DIVERSEN. Nieuws uit de 4e K.N.V.B. klas se K.F.C—West-Frisia. 3—1. hebben. Beter lot vond een vrije schop, door den M.L. D.-linksback even over den middenlijn genomen. Keihard en hoog suisde de bal linea recta in het net (4i). Keeper de Schipper had in de tweede helft nog geen overduidelijke bewijzen van zekerheid gegeven. Eer. paar losse flodedrs draaiden hem op beangstigende wijze uit de handen. De vrije schop, die goal werd, werd alleen nagewo- ven door -een paar tot stompen bereid zijnde knuisten, hoewel de keeper er met een hooge sprong zijn heele borst achter had kunnen zetten. Maar de zon ver blindde hem, waardoor hij de bal niet tijdig zal aanko men. Deze 4—1-stand is tot het einde toe zoo gebleven, 't Heeft anders af en toe geen haar gescheeld! Een snel vuur van corners heeft de B.K.C.-achter- hoede nog voor heel wat heete vuren gezet. Gelukkig leerde De Schipper op een paar aardige maagballen het keepen weer en tot het einde toe heeft B.K.C. stand gehouden. Aan de andere zijde zat men niet stil. He tdeel van de voorhoede dat bij tijd en wijle nog wel eens ten aan val trok.z orgde bij monde van Hulsman in figuur lijken zin dan altijd dat 't publiek kennis droeg van haar bestaan. Een run van Klerk wist Huisman n.1. met een feilloos schot in den hoek te bekronen, maar Augustejjn had reeds voor buitenspel gefloten. Tien minuten voor het einde is er ook weer eens een opleving bij B.K.C. gekomen. E enpaar snelle uitval len. een paar schoten; daarmee was alles gezegd. Om met de gasten te beginnen. M.L.D. is ons niet meegevallen. Weliswaar ia de verontschuldiging gewet tigd, dat men voor rust zijn krachten spaarde voor de periode van wind mee, in die tweede helft, bleven de prestaties ook uit. Teveel wordt op de schotvaardigheid van Wolthuis gebouwd.We kunnen ons zeer goed voor stellen, dat de luchtvaartclub gevreesd is om den mid- voor. Maar met een backstel zooals de Van Teuleningens. die zich vooral in het begin even goed doen gelden, is 't gevaar in den kiem aan te vatten. Het zal wel blij ken. dat M.L.D. tegen clubs met sterken en vooral ro- buste achterhoedes niet is opgewasen. Een aardig spe lende ploeg is het, die overigens niet veel lauweren zal oogsten in de hoogste klasse. In het B.K.C.-elftal zitten nog wel een paar foutjes, hoe fraai de zege Zondag ook is behaald. Mldvoor Tauber moeten we ondanks zijn talrijke schoten, euvel duiden dat hij veel te veel achterbleef, hetgeen overigens volkomen in zijn Hjn ligt, daar hij alle eigenschappen van een binnenspeler heeft. Harder was op de rechtsbinnenplaats zwak. Niet al leen deed zijn lichtheid opgeld, maar ook zijn afgeven was beneden de te stellen eischen. Er valt nog veel meer te schaven aan de B.K.C.- ploeg. Maar het mag ons al verheugen dat we een elf tal van deze sterkte in het veld kunnen brengen. Het was inderdaad een ploeg waar „reuring" in zat en als zij zich niet van de wijs laat brengen door te genslagen. komaan dan is een kansje op een der beste plaatsen niet uitgesloten. B.K.C. 2 kwam van Barsingerhorn met glunderende ge zichten terug. Een 4O-zege op D.E.S.. na de rust eerst verkregen, kan er ongetwijfeld best mee door. Heeft men ons goed inglicht. dan fokten Henk Blom (2), en de never Jan de Schipper kleine Jan en groote Jan, zooals we hebben kleine Maarten er. groote Maarten de goaltjes. Zondag gaat 