Dinsdag 27 September 1932. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9148 Een schietpartij. Een ernstige vechtpartij te Zuilichem. Steek den weg niet over! Een gecompliceerde botsing. De werkstaking in Lancashire. Uit onze Omgeving. Boerderij verbrand. Denkt U om Kroon-Ievertraan? Fa. Gebr. ROTGANS Een werkwillige, die hinderltjk werd ge volgd, schiet op een van zijn aanvallers. Eergisteravond meerde aan de Nassaukade te Rotterdam de Rijnsleepboot Fata Morgana. De stuur man van deze boot, de 26-jarige J. T., begaf zich aan wal, om naar huis te gaan. Reeds meermalen hadden stakers, betrokken bij het Rijnscheepvaartconflict, hem lastig gevallen. Nauwelijks had hij voet aan wal, of drie mannen kwamen naar hem toe. Zij trachtten hem over te halen, het werk neer te leggen, maar T. antwoordde, dat hij daar niet aan dacht, omdat, ais hij het schip verliet, dadelijk een ander bereid zou worden gevonden, de leege plaats in te nemen. Aangezien de mannen oogenschijnlijk niets kwaads in den zin hadden, vroeg T. niet, zooals anders, po litiegeleide, hoewel op dat oogenblik een agent in de buurt was. Al pratende ging men via de Nassau- straat naar de Roentgenstraat. Daar bleef een van de drie posters achter. Een van de beide anderen gaf toen T. onverhoeds een slag in den nek. T. haal de daarop een revolver voor den dag en loste een schot in de lucht, in de hoop, zijn aanvallers hiermee op de vlucht te kunnen jagen. In plaats daarvan lie pen beide mannen op hem toe, hun jassen voor zich uit houdend. T. riep toen: Blijf staan, of ik schiet. De mannen kwamen echter toch naderbij en een hunner trachtte zijn jas T. over het hoofd te gooien. T. heeft daarop een paar schoten in de richting van zijn aan vallers gericht Op het geluid van de schoten snelde een agent van politie toe, die zich tusschen de mannen opstelde en T. sommeerde, naar huis te gaan. aan welk bevel T. onmiddellijk gehoorzaamde. Op de NassauhavenUrug heeft hij zijn revolver in dit water gegooid. De agent heeft de beide mannen naar het politiebureau aan de Nassaukade meegenomen. Daar bleken het de 31 jarige stoker G. V. en de 26-jarige stoker S. V. te zijn. Bovendien bleek, dat G. V. 2 schoten in den rech- ter-bovenarm had. Hij is naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht, waar uit een van de wonden een kogel is gehaald. Na te zijn verbonden, is hij weer naar het politiebureau gebracht; waar hij, evenals S. V., is opgesloten. De rivierpolitie is naar de revolver gaan dreggen. N. R. Ct Een 19-Jarige jongen doodgebloed. Uit Zaltbommel meldt men aan de N.R.Ct.: In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft zich op den dijk te Zuilichem een drama afgespeeld. Toen de gemeente-veldwachter Kalkman uit Zuilichem aldaar omstreeks half twee surveilleerde, omdat in het nabu rige dorp Brakel kermis was, kwam hij vier personen tegen, die per fiets van de kermis terugkeerden. Zij sohenen wel een potje bier gedronken te hebben. Een kwartier daarna terugkeerend, zag hij iemand tegen den dijk opkruipen. Bij onderzoek bleek hem. dat het een van de vier personen was, die hij tevoren tegemoet was gekomen; deze bloedde aan het hoofd. Een klein eindje verder lag de 19-jarige A. van Heusden, arbeider te Zul- llohem, die stervend bleek te zijn. Het schijnt dat een oude veete tusschen de vier per sonae is uitgevoohten. Daar de veldwachter het viertal was -tegengekomen, was het niet moeilijk, de beide an deren te vinden. Direct zijn zij gearresteerd. Toen