GROOTE VISCHWEDSTRIJD IN DE BLEEKMEER. De dame z=^r= die zich Bancroft noemde VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Schagen. De Heng-elsportverGeniging „De Baars" rukt met 91 hengelaars uit in 5 autobussen der HA-B.O. Het was Zondag weder een drukke dag voor het Be stuur van de Hengelsportvereeniging ..De Baars". Velen zullen waarschijnlijk niet weten wat die drukte feitelijk wel beteekende. Welnu aan deze onwetenden deelen wij mede, dat er 91 visschers naar de Bleekmeer zou den gaan visschen om daar zoovel mogelijk baars te verschalken. Wanneer wij „baars" schrijven schiet ons plots in gedachte dat de visch die gevangen is feitelijk den naam „baars" niet verdiend. Het grootste gedeelte was ver beneden de 18 centimeter. Sommige waren zelfs nog niet eens 5 c.M. groot. Dit kan men ook wel nagaan, als men bedenkt dat de eerste prijswinnaar slechts een baars had van 20Vz c.M. Dit is ook geen groote. De wedstrijd had een gunstig verloop en vol animo is er gevischt. Weliswaar trad ook hier de wind als spelbreker op, gelijk dit wel geschiedt zal zijn met koning voetbal. D© Bleekmeer werd bereikt langs allerlei kunstig gevrochte weggetjes die onze voorvaderen daar wel gemaakt zullen hebben. Dat we zonder ongelukken in de Bleekmeer aangekomen zijn. is alleen te danken aan het zeer goede rijden van de chauffeurs der H-A.B.O.-bussen. Alle respect voor dergelijk rijden op zulke smalle en glibberige wegen. Om 9 uur werd uitgestapt en op weg gegaan naar het te bevlsschen water. Het weer was niet bijzonder gun stig, doch het was droog, wat een groote factor was. De hoofdcontroleur, de heer Kater, doet z'n werk en zet de afstandpaaltjes uit, bijgestaan door eenige hee- ren van het bestuur. Allen staan. Vlug diepte gepijld. Een kronkelende worm aan het stalen haakje. Weldra klinkt het eerste signaal over Bleekmeer's stille wa teren. Tuigen gereed maken. Dan 2 stooten op den hoorn en het eerste halfuur neemt een aanvang. De «erste baars werd opgehaald, nagenoeg gelijk door de heeren Klink hamer van Alkmaar en Van Gastel van Schagen. Vlug volgden nu weer eenige anderen en het beloofde een goede vangst te worden. Vervolgens zijn wij de verschillende ploegen langs ge wandeld. Ploeg I. Controleur P. Spierdijk: C. van Stralen. F. Grootes, J. Holtz, Glastra, K. Wit Hopman en Bas. Hierin zien we, dat de heer Van Stralen, de eminen te Voorzitter van de hengelsportvereeniging weer van de partij is, na zijn langdurige ziekte. Ook vinden we hier den heer Holtz, die menig prijsje in de wacht sleepte, doch in het eerste halfuur nog niets had ver schalkt. Ploeg II. Controleur J. van Stralen: C. v. d. Linden. B. Zoer, Leijen, J. van Stipriaan, J. van Loo, J. Koe man en P. Kok. Ploeg 3. Controelur C. Roos: Jan Kok. Roobeek. R. Prins, De Kort, G. Snijders, N. Biesboer, J. J. de Vries. Ploeg IV. Controleur J Domper: Joz. de Jong, K. Kossen, T. Koordes, J. Schaafsma. J. H. Lutjeharms. W. Plukker, J. van Ketel. In deze .ploeg bevindt zich een jubileerende. Het is de heer Lutjeharms, die op dezen dag z'n 25-jarig hu welijk herdenkt. Niettemin wordt meegevischt. Ook is hierin de heer Koordes, die de vorige maal den eersten prijs won en ook nu een kansje wou wagen. Ploeg V. Controleur: P. Baars: H. van Gastel, B. v. d. Hoven, H. v. d. Brink, M. Boersen, G. Wit, J. Snij ders. J. de Jong. Ploeg VI. Controleur M. de Graaf: J. Pronk, J. Kis- temaker, L. Halman, B. Honing, R. Keesman, J. v. d- Linden. In deze ploeg staat de wisselbekerhouder, de heer Pronk, die