De Competitiewedstrijden. H.R.C.—E.D.0, 2-6 Vrone ISchagen 1 0—3. Schagen IV—Wieringerwaard II. 1—1. Watervogels I—Schagen II. 2—3. Anna Paulowna. SPORTNIEUWS Stormvogels' prestaties sensatio neel. Goed werk van de ge promoveerden in Oost en West. K.N.VJB.-OVERZICHT VAN 25 SEPTEMBER. '11 Tweede voetbal-Zondag waarop we des morgens op de noodige buien zijn vergast en waarop desondanks toch bijna geen terreinafkeuringen hebben plaats ge vonden. De situati^ begint zich zoo hier en daar al af te teekenen al is er uiteraard nog weinig van te zeggen. AFDEELING L De 21 zege van Z.F.C. in 't Stadion op Blauw Wit wettigt een gegrond vertrouwen in de Zaanlanders. In Den Haag speelde A.D.O. thuis tegen H.D.V.S.. 'n Gelijk spel (22) was het resultaat van 90 minuten voetbal. D.H.C. haalde 't Gooi er met 61 onderdoor, 'n bru taal stukje werk van de nieuwelingen, die door dit hel denfeit zelfs bovenaan zijn komen te staan Zelfs boven Feijenoord, hoewel dit R.C.H. er met 2—0 onderhield. H.B.S. sleepte in Velsen haar eerste punten binnen door door V.S.V. met 10 te slaan. Tweede klasse. Naar den uitslag van den wedstrijd H.R.C.—E.D.O. ging wel de meeste belangstelling uit Niet weinig werd er over gesproken toen de radio Zondagmiddag vertelde dat H.R.C. met 21 had gewonnen. Later werd het evenwel hersteld in een 2—6 nederlaag! Zooals algemeen de verwachting was gingen de Haarlemmers met de zege naar huis. W.F.C.Alcmaria Is voor Alkmaar en voor een deel van de Zaanstreek een grooten wedstrijd. Ditmaal wer den de punten gedeeld (22). Kinheim sloeg T.O.G. met 51. Zeeburgia houdt het voorloopig bi] 20. Thans ging Z.V.V. er met deze cijfers onder. D.E.C. won met 5—1 van V.V.A. 2 A is wel een afdee- ling, waar aardige ontmoetingen te wachten zijn! In 2 B blijft H.F.C. spijkers met koppen slaan. Bloe- inendaal ging er nu met 50 onder. Maar ook D.W.S. houdt de gang er in. Die klopte Baarn, dat vorige week met 5—1 van H.F.C. had ver loren, maar liefst met 10L Velox won met 8—3 „korfbalcijfers", van Alphen. Hercules kwam met een 31 overwinning uit Bu3sum by B.F.C. vandaan. De plaatselijke wedstrijd De Spartaan—A.F.C. was voor eerstgenoemde (2—1). AFDEELING II. Haarlem heeft er tegen D.F.C. meer van terecht ge bracht dan men van haar mocht verwachten. Met 5i bleven de roodbroeken in de meerderheid. K.F.C. won ten tweede male. Nu van West Frisia. dat ondertusschen al twee nederlagen te pakken heeft. De plannen van Stormvogels zijn bepaald ernstig. In Rotterdam op de „Wilgenpias" vermocht zelfs Xerxes haar record niet te handhaven. Met 5—1 verloor de club van Lagendaal. Hilversum sloeg Sparta (52). V.U.C. verloor met 26 van Ajax. Tweede ïuasse. H.V.V. won met 7—3 van B.E.C.; Fortuna sloeg V.O.C. (2—1); Excelsior klopte Gouda (2—1). AFDEELING TTT. Enschedesche Boys won van Enschede (31). Deze verrassing stond echter aljeen. Met 2—1 won Robur et Velocitas van Go Ahead. De eenigen die ondertusschen nog geen puntenverlies geboekt hebben zijn P.E.C.. dat met 2—1 van Heraclee won. en A.G.O.V.V.. dat nu weer een magere 4—3 zege op Tubanüa wist te bevechten. Vitesse won volgens traditie haar thuiswedstrijd van Wageningen. AFDEELING IV. Longa verraste door N.A.C. te slaan. NA.C. heeft altijd nog zoo'n goede naam dat een 1—3 nederlaag op eigen terrein wel opvalt. P.S.V. won in de ZeeuwBche hoofd stad Middelburg (13). Eindhoven—B.V.V. werd