S' Raad Winkel. IEUWS VAN PARTA Radioprogramma I CHAGEN. Uit onze Omgeving. Hierbij zij opgemerkt, dat de Burgemeester en de Wethouders niet in dit presentiegeld mogen deelen, omdat de artt. 80 en 100 der Gemeentewet zich daar tegen verzetten. De Voorzitter licht toe, dat de leden bijna iederen Maandagavond vergaderen, de heer Bruin komt per auto en neemt de heer Doorn mee en de andere leden, de heeren Vreeke en Filmer moeten hierheen komen en zich na hun werk haasten. De heer Van der Oord vindt het heel billijk dat die vergoeding wordt gegeven. Zonder hoofdelijke stemming wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Aangeboden wordt de gemeentebegrooting, dienst 1933. Ongeregeldheden bij het stempelen. De heer Dignum zegt, dat hij buitenom bijzondere dingen hoort vertellen over de steunregeling. Aan spr. is daarnaar gevraagd, maar spr. moest er zijn schouders over ophalen. Spr. vraagt daarom thans hoe of dat zit, Er wordt beweerd dat er gestempeld wordt voor menschen voor wie niet gestempeld mag worden. De Voorzitter zegt, dat er inderdaad enkele onge regeldheden hebben plaats gevonden. Er is een ern stig onderzoek gedaan en toen is gebleken dat het niet ging zooals het behoorde te gaan. Het is ter ken nis van de menschen gebracht en we zullen hopen dat het niet meer zal voorkomen. De heer Dignum wijst er op. dat de materie voor het orgaan al zeer moeilijk is en dat het onplezierig is, als dergelijke dingen gebeuren. Spr. zou de men schen in overweging willen geven, er toe mede te werken dat de zaak in goede banen wordt geleid. Gebeurt dit niet, dan heerscht er geen goede geest en dan is wederzijds het vertrouwen geschokt. De Voorzitter beaamt dit. Het is geen gemakkelijke taak en vooral niet als men niet op medewerking kan rekenen en men elkaar niet voldoende vertrouwt. We zullen hopen, dat het niet meer gebeurt, dat het een waarschuwing mag zijn voor anderen en dat de zaak een regelmatiger loop moge hebben. De heer Blom zegt, dat de heer Van Dijk te Petten toestemming heèft gehad om met een lijst te loopen voor' het maken van zijn dak. Er kwam wat geld te kort en nu had Van Dijk aan den burgemeester ge vraagd om een kleinigheid uit de gemeentekas en was door den Burgemeester toegezegd, het aan den raad te zullen voorstellen. De Voorzitter ontkent dit. De heer Blom zegt, dat het dak inmiddels is ge maakt. Spr. vraagt wanneer de werkverschaffing in de duinen begint. De Voorzitter antwoordt, dat hem daarvan niets be kend is. Hierna sluiting. De Raad dezer gemeente kwam in vergadering bij een op Dinsdag 20 September 1932, om half drie des namiddags. Voorzitter de Edelachtb. Heer Jb. Koster, burge meester, secretaris de heer A. de Ridder. Aanwezig zijn alle leden. Na opening door den Voorzitter, worden de notulen der laatstgehouden vergadering, 23 Augustus, zonder op- of aanmerkingen vastgesteld. Hierna volgen: Mededeelingen. Door het gemeentebestuur van Alkmaar is mede gedeeld, dat de vorderingen van den leerling H. C. Krokké op de school voor buitengewoon lager onder wijs, van dien aard is, dat de voorloopige toelating is omgezet in een definitieve. Voorzitter merkt op, dat dit voor de ouders en het kind een verheugend bericht is. Verslagen. Ingekomen zijn: Het verslag van het P.W.N. over 1931; het verslag Volkshuisvesting over 1931. Deze liggen ter