nu den beker moet verdedigen. Dat hij het zwaar te verantwoorden zou krijgen, tegen 90 vis schers, dachten wij wel, doch wij dachten niet dat hij den wisselbeker zou moeten afstaan. Ploeg VU. Controleur C. Weeland: T. Brantenaar. J. de Graaf. J. Lingeman, C. de Jong. J. de Jong, B. Vis ser en P. Bakker. In deze ploeg bevindt zich de man der finantiën. de heer Lingeman. die voor dezen wedstrijd z'n kassaldo danig zag verminderen. Ploeg VUL Controleur J. Immers: T. Brantenaar Sr., C. Bakker, J. Schenk, W. Oudenampser, A. Struijf, Jansen en C. de Jong. Ploeg 8 kenmerkte zich door zeer oude bekenden op vischgebied. In deze ploeg bevonden zich eenige oude rotten, die op het gebied der vlsscherij hun sporen reeds verdiend hebben. Ploeg IX. Controleur A. Rentenaar: R. van Halm, W. Keesman, C. Wit, J. van Schoorl, Klinkhamer, J. Scha- ger en Godijn. Hierin waren eenige Alkmaarsche leden, die zich bij eiken wedstrijd en vergadering de moeite getroosten om FEUILLETON. Roman van Norbert Garal. Savages knikte mechanisch. „Ja. ja. dr. Stanhope, het is niet gemakkelijk zich daarin te oriënteeren. Maar wat ik zeggen wilde... ik heb u verzocht mij eens te komen opzoeken, omdat ik uw raad noodig heb met betrekking tot... mijn vrouw. Ik zal u aan haar voorstellen..." Hij trachtte, door op onverschilligen toon te spreken zijn verlegenheid te verbergen, het geen der scherpen blik van Dr. Stanhope niet ontging. „Praat u eens een paar minuten met m'n vrouw, zoo onopvallend mogelijk alsublieft. want zij behoeft natuurlijk niet te weten, dat uw bezoek eigenlijk niet veel anders is dan een consult." „Mr. Savages, ik ben helaas geen toovenaar." ant woordde dr. Stanhope min of meer onwillig. „Hoe kan ik nu een juiste diagnose stellen, wanneer u mij slechts toestaat eenige minuten met uw vrouw te praten." „Het gaat niet om een diagnose, ar. Stanhope; ik heb slechts uw raad noodig. Weest u zoo goed mij te vol gen!" Savages bracht zijn gast naar een Chineesch pavilloen, waar Mrs. El is Savages het middelpunt vormde van een klein gezelschap, bestaande uit prominente figuren der Engelsche aristocratie. Zij was een slanke, zeer elegante verschijning wier Sohotsche afstamming zioh niet ver loochende in haar oogen, welker donkere kleur een zeld zaam behoorlijk contrast vormde met het licht blonde haar. Dr. Stanhope moest erkennen, dat van deze vrouw een eigenaardige bekoring uitging, maar de ervaren psycholoog kreeg daarnaast ook onmiddellijk den in druk, dat een raadselachtige stijfhoofdigheid deze ziel beheerschte. De blik van haar levendige oogen verried hem een temperament, jïat moeilijk te bedwingen was en dat zich slechts onder de tarnkap van een rustige en flegmatische houding verborg. Savages leunde tegen een der zuilen van het paviljoen Hij was zeer zwijgzaam en nam slechts af en ->e deel aan het gesprek, dat bijna uitsluitend over de 0erucht- makende zaak-Nicole Irvine liep. Na eenigen tijd ver van Alkmaar naar Schagen te komen. Dat zijn sportlui! Ploeg X. Controleur B. de Graaf: Jan Koop, P. Keu ris, C. Grootes, A. de Jong, A. de Jong Sr., H. de Graaf, E. Bouhuis. Dit was nu wat je noemt een ploeg die steeds pech had gehad in wedstrijden. En wij ver wachtten dan ook niet veel van dit 7-tal. Wij vermoed den toen nog niet dat juist een dezer den tweeden prijs zou winnen. Ploeg XL Controleur J. Zijlstra: A. Jonkman, H. Mole naar, A. Amsterdam, Boonacker, W. F. Gorter, Ph. Roobol, J. de Rooij. In deze ploeg bevonden zich fei teik „de visschers" zooals