een vrij gemakkelijke zege voor Eindhoven (5—1). Willem H—N.O.A.D. toonde voor de tweede keer de zwakte van Willem H. Met 3—1 won N.O.A.D. AFDEELING V. Sneek heeft Velocitas toch niet kunnen weerstaan, (14). Friesland dat er verleden week zoo bekaaid af kwam tegen Be Quick won nu waarachtig van G.V.A.V. in hetzelfde Groningen. Frisia klopte Veendam (21). Leeuwarden won van Alcides (10). Be Quick won in Assen met 4—2 van Aohilles. Zou het weer het oude liedje worden in 't Noorden? Het laat zich aanzien dat ook Be Quick zich zal laten gelden, hetgeen de spanning zal bevorderen. Het competitieprogramma van H.R.C. is wel direct met de interessantste wedstrijden begonnen, eerst de vaste jaarlijksche attractie H.R.C.—Alcmaria en de week daarop de match tegen E.D.O., dat feitelijk nu reeds als de a.s. kampioen wordt beschouwd. De Haarlemmers kunnen meer dan tevreden zijn met hun groote overwinning, cijfers die een verkeerde indruk van de krachtsverhouding geven. H.R.C. heeft het E.D.0. heel lastig gemaakt. De ruststand 2—3 in het voordeel van E.D.O., dat toen de wind in den rug gehad had, bewijst dat wel. Tenslotte gaf de be tere techniek en het betere ploegverband van E.D.0. den doorslag. H.R.C. slaagde er niet in, E.D.O., zooals Alcmaria, te overdonderen, uit haar spel te brengen. Toch heb ben de Helderschen zich uitstekend geweerd, maar de wind belette hun, hun spel geheel te ontplooien. E.D.0. had daar door haar spelwijze minder hinder van. De elftallen waren: H.R.C. Prins. Siersma, Beijer. Stolk, Scholten, Roobol. Kapteijn, Marsman, Evers, Hoogendijk, J. Beneker. 0 Koene, P. Perukal, v. d. Laan, Koppe, Perukal Jr. Oome, Dinkla, Vreenegoor. H. Swatr, Zandstra Jr. Van Roon. E.D.0. Het begin is vaak voor H.R.C. Nadat eerst wat heen en weer getrapt is, volgt een snelle Racing-aanval door Kapteijn en Evers geleid. Een schermutseling ontstaat voor het E.D.O.-doel en Evers doet den Ra- cing-aanhang tenslotte juichen (10). E.D.0. komt met den steun van den wind in de meerderheid. Het is maar goed dat Prins goed in vorm blijkt te zijn; anders was »en K.D O.-doelpunt al heel gauw geboren geweest. Ook nu duurt het niet lang. Polly Perukal. de handige E.D.0. linksbinnen, had den bal keurig opgebracht, gaf door naar Koene, die een hoog schot gaf, dat over Prins heen in doel waaide en de stand weer gelijk maakte. Prins oogst daarna weer menig applaus voor zijn fraaie werk. Op keurige wijze verwerkt hij een kogel van Perukal Jr. tot corner. Vlak daarop wordt tweemaal van dichtbij inge schoten. Beide keeren is de Racing keeper op zijn Dost. Bijna gaat het dan mis voor het H.R.C.-doei. £en zachte kopbal, die ieder denkt, dat langs doel zal gaan, komt tegen de paal. Stolk is er nog juist op tijd bij om een doelpunt te voorkomen. Het E.D.O. binnentrio vertoont steeds uitstekend spel. Het zijn drie stuk voor stuk bijzonder handige spelers, maar veel kans tot schieten geeft de Racing verdediging dit dikwijls te lang samenspelend trio niet en bovendien is hun schot niet schitterend. Na ruim een half uur onderneemt H.R.C. een aan tal gevaarlijke aanvallen. Kapteijn glipt meer dan eens langs de Haarlemschc verdedigers en een dier pogingen levert een vrije trap op. J. Beneker plaatst voor doel. Verschillende spelers springen tegelijk naar den bal en een der E.D.O.'ers kopt in eigen doel (2-1). De 10 minuten die nog resten, benut E.D.O. ener giek en zij slaagt er zoowaar in nog tweemaal te scoren. De gelijkmaker ontstond uit een corner van Koene, die prachtig voor het doe) neerkwam, v. d. Laan maakte gebruik van aarzeling in de Racing-ver- dediging (2—2). Dinkla kogelde een minuut voor het rustsignaal uit een free-kick den bal nog eens langs Prins (3-2). Ondanks den achterstand stonden de kansen van H.R.C. lang niet slecht, want nu kregen de roodjak- ken het windvoordeel en de E.D.O.