inzage voor de leden. Ingekomen stokken. Ingekomen is bij den Raad een dankbetuiging van het Hoofd der School voor U.L.O., voor verleende sub sidie voor het schoolreisje met de leerlingen. Voorzitter zegt zeker namens den geheelen Raad te spreken, als hij een woord van dank brengt aan het adres van den heer B. Span, die alles, ook nu weer, in het werk heeft gesteld de kinderen zooveel moge lijk te laten leeren en genieten van het reisje. Boven dien valt op de zuinige wijze, waarop de heer Span de gelden besteedt. Van de subsidie groot f 150. werd slechts f 103.94 gebruikt. Met deze woorden stemmen allen in. Een dankbetuiging van den Winkeler Bestuurders- bond, voor de beschikbaarstelling van de bodekamer. B. en W. stellen voor deze stukken voor kennisge ving aan te nemen, wat dan ook geschiedt. Subsidie-aanvragen. Verzoeken om subsidie zijn ingekomen van de Af- 'deeling Winkel van het Genootschap voor Kinder-va- cantie- en herstellingskolonies; van Winkel's Har monie; van de commissie voor de Malariabestrijding. B. en W. stellen voor deze stukken bij de begroo- tihg te behandelen. Aldus wordt met algemeene stemmen besloten. Ontheffing van schoolgeld. Verzoeken om ontheffing van schoolgeld zijn inge komen van: J. Weender voor 1 leerling, wegens vertrek uit de gemeente, 8 mnd.; J. Iïakhof voor 1 leerling we-, gens het verlaten der school, 9 mnd.; S. dö Reus voor 1 leerling, wegens het verlaten der school, 9 mnd. B. en W. stellen voor op deze verzoeken gunstig te beschikken. Allen zijn voor verleening van boven omschreven ontheffingen. In hooger beroep. Voorstel tot instelling van hooger beroep tegen de beschikking van Gedeputeerde Staten, betreffende toe passing van art. 13 der L. O. wet 1920, inzake A. E. Ferwerda. Door Gedeputeerde Staten dezer Provincie is bij be sluit van 17 Augustus j.1., no. 64, het besluit van den Raad van 7 Juni 1932 nietig verklaard en aan de ge meente opgedragen per jaar en per leerling te betalen een bedrag van f 102.12, zijnde de reiskosten van leer lingen van A. E. Ferwerda van de Strook naar de Christelijke School te Schagen. In een nader door B. en W. uitgebracht advies is gebleken, dat de reiskosten zouden zijn terug te bren gen tot f55.per leerling, doch dan komen de leer lingen een uur voor den aanvang van den schooltijd te Schagen en dit wordt door Gedeputeerde' Staten als een bezwaar aangemerkt. Tegen deze beslissing is beroep open bij de Kroon, welk beroep moet worden ingesteld vóór 27 Septem ber 1932. B. en W. stellen voor tegen deze beslissing in be roep te gaan, waar de Raad in zijn geheel vóór is en is aldus besloten. Vermindering van tuinhnur. Ingekomen is een verzoek van Jb. Korff om ver mindering van tuinhuur. Door hem wordt krachtens raadsbesluit van 29 December 1927 goedgekeurd door Ged. Staten den 18 Januari 1928, no. 144, de tuin bii de tonnenloods, groot 14 A., 60 c.A., gehuurd voor f25 per jaar. Hij verzoekt thans vermindering van huur, aangezien pl.m. een vijfde deel daarvan in beslag ge nomen is voor bei ing van vuilnis, en voorts, mede ten gevolge van de geringe opbrengsten. B. en W. achten het onttrekken van een deel van den tuin voor vuilnisberging aanwezig en stellen op grond daarvan voor de huur ingaande 1 Januari 1932 te bepalen op f 15.Allen gaan er mede accoord. De politieverordening. Aan de orde komt