de buitenwereld ze pleegt te noemen. Doch ditmaal wilde het in het geheel niet. Ploeg XII. Controleur J. Band. J. Wittebol. C. Wittebol. Dekker, M. Roggeveen, F. Wiegman, K. Ploeger, M. Honijk. In deze ploeg bevond zich ook reeds iemand, die zoo langzamerhand z'n sporen op vlsscherij gebied heeft ver diend. Het is hier de welbekende heer M. Honijk. Ploeg XIII. Controleur J. Steen. W. Kuiper, J. Boon, N. Spierdijk, P. de Boer, Beere- poot, C. Bontes. P. Brantenaar. Het laatste lid, wat de rij van 91 visschers afsluit, is de secretaris der vereeniging. Ook nu is hij nog behulp zaam bij den wedstrijd en verzorgt, het geheele wed strijdprogramma, in samenwerking met den heer Linge man en v. Stralen. Net dat wij aan 't einde van de lange rij zijn gekomen, is het eerste halfuur ten einde. De stand. 1. Ph. Roobol. 2. P. Keuris, 3. V. Loo. Het tweede halfuur begint met een regenbuitje. Niettemin blijven de henge laars strak naar hun dobbertje turen of die niet eens van plan was naar de diepte te verdwijnen. Gelukkig houdt de regen op en met hernieuwde moed wordt ge tracht een baarsje te verschalken. De heer Visser is de eerste die een baarsje pakt, welke hij met zoo'n geweldi gen slag eruit slaat, dat het baarsje vlak om onze ooren vliegt. Enfin hy telde. De heer Roobol staat nog aan den kop, maar wordt elk ©ogenblik bedreigd. Halman probeert het reeds spoedig, maar moet z'n poging op geven bij een vangst van 20.7 c.M. Slechts 3 millimeter te klein. De stand Is nu: 1. Ph. Roobol. 2. P. Keuris, 3. V. Loo, 4. Klinkhamer. Hef derde halfuur. kenmerkt zich door een zeer goede vangst en een op windende race om Roobol voorbij te gaan. Na eenige spannende minuten waagt Jaap de Jong een aanval. Z'n dobbers verdwijnen. Haal... en jawel hoor een baars van 21.5 c.M. Hierdoor is de heer Roobol meteen van den kop verdrongen en zakt een geweldig stuk. Bij het aan tal krijgt H. Molenaar er zin in en haalt me daar maar eventjes vlak achter elkaar een 5-tal baarsjes op het droge. Hierdoor z'n aantal een beetje op peil brengende. De stand is nu geworden: L Jaap de Jong, 2. P. Keu ris, 3. Klinkhamer. 4. v. Loo. Het vierde halfuur vangt onder een halve storm aan. Daar de watermolen draait, is er een geweldige stroom ontstaan, die goed visschen ondoenlijk maken. Toch moet dit zeer zware gedeelte worden genomen. In dit halfuur vallen dan ook een heele boel hengelaars reeds af. Stand: 1. Jaap de Jong, 2. P. Keuris, 3. Klinkhamer, 4. Hopman, 5. v. Loo. 6. A. de Jong. Het laatste halfuur. breekt aan onder groote spanning. De heer de Jong staat op den stand no. 6 en is van plan nog een stuk op te halen. Reeds is hij Klinkhamer voorbij gestevend. Maar Keuris is op z'n post en geeft geen krimp. Onder zeer groote spanning breekt het einde aan en is de uitslag. 1. Jaap de Jong, 2. P. Keuris, 2. A. Hopman, 4. A. de Jong, 5. Klinkhamer, 6. v. Loo, enz. enz. De terugtocht. werd onder zeer gunstige omstandigheden gedaan en ieder had plezier. Om 2 uur was Schagen weer bereikt in de beste stemming. De prijsuitreiking. vond plaats in het clublokaal van de vereeniging, waar van de eigenaar is de heer P. Bontes. Direct bij onze binnenkomst aldaar werd gemeld een vangt van 251 baarzen. Voorzitter de heer Van Stralen opent deze prijsuitrei king met een gebruikelijk woord en opwekking, waarna wordt overgegaan tot de prijsuitreiking. De beker verwisselt van eigenaar. De heer C. J. Pronk, de winnaar van verleden jaar, moet thans den beker afstaan aan den heer Jaap de Jong, de winnaar 1932, die tevens een mooie bim bam- klok in ontvangst kan nemen als eersten prijs. 