-aanhang was dan ook nog allesbehalve gerust cn de Helderschen wa ren hoopvol gestemd. Maar het is anders uitgekomen. Het allereerste begin van dc tweede helft ging zoo als de verwachting was. H.R.C. begon direct flink aan te vallen. Maar dan gaat E.D.O. uit een ander vaatje tappen. Goed samenspelend, door de halflinie met Dinkla aan het hoofd, opgestuwd, gaat het E.D.O. aanvals- quintet op het roode doel af, maar wordt aanvanke lijk teruggewezen. Siersma en Beijer zijn op hun hoede. Een olotselinge aanval van de Haarlemmers wordt noodlotig. Perukal Jr. is even sneller dan Beijer en plaatst naar den geheel vrij staanden linksbinnen, die kalm het vierde doelpunt fabriceert. Geruimen tijd houden de elftallen elkaar in het veld dan ongeveer in evenwicht. Eerst als het einde nadert, doet H.R.C. nog een uiterste poging om den strijd te forceeren. Eerst een mooie corner van Be neker, dan een vrije trap van Siersma, bezorgt den E.D.O.-keeper een benauwd moment. Toch zijn de Racing-aanvallen niet zoo gevaa-lijk dan voor de rust. Kapteijn had weer eenigen last van zijn knie- gekregen en speelde niet meer op volle kracht, en hij was steeds de man in de roode voorhoede. Een doorbraak van Perukal Jr. brengt de beslissing. Prins liep te vroeg uit en er wordt op het verlaten doel ge schoten. Beijer slaat nog wel weg, maar de penalty die hiervan het gevol is, wordt dor v. d. Laan benut. De spanning is er dan uit. E.D.O. zorgt nog voor een zesde doelpunt, waarbij de heele aanval buitenspel stond. Dc H.R.C.-backs bleven daarom staan en ap pelleerden. zoodat de Haarlemmers daar al erg ge makkelijk aan kwamen, door deze fout van den arbiter, die ook overigens niet onfeilbaar leidde. Sparta's tweede zege. Een slappe ver tooning. Vrone technisch de mindere. Sparta I trok er Zondag op uit om te Sint Pancras j Vrone"I te bekampen. Tot groote verwondering van bestuur en leden werd er Zaterdag vermeld, dat bo- vengenoemde wedstriid wegens terrein-afkeuring niet zou doorgaan. Het bericht bracht voor bestuur en I elftalcommissie handen vol werk, want bij de spelers j mocht de meening postvatten, dat inderdaad het eerste elftal rust had. Allen werden opnieuw ge waarschuwd en dank zij deze activiteit, kon de bus op tijd vertrekken met de aangeschreven spelers en enkele supporters. Ideaal voetbalweer was het niet. Een harde wind accompagneerde de regen, 't zonnetje hield zich voortdurend schuil en donkere wolken voorspelden weinig goeds. Welgemoed echter trok men er op uit en langs smalle kronkelende weggetjes werd St. Pancras bereikt. De strijd is verre van fraai ge veest. Sparta is, op een kort moment na d rust na, steeds verre in de meerderheid geweest en dank zij de buitènspelval, kon Vrone's achterhoede een grooter nederlaag voor komen. Direct moet gezegd worden, dat geen der bei de ploegen heeft getoond wat ze waard zijn. Het heele spel door verliep