bleek, dat cle 28-jarlge G. J. Gchr, arbeider te Zuilichem, met Van Heusden had gevochten, laatstgenoemde werd met een mes een slagader in de Hes doorgesneden. Hij is doodgebloed. Dadelijk is de dokter gewaarschuwd, benevens de bur gemeester, de heer F. van Hoogstraten, die te Zaltbom mel woont, en de heer M. C. Uitenbroek, majoor der rijksveldwacht te Zaltbommel, die terstond per auto naar Zuilichem reden. Het parket te Tiel is Zondagoch tend te Zuilichem geweest. De dader is 's nachts in het politiebureau te Zaltbommel opgesloten. Het lijk van den verslagene is Zondag naar het ziekenhuis te Zaltbom mel gebracht, waar dien ochtend dr. Hulst uit Leiden de sectie heeft verricht. De dader is Zondagmiddag naar de gevangenis te Tiel overgebracht. De vechtpartij heeft eenige tientallen meters van de woning van het slachtoffer plaats gehad; zijn vader, die het lawaai hoorde, snelde te hulp, maar het bleek reeds te laat te zijn. Een tragische bijzonderheid is dat de grootmoeder van het slachtoffer dienzelfden nacht is overleden. Vierjarig meisje aangereden. Zaterdagavond reed een chauffeur uit Oosterbeek met zijn luxe wagen op de Eendrachtstraat te Apel doorn het 4-jarig dochtertje van den heer Huisman aan. Het kind stak plotseling over. De chauffeur rem de sterk en haalde een heel eind uit, maar kon niet verhinderen dat het kind onder den auto geraakte. Het werd met een bloedende hoofdwonde en in be- wusteloozen toestand naar het ziekenhuis overge bracht. Ooggetuigen verklaarden dat den chauffeur geen schuld treft. Het kind heeft inmiddels het zie kenhuis weer verlaten en maakt het naar omstandig heden redelijk wel. EEN UUR TRAMSTILSTAND EN AMSTERDAM. Ongeveer kwart voor zes bleven gisteravond de trams in de binnenstad stilstaan;' er was geen stroom. Na een minuut gingen de lampjes in de wagens weer aan. Nau welijks waren de wagens echter weer op gang, of ten tweede male was er geen stroom. Ook deze storing duur de kort, maar even kort was de vreugde, want voor de derde maal kwam er stagnatie en thans voor bijna een uur. In de binnenstad hoofdzakelijk begrensd door Stad houderskade, Nassaukade, en Mauritskade, bleven de tram aan de plaats, waar zij ach op dat moment bevon den, gekluisterd. Buiten dat rayon, dus In de buitenwij ken was het net niet stroomloos. Het gevolg was, dat alle wagens die in de buitenwijken waren, opreden naar de binnenstad en daar aan den grens van het stroom- looze gebied zioh ophoopten. De talrijke passagiers, die op dit zeer drukke uur van hun kantoor of werkplaats kwamen, waren door deze tramstaking ernstig gedupeerd Langzamerhand liepen de wagens leeg en konden de passagiers te voet hun woning, dikwijls nog veraf ge legen, opzoeken. De taxi's maakten goede zaken. Om ongeveer kwart voor zeven werd de staking opgeheven. Nog lang daarna bleef de tramdienst de gevolgen van deze storing ondervinden. In de binnenstad veroorzaak ten de lange reeksen wagens nog dikwijls groote opstop pingen. Deze langdurige storing is veroorzaakt door een defecten wagen op het Damrak. AARDBEVING TE SOFIA, SOFIA, 26 September. Hedenavond 21.20 uur werden te Sofia twee hevige verticale aardschokken gevoeld, welke een paniek on der de bevolking veroorzaakten. Nadere bijzonderheden omtrent de aangerichte schade zijn nog niet bekend, 6 auto's ln de knel. Bij Cachau op den weg naar Orleans, heeft Zondag een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een volbezet- te autobus, die in strijd inet de