2e prijs P. Keuris, schemerlamp, 3e prijs A. Hopman, Warmen huizen, theekast; 4e prijs A. de Jong, Karperhengel5e prijs Klinkhamer, Alkmaar, hengel; 6e pr. v. Loo, win- kelsnoekaker; 7e prijs J. de Rooij. broodtrommel; 8ste prijs J. H. Lutjeharms, hengel; 9e prijs K. Kossen, soheer apparaat, 10e prijs W. Oudenamsen, vischmand; 11e prijs J. Lingeman, theelichtje; 12e prijs C. Bontes, hengel; 13e pr. C. Wit, baarshengel; 14e prijs J. Schager, baarsmandje 15e prijs P. Kok, vischtasch; 16e prijs C. de Jong, kistje sigaren; 17e prijs C. Dekker, hengel; 18e prijs H. Mole naar, kistje sigaren; 19e prijs J. Halman, vischtasch; zocht Savages den geleerde man hem naar de golflinks te vergezellen. „Wat denkt u van m'n vrouw, Dr. Stanhope?" vroeg hij. toen zij door den tuin liepen. „Uw eohtgenoote is een bijzonder knappe vrouw!" ant woordde Dr. Stanhope hoffelijk. Ik kan begrijpen, dat men haar tot de tien mooiste vrouwen in Londen re kent." Savages bleef met eèn ruk staan. „Ik wou, dat zij min der knap was," zei hij misnoegd. „En ik woud ook, dat de kranten zich wat minder met haar bezighielden!" Plotseling echter soheen hij spijt te hebben van zijn hef tigheid, want heel wat rustiger vervolgde hij thans: „Ik hoop dr. Stanhope, dat u mij nog wrat anders over m'n vrouw zult kunnen vertellen. Want dat ze knap is dat hoor ik eiken dag, ja, zelfs zóó vaok. dat het ver velend begint te worden." Bij een marmeren bank bleef hij opnieuw staan. „Zullen we hier gaa nzitten?" De geleerde voldeed aan de uitnoodiging, waarna Sa vages naast hem plaats nam. Deze staarde eenigen tijd zwijgend voor zich uit. Dr. Stanhope begreep, dat het zijn gastheer zeer veel moeite kostte om te spreken over datgene, wat hem drukte. Om hem tijd te geven, haalde hij zijn pijp te voorschijn, stak er den brand in en gaf zich een houding, alsof ook hij geheel in gedachten verdiept was. Eindelijk scheen Savages het met zichzelf eens te zijn geworden. „Ik heb uw raad noodig, dr. Stanhope," zei hij. „Ik heb mijn vrouw met geld bedrogen. Er was geen andere uitweg! Mijn vrouw is het type van een speelster. Zij 'kan nachten achtereen aan de roulette-ta fel doorbrengen en daarbij kapitalen verliezen. Als de hartstocht voor het spel haar eenmaal te pakken heeft, is zij volkomen willoos. Drie maanden geleden heeft zij kans gezien in één nacht 12000 pond te verliezen. Toen vond ik, dat het tijd werd om In te grijpen. Daarom stuurde ik een vertrouwensman naar haar toe, die haar wist te bewegen haar geheele vermogen in aandeelen der Bolivian Oil Compagny te beleggen. U begrijpt me toch, nietwaar? Ik had bericht ontvangen, dat deze aan deelen geen penny waard waren en waar ik zelf bij deze maatsohappij geïnteresseerd ben, vloeien de 50.000 pond, welke mijn vrouw bezat, in mijn zak. Ik heb dat geld dus voor mijn vrouw gered. Dat was tooh verstan dig, nietwaar?" Dr. Stanhope knikte. „Inderdaad, u had niet beter kun nen handelen, Mr. Savages." „Ongelukkigerwijze", zoo vervolgde deze, „was ik ech ter zoo zwak m'n vrouw te vertellen dat ik het geweest was, die haar tot deze beursspeculatie had aangezet. Ik zou haar het geld graag teruggeven, als ik maar de 20ste prijs J. Kok, vischnet; 21ste prijs M. Boersen, doos bonbons; 22ste prijs C. Grootes, vischnet; 23ste prijs C. J. Pronk, kistje sigaren; 24e prijs Roobeek, 1 doos bon bons; 25ste prijs Godijn, Alkmaar, kistje sigaren; 26ste prijs J. L. Halman, thermoflesch; 