het zonder eenige spanning of sen satie en de strijd ging als de traditioneele nacht kaars uit. Over den wedstrijd het volgende: De wedstrijd. Om ruim 2 uur fluit scheidsrechter C D. Swart beginnen en zien we de volgende ploegen zich op stellen: Vrone. J. Groen. C. Groen, W. Keizer. Vlug, Kuiper, P. van der Molen. H. Meijer, P. Bus, C. Hoogland, D. Koning, D. Kloosterboer. B. Buiskool, J. Molenaar, G. J. Boontjes, H. Veenstra, W. Rus. J. Watertor, R. Rus, A. Plankman. K. Rempt, V. Vlottes. C. Prins. Sparta. Sparta heeft alzoo een invaller voor Kakebeeke, waarvoor H. Veenstra speelt. Rus wint den toss en verkiest eerst vóór den straffen wind te spelen. Vrone trapt af, maar direct gaat het spel over op de helft van V. W. Rus besluit een goeden ren met een hard laag schot, dat door den keeper wordt op gevangen. Steeds weer komen de Spartanen terug. Voorzetten van links en rechts bezorgen de backs van Vrone veel werk. Boontjes, wiens capaciteiten ook daar reeds bekend zijn, wordt streng bewaakt, waardoor hem de gelegenheid wordt ontnomen zijn spel te ontplooien. Langen tijd golft het spel op en neer. Nu eens moe ten Vlottes en Rempt handelend optreden, dan weer is het de achterhoede van Vrone, die aan den tand wordt gevoeld. Maar meer en meer komt er een Sparta-overwicht. De Vrone keeper blijkt lang niet klemvast te zijn en hiervan wil Sparta gebruik ma ken. Een schot van aanvoerder Rus laat de keeper vallen, Boontjes is er als de kippen bij, maar de bal passeert aan den verkeerden kant de out-lijn. Even daarna herhaalt zich hetzelfde spelletje en meenen we, dat de ingeloopen Buiskool zal doelpunten. Maar weer is er geen geluk weggelegd voor de Schage- naars. De achterspelers van Vrone voorzien gevaar en zetten regelmatig de buitenspel-val open. We overdrijven dan ook niet, als we zeggen, dat wel 30 maal voor rust voor buitenspel werd gefloten. Menig goede aanval werd op deze wijze om zeep gebracht. Sparta opent de score. Het spel is ongeveer een half uur oud, als een door aanvoerder Rus aangegeven bal door Molenaar op goal wordt gezonden. Het hooge schot tipt de kee per op de doellijn weg, maar nauwelijks heeft de bal den grond geraakt, of de toegeloopen Veenstra maakt aan alle onzekerheid een einde en jaagt het leer in de touwen. 1—0 voor Sparta. Dit is voor Vrone het sein om er een schepje op te doen. Onstuimig vallen ze aan, maar het spel is te wild om succes op te leveren. Dan leeft ook Sparta op. De achterhoede der geel-zwarten komt los en met resoluut ingrijpen en het geven van forsche trappen, blijft Prins' heiligdom van een doorboring gevrij waard. De enkele schoten die hem bereikten, ving hij kalm, op de hem eigen wijze. Sparta's voorhoede zit er ook niet bij stil. Goed samenspelend belagen ze de Vrone veste. Verandering in den stand komt er echter niet, voordat het signaal „rusten" wordt gegeven. De tweede helft. Na de rust moeten de Schagenaars tegen den wind optornen. Direct zitten de Vrone mannen enthousiast op den bal. Vele malen zweeft het leer voor den Sparta-mond; schoten gaan over en naast; een ware belegering van de goal van Cor is ingetreden. Maar met tact tracht aanvoerder Rus het spel te verplaat sen. Goed blijven allen op hun plaats cn van een stugge verdediging „met 11 man voor doel" is geen sprake. Na een kwartier ruim verandert de situatie. De Spartanen werken zich