nu een voorstel tot wijziging Al gemeene Politieverordening, betreffende het gebruik van op radio-ontvangst storend werkende apparaten. Herhaalde klachten worden geuit van aangeslotenen aan de radio-centrale's en door bezitters van eigen toe stellen, dat door gebruik van electrische apparat-n, het in de laatste weken veelvuldig voorkomt, dat ge durende de avonduren, hinderlijke storing wordt on dervonden. B. en W. stellen voor een bepaling op te nemen in de Algemeene Politieverordening. Voorzitter deelt mede dat proeven te dien opzichte hebben uitgewezen, dat de klachten gegrond zijn. De heer Van Wijk vraagt waarom de motoren er niet onler zijn begrepen. Motoren kunnen ook zeer storend werken. Voorzitter merkt op, dat voor plaatsing van een mo tor vergunning moet worden gevraagd en dan dus steeds eischen en voorwaarden kunnen worden ge steld. Allen gaan nu met het voorstel van B. en W. ac coord. De steunregeling. Vervolgens komt aan de orde de vaststelling eener steunregeling. Aangezien de loopende steunregeling 1 October a.s. eindigt en voortzetting daarvan op gelijken voet, bo ven de draagkracht der gemeente gaat, komt het B. en W. gewenscht voor een zoodanige steunregeling te treffen, waarvan de mogelijkheid bestaat dat door het Rijk bijdrage zal worden verleend, een bijdrage wel ke de gemeente niet zal kunnen missen Voorgesteld wordt de volgende regeling: Uitgetrokkenen: De steun bedraagt ten hoogste: a. voor gehuwden en ongehuwde kostwinners f8.50 per week. benevens f0.50 per week per gezins lid boven de twee personen; b. voor kostgangers f6.per week. Voor ongeorganiseerden respectievelijk f7.—, f0.50, en f5 per week. Huurtoeslag: Hetgeen dc huur meer bedraagt dan f2 per week, zulks tot een maximum van fl.50 per week. Het gevolg dezer steunrgeeling kan zijn, dat het kan voorkomen, dat een steuntrekkend arbeider in het landbouw-, tuinbouw- en zuivelbedrijf, uit zijn bondskas een lager bedrag trekt, dan een niet geor ganiseerde, volgens deze steunregeling. Deze moge lijkheid achten B. en W in strijd met den opzet, dat de georganiseerden, die zelf hebben helpen zorgen te gen gevolgen van werkloosheid, voorrang verdienen bij de niet georganiseerden, die zelf niets gedaan hebben en stellen voor, een zoodanige regeling te tref fen, dat aan de trekkende georganiseerden in ge noemden Bond, boven het bedrag uit hun bondskas een zoodanig bedrag wordt uitgekeerd, dat het to taal der beide bedragen gelijk is aan het bedrag dat zou worden uitgekeerd volgens deze steunregeling. Nadat nog van gedachten is gewisseld over dit punt, waarin duidelijk naar voren komt, dat allen voor daadwerkelijke steunverleening zijn, wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. de regeling, als boven omschreven, aangenomen. Duze zal in werking treden op 1 October 1932. Allen zijn er ten zeerste van overtuigd, dat het geen uitkeering is, die de menschen zonder zorgen zal stellen, maar de gemeentefinanciën laten abso luut niet toe om verder te gaan. Een nieuwe vigelante. Het heeft de aandacht van B. en W getrokken, dat de driewielde kar, waarmede huisafval wordt opge haald, voor dat doel een zeer ongeschikt voertuig is. B. en W. zijn thans in de gelegenheid daarvoor een in goeden staat verkeerende veetransportwagen aan te koopen voor f 130 van G. de Geus, te Luntjewinkel. De