Nieuwe Duitsuhe maatregelen tegen Hederlandschen invoer. Naar dan Voetbalwedstrijd Belgis-Holland. Plaatselijk Nieuws. Noordholl. Vereen. „Het Witte Kruis", Afd. Schagen. Marktberichten. GANDHl STAAKT ZIJN HONGERSTAKING. De boterinvoer in België verruimd. Groot corruptieschandaal. De weg Alkmaar—Egmond aan den Hoef. Advertentïën. ELIZABETH VAK HERWERDEN, ADVERTEER7 IN DIT BLAD. W 1 N KEI De dienstplichtigen der lichting 1933, die zijn aan gewezen om te worden ingelijfd, zijn daarvoor toege wezen als volgt: T J Groet, 21ste R. I. Amersfoort, lo25 Febr. *5, J. Korver, 21ste R.I. Sergeant administratie, 1—10 Febr. '33- A W J. Mul, le Com Hospitaalsoldaten-Zieken verpleger. 1—10 Oct. '33. Rol 21e R.I. Amersfoort, 1625 Febr. '33 en S. van der Wal, 21e R.I. Amers foort, 1625 Juni '33. Onze tegenwoordige plaatsgenoote, zuster A. Zelle, Ls benoemd tot directrice van het Ziekenhuis te Wassenaar. 7 IJ P E OUDESLUIS. D.O.S.K.O. I speelde Zondag haar eerste competi tiewedstrijd en had hiervoor bezoek van J.V.C. I van Julianadorp. De wind stond dwars over het veld, waardoor gered spel zeer moeilijk was. Voor de rust was D. iets meer aanvallend, en wi6t uit een voorzet van rechts, door haar midvoor de leiding te nemen. •Wel ontstonden voor beide doelen gevaarlijke mo menten. doch de rust kwam ifiet 1—0 voor D. Na de rust begon D. goed en spoedig bracht de D. linksbuiten den stand op 2—0. Direct hierop verkleint J. den achterstand, 2—1. Vanaf dat moment is J. ver in de meerderheid, doch de schotlooze J. voorhoede kon dit niet in doelpunten uitdrukken: D. bracht er in deze periode weinig van terecht. Het einde kwam zoodoende met een geflatteerde D. overwinning. D.O.S.K.O. II was op bezoek bij het sterke Succes III en verloor met 7—1. A.s. Zondag krijgt D.O.S.K.O. II bezoek van Helder 5. TAN GEN DIJK NOORDSCHARWOUDE. Voetbaluitslag: Voorwaarts 2S.E.W. 2, 12; Voor waarts jun. bE.V.W. jun. b 01. OUD KARSPEL. Voetbaluitslagen: Alkmaar ID.T.S. I 21; D.T.S. 2 Vrone 2, 7—0; D.T.S.-ads.Vrone-ads. 60. Kermis Noordeinde. Maandagavond trad in het lokaal van den heer K. de Hart de tooneelvereeniging Nieuw Leven, van Dirks- horn op met het blijspel ln 3 bedrijven: „De Voetbalko ning", van Max Relmann en Otto SchwartA De zaal was even meer dan half bezet. Het was zeer jammer, dat slechts zoo weinig publiek aanwezig was, want er is veel genoten en gelachen om het zoo bij uitstek voor kermis- gesohikte stuk met zijn vele komische verwikkelingen en grappige scènes. De inhoud van het stuk weer te ge ven zou ons te ver voeren. Het tooneel was eigenlijk even te klein, zoodat men weinig ruimte had om zich te bewegen en in het eerste bedrijf een paar maal een ongelukje had met de meubi leering van het buffet. Daarna geraakte men evenwel thuis en liep alles op rolletjes. De rollen zater er goed in en er is goed spel gegeven. We zullen niet alle spelers afzonderlijk noemen, doch het spel van den heer K. Wit als de echtgenoot en va der, die iederen dag bij zichzelf een nieuwe ziekte ont dekt, doch inderdaad kerngezond is en door een mis verstand denkt dat zijn procuratiehouder hem zijn vrouw afhandig wil maken, zoodat hij zich zoo opwindt, alle ziekten vergeet en tenslotte zelfs met de voetbalclub wil meespelen om ze de overwinning te helpen behalen, was reusachtig. Ook de andere spelers hebben zeer goed spel geleverd •n veel tot het behaalde succes bijgedragen. Na afloop der uitvoering