't eerste naar Racing 3; B.K.C 2 krijgt H.S.V. 1 van Den Helder thuis. Welnu, jongens, de beste beentjes maar weer voor! NIEUWE NIEDORP. N.V.V. 1—Strandvogels I 2—3. Andijk 3—N.V.V. 2 4—5. N.V.V. 3Schoorl 2 0—9. De eerste competitiewedstrijden zijn voor N.V.V. I en 3 geen groot succes te noemen. Teleurstellend is vooral het N.V.V. I resultaat, toch Strandvogels I werd wel als een flinke resoluten ploeg, en dus een club die voor verrassingen kon zorgen, gedoodverfd, maar dat N. I er van verliezen zou werd algemeen niet gedacht. Jam mer was dat ernstige familieomstandigheden onzen back Hs. Reijne verhinderd deden zijn. Hij werd zwaar gemist, het verband was uit elkaar gerukt. Maar niettemin had den de overige eerste elftalspelers wel voor een over winning kunnen zorgdragen, indien er steeds eenzelfde tempo was gevolgd als kort na de rust (de rust was in gegaan met een 20 achterstand), toen bracht dit be slist snelle tempo N.V.V. twee doelpunten op. toen was er in die periode geen Strandvogels, maar zij zouden ons toch later weer toonen dat zij er tooh wel degelijk waren; bij een plotselingen uitval wist de rechtsbuiten te scoren. Met de overwinning in zicht ging Strandvo gels een verdedigende partij spelen en had N.V.V. I haar eersten wedstrijd in de nieuwe omgeving onver diend verloren. Maar onverdiend of niet, Strandvogels heeft met zijn zwoegen toch ook wel wat verdiend, voor hun is de overwinning een loon naar werken. Rest te melden dat C. Bregman voor Reijne inviel en in aanmerking genomen dat Bregman reeds zijn krach ten in den wedstrijd N.V.V. 3Schoorl 2 gegeven had, heeft hij niettemin behoorlijk gespeeld. N.V.V. 2 wist op Andijk 3 haar eerste overwinning te behalen, het heeft er wel om gespannen, daar in Andijk 54 was de uitslag. Toepoel en Blokker K. scoorden ieder tweemaal, terwijl Langereis éénmaal het net deed lidderen. N.V.V. II speelde met 10 man, waaronder het adsp.- lid Jaap Visser, daar C. Barsingerhorn buitenshuis was en Mijts zijn ploeg vergeefsch liet wachten. Aanbeve ling verdient het, om dergelijke prapperij eens flink na der te onderzoeken en desnoods een kleine straf uit te deelen aan leden, die den secretaris niet mededeelen, dat zij verhinderd zijn te spelen. Wat te zeggen over een wedstrijd met als uitslag 90, zegge negen nul. Alsof het niet erg genoeg is, was 100 bij enkelen de juiste uitslag Onze heeper E. Bakkum kwam onherken baar uit den strijd, hij was blijkbaar van het goede plan bezield om alvast voor zijn collega Blokker het doel eventjes op te dweilen. Ondanks deze pech verloor ge- lukig niet een N.V.V-er den moed en de volgende wed strijden zullen ook wel bewijzen, dat Schoorl n sterk is endat N.V.V. III lang de zwakste niet Is. A.s. Zondag krijgt Hollandia Hl een bezoek van N.V. V. I, waarin onze linksbuiten K. Kaaij verhinderd is uit te komen, wat jammer is. N.V.V. II ontvangt M.F. C. III. N.V.V. III trekt naar het onbekende Koedijk II. N.V.V. a meet zijn krachten tenslotte in een strijd tegen D.T.S. a. WEERINGEN. SUCCES-NIEUWS. De eerste competitiedag is aangebroken en Succes is met drie elftallen gestart, en we kunnen "met de uitsla gen tevreden zijn. Vier punten binnen uit drie wedstrij den is behoorlijk goed. Het weer in aanmerking geno men hebben de wedstrijden een gunstig verloop gehad 's Morgens om twaalf uur kwam Succes II op het Helderterrein om tegen het derde H.