los. Goed aangeven en doordacht samenspel verplaatsen het spel. Meer en meer wordt Vrone op eigen speelhelft teruggedron gen. De vleugels van Schagen zijn zeer beweegli k en geven de Vrone achterhoede handen vol werk. Weer wordt het buitenspel-systeem toegepast en wil lig tippelen de Schageneezen er in. W. Rus rent langs de lijn dat het een lust is en menig goede voor zet wordt door hem gegeven. Als dan Rens Rus scherp op Buiskool speelt, zet deze rustig naar bin nen, waarvan Molenaar een dankbaar gebruik maakt en ten tweeden male i. de V. keeper gepasseerd. 2—0. Nu is Vrone een verloren ploeg. Gemopper van de spelers onderling, maakt het er .iet. beter op en Molenaar profiteert nogmaals van de hem door Boon tjes geschonken gelegenheid en vergroot den voor sprong. 30. De achterhoede van Schagen blijft verder volkomen meester van het terrein en als dan de arbiter inruk ken blaast, heeft Schagen haar 2cn competitiewed strijd gewonnen met 3—0. Scheidsrechter Swart leidde naar alier genoegen. Nabeschouwing. Een Schagen overwinning lag wel in de lijn der verwachtingen. Bijzondei veel inspanning heeft het Sparta dan ook niet gekost. Waar noodig werd goed ingegerepen. Alle spelers hebben goed werk verricht. Opvallend was ook nu weer het zuivere aangeven van aanvoerder Rus. Zijn plaatsen, onder alle om standigheden, is van merkbaren invloed. Uitblinkers waren er dezen wedtrijd niet. Een technisch te wei nig ontwikkelde pioeg als Vrone is, maakte dat ook niet noodig. Het was een kalm partijtje, in de beste verstand houding gespeeld. Tenslotte zij nog vermeld, dat het Vr«.ne-terrein aanmerkelijk is verbeterd. Waar om dan ook dit terrein zou zijn afgekeurd, blijft on begrijpelijk. Ware het eventueel wèl zoo geweest, dan zou het Sparta-bestuur wel hebben gezorgd voor be kendmaking, zooals dat ook behoort. ballen houdt Arnoldus op sublieme wijze. Toch komt er een tegenpunt als de rechtsbuiten een ver schot tegen de paal geeft en de terugspringende bal door den middenvoor ingezet wordt. Hierna noteeren we een hard schot van Rus tegen de paal en een snoei van de Moor, die juist over vliegt. Bij Watervogels gaan nu ook de backs naar voren, men tracht het spel te forceeren, dit lukt bijna, want het wordt 23. Verder laten onze achterhoede eD middenlinie het echter niet komen en als het eind signaal klinkt, is de eerste overwinning binnen. Het geheele Sparta-elftal verdient een pluim voor haar harde werken. Volhouden jongens, en jullie zult nog menige overwinning behalen. Watervogels is een prachtige tegenstander en zal haar weg in de tweede klasse wel vinden. 1 Om één uur zijn beide elftallen op het veld aanwe zig. De scheidsrechter evenwel is zonder afbericht te zenden weggebleven en een andere scheidsrechter is niet aanwezig. Na goedkeuring van beide partijen wordt dan den heer K. Slot als scheidsrechter aangezocht, hetgeen hij aanneemt. Om pl.m. 1.30 uur stellen de beide elftal len zich op: Bij Sparta merken we enkele invallers op, ook AV.W. is niet volledig. S. heeft den toss gewonnen en speelt voor den schuin op het veld staanden wind. Direct gaat S. op het W.W.-doel af, maar door den wind worden de ballen herhaaldelijk uitgetrapt. Enkele keeren wordt er corner gewerkt, maar toch weet S. geen doelpunten te fokken. Ook W.W. speelde een mooie partij tegen wind in. Hun aanvallen strandden echter steeds op het eminente backstel van S.S. valt herhaaldelijk aan en sluit het W.W.