werd den tooneelvereen. dan ook een hartelijk „tot weerziens" toegeroepen. Hierna bleef men nog langen tijd gezellig bijeen. In de Centraal Bioscoop werd Maandagavond voor de derde maal opgevoerd de Hollandsohe film „Bet, de ko- nittgin Van dè Jordaah", tnet explicatie van den vertolk ster der hoofdrol, taévr. Adrienne Sólser. Evenals Zon dag was de bioscoop geheel uitverkocht. Het is dan ook eens iets anders na al die Engelsohe en Duitsohe spre kende filmen, die men toch niet verstaat, eens een Hol- landsche film te zien met de duidelijke explicatie, welke toch niet beter kan worden gegeven dan door de hoofd speelster zelf. Voor den Dinsdag nog te geven voorstellingen wordt ook weer veel publiek verwacht VERBOUWING. De schilderswinkel van den heer D. Wit zal wor den verbouwd, o.a. zal er een bovenwoning op komen. Het werk is opgedragen aan A. Bakker en D. Koning, heiden alhier. DE POLITIEHOND. Onze plaatsgenoot, de heer Van Haren, bezit een politiehond, die goed is afgericht. Voor eenige dagen wilde Notaris Van den Bergh deze hond gaarne koo pen. Besloten werd dat deze 8 dagen op proef zou worden geleverd. Zondag j.1. nu was Notaris met zijn auto te Bergen. Hij moest eenigen tijd zijn auto onbe heerd laten staan, maar gelukkig was de hond mee. Met een „past er op", verwijderde de nieuwe eigenaar zich. Toen Notaris terug kwam en in zijn auto wilde stappen, was hem dit absoluut onmogelijk. De hond versperde hem den weg.en liet duidelijk merken dat hij niet met zich liet spelen. Zoete woordjes hielpen ook niet en teneinde raad moest de heer Van Haren uit Schagen worden gehaald, die Notaris weer toe gang tot de auto mogelijk maakte. De afd. Schagen van de Noord-Holl. Ver. Het Witte Kruis, hield op Maandag 26 dezer haar alge- meene jaarvergadering in café Boontjes. Om ruim 8 uur zijn er slechts een 6-tal leden aan wezig. Voorzitter, de heer J. Schoorl opent deze bij eenkomst met een woord van welkom aan de aan wezigen, zijn spijt er over uitsprekend, dat er zoo weinig belangstelling is uit de ruim 800 leden. Daar na worden de notulen der vorige vergadering door den secretaris, den heer Bronder, gelezen en zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd en vastgesteld. Hierna is aan de orde: Verslag van den afgevaar digde der alg. vergadering in 1931 door den heer J. Schoorl uitgebracht. Komt aan de orde behandeling beschrijvingsbrief algemeene vergadering. Tot afgevaardigden naar deze alg. vergadering, te houden op 4 October te Amsterdam, worden be noemd de heeren J. Schoorl en P. Bronder, die hun- toe benoeming accepteeren. Op deze vergadering zal «oor de afd. Schagen de candidatuur Notaris G. v. Leersum voor lid van het hoofdbestuur krachtig worden gesteund. De statuten worden na herziening door de verga dering goedgekeurd, alsook het huishoudelijk regle ment. Beiden zullen ter goedkeuring aan het Hoofd bestuur worden toegezonden, waarna de Kon. goed keuring op deze gewijzigde statuten zal worden ge vraagd. Tot bestuursleden werden met algemeene stem men herbenoemd de periodiek aftredenden, mej. N. Leguit en den heer E. Krijt. Beiden nemen hun benoe ming aan. De rondvraag levert niets op, waarna sluiting. POLITIE GEM. SCHAGEN. Verloren: bruine ceintuur (mantel). Gevonden: bruine portemonnaie; een fiets. De Duitsche minister von Braun heeft in een rede tot den Beierschen landbouwraad, nieuwe maatre gelen van contingenteering aangekondigd. „Tot