verkeersvoorschriften links van den weg reed, kwam achtereenvolgens met zes auto's en 2 motorrijders in botsing waarvan de inzittenden gedeeltelijk ernstig gewond werden. Bij de laatste botsing werd de autobus tegen een muur geslingerd en geheel vernield. Van de inzitten^ den werden er 4 gedood en 16 gewond, van wie 5 ernstig. De bestuurder van de autobus nam tijdens de al gemeen verwarring de vlucht en kon nog niet ach terhaald worden. Een tweede verkeersongeluk had plaats in de Parij- sche voorstad Bagneux, waar 2 tramwagens met el kaar in botsing kwamen en waarbij 11 personen ge wond werden. Het werk wordt hervat Thans is. na vier weken, een einde gekomen aan de weversstaking in Lancashire, doordat volkomen overeenstemming tusschen fabrikanten en arbeiders is verkregen. Bij de staking waren 200.000 textielarbeiders be trokken. l)e schade welke de katoenindustrie door de staking heeft geleden, bedraagt meer dan honderd millioen gulden. De hervatting der werkzaamheden in de verschil lende ondernemingen is tegen Woensdag a.s. te ver wachten. Nadat de kwestie der loonen reeds Vrijdag was ge regeld, is het bij de door een regeeringsambtenaar ge leide bemiddelingsconferentie, welke te Manchester werd gehouden, gelukt Zaterdagavond ook overeen stemming te bereiken op het laatste geschilpunt: de weder te werkstelling van de bij vroegere loonsge- schillen ontslagen wevers. De te Manchester bereikte overeenkomst zal eerst daags nog in behandeling komen bij de betrokken werkgeversvereenigingen en de vakorganisaties, waarna de onderteekening der overeenkomst zal kun nen plaats vinden. Waarschijnlijk zal zulks geschie den in een heden te houden plenaire bijeenkomst. W I E R I N O E N Esperanto-tentoonstelling. Zaterdag en Zondag j.1. is alhier een tentoonstelling gehouden in de oude O. L. school te Hippolytushoef over Esperanto. Deze tentoonstelling was de moeite waard te bezoeken en zij die er zijn geweest, zullen er dan ook geen berouw van hebben gehad. Er was o.a. een groote collectie boeken, foto's en tijdschriften van den heer Goverts uit Den Helder op de tentoonstelling aanwezig. De geschiedenis over Esperanto en den uitvinder Dr. Zamenhof, was ook zeer interessant. Verder waren er eenige boeken in de Esperanto- taal geschreven, wat tevens blindenschrift was. Ook werden tentoongesteld de boekwerken „Van het Westelijk front geen nieuws" en „De weg te rug", gedrukt in de Esperanto-taal. Bij elkaar genomen was het een keurige verzame ling op dit gebied en hebben de personen welke een en ander voor elkander brachten, hun werk beloond gezien. Overdracht zaak. Ingaande 3 October a.s. zal de brood-, koek- en ban ketbakkerszaak van den heer C. Tijsen overgaan in han den van den heer A. Co melissen en op denzelden voet worden voortgezet. Intieme kunstavond T.O.V. In Chineeschen trant was de zaal van Conoordia op getrokken bij gelegenheid van het J.1. Zaterdagavond te Hippolytushoef gegeven T.O.V .-feest. Ohineesche spreu ken sierden de wanden. Johan en Tula Sobmidt dl Vista, op Wierlngen tot dus verre onbekend, maakten hier hun entrée. Het orkest onder leiding van den heer der Kinderen laat zich op verdienstelijke -wijze hooren totdat het doek opgaat en een een-acter getiteld „De Zeeman en de Mismaakte" door Johan en Tula voor het voetlicht wordt gebracht. Een lach met een traan in 't oog be doelde deze levensschets te zijn, nochtans werd het stuk je met meer lachsalvo's dan tranen ontvangen. Het stukje vond een goed onthaal