27e prijs R. v. Halm, fluitketel; 28ste prijs Jb. Holtz, koekbussen; 19ste prijs J. de Jong, kistje sigaren, 30ste prijs R. Prins, flesch vruchtensap. Voorzitter dankt vervolgens alle aanwezigen voor hun ne belangstelling en deelt de prijsjes aan heeren con troleurs uit. Nog een wedstrijd in November a.s. Vervolgens deelt de heer Van Stralen mede, dat er nog een vrijen hengelwedstrijd gehouden zal worden op den laatsten Zondag van November. Inleggeld weder f 1. Dit bedrag moet 14 dagen voor den wedstrijd zijn voldaan Dit is geschiedt op aanraden van iemand uit Overveen. De wedstrijd zal gehouden worden in eigen water, Val koog. Hierna sluiting en ging ieder voldaan huiswaarts. STRAFZITTING VAN VRIJDAG 23 SEPTEMBER. SEMPER CRESCENDO. De heer G. S. Amoureus, de oudste deurwaarder bij de rechtbanken te Alkmaar, die door ernstige ongesteld heid geruimen tijd zijn ambt niet kon waarnemen, was heden weer in functie, zooals door ons met voldoening werd geconstateerd. EEN BETREURENSWAARDIGE REDEN TOT HERNIEUWD UITSTEL. Heden zou de zaak tegen den tuinder Ger. F. uit Heiloo en diens uitverkorene Dora S„ welk paartje zonder permissie in de duinen der Provincie zich had bevonden, worden voortgezet, doch Inmiddels was be richt ingekomen, dat de verbalisant, de duinopzichter der Heidemaatschappij, M. Hogeweg het slachtoffer was geworden van een zeer ernstige aanrijding en ki bedcnkelijken toestand verkeerde, zoodat deze voort zetting heden niet kon plaats vinden. DE EERSTE EN EENIGE GETUIGE SCHITTERDE DOOR AFWEZIGHEID. De heer J. St., koopman te Alkmaar, in den avond van 29 Juli te Zuid- en Noord-Schermer gecalangeerd door den heer Burgemeester, wegens het ontbreken der vereischte frontverlichting van zijn luxe auto, en voor dit feit de vorige week terechtstaande, beriep zich op een vermoedelijk bestaand tijdsverschil, zoodat het noodig bleek de zaak aan te houden, ten einde den verbalisant te hooren. De burgemeester, hoewel behoorlijk gedagvaard, was heden echter niet aanwezig, zoodat de zaak opnieuw moest worden uitgesteld tot teleurstelling van den verdachte, die ook zijn tijd beter kon besteden, dan op nalatige burgemeesters te wachten. Indien echter Z.Ed. Achtb. op nieuw in gebreke blijft, zal een strafvervol ging wegens overtreding van art. 444 strafrecht worden ingesteld. Dit ter vriendschappelijke waarschuwing! EGMONDER STROOPERSVARIA! De heer A. Gr., visscher in ruste te Egmond aan Zee, stond terecht omdat hij zich in de duinen had bevonden in het gevaarlijk bezit van een wildstrik. De visscher, tevens pachter van een stukje tuin- en duingrond, geen strooper met een verleden, beweerde alleen een door 'n ander gestrikt konijn uit de doo- delijke omklemming van het kwaadaardig stukje koperdraai te hebben gered. Hij werd echter voor dit werk van den barmhartigen Samaritaan al zeer zuinig beloond met f10 boete of 10 dagen. Zijn dorps- en vakgenoot zonder emplooy. Jan K.. had zich ook met strikken bezig gehouden, zoo als hij vertelde, om zijn stukje teelland voor de vraatzuchtige pluimstaarten te beschermen. Werd ook gerangschikt onder de clientèle van 10 gulden of 10 dagen. Dan kwam de heer Jac. Pr, 'n Egmonder, thans resideerende te Alkmaar, op 15 Augustus in duin wandelend met 24 konijnenstrikken onder zijn colber tje. 'n Pracht collectie voor het politiemuseum. 