-elftal te spelen Even over twaalven laat scheidsrechter Koorstra, die goed voldeed, beginnen. S. had 2 invallers, H. was vol ledig? H. wint de toss en verkiest voor den harden wind te spelen. Direct ontwikkelt zich een aardigen strijd met H. door den wind eenigszins de meerdere. Na 10 minuten spelen neemt H. de leiding. S. pakt flink aan en spoedig daarna maken ze gelijk. De H.-aanvallen worden talrijker en S. krijgt handen vol werk, doch voor doel blijven ze de baas. Nu begint H. met verre schoten en hiermee hebben ze geluk. De S.-keeper bekijkt de situatie niet goed en tot driemaal toe belanden de hooge ballen in zijn heiligdom, zoodat de rust aanbreekt met 41 voor H. Na de rust krijgt S. den wind mee en profiteert hier ook van, want na 5 min. werd de aohterstand verkleind 4—2. Als weer wordt afgetrapt, pakt H. weer goed aan, doch hun aanvallen stranden op de S.-verdediging. De voorhoede van S. schijnt het doel niet te kunnen vinden, geregeld bevindt zich een kluwen spelers voor het H.- doel, doch van schieten komt niets, zoodat de H.-achter- N.H.V.B.-UITSLAGEN. Eerste klasse D: BXC.M.L.D. 4—1. Succes 1Petten 4L Helder 3Succes 2 43. WieringerwaardH.R.C. 3 04. Tweede klasse E: H.R.C. 4—Helder 4 3—0. D.OÜ5.K.O.J.V.C. 2—1. Texel 2H.R.C. 5. uitgesteld door storm. WatervogelsSparta 2 23. Derde klasse E: D.E.S.—B.K.C. 2 0—4. H.S.V.Kolhorn 5—0. Succes 3Dosko 2 71. Vierde klasse A: CallantsoogH.S.V. 2 60. Petten 2—H.R.C. 7 7—3. Sparta 4Wieringerwaard 2 1L Adspiranten. Wedstrijden door gebrek aan scheidsrechters afgelast. OVERZICHT. Eerste klasse. Iets ondefinieerbaars zegt een ieder, die de voetbalbe weging in den Noordkop van Noord-Holland volgt dat Succes kampioen zal worden. En elke afwijking, die Succes zich zal veroorlooven, van den rechten weg naar het kampioenschap zal als een verrassing aangemerkt worden. Over wie de sterke Wieringer ploeg zal struikelen als ze zal struikelen Is een vraag die de andere ver- eenigingen nu maar eens moeten oplossen. Dat zorgt voor de spanning en zal de animo doen toenemen. H.R.C. 3 klopte in het Wieringerwaardsche Sportpark de roodbroeken met stevige cijfers (40). 'n Resultaat dat het geuite vermoeden onderstreept dat de Racers nog wel eens een rol zouden kunnen gaan spelen. Succes 1 ondertusschen zette de competitie in met een thuismatoh tegen Petten 1. Met groote energie hebben de nieuwe eerste klassers zich tegen de overrompeling verzet. Dat was ook de reden waarom het bij een 41 nederlaag bleef, hetgeen we een heel eervol resultaat noemen. Helder 3 won in Den Helder van Succes 2 (43). B.K.C. ontving M.L.D. Bewust van het feit dat de lucht- vaartmenschen hun kracht voornamelijk danken aan den middenvoor, heeft de Poldersche ploeg haar maat regelen kunnen nemen met gevolg dat een 41 zege haar deel werd. Tweede klasse. H.R.C. 4 heeft zich buitengewoon uitgesloofd tegen Helder 4. 