en uit het dankbaar ap plaus waarmede aan het einde van zijn optreden het gezelschap werd beloond mocht worden afgeleid dat het gebod ene ln den smaak der aanwezigen was gevallen. Tijdens en na het optreden der beide artisten werd ach tereenvolgens door den secretaris der vereeniging den heer Koop, den Edelachtbaren heer Kolff, burgemees ter en den Voorzitter Ir. Ringeling gespeecht. De heer Koop heeft daarbij in een treffende toespraak onder aanbieding van een fraai schilderij van de Zuiderzee werken van Mastenbroek aan Ir. Ringeling en een mooi ohrysanten-bloemstuk aan Mevr. Ringeling beiden ge huldigd voor al hetgeen zij voor T.O.V. hadden gedaan. Spr. memoreerde daarbij dat de heer J. Bosker dezen avond niet" was vergeten; ook hem was een verrassing in het ziekenhuis bereid, waarvoor blijkens een later door den Voorzitter voorgelezen telegram, woorden van dank werden gebracht. De heer Ringeling beantwoordde, ziohtbaar ontroerd, de rede van den heer Koop en hoopte dat T.O.V., al waren de voorteekenen niet zoo bijzonder gunstig, nog lang mocht blijven bestaan in de harmonie welke zich ook thans demonstreerde. De burgemeester sprak daarop eveneens enkele woor den tot de Vereeniging met name tot Ir. Ringeling, vooral nu Zijn Edelachtbare het als vrijwel vaststaand beschouwde, dat deze avond in verband met de beëin diging der Zuiderzeewerken, wel de laatste T.O..V.- avond zou zijn. „T.O.V.", aldus spreker, „heeft Wierin- gen vele genotvolle avonden bezorgd, avonden zooals we deze tot de oprichting van Uwe vereeniging hier niet hebben gekend", hetgeen een onvriendelijkheidje inhield voor V.V.MJ?., op wier bekende succesvolle avonden, gehouden reeds lang voor de oprichting van T.O.V. de heer en mevrouw Kolff steeds gaarne geziene gasten waren. Spreker dankte namens de vele Wieringers die op de T.O.V.-avonden steeds zoo gastvrij werden ont vangen. Ir. Ringeling repliceerde en kondigde daarna het bal aan, hetwelk nu spoedig aanving. Bijzonder aardige effecten werden met den opgestelden schijn werper verkregen die het cachet der zaalaankleeding niet weinig verhoogden, feestartikelen uitgedeeld en meu was weldra in echte feeststemming, waartoe de vele attracties medehielpen. In dankbare herinenring zullen, indien mocht blijken dat T.O.V. inderdaad met dezen avond haar laatste feest heeft gegeven, velen terug denken aan deze aangename avonden. Verloren torpedo. Volgens mededeeling van den commandant der marine is in de Texelstroom, middenvaarwaters, bezuiden Oude schild, een ongeladen torpedo verloren gegaan. Voor het vinden en terugbrengen der torpedo binnen 14 da gen is een premie uitgeloofd van f 300; voor het later vinden en terugbrengen van i 150. J.V.O.-berichten. Woensdagmiddag half drie schoonmaken van de Vonk. Donderdag meisjes-adspirantengroep Westerland. Vrijdag half acht voor allen gymnastiek. Zondagmiddag drie uur bijeenkomst in de Vonk. De leden worden verzocht precies op tijd aanwezig te zijn. Toewijzing dienstplichtigen. Van de dienstplichtigen der lichting 1933 zijn toege wezen aan: 21e Reg. Infanterie, Amersfoort, le ploeg, tijdvak van inlijving 1625 Febr. 1933 D. Garrelts, J. Huisman, G. Klasens, P. Kooij, E. Kuiper, F. v .d. Schur, S. Tijsen en C. Verfaille; Korps Pontonniers, Dordrecht, 1625 Juni 1933, Sw. Klein; le schoolcomp. Reg. Kustartillerie, Den Helder (opl. onderofficier, 16-25 Januari 1933; Reg. Wielrijders, Den Bosch, 1625 Maart 1933, M. Tijsen; Reg. Jagers, Den Haag, 1625 Maart 