kosten komen B. en W. niet te hoog voor, mits dien stellen zij voor machtiging tot aankoop te ver- leenen. De heer De Pree zegt, naar aanleiidng van dit agen dapunt. dat hij zich zeer goed met het voorstel kan vereenigen voorzoover het betreft het van de straat doen verdwijnen van de driewielde kar. Minder goed vereenigt spr. zich met het deel waar het betreft aan koop van een anderen wagen voor f 130. Deze prijs vindt spr. veel te hoog. Dergelijke karren liggen haast voor het grijpen en de heer De Pree zegt een in uitstekenden staat verkeerenden wagen te koop te weten voor f50, franco Winkel. De heer De Veer zou voorkeur geven aan een dich ten wagen, zooals men in Schagen gebruikt. Na de inededeeling van den heer De Pree kunnen allen zich er mee vereenigen, dat B. en W. hun voor stel tot aankoop terug nemen en zal naar andere goedkoopere wagens worden uitgezien. De bevindin gen komen dan t.z.t. weer in den raad. Aldus besloten. De gemeenterekening 1931. Hierna volgt de voorloopige vaststelling der ge meenterekening 1931. De Commissie voor het onderzoek der rekeningen over 1931, rapporteert alles in orde bevonden te heb ben en stelt voor: a. de gemeenterekening 1931 voorloopig vast te stellen: gewone dienst ontvangsten f45.633.0lM, uitga ven f46.992.78, nadeelig saldo fl.359.76M; b. de rekening van het Algemeen Burgerlijk Arm bestuur over 1931 goed te keuren in ontvangst op rl2.527.93M, uitgaaf f 13.508.86, nadeelig saldo f 980.92 M; c. de rekening der Gasfabriek over 1931 goed te keuren. B. en W. stellen voor overeenkomstig het voorstel der Commissie te besluiten, wat met algemeene stem men geschiedt. Toekenning gratificatie. Op 20 Augustus 1932 is tengevolge van een ongeval Jan Fijnheer overleden. Fijnheer genoot een gratifi catie van f 5 per week uit de gemeentekas, welk be drag thans nog aan zijn weduwe wordt uitbetaald, doch een nadere regeling dient daromtrent te wor den getroffen. B. en W. stellen voor aan de Wed. J. Fijnheer van af 1 October a.s. een gratificatie toe te kennen van f3 per week. Naar aanleiding hiervan vraagt de heer Kamp, of Fijnheer in vasten dienst der gemeente was. Voorzitter antwoordt ontkennend, maar het werd wel als zoodanig beschouwd. De heer Kamp: Gaan we dan onze bevoegdheid niet te buiten en kan dat geen moeilijkheden geven in de toekomst? De heer De Pree merkt op, dat, indien de weduwe niet op deze wijze wordt gesteund, het toch wel op een andere manier zal moeten. Niemand verklaart zich tegen het toekennen van bedoelde gratificatie en wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Daarna volgt de Rondvraag, De heer Dekker vraagt, of de betrokken personen de uitkeering der rentelooze voorschotten (tuinders- credieten), spoedig tegemoet kunnen zien. Voorzitter deelt mede, dat vandaag nog één per soon moet worden uitbetaald. Vervolgens vraagt de heer Dekker of het hand werklokaal zal zijn ontruimd wanneer de lessen aan vangen. Voorziter deelt mede, dat dit zeker zoo zal wezen. Niets meer aan de orde zijnde, volgt daarna sluiting. OPGER. 7 MEI 1911. PROGRAMMA ZONDAG A.S. VroneSchagen, 2 uur. Vertrek per bus 12.45 uur, ho tel Roobol. Watervogels ISchagen II, 2 uur. Vertrek per bus 12.45 uur, hotel Roobol. Sóhagen IVWieringerwaard n, 12 uur. D.E.S. aSchagen b, 1 uur. Vertrek per rijwiel 12 uur. Sohagen m en A vrij. UITSLAG 4e KL. A K.N.V.B. E.V.C.Beverwijk 14. AlkmaarSchagen 24. TexelZilvermeeuwen 33. D.T.S.