't Gevolg was dan ook dat de withemden met 80 werden gekraakt. hoede het veld telkens kan ontruimen. Het begint er voor S. slecht uit te zien en dit begrijpen ze schijnbaar, want ze weten het derde doelpunt uit een worsteling te sco ren. Er moet nog 10 minuten gespeeld worden en als we denken dat de gelijkmaker zal worden geboren, heb ben we ons vergist, want H. blijft meester van het ter rein, en heeft verdiend met 43 gewonnen. Om 12 uur speelt S. 3 thuis tegen Dosko 2. Om ruim 12 uur laat M. Vroone beginnen, want v. Dam heeft door ziekte af moeten schrijven. De uitslag iaat zien dat de Oudesluis-reserves dit jaar weinig pres- teeren, want hoewel S. 3 reeds met 3 invallers speelde, die ze had moeten afstaan aan S. 2, wisten ze de Dosko- mannen met 70 naar de Oudesluis terug te zenden en de eerste 2 punten te boeken, voorwaar een goed begin. SUCCES I—PETTEN L Succes I had de nieuw gepromoveerde le klasser Pet ten op bezoek. Zij was voor Wieringen geen onbeken de, want in de lagere klasse had zij op het S.-terrein al meer gespeeld. P. is een prettige tegenstander met veel goede capaciteiten, wat den uitslag ook weergaf. Voor dezen wedstrijd was de heer P. Kraan aangewezen doch ook dit was een teleurstelling, daar deze door werkzaamheden was verhinderd. Intusschen was Metse laar gearriveerd van den wedstrijd H.R.C. 4Helder 4 en was bereid gevonden om dezen wedstrijd te leiden, die dan ook een vlot verloop heeft gehad. Ruim 2 uur laat hij beginnen. Beide ploegen zijn volledig en nadat P. den opgooi won, begon de wed strijd. P. speelde met den wind eenigszins in den rug en wist door zijn bekende harde schoten het terrein voor het S.-doel voorloopig te zuiveren, doch wanneer Schmidt een goed aangegeven bal krijgt, bedenkt hij zich ni^t en met een keihard schot geeft hij S. de lei ding. Petten geeft zich niet gemakkelijk gewonnen. Telkens weten ze den bal naar hun helft terug te brengen, maar hen voorhoede is niet actief, ze schie ten over of naast. S. weet voor den rust den voorsprong te vergrooten tot 30. Na de thee krijgt S. den wind eenigszins mede, doch de schoten zijn te hard of worden door de P.-achter- hoede onschadelijk gemaakt. Toch weet Schmidt nog het 4e doelpunt te scoren en P. moet constateeren, dat ze dit niet kunnen houden. Doch bij een goeden aanval weten ze de eer te redden en met 41 komt S. aan haar eerste overwinning. Succes speelde niet in zijn ouden vorm. doch de oorzaak zal zijn de rustperiode. Petten daarentegen speelde een beste partij, vooral de backs en keeper hebben de club voor een grootere ne derlaag gehoed. Als ze zoo doorgaan zal menige tegen stander door hun worden verrast. CALLANTSOOG. Callantsoog IHeldersche Sportvereeniglng n, 60. Op overtuigende wijze werd H.S.V. II Zondagmiddag door het eerste elftal verslagen. Het begin beloofde niet veel goeds In de eerste plaats was Pluvius ver schenen inplaats van de aangewezen scheidsrechter. Spoedig echter werd het vraagstuk, wat betreft den wegblijver opgelost, daar de heer A. de Wit, alhier, zich aan bood om voor arbiter op te treden. Van weerszijden werd dit aanbod aanvaard. Beide elftallen kwamen voledig uit. H.S.V. won den toss en begon met den wind in den rug, wat niet wegnam, dat ze zelfs in deze gunstige omstandigheden geen kans zagen om een goaltje te maken. Voortdurend is C'oog in de meer derheid en al spoedig komt het eerste doelpunt. Op vallend slecht is de H.S.V.-voorhoede, die van combi neeren weinig kaas gegeten heeft en voortdurend op een kluitje bij elkaar kruipt, welk slecht voorbeeld wa rempel opgevolgd wordt door de C.