- doel aldoor in. Door over- en naast schieten werden de kansen gewoonweg verknoeid. Zoo blijft het steeds doorgaan, totdat de scheidsrechter rusi fluit. De stand is dus nog steeds 0—0. Na de rust heeft W.W. voor den wind. In het begin schieten zij geregeld te hard maar dat komt later bij. We krijgen nu een eenigszins beter spel te zien, dan voor de rust.S. weet ook nu herhaalde malen op de W.W.-veste toe te stormen, echter steeds met het slechte resultaat, van voor de rust. Eindelijk denkt Oosterbaan een kans te krijgen. Hij rent op doel af, maar daar hij buitenspel stond, is er geen succes. Beide partijen maken nu goede kansen. In een scher mutseling voor het W.W.-doel weet van Geelen den bal te bemachtigen en maakt de eerste goal voor S., 1—0. W.W. begint nu fanatieker aan te vallen en eindelijk lukt het Bijpost, om den bal met een schit terend schot in het S.-doel te doen belanden, 1—1. Er is nu nog ongeveer 5 minuten te spelen, waarin de stand gelijk blijft en het einde komt dus met een ge lijk spel, 11. Tot ons genoegen hebben we geconstateerd, dat W.W. haar oude manier van spelen, nl. de rausme- thode. heeft laten varen. Het was dan ook een ge- noegelijk partij voetbal. S. IV heeft goede krachten ln haar gelederen, waardoor zij nu wel meer punten in de wacht zal weten te sleepen. De scheidrechter leidde correct. Een zwaar bevochte overwinning. De eerste competitiewedstrijd is in een moeilijk be vochten overwinning voor de Spartanen geëindigd. Zoowel Sparta als de Heldersche club hebben heel hard gewerkt, waarbij Sparta door iets beter spel de overwinning wel verdiend heeft. Als om 2 uur scheidsrechter Kraan laat tossen, wint aanvoerder Breebaart den toss en stelt Sparta zich als volgt op: J. Wit, G. Paulusma. E. Rus, C. de Moor, S. Paulusma, J. Koomen, P. Molenaar, P. Blaauboer. P. Boon, S. Breebaart. D. Arnoldus. De eerste aanvallen zijn voor de Watervogels, maar onze middenlinie verplaatst het spel, waarna zoowel de Moor als Rus juist naast schieten. Hierna volgt een aanval van Watervogels. Breebaart onderbreekt hem, en geeft goed door aan de Moor, deze centert naar S. Paulusma, een hooge voorzet volgt en Jolt Paulusma kopt netjes in 0—1). Sparta is nu voortdu- i end sterker., aanval op aanval volgt, een goede voor zet van J. Wit vangt de Moor in eens op en kogelt te gen de paal, de terugspringende bal vangt onze rechtsbinnen opnieuw op en ditmaal knalt hij on houdbaar in de boek. Watervogels beantwoordt dit doelpunt met eenige heftige tegenaanvallen, die echter allen door onze achterhoede bedwongen worden. De tweede helft, als Watervogels den wind mee heeft, begint ze opnieuw vol vuur. Ze spelen nogal eens op rechts, maar J. Koomen is er heel goed in en geeft den rechtsbuiten niet de minste kans om door te breken. De Spartanen bepalen zich tot uit vallen, die uitermate gevaarlijk zijn. Een dier uitval len besluit S. Paulusma met een hard schot, dat de keeper niet goed verwerken kan, Jolt loopt vlug in en het is 03. Watervogels is echter een tegenstander, die zich niet gauw ontmoedigen laat en gesteund door den harden wind. vallen ze sterk aan, van dicht bij krij gen ze geen gelegenheid om t3 schieten en de verre Het geheele mechanisme van B.K.C. was Zondag met de gewone wintersche bedrijvigheid in actie. Des morgens speelde een licht adspiranten-elftal tegen een Wieringerwaard adsplranten-elftal. De strijd eindigde gelijk, 33. Aan weerskanten zagen we hier en daar jongens die wel voetballen kunnen, 't Is nu de beurt van de leider» maar om de capaciteiten tot hun ontplooiing te brengen. 