—Uitgeest 4—4. VroneQ.S.C., uitgesteld. Beverwijk Schagen Texel Zilvermeeuwen D.T.S. Uitgeest Alkmaar E.V.C. Q.S.C. Vrone - STANDEN. 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 4—1 4—2 3—3 3—3 2—4 1—4 Andere wedstrijden no gniet vor de competitie ge speeld. PROGRAMMA ZONDAG A.S. ie KL. K.N.V3. ZilvermeeuwenBeverwijk. VroneSchagen AlkmaarD.T.S. Ui tgeestTexel E.V.C.—Q.S.C. Een aantal keurige wedstrijden dus. BeverwijkZil vermeeuwen zal vermoedelijk een gelijk spel opleveren. Vron verliest van Schagen, mits Schagen goed aanpakt. D.T.S. zal het In Alkmaar wel tot een overwinning bren gen. Uitgeest zal belde punten wel thuis houden. Doch ze zal het niet gemakkelijk krijgen. Q.S.C. wint van E.V.C. SUCCES III—SCHAGEN II. Schagen H deed niet onder voor hun eerste elftal en zorgde ervoor dat Succes m een goede nederlaag te slikken kreeg. Schagen II kwam door een ferme 70 overwinning in het bezit van eenmooien beker, welke wel op een ietwat eigenaardige manier werd uitgereikt. Doch wat gaf het. De beker Is binnen! li VAN DE ADSPIRAXTEN-COMMISSIE. Van de A.C. ontvingen wij nog geenerlei elftal-opga ve. Zie hiervoor de formulieren voor de bekende siga renwinkels. BESTUURSVERGADERING. Hedenavond 8% uur ton huize van Hotel Roobol be stuursvergadering in vereeniging met de A.- en E.C. SUPPORTERS VEREEN. GEELZWART. Het Bestuur van G.-Z. vestigt er weder de aandacht op, dat er gelegenheid is, de reis met Schagen I naar St. Pancras mede te maken. Men geven zich spoedig op bij het sigarenmagazijn C. Molenaar, Molenstraat, Schagen. VAN DE HOOGERE ELFTALCOMMISSIE. Schagen I: C. Prins, V. Vlotes, K. Rempt, A Plak- man, R. Rus. J. Watertor, W. Rus. J. Kakebeeke, G. J. Boontjes, J. Molenaar, B. Buiskool. Res.: H. Veen- stra. Schagen II: Arnoldus, P. Molenaar. P. Boon, P. Blaauboer, S. Breebaart, J. Koomen, S. Paulusma, C. de Moor, E. Rus, G Paulusma, J Wit, Res H Uiterijk, A. Keet Schagen III: D. Wit, H. Slikker. T. Brantenaar, G. Lem, M. Slikker, J. Broer. P. Boontjes, C. Kossen, S. v. d. Wal, A. Oosterbaan, D. Ruig. Res.: C. Tump en T. Koomen. De spelers, die nu reserve staan, zullen een der vol gende wedstrijden worden opgesteld, om te voorkomen, dat een speler steeds reserve zou staan. Tevens maakt de E.C. van de gelegenheid gebruik er op te wijzen, dat de reserves aanwezig gelieven te zijn en op het speelveld ln sporttenue te verschijnen. Het niet aan wezig zijn zal worden gestraft DONDERDAG 22 SEPTEMBER. HILVERSUM (1875 M.) A.V.R.O.: 8.00 Gramofoonmuziek; 9.00 Het AVRO- Klein-orkest o.l.v. Nico Treep; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gramofoonmuizek; 11.00 Kookpraatje door Mevr. LotgeringHildebrand; 11.30 Pianorecital door Ali Hügel; 12.00 Tijdsein; 12.01 Kamerorkest o.l.v. Louis Schmidt; 2.15 Gramofoonmuziek; 2.00 Verzorging zen der; 2.30 Kamermuziek door bet AVRO-strijkkwartet; 3.00 Gramofoonmuziek; 4.00 Ziekenuur door Ant. van Dijk; 5.00 Radio-Kinderkoorzang o.l.v. Jacob Hamel; 5.30 Kovacs Lajos; 6.30 Sportpraatje door H. Hollan der; 7.00 Kovacs Lajos en zijn orkest; 8.00 Tijdsein; 8.01 Gramofoonmuziek; 8.15 Aansluiting met het Con certgebouw te Amsterdam: Concert door het Concert gebouworkest o.l.v. Emmerich Kalman. Solisten: Vera Schw&rz, sopraan en Hans 'Fldesser, tenor; 10.30 Vaz Dias; 10.45 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. HUIZEN (298 M.) K.R.O.: 8.00 Morgenconcert; N.C.R.V.: 10.00 Gramo foonmuziek; 10.15 Korte Ziekendienst; 10.45 Gramo foonmuziek. K.R.O.: 11.00 Gramofoonmuziek; 11.30 Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Tijdsein en Politieberich ten; 12.15 Het K.R.O.