-tegenstanders. Hoe wel de achterhoede van H.S.V. heel wat aanvallen stopt., beter voetbalt dan hun voorhoede, kan dit niet verhinderen, dat nog een doorbraak van C. volgt, welke een doelpunt oplevert. Spoedig hierna gaat de rust in met 20 voor Callantsoog. Na de pauze kom ende gasten flink opzetten en wer kelijk, zijn ze eenige minuten in de meerderheid. Maar hierna is het dan ook voorgoed met hen gedaan. De C.-keeper gaat op zijn lauweren rusten en het geheele spel verplaatst zich naar de H.S.V.-helft. De C.-voor- hoede weet geregeld door te breken en zelfs nog vier maal te scoren De laatste 10 minuten komen er nog een paar buitjes neerpiassen, waarna het einde komt met 60 voor C. De eerste competitiewedstrijd is eervol gewonnen! Nu volhouden. BARSINGERHORN. DJE.S. 1—B.K.O. 2, 0—4. Schutters gevraagd! Zondagmiddag speelde D.E.S. de eerste competitie wedstrijd en beëindigde deze met een flinke nederlaag. De cijfers zouden doen vermoeden, dat B.K.C. verre de meerdere was. Dit was echter geenszins het geval. Voor de rust met den sterken wind in den rug was D.E.S. overwegend sterker. Sporadisch kwamen de B. DoskoJ.V.C. is van ouaa een wedstrijd die in de re gionen der mindere goden als een der spannendste geldt. De eer was ditmaal aan de Oudesluizers, die met 21 wonnen. H.R.C. 5 stak wegens storm het Marsdiep niet over, zoodat ook Texel 2 nog niet in 't veld is geweest. Sparta 2 ontmoette de nieuwe Heldersche vereeniging Watervogels, 'n Overwinning was nog niet voor de nieu welingen weggelegd. Derde klasse. In het Barghornsche streden D.E.S. en B.K.C. 2. Hoe wel B.K.C. 2 met 40 won. moet men daar niet uit con- cludeeren dat ze B.K.C.-reserves toch te sterk zijn om in de derde klasse uit te komen. HÜ5.V. opende het seizoen met een 50 zege op Kolhorn Zou de afdeeling nu nog te zwaar zijn voor Kolhorn. Succes 3 en Dosko 2 waren geen gelijkwaardige tegen standers. Met 71 gingen de zwartjes er onder. Vierde klasse. Callantsoog's debuut in de nieuwe competitie was niet slecht. Met een 60 zege op H.S.V. 2 moeten de Callantsoogers niet te blij zijn, hoewel het een goed be gin is! Petten 2 sloeg H.R.C. 7 met 7—3. Sparta 4 en Wieringerwaard 2 speelden gelijk (11) Ook hier geldt als in alle af deelingen: met belangstel ling worden elke week de uitslagen bekeken. Voorspel lingen zijn nog niet te maken. Van verrassingen zal men dus pas kunnen spreken als de strijdende elftallen zioh langzamerhand wat in standjes hebben gegroepeerd. PROGRAMMA N.H.V.B. 2 Oct. a.s. 1 B: R.C.Z. 1Alkm. Boys 1; Bergen 1Z.F.C. 5. 1 C.: Hollandia 3N. Niedorp 1; Westfrisia 3Andijk 1. 1 D: M.L.D.Succes 1; Petten 1Helder 3; Succes 2 —Wieringerwaard 1; H.R.C. 3—B.K.C. 1. 2 D: Alkm. Boys 2—C.S.V. 1; Uitgeest 2—D.T.S. 2; Vrone 2Schoorl 1; Alkmaar 2Alcmaria 4. 2 E. Helder 4—Oudesluis 1; J.V.C. 1—Texel 2; H.R.C. 5—Watervogels 1; Sparta 2H.R.C. 4. 2 F: Andijk 2Berkhout 1; Hem 1Hollandia 4. 3 B: Alkm. Boys 3—K.S.V. 1; C.S.V. 3—Ursem 1. 3 D: N. Niedorp 2M.F.C. 3; Hoogkarspel 1Twïsk 1. 3 E: B.K.C. 2—H.S.V. 1; Kolhorn 1—Succes 3; D.O.S.- K.O. 2—Helder 5; D.E.S. 1—H.R.C. 6. 4 D.: K.S.V. 2N. Niedorp 3; Sohoorl 2Alkmaar 3. 4 F: Hem 3Hoogkarspel 2; Aartswoud 2O.K.B. 2. 