's Middags werd de competitie voor B.K.C. ingezet met den thuiswedstrijd BJt.C. I-MXD. L De gewone sfeer van de competitie was voor 't eerst weer eens aanwezig. De trouwe volgelingen langs Int lijntje, aangevuld met enkelen wier belangstelling nog niet werd opgewekt. Grensrechter Jacobi, die met groote voortvarendheid langs de zijltjes op en neer rende. En ten slotte het echte voetbalweer, hoewel de wind ietwat te sterk voor 't mooie was! De wind die, zooals men pleegt te schrij ven „van doel tot doel stond" zette zijn stempel op de heele wedstrijd. Voor rust had B.K.C. het voordeel van het vinnige briesje tusschen de schouderbladen te voelen kietelen; na rust hadden de vliegeniers den wind mee. Voor beide gold: halen wat er te halen valt, toen ze voor den wind speelden. En de ploeg die tegen het stormpje op moest tornen, had slechts de afbraak van het tegenspel en het voorkomen van doelpunten voor oogen. Beiden waren van een flinke dosis energie bezield. Er werd van beide kanten ferm gespeeld en van een lauwe party mag dan ook niet worden gesproken. B.K.C. speelde in volledige opstelling; M.LJD. had een invaller op den linkshalf-plaats. Scheidsrechter J. Augusteijn liet de volgende ploegen dus aftrappen: M.L.D.: Doolaart; Borst en Goudswaard; Van der Plas, Jong en Van Heems; De Ruiter, De Haer, Wolt huis, Bekkers, Llenaerts. v B.K.C.: De Schipper; Van Teulingen Jz. en Van Teu- llngen Hz.; v. d. Burg. B. Wlggers en Hoep; Klerk, Harder, Tauber, Post, Huisman. B.K.C. trapt voor den wind af Na een minuut of tien ziet men B.K.C. ln de meerderheid koven. Post kopt naar links en Hulsman doelpu.-.t. Een reeks van schermutselingen en corners volgt, \:aarult Tauber met een omhaal den voorsprong weet te ver- grooten (20). Dezelfde speler lost even daarna een aantal heel gevaarlijke schoten, die tal van malen het M.L.D.-doel ln gevaar doen zijn. De MD.D.-keeper haalt er op so- liede wijze een paar van uit. Voor rust nog doelpunt Huisman van dichtbij uit een mooi aangegeven bal van Post (3—0). De tweede helft wordt met een bezwaard gemoed aangezien. Deze vrees is echter gebleken on gegrond te zijn. Het gevaar dat hoofdzakelijk in Wolt huis school, werd telkens ln den klem gesmoord. Geen enkele voorhoede-speler kreeg de beenen onder 't lijf. De rots-zekere B.K.C.-achterhoede, waardig bijgestaan door de halves, liet geen der M.L.D.-schutters vrij spel. Zoo kreeg M.L.D. de gelegenheid niet den achter stand in te halen. Integendeel. Mede door het opdringen van de M.L.B.-backs kreeg Klerk gelegenheid zijn sprint-capaciteiten productief te maken. Uit een pas® van Tauber rende hij cp de goal af en doelpuntte B.K.C. scheen toch nog niet binnen. Er trad een periode van verslapping ln. Tenminste in de voorhoede, waar de weinige door de sterk verdedigende halflinie aangegeven hallen niet meer met de noodige zorg wer den behandeld. De strijd speelde zich zoo goed als r heel aan de B.K.C.-zijde van den middenlijn af. Een vrije schop, door Wolthuis te laag genomen. 1 te veel versperring in het beenen-bosch om sue—

Schager Courant | 1932 | | pagina 6