-orkest o.l.v. Joh. Gerritsen. N.C. R.V.: 2.00 Tijdsein en Cursus fraaie handwerken; 3.00 Vrouwenhalfuurtje; 3.30 Verzorging zender; 4.00 Zie- kenuurtje; 5.00 Cursus handenarbeid; 5.45 Bespeling van het N.C.R.V.-orgel door Dick van Wilgenbeek; 6.45 Cursus knippen en stofversieren; 7.00 Declamatie door H. Feenstra; 7.30 Politieberichten; 7.45 Ned. Chr. Persbureau; 8.00 Tijdsein en het Klein-orkest der N.C.R.V.8.45 Lezing; 9.15 Populair gramofoonplaton- concert; 10.15 Klein^rkest; 10.00 Vaz Dlas 11.00 Gra mofoonmuziek. BRUSSEL (309 M 1 12.20 Gramofoonmuziek; 1.30 Idem; 7.50 Idem; 8-20 Concert door het Radio-orkest; 9.20 Vervolg concert; 10.30 Gramofoonmuziek. KALUNDBORG (1153 M l 12.20 Het strijkorkest uit Restaurant „Wlvex"; 3.20 Het Omroep-Harmonie-orkest; 10.50 Dansmuziek. BERLIJN (419 M.) 8.20 Mandoline-muzlek; 9.20 Concert; 10.20 Dansmu ziek. HAMBURG (372 M.i I.35 Gramofoonmuziek; 2.30 Idem: 4.50 Concert; 6.15 Gevarieerd programma; 8.20 Vocaal concert; 10.40 Dansmuziek. KONIGWUSTERHAUSEN (1635 M.) 12.20 Gramofoonmuziek. LANGENP.FPG (472 M l 12.20 Gramofoonmuziek; 1.20 Concert; 5.20 Vespercon cert; 8.30 Concert; 10.40 Concert. DAVENTRY (1554 M l 12.20 Orgelconcert; 1.20 Concert; 4.05 Dansmuziek; 4.50 Concert; 8.20 Promenade-concert. PARIJS EIFFEL (1448 M.) 8.50 Gramofoonmuziek. PARIJS RADIO (1725 M.1 12.50 Gramofoonmuziek; 7.35 Idem; 8.20 Radlotooneel; 10.20 Concert. MILAAN (331 M.) 8.20 Gramofoonmuziek. ROME (441 M.) 8.20 Gramofoonmuziek; 9.05 Radiotooneel. WERVEN (517 M.) 5.20 Populair concert; 8.00 Het Weensch Symphonie- orkest; 9.05 Gramofoonmuziek; 10.20 Populair concert. WARSC HAU (1112 M 5.20 Solistenconcert; 6.40 Dansmuziek; 8.20 Populair Concert; 10.20 Idem; 11.10 Dansmuziek. BEROMUNSTF.R (168 M t 8.20 Concert door het Kamerorkest van Bazel; 10.05 Concert door het Mandollne-dubbel-kwartet. LANGEND IJK We vernemen dat binnenkort opnieuw een vergade ring zal worden gehouden van belanghebbenden, ge meente- en polderbesturen, ten einde de mogelijkheid van de totstandkoming van den weg door het Geest- mer Ambacht nader onder de oogen te zien. Als we goed zijn ingelicht, is het de bedoeling, dat in den komenden winter weer wedstrijden in het kolven zullen worden gehouden in de verschillende kolfbanen aan Langendijk en waaraan in beide voorafgaande ja ren door alle clubs is deelgenomen. LANGENDIJK. Voor den nieuwen cursus voor vakonderwijs hebben zioh 40 leerlingen aangemeld. ZUIDSCHARWOUDE. Men deelde ons mee, dat door de afd. van den Ned. Bond van Arbeiders ln het land-, tuinbouw- en zuivel bedrijf een adres aan het gemeentebestuur is gericht, waarbij Intrekking wordt verzocht van den maatregel een tweetal leden van de steunuitkeering uit te sluiten. Z IJ P E Voor de betrekking van onderwijzeres aan de O. L, school te St. Maartensbrug hebben zich niet minder dan 91 sollicitanten aangemeld. SCHAGERBRUG. De aanrijding to Stolpervlotbrug. Omtrent den toestand van den heer J. Lighert van Sóhagerbrug. die