1933, T. J. Visser. NIEUWE N 1 E DO R P Vergadering van het Departement tot Nut van het Algemeen op Zaterdag 24 September jl. in de Prins Maurits- alhier Na opening volgt voorlezing der notulen, welke onder dank worden goedgekeurd. Hierna volgt vaststelling van het reglement. Een commissie heeft deze zaak voorbereid,, wat de be sprekingen vergemakkelijkt en spoedig wordt met al gemeen stemmen het reglement overeenkomstig het advies der commissie vastgesteld. Tot Bestuursleden, het oude bestuur is in zijn ge heel afgetreden, worden gekozen de hoeren Haring- huizen. Wilbrink, Brouwer, Pluister en Meijer. De bibliotheek zal worden geopend op 16 October a.s. Eenige personen stelien zich beschikbaar bij de afgifte hiervan, het bestuur ter zijde te staan. Met algemeene stemmen wordt besloten het stam kapitaal, hetwelk thans bij de Boerenleenbank staat, te eeniger tijd in een gemeenteleening om te zetten, tegen tenminste 5 rente. Medegedeeld wordt nog. dat 12 October de eerste Nutsavond zal plaats hebben en waar zal optreden de heer Martien Beversluis. De rondvraag levert niets op, waarna sluiting volgt. Onder zeer groote belangstelling is Zondag jl. in het Franciscaner Klooster alhier liet feit herdacht dat het 25 jaar is geleden dat het klooster werd ge bouwd. Des morgens was de kerk tijdens den speciaal hiervoor gehouden dienst, tot "in alle hoeken gevuld. Terwijl van de staande receptie een zeer druk ge bruik werd gemaakt. Onder de aanwezigen zagen wij ook Burgemeester en Wethouders onzer gemeente. MOERBEEE. Zondagmiddag is ter gelegenheid van onze jaar- lijksche najaarskermis, wederom een ringrijderij ge houden, waaraan, ondanks de niet zeer gunstige weersomstandigheden, niet minder dan 37 paren deel namen. Een en ander werd opgeluisterd met muziek ge geven door een aantal leden van Excelsior, wat veel bijdroeg de gezelligheid te verhoogen. De prijzen werden behaald door: le prijs mej. Janny Middelhof met Jn. Bakker; 2e prijs mevr. N. Helder—Brommer met P. Landman; 3e prijs mej. Martje Plantinga met K. de Boer. Na afloop van den wedstrijd dankte de heer Buis als voorzitter der feestcommissie Excelsior voor de bereidwilligheid de festiviteiten te hebben willen op luisteren en sprak den wensch uit ook een volgend jaar hierop weer te mogen rekenen. De voorzitter van Excelsior sprak hierna een kort woord, dankte den heer Buis voor zijn woorden en zeide, dat Excelsior gaarna naar de Moerbeek toe kwam, maar dat tot heden de belooning, welke de leden gaarne zagen, helaas tot nog toe steeds uitbleef, n.1. zag Excelsior gaarne eenige nieuwe le den in haar midden uit de Moerbeek. Spr. hoopte, dat de ouders uit de Moerbeek hun kinderen nog eens zullen aansporen om lid van Excelsior te worden. Hierna werd tot laat in den nacht op aangename wijze kermis gevierd in het gezellige café van den heer Van der Molen. Z IJ P E SCHAGERBRUG. Zondagmiddag tegen 12 uur brak er een hevige brand uit in de boerderij van den heer P. Veeken aan het z.g. Schilderswegje bij de Stolpen. In een oogwenk stond het pand in volle vlam. Het verbrandde dan ook geheel De motorspuit van Scha- gertorug was heel spoedig ter plaatse en wist een naast liggend huis, gebruikt voor schuur, te behouden. Omtrent de oorzaak van den brand vernamen wij niets. Zoo midden op den dag trok de hevige brand groote belangstelling. 