4 A: H.S.V. 2—Petten 2; W.Waard 2J.V.C. 2; Cal lantsoog 1—H.R.C. 8. Junioren: Z.F.C. bAlcmaria a; Alkm. Boys aZ.F.C. a. Adspiranten: Bergen aAlkm. Boys a; C.S.V. aAlk maar a; Uitgeest aAlomaria a; Vrone aAlkm. Boys b; Alcmaria b—Uitgeest b; N. Niedorp aD.T.S. a; Alc maria cK.S.V. a; Sparta aH.R.C. b; Helder aHel der b. (Algem. Sportblad). Overschrijvingen. Verleend aan J. Hof van V.D.O. naar Succes; Jan Kooij van Hoorn naar Alkmaar; J. Dingerdis van Bergen naar Alkmaar; L. Monterlet van Stormvogels naar Suc ces; P. de Boer van Alcmaria naar Alkm. Boys; J. J. R. Groos van I.V.O. naar Succes; J. Kuis van Alcmaria naar Alkmaar. Dispensatie verleend voor het spelen in adspiranten- elftallen: C. Gutker, C. Kuilman en P. Kuilman, alle drie van D.TS. O. Obdam. lid van Alkm. Boys. Overschrijving gevraagd door: G. Boogert van H.R.C. naar Alkm. Boys. Dit alles volgens Alg. Sportblad. In de Sportkroniek lezen we dat F. J. H. Kieswetter van „Helder", overschrijving heeft gevraagd naar Blauw Wit Weer... scheidsrechters! In Den Helder konden Zondag de vastgestelde adspi- rantenwedstrijden niet doorgaan omdat de Bond scheids rechters te kort heeft. Voor de derde maal doen wij een beroep op de oud-spelers om zich op te geven. Uitgeest protesteert. De vereeniging Uitgeest heeft protest aangeteekend tegen een door D.T.S. gemaakt doelpunt. De uitslag was 44. Welke uitslag nog veranderd kan worden. Programma voor Zondag a.s. Beverwijk—Uitgeest (P. Th. Koning). Q.S.C.—Alkmaar (F. Doree). SchagenZilvermeeuwen (H. P. Koorstra). E.V.C.—D.T.S. (J. H. Borst). Texel—Vrone (Joh. Kok). Onze voorspellingen. Beverwijk ontvangt Uitgeest op haar nieuwe ter rein. Het zal hier wel geducht spannen, waar wij de thuisclub de beste kansen geven. Q.S.C. ontvangt Alkmaar en zal zich dienen te her stellen van haar smadelijke nederlaag tegen E.V.C. van Zondag jl. Dit kan ook. Ook hier heeft de thuis club de beste kansen. Zilvermeeuwen komt bij Schagen op bezoek. Het belooft een spannende wedstrijd te worden. Een pun- tenvcrdeeling lijk ons niet onwaarschijnlijk. D.T.S. gaat naar Edam. Gezien de prestatie van E.V.C. tegen Q.S.C. clan moeten we de Langendijkers niet veel kans geven. Aan hun de eer om het andera te doen. Vrone moet de verre reis naar Texel onder nemen. Daar Texel op eigen veld moeilijk te slaan is, moeten wij een overwinning voor de eilandbewo ners voorspellen. K.N.V.B. K.C.-ers voor het D.-helligdom. Deels door slecht schie ten, deels door uitstekend werk van den B.-keeper bleef de score blank. Na de rust zouden, naar wij veronderstelden de rol len wel omgekeerd zijn. De eerste aanvallen waren echter weer voor D. En het opzetten daarvan beloofde veel goeds. Het afwerken was evenwel hopeloos slecht. Gedurende meer dan 20 minuten bleef de stand onveran derd. En Jioewel B„ gesteund door den wind, meer in den aanval was dan voor rust, kon toch van een overwicht in het veld niet gesproken worden. De doelpunten zijn het echter, die den strijd beslissen, en in het maken daarvan was B. de meerdere. Geleidelijk weten zij den stand op te voeren tot 40. Elk oogen- blek verwachten wij een tegenpunt, opdat althans de eer nog gered wordt. De voorhoede bleek daartoe niet in staat, hoewel er zich wel kansen voordeden. Zoo kwam het einde met 40 voor B.K.C, die daar door, het kan niet anders of zy zullen dit zelf moeten erkennen, meer kreeg dan haar toekwam. Voor D.E.S. is dit intuschen een goede les geweest Het vertoonde spel was, althans voor een tegenstander als die van Zondagmiddag, ruim voldoende om sucses te behalen, als aan het schieten maar meer aandacht wordt besteed. Uit sportief oogpunt bezien is het een mooie strijd geweest, die op verdienstelijke wijze door scheidsrechter Wit werd geleid. D.E.S. had een invaller voor Blommaerts. 