8 da gen principale hechtenis, geen kleinigheid! Deze zondebok van Diana's hovelingen maakte nog eenmaal zijn opwachting wegens overtreding art. 461 Strafr., het loopen over verboden grond en werd dit maal genoteerd voor 'n joetje boete of 10 dagen. De heer Jan D., 'n visscher, die al 6 maanden vergeefs uit ziet naar een trawler, die hem ter be sturing wordt aangeboden, had in 'n moedeloos mo ment ook maar weer eens naar de carbidlantaarn ge grepen en was gaan „brangden", voor welk feit hem thans 14 dagen hechtenis werd opgelegd. De compa- sant verzekerde ook liever te gaan varen en visschen, maar hij werd ten slotte gedwongen tot stroopen, op dat hij zijn kostgeld zou kunnen betalen. Maar maak een boer nu eens wijs hoe 'n soldaat aan den kost moet komen! zekerheid had, dat ze eindelijk van haar speelwoede ge nezen is." Hij wond zioh op en voor de bank met groote passen heen en weer loopend, vervolgde hij: „Mijn vrouw is zoo verblind, niet eens in te zien, dat het mij zelf zwaar valt zoo streng tegenover haar te moeten op treden. Wat moet ik doen, dokter? Mijn vrouw heeft sinds dien dag een hartgrondige haat tegen mij opgevat. Ze verafschuwt me en laat dat bij elke voorkomende gelegenheid blijken. In haar oogen ben ik slechts een bedrieger. Moet ik haar het geld teruggeven? Kan ik het haar teruggeven? 50.000 Pond zijn toch geen 50.000 pence!" Hij zweeg. Twee groote Barsoishonden waren, vroo- lijk blaffend, tegen hem opgesprongen. Toen hij opkeek, zag hij zijn vrouw naderen in gezelschap van eenige gasten. Onmiddellijk had hij zich hersteld; geen spoor van opwinding was op zijn gelaat te lezen. Mrs. Savages bleef voor den geleerde staan. „Ik wilde u nog zeggen, dat uw rapport in het proces-Nicole Ir vine bijzonder interessant was." „Het viel me uiterst moeilijk dit rapport uit te bren gen, mevrouw", antwoordde Stanhope, „w. .:t het heeft tenslotte over het lot van een mensch beslist." „Ik vond juist uw oordeel nog veel te mild. Eerlijk ge zegd, geloof ik niet, dat levenshonger de oorzaak was. Dit meisje had eenvoudig een misdadigen aanleg..." „Mevrouw, ik spreek u niet graag tegen, maar eerst gisteren kwam mij weer een geval van zelfmoord ter oore van een jongen student. En ook hier betrof het een geval van levenshonger, mevrouw, levenshonger, die, wanneer hij niet verzadigd wordt, zielsdepressies, me lancholie en zwaarmoedigheid tengevolge heeft, gevoe lens, die een jong leven in den dood kunnen drijven. Puberteitsverschijnselen Zeer zeker, die kunnen van voorbijgaanden aard zijn, maar vaak ook. zooals bijvoor beeld bij dezen student, worden we getroffen door de erkenning, dat levenshonger even tragisch in zijn ge volgen kan zijn als physieke honger. En dit jonge meis je Nicole Irvine heeft..." „Voor het brutale optreden van dat persoontje be staat geen enkele verontschuldiging", onderbrak Mrs. Savages den geleerde op bitteren toon. „Ik zie wel, dat wij met betrekking tot deze kwestie van meening ver schillen, dokter. Het spijt me. dat we dit interessante gesprek, in verband met mijn gasten niet kunnen voortzetten. Ik zou u graag verzocht hebben mij een dezer dagen nog eens te willen bezoken, maar ik ver trek morgen naar het Zuiden". Savages wierp haar een verbaasden blik toe. „Ga Je morgen weg?", maar zich snel herstellend, volgde hij er, zonder haar antwoord af te wachten, aan toe: „Ach. EEN ONCONTROLEERBARE WANDELVER GUNNING. De 21-jarige tuinderstelg J. Twisk, heden tegen over den jachtopziener Castrieum in, van en tot Castricum geplaatst wegens zijn aanwezigheid op verboden duinterrein, had zich de vorige week be roepen op een wandelkaart, die niet op naam gesteld, aan de bezitter