'T ZAND. Op den Zandtenerweg bij A. Slljkerman heeft men jl. Zaterdag een holland paard van den heer C. Dis sel, Zuiderweg, Anna Paulowuna, opgevangen. D. was met paard en bakwagen naar Oudesluis gegaan om hout en daar was het beest aan den haal ge gaan. Vandaar is het via den Ruigeweg naar hier gehold en daarna door A. Slijkerman tot staan ge bracht. Daar de heer D niet op den wagen zat. toen het ongeval zich voordeed, liep het zonder persoon lijke ongelukken en met slechts lichte materieele schade af. PETTEN. Zaterdagavond vergaderde een comité ter vaststel ling van de kermisvermakelijkheden. Als van ouds zullen 's Maandags weer kinderspelen georganiseerd worden, terwijl daarnaast de commissie op genoegza me deelname van ouderen rekent om de z.g. volks spelen tot een aantrekkelijk punt van het kermis- programma te maken. Over den aard der spelen zal nog nader worden beraadslaagd. Dinsdagmiddag staat in het teeken van de paar densport. Zonder twijfel zullen de getrouwde deelne mers uit de omgeving dien dag niet vergeefs op zich laten wachten. In tegenstelling met vorige jaren zal dien dag niet met een vuurwerk besloten worden. De betrekkelijk hooge uitgaven daarvoor achtte de commissie in dezen tijd financieel niet verantwoord. Een zwijntjesjager. Zaterdag is te Petten uit de vele fietsen van de dijkwerkers, die zich bij het werk bevonden, het rij wiel van C. Breed gestolen. Men zij op zijn hoede. WIERINGERWAARD Gevonden in de Wieringermeer: 2 pak zakken. Ver loren: een rijwielplaatje in etui. Inlichtingen bij den gemeenteveldwachter van den Brink. In plaats van de door de fokvereeniging alhier te hou den herfstkeuring zal dit jaar een jongveedemonstratie gehouden worden op Maandag 3 Oct. Gezien het aan tal dieren (ruim 90 stuks zijn er aangegeven), wijst dit op een interessanten oohtend vooral voor kenners en in gewijden interessant, omdat er ongeveer 50 stuks zijn van de combinatie stier Frans 126 en Wodan Jan 5, wel ke aan „Vee-Export" toebehoorde. Verder demonstreert de heer Groneman met 4 van z'n mooiste hokkelingen. Barometerstand op Dinsdagmorgen 8 uur: 760 m.M. Vooruitzichten: Waarschijnlijk goed weer. Temperatuur: 10 gr. C. is 50 gr. F. Er is weer een R in de maand. Weet U dat Kroon Levertraan onder controle staat van Dr. Birza, Amsterdam? Een flesch kost 55 cent. Vraagt uw winkelier. HOOGZIJDE E 103 SCHAGEN. ANNA P AÜLOW N A Vandaag organiseert de V.C.J.B. een openbare bijeen komst in de Ned. Herv. Kerk aan de Kleine Sluis. Ds. Enklaar van Den Helder zal het boek: „Steunpi laren der Maatschppij" van H. Ibsen bespreken. (Zie adv. in dit blad). Duivensport. Bij de wedvlucht vanaf Quiverain (afstand 287 K.M.) had de vereeniging „Altijd Verder" 28 duiven ln con cours. De eerste duif is geconstateerd om 10 u. 43 m. 21 sec., de laatste prijswinnaar om 10 u. 46 m. 12 sec. Prijzen behaalden: N. Spigt 1 en 2; Jb. CorneUssen 3, 4 en 7; P. de Vries 5 en 6. Vrijdagavond 30 Sept. van 89 uur inkorven van Hoek van Holland. Politie: Verloren: een rijwielplaatje en een Ford-re servewiel. Aan komen loopen: een Duitsche herdershond. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Vrijdagavond vergaderde de afd. Harenkarspel der S.D.A.P. in het lokaal van den heer P. Pijper aldaar. Nadat de voorzitter met een toepasselijk woord de vergadering had geopend, volgde voorlezing en goedkeu ring der notulen. Hierna volgt een reeks van ingekomen stukken, wel ke ln hoofdzaak betrekking hebben op de a.s. winter- propaganda en op pas verschenen brochures. Bij het volgende punt: bespreking 10-jarig bestaan der afd. volgt een gezellige bespreking. Besloten wordt dit feit te herdenken op den eersten, propaganda-avond welke zal gehouden worden op Za terdag 12 November a.s. en dit te doen op een eenigs- zins feestelijke wijze. Verschillende besturen van de Moderne arbeidersbe weging ter plaatse en afd.