'T ZAND. Geel Rood I speelde jl. Zondag tegen Con Zelo I te Waarland en verloor daarbij met 14. G. R. II speelde op eigen terrein tegen Hollandia van Tuitjen- horn en verloor eveneens, nl. met 01. VEENHUIZEN. De competitiewedstrijden zijn voor onze voetbalver- eeniging heel gunstig ingezet. V.C.L. I en V.C.L. ad spiranten trokken Zondag jl naar Hem, om daar te gen Hem 2 en Hem adspiranten te spelen. Beiden kwamen als overwinnaars terug en wel V.C.L. I met 40 en V.C.L. adspiranten met 20. Voorwaar een goed begin. Mooie prestatie van E.V.C. Overwinningen van Alkmaar en Uitgeest. Schagen klapt Vrone. Zilvermeeuwen door Beverwijk geslagen. De verrassingen zijn er al. Afgaande op de uitslagen van den eersten Zondag waren er gisteren al verscheidene verrassingen te noteeren. De eerste ontmoetingen zeggen doorgaans heel weinig. Zeker, de punten zijn direct al waarde vol en kunnen thans en soms vooral op het eind van het seizoen een groote rol spelen. Een juist beeld kunnen wij pas krijgen als de eerste ronde achter den rug is en de diverse clubs ingespeeld zijn. Nu lijkt ons dat nog lang niet voor alle clubs het geval, daar er nog vele vereenigingen zijn die nog zoekende zijn naar haar juiste opstelling. Schagen aan de spits. Schagen doet zich gelden! De fraaie 3—0 zege van de Schagenaars op Vrone bewijst afdoende dat zij 4e klasse „fahig" zijn. Ze staan nu zelfs boven. Dan Beverwijk, al dient gezegd, dat ook de Edammers met een 20 zege op het pas gedegradeerde Q.S.C. een zeer goede prestatie verricht hebben. Alleen Be verwijk en Schagen hebben twee overwinningen te pakken. Uitgeest liet haar gelijke spel volgen door een goede 42 zege op Texel. Twee zijn er, die geen enkel punt hebben: Q.S.C. en Vrone, die respectievelijk met 2—0 en 30 ver loren van E.V.C. en Schagen. Dit valt ons van Q.S.C. geducht tegen. Alkmaar herstelde zich kranig door met 42 van D.T.S. te winnen. Hooge uitslagen zijn er niet gevallen en het belooft dus een zeer spannende competitie te worden. De stand is nu; Schagen Beverwijk Uitgeest E. V. C. Alkmaar Zilvermeeuwen D. T. S. Texel Q. S. C. Vrone 7-2 6—2 8—6 3—4 45 45 5—6 0—2 0-3 In de afdeeling van Helder en Hollandia belooft een interesante strijd te komen. Helder ging op het goede pad voort en won haar tweeden uitwedstrijd van Meervogels in Zaandam (2— 0). Houdt vooral het hoofd koel, withemden! Mogelijk is dan een kansje niet uitgesloten. Hollandia verspeelde een punt tegen D.W.V. (33). Assendelft werd door Purmersteijn verrast (23). O.S.V. sloeg K.V.V. met 31. Zaandijk won in Am sterdam met 32 van de Volewijckers. Reserve-klassen. In de res. eerste klasse blijft het Ajax 2 minder goed gaan. Nu verspeelden de roodwitte reserves een punt tegen Hilversum 2 (22). Z.F.C. daarentegen blijft op de goede wijze doorgaan. Met 40 klopte het A.F.C. 2. E.D.O. 2 bracht het er tegen H.F.C. 2 goed af. Een 2—1 zege was het resultaat. (Van onzen Alkmaarschen correspondent). Van een wedstrijd, waarin blijkt dat voet balspel terdege „hersenspel" is. Een ver diende, doch eenigszins geflatteerde over winning. Deze K.F.C.West-Frisia-ontmoeting is er weer eens eens van den ouden stempel geweest. Dat wil zeggen, zooals wij die van beide clubs voor enkele jaren gele den in de tweede klasse wel eens zagen. Momenten van