vorige week. Dinsdag,, nabij de ..Stol pervlotbrug door een auto was aangereden, vernemen we, dat de patiënt nog bijna voortdurend bewu3telooe Is. Slechts korte oogenbllkken is hU bij bewustzijn. Het levensgevaar Is dan ook nog niet geweken. Toch meent de hem behandelende geneesheer dat er symptomen aanwezig zijn die reden geven tot tevredenheid over den toestand van den heer L. W E R I N G E N ZUIDERZEEWERKEN. Woensdag 12 October a.s. zal ten bureele van den Directeur-Generaal der Zuiderzeewerken te Den Haag worden aanbesteed de aanleg van een verharden weg, een rijwielpad en eene aarden baan als gedeelte van den Rijksweg No. 9 tusschen den Koningsweg en den Lonjeweg op Wierlngen met bijkomende werken, ra ming f 73.000. Bestek 170 Z.W. alsmede de aanleg van een klinkerweg genaamd Zulderkwelweg in sectie M van de Wieringermeer, raming f 36.000 bestek 180 Z.W. T. O. V. Voor den feeetavond op Zaterdag a.s. in Concordia te Hippolytushoef heeft bovengenoemde vereeniging ge ëngageerd het gezelschap Tula en Johan Schmidt di- vlsta uit Blaricum, terwijl het bekende orkest van den heer der Kinderen voor het muzikale gedeelte van den avond zal zorgdragen. H 0 O (i W OUD DE GOUW. De najaars- of katjeskermis is weer voorbij en hoe wel het weer zich dreigend liet aanzien, had men toch nog goed herfstweer. Zondagmiddag de traditlo- neele volksspélen, opgeluisterd door de muziekvereeni- ging van Aartswoud Hiervoor bestaat steeds veel animo en blijft er zoogenaamd geen oud wijf aan het spinnewiel. De uitslag luidt: Meisjes van 69 jaar Aardappelrapen: le prijs Marie Langedijk, 2e prija Betsy Vijzelaar, 3e Rie Schilder, 4e Jansje Zweep. Jongens costuumloopenle Arie Langedijk, 2e M. Manshanden, 3e Piet Rood. 4e Cris Zweep, terwijl alle deelnemers aan bovengenoemde wedstrijden een troostprijs ontvingen. Meisjes van 1013 jaar: Vlaggendans: le Trijntje Slagter, 2e Trien Manshanden, 3e Gina Zweep, 4e Cilia Langedijk. Jongens van 1013 jaar. Balhappen: le J. Zander; 2e Cor Klomp, 3e Jaap Manshanden, 4e Herman Lange dijk. Dames Muilenloopen met hindernissen: le Ali Ap pel, 2e G. Zander, 3e Gr. Zilver. Heeren Koppensnellen: le Cor Glas, 2e. H. Haak, 3e S. Glas Lz., 4e J. Bakker Jz. De prijzen bestonden alle uit kunstvoorwerp :n. Verder dansen in café Renooij, hetgeen behoudens enkele schermutselingen, een gezellig verloop had. Maandags is de stille dag en komen alleen inwoners zich vermaken met biljartspel en dans, doch echt knusjes en gezellig. ANNA PAULOW N A BOLLENVEHJNG BREEZAND. Dinsdag 20 September, des morgens half elf, hield de Coop. Bloembollenveilingsvereen. „Breezand" W.A. een bloembollenvedling. Prijzen werden gemaakt als volgt: Enkele vroege tulpen: Duc de Berlin f 0.50, Brlllant Star 0.50—0.80, Fred Moore 0.65, King of the YelloW z 10 1.15, Flamingo z 10 op 0.52, Crimson Queen z 10 op 0.58, Mon Tressor 1.55, Couleur Cardinel z 11 op 1- Diana 11—12 1.10, Gele Prins 2.50. Dubbele vroege tulpen: La Candeur 0.500.70, Muril- lo 0.70—1.10, Peach Blossom 1.451.65, Theeroos 11 °P 1.05, Enkele late tulpen: Picotee 0.420.65, Inglesc Yel- low 11 op f 0.90. Darwin tulpen: Baron de la Tonnaye 0.550.60, Will Copland 0.55—0.65. Clara Butt z 10-12 0.50, Rev. Ew- bank z 11 op 0.50, Dream z 11 op 0.56, Bartigon 0.45 0.55. H. I. Yellow Queen 8 op f 0.65.

Schager Courant | 1932 | | pagina 8