-besturen van de S.D.A.P. uit den omtrek zullen voor dien avond worden ultgenoodigd, terwijl die avond onder meer zal worden afgewisseld door accordeonmuziek met slagwerk, te geven door een gezelschap van 6 a 7 personen. Geadviseerd wordt de entree zoo laag mogelijk, b.v. voor leden en huisgenooten vrij en voor belangstellenden op f 0.25 te stellen. Het bestuur krijgt in deze verder vrij mandaat. Het volgende punt: werkverschaffing en steunultkee- ring welke al reeds vele malen de agenda ontsiert, wordt nu in den breede besproken. Algemeene ontevredenheid blijkt te bestaan over de geringe medewerking die ln Harenkarspel van de ver schillende lichamen wordt ondervonden. Opgemerkt wordt dat het blijkbaar de bedoeling van die verschillende besturen is, de arbeidsklasse, die van de karige steunuitkeering moet leven, zoodanig te ver armen, dat zij aanstonds voor nog lagere loonen aan den arbeid zullen gaan. De voorzitter spoort de leden aan met alle kracht, waarover zij beschikken te vechten voor betere levens voorwaarden voor hun gezinnen, dit is niet alleen uw recht, doch ook uw plicht. Vooral wekt voorzitter de besturen der land- en bouwvakarbeiders op hun vereeni- gingen uit te bouwen, maar bovenal samenwerking te zoeken met de andere organisaties in de gemeente, en desnoods door het houden van een demonstratieve ver gadering van alle arbeiders uit de gemeente de aandacht van het Gemeentebestuur te vestigen op den grooten nood waarin verschillende gezinnen zioh bevinden. Het bestuur zegt alle medewerking toe. Hierna volgt de rondvraag en sluiting.van de druk bezochte vergadering. SCHAGERWAARD. Bij enkele candidaatstelling benoemd tot lid van het bestuur van den polder Schagerwaard, de heer C. Dub- beld, aldaar. CALLANTSOOO Oefening Reddingboot. Zaterdagmiddag werd de boot der Noord- en Zuid- Hollandsche Reddingmaatschappij alhier geprobeerd. De oefening met de boot, welke in zeer goeden staat bleek ta verkeeren, verliep goed. Alleen de zee werkte niet mee, deze was n.1. zeer kalm. Als bijzonderheid ver melden we nog. dat de boot in 9 minuten over de duinen en het strand in zee werd gebracht. BARSJNGERHORN De tooneelvereeniging „Houdt Moed" alhier heeft in studie genomen „De spaak in 't wiel", een tooneelstuk in drie bedrijven, van Jo van Ammers—Küller. Het ligt ln de bedoeling half November een uitvoering te geven voor de afdeeling Barsingerhorn van den Bond voor Sfcaatspensionneering. LANGEND IJ K NOORD SGHAItWOUDE. Ernstig verbrand. Toen de echtgenoote van den heer Droog aan de Handelskade een pot met kokend vet wilde verplaatsen, brak deze onverwachts, met gevolg dat zij het kokende vet over haar beide beenen kreeg en zich ernstig ver brandde, OUDKARSPEL. Aangereden door een vrachtauto. De echtgenoote van den heer A. O. alhier werd voor het perceel van den heer Van Zijl aangereden door de vraohtauto van den heer S. te Noordse harwoud e toen deze daar stopte met gevolg dat Mej. O. door den bak van de auto werd gegrepen en kwam te vallen en het achterwiel over haar voet kreeg waardoor een bloeduit storting ontstond. ZUIDSCHARWOUDE, De tuinbouwvereeniginig De Toekomst alhier zal bij voldoende deelname een cursus in bloembollenteelt hou- I den.

Schager Courant | 1932 | | pagina 5