sieraad van dit vriendelijk en mooi Westfriesch dorp. B. J. F. MEIJER. Oude Niedorp.

Schager Courant | 1932 | | pagina 7