de zonderlinge bevoegdheid geeft de desbetreffende duinen in en ook buiten do paden te betreden, een bepaling die aanleiding kan geven tot allerlei misbruiken en waarover de Kantonrechter niet al te best was te spreken Het bleek echter dat de heer Jan T., nu puntje bij paaltje kwam, die kaart niet kon toonen en ook niet had kunnen vin den. Hem was zoo'n kaart cadeau gedaan door een onbekend wezen, dat eens bij zijn ouders een fiets had gesteld. Natuurlijk verloor de heer T. na dit vaag verweer de partij en werd hij veroordeeld tot f 2 boete of 2 dagen. DE VERWARRING BRENGENDE GEMEENTE LIJKE WETGEVING. In Alkmaar is het verboden, op een rijwiel, dat daarvoor niet is ingericht, een ander persoon te ver voeren. In Bergen is echter een dergelijke verbods bepaling niet bekend en de heer A. H. M., een in die gemeente woonachtig schilder, werd alzoo de pisang, toen in het Kennemerpark werd geconstateerd op zijn rijwiel een verboden medepassagier van pl.m. 19-ja- rigen leeftijd. Hij werd vereerd met f 1 boete of 1 dag in ruil voor de bijgebrachte wetenschap, dat ieder wordt geacht de honderdduizend wetsartikelen van het lieve vaderland te kennen. EEN CRISISLIJDER. DIE DEN MOED ER IN HOUDT. Een 19-jarige zoon der koele Westcrstranden, zoo als Da Costa zingt, genaamd Gerrit J. uit Zuid- en N. Schermer, had op 14 Augustus, 'n Zondag natuur lijk, cinditio sine qua non! in het café van den heer Kamsteeg te Schermerhorn. onder den invloed van de genoten hartsterkinkjes, de peultjes eens flink op geschept, zoodat brigadier Talsma, die heel wat te stellen heeft met dergelijke crisislijders, het noodig oordeelde hem met bekwamen spoed het lokaal uit te kegelen. Ter zake het in staat van dronkenschap de orde verstoren stond het jonge mensch heden te recht. De heer Talsma, fungeerendo als goed georiën teerd informatiebureau, qualificeerde hem als 'n op schepper. 'n bicrtjespimpelaar en 'n lastig heer. Ge- \orderd werd f 15 boete of 15 dagen, welk requisitoir den Kantonrechter aanleiding gaf sarcastisch op te merken; 'n duur slokkie, hè? De Kantonrechter met straffe hand, maar zacht gemoed, was echter nog zoo clement den prijs van dit dure „slokkie" te reducee- ren tot f 10 of -0 dagen. We kunnen echter niet zeggen, dat deze faciliteit overmatig geapprecieerd werd. OP NAAR DE MAANSVERDUISTERING. Het is wel eigenaardig, dal de een wordt veroor deeld omdat hij wel en 'n ander omdat hij geen licht op heeft. Tot de laatste categorie behoordo do plaat werker Siraon M., te Oudorp, die in den avond van 14 September per fiets, je moet er vlug bij zijn. om in de voorste rij ie komen, de maansverduistering had be zocht., zonder zijn rijwiel van een brandende lan taarn te voorzien. Zijn heden uitgebracht excuus, dat üij geen geld had te missen voor een dergelijk licht- apparaat, werd natuurlijk niet afdoende geacht en de compasant veroordeeld tot f3 boito of 3 dagen. AAN T EIND VAN DE VROUWENSTRAAT; WIELRIJDERS AFSTAPPEN! Om een eind te maken aan de veelvuldige aanrij dingen ter plaatse heeft de Alkmaarsche politie het nuttig geacht het wielrijden van uit de Vrouwen- straat naar het Ritsevoort te verbieden en aldaar een bord te plaatsen, dat nogal eens wordt voorbijgezien. Ook de heer H. D. H.. kantoorbediende aldaar, had op 15 September verzuimd van zijn rijwiel te stappen en een bekeuring bekomen. Heden terecht staande* zeide de heer H., beeldsprakerig: ilct is juist dat eind dat je de das omdoet, waarop de Kantonrechter, deze terminologie niet willende