be scherming van inheemsche producten" zullen o.a. in de eerste plaats getroffen worden: verschillende soor ten kool, tomaten, afgesneden bloemen, tafeldruiven, de voornaamste fruitsoorten, enz. Met verbazing zal men vernemen, dat wederom de invoer van een reeks van Nederlandsche voortbreng selen uit Duitschland zal worden beperkt, ten gunste van een Duitsche productie, die in werkelijkheid niet, of slechts in geringen omvang bestaat. Deze produc ten konden totnogtoe zelfs met geen deviezenrege- ling uit Duitschland worden gehouden, omdat Duitsch land in zijn op het oogenblik overigens zeer geslon ken behoefte aan de meeste dezer dingen, met geen mogelijkheid kon voorzien. Terwijl Duitschland aan Hongarije en Roemenië preferentieele verlaging van rechten toekent op hun invoer van graan, om den invoer van dat hoofdpro duct van den Duitschen landbouw te bevorderen, vindt de Duitsche regeering hot betamelijk tegenover ons, den besten klant die Duitschland voor zijn eigen producten heeft, maatregelen af te kondigen die ver de verdediging van de belangen van bigen landbouw te boven gaan, en er alleen op berekend kunnen zijn om te trachten kunstmatig een productie in Duitsch land op te wekken, die, zooals gezegd, niet of slechts in zeer gebrekkige mate bestaat Zij neemt niet eens de moeite, aldus de N.R.Crt., de voor dit doel reeds zoo vaak misbruikte deviezenkvvestie als voorwend sel te bedenken, maar gebruikt een argument, waar van de plompheid zelfs de naiefste ziel in het oog moet vallen. Het lijkt erop alsof wij den invoer van Duitsche wijnen gingen contingonteeren en als reden de bescherming van eigen wijnbouw opgaven. Meer willen wij er op dit oogenblik, onmiddellijk na ontvangst van het bericht, niet van zeggen. Men schijnt te Berlijn volmaakt vertrouwen te hebben in de onuitputtelijkheid van ons geduld. Intusschen rekenen wij erop, dat in Duitschland zelf vele belanghebbenden nog wel wat te zeggen zullen hebben tegen dit brutale staaltje van behan deling van Nederlandsche, maar tegelijk waarschijn lijk toch ook van Duitsche belangen. Het zal menig Duitscher, die deel heeft aan den uitvoer van zijn land, duidelijk zijn. dat men Nederlandsche belan gen niet tot in het oneindige als voeder kan aanbie den aan de naar autarkie hongerende nationaal-so- cialisten of als lokaas aan door dwaze leuzen ver blinde kiezers. De gevolgen voor den Nederlandschen tuinbouw. Veel zal afhangen van het contingenteeringspercentage. Naar aanleiding van deze aangekondigde maatre gelen heeft het Ned. Correspondentiebureau zich ge wend tot mr. L. Niemöller, secretaris van het cen traal bureau der tuinbouwveilingen in Nederland, teneinde te informeeren, welke gevolgen de doorvoe ring van deze maatregelen voor den Ned. tuinbouw zou hebben. Mr. Niemöller wees er op, dat de percentages van de contingenteeringen hier te lande nog niet be kend zijn. En daar hangt natuurlijk zeer veel van af. Wanneer de Duitsche regeering, zooals de Neder landsche, contingenteert op ongeveer 100 pet., behoe ven de gevolgen niet zoo catastrophaal te zijn. Maar hij vreest, dat het percentage aanmerkelijk kleiner zal zijn. De Duitsche agrarische bladen dringen sinds geruimen tijd geregeld aan op een contingenteering op 30 pet. Nu verwacht de heer Niemöller niet. dat de regee ring hieraan gevolg zau geven, maar wanneer er een contingenteering zal plaats hebben op 50 a 60 pet., dan is de slag aan