pittig goed spel, waarbij de toeschouwers in extase ge raakten, afgewisseld door momenten van lauwheid en vele malen besloten door periodes van ondoordacht en niet minder onbesuisd spel. Ziehier de kenteekenen van een K.F.C.West-Frisia-ontmoeting, zooals wij die eer tijds wel eens in oogenschouw konden nemen. Edoch,ook thans eenzelfde treffen!... Ook thans aan beide zijden momenten van minder goed eerste klasse spel. Ook thans, vele goede momenten en span ning niet ten over. Slechts kort voor het einde liet de strijd zich nog aanzien, dat hij wel eens onbeslist zou kunnen eindigen. Het is aan het hersenlooze werk van de Enkhuizenaren zelve te wijten, dat zij het onderspit moesten delven. Hoeveel werkelijk goed opgezette aan vallen wierpen geen reslutaat af, als gevolg van onbe suisd handelen? En van deze ondoordachtzame doel- puntenijver, wist de K.F.C.-verdediging op buitenge- wonewijze te profiteeren. In de K.F.C.-voorhoede was een kleine wijziging aan gebracht, die tevens een zeer goede bleek te zijn. Hille had de rechtsbuiténplaats van Wensveen bezet en Vis- scher was wederom in het elftal opgenomen. Bij West- Frisia missen we Simny en we zien voorts de volgende elftallen in het veld komen: K.F.C.: Van 't Hof; W. Mol, C. Veen; J. Veen, Nieu- wenhuijzen, Blay; Kille, Boutshoorn, Jb. Mol, Visscher, Kruiver. West-Frisia: v. d. Zei; v. d. Braber, Oerlemans; Krul, Bakker, Kempenes; Horsman, Stelling, Jelles, Ramke- ma, Peereboom. Scheidsrechter Lisauer. Over den wedstrijd het volgende: K.F.C. verliest den toss en haar midvoor brengt den bal aan het rollen. Reeds spoedig wordt de bal aan Visscher gegeven, die doorbreekt en rakelings over schiet. Na een kort overwicht, komen de Enkhuizena ren echter los en trekken eveneens ten aanval, doch vinden de Koogers op hun post, die voorloopig al het gevaar weten te bezweren. Langzamerhand neemt K. F.C. het spel wat meer in handen en goede schoten van Mol en Kruiver, weet v. d. Zei op buitengewone wijze te kecren. De Enkhuizer doelwachter blijkt in goede conditie te zijn, wat maar zeer goed is, want de backs blijken eenige malen verre van safe te wezen en als Mol uit een missen alleen voor doel komt te staan, weet v. d. Zei erger te voorkomen. Nadat de West-Frie zen van 't Hof nog eens aan den tand gevoeld hebben, kemt Mol opnieuw vrij te staan. Hij var.gt een bal op, en schiet onhoudbaar langs v. d. Zei in, 10. West- Frisia laat het er echter niet bi] zitten en komt ge ducht opzetten, doch oo:k thans geeft de Kooger ver dediging niet huis. Bij de Enkhuizbers is het anders gesteld en als we Oerlemans weer eens zien missen, moet v. d. Zei opnieuw ingrijpen. Als Peerboom eens prachtig doorbreekt, schiet hij keihard in de handen van v. 't Hof. Ook deze scoorkans ging verloren. Bij een goede voorzet van Kruiver, drijft de' bal naar Boutshoorn, die inplaats an te schieten weifelt en het leder kwijt raakt. Dan gaat het Kooger doel door het oog van de bekende naald en weet v. 't Hof ten slotte cor ner te stompen. Het is echter uitstel van executie, want de goed genomen corner wordt keurig langs den schijnbaar verrasten van 't Hof ingekopt. 11. De K.F. C.-ers laten het er echter niet bij zitten en komen ge- ducht opzetten, doch de talrijke schoten worden allen goed odor v. d. Zei gekeerd. K.F.C. kan van geluk

Schager Courant | 1932 | | pagina 7