begrijpen, schijnbaar nuch ter opmerkte: Maar je heb toch 'n das om! De das werd daarop van de agenda afgevoerd en het woord gegeven aan mr, Tack, die zich n bewonderaar toon de van de z.i. deugdelijke maatregel en f4 boete of 4 dagen requireerde. De Kantonrechter evenwel, min der enthousiast, was de raeening toegedaan, dat al geheel afsluiting der Vrouwenstraat meer verkieselijk ware geweest en veroordeelde tot het minimum f 0.50 of ldag. DE REFLECTOR WAS TABAK HALEN. Aan de gedeserteerde fietsreflcctor van den heer D. H., loodgieter te Alkmaar, zullen we maar niet veel woorden verspillen, f 1.50 of 1 dag! ONVERBINDBAAR VERKLAARD. De Kantonrechter, schriftelijk vonnis wijzende in een verstekzaak. betreffende overtreding art. 144. der Alkmaarsche politieverordening, het plaatsen van manden met gerookte paling op gemeentegrond, con tra J. J. Jansen te Amsterdam, verklaarde dit arti kel niet verbindbaar en den ambtenaar van het O.M. niet ontvankelijk in zijne vordering. ja, natuurlijk! Het seizoen is immers ten einde". Toen Mrs. Cavages van den geleerde afscheid had genomen, zaten belde heeren nog lang zwijgend op de marmeren bank. Het donkere rood van de ondergaande zon schemerde door het groene loof. Langzaam ver bleekte het en de koelte van den avond maakte zich reeds merkbaar. „U wilt, dat ik u een raad geef, Mr. Savages?", zei dr. Stanhope. plotseling de stilte verbrekend. Savages keek op, maar zonder diens antwoord af te wachten, vervolgde de geleerde: „Welnu, ik zal trach ten u een uitweg te wijzen uit deze impasse. Ik ben het volkomen met u eens, dat u uw vrouw die 50.000 pond niet terug mag geven zonder de zekerheid te hebben, dat dit kapitaal niet opnieuw door de hartstocht voor het spel van uw vrouw in gevaar wordt gebracht. Wat zou u er van zeggen om dit geld eens bij een bank te deponeeren... namelijk" de oude heer schraapte om standig zijn keel het zou toch kunnen gebeuren, dat de familiekring zich mettertijd uitbreidde. De nar tuur heeft het, wonderbaarlijker wijze, zoo ingericht, dat zoo'n klein wezentje in staat is een ingrijpende verandering te brengen in het gevoelsleven van de vrouw. Mrs. Savages zal dan inzien, dat 't niet in uw bedoeling lag om haar het geld afhandig te maken..." „Een voortreffelijk idéé'" „Nietwaar?!", zei dr. Stanhope voldaan en opstaan de. vervolgde hii. „de avondwind, die van d* rivier komt, is wat frisch. Ik behoor niet meer tot de jongsten. Mr. Savages, en mijn rheumatische aandoeningen herinne ren mij daaraan maar al te vaak." Dcar dr. Stanhope beleefd, maar beslist weigerde te blijven soupeeren, bracht Savages hem naar de gara ge! waarin de auto van den geleerde was ondergebracht. „Als ik het kapitaal nog met 20.000 pond van mijn eigen geld vermeerder, zal dat op mijn vrouw zeker een uitstekenden indruk maken". „In de eerste plaats zal het zeker wel op de baby een uitstekenden indruk maken, wanneer u hem een bankrekening met op de debetzijde een bedrag van 70.000 pond in zijn wieg legt", antwoordde de oude Stanhope, vergenoegd glimlachend. Zeer tevreden over zich zelf klom hij in zijn auto. HM was er vast van overtuigd met een eenvoudigen raad een zeer gecom pliceerde kwestie uit den weg te hebben geruimd. Was hij zyn eigen uitspraak vergeten? Wist hM nlet meer, dat hij nog slechts eenige uren geleden de ziel van een vrouw had vergeleken met de kleur geel, die in de spectraalanalyse 350 verschillende tinten ver toont Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1932 | | pagina 10