onzen tuinbouw toegebracht, toch reeds buitengewoon ernstig. Wij moeten daarbij niet vergeten, dat de export van tuinbouwproducten zeer benadeeld is door de de- viezenrcgeling. Komt er nu ook nog een hoevcel- heidscontingenteering, dan kan men de gevolgen niet overzien. Als voorbeeld noemde mr. Niemöller roode en sa- voje kool, welke vooral tegen den winter een zeer belangrijk exportproduct is. Wanneer wij van dit product 100 millioen Kg. naar Duitschland uitvoeren en er komt een contingenteering op 50 pet., dan blijft de Ned. tuinbouw met 50 millioen Kg. kool zit ten, waarvoor geen afzetgebied te vinden is. Wat het gevolg zal zijn voor de prijzen op de vei lingen, is natuurlijk licht te begrijpen. Mr. Niemöller uitte dan ook zijn groote bezorgdheid voor de naaste toe komst van den Nederlandschen tuin bouw.' wanneer de Duitsche regeering inderdaad tot zulk een ver gaande contingenteering zou overgaan. In het algemeen, zoo besloot mr. Niemöller zijn mededeelingen. leidt contingenteering tot vernieti ging van den handel. De Nederlandsche tuinbouw heeft bij den minister meermalen gevraagd er toe mede te werken dat de Nederlandsche markt vrij blijft voor het inheemsche fruit in verband met de exportmoeilijkheden. Echter hebben de belangheb benden nooit bij den minister aangedrongen op con tingenteering van het Amerikaansche fruit. Wel is het heffen van een hooger invoerrecht op dit fruit aanbevolen. Dit heeft tengavolge dat het artikel duurder wordt en alleen de betere soorten geïmpor teerd worden. Op die wijze wordt de handel eenigs- zins intact gehouden. ALKMAAR, 24 September 1932. Ter veemarkt waren aangevoerd: 1 paard f 100 250, 50 melkkoeien f 110—230; 36 nuchtere kalveren slacht f 619, 36 magere schapen f 712, vette scha pen f 816, overhouders f 712, 4 schrammen f 1020, 54 biggen 10 weken f 4—8,. 2 bokken en geiten f 1—4 per stuk. Handel matig. ALKMAAR, 24 September 1932. Ter piepkuikenmarkt waren aangevoerd 15 kisten en 2 korven. Prijs 70—80 ct. per Kg. Handel goed. ALKMAAR. 24 September 1932. N.V. Eiervelling voor Hollands Noorderkwartier. Aanvoer: 125.000 kipeieren: 5860 Kg. f 4.504.80, 60 62 Kg. f 4.504.90, 6264 Kg. f 4.705.40. kleine eie ren f 2.204.40, 28000 eendeieren f 2.80—3, per 100 st. AMSTERDAM, 26 September 1932. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 527 vette koeien, le kw. 6672 ct., 2e kw. 58—64 ct., en 3e kw. 52—56 cent, slachtgewicht, mindere soorten 3445 cent per K.G., slachtgewecht; 20 stieren f 4454, 10 Omelk- en kalfkoeien f 170230, 139 vette kalveren, le kw. 6062 ct., 2e kw. 5258 ct., 3e kw. 4450 ct. per Kg. levend gewicht; 48 nuchtere kalveren f 612, 142 schapen f 1014, 700 varkens, vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 3335 cent, zware varkens 3132 cent, vette varkens 3031 cent p. K.G. slachtgewicht; 36 paarden f 65120. Aangevoerd waren 6 wagons geslachte runderen uit Denemarken. ALKMAAR, 26 September 1932. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 94 vette koleen f 120-260, 14 graskalve ren f 2028. 8 vette kalveren f 3075, vette kalveren per K.G. f 0.701, 34 nuchtere kalveren slacht f 618. 487 vette varkens (zware) per K.G. 2731 cent en zou ters per K.G. 30 cent. Handel matig. BROEK OP LANGENDIJK, 26 September 1932. Aardappelen: Schotsche muizen f 0.700.90, blauwe eigenheimers f 1.70, Duc of York f 0.60030, drielin gen f 1.20, roode kool f 0.70—2.70, gele kool f 0.70—2.60, vroege witte kool f 0.60-1, bloemkool f 91330, II f 2.503.40, uien: gele nep f 6.506.90, gele drielingen f 2.602.70, gele uien f 3.103.50, slaboonen f 25.90, bleten f 0.60—1.80, peen f 112. Aanvoer: 12000 Kg. aardappelen. 12000 Kg. roode kool, 12500 Kg. gele kool. 60.000 Kg. vroege witte, 5000 stuks bloemkool. 1800G Kg. uien, 1100 Kg. slaboonen, 30 Kg. bieten, 1300 Kg. peen. ALKMAAR. 26 September 1932. Aardappelen f 2 per 100 Kg., andijvie f 0.40-130 per 100 stuk9, appelen f 512, augurken f 12, per 100 pond, bloemkool: I f 816, II f 1.506 per 100 stuks: druiven f 12-20 per 100 pond, gele kool f 3.406.70, groene kool f 2.50—7.20, kropsla f 0.80—2.90, knolselderie f 4.10, komkommers f 1.506.50, per 100 stuks; meloenen f 5 20 per 100 stuks; peren f 512 per 100 pond; prei 4.10 5.20 per 100 bon; postelein f 3—64 ct. per bakje, roo de kool f 2.90—7.20 per 100 stuks, selderie f 0.50—2.60 per 100 bos. spinazie f 0.501.06 per bak, snijboonen f 15.5019.50, per 100 pond; dubbele spercieboonen 30 —205 ct. per zak, uien f 1.60330 per 100 Kg., wortelen f 1.506.50 per 100 bos. NOORDSCHARWOUDE. 26 Sept Aangevoerd: 19400 Kg. aardappelen: groote schot f 0.90 1, schotsche muizen f 0.80, duken f 0.60, 800 Kg. sper cieboonen f 2—5, 7300 Kg. uien: gele nep f 6.40—6.60. drielingen f 2.70—2.80, uien f .30—3.40, grove uien f 2.80 —2.90, 500 Kg. kroten f 0.70—1.10, 3300 Kg. roode kool f 0.602, 24200 Kg. gew. witte kool f 0.600.80. WARMENHUIZEN, 26 September. Aangevoerd: 100 Kg. nep f 5.70, 150 Kg. uien f 3.10. WINKEL 26 Sept. Appelen f 4—11, peren f 213, tomaten f 34. slaboonen t 11. hooi f 0.500.70, aardappelen f 0.801, uien f 2 —3 per 100 pond, andijvie f 1—1.50, meloenen f 7—16, komkommers f 1—5, wortelen f 34 per 100 stuks. GEVAARLIJKE BRAND. In Chemische fabriek. In de Chemische Fabrik G.m.b.H. Dessau heeft een groote brand gewoed in een opslagplaats waar 45 ton nen teer en was onder geweldige rookontwikkeling in vlammen opgingen. Het vuur greep snel om zich heen en dreigde nat# de distilleerruimte over te slaan, waar tienduizend liter benzine lag opgeslagen. De brandweer slaagde er echter in dit gevaar, waardoor de geheele stadswijk be dreigd werd, te bezweren en den brand tot zijn haard te beperken. (Zie 3e Blad). BOMBAY, 26 September. Nadat medegedeeld was dat de Eritsche regeering toestemt in de overeenkomst tuschen de Hindoes en de Paria's heft Gandhi Maan dagmiddag om 1 uur (Greenwich zomertijd) zijn honger staking beëindigd. De hongerstaking van de Mahatma heeft zes dagen en vijf uren geduurd. Toen hem het telegram werd overhandigd, waarin de Britsche regeering mededeelde het verdrag tusschen de Hindoes en de Paria's goed te keuren, bevonden zich behalve mrs. Gandhi en zijn zoon eenige aanhagers aan zijn veldbed. Hierna sprak hij gedurende drie kwartier geen woord. Toen glimlachte hij en fluisterde nauwe lijks hoorbaar: ..Mijn gelofte is vervuld. Satyragraha (het lüdelijk verzet) heeft overwonnen". Gandhi verzocht alle aanwezigen te bidden en heilige liederen te zingen. Tot Dinsdagmorgen zal Gandhi slechts citroensap, havergort en geitenmelk gebruiken. Zijn vrouw heeft hem een glas citroensap gegeven, dat Gandhi slechts langzaam gebruikte. Het schijnt meer dan tijd te zijn geweest dat Gandhi zijn hongerstaking beëindigde. Hij was reeds tien pond afgevallen. De vijf doctoren die hem Maandagmorgen hebben onderzocht verklaarde dat levensgevaar bestond. Al zijn vetre- serves zijn opgeteerd en hij leeft nog slechts van de sub stantie zijner spieren. Hij zal slechts zeer langzaam aan weer gevoed mogen worden. Nauwlettendheid is ln dit opzicht geboden. De mededeellng, dat de overeenkomst door de Britsche regeering ls goedgekeurd werd in de Indische Wetge vende Commissie en den staatsraad met grooten bijval en enthousiasme begroet. EEN ERNSTIG VERKEERSONGELUK. Tw«e doocBera, zestien ernstig gekwetsten. Nabij Parijs is gisteren een ernstig verkeersongeluk gebeurd, dat aan twee menschen het leven heeft ge kost en waarbij ongeveer zestien menschen ernstig zijn gekwetst. Een geheelbezette autobus wilde niettegen staande het zeer drukke verkeer op den weg naar Pa rijs, verscheidene particuliere auto's inhalen. Met groote snelheid reed de bus aan den linkerkant van den weg. Op hetzelfde oogenblik kwam er van den anderen kant een vrachtauto aan. De chauffeur van den auto bus zag zich daarom gedwongen, weer naar het mid den van den weg terug te keeren. Daarbij reed hij niet minder dan zes auto's aan, welke in de sloot naast den weg terecht kwamen. Voorts zijn twee motorrijders door den autobus gegrepen en tenslotte ls een muur varï een huis ingedrukt. De bestuurder van den bus is er met lichte kwetsuren afgekomen, hij is aan den haal gegaan. Eerst 's nachts stelde hij zich ter beschikking va nde Parijsche politie. Hij verklaarde, dat het ongeluk te wijten is geweest aan het feit. dat hij door den schijnwerper van den auto van den tegenovergestelden kant is verblind. Met ingang van October wordt het in voercontingent met 25 pet. verhoogd. Men meldt uit Brussel: De kabinetsraad heeft vanmiddag langdurig be raadslaagd over het vraagstuk van de stijging van de boterprijzen. De boter kost hier thans 32 francs per kg. Besloten is, gevolg te geven aan het verzoek van publiek en kleinhandel en met ingang van Octo ber het contingent van invoer van Nederlandsche en Decnsche boter met 25 pet. te verhoogen. Verwacht wordt, dat, als gevolg hiervan, de prijs van de boter tot 25 francs per kg. zal dalen. NIEUWE GOUDVONDST IN NOORD ZWEDEN. STOCKHOLM, 26 Sept. Volgens berichten in de bladen zijn in Noord Zweden opnieuw groote hoeveelheden goud gevonden. Volgens het rapport van een Zweedsohen mijningenieur zijn de nieuwe ertslagen bij Lockne reeds aan het aardeopper- vlak goudhoudend. Op een diepte van twee meter is het goudgehalte grooter dan in de Boliden. Behalve goud en koper is ook lood gevonden. NACHTELIJK AUTODRAMA. Een jongeman overreden. In den nacht van Zondag op Maandag omstreeks 2 uur is op den weg van Appingedam naar Delfzijl zekere E. Schenk uit Appingedam door een auto overreden. De jongeman is eenigen tijd later zeer ernstig gewond aan den kant van den weg gevonden. In deernlswek- kenden toestand is hij naar het Academisch Zieken huis te Groningen overgebracht. In Polen. In Polen heeft een groot corruptieschandaal, waarbij de justitie betrokken is, groote aandacht getrokken. In het begin van dit jaar werd in het Grand Hotel te Kra- kau een Poolsche emigrante uit Parijs, mevrouw Giun- klewicz. beroofd van haar zeer kostbare juweel en, die vermoedelijk tot de Russische kroonjuweelen hebben gehoord en een waarde van millioenen francs hebben De verzekeringsmaatschappij te Parijs, waarbij de ju- weelen tegen reisdiefstal waren verzekerd, zond een agent naar Polen, die door het omkoopen van den Pool- sohen rechter van industrie, dr. Wontor, erin slaagde het politieonderzoek naar den diefstal stop te zetten en een aanklacht aanhangig te maken tegen mevr. Ciunkie- wicz, wegens verzekeringsbedrog. Na een lange voorloopige hechtenis moest Mme. Ciun- kiewicz echter wegens gebrek aan bewijs in vrijheid worden gesteld, tengevolge waarvan het corruptie-schan daal aan het licht kwam. De rechter van instructie is op staanden voet ontslagen, terwijl tevens een vervol ging tegen heem is ingesteld. In verband met den zeer slechten en gevaarlijken toestand van den weg van Alkmaar naar Egmond aan den Hoef, hebben de A.N.W.B. en de K.N.A.C. aan B. en W. van Alkmaar verzocht een spoedige ver betering te willen bevorderen. EEN AANVARING. Man verdronken. De heer Van der Laan wilde te Lisse met zijn vlet van de ééne zijde van de haven naar de andere zijde oversteken en werd daarbij aangevaren door een mo torboot. De man sloeg van z*n schuit af en geraakte te water. Korten tijd later werd hij bewusteloos uit het water opgehaald. De Welccrw. heer Kapelaan J. Schotter, diende den ongelukkige nog het H. Oliesel toe. Na een uur kunstmatige ademhaling te hebben toegepast, moest de dood geconstateerd worden. De man laat een vrouw en zeven kinderen achter. EEN WERKLOOZENKAS BESTOLEN. De daders gepakt. De politie te Haren heeft twee ingezetenen dier gemeente aangehouden en ter beschikking der justi tie gesteld, die verdacht worden zich te hebben schul dig gemaakt aan valschheid in geschrifte en ver duistering van gelden eener werkloozenkas. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL. Zeven soldaten gewond. Uit Bourg Leopold, in België, wordt gemeld, dat op den straatweg Chaussee Hechtel, hij Beverlo, een auto mobiel op een groep soldaten is ingereden. Zeven soldaten werden tegen den grond geslingerd en gewond naar het ziekenhuis vervoerd. Een hun ner had een schedel-fractuur. Volgens berichten zou de bestuurder van de auto onder den invloed van sterken drank verkeerd heb ben. Heden overleed, na een lang durig doch geduldig lijden, zacht en kalm, onze innig geliefde Vrouw, Moeder en Behuwd- moeder, Mej. in den ouderdom van 50 jaar en 10 maanden. Haar diepbedroefde Echtgenoot en Kinderen H. REI INE. H. REI INE Jr. T. REIJNE—v. Slooten. I. L. REI INE. T. REIJNE. Heerhugowaard Noord, 26 September 1932. Dankbetuiging. Ondergeteekenden betuigen hier mede hunnen oprechten dank, voor de deelneming ondervonden bij het overlijden van hunnen geliefden Zoon TJAKKO. Uit aller naam S. EVERS en Echtgenoote. Oudkarspel, September 1932. 2 dagen per H.A.B.O. naar Brussel. Vertrek: Zaterdag 15 October ,12 uur, en terug in den naavond van 16 Otrti Logies, Ontbijt en Lunch alsmede bezichtiging Brussel, alles Inbegrepen slechts f 12.—. Vertrek is vanaf GARAGE STATIONSWEG, ALKMAAR, en bij vol doende deelname. Opgave bij alle kantoren der H.A.B.O. Alkmaar, Tel. 1286 en 1458 (Heiloo); Noordscharwoude Tel. 89; Winkel Tel. 7; Medemblik Tel. 170; Schagen Tel. 3. Slaapkamertje gevraagd door net Meisje. Br. met prijsopgaaf lett. Z, Bureau van dit blad. TE KOOP; versche en hoogdrachtige Koe, beste productie, billijke prijs. K. REIJNE Kz., Barsingerhorn. Te koop: 13 VJ2-J. Fokschapen, V/2'j. Rara, en jarige Rammen, geregistreerd. C. R. BLAAUBOER, Wieringerwaard. hebben wij in groote 1 prlft zen vanaf 25 cent to -ut est luxe soorten Centraal Drogist Het Groene Kruis